بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد

با موضوع بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد در خدمت شما هستیم. همچنین درباره شرایط بیمه در خصوص BMI توضیح خواهیم داد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

بسیاری از افراد، به دلایل مختلفی، ممکن است به بیماری چاقی دچار شوند. در واقع، چاقی و اضافه وزن، یک بیماری شایع و فراگیر محسوب می شود و همه ما انسان ها، ممکن است در معرض چاقی قرار بگیریم.

چاقی و اضافه وزن می تواند علاوه بر برهم زدن تناسب اندام، باعث بروز بیماری های مختلفی شود. بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون، کبد چرب، کلسترول بالا و حتی سرطان، می تواند ناشی از چاقی باشد.

این مسئله بخصوص برای افرادی که از چاقی شدیدی برخوردار هستند، بیشتر پیش خواهد آمد. به همین دلیل، اهمیت درمان چاقی، بسیار بالا بوده و بایستی از بهترین و موثرترین روش ها استفاده کرد.

امروزه به دلیل پیشرفت علوم پزشکی و درمانی، روشی بوجود امده است به نام جراحی اسلیو معده که می تواند به عنوان روش تضمینی و موثر برای درمان چاقی، بخصوص چاقی شدید محسوب شود.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد
بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد

این روش، جراحی چاقی نام دارد. جراحی چاقی، شامل روش های مختلفی است که کاربردی ترین روش جراحی چاقی، عمل اسلیو معده است. این جراحی، پرکاربردترین و پراستفاده ترین روش جراحی چاقی بوده و بسیاری از پزشکان، از این روش، برای درمان چاقی و اضافه وزن استفاده می کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح دیدن کنید.

عمل اسلیو معده با استفاده از روش نوین جراحی یعنی روش لاپاراسکوپی، اقدام به تغییرات در گوارش انسان و معده می کند

عمل اسلیو معده با استفاده از روش نوین جراحی یعنی روش لاپاراسکوپی، اقدام به تغییرات در گوارش انسان و معده می کند و در نهایت منجر به لاغری می شود. طبیعتا چنین جراحی ای، نیاز به صرف هزینه زیادی دارد.

حال سوال مهمی که پیش خواهد آمد این است که عمل اسلیو معده را می توان تحت پوشش بیمه های درمانی و تکمیلی قرار داد یا خیر. همچنین این مسئله پیش خواهد آمد که بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد ؟

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی همین موضوع، یعنی میزان پوشش هزینه اسلیو معده، توسط بیمه تکمیلی بپردازیم و جوانب کار و هزینه های مربوط به این جراحی را مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین تا انتهای مقاله، همراه ما باشید.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد

همانطور که در مقدمه مقاله گفته شد، عمل اسلیو معده، جز کاربردی ترین و بهترین روش های لاغری محسوب می شود. این جراحی، توسط متخصصین مجرب و ماهر و با پیشرفته ترین دستگاه های پزشکی و جراحی انجام می شود.

طبیعتا چنین جراحی ای، می تواند هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد. از آنجایی که افراد متقاضی این جراحی، در فکر تامین هزینه های عمل اسلیو هستند، بایستی فکری بابت بیمه درمانی خود و بیمه تکمیلی خود نمایند.

لازم است بدانید که بیمه پایه تامین اجتماعی، هزینه زیادی را بابت عمل اسلیو معده، پوشش نمی دهد و طبیعتا بایستی از بیمه های تکمیلی استفاده نمود. شرکت های مختلف بیمه در کشور ما فعالیت دارند که اقدام به تحت پوشش افراد می کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده با بیمه تکمیلی جهت کسب اطلاعات بیشتر دیدن کنید.

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد
بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد

اما برای پرداخت هزینه جراحی توسط بیمه تکمیلی، شرایطی وجود خواهد داشت. هر شرکت بیمه ای، شرایط خاص خود و سقف پوششی هزینه های خود را دارد. مهمترین اصل و شرط اول این بیمه ها، بررسی میزان چاقی و شاخص توده بدنی فرد است که بایستی از عدد 40 بیشتر باشد.

یعنی بیمار باید ثابت کند که چاقی شدیدی دارد که همان شاخص توده بدنی، اثبات کننده این مسئله است. علاوه بر این، شرایط دیگری وجود دارد که بیمه های تکمیلی، به آن توجه می کنند تا بتوانند بخش زیادی از هزینه های عمل را پرداخت کنند که در ادامه به بررسی این جزئیات می پردازیم.

تعرفه هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

اگر فردی دارای بیمه تکمیلی باشد، می تواند بخشی از هزینه های عمل اسلیو خود را توسط بیمه تکمیلی پرداخت کند. بخشی از آن را بیمه پایه پرداخت خواهد کرد.

اینکه بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد و میزان پوشش هزینه این جراحی توسط بیمه، بستگی به شرکت بیمه موردنظر دارد که بیمار با آن قرار دارد. به عنوان مثال، برخی از بیمه های تکمیلی، اقدام به پرداخت 30 تا 40 درصد هزینه کلی جراحی اسلیو خواهند کرد.

برخی از بیمه ها نیز مقدار بیشتر و برخی نیز مقدار کمتری پرداخت می کنند. در واقع، بیمار با نوع قرارداد و میزان مبلغی که بابت بیمه خود پرداخت می کند، مشخص می کند که میزان سقف پوشش هزینه عمل اسلیو او، چقدر است. همچنین، مابقی مبلغ که بعد از سقف بیمه باقی می ماند، به عنوان فرانشیز باید پرداخت کند.

توصیه می کنیم از صفحه عمل چاقی با بیمه تامین اجتماعی دیدن کنید.

تعرفه هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟
تعرفه هزینه اسلیو معده با بیمه تکمیلی چقدر است؟

شرایط پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

برای اینکه، بیمه تکمیلی، اقدام به پرداخت هزینه عمل اسلیو معده کند، شرایط و ضوابطی وجود دارد. که ما در ادامه موضوع بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد به برخی از این شرایط کلی که تمامی بیمه ها، به آن توجه می کنند، اشاره خواهیم کرد:

 • شاخص توده بدنی فرد که طبیعتا باید بیشتر از 40 باشد.
 • بیمار دارای بیماری های مرتبط با چاقی است یا خیر.
 • نوع بیمارستان یعنی دولتی یا خصوصی بودن آن جز شرایط مهم بیمه تکمیلی، برای پرداخت هزینه است.
 • میزان تجهیزاتی که در زمان جراحی استفاده می شود، دارای سقف خاصی است.
 • هزینه مربوط به پزشک جراح، متخصص بیهوشی و تیم جراحی
 • و از همه مهمتر، نوع قرارداد و میزان سقف پوشش بیمه تکمیلی که با انتخاب خود فرد خواهد بود.
شرایط پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی
شرایط پرداخت هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی

آیا همه شرکت های بیمه، اقدام به پوشش هزینه عمل اسلیو معده می کنند؟

خوشبختانه، می توان گفت که اکثریت شرکت های بیمه تکمیلی، اقدام به پوشش بخشی از هزینه های عمل اسلیو معده می کنند. اما شرایط خاص خود را دارد که در مورد قبلی به آن اشاره شد.

اما یک موضوع مهمی که وجود دارد، این است که جراحی چاقی و تمامی روش های آن از جمله اسلیو معده، جز جراحی های زیبایی هم محسوب میشود. زیرا با تناسب و زیبایی اندام سر و کار دارد.

اما ماهیت درمانی عمل اسلیو معده، در بحث پوشش بیمه، بسیار مهم است. به عبارت دیگر، فردی که قصد دارد عمل اسلیو کند، باید به شرکت بیمه ای که قرار دارد، ثابت کند که جراحی اسلیو، با هدف درمان انجام می شود و نه با هدف زیبایی اندام.

در واقع، ارائه مستندات لازم و مدارک پزشکی مبنی بر وجود بیماری چاقی و همچنین وجود بیماریهای مرتبط با چاقی مانند فشار خون، دیابت و…، می تواند دلیل محکمی باشد تا شرکت بیمه، اقدام به پرداخت هزینه جراحی کند.

بنابراین با ارائه مدارک مبنی بر درمانی بودن جراحی اسلیو، می توان گفت که شرکت های بیمه تکمیلی، اقدام به پوشش بخشی از هزینه های عمل اسلیو خواهند کرد.

بیمه تکمیلی البرز برای اسلیو معده چقدر پرداخت می کند؟

آیا همه شرکت های بیمه، اقدام به پوشش هزینه عمل اسلیو معده می کنند؟
آیا همه شرکت های بیمه، اقدام به پوشش هزینه عمل اسلیو معده می کنند؟

بهترین شرکت های بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو معده

مسئله اینکه بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد ، بستگی به شرکت بیمه موردنظر هم دارد. اینکه بگوییم کدام شرکت بیمه، برای تامین هزینه های عمل، مناسب تر است. بستگی به معیارهای فرد بیمه شده و عوامل دیگر دارد و بایستی قبل از بستن قرارداد با شرکت بیمه، اطلاعات کافی در خصوص تمامی شرکت های بیمه تکمیلی، بدست آوریم.

بهترین شرکت های بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو معده
بهترین شرکت های بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو معده

بررسی میزان سقف پوشش هزینه عمل، تعرفه پرداختی ما بابت بیمه تکمیلی و بستن قرارداد، میزان اعتبار و سابقه شرکت بیمه و…، از جمله اصلی ترین و مهمترین معیارهای انتخاب بهترین شرکت بیمه تکملی است.

هزینه‌های عمل اسلیو معده شامل چه مواردی است؟

از آنجایی که مبحث هزینه عمل اسلیو معده، برای متقاضیان این جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است. لازم است بدانیم که چه مواردی، شامل هزینه های این جراحی محسوب می شود. این موارد، جز موارد پرداختی توسط بیمه تکمیلی هم به حساب خواهد آمد.

این موارد مهم عبارتند از:

 • هزینه مربوط به آندوسکوپی معده و مری که برای آزمایشات قبل جراحی است.
 • هزینه سونوگرافی از شکم و لگن
 • دستمزد متخصص بیهوشی
 • دستمزد متخصص اسلیو معده و تیم جراحی
 • هزینه های مربوط به بستری شدن در بیمارستان
 • هزینه های مربوط به ابزار استفاده شده در اتاق عمل
 • هزینه های دارو و… که در حین جراحی و در هنگام بستری در بیمارستان استفاده شده است.
 • هزینه مشاوره تغذیه ای برای قبل و بعد از جراحی
 • و…

حال که با مبحث هزینه های عمل اسلیو معده و اینکه بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد آشنا شدید، توضیح کوتاهی در خصوص عمل اسلیو معده خواهیم داد.

هزینه‌های عمل اسلیو معده شامل چه مواردی است؟
هزینه‌های عمل اسلیو معده شامل چه مواردی است؟

عمل اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده، از انواع روش های جراحی چاقی محسوب می شود. این جراحی، به تغییرات ساختاری در معده می پردازد. این تغییرات گوارشی، منجر به این موضوع می شود که فرد بصورت فیزیولوژیکی و هورمونی، به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کند.

جراحی اسلیو معده، به دلیل داشتن عارضه بسیار کم و نتیجه بخشی بسیار بالا، پراستفاده ترین روش جراحی چاقی محسوب می شود. اغلب پزشکان جراح، از اسلیو معده، برای لاغری افراد بسیار چاق استفاده می کنند.

در خصوص عوارض کم و جراحت کم عمل اسلیو معده، باید گفت که این روش جراحی، توسط دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود. که صرفا با ایجاد چند برش کوچک بر روی شکم، جراحی صورت می گیرد.

به همین دلیل، این جراحی دارای طول دوران نقاهت بسیار کمی است. در عمل اسلیو معده، نزدیک به 80 درصد حجم معده، از بدن بیمار حذف خواهد شد و تنها، 20 درصد از معده باقی می ماند.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

همین مسئله، باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند. طبیعتا می تواند از پرخوری و اشتهای زیاد، جلوگیری نماید.

تمامی این موارد در کنار هم، باعث می شود که فرد بتواند در مدت زمان کوتاهی به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کند.

علائم نیاز به انجام عمل جراحی اسلیو معده

زمانی می توانیم به این مسئله پاسخ دهیم که پزشک جراح، روش های مختلف لاغری را بررسی و امتحان کند. در نهایت، درصورت جوابگو نبودن دیگر روش های لاغری، از جراحی چاقی و عمل اسلیو معده، استفاده خواهد کرد.

در ابتدای کار، شاخص توده بدنی فرد، مورد اندازه گیری قرار می گیرد. اگر این شاخص، در محدوده ای باشد که نشان دهنده چاقی مفرط است، پزشک توصیه به جراحی اسلیو معده خواهد کرد.

علائم نیاز به انجام عمل جراحی اسلیو معده
علائم نیاز به انجام عمل جراحی اسلیو معده

چرا هزینه اسلیو بالا به نظر میرسد؟

در این مقاله، توضیح دادیم که بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد . اما برای بسیاری از افراد، این سوال ایجاد شود که چرا عمل اسلیو معده، هزینه بسیار زیادی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که عوامل متعددی باعث می شود که میزان هزینه این جراحی، افزایش پیدا کند. مهمترین دلیل آن، استفاده از تجهیزات درمانی و جراحی در حین عمل جراحی است.

از آنجایی که دستگاه لاپاراسکوپی، روش مورد استفاده در عمل اسلیو معده است. این دستگاه ها، تولید خارج از کشور هستند و طبیعتا با ارز خارجی وارد کشور ما می شود. به همین دلیل، هزینه استفاده از این دستگاه ها و نگهداری از آنها، بالا بوده و در نهایت، بر روی هزینه جراحی، تاثیرگار خواهد بود.

چرا هزینه اسلیو بالا به نظر میرسد؟
چرا هزینه اسلیو بالا به نظر میرسد؟

همچنین، میزان دستمزد پزشک جراح هم بسیار تاثیرگذار است. هرچقدر، پزشک موردنظر از تخصص بالاتری برخوردار باشد، معمولا، هزینه جراحی بیشتر خواهد بود. از آنجایی که عمل اسلیو معده، از حساسیت بالایی برخوردار است، بایستی تحت نظر متخصصین مجرب و باتجربه ای انجام شود.

با تمامی این تفاسیر، با اینکه هزینه جراحی اسلیو معده می تواند بالا باشد. اما عوارض چاقی و بیماری هایی که ممکن است گریبان گیر فرد شود، به مراتب هزینه های سنگین تری را تحمیل خواهد کرد.

در ضمن بسیاری از هزینه های جراحی های لاغری صرف تجهیزات آن مانند استاپلر می شود. این تجهیزات که وارداتی هستند  به دلیل نرخ بالای دلار بسیار گران تمام می شوند.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از مباحث مهم در خصوص عمل اسلیو معده، یعنی هزینه عمل اسلیو معده پرداختیم. خوشبختانه، اکثر بیمه های تکمیلی در کشور ما، هزینه های مربوط به عمل اسلیو معده را تا بخش زیادی پوشش می دهند. به همین دلیل، ما در این مقاله توضیح دادیم که بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد .

با رعایت اصول و شرایط خاصی که ذکر شد، می توان از این امر مطمئن بود که عمل اسلیو معده، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار خواهد گرفت. می تواند فشار مالی کمتری به بیمار برای پرداخت هزینه های جراحی، وارد نماید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کاملتر در خصوص جراحی اسلیو معده و میزان هزینه های تحت پوشش بیمه تکمیلی، از کارشناسان بیمه مربوطه خود، راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید