بهترین ورزش برای لاغری

در این مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین ورزش برای لاغری برای شما صحبت کنیم تا بتوانید با بهترین تکنیک های ورزشی، به وزن دلخواه خود برسید. پس تا انتهای مقاله، با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

چنانچه بعد از عمل بای پس، به دنبال ورزش برای لاغری هستید، ورزش بعد از عمل بای پس معده ا ببینید.

بهترین ورزش برای لاغری

بهترین ورزش برای لاغری
بهترین ورزش برای لاغری
موضوعات مورد بحث در این مقاله عبارتند از:

چاقی چیست؟

شاخص توده بدنی را توضیح دهید.

علائم چاقی کدامند؟

علت چاقی را بیان کنید.

معیار تشخیص چاقی چیست؟

چاقی چگونه تشخیص داده می شود؟

درمان چاقی چیست؟

چگونه چاقی را کنترل کنیم؟

چگونه از ابتلا به چاقی پیشگیری کنیم؟

ورزش چیست؟

ورزش کردن چه فوایدی برای افراد دارد؟

انواع ورزش برای کاهش وزن را بیان نمایید.

چگونه ورزش کردن روی لاغری افراد اثر می گذارد؟

قبل از انجام ورزش برای لاغری، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

بهترین حرکات ورزشی برای لاغری کدامند؟

چه مدت زمانی لازم است تا با ورزش به وزن مورد نظر برسیم؟

اگر به قصد لاغری ورزش کنیم، چه مدت بعد تاثیرات آن را در اندام خود مشاهده می کنیم؟

 

یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن، ورزش کردن می باشد

همان طور که می دانید، یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن، ورزش کردن می باشد. چون هر چقدر که تحرک بیشتری داشته باشید، انرژی بدن شما بیشتر تخلیه می شود و بدن مجبور می شود تا ذخایر خود را برای تامین انرژی بیشتر بسوزاند.

بنابراین حتما در برنامه روزانه خود ورزش کردن را قرار دهید تا هم بتوانید وزن اضافی خود را کاهش بدهید و هم بتوانید به تناسب اندام برسید.

در جهان امروزی، ورزش و تناسب قد و وزن بسیار مهم می باشد. در این راستا می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، بهترین پزشک در این زمینه و معتبرترین متخصص جراحی لاغری شناخته می شوند. در ادامه مقاله، بهترین ورزش برای لاغری را به شما معرفی می کنیم. پس تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

چاقی چیست؟

قبل از آن که راجع به ورزش، بهترین ورزش برای لاغری و نحوه انجام آن صحبت کنیم، بهتر است شما را با چاقی و دلایل ابتلا به آن آشنا کنیم تا در انجام ورزش، انگیزه بیشتری پیدا کنید.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

چاقی در واقع تجمع بیش از اندازه چربی ها در بخش های گوناگون بدن می باشد، به گونه ای که چربی ها روی هم انباشته شود. این بیماری تناسب اندام بیماران را از بین می برد و در شکل ظاهری اندام های مختلف، تغییرات منفی ایجاد می کند.

به همین خاطر افراد مبتلا به چاقی، اغلب از ظاهر خود رضایت کافی ندارند و مهم ترین دلیل آن ها برای کاهش وزن، داشتن تناسب اندام و سلامتی می باشد؛ زیرا چاقی باعث بروز بیماری های دیگر می شود که بر جان آن ها اثر سوء می گذارد و افراد را درگیر می کند.

این بیماری ها بسیار خطرآفرین هستند و احتمال دارد بیماران را به کام مرگ بکشاند. پس باید قبل از بروز این دست از بیماری ها، اشخاص مبتلا به چاقی به فکر درمان باشند و خود را نجات بدهند. برای این منظور بهتر است با پزشکان حرفه ای مانند دکتر سلیمی مشورت کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت در 30 روز و دیابت من درمان شد  دیدن کنید.

شاخص توده بدنی چیست؟

در علم پزشکی، چاقی را به نحوی دیگر تعریف می نمایند که با عدد شاخص توده بدنی افراد ارتباط مستقیم دارد. شاخص توده بدنی به عنوان یک فرمول کاربردی برای محاسبه تناسب افراد است که در آن، وزن به واحد کیلوگرم تقسیم بر مجذور  قد به واحد متر می باشد.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

بهتر است بدانید اگر BMI شما عدد ۳۰ محاسبه شود و یا بالاتر از آن برود، جزو افراد چاق حساب می شوید. اما این فرمول فقط برای تعریف چاقی نیست و به طور کلی برای تشخیص سطح سلامتی همه افراد نیز به کار گرفته می شود. 

علائم چاقی را بیان نمایید

حال که با تعریف چاقی و شاخص توده بدنی آشنا شدید، شایسته است راجع به علائم چاقی با شما صحبت کنیم تا بتوانید شرایط کنونی خود را راحت تر محاسبه کنید. علائم چاقی عبارتند از:

علائم چاقی را بیان نمایید
علائم چاقی را بیان نمایید
 • کسانی که دم و بازدم خود را به خوبی حس می کنند و در مورد حرکات تنفسی نیز همین احساس را دارند.
 • زیاد شدن تعریق
 • کسانی که در خواب به حالت خرخر و خرناس قرار می گیرند.
 • خستگی غیر طبیعی به صورت روزانه
 • کمردرد و درد مفاصل
 • اعتماد به نفس پایین و عزت نفس کم
 • داشتن افسردگی و اضطراب
 • احساس انزوا
 • اختلال عملکرد جنسی

موارد گفته شده فقط بخشی از نشانه ها و مشکلات چاقی هستند و بیماری هایی مانند دیابت نوع دو، فشار خون بالا، انواع سرطان، سکته مغزی وغیره از انواع و اقسام مشکلات مربوط به چاقی هستند که سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند.

به همین دلیل، بهتر است برای درمان کردن خود به پزشک های توانمند و حاذق مانند دکتر سلیمی مراجعه کنید و اقدامات لازم برای کاهش وزن را زیر نظر آن ها آغاز کنید.

علت چاقی چیست؟

اگر کالری دریافتی شما بسیار بیشتر از کالری مصرفی باشد، مبتلا به بیماری چاقی می شوید. چون تعادل بدن شما از بین می رود و کالری های اضافی نیز در بافت های بدن ذخیره می شوند.

البته بیمارانی که به طور خودکار مستعد چاقی هستند یا به عبارتی استعداد بالایی برای چاقی دارند، باید بیشتر از اشخاص دیگر نگران تعادل کالری در بدن خود باشند.

علت چاقی چیست؟
علت چاقی چیست؟

در زیر علائم محیطی را بیان می کنیم که در بروز چاقی نقش موثری می توانند داشته باشند که عبارتند از:

 • سبک زندگی بی تحرک
 • مصرف قندهای اضافه
 • غذا خوردن زیاد
 • عدم خواب کافی

البته چاقی می تواند به علل دیگری نیز بروز پیدا کند. به عنوان مثال انواع بیماری ها و وضعیت های خاص پزشکی نیز می توانند در مبتلا شدن به چاقی موثر باشند. بیماری هایی نظیر تیروئید، شرایط هورمونی، سندرم پرادر ویلی و سندرم کوشینگ از این دست بیماری ها هستند.

علت های روانشناختی مانند داشتن استرس در خوردن و بروز اختلالات در آن نیز می توانند سبب بروز چاقی شوند؛ همچنین موارد گفته شده جزو علت های قطعی نیستند، اما امکان دارد در چاق شدن افراد نقش داشته باشند.

در زیر علائم محیطی را بیان می کنیم که در بروز چاقی نقش موثری می توانند داشته باشند که عبارتند از:
در زیر علائم محیطی را بیان می کنیم که در بروز چاقی نقش موثری می توانند داشته باشند که عبارتند از:

برخی از داروها نیز می توانند دلیل این اتفاق باشند مثلا داروهای ضد افسردگی، داروهای هورمونی به ویژه داروهای زنان و مامایی، استروئیدها، داروهای ضد درد که ممکن است مواد مخدر باشند و در نهایت آنتی هیستامین ها؛ زیرا باعث می شوند تا متابولیسم بدن کند شود و یا قادر هستند اشتهای افراد را افزایش بدهند.

در دسته ای دیگر از افراد، مشکل چاقی احتمال دارد به خاطر ژنتیک باشد و با تاریخچه خانوادگی آن ها ارتباط داشته باشد که نرمال می باشد و محققان طبق آزمایشات گوناگون توانسته اند این موضوع را ثابت کنند، چون جهش های ژنی خاص و تغییرات بیولوژیکی حائز اهمیتی را کشف نموده اند که با بیماری چاقی ارتباط تنگاتنگی دارند.

معیار تشخیص چاقی چیست؟

از BMI برای این که میزان چاقی افراد را طبقه بندی کنند، استفاده می نمایند. چون توسط آن میزان تناسب بین قد و وزن اشخاص محاسبه می شود که فرمول خاص خود را دارد. شاخص توده بدنی، هم نشاندهنده میزان اضافه وزن بیماران است و هم طبقه بندی آن ها را مشخص می نماید.

به عنوان مثال کسانی که عدد BMI آن ها برابر با ۲۵ و یا بیشتر از آن باشد، در مرز اضافه وزن قرار دارند و برای این که به چاقی دچار نشوند، شایسته است با پزشکانی حاذق مانند دکتر سلیمی مشورت کنند.

اما بهتر است بدانید که شاخص توده بدنی یک نوع ابزار برای غربالگری می باشد که موارد لازم برای آن قد و وزن بیماران است. بنابراین موارد دیگر در بدن را که با چاقی در ارتباط هستند، نمی تواند تعیین کند. مثلا سطح تناسب اندام، توده عضلانی و مقدار چربی اضافه در بدن جزو این موارد هستند. بهتر است مثالی بیاوریم تا بهتر متوجه موضوع شوید:

معیار تشخیص چاقی چیست؟
معیار تشخیص چاقی چیست؟

فرض کنید که شما لب مرز چاقی و اضافه وزن هستید و شاخص توده بدنی شما هم این موضوع را به خوبی نشان می دهد، اما احتمال دارد اضافه وزن شما به خاطر تجمع چربی های اضافه نباشد و دلیل آن زیاد شدن توده های عضلانی باشد که BMI قادر به تشخیص آن نخواهد بود.

اما این موارد با روش های بسیاری قابل تشخیص هستند و جای نگرانی نیست. به همین دلیل، از BMI همواره به عنوان یک ابزار مناسب برای تعیین نمودن میزان چاقی و سلامتی افراد به کار گرفته می شود. همچنین باید بگوییم شما با
استفاده از بهترین ورزش برای لاغری می توانید به اندام دلخواه خود برسید.

چاقی چگونه تشخیص داده می شود؟

به جز روش BMI شیوه های دیگری نیز برای تعیین چاقی وجود دارند. مثلا نسبت دور کمر به لگن یکی از شیوه های رایج و متفاوت در علم پزشکی می باشد‌ که در معاینات بالینی تشخیص داده می شود؛ به گونه ای که پزشکان متخصص مانند دکتر سلیمی دور کمر و لگن افراد را اندازه گیری می کنند. این اندازه گیری دقیق مقدار انباشته شدن چربی ها در آن نواحی را محاسبه می کند و نشاندهنده چاقی شکمی نیز می باشد.

تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن، سلامتی افراد را به خطر می اندازد به خصوص که این اجتماع در نواحی شکمی ایجاد شود. چون از نظر متابولیسمی، فعالیت بسیاری برای چربی های این ناحیه نسبت به نواحی دیگر بدن کشف شده است.

به همین دلیل این چربی ها می توانند سلامتی اشخاص را به راحتی مختل نمایند و بیماری های زیادی ایجاد کنند مانند: دیابت نوع دو، مقاومت به انسولین و بیماری های قلبی.

چاقی چگونه تشخیص داده می شود؟
چاقی چگونه تشخیص داده می شود؟

اما بهتر است بدانید که پزشکان در روند تشخیص چاقی فقط به شاخص توده بدنی و نسبت دور کمر به لگن اکتفا نمی کنند و آزمایشات بیشتری از شما طلب می نمایند، مثلا سلامت شخصی_ خانوادگی، سابقه بیماری در مراحل اولیه از شما سوال می شود و همه داروهایی که به مصرف می رسانید نیز مورد بررسی قرار می گیرد و طبق آزمایشات انجام شده مانند تیروئید و عدم تعادل هورمونی، علت چاقی شما نیز مشخص می شود.

درمان چاقی چیست؟

معمولا زمانی که افراد به چاقی مبتلا می شوند، برای شروع درمان اولین چیزی که انجام می دهند، شروع ورزش به همراه رژیم غذایی اصولی می باشد. چون مهم ترین هدف در درمان چاقی، کم کردن وزن است.

طبق تحقیقات انجام شده، محققان کشف کرده اند که اگر در وهله اول بتوانید فقط ۵ تا ۱۰درصد از وزن خود را پایین بیاورید، می توانید شاهد تغییرات مثبت و شگفت انگیز در سلامت خود باشید، چون کاهش وزن باعث بهبودی برخی از بیماری ها مانند بیماری های قلبی_ عروقی و دیابت نوع دو می شود.

بنابراین باید ورزش کردن و پیروی کردن از رژیم غذایی جدی گرفته شود و جزو روتین روزانه بیماران باشد. مثلا روزی چند دقیقه پیاده روی کردن می تواند سوخت و ساز بدن را زیاد کند و چربی های فراوانی را بسوزاند.

درمان چاقی چیست؟
درمان چاقی چیست؟

اگر در کنار قدم زدن، کم کردن حجم وعده های غذایی پرچرب را نیز در پیش بگیرید، می توانید موفقیت بیشتری در کاهش وزن داشته باشید و استفاده بیشتر از سبزیجات به جای غذاهای پرچرب نیز جزو گام های طلایی و مهم در کاهش وزن و لاغری می باشد.

حال اگر حواستان به کالری دریافتی روزانه خود نیز باشد و مقدار آن را کاهش بدهید، می توانید یک سبک زندگی سالم داشته باشید و همواره غذاهایی را طبخ نمایید که سالم و فاقد چربی اضافی هستند.

روش های دیگری مثل داروهای ضد چاقی نیز وجود دارند

به جز بهترین ورزش برای لاغری و رژیم های مناسب غذایی، روش های دیگری مثل داروهای ضد چاقی نیز وجود دارند. اما محتویات آن ها اغلب نامشخص است و دارای عوارض فراوانی برای بیماران هستند.

البته تغییر شیوه زندگی تا حد زیادی می تواند  روی کاهش وزن به صورت بی خطر موثر واقع شود اما جراحی چاقی یک روش قطعی تر و سریع تر می باشد که دوران نقاهت کوتاهی دارد.

همچنین افرادی که به چاقی بیش از حد دچار هستند بهتر است راجع به این نوع عمل های جراحی با پزشکانی توانمند مانند دکتر سلیمی مشورت کنند. داروهای زیادی برای بهبود چاقی و لاغری وجود دارند.

مثلا محرک هایی هستند که اشتها را تا حد زیادی پایین می آورند و از طرفی انرژی را زیاد می کنند. داروهای ضد افسردگی و داروهایی همانند آن همین عملکرد را در بدن دارند و با تاثیرات شگرفی که بر مغز می گذارند، سبب کم شدن اشتهای افراد می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله عمل کوچک کردن معده را مطالعه کنید.

برخی از داروها نیز روی چربی های داخل غذا تاثیر مستقیم دارند

برخی از داروها نیز روی چربی های داخل غذا تاثیر مستقیم دارند و جلوی جذب شدن آن ها را تا حد ممکن می گیرند. داروهای گفته شده می توانند ترکیبی باشند. انتخاب هر کدام از داروها مربوط به شرایط جسمی خودتان است.

سبک زندگی، میزان وزن، سلامتی و سایر عوامل عمومی همگی جزو مواردی هستند که در تجویز دارو دخیل می باشند و پزشک قبل از تشخیص درمان به آن ها توجه کرده و سپس داروی مناسب تجویز می کند.

برخی از داروها نیز روی چربی های داخل غذا تاثیر مستقیم دارند
برخی از داروها نیز روی چربی های داخل غذا تاثیر مستقیم دارند

البته برای افرادی که از رژیم غذایی و بهترین ورزش برای لاغری جواب مناسبی نگرفته اند، بهترین گزینه انجام عمل های چاقی توسط دکتر سلیمی است تا در کوتاه ترین زمان ممکن، به وزن ایده آل خود برسند.

چگونه چاقی را کنترل کنیم؟

همان گونه که در بخش قبلی گفته شد، چاقی نوعی بیماری است که ادامه حیات را سخت تر می کند. به همین علت، باید به فکر درمان و کنترل آن بود که جای نگرانی نیست، چون در دنیای امروزی روش های متعددی برای بهبود آن کشف شده است.

بهتر است درمان و کنترل چاقی از روش های کم خطر و ساده تر شروع شود، مانند رعایت رژیم غذایی که به صورت تخصصی تنظیم شده باشد و بهترین ورزش برای لاغری که انجام آن سخت و طاقت فرسا نباشد.

البته اصلاح سبک زندگی، استفاده از داروها و انجام عمل های چاقی نیز هر کدام تاثیرات خود را دارند، به خصوص جراحی چاقی که در مدت زمان کم، اثرات مطلوبی برای بیماران دارد.

احتمال دارد از چندین روش به صورت ترکیبی برای بیماران استفاده شود

البته طبق صلاحدید دکتر سلیمی، احتمال دارد از چندین روش به صورت ترکیبی برای بیماران استفاده شود که انجام این کار کاملا به شرایط آن ها بستگی دارد.

گفتن این نکته الزامی است که شما تنها فرد در جهان نمی باشید که دچار چاقی شده است، بلکه افراد زیادی در میان دوستان، آشنایان و حتی همسایه های شما هستند که از این بیماری رنج می برند. پس می توانید برای شروع لاغری از آن ها کمک بگیرید و گام های کاهش وزن را با هم و در کنار یکدیگر بردارید.

مثلا پیاده روی کردن یکی از راه های سالم و مناسب است که اگر بتوانید برای انجام آن یک گروه (هرچند کوچک) تشکیل بدهید، هم باعث ایجاد انگیزه در خودتان و هم دیگران می شود و کاهش وزن چشمگیرتری خواهید داشت.

دلیل این انگیزه بالا داشتن هدف مشترک می باشد که کم کردن وزن و رسیدن به تناسب اندام است! در این صورت یک حالت رقابتی سالم نیز در بین شما و افراد دیگر به وجود می آید، به همین سبب گفته می شود که کم کردن وزن را به تنهایی آغاز نکنید و در کنار افرادی مثل خودتان اقدامات لازم را انجام بدهید.

احتمال دارد از چندین روش به صورت ترکیبی برای بیماران استفاده شود
احتمال دارد از چندین روش به صورت ترکیبی برای بیماران استفاده شود

چگونه از ابتلا به چاقی پیشگیری کنیم؟

یک سری از بیماری های مزمن در جهان وجود دارند که با اصلاح سبک زندگی قابل درمان می باشند، مانند دیابت و بیماری های قلبی_ عروقی که هر کدام علت خاص خود را دارند.

بیماری چاقی هم مانند آن ها می باشد و اگر نکات گفته شده در این مقاله جدی گرفته شود، می توانید وزن خود را پایین بیاورید و از ابتلا به چاقی و اضافه وزن جلوگیری کنید.

چگونه از ابتلا به چاقی پیشگیری کنیم؟
چگونه از ابتلا به چاقی پیشگیری کنیم؟

اما قبل از هر گونه اقدامی با پزشکان متخصص مانند دکتر سلیمی مشورت کنید. همچنین در ادامه، به برخی از روش های پیشگیری از چاقی اشاره می کنیم تا با آن ها به خوبی آشنا شوید که عبارتند از:

 • رژیم غذایی متعادل که به صورت اصولی و کنترل شده تنظیم شود.
 • تحرک خود را به صورت روزانه افزایش بدهید.
 • از روش های سالم برای از بین بردن استرس و تخلیه انرژی خود استفاده کنید.
 • و در نهایت خواب کافی و منظم در طول شبانه روز داشته باشید.

ورزش چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه رسیدن به تناسب اندام، ورزش می باشد که برای درمان سلامتی روحی و جسمی نیز کارآیی فراوانی دارد. اما چون انرژی بالایی مصرف می کند، افزایش مصرف کالری را در بدن خود بیشتر از هر زمان دیگری احساس می کنید.

بنابراین اگر در کنار آن از یک رژیم غذایی مناسب پیروی نکنید، سبب افزایش وزن شما خواهد بود. می توانید برنامه ورزشی مناسب را از پزشکان باتجربه مانند دکتر سلیمی دریافت کنید. برای این که با بهترین ورزش برای لاغری آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ورزش چیست؟
ورزش چیست؟

ورزش کردن چه فوایدی برای افراد دارد؟

همان طور که می دانید، ورزش کردن مزایای متعددی برای افراد به همراه دارد و فقط برای کاهش وزن و لاغری انجام نمی شود، بلکه در جنبه های مختلف زندگی تاثیر زیادی می گذارد و به طور کلی کیفیت زندگی افراد را بالاتر می برد. در زیر به برخی از فواید ورزش اشاره می کنیم تا انگیزه بیشتری برای انجام آن داشته باشید که عبارتند از:

بهبود سلامت استخوان ها

استفاده از بهترین ورزش برای لاغری و انواع آن باعث می شود تا در نواحی مختلف بدن شاهد تقویت استخوان ها باشید. مثلا در پیاده روی، همه وزن بدن تا مسیر مشخصی باید توسط پاها تحمل شود، پس استخوان آن نواحی استحکام بیشتری پیدا می کنند.

بالا رفتن از پله ها نیز همین طور است. همچنین ورزش تنیس، دویدن و رقصیدن نیز جزو ورزش هایی می باشند که سبب مستحکم تر شدن استخوان ها می شوند.

البته در این میان ورزش های قدرتی هم وجود دارند که علاوه بر تقویت، روی رشد استخوان ها نیز تاثیرات مثبت دارند و از دست رفتن آن پیشگیری می کنند. در نتیجه باید ورزش های گفته شده را با یکدیگر ترکیب کنید و در زمان های مشخص، تعدادی از آن ها را انجام بدهید تا نتیجه دلخواه خود را بگیرید.

همچنین بهترین ورزش برای لاغری می تواند پیاده روی ساده و یا دویدن باشد. البته بستگی به نظر پزشکان حاذق مانند دکتر سلیمی دارد که چه نوع ورزشی برای شما مناسب تر و کم خطرتر است.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های خطرناک

اگر بخواهیم همه بیماری ها را نام ببریم، صفحات بسیاری احتیاج داریم. زیرا ورزش تقریبا به درمان اغلب بیماری ها کمک می کند‌ و سبب بهبود آن ها می باشد.

مثلا بهبود بیماری های قلبی با شیوه های مختلف ورزشی امکانپذیر است و یا واکنش بیماران دیابتی نسبت به انسولین به خاطر ورزش بیشتر می شود و حملات آسمی نیز کاهش چشمگیری پیدا می کند. در ضمن در پی انجام ورزش های منظم، درد مفاصل نیز کمتر خواهد شد.

بهبود خلق و خو

ورزش باعث می شود تا در بدن افراد آندروفین فراوانی ترشح شود، این ماده نشاط زیادی در ورزش کنندگان ایجاد می کند، همچنین اتفاق دیگری که در بدن رخ می دهد، ترشح انتقال دهنده عصبی اپی نفرین است که سبب بهتر شدن خلق و خوی اشخاص می باشد.

بالا رفتن میزان انرژی

توسط ورزش، جریان خون در بدن بیشتر از حد معمول می شود و انتقال مواد مغذی و اکسیژن نیز زیادتر می شود و در نتیجه آن  میزان انرژی بیشتری تولید می شود.

این موضوع به صورت علمی ثابت شده است، چون طبق تحقیقات، اگر در هفته چیزی حدود ۳ مرتبه حرکات ورزشی انجام بدهید، میزان خستگی شما کاهش پیدا می کند و در مقابل، انرژی بالاتری برای انجام کارهای خود خواهید داشت. اگر قصد شما از ورزش دریافت انرژی مناسب می باشد، باید با حرکاتی پیش بروید که شدت کمتری دارند.

داشتن خواب بهتر

ورزش کردن حتی روی خواب نیز اثر مثبت می گذارد و خوابی مطلوب و راحت را برای شما به ارمغان می آورد؛ زیرا در طی انجام آن، علاوه بر بدن، مغز و ذهن هم خسته می شوند و به استراحت بیشتر احتیاج پیدا می کنند، به همین خاطر واکنش استرسی به محرک ها نیز در افراد کاهش پیدا می کند.

تقویت زندگی جنسی

همان طور که در پاراگراف های قبلی گفته شد، ورزش سبب ترشح آندروفین می شود و نشاط فراوانی در افراد به وجود می آورد، همین ماده نیز سبب ترشح هورمون های جنسی و بهبود عملکرد آن ها می شود.

از طرفی گفتیم که کم شدن استرس و خواب کافی به همراه زیاد شدن انرژی جزو مواردی هستند که زندگی جنسی شما را بهبود می بخشند.  برای تقویت این جنبه از زندگی خود می توانید بهترین ورزش برای لاغری را انتخاب کنید و در کنار آن ورزش های عضلات لگن را انجام بدهید.

بهبود حافظه

در مغز همه ما بخشی به نام هیپوکامپ وجود دارد که مسئولیت حافظه کلامی و یادگیری با آن می باشد؛ بنابراین اگر ورزش های هوازی را به صورت منظم انجام بدهید، سایز هیپوکامپ نیز افزایش پیدا می کند.

داشتن پوستی صاف تر

در مطالب قبل نیز عنوان کردیم که ورزش باعث زیاد شدن سرعت حرکت خون در بدن می شود، پس اکسیژن و مواد مغذی هم بیش از گذشته به پوست می رسد. موارد گفته شده، کلاژنسازی در پوست را افزایش می دهند.

بهتر است بدانید که کلاژن در واقع نوعی از پروتئین ها است و عملکرد آن در بدن بدین صورت است که قدرت و خاصیت کشسانی پوست را زیادتر می کند. پس اگر مانند برخی از افراد دوست دارید که در خارج از منزل و در فضای باز ورزش نمایید، استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

انواع ورزش برای کاهش وزن را توضیح دهید

همان طور که می دانید، ورزش تاثیر زیادی برای کم کردن وزن می گذارد. زیرا سوخت و ساز بدن را بسیار بالا می برد و باعث می شود تا کالری های اضافی به مصرف برسند و در بافت های مختلف بدن ذخیره نشوند.

انواع ورزش برای کاهش وزن را توضیح دهید
انواع ورزش برای کاهش وزن را توضیح دهید

همچنین ورزش کردن تناسب اندام را نیز به همراه می آورد و سبب می شود که افراد احساس بهتری نسبت به خود و زندگی داشته باشند. با استفاده از انواع ورزش ها و به کمک پزشکان عالی رتبه و معتبر مانند دکتر سلیمی، می توانید به راحتی وزن کم کنید و به اندام ایده آل خود برسید، بنابراین انواع ورزش ها به خصوص بهترین ورزش برای لاغری را در زیر برایتان شرح می دهیم که عبارتند از:

ورزش های غیر هوازی

ورزش های غیر هوازی به انواعی از حرکات ورزشی گفته می شود که مدت زمان انجام آن ها بسیار کم است و عضلات کمتری برای انجام آن ها درگیر می شوند.

در بدن همه ما آنزیم های قند سوز وجود دارند که با انجام این حرکات غیرهوازی، میزان ترشح آن افزایش می یابد. به همین خاطر بدن، قندها را با سرعت بیشتری می سوزاند و در سوزاندن چربی ها اثر زیادی ندارد. کسانی که برای زیبایی اندام، ورزش های مخصوص انجام می دهند و یا ورزش کشتی، جزو این دسته از ورزش ها می باشند.

ورزش های هوازی

این نوع ورزش ها با مورد قبلی که راجع به آن توضیحات دادیم، متفاوت هستند و مدت زمان بالاتری برای انجام آن ها لازم می باشد. همچنین عضلات بیشتری از بدن را درگیر خود می کند.

در بدن نیز آنزیم های چربی سوز وجود دارند که با انجام این حرکات هوازی، به میزان بیشتری در بدن ساخته می شوند و چربی های بدن را می سوزانند. ورزش هایی که در این دسته قرار می گیرند، تنوع بالایی دارند مانند: پیاده روی تند که در مدت طولانی ادامه دار باشد، شنا، فوتبال، دو استقامتی، بسکتبال.

اگر حین انجام کارهای مختلف مانند ورزش کردن متوجه میزان کالری سوزی خود باشید و وزن خود را به طور منظم اندازه گیری کنید، می توانید متوجه کاهش وزن و تاثیر شگرف ورزش کردن باشید.

حساب کردن میزان کالری سوزی در ورزش های هوازی و قدرتی بسیار آسان است. بهتر است مثالی بیاوریم: اگر شما ۷۳کیلوگرم باشید، می توانید حدود ۳۰دقیقه بدوید و به راحتی ۲۵۰کالری بسوزانید.

ورزش های هوازی
ورزش های هوازی

این ارقام برای پیاده روی با سرعت کم است، پس اگر شتاب خود را بالاتر ببرید، میزان کالری سوزی افزایش پیدا می کند. به طوری که عدد کالری سوزی آن ۳۶۵ کالری تخمین زده می شود.

اما اگر بخواهید با وزنه در همین ۳۰ دقیقه کاهش وزن داشته باشید، فقط ۱۳۰ الی ۲۲۰ کالری را می توانید از بین ببرید.  این موضوع در انواع ورزش ها و ورزشکاران نیز به وضوح مشخص است؛ بنابراین از نظر متخصصین امر همچون دکتر سلیمی، بهترین ورزش برای لاغری، ورزش های هوازی هستند.

چگونه ورزش کردن روی لاغری اثر می گذارد؟

این موضوع زمانبر است و نمی توان در همان روز اول ورزش، تاثیرات اساسی آن را مشاهده کرد. درست است که ورزش روی کاهش وزن اثرات مثبت فراوانی دارد اما یک مدت زمان مشخصی نیاز است تا تغییر و تحولات در بدن مشاهده شود.

البته اگر اضافه وزن بیش از حد دارید، این زمان برای شما طولانی تر خواهد بود و نمی توانید مانند افراد معمولی از نظر وزن، سیکس پک و … نتایج دیگر ورزش کردن را مشاهده کنید، اما به زودی شاهد چنین روزی خواهید بود و به تلاش و پشتکار خودتان بستگی دارد. کسانی که دچار وزن بالا هستند، می توانند با ترازو تاثیرات ورزش را به خوبی مشاهده کنند که بستگی به وزن آن ها، نتایج با شتاب یا کندی به دست می آید.

چگونه ورزش کردن روی لاغری اثر می گذارد؟
چگونه ورزش کردن روی لاغری اثر می گذارد؟

اگر می خواهید شاهد ایجاد تغییر در عضلات خود باشید و چربی سوزی چشمگیری را مشاهده کنید، از تجربیات پزشکان توانمند مثل دکتر سلیمی استفاده کنید و دست کم باید ۶هفته منتظر باشید و طبق برنامه ورزشی خود پیش بروید.

همچنین در مدت زمان انجام حرکات ورزشی و پیروی از رژیم غذایی اگر با کاهش وزن روبرو شدید، بهتر است همین روند را ادامه بدهید. اما اگر پیشرفتی حاصل نشد، احتمال دارد به دوران سابق خود برگردید. در هفته های اول که شروع به ورزش و کم کردن وزن می کنید، آب بدن شما نیز کمتر می شود، به همین خاطر کاهش وزن بیشتری خواهید داشت.

ورزش کردن و پر خوری نمی توانند در کنار هم به انجام برسند

ورزش کردن و پر خوری نمی توانند در کنار هم به انجام برسند؛ زیرا یک برنامه غذایی اساسی لازم است تا هم سبب چربی سوزی شود و هم ویتامین ها و مواد ضروری بدن را به آن برساند،

همچنین این موضوع سبب می شود تا عضلات شما تحلیل نرود و در مقابل، بافت های چربی به سادگی از بین بروند و لاغری اتفاق بیفتد. در ضمن هنگام ورزش با حالتی مواجه می شوید به نام استراحت عضلات! پس از مشاهده این حالت، عضلات شما رشد بی نظیری خواهند داشت.

اما ورزش های سنگین و رژیم های طاقت فرسا به جای این که باعث بهبود وضعیت شما شوند، احتمال دارد روی سلامتی شما اثرات منفی بگذارند. به همین خاطر باید به طور دائمی میان ورزش کردن و خوردن انواع غذاها تعادل مناسبی برقرار باشد تا هم عضلات بتوانند به حالت استراحت برسند و هم سوخت لازم برای تامین انرژی بدن ساخته شود.

ورزش کردن و پر خوری نمی توانند در کنار هم به انجام برسند
ورزش کردن و پر خوری نمی توانند در کنار هم به انجام برسند

همچنین لازمه رسیدن به سطح بالایی از سلامتی و داشتن تناسب اندام، داشتن خواب کافی و منظم، دوری از استرس و پیروی از رژیم غذایی اصولی است؛ اگر تمامی موارد گفته شده به خوبی رعایت شوند، می توانید شاهد کم کردن وزن، رشد عضلانی، اندام ایده آل و نتایج مطلوب دیگر باشید.

قبل از انجام ورزش برای لاغری، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

در نظر گرفتن چند نکته قبل از شروع حرکات ورزشی بسیار ضروری می باشد:

در وهله اول شایسته است بدانید که ورزش کردن به صورت خشک و خالی تاثیر چندانی ندارد و باید از برنامه غذایی مناسب در کنار آن استفاده کنید.

اگر قصد کاهش وزن دارید، پس از آن که حرکات ورزشی خود را به پایان رساندید، اجازه ندارید هر چیزی را بخورید و فقط قادر خواهید بود تا یک ساعت پس از آن آب، غذاهای آزاد و بدون کالری را به مصرف برسانید.

بعد از گذشت یک ساعت از زمان ورزش می توانید چیزهای دیگر بخورید، مثلا یک لیوان شیر بنوشید و یا یک نوع میوه بخورید که نوع آن بستگی به رژیم روزانه خودتان دارد.

قبل از انجام ورزش برای لاغری، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟
قبل از انجام ورزش برای لاغری، باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

نباید حرکات ورزشی را انتخاب کنید که سبب خستگی شما شوند

نباید حرکات ورزشی را انتخاب کنید که سبب خستگی شما شوند، بنابراین با افزایش زمان ورزش کردن می توانید جلوی این اتفاق را بگیرید، مثلا به جای یک ساعت، حدود دو ساعت و نیم زمان خود را به انجام ورزش اختصاص بدهید. رعایت این نکته سبب می شود تا از تنگی نفس، افزایش ضربان قلب و تپش قلب در امان باشید.

نباید حرکات ورزشی را انتخاب کنید که سبب خستگی شما شوند
نباید حرکات ورزشی را انتخاب کنید که سبب خستگی شما شوند

تعیین نوع ورزش نیز به مهارت ها و توانایی های خودتان بستگی دارد و بهتر است انواعی را انتخاب کنید که به آن ها دسترسی کامل داشته باشید.

تعادل و نظم در ورزش کردن و رسیدن به نتایج مد نظر حرف اول را می زنند، پس شایسته است دفعات انجام ورزش را در طول هفته افزایش بدهید و در مقابل، از مدت زمان انجام آن ها کم کنید تا یک نظم و تعادل همیشگی برقرار شود و به نتیجه مطلوب و کاهش وزن دست پیدا کنید.

همچنین با در نظر گرفتن بهترین ورزش برای لاغری و توصیه پزشکان مجرب مثل دکتر سلیمی، این امر زودتر محقق خواهد شد.

بهترین حرکات ورزشی برای لاغری کدامند؟

پیاده روی آهسته با سرعت ۳ تردمیل، بدون شیب:

داشتن اضافه وزن باعث می شود تا به زانوها فشار فراوانی وارد شود، بنابراین باید با احتیاط این حرکت را به انجام برسانید و کالری سوزی موفقی را تجربه کنید.

اگر جزو افراد چاق هستید، بهتر است بدانید که طبق گفته پژوهشگران، با پیاده روی آهسته به جای پیاده روی تند می توانید وزن بیشتری کم کنید و کالری بیشتری نیز از بین ببرید.

گفتن این نکته نیز الزامی است که پیاده روی آهسته برای افراد چاق مانع فشار آوردن بر زانوها می شود. پس هنگام پیاده روی به سرعت خود توجه کافی داشته باشید. با انتخاب بهترین ورزش برای لاغری می توانید با شتاب بیشتری به وزن ایده آل خود برسید.

پیاده روی سریع با تردمیل ۵ به بالا، بدون شیب:

با انجام پیاده روی آهسته می توانید کم کم بدن و عضلات خود را برای انجام حرکات تندتر و پیچیده تر آماده کنید. چون بدن شما طی انجام آن ها سبک تر و رهاتر می شود.

این موضوع برای همه افراد مدت زمان مشخصی ندارد و به احساس و توانایی هر کسی بستگی دارد، چون هر زمان که حس کنید برای کارهای سنگین تر حاضر شده اید، می توانید به آرامی سرعت پیاده روی را بیشتر کنید.

پیاده روی به فعال ماندن بدن کمک زیادی می کند و افراد را از ابتلا به امراض گوناگون در امان نگه می دارد مانند: بیماری های قلبی_ عروقی، سرطان و دیابت

شنا و قدم زدن در آب:

برای این که بتوانید با ورزش کردن کاهش وزن داشته باشید، لازم نیست به حرکات محدوو بسنده کنید، بلکه می توانید از تنوع بالای حرکات ورزشی به نفع خود استفاده کنید و با هر کدام که راحت تر بودید، به انجام همان حرکت بپردازید.

استفاده از شنا و پیاده روی داخل آب می تواند برای کم کردن وزن افراد بسیار موثر واقع شود. اما پیاده روی در آب بیشتر از خشکی سبب خستگی می شود و انرژی بیشتری نیاز دارد، بنابراین اگر جزو افرادی هستید که دارای محدودیت در انجام برخی حرکات هستند، این نوع ورزش به شما پیشنهاد می شود تا روند کاهش وزن خود را با سرعت قبل به خوبی انجام بدهید تا وقفه ای در آن ایجاد نشود.

کوهنوردی به صورت یک بار در هفته:

کوهنوردی یک نوع ورزش همه جانبه است، هم می توانید به عنوان هوازی آن را انتخاب کنید و هم به عنوان قدرتی؛ چون باید شیب بالایی را طی کنید تا به قله برسید. یا حتی باید وزن بدن خود را به طور تمام و کمال جابه جا کنید تا بتوانید از برخی موانع عبور کنید.

جای نگرانی نیست، چون انجام ورزش باید با علاقه و لذت همراه باشد، پس فعالیت بدنی خاصی را انتخاب کنید که با انجام آن، احساس بهتری پیدا می کنید.

می توانید یکی از روزهای تعطیل را به این ورزش اختصاص بدهید و به همراه خانواده یا دوستان به انجام آن بپردازید؛ همچنین برای انجام این ورزش باید از کفش باکیفیت کوهنوردی استفاده کنید تا از بروز آسیب های احتمالی به پاها پیشگیری کنید.

رقص:

در میان ورزش های گفته شده، شاید لذتبخش ترین آن ها رقص باشد، بله درست است! رقص نیز نوعی از ورزش است و برای انجام آن نیازی به امکانات پیشرفته و باشگاه و دستگاه های مخصوص نیست، می توانید در خانه و در اوقات بیکاری رقص های گوناگون را انجام بدهید و هم کالری بسیاری بسوزانید و هم روحیه خود و اطرافیان را شادتر نمایید.

استفاده از این ورزش هزینه ای ندارد و مانند پیاده روی در هر زمان و مکان می توانید از انجام آن لذت ببرید؛ اگر سرعت رقص خود را بیشتر کنید، میزان کالری از دست رفته بیشتر می شود و لاغری با سرعت بالاتری اتفاق می افتد. شما در حال خواندن مقاله بهترین ورزش برای لاغری هستید.

دوچرخه سواری(ثابت یا متحرک):

این مورد نیز از انواع ورزش های هوازی است و یک ورزش محبوب و پر طرفدار است؛  زیرا انجام آن برای اکثر افراد بسیار جذاب و لذتبخش است. می توانید انواع پارک ها را برای انجام فعالیت خود انتخاب کنید که دارای مسیر مناسب هستند و تجهیزات کاملی دارند.

این ورزش باعث افزایش روحیه می شود و هیجان مناسبی دارد. این ورزش نیز مانند بسیاری از ورزش های هوازی از خطر ابتلا به بیماری های قلبی_ عروقی، سرطان و دیابت پیشگیری می نماید.

ورزش های گروهی(زومبا، فیتنس، ایروبیک):

ورزش های گروهی می تواند انگیزه بیشتری در افراد برای کاهش وزن ایجاد کنند. چون همه چیزبه تنهایی سخت و خسته کننده است و اغلب افراد بعد از مدت زمان کوتاهی ممکن است دچار ناامیدی و بی انگیزگی شوند، پس فعالیت های گروهی می تواند برای عموم آن ها بسیار کمک کننده باشد و تاثیرات عمیقی در روحیه افراد داشته باشد.

هنگام انجام حرکات ورزشی اگر با دوستان و جمعی از اشخاص مثل خودتان همراه شوید، قادر خواهید بود به یکدیگر انگیزه بدهید و مسیر لاغری و تناسب اندام را تا انتها به سادگی طی کنید.

چون در چنین جمع هایی هر کسی می تواند انگیزه قوی به اشخاص دیگر بدهد و به نوعی انگیزه پایدار میان جمع پدیدار شود. از طرفی احساس مسئولیت نیز در ورزش های دسته جمعی بسیار حس می شود که مانع کناره گیری از ورزش می باشد. پس انتخاب بهترین ورزش برای لاغری را جدی بگیرید.

خیز روی پله:

اگر می خواهید سرعت کاهش وزن را افزایش بدهید، باید سه قدم از پله ها فاصله بگیرید و برای این که تعادل خود را از دست ندهید، شایسته است دست ها را در پشت خود گره کنید، در این مرحله باید پای راست روی اولین پله قرار بگیرد و سپس در همان موقعیت حالت خیز با هر دو پا ایجاد شود؛ به صورتی که هر دو پا را مقداری خم نمایید.

البته نباید زانوی سمت راست در پشت ساق دست راست قرار بگیرد، همچنین باید ساق پای راست به صورت عمود روی پله باقی بماند.

در این موقعیت نیز ران راست باید موازی با سطح زمین باشد، پس از این حالت نیز باید با شتاب جای پای راست با چپ عوض شود و پای راست به عقب کشیده شود تا پای چپ به همان موقعیت روی پله قرار بگیرد. می توانید تا چند دقیقه این حرکت سرعتی را ادامه دهید و پاها را با یکدیگر به صورت منظم تعویض کنید.

حلقه همسترینگ:

برای زدن این حرکت باید موقعیت شما روبروی پله باشد و یک دست شما روی نرده قرار بگیرد، پس از آن باید پای راست خود را به عقب بکشید و انگشت های خود را تا چند سانتیمتری زمین بلند کنید و به همان حالت پای خود را به عقب خم نمایید.

بعد از این که در این موقعیت قرار گرفتید، باید سعی کنید پاشنه پا را تا نواحی ران و باسن به بالا بکشید، همچنین هنگام انجام این حرکت، ران ها باید تمام مدت با هم موازی باشند.

پس از انجام این حرکت می توانید پای خود را صاف کنید و با پای دیگر آن را انجام بدهید؛ انجام این ورزش را نیز می توانید چند دقیقه ای انجام دهید.

بالا کشیدن ماهیچه ساق پا:

در این حرکت نیز یک دست باید روی نرده قرار بگیرد و موقعیت شما ایستادن روی اولین پله باشد، حال روی انگشتان خود بایستید به حالتی که پاشنه پاها بیرون از پله و به سمت بالا قرار بگیرد.

این حرکت باید به گونه ای انجام شود که پاشنه ها را پایین آورده و دوباره بالا ببرید و حدود چند دقیقه این روند را تکرار کنید. ورزش های دیگری نیز هستند که با به کار گرفتن آن ها می توانید کاهش وزن چشمگیری داشته باشید.

بالا کشیدن ماهیچه ساق پا:
بالا کشیدن ماهیچه ساق پا:

 ورزش لاغری شکم

در اینجا لیستی از تمرینات لاغری شکم آورده شده است:

تخته
کرانچ ها
پیچ و تاب های روسی
کرانچ دوچرخه
بلند کردن پا
تخته های کناری
دراز و نشست
بالا بردن پا
کوهنوردِی
بورپی
به یاد داشته باشید که تمرینات مختلفی را در برنامه تمرینی خود بگنجانید و آنها را با فرم مناسب انجام دهید.

همچنین مهم است که با افزایش مقاومت یا تعداد تکرارها با قوی‌تر شدن، خود را به چالش بکشید.

حتما قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید و بعد از آن خنک شوید تا از آسیب دیدگی جلوگیری کنید. همچنین، حفظ یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای سلامت کلی مهم است و همچنین می تواند به کمر باریک کمک کند.

 

در اینجا جدولی از تمرینات برای لاغری شکم با توپ آورده شده است:

ورزشچگونه انجامش بدهیم
کرانچ توپبه پشت دراز بکشید و پاهای خود را صاف روی زمین و توپ را زیر کمر خود قرار دهید. دست های خود را پشت سر خود قرار دهید و در حالی که عضلات شکم خود را منقبض می کنید، بالاتنه خود را از روی توپ بلند کنید.
تخته توپتوپ را زیر پاها و دستان خود قرار دهید و سپس حالت پلانک را بگیرید. در حالی که عضلات شکم خود را منقبض می کنید، وضعیت را حفظ کنید.
پیچ روسی توپروی توپ بنشینید و پاهای خود را صاف روی زمین بگذارید. کمی به عقب خم شوید و پاهای خود را از زمین بلند کنید. توپ را با هر دو دست نگه دارید و سپس بالاتنه خود را از این طرف به سمت دیگر بچرخانید در حالی که پاهای خود را از زمین دور نگه دارید.
بلند کردن پا با توپبه پشت دراز بکشید و توپ را زیر کمر خود قرار دهید و پاهایتان را صاف روی زمین بگذارید. پاهای خود را از روی زمین بلند کنید و در حالی که عضلات شکم خود را منقبض می کنید، وضعیت را حفظ کنید.

 

فرم دهی بازو با حرکات ورزشی

حرکات ورزشی زیادی وجود دارد که می تواند به شکل دهی و تقویت بازوها کمک کند.

برخی از نمونه ها عبارتند از:

Push-ups: این ها روی عضلات سه سر و قفسه سینه کار می کنند.

پرس نیمکت: این تمرین عضلات سه سر و قفسه سینه را هدف قرار می دهد.

پرس بالای سر: این تمرین شانه ها و عضلات سه سر را هدف قرار می دهد.

عضله سه سر: این تمرین عضلات سه سر را هدف قرار می دهد و می تواند با استفاده از نیمکت یا صندلی انجام شود.

حلقه های دو سر بازو: این تمرین عضلات دوسر بازو را هدف قرار می دهد و می تواند با استفاده از دمبل یا هالتر انجام شود.

پلانک: این تمرین روی عضلات سه سر و عضلات مرکزی کار می کند.

کشش: این تمرین عضلات دوسر بازو و پشت را هدف قرار می دهد.

توجه به این نکته ضروری است که برای مشاهده نتایج، باید تمرینات مختلفی را در برنامه تمرینی خود بگنجانید و آنها را با فرم مناسب انجام دهید. همچنین مهم است که با افزایش مقاومت یا تعداد تکرارها با قوی‌تر شدن، خود را به چالش بکشید. در نهایت، حتما قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید و بعد از آن خنک شوید تا از آسیب دیدگی جلوگیری کنید.

چه مدت زمانی لازم است تا با ورزش، به وزن مورد نظر برسیم؟

ورزش به تنهایی نمی تواند جوابگوی کاهش وزن بالا باشد، بنابراین حرکات سنگین با مدت زمان طولانی نیز نمی تواند کمک چندانی به کم کردن وزن شما کند، اما توصیه ما این می باشد که در طول هفته ۲.۵ساعت را به انجام حرکات ورزشی مخصوص و هوازی اختصاص بدهید که شدت متوسط داشته باشد، یا می توانید تقریبا ۷۵ دقیقه با شدت بالا به ورزش کردن بپردازید.

انتخاب بهترین ورزش برای لاغری بستگی به توانایی خودتان دارد. همچنین اگر بخواهید به قصد لاغری ورزش نمایید، باید ساعات بیشتری در هفته برای آن وقت بگذارید.

چه مدت زمانی لازم است تا با ورزش، به وزن مورد نظر برسیم؟
چه مدت زمانی لازم است تا با ورزش، به وزن مورد نظر برسیم؟

همان طور که در پاراگراف های قبلی عنوان کردیم، باید حتما یک رژیم غذایی نرمال و محدود در کنار ورزش در نظر بگیرید و در پیروی از آن ثابت قدم باشید تا به وزن ایده آل خود برسید. تنظیم برنامه غذایی اصولی باید توسط پزشک متخصص مثل دکتر سلیمی انجام بگیرد تا از ایجاد صدمات به بدن شما جلوگیری شود.

 

 

اگر به قصد لاغری ورزش کنیم، چه مدت بعد تاثیرات آن را در اندام خود مشاهده می کنیم؟

حدود ۶هفته زمان احتیاج دارید تا چربی سوزی در بدن شما انجام شده و عضله سازی شروع شود؛ اما اگر تناسب اندام را نیز مد نظر دارید، باید پس از این مدت که از چربی ها خلاص شدید، به پرورش عضله های خود بپردازید،

اگر به قصد لاغری ورزش کنیم، چه مدت بعد تاثیرات آن را در اندام خود مشاهده می کنیم؟
اگر به قصد لاغری ورزش کنیم، چه مدت بعد تاثیرات آن را در اندام خود مشاهده می کنیم؟

همچنین پس از گذشت ۶هفته ای که گفته شد، انجام حرکات بسیار برایتان راحت می شود، کمتر خسته می شوید و شتاب بیشتری هنگام انجام ورزش می گیرید؛ درنتیجه بلند کردن وزنه های بیشتر نیز برایتان کاری نخواهد داشت؛ زیرا از آمادگی لازم برخوردار هستید. همچنین می توانید با یک رژیم غذایی مناسب که از پزشکان با اعتبار بالا مثل دکتر سلیمی دریافت کرده اید، روند کاهش وزن خود را سرعت ببخشید.

بهتر است بدانید که پس از شروع برنامه ورزشی؛ در وهله اول، چیزی که نظر شما را جلب خواهد کرد، بهبود تناسب اندام می باشد

بهتر است بدانید که پس از شروع برنامه ورزشی؛ در وهله اول، چیزی که نظر شما را جلب خواهد کرد، بهبود تناسب اندام می باشد. شاید به نظر بیاید که ورزش فایده ای برای کم کردن وزن اضافه ندارد اما می توانید به عنوان یک پشتیبان مناسب روی آن حساب کنید؛

همچنین اگر مانند بسیاری از اشخاص نمی توانید به طور مداوم در باشگاه های ورزشی حضور داشته باشید، می توانید از حرکات گفته شده در مطالب قبلی و سایر ورزش های هوازی استفاده کنید تا بدنتان به فرم دلخواه خود برسد.

تکرار این نکته ضروری است که رژیم غذایی اصولی و ورزش های مخصوص، مکمل یکدیگر می باشند و با استفاده از هر دوی آن ها به طور همزمان می توانید کاهش وزن موفقی را تجربه کنید و وزن خود را ثابت نگه دارید. همچنین ورزش هایی که در مطالب قبلی شرح دادیم، بهترین ورزش برای لاغری و تناسب اندام هستند.

چنانچه با تمهیدات فوق، نتوانستید به وزن ایده آل خود دست یابید، می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی، از تجربیات ایشان بهره مند شوید.

در پایان توصیه می کنیم، درمان دیابت بدون دارو را مطالعه کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید