تاثیر چاقی بر زود انزالی

تاثیر چاقی بر زود انزالی
فهرست مطالب

ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی تاثیر چاقی بر زود انزالی بپردازیم و در نهایت به بررسی راه حال این مسئله هم خواهیم پرداخت.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

همه ما می دانیم که سلامتی بدن و تعادل در بدن از اهمیت زیادی برخوردار است. طبیعتا ممکن است برخی از مشکلات و بیماری هایی هرچند خواسته یا ناخواسته به سراغ ما آید و باعث بروز مشکلات مختلفی شود.

از جمله این مشکلات، اضافه وزن و چاقی است. چاقی و اضافه وزن یک بیماری شایع و فراگیر در دنیا محسوب می شود که بسیاری از افراد در هر سنینی را درگیر خود می کند.

چاقی علاوه بر ایجاد عدم تناسب اندام و ناموزونی بدن، می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری ها و عارضه های مختلفی شود. به همین دلیل لازم است در خصوص پیشگیری و یا درمان کاهش وزن اقدامات موثری انجام داد.

تاثیر چاقی بر زود انزالی
تاثیر چاقی بر زود انزالی

یکی از مهمترین عوارضی که چاقی و اضافه وزن می تواند برای افراد بخصوص آقایان ایجاد کند. مشکلات جنسی است. اضافه وزن به دلیل ایجاد چربی های اضافی در بدن می تواند در عملکرد هورمون های جنسی و دستگاه تناسلی مردانه، اختلالاتی را ایجاد کند. از جمله این اختلالات می توان به زودانزالی اشاره کرد. زود انزالی می تواند عوامل مختلفی داشته باشد که از جمله مهمترین آنها، اضافه وزن و چاقی است.

پیشنهاد می کنیم از پست ورزش بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

تاثیر چاقی بر زود انزالی

همانطور که در مقدمه مقاله گفته شد، چاقی یک بیماری فراگیر محسوب می شود و هر فردی را می تواند درگیر خود کند. در واقع اضافه وزن یک چالش بزرگی بر سر راه سلامتی انسان محسوب می شود که می تواند باعث بروز امراض و مشکلات مختلف و حتی ایجاد مرگ زودرس شود.

به همین دلیل است که جامعه جهانی بر سر مسئله چاقی، اهمیت زیادی قائل شده است و دائما در تلاش است که بتواند از چاقی جلوگیری و یا راه حلی سریع تر و مناسب تری برای درمان آن پیدا کند.

تاثیر چاقی بر زود انزالی
تاثیر چاقی بر زود انزالی

تحقیقات متعددی بر سر مسئله چاقی و بیماری های مختلف انجام شده است که شاید از جمله این تحقیقات، مربوط به تاثیرات اضافه وزن و چاقی بر سلامت جنسی خانم ها و آقایان است. مطالعات مختلف نشان داده است که چاقی و اضافه وزن می تواند باعث کاهش میل جنسی در افراد شود.

در واقع بیشتر افرادی که از چاقی رنج می برند، با مشکلات جنسی و زناشویی مواجه هستند. این مسئله بخصوص برای آقایان بیشتر ظاهر شده است که یک ضعف بزرگ برای سلامت جنسی آنان محسوب می گردد.

رابطه زناشویی از اهمیت زیادی برخوردار است

همه ما می دانیم که رابطه زناشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. در مسئله ازدواج و زندگی مشترک، یکی از ارکان اصلی و جدانشدنی یک زندگی مشترک، همین مسئله رابطه جنسی است.

حال اگر فردی به دلیل چاقی دچار مشکلاتی مانند اختلال نعوظ و زودانزالی و … شود، می تواند بر زندگی مشترک آنها، تاثیرات مخربی بر جای بگذارد و حتی منجر به طلاق و جدایی گردد. در واقع این مسئله به اثبات رسیده که یکی از عوامل اصلی طلاق، نارضایی در مسائل جنسی است.

چاقی و اضافه وزن می تواند باعث ایجاد تغییرات زیادی در سطح هورمون های مردانه داشته باشد و این اختلالات باعث ایجاد ناتوانی جنسی می شود. از جمله این ناتوانی ها می توان به اختلال نعوظ، انزال زودرس و … اشاره کرد.

لازم است بدانید که یک فرد در هر سنی که باشد و از چاقی رنج ببرد، ممکن است دچار مشکلات جنسی و ناتوانی و زودانزالی شود و در واقع هیچ ارتباطی با سن افراد نخواهد داشت.

از طرفی ایجاد ناتوانی بر سر مسائل جنسی باعث ایجاد عدم اعتماد به نفس برای فرد شود و می تواند مشکلات روحی و روانی زیادی هم بوجود آورد. حال که متوجه شدیم که تاثیر چاقی بر زود انزالی، امری حتمی است، به بررسی اثرات آن خواهیم پرداخت.

لطفا از پست علائم چاقی هورمونی دیدن کنید.

اثرات چاقی و اضافه وزن بر زود انزالی آقایان

همانطور که در مبحث قبلی گفته شد، بسیاری از افراد ممکن است بر اثر چاقی و اضافه وزن دچار مشکلات جنسی و اختلال در دستگاه تناسلی خود شوند. از جمله این موارد مهم می تواند اختلال در انزال اشاره کرد. از جمله تاثیراتی که چاقی می تواند بر مسئله انزال آقایان بگذارد این است که عملکرد کلی رابطه زناشویی آنها دچار مشکل می شود. از جمله این اختلالات عملکردی عبارتند از:

  • کاهش یافتن میل جنسی و حتی کاهش نعوظ آلت تناسلی
  • حساسیت بیش از حد آلت بر مسر مسئله مقاربت و مدت زمان کوتاهی طول خواهد کشید تا فرد به انزال برسد.
  • کاهش میزان باروری
  • و …

هر کدام از این عوامل می تواند باعث شود که شریک جنسی فرد دچار نارضایتی شود. شاید در ابتدای این مشکلات، این مسئله به خودی خود و به مرور زمان از بین برود، اما در صورت ادامه دار بودن آن بایستی در ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کرد و در نهایت اقدامات لازم را برای کاهش وزن انجام داد.

در برخی مواقع ممکن است پزشک اقدام به ارائه دارو کند

در برخی مواقع ممکن است پزشک اقدام به ارائه دارو کند تا مشکل زود انزالی حل شود و یا با رژیم غذایی خاصی، این مشکل رفع شود. با این حال لازم است در ابتدا با یک متخصص تغذیه و در صورت لزوم با یک متخصص اورولوژی مشورت های لازم را انجام داد.

از مهمترین مشکلاتی که در زمینه مسائل جنسی به دلیل وجود اضافه وزن بوجود می آید، این است که چاقی و اضافه وزن با مشکل تصلب شراین همراه است و رگ ها انسداد پیدا میکند. دلیل آن هم افزایش چربی و کلسترول خون است.

همین مسئله می تواند حالت نعوظ آلت را دچار مشکل کند. از طرفی بررسی ها نشان داده که اختلالات هورمونی و کاهش تستسترون در آقایانی که از چاقی رنج میبرند، بیشتر دیده می شود.

در برخی مواقع ممکن است پزشک اقدام به ارائه دارو کند
در برخی مواقع ممکن است پزشک اقدام به ارائه دارو کند

به همین دلیل است که تمامی این عوامل دست به دست هم می دهد که فرد به مشکلات جنسی از جمله زود انزالی مواجه شود. حال در ادامه مبحث تاثیر چاقی بر زود انزالی به عوارض این معضل می پردازیم.

عوارض زود انزالی بر اثر چاقی

بصورت کلی، مشکل زود انزالی را باید نتیجه کارکرد نادرست اندام جنسی و مشکلات هورمونی مرتبط با هورمون های جنسی دانست و می تواند دلایل زیادی را داشته باشد که شاید مهمترین آن، چاقی و اضافه وزن است.

در واقع زود انزالی زمانی رخ می دهد که شریک جنسی شما هنوز به اوج لذت جنسی نرسیده و شما دچار انزال شده اید و این مسئله در کمترین زمان ممکن رخ می دهد.

این مسئله می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای فرد و شریک جنسی داشته باشد. از جمله عوارض زود انزالی ناشی از چاقی می توان به عوارض فیزیکی آن اشاره کرد که در ادامه توضیح می دهیم:

عوارض فیزیکی انزال زودرس

مهمترین تاثیر چاقی بر زود انزالی و ایجاد عارضه فیزیکی این مسئله می توان به رابطه آن با سلامت آقایان و حتی طول عمر آنان اشاره کرد. در واقع عوارض این زود انزالی بر اثر چاقی و یا عوامل دیگر، ابعاد گسترده ای دارد.

عارضه فیزیکی ایجاد شده بر این موضوع، می توان به سلامت قلب و عروق اشاره کرد که می تواند باعث تصلب شراین ناشی از چاقی شود و خطر بروز سکته های قلبی را افزایش می دهد.

عوارض فیزیکی انزال زودرس
عوارض فیزیکی انزال زودرس

همچنین کاهش باروری از دیگر موارد مربوط به عارضه زود انزالی است. در واقع هورمون تستسترون، نمی تواند کارکرد همیشگی خود را داشته باشد و طبیعتا بر قدرت باروری مردان تاثیرات منفی ای خواهد گذاشت.

تفاوت بین اختلال نعوظ و انزال زودرس چیست؟

شاید برخی از افراد اختلال نعوظ را با انزال زودرس اشتباه بگیرند. اما اینگونه نیست و تفاوت هایی را می توان مشاهده کرد. در واقع اختلال نعوظ، آلت مرد در هنگام تحریک شدن نمی تواند حالت درستی داشته باشد و طبیعتا برای ارضای شریک جنسی دچار مشکل خواهد شد.

در مسئله زود انزالی ممکن است فرد حالت نعوظ داشته باشد ولی فرد زودتر از زمان اصلی و استاندارد، به انزال برسد. البته در مباحث قبلی گفته شد که زود انزالی می تواند مشکلاتی مانند اختلال نعوظ را ایجاد کند ولی تاثیر کمی دارد.

در واقع مسئله اصلی ما، چاقی و اضافه وزن است که می تواند زود انزالی و حتی اختلال نعوظ را به وجود بیاورد. خوشبختانه با پیشرفت علوم پزشکی و درمانی، روش های مختلفی برای درمان مشکلات زود انزالی و اختلال نعوظ به وجود آمده است که می توان از آنها استفاده کرد. همچنین، افرادی که دچار اضافه وزن و چاقی هستند، بایستی در اقدامی درست و به موقع، حتما به فکر کاهش وزن خود باشند.

زیرا کاهش وزن می تواند تاثیر زیادی بر روند کاهش مسئله زودانزالی و درمان آن داشته باشد. در ادامه مقاله تاثیر چاقی بر زود انزالی به همین مسئله یعنی ارتباط کاهش وزن و مزیت های آن در درمان زود انزالی اشاره خواهیم کرد.

ارتباط کاهش وزن و درمان زود انزالی و مشکلات جنسی

تحقیقات متعدد و گوناگونی وجود دارد که نشان می دهد، بین کاهش وزن و رسیدن به لاغری و حل مشکلات جنسی از جمله زود انزالی، ارتباطی وجود دارد. این بررسی ها نشان می دهد که مردان چاق که موفق به کاهش وزن و لاغری شده اند و توانسته اند با رعایت اصول رژیم غذایی و ورزش به کاهش وزن برسند، سلامت جنسی خود را بدست آورده اند.

ارتباط کاهش وزن و درمان زود انزالی و مشکلات جنسی
ارتباط کاهش وزن و درمان زود انزالی و مشکلات جنسی

در واقع حل مشکلات هورمونی، کلید اصلی درمان زود انزالی و مشکلات جنسی است که می توان از مهمترین فاکتور یعنی اصلاح سبک زندگی بدست آورد.

مصرف مواد غذایی سالم و کم کالری، قرار دادن غذاهای فیبر دار، همچنین مصرف پروتئین فراوان می تواند بر این مسئله موثر باشد. بخصوص اگر در رژیم غذایی کاهش وزن، از مواد غذایی مغذی و دارای ارزش غذایی بالا استفاده کرد، سطح ترشح هورمون های جنسی به حداکثر می رسد و از آنجایی که کاهش وزن را بوجود می آورد، در کاهش کلسترول خون و مشکلات عروقی کمک زیادی خواهد کرد و در نتیجه در عملکرد جنسی آقایان تاثیرات مثبتی بر جای خواهد گذاشت.

همانطور که می دانید که چاقی باعث ایجاد مشکلات و بیماری های مختلف مانند کلسترول بالا، فشار خون زیاد، مشکلات قلبی و عروقی، دیابت و … می شود. با حل معضل اضافه وزن و کمک به کاهش وزن، می توان علاوه بر حل بیماری های ذکر شده، کمک زیادی به وضعیت جنسی خود نمود.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان مدائن چقدر است؟

چرا کاهش وزن نسبت به مصرف دارو برای درمان مشکلات جنسی بهتر است؟

در مبحث تاثیر چاقی بر زود انزالی گفته شد که برای حل مشکلات جنسی می توان از داروهای مختلفی برای رفع مشکلات نعوظ و انزال استفاده کرد. این داروها محرک جنسی بوده و همچنین می تواند میزان رضایت جنسی را افزایش دهد.

معمولا این داروها توسط پزشکان متخصص این حوزه به افراد ارائه می شود. اما در ابتدای کار، برای افرادی که از چاقی رنج می برند و منشا مشکلات جنسی آنها از چاقی است، توصیه می شود که رژیم غذایی و ورزش را در دستور کار خود قرار دهند.

چرا کاهش وزن نسبت به مصرف دارو برای درمان مشکلات جنسی بهتر است؟
چرا کاهش وزن نسبت به مصرف دارو برای درمان مشکلات جنسی بهتر است؟

زیرا در اغلب مواقع، با کاهش وزن می توان به حل معضلات جنسی رسید و نیازی به مصرف برخی داروها نخواهد بود. زیرا داروها ممکن است تاثیر موقتی بر حل مشکلات انزال داشته باشد و در صورت قطع دارو، بار دیگر انزال زودرس رخ می دهد.

از طرفی برخی از این داروها می تواند برای افراد عوارضی داشته باشد. به همین دلیل راه حل مطمئن تر و موثرتر برای افراد چاق وجود دارد که در ابتدا اقدام به کاهش وزن کنند و به اصطلاح رژیم درمانی را شروع کنند تا علاوه بر کاهش وزن، به حل مشکلات جنسی خود بپردازد. این راه حل طبیعی، می تواند مادام العمر باشد و بصورت دائمی این اختلالات را رفع نماید.

همانطور که تاکید شد، چاقی می تواند باعث ایجاد مشکلات و بیماری های مختلفی شود. سلامت جنسی ما در گرو سالم ماندن اعضای بدن است. یکی از موارد مهم در این خصوص سلامت قلب و عروق است که سلامتی کامل آن می تواند مشکلات جنسی را تا حد بسیار زیادی رفع کند. در ادامه به بررسی همین موضوع می پردازیم:

افزایش وزن و سلامت قلب و عروق

شاید مصرف داروهای جنسی بتواند مشکل زود انزالی را بصورت موقت حل کند، اما مسئله اصلی یعنی سلامت بدن همچنان دچار مشکل است. از جمله آن، مشکلات قلبی و عروقی است.

با بالا رفتن وزن و رسیدن به چاقی، نارسایی قلبی رخ می دهد. زیرا انسداد رگ های خونی ایجاد خواهد شد. این انسداد به دلیل افزایش میزان کلسترول و چربی خون است که رگ ها را دچار مسدودی خواهد کرد و در نتیجه در عملکرد قلب تاثیر گذار است.

قلب و سلامت آن، تاثیر مستقیم بر مسئله انزال و نعوظ دارد. به همین دلیل، کاهش وزن و استفاده از رژیم های غذایی می تواند این معضل مهم یعنی مشکلات قلب و عروقی را از بین ببرد و در نتیجه در سلامت رگ ها و اندام جنسی تاثیرگذار است. در واقع حل کردن معضل جنسی به صورت ریشه ای، می تواند بصورت مادام العمر، تاثیرات مثبتی بر ما بگذارد.

علاوه بر مسئله سلامت قلب و عروق، کاهش وزن می تواند تاثیر زیادی بر مسائل هورمونی از جمله هورمون های جنسی مردانه داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم:

افزایش تستوسترون

در مباحث قبلی تاثیر چاقی بر زود انزالی گفته شد که چاقی و اضافه وزن می تواند باعث کاهش میزان تستسترون در بدن شود. همین مسئله نقش اصلی و مهمی در زود انزالی آقایان دارد.

تحقیقات متعددی بر سر مسئله لاغری و کاهش وزن و حل مشکلات هورمونی انجام شده است که نشان می دهد کاهش وزن می تواند عملکرد هورمون های بدن از جمله هورمون های جنسی را تحت تاثیر خود قرار دهد و باعث عملکرد بهتر و افزایش تستسترون در بدن شود. در واقع کاهش چربی های اضافی در بدن و کاهش شاخص توده بدنی بر تعادل هورمونی موثر است.

افزایش تستوسترون
افزایش تستوسترون

شاید با استفاده از داروهای مختلف بتوان باعث افزایش تستسترون شد، اما این راه حل موقتی بوده و حتی می تواند باعث ایجاد عوارضی در طولانی مدت شود. به همین دلیل است که بهتر است برای حل مشکلات هورمونی مرتبط با مسائل جنسی، سبک زندگی خود اعم از رژیم غذایی، فعالیت های بدنی و … را تغییر دارد تا علاوه بر کاهش وزن، به درمان مشکلات جنسی از جمله زود انزالی کمک کرد.

مزیت های اصلی کاهش وزن

علاوه بر مسئله کاهش وزن و حل مشکلات زود انزالی و سلامت جنسی، کاهش وزن می تواند تاثیرات و مزیت های زیادی را به همراه داشته باشد که از جمله این موارد عبارتند از:

بالا رفتن انرژی

با کاهش وزن و رسیدن به لاغری، می توانید انرژی بدن خود با بازسازی کنید. در واقع با کاهش وزن، می توان راندمان فعالیت های بدنی خود را افزایش داد و همه این موارد می تواند باعث افزایش انرژی در بدن شود. زیرا در زمان چاقی، فرد فعالیت کمتری انجام می داد و با کاهش وزن می تواند باعث شد که میزان فعالیت های بدنی افزایش پیدا کند و در نتیجه موثر در وضعیت انرژی فرد خواهد شد.

بهبود تمرکز و حافظه

از فواید مهم کاهش وزن می توان به بهبود وضعیت حافظه و تمرکز اشاره کرد. در واقع این مسئله هم می تواند بر مسئله تاثیر چاقی بر زود انزالی هم تاثیرگذار باشد. زیرا با افزایش وزن و نارضایتی جنسی، فرد دچار عدم تمرکز در امور مختلف می شود و حتی در رابطه زناشویی خود دچار مشکلاتی خواهد شد.

با کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل، علاوه بر حل معضلات جنسی، حافظه و تمرکز ما افزایش پیدا خواهد کرد و در دراز مدت و بخصوص در سنین بالا از بروز بیماری هایی نظیر آلزایمر و زوال عقل جلوگیری می شود.

موثر در درمان افسردگی و بهبود حالات روحی

افزایش وزن با کاهش اعتماد به نفس همراه است. بخصوص اگر مشکلات جنسی به همراه خود داشته باشد، می تواند احساس عدم رضایت در خود فرد شکل گیرد و زمینه ساز بروز بیماری های روحی نظیر افسردگی خواهد شد. با کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل، می توان تناسب اندام را بدست آورد و همچنین با افزایش کارایی بدن از جمله معضلات جنسی، می توان کمک زیادی به درمان مشکلات روحی و روانی نمود.

بهبود بیماری ها

از مضرات و عوارض اضافه وزن، ایجاد بیماری های مختلف است. بیماری های نظیر دیابت، فشار خون، مشکلات قلبی و عروقی، کبد چرب، سرطان و … از جمله این موارد است. با کاهش وزن می توان کمک زیادی به درمان این بیماری ها نمود.

با افزایش چربی سوزی و کاهش شاخص توده بدنی، بدن مشکلات فیزیکی و هورمونی خود را درمان می کند که از جمله آن می توان به حساسیت بدن به ترشح انسولین اشاره کرد و در نتیجه در کاهش قند خون و حل دیابت موثر است.

همچنین کاهش فشار خون و درمان مشکلات قلبی می تواند در این زمینه بسیار مفید باشد که با رعایت اصول رژیم غذایی و …، می توان به این امر مهم رسید.

لطفا از پست درمان ژنتیکی دیابت دیدن کنید.

بهبود خواب

افراد چاق، با مشکل خواب شبانه روبرو هستند. آپنه خواب از جمله این موارد است که می تواند باعث خواب نادرست در هنگام شب شود. جالب است بدانید که خواب ناکافی، در معضلات جنسی مانند اختلال نعوظ و زود انزالی موثر است.

زیرا بدن انرژی کافی برای فعالیت های مختلف از جمله فعالیت های جنسی ندارد و در نتیجه مشکلاتی را ایجاد می کند. با کاهش وزن و رسیدن به لاغری می توان به حل مشکل خواب خود کمک زیادی کرد.

آسان‌شدن بارداری

مسئله بارداری و چاقی یک مسئله مهمی است. در واقع یکی از معضلات چاقی، وجود مشکل در بارداری بانوان است. علاوه بر چاقی و کاهش قدرت باروری در مردان، در زنان نیز، ممکن است باعث ایجاد مشکلات هورمونی و بارداری شود. سندروم تخمدان پلی کیستیک از جمله موارد مهم در خصوص چاقی و بیماری های زنان است. با کاهش وزن و لاغری و کاهش توده های چربی می توان به افزایش قدرت بارداری و جلوگیری از بروز مشکلات هورمونی در زنان جلوگیری کرد.

آسان‌شدن بارداری
آسان‌شدن بارداری

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی مسئله مهم یعنی تاثیر چاقی بر زود انزالی پرداختیم. مشکلات جنسی در آقایان، از جمله عوارض اصلی بیماری چاقی و اضافه وزن است که هر فردی می تواند به این مشکلات دچار شود.

در این مقاله در خصوص اثرات اضافه وزن بر مشکلات جنسی آقایان و همچنین کاهش وزن و رسیدن به حل معضل جنسی، پرداختیم. لاغری و کاهش وزن می تواند فواید بسیار زیادی را داشته باشد که در انتهای مقاله در این خصوص توضیحاتی ارائه شد.

با این حال در صورت وجود مشکلات جنسی از جمله زود انزالی بر اثر چاقی، لازم است با مشورت متخصصین این حوزه، اقدامات درمانی لازم را انجام دهید و به سلامتی جنسی دست پیدا نمایید.

در انتها پیشنهاد م یکنیم مقاله بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مطالعه کنید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید