بهترین نوع قهوه برای لاغری

بهترین نوع قهوه برای لاغری
فهرست مطالب

در این راهنمای جامع می خواهیم بهترین نوع قهوه برای لاغری و کاهش وزن را معرفی نموده و بررسی نماییم. لطفا همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

قهوه، تاثیر مستقیمی بر لاغری و کاهش وزن دارد. خاصیت چربی سوزی قهوه و افزایش میزان سوخت و ساز بدن، پس از  صرف قهوه، خود عاملی بر لاغری، به شمار می رود. قهوه به دو روش مختلف باعث کاهش وزن می شود.

ابتدا، این ماده غذایی، باعث کاهش اشتها می شود و نیز متابولیسم و سوخت و ساز بدن را، افزایش می دهد. این دو عامل، هر دو تاثیراتی چشم گیر بر کاهش وزن دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست لاغری با قهوه و لیمو دیدن کنید.

بهترین نوع قهوه برای لاغری
بهترین نوع قهوه برای لاغری

در مقاله ” بهترین نوع قهوه برای لاغری ” به بررسی این موضوع و تاثیرات قهوه بر لاغری، خواهیم پرداخت. اگر شما نیز از علاقمندان به صرف قهوه به هدف کاهش وزن و لاغری می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده دیدن کنید.

بهترین نوع قهوه برای لاغری کدام است؟

قهوه، خود عاملی مؤثر در چربی سوزی به شمار می رود. اما، در این میان، قهوه ها انواع مختلفی دارند. نوعی از قهوه برای کاهش وزن و چربی سوزی، مفید تر می باشد که در آن، میزان بیشتری کافئین، به نسبت سایر انواع قهوه ها، وجود داشته باشد.

قهوه هایی که در آن ها میزان بالایی از کافئین وجود دارد، باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود. هر نوع از قهوه، با توجه به میزان کافئین موجود در آن، با سرعت های متفاوتی باعث کاهش وزن می شود.

بهترین نوع قهوه برای لاغری کدام است؟
بهترین نوع قهوه برای لاغری کدام است؟

دلیل این امر، در حقیقت، وجود انواع مختلف و به میزانی مختلف از محرک های درون قهوه می باشد. در قهوه های مختلف، به میزان متفاوتی از انواع محرک ها، نظیر کافئین، تئوبرومین، تئوفیلین و اسید کلروژنیک یافت می گردد.

اما، همان طور که به آن اشاره شد، مهم ترین و تاثیرگذارترین عامل در کاهش وزن، میزان کافئین موجود در قهوه می باشد. بهترین نوع قهوه برای لاغری ، نوعی از آن می باشد که میزان بیشتری از کافئین را در خود، داشته باشد.

کافئین موجود در قهوه با افزایش میزان سوخت و ساز بدن، باعث تجزیه بافت های چربی شده و این امر باعث کاهش وزن و لاغری، می گردد. همچنین، با مصرف قهوه با میزان کافئین بالا، نه تنها می توان از اثرات مثبت آن بر لاغری بهره برد، بلکه از تاثیرات بالای انرژی بخشی قهوه نیز، در طول روز می توان بهره مند شد.

تاثیرات بهترین نوع قهوه برای لاغری

کافئین موجود در قهوه، باعث لاغری می شود. هر قدر که این میزان از کافئین بیشتر باشد، سوخت و ساز بدن نیز، افزایش خواهد یافت. یکی از علل کاهش وزن، میزان سوخت و ساز بدن در هنگام استراحت می باشد.

تاثیرات بهترین نوع قهوه برای لاغری
تاثیرات بهترین نوع قهوه برای لاغری

چنان چه میزان متابولیسم بدن در هنگام استراحت، بالا باشد، عمل چربی سوزی با روندی آرام و آسان پیش خواهد رفت و لاغری سریع تر حاصل خواهد شد. کافئین موجود در قهوه، می تواند میزان متابولیسم بدن را در هنگام استراحت، افزایش دهد.

علاوه بر این، در بسیاری از رژیم های لاغری، از قهوه به عنوان یک نوشیدنی ثابت، یاد می شود.

دلیل این امر، افزایش میزان چربی سوزی در هنگام پیروی از یک رژیم لاغری می باشد. اگر نوشیدن قهوه، با تمرینات ورزشی منظم همراه شود، تاثیرات آن بر بدن، چندین برابر خواهد شد و این امر، خود عاملی بر لاغری و کاهش وزن، به شمار می رود.

انواع قهوه و تاثیرات آن بر لاغری

به صورت کلی، قهوه به دو شکل عربیکا و روبوستا، کشت می گردد. قهوه عربیکا، بهترین نوع قهوه است و در میان دوست داران قهوه، بسیار پرطرفدار می باشد. بیشتر کشت قهوه در جهان، از نوع عربیکا می باشد.

انواع قهوه و تاثیرات آن بر لاغری
انواع قهوه و تاثیرات آن بر لاغری

نوعی دیگر از قهوه، که تنها یک چهارم از کشت قهوه جهان را شامل می شود، قهوه روبوستا می باشد. قهوه روبوستا، حاوی میزان بسیار بالایی از کافئین می باشد. به صورتی که به طور تقریبی، میزان کافئین موجود در قهوه روبوستا، دو برابر قهوه عربیکا است.

مرغوب ترین نوع قهوه روبوستا، عموماً برای تهیه اسپرسو، استفاده می شود و بهترین و مناسب ترین نوع قهوه برای کاهش وزن، به شمار می رود. قهوه روبوستا، میزان متابولیسم بدن را تا حد قابل توجهی افزایش داده و عمل چربی سوزی را، حتی در حال استراحت، تا حد قابل توجهی، بالا می برد.

یکی دیگر از خواص مفید قهوه روبوستا برای کاهش وزن، ممانعت از جذب کالری می باشد

یکی دیگر از خواص مفید قهوه روبوستا برای کاهش وزن، ممانعت از جذب کالری می باشد. این قهوه، مانع از جذب کالری می گردد و سبب کاهش اشتها، می گردد.

با کم شدن میزان غذای مصرفی و جذب مواد غذایی به همراه افزایش میزان متابولیسم بدن، عمل چربی سوزی و لاغری، با سرعتی بالا، انجام می گیرد.

لذا، افرادی که تمایل به کاهش وزن با سرعت بالا دارند، می توانند با نوشیدن قهوه روبوستا، به این هدف دست یابند. البته لازم به ذکر است که قهوه عربیکا نیز، میزان سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به دلیل کافئین موجود در آن، مانع از خوردن غذا و تنقلات می گردد.

اما، همان طور که به آن اشاره شد، قهوه روبوستا به دلیل وجود کافئین بیشتر، تاثیر پذیری بالاتری بر کاهش وزن خواهد داشت. نکته بسیار مهم در ارتباط با قهوه، این است که قهوه می بایست بدون شکر و خامه میل شود تا باعث کاهش وزن گردد.

از دیگر انواع قهوه، می توان به، قهوه گانودرما، قهوه فوری، قهوه سبز و قهوه ترک اشاره کرد. هر یک از این نوع از قهوه ها، می توانند تاثیرات بسیار زیادی در کاهش وزن و لاغری داشته باشند.

کافئین موجود در تمامی انواع قهوه ها، به دلیل کاهش میزان اشتها و جذب کمتر کالری در طول روز، باعث کاهش وزن می گردند. اما همان طور که به آن اشاره شد، بهترین نوع قهوه برای لاغری، قهوه ای می باشد که بیشترین میزان کافئین را، داشته باشد.

قهوه تلخ بهترین نوع قهوه برای لاغری

قهوه تلخ، یک نوشیدنی مفید و تاثیرگذار بر کاهش وزن و لاغری، به شمار می رود. از میان انواع قهوه، قهوه اسپرسو، به دلیل وجود میزان بالای کافئین آن و در عین حال کالری بسیار کم آن، بهترین نوع قهوه، برای لاغری می باشد.

برای تهیه قهوه اسپرسو، می بایست آب داغ را با فشار بسیار زیاد از میان دانه های قهوه روبوستا، عبور دهند. قهوه اسپرسو، پیش از انجام تمرینات ورزشی، بسیار مفید می باشد.

قهوه تلخ بهترین نوع قهوه برای لاغری
قهوه تلخ بهترین نوع قهوه برای لاغری

قهوه اسپرسو، باعث تولید گرما و افزایش میزان سوخت و ساز بدن شده و چنان چه پیش از انجام حرکات ورزشی مصرف گردد، میزان چربی سوزی را تا حد قابل توجهی، افزایش می دهد. یکی دیگر از فواید نوشیدن قهوه تلخ، تحریک سیستم عصبی مرکزی می باشد.

این ویژگی، سبب می گردد که فرد در انجام حرکات ورزشی، عملکرد بهتری را از خود نشان دهد و کالری سوزی بیشتری داشته باشد.

علاوه بر این، مصرف قهوه تلخ، در طول روز و به دفعات، سبب کاهش اشتها و کم شدن میزان کالری مصرفی می گردد. اما همان طور که به آن اشاره شد، قهوه تلخ، هنگامی بهترین اثرپذیری را بر لاغری خواهد داشت که بدون هیچ گونه افزودنی، نظیر شکر، شیر و یا شکلات، مصرف شود.

نحوه مصرف بهترین نوع قهوه برای لاغری به همراه لیمو

قهوه تلخ، بدون هیچ گونه شیرین کننده، اثرپذیری بسیار بالایی بر کاهش وزن، در افراد چاق دارد. افرادی که تمایل دارند به کمک رژیم لاغری، وزن خود را کاهش دهند، می توانند قهوه را در رژیم لاغری خود، بگنجانند و به کمک آن، وزن خود را کنترل کرده و یا کم کنند.

قهوه با سرعت بخشیدن به عمل انرژی سوزی، از تجمع چربی در اطراف شکم و پهلوها، جلوگیری می کند. به صورت کلی، مصرف قهوه به عنوان عاملی مؤثر در کاهش وزن، بسیار توصیه شده است.

قهوه، با تحریک بدن، باعث کالری سوزی و از بین رفتن چربی های دور شکم، می گردد. در هر فنجان قهوه تلخ، 2 کیلوکالری انرژی بدون چربی، وجود دارد که این خود دلیلی بر کاهش وزن به کمک قهوه تلخ، می باشد.

البته، اگر چندین قطره لیموی تازه به قهوه تلخ، افزوده شود، تاثیر آن در کاهش وزن را، چندین برابر می نماید. البته لازم به ذکر است که در نوشیدن قهوه و لیمو، تعادل حفظ شود تا بهترین تاثیر را بر سلامتی و کاهش وزن، داشته باشد.

ترکیب لیمو و قهوه، باعث افزایش میزان آنتی اکسیدان موجود در این نوشیدنی می گردد

ترکیب لیمو و قهوه، باعث افزایش میزان آنتی اکسیدان موجود در این نوشیدنی می گردد. دلیل این امر، تاثیر بیشتر آن بر روی رادیکال های آزاد فعال به دلیل ترکیب فلاونوئیدهای قهوه و ویتامین سی موجود در لیمو، می باشد.

هنگامی که ویتامین سی موجود در لیمو با کافئین موجود در قهوه، ترکیب می گردد، تاثیری شگفت آور بر چربی سوزی و افزایش متابولیسم بدن، خواهد داشت. برای خلاصی از چربی های اضافی بدن، کافی است که یک فنجان از قهوه اسپرسو تلخ را با آب یک لیموی تازه، مخلوط کنید.

نکته بسیار مهم، در ارتباط با نوشیدن قهوه و لیمو، این است که نباید این نوشیدنی به صورت ناشتا، میل گردد. این ترکیب، خاصیت اسیدی داشته و هنگامی که معده خالی باشد، اثرات ناگواری بر معده، خواهد داشت.

فواید استفاده از بهترین نوع قهوه برای لاغری

برای کاهش وزن، روش های متفاوتی وجود دارد. یکی از این روش ها، بهره گیری از رژیم های لاغری می باشد که در آن ها، قهوه نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. نوشیدن قهوه در طول روز، به کنترل وزن و کاهش آن، کمک شایانی می نماید.

میزان متابولیسم بدن، با نوشیدن چند فنجان قهوه در طول روز، افزایش یافته و این امر، دلیلی بر لاغری می باشد.

فواید استفاده از بهترین نوع قهوه برای لاغری
فواید استفاده از بهترین نوع قهوه برای لاغری

دلیل استفاده از قهوه در بیشتر رژیم های لاغری، میزان بالای کالری موجود در آن و در عین حال، چربی پایین آن می باشد که چنان چه به صورت تلخ  و بدون هیچ افزودنی شیرین کننده ای مصرف شود، می تواند در کاهش وزن، بسیار مؤثر عمل نماید.

در قهوه، ترکیباتی نظیر کافئین، پلی فنول و .. وجود دارد که باعث افزایش میزان سوخت و ساز بدن شده و باعث کاهش التهابات روزانه می شود.

هم چنین، قهوه، می تواند باعث چربی سوزی، کاهش میزان بی ام آی یا شاخص توده بدنی، کم شدن میزان اشتها و عدم تمایل به پرخوری، افزایش متابولیسم بدن و تمایل زیاد به تحرک و فعالیت زیاد و کالری سوزی بیشتر، شود.

این ویژگی های قهوه، آن را به یک نوشیدنی محبوب در میان طرفداران تناسب اندام، مبدل ساخته است. علاوه بر این، قهوه در رژیم غذایی، می تواند باعث عملکرد بهتر قلب و عروق و نیز کبد و کلیه و سایر اندام های داخلی بدن شود که همگی تاثیری مستقیم با خاصیت چربی سوزی قهوه، دارند.

مضررات استفاده از بهترین نوع قهوه برای لاغری

نوشیدن قهوه، در کنار تمامی فوایدی که دارد، می تواند مضرراتی را نیز به همراه داشته باشد. چنان چه، قهوه بیش از حد استفاده شود، می تواند باعث بالا رفتن فشار خون گردد. علاوه بر این، در قهوه میزان بالایی از کافئین وجود دارد.

کافئین در کنار تمامی فوایدی که برای لاغری دارد، ماده ای ادرار آور می باشد و این امر باعث کاهش میزان آب بدن می شود.

از همین رو، به تمامی افرادی که تمایل دارند وزن خود را به کمک قهوه کاهش دهند، توصیه می شود که در طول روز، به میزان کافی و حداقل 8 لیوان آب در طول روز، میل کنند تا بدن ایشان، به مشکل کمبود آب، دچار نشود.

از دیگر مضررات قهوه، می توان به اثرات نامطلوب آن بر خواب، اشاره کرد. از همین رو، بسیار لازم است که فاصله مصرف قهوه تا زمان خواب، به صورت مناسبی، تنظیم گردد.

به صورت کلی، رعایت حد اعتدال در مصرف قهوه تلخ، بسیار الزامی می باشد تا مشکلاتی نظیر فشار خون، دفع آب بدن، افسردگی و بی خوابی و  حتی حملات قلبی، به وجود نیاید.

سخن پایانی

قهوه و کاهش وزن، دو عامل مرتبط به یکدیگر می باشند. قهوه باعث افزایش میزان متابولیسم بدن شده و چربی سوزی را افزایش می دهد. هم چنین، با مصرف قهوه، میزان اشتها و جذب مواد غذایی کاهش می یابد.

قهوه حاوی انواع آنتی اکسیدان ها است که خود عاملی بر حفظ سلامت و کنترل وزن، به شمار می رود. در این میان، نوعی از قهوه که حاوی کافئین بالاتری باشد، تاثیرات بیشتری بر کاهش وزن و لاغری خواهد داشت.

سخن پایانی
سخن پایانی

بهترین نوع قهوه برای لاغری، قهوه ای است که درصد کافئین آن، به نسبت سایر انواع قهوه بالاتر باشد. لازم به ذکر است که مصرف لیمو به همراه قهوه و عدم استفاده از شیرین کننده ها به همراه آن، تاثیر پذیری قهوه را در کاهش وزن و لاغری، تا حد قابل توجهی، افزایش خواهد داد.

در این مقاله، موضوع ” بهترین نوع قهوه برای لاغری ” مورد بررسی قرار گرفت. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای علاقمندان به تناسب اندام و این نوشیدنی گوارا، مفید واقع شده باشد.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید