جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

در این مقاله طبق رهنمودهای دکتر سلیمی، به بررسی و معرفی بهترین جایگزین گوشت در رژیم کانادایی می پردازیم. همراه شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

قبل از این که بخواهیم بحث جایگزین گوشت در رژیم کانادایی را بیشتر توضیح دهیم، شاید بهتر باشد برای افرادی که با این رژیم آشنایی ندارند، اطلاعات لازم را ارائه دهیم.

جایگزین گوشت در رژیم کانادایی
جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

در این مقاله، در خصوص این رژیم و روش های لاغری صحبت خواهیم نمود. در این ارتباط، می توانید از مشاوره های دکتر مهدی سلیمی بهره ببرید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص گوارش و انواع جراحی های لاغری محسوب می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست روند کاهش وزن بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

فهرست مطالب:

رژیم کانادایی چیست؟

رژیم کانادایی را بهتر بشناسیم.

یک دوره پانزده روزه با امکان جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

مواد جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

غذاهای مجاز در برنامه رژیم غذایی کانادایی

غیر مجازها در رژیم کانادایی

جایگزین گوشت در رژیم کانادایی و محدودیت ها

یک کاهش وزن با کالری کم در رژیم کانادایی

از اصول غذایی در رژیم کانادایی چه می دانید؟

افراد مجاز به جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

زمان بندی در مصرف وعده های اصلی غذایی

نقش تمرینات ورزشی در رژیم کانادایی

برخی فواید رژیم کانادایی

جراحی لاغری به عنوان راه حلی بهتر برای کاهش وزن

نحوه محاسبه BMI یا شاخص توده بدنی

سخن پایانی

 

رژیم کانادایی چیست؟

رژیم کانادایی که غالبا با عنوان Copenhagen Diet نیز با آن آشنایی دارید، یک رژیم سخت محسوب می گردد که در مدت زمان کوتاهی می تواند درصد مناسبی از اضافه وزن شما را از بین ببرد.

در واقع با انجام این رژیم، بدن شما با شوک غذایی مواجه خواهد شد و با افزایش سوخت و ساز در صدد تامین انرژی مورد نیاز شما بر خواهد آمد. نتیجه آن هم در صورت رعایت کامل و بدون نقص، کاهش وزن قابل توجه خواهد بود.

از آنجایی که این رژیم علاوه بر سخت بودن ممکن است در مورد برخی شرایط بدنی، نیاز به تغییر یا مراقبت داشته باشد، حتما آن را تحت نظارت متخصص انجام دهید.

رژیم کانادایی چیست؟
رژیم کانادایی چیست؟

طبق آمار، افرادی که از این رژیم استفاده کرده اند، در مدت زمان تعیین شده هشت تا دوازده کیلو از وزن خود را کاهش داده و این قطعا معجزه خواهد بود. البته در مقابل، به این نکته هم باید توجه کرد که قطعا بدن در اثر آن یک دوره ی سخت را پشت سر خواهد گذاشت.

با رژیم کانادایی چقدر کم کردید؟ لطفا جهت دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

رژیم کانادایی را بهتر بشناسیم

رژیم کانادایی یک روش غذایی برای کاهش وزن است که تنها دارای سه وعده اصلی صبحانه، ناهار و شام می‌باشد. هر وعده غذایی با دیگری متفاوت است و هیچ جایگزینی غذایی مورد تایید نمی باشد.

در این رژیم، افراد دچار محدودیت های سختگیرانه ای برای تغذیه خواهند شد ولی در ازای آن، یک کاهش سریع وزنی را تجربه خواهند کرد. البته ناگفته نماند که نتیجه ی افراط آن نیز می تواند سلامت شما را به شدت به خطر بیندازد.

چون همان گونه که می دانید، آقایان به ۲۵۰۰ کالری و بانوان به ۲۰۰۰ کالری در روز تنها برای انجام روزمرگی ها نیاز دارند و این در حالی است که کالری موجود در این رژیم، تنها ششصد تا هشتصد خواهد بود.

این رژیم غذایی نهایتا برای پانزده روز قابل اجرا بوده و در آن غذاهای ناسالم و شیرینی‌جات حذف می گردند.

نکته ی حائز اهمیت این که در این رژیم برای روزهای سیزده تا پانزده، وعده غذایی گوشتی در نظر گرفته شده است.

طبیعتاً هستند افرادی که علاقه ای به مصرف پروتئین های حیوانی ندارند و ترجیح می دهند از روش جایگزین گوشت در رژیم کانادایی استفاده کنند. بر همین اساس، رژیم جدیدی تحت عنوان رژیم دانمارکی یا یویو (Diet yoyo) طراحی شده است.

البته کاهش وزن نسبتا زیاد در یک بازه زمانی کوتاه می تواند هر فردی را وسوسه کند اما باید نتایج ناپایدار کاهش وزن با این روش را هم مد نظر داشته باشید. چرا که احتمال این موضوع خواهد بود که بدن شما پس از گذشت زمان کوتاه، بعد از دوره رژیم با افزایش مجدد وزن روبرو گردد.

یک دوره پانزده روزه با امکان جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

این برنامه مانند رژیم سیزده روزه می‌باشد و تفاوت های آن ها جزئی خواهد بود. پس از اتمام دوره، به طور قابل توجهی متوجه تغییر وزن و سایز خود خواهید شد.

این تغییر تنها در ناحیه شکم نیست و تمام بخش های مختلف بدن را در بر خواهد گرفت. تنها عاملی که برای انجام آن نیاز دارید، قطعا پشتکار، همت و بردباری می‌باشد.

حتما از زمان بعد از پایان دوره رژیم، همچنان به مصرف غذاهای سالم با کالری مناسب استفاده کنید تا دچار افزایش مجدد وزن نشوید. البته میزان کالری را به حداقل استاندارد نزدیک کنید تا سلامتتان دچار اشکال نشود.

در مدت رژیم پانزده روزه، این امکان را دارید که از گروه های جایگزین گوشت در رژیم کانادایی استفاده کنید. این در حالی است که در رژیم سیزده روزه، این حرکت میسر نیست.

برای یافتن بهترین جایگزین گوشت در رژیم کانادایی بر حسب شرایط، می توانید از راهنمایی دکتر سلیمی به عنوان متخصص علم کاهش وزن بهره ببرید.

توصیه می کنیم مقاله رژیم کتوژنیک ۷ روزه نیز مطالعه نمایید.

یک دوره پانزده روزه با امکان جایگزین گوشت در رژیم کانادایی
یک دوره پانزده روزه با امکان جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

مواد قابل جایگزین گوشت در رژیم غذایی کانادایی

از آنجایی که رژیم غذایی کانادایی در بیشتر روزها بر گوشت در انواع حیوانی تاکید دارد، بسیاری قادر نیستند این پروتئین را مصرف یا تهیه کنند. لذا به دنبال جایگزین های مناسب و در عین حال مفید هستند تا با بخش گوشت این رژیم جایگزین نمایند.

دقت کنید که در مصرف این مواد غذایی نیز همانند گوشت و دیگر موارد موجود در رژیم، دارای محدودیت می‌باشید. در ادامه به چند مورد با میزان کالری و پروتئین هر یک اشاره خواهیم کرد:

یک عدد تخم مرغ آب پز سفت: ۶ گرم پروتئین – ۷۶ کیلوگرم کالری

۸۵ گرم لوبیا چیتی آبپز شده: ۸ گرم پروتئین – ۱۲۳ کیلوگرم کالری

100 گرم عدس آبپز شده: ۹ گرم پروتئین – ۱۱۶ کیلوگرم کالری

۱۸۵ گرم توفو معمولی: ۱۵ گرم پروتئین – ۱۴۳ کیلوگرم کالری

۱۶۵ گرم پنیر کم چرب دلمه: ۱۸ گرم پروتئین – ۱۳۹ کیلوگرم کالری

غذاهای مجاز در برنامه رژیم غذایی کانادایی

همان گونه که در مورد این رژیم تا کنون دانستیم، سبزیجات و پروتئین گوشتی از گروه های اصلی غذایی در آن است. با توجه به عدم علاقه یا دلایل متعدد که برخی ترجیح می دهند پروتئین گوشتی این رژیم را تغییر دهند، می‌توانند از جایگزین گوشت در رژیم کانادایی استفاده کنند.

پروتئین های دیگر گروه های غذایی، از جمله مجوزهایی هستند که با مقدار مصرف مشخص برای فرد تجویز می گردد. البته انواع متعددی پروتئین غیر گوشتی وجود دارند که رژیم گیرنده برنامه کانادایی می بایست نوع سالم و مفید آن را در حد بسیار محدود مصرف نماید.

در این رژیم، مجاز به استفاده از غلات کامل، فرآورده‌های لبنی و برخی میوه ها نیستید اما نوشیدنی های بدون کالری از جمله آب، سبزیجات و کربوهیدرات های کم کالری، تخم مرغ و پروتئین های گوشتی یا نوع جایگزین، برای مصرف مجاز هستند.

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک چیست؟

غذاهای مجاز در برنامه رژیم غذایی کانادایی
غذاهای مجاز در برنامه رژیم غذایی کانادایی

غیر مجازها در رژیم کانادایی

این رژیم در مصرف یا عدم مصرف، به شدت سختگیر است. دریافت ۶۰۰ تا ۸۰۰ کالری از مواد غذایی محدود، تنها راه رسیدن شما به کاهش وزن طبق برنامه این رژیم خواهد بود. در ادامه به چند غیر مجاز اصلی اشاره خواهیم کرد:

میوه‌ها: جز تعداد محدودی، مابقی از لیست دوره شما حذف شده است.

کربوهیدرات‌ها: تمام انواع این گروه غذایی از برنج و نان و ماکارونی تا سیب زمینی، مجاز نخواهند بود.

غلات و دانه‌ها: در این رژیم جایی ندارند.

روغن و چربی: هر نوع روغن حتی در حد سرخ کردنی ممنوع است.

قند و شیرینی: مهمترین گروه حذف شده در این رژیم هستند. به طوری که حتی جویدن آدامس نیز خلاف محسوب می گردد.

نوشیدنی های حاوی الکل: الکل کالری بسیار بالایی دارد که قطعا رژیم شما را دچار اختلال می کند. پس تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

غیر مجازها در رژیم کانادایی
غیر مجازها در رژیم کانادایی

جایگزین گوشت در رژیم کانادایی و محدودیت ها

در برنامه جایگزین گوشت در رژیم کانادایی، می توانید انواع خوراکی های سالم از جمله سبزیجات متنوع، روغن مفید مانند زیتون، غلات، انواع آجیل و ماهی داشته باشید.

اما طبیعتاً برخی خوراکی ها مانند گوشت و شیرینی‌ها نیز حذف شده و تا مدت معین قادر به مصرف آن ها نخواهید بود. در رژیم غذایی کانادایی با جایگزین کردن گوشت، مانند رژیم اصلی شما به هیچ وجه نباید گروه غذایی هر روز را تغییر داده یا به سلیقه خودتان مجددا جایگزین کنید.

البته برای عدم کمبود بدن از نظر مواد مغذی، متخصص غذایی با توجه به ذائقه و شرایط بدنی افراد رژیم گیرنده، سعی نموده اند که جایگزین های مناسبی برای موارد ممنوع به لیست غذایی اضافه کنند. دکتر سلیمی به عنوان متخصص حرفه ای در این خصوص، می‌توانند ضمن بررسی شرایط شما، بهترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

یک کاهش وزن با کالری کم در رژیم کانادایی

در رژیم کانادایی، با یک دقت ساده متوجه خواهید شد که کالری به قدر قابل توجهی کاهش داده شده. در واقع طی مصرف خوراکی روزانه، بدن شما از میزان استاندارد، کالری کمتری می بایست دریافت کند.

قطعا دلیل اصلی کاهش وزن سریع با رژیم کانادایی، همین تقلیل مقدار کالری روزانه می‌باشد. بسیاری از متخصصین تغذیه بر این باور هستند که جایگزین گوشت در رژیم کانادایی باید مورد اصلاح قرار گیرد اما همچنان برخی بر این باورند که همین کاهش کالری، برای لاغری سریع مهم است.

رژیم گیرندگان در رژیم کانادایی چیزی در حدود ششصد تا هشتصد کالری دریافت می کنند و از دیدگاه دکتر سلیمی، این در شرایطی ممکن است که حتما فرد تحت نظارت یک کارشناس تغذیه با تجربه باشد.

یک کاهش وزن با کالری کم در رژیم کانادایی
یک کاهش وزن با کالری کم در رژیم کانادایی

سن، میزان تحرک شما در طول روز، وضعیت جسمانی، جنسیت و بسیاری عوامل دیگر تعیین می کنند که شما در طول روز به چه میزان کالری احتیاج دارید.

اما در رژیم کانادایی، معیارهای ذکر شده برای هر فرد جداگانه در نظر گرفته نشده و یک رژیم کلی می باشد که ممکن است برای هر بدنی مناسب نباشد.

در واقع پزشکان و متخصصان، استفاده از رژیم کانادایی را در جایی تصحیح می کنند که با توجه به موارد عنوان شده برای هر فرد انجام گیرد.

از اصول غذایی در رژیم کانادایی چه می دانید؟

همان گونه که تا این قسمت از مطلب مشخص شد، این رژیم غذایی دارای دشواری خاص خود است، اما این دشواری مدت محدودی دارد.

در این رژیم، لازم است که به تمام قوانین غذایی ذکر شده پایبند باشید و در مدت مد نظر رعایت نمایید. این رژیم را نباید در سال بیش از یک تا دو بار تکرار کنید چرا که میتواند برای بدن شما دارای عوارض باشد.

از اصول غذایی در رژیم کانادایی چه می دانید؟
از اصول غذایی در رژیم کانادایی چه می دانید؟
اگر جایگزین گوشت در رژیم کانادایی را در نظر نگیریم، قانون در این رژیم را می توان موارد زیر دانست:
  • هر وعده غذایی بایستی کاملا دقیق، اندازه و سر موعد خودش مصرف گردد. یعنی وعده های ناهار یا شام را نمی توان جابجا کنید و یا حتی کم و زیاد نمایید.
  • روزهای رژیم را نمی توانید جابجا کنید. چرا که ممکن است هر برنامه مخصوص همان روز باشد و این جابجایی می تواند نتیجه شما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.
  • در رژیم کانادایی، خوراکی برای میان وعده تعیین نشده یعنی در بین وعده های اصلی، مجاز به مصرف خوراکی دارای کالری نیستید.
  • در این رژیم، تا حد بسیار بالایی باید آب بنوشید.
  • تمرینات فیزیکی سنگین که باعث شود سطح کالری سوزی شما بیش از میزان لازم باشد نیز ممنوع می‌باشد.
  • طبق بررسی های انجام شده، هر وعده غذایی اگر در زمان اصلی خود مصرف گردد، تاثیری که بر لاغری می گذارد، سرعت بیشتری خواهد داشت. به عنوان نمونه مصرف صبحانه در صبح زود یا شام می بایست دو الی سه ساعت قبل از خواب میل شود.
  • پس از انجام یک دوره کامل، رژیم کانادایی را تا شش ماه نباید مجدد تکرار کنید.
  • پس از اتمام دوره می توانید به وعده غذایی عادی روزمره‌تان باز گردید.

نکته مهمی که لازم است مطرح کنیم، این است که اگر خواهان انجام این رژیم هستید، موفق نخواهید بود مگر این که پایبند قوانین و اصول آن باشید.

افراد مجاز به جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

همان گونه که مستحضر هستید، در برنامه جایگزین گوشت در رژیم کانادایی، تنها پروتئین های غیر گوشتی با پروتئین های حیوانی جایگزین شده است و در دیگر موارد شاهد تغییرات چندان بزرگی نخواهید بود.

از این رو به رژیم گیرندگان توصیه می کنیم که با توجه به محدودیت های موجود در رژیم کانادایی در صورت دارا بودن شرایط زیر، از انجام آن صرف نظر نمایند.

۱- بانوانی که باردار هستند یا دوره ی شیردهی را سپری می کنند.

۲- افراد مسن‌ یا دارای بیش از پنجاه سال

۳- افراد مبتلا به فشار خون یا مشکلات قلبی

۴- بیماران کلیوی و دارای هر گونه نارسایی

۵- کودکان، نوجوانان و جوانانی که دوره های رشدی را طی می‌کنند.

۶- افراد دارای اختلالات زمینه ای و بیماری های خاص

۷- مواردی که از مشکلات گوارشی مانند یبوست یا زخم معده رنج می برند.

۸- افراد صاحب مشاغلی که نیاز است فعالیت‌هایی با قدرت بدنی بالا انجام دهند.

۹- ورزشکاران

۱۰- افراد بیماری که تحت نظر پزشک هستند مگر با صلاحدید

این رژیم، هم کالری پایینی دارد و هم بر چند ماده غذایی محدود تاکید دارد. پس قطعا برای گروه هایی از جمله موارد ذکر شده، دارای پیامد خواهد بود. حتی اگر جزو موارد فوق نیستید، بهترین اقدام این است که تحت نظر متخصص تغذیه پیش بروید.

افراد مجاز به جایگزین گوشت در رژیم کانادایی
افراد مجاز به جایگزین گوشت در رژیم کانادایی

زمان بندی در مصرف وعده های اصلی

بسیاری از رژیم هایی که برای کاهش وزن طراحی می گردند مانند رژیم کانادایی، به میزان و نوع کالری دریافتی تکیه دارند و در آن ها به زمان معینی برای صرف، اشاره نشده است.

اما طبق تحقیقات پزشکان در حوزه علم تغذیه و کاهش وزن، ساعت و تنظیم آن در زمان معین برای صرف وعده های اصلی در هر رژیم غذایی، نقش مهمی در موفقیت بیشتر دارد. طبق همین تحقیقات، افرادی که رژیم خود را با توجه به زنان بندی دقیق تنظیم کرده اند، لاغری بیشتری را نیز تجربه نموده اند‌.

این که زمان خاصی را بتوان تعیین کرد، میسر نیست. چون زمان ها در هر شخص می تواند متفاوت عمل کند. اگر می خواهید در این خصوص به دانش لازم دست پیدا کنید، دکتر سلیمی ضمن بررسی شرایط فیزیکی و زندگی غذایی‌ می تواند بهترین راهنمای شما باشد.

زمان بندی در مصرف وعده های اصلی
زمان بندی در مصرف وعده های اصلی

به عنوان نمونه؛ تاکید بسیاری از پزشکان متخصص این است که حتما شام در ساعات نخستین شب تا سه ساعت قبل از خواب حتما میل گردد. چرا که علاوه بر اعمال کالری سوزی بیشتر در طول شب، باعث راحتی معده و در نهایت خواب آرام تر می گردد.

رژیم گیرندگانی که در پی دستیابی به وزن استاندارد و ایده آل می باشند، می بایست به این قضیه مشرف باشند  که بین وعده غذایی شام و اولین وعده اصلی غذایی روزانه، حتما زمان تقریبی ۱۰ تا ۱۲ ساعته را رعایت نمایند.

نقش تمرینات ورزشی در رژیم کانادایی

با این که به دلیل کمبود کالری و محدودیت غذایی در این رژیم، توصیه بر عدم انجام فعالیت های غیر حیاتی مانند ورزش است، اما می توان گفت که یک برنامه رژیم غذایی تنها با یک سری تمرینات ورزشی کامل می گردد.

بسیاری از متخصصین تغذیه برای سرعت بخشی به روند لاغری رژیم گیرندگان، علاوه بر تاکید هشتاد درصدی به رژیم، بیست درصد به فعالیت ورزشی نظر دارند.

با توجه به این که رژیم کانادایی به یک دوره زمانی پانزده روزه مربوط است، می توان علاوه بر دقت به روند صحیح جایگزین گوشت در رژیم کانادایی، اندکی هم به فعالیت های سبک مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا پرداخت.

لازم به ذکر است که به منظور بالا بردن روند چربی سوزی و بهبود سوخت و ساز در طول فعالیت های ورزشی، حتما آب کافی میل کنید.

یک توضیح کامل در خصوص فواید رژیم کانادایی

با این که محدودیت های غذایی این رژیم از سوی برخی کارشناسان تغذیه مورد تایید نیست، اما متخصصان زیادی نیز بر این باور هستند:

این رژیم می تواند متابولیسم بدن فرد گیرنده‌ رژیم را تا حد مطلوبی دچار تغییر کند. نتیجه این تغییر نیز کاهش وزنی تا ده کیلوگرم می‌باشد که اگر پس از آن رژیم عادی اما صحیحی دنبال گردد، پس از گذشت مدت طولانی نیز شاهد بازگشت اضافه وزن نخواهید بود.

فیبر مورد نیاز این رژیم، از سبزیجات تامین می گردد که همین امر سیستم گوارش را دچار اختلال نمی کند. علاوه بر این با حذف مصرف نوشیدنی های قندی و الکلی در این رژیم، باعث سلامت غذایی و جسمی در فرد می گردد.

جالب است بدانید مصرف کالری محدود برای مدت زمانی کوتاه می تواند باعث سم زدایی بدنتان شده و بسیاری از بیماری های شایع مانند یبوست و IBS یا سندروم روده تحریک پذیر بهبود یابد.

یک توضیح کامل در خصوص فواید رژیم کانادایی
یک توضیح کامل در خصوص فواید رژیم کانادایی

جراحی لاغری به عنوان راه حلی بهتر برای کاهش وزن

در برخی شرایط به خصوص زمانی که فرد دارای BMI یا شاخص توده بدنی بسیار بالایی باشد، این امکان وجود دارد که حتی با رژیم کانادایی هم نتواند وزن خود را کم کند.

در چنین موقعیتی می توان یکی دیگر از راه های مفید در کاهش وزن اصولی را امتحان نمود، از جمله جراحی لاغری که امروزه با متد پیشرفته، در حال انجام است. این شاخص بر اساس ۳ فاکتور مهم قد، وزن و جنسیت محاسبه می گردد.

جراحی لاغری به عنوان راه حلی بهتر برای کاهش وزن
جراحی لاغری به عنوان راه حلی بهتر برای کاهش وزن

در صورت بالا بودن آن می توان فهمید که در حال دور شدن از محدوده سلامت هستید و نیاز است نزدیک‌ترین راه را انتخاب کنید. گاهی صبر کردن برای کاهش تدریجی وزن در برخی افراد سبب به خطر افتادن جانشان می گردد.

به همین دلیل، انواع روش های جراحی لاغری می‌توانند به عنوان روش‌هایی نوین و در عین حال آسان‌تر، شما را از این شرایط بحرانی نجات دهد.

نحوه محاسبه BMI یا شاخص توده بدنی

وزن خود را بر حسب کیلوگرم محاسبه کنید و در صورت کسر بنویسید، در مخرج هم حاصل ضرب قدتان بر حسب متر در خودش را بگذارید. از حاصل تقسیم این دو عدد، بی ام آی شما مشخص می گردد. معمولا BMI بالاتر از بیست و پنج نشانه ای از اضافه وزن است که هر چه بالاتر باشد، هشدار بیشتری به همراه دارد.

جدول سنجش BMI:

BMI 5/18 تا 9/24: نرمال

BMI ۲۵ تا 9/29: دارای اضافه وزن

BMI ۳۰ تا 9/34: چاقی درجه یک

BMI ۳۵ تا 9/39: چاقی مفرط

BMI بالاتر از چهل: چاقی مرضی یا کشنده

دکتر مهدی سلیمی متخصص  جراحی چاقی و متابولیک، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (IFSO) با سال ها تجربه برای رسیدن به وزن دلخواهتان، در کنار شماست.

نکته جالب در خصوص جراحی لاغری این که امروزه این جراحی با روش لاپاراسکوپی انجام می گیرد و دیگر خبری از برش های بزرگ و نازیبا نخواهد بود. تنها با چند برش یک سانتی می توانید به یک اندام ایده آل برسید.

سخن پایانی

رژیم کانادایی با زمان بندی مشخص و دستور غذایی خاص، برای جویندگان لاغری سریع طراحی شده است. رژیم گیرنده موظف است تمام دستورات را برای بازه زمانی چند روزه کامل انجام دهد تا بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن، نتیجه مورد نظرش را دریافت کند.

اگر به دنبال یک راه حل موثرتر و کاراتر هستید نیز می توانید با راهنمایی دکتر مهدی سلیمی در خصوص انجام جراحی‌های لاغری، کسب اطلاعات نمایید.

سخن پایانی
سخن پایانی

نتایج هر اقدام شما زمانی مثبت باقی می‌ماند که تغییرات سالم در سبک غذایی و انجام منظم تمرینات ورزشی را سرلوحه ادامه راهتان قرار دهید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید