بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران

در این مقاله تصمیم داریم تا موضوع بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران را به طور کامل و مفصل برای شما خوانندگان و مخاطبین گرامی تشریح نماییم. لطفا تا پایان ما را همراهی نمایید. عمل جراحی لاپاراسکوپی در زمره ی جراحی هایی قرار دارد که عمده کارهای عمل جراحی توسط لوله هایی باریک و کم عرض و درون بدن فرد مورد نظر انجام می شوند.

یکی از هزاران روش جراحی لاغری برای درمان چاقی عمل لاپاراسکوپی معده می باشد برای آشنایی با این جراحی پیشنهاد می کنیم پست لاپاراسکوپی معده چیست را مشاهده کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران
بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران

معمولا این لوله های باریک به تجهیزات دیگری مانند دوربین و یا چراغ روشنایی مجهز هستند. در این عمل جراحی می توان به کمک تجهیزاتی که به همراه لوله های مورد نظر وارد بدن فرد می شوند، شرایط درون بدن فرد را رویت نموده و مورد بررسی های لازم قرار داد، سپس بر اساس همین وضعیت ها و شرایط به آن عمل جراحی که مورد نظر می باشد، پرداخت.

بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران
بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران

بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران کیست؟

ویژگی های بهترین متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی در تهران:

در این قسمت باید خدمت شما عرض نماییم که یک متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی علاوه بر این که باید دارای تخصص و تعهد باشد که این موارد در همه پزشک ها و دیگر جراح ها نیز صادق می باشند، می بایست موارد ذیل را نیز دارا باشد:

نسبت به کمک به دیگر هم نوعان خویش علاقه داشته باشد.

علاقه مند به بالا بردن سطح دانش و علم خویش در حوزه های پزشکی، جراحی، آناتومی بدن و فیزیولوژی بدن باشد.

دارای ارتباط عمومی و روابط اجتماعی مناسبی با دیگر افراد جامعه و به ویژه بیماران خویش باشد.

ایشان باید قادر باشد که به بیمار خویش آرامش بخشد و اعتماد ایشان را به تخصص، تجربه و مهارت خویش جلب نماید.

در خصوص نیروهایی که به عنوان پرسنل اتاق عمل فعالیت می کنند، می بایست توانایی مدیریت و سرپرستی داشته باشد.

در زمانی که فشار کاری به ویژه در جراحی های خاص بیشتر می شود، ایشان می بایست از تحمل خوبی برخوردار باشد و حتی در شرایط سخت نیز بتواند تصمیم هایی صحیح، دقیق و سریع را اتخاذ نماید.

کار و فعالیت ایشان به ویژه در حوزه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی می بایست مطالب با جدیدترین و بالاترین سطح استاندارهای این شغل باشد.

پزشک متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی می بایست میزان اطلاعات و آگاهی های خود را به روز نگه دارد و دائم در حال مطالعه و افزایش مقدار اطلاعات خویش باشد.

هماهنگی بسیار مناسب بین دست ها و چشم ها

یک جراح و متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی می بایست از هماهنگی بسیار مناسبی بین دست ها و چشمان خویش برخوردار باشد.

این شخص باید قادر باشد که به نیروها و پرسنل حوزه ی کاری خویش موارد و نکته های مهم را مورد آموزش قرار دهد و همچنین می بایست نظارت مناسبی را بر فعالیت های ایشان داشته باشد.

هماهنگی بسیار مناسب بین دست ها و چشم ها
هماهنگی بسیار مناسب بین دست ها و چشم ها

علاوه بر موارد مهم و بعضا تخصصی که برای یک متخصص خوب عمل جراحی لاپاراسکوپی ذکر نمودیم و نا خواسته به یاد جناب دکتر سلیمی می افتیم، می توانیم موردهای ذیل را نیز به شکلی کلی و عمومی در خصوص ایشان و همچنین دیگر جراحان بیان نماییم.

بهتر است، یک جراح لاپاراسکوپی نکته های مهم را از قبل از اقدام به عمل جراحی لاپاراسکوپی برای بیمار خویش و همچنین اعضای خانواده ی او توضیح دهد. اقداماتی که فرد باید قبل و بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی انجام دهد و نکاتی را که می بایست رعایت نماید را باید برای ایشان تشریح نماید.

گوش دادن به توضیحات و حرف های مریض

پزشک متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی باید به خوبی به توضیحات و حرف های مریض خویش گوش دهد تا به صورتی دقیق و سریع متوجه مشکل اصلی ایشان شود. زمانی که پزشک متخصص حرف های بیمار را به طور کامل و صحیح گوش می دهد، می تواند بررسی ها و معاینه های دقیق تری روی ایشان انجام دهد.

گوش دادن به توضیحات و حرف های مریض
گوش دادن به توضیحات و حرف های مریض

همچنین باید در حین عمل و زمانی که تجهیزات لاپاراسکوپی وارد بدن فرد می شوند، پزشک باید به صورت لحظه ای و بسیار با دقت شرایط درونی اندام فرد مورد نظر را به کمک تجهیزات موجود و سیستم مانیتورینگ مورد بررسی و معاینه قرار دهد.

همچنین لازم است، ایشان آزمایش های مهم و اساسی را قبل از اقدام به عمل جراحی لاپاراسکوپی برای بیمار خویش تجویز نموده و نتیجه های به دست آمده از تست ها و آزمایش ها را به خوبی و با دقت و به دور از هر گونه تعجیل و بی دقتی مورد مطالعه و بررسی قرار دهد.

ضمنا زمانی که پزشک مراحل بررسی، معاینه ها و مطالعه ی آزمایش ها را به خوبی انجام می دهد، قادر است که بهترین شیوه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی را برای فرد مورد نظر انتخاب نماید و یا حتی این امکان وجود دارد که بر حسب شرایط و وضعیتی که آن فرد دارا می باشد، از عمل جراحی لاپاراسکوپی صرف نظر نموده و یکی از شیوه های جراحی باز را برای ایشان پیشنهاد دهد.

بنابراین دقت، تعهد و رعایت موارد زیادی سبب می شوند که ایشان به یک پزشک متخصص و متعهد خوب تبدیل شود و در این شرایط است که می تواند بهترین و منطقی ترین تصمیم را بگیرد.

پزشک خوب بودن فقط به خاطر مهارت های فنی در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی نمی باشد

پس پزشک خوب بودن فقط به خاطر مهارت های فنی در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی نمی باشد و چه بسا یک پزشک خوب بتواند از عمل مذکور صرف نظر نموده و به خاطر شرایط بیمار شیوه ای دیگر را برای ایشان انتخاب نماید.

چون تحت هر شرایطی سلامتی فرد بیمار برای پزشک دارای بالاترین اهمیت می باشد و این جاست که وجدان کاری پزشک مورد آزمایش قرار می گیرد.

معمولا موضوعات مادی و هزینه ها در آخرین جایگاه اهمیت برای پزشک های متخصص و متعهد قرار دارند. مهم ترین نکته برای این دسته از پزشک های متخصص رسیدگی به سلامت بیمار و تلاش برای بهبودی ایشان می باشد که در این راه لازم است که موارد فوق را به خوبی رعایت نموده و بتوانند بهترین و منطقی ترین تصمیم گیری را برای فرد داشته باشند.

بر اساس آن چه در این قسمت در مورد ویژگی های یک متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی خوب بیان نمودیم، بهترین توصیه و پیشنهاد ما برای شما خوانندگان و مخاطبین عزیز جناب دکتر سلیمی می باشد.

پزشک خوب بودن فقط به خاطر مهارت های فنی در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی نمی باشد
پزشک خوب بودن فقط به خاطر مهارت های فنی در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی نمی باشد

دکتر سلیمی نسبت به رعایت تمام موارد، اصول و استانداردهایی که در بخش فوق به آن ها اشاره داشتیم، کاملا متعهد و پایبند می باشد. تا حدی که ما می توانیم به عنوان بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران و حتی سراسر کشور عزیزمان ایران، جناب دکتر سلیمی را عنوان نماییم.

در ادامه و برای تشریح مناسب تر موضوع مقاله یعنی: بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران، به طرح و پاسخ برخی تیترها و سوالات مرتبط با بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران خواهیم پرداخت که این تیترها و سوالات به شرح ذیل می باشند:

آیا با تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران و دیگر نقاط جهان آشنایی دارید؟

آیا می دانید از عمل جراحی لاپاراسکوپی در چه مواردی می توان استفاده نمود؟

آیا با مهم ترین مرحله های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

آیا در خصوص علت های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

آیا با انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

آیا با مجموعه اقدامات فرد قبل از انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

چگونگی مصرف داروها پیش از عمل جراحی لاپاراسکوپی

آیا با مجموعه تفاوت های میان عمل جراحی لاپاراسکوپی و دیگر جراحی های باز آشنا هستید؟

آیا با تجهیزات ویژه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

آیا با مهم ترین ویژگی های عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

در عمل جراحی لاپاراسکوپی از چه گازی استفاده می شود؟

آیا با هزینه ها و مخارج مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

آیا می دانید چه افرادی برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مناسب می باشند؟

آیا می دانید چه اشخاصی برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مناسب نمی باشند؟

آیا در خصوص مدت زمان بهبودی فرد بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

مهم ترین اقدامات لازم جهت بهبودی بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی کدام موارد می باشند؟

آیا می دانید بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی با مشاهده ی چه علامت هایی باید فورا به پزشک مراجعه نمود؟

آیا می توان بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی به حمام رفت؟

آیا در خصوص مهم ترین ویژگی های بهترین متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص مراکز معتبر برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

از مهم ترین مزیت ها

از مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی این است که سایز برش ها و سوراخ ها بر سطح بدن فرد که بیشتر موارد بر روی شکم می باشد، بسیار کوچک می باشد و در عمل جراحی لاپاراسکوپی خبری از برش های با سایز بزرگ نیست.

در واقع با همان برش های ریز و کوچک نیز می توان کارهای اصلی یک جراحی را به خوبی به انجام رساند.

آیا با تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران و دیگر نقاط جهان آشنایی دارید؟

در آغاز نوشتار بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران به بیان مواردی در خصوص تاریخچه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی در سطح جهان و همچنین کشور خودمان ایران خواهیم پرداخت.

اگر به لحاظ تاریخچه ای به عمل جراحی لاپاراسکوپی بنگریم، متوجه خواهیم شد که سرآغاز این عمل جراحی به اوایل قرن 20 میلادی و سال 1902 برمی گردد، البته نخستین بار از عمل جراحی لاپاراسکوپی بر روی برخی از حیوانات استفاده شد.

در حقیقت باید بگوییم که  نخستین بار عمل جراحی لاپاراسکوپی بر روی یک سگ آزمایش شد، همچنین در دفعات ابتدایی که عمل جراحی لاپاراسکوپی بر روی انسان ها انجام می شود، بیشتر حالت تشخیصی داشت و از آن برای درمان و یا ایجاد تغییر و تحولاتی در بدن استفاده نمی شد.

برای دانستن اطلاعات مربوط به جراحی لاپاراسکوپی توصیه می کنیم از صفحه جراحی لاپاراسکوپی چیست دیدن کنید.

آیا با تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران و دیگر نقاط جهان آشنایی دارید؟
آیا با تاریخچه عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران و دیگر نقاط جهان آشنایی دارید؟

نخستین مورد آن یعنی عمل جراحی لاپاراسکوپی توسط یک پزشک با نام سن انجام شد، همچنین این اتفاق سبب شد که ایشان را از جوامع پزشکی خارج و طرد نمایند. ایشان، همچنین یک مقاله ی جالب علمی را در زمینه ی موضوع عمل جراحی لاپاراسکوپی به انجمن جراحان در آمریکا ارائه نمود. جالب این که در آن زمان فقط یک پاسخ به مقاله ی دکتر سن داده شد و آن این بود که: مقاله ی شما قابل انتشار نمی باشد.

عمل جراحی لاپاراسکوپی برای عضو کیسه ی صفرا

همچنین در اواخر همان قرن 20 میلادی و سال 1985 نخستین مورد عمل جراحی لاپاراسکوپی برای عضو کیسه ی صفرا به کمک دکتر مد اریک به انجام رسید. در این جا نیز ایشان مورد تشویق از سوی جامعه پزشکی قرار نگرفت و مشابه دکتر سن، ایشان نیز از جامعه ی پزشکی مورد طرد قرار گرفت. این اتفاق در کشور اروپایی آلمان رخ داد.

البته در سال های بعد و زمانی دیگر، پزشک ها نیز به تدریج با شرایط و مزیت های مختلف عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنا شدند، در دهه پایانی قرن 20 و سال 1992 جایزه ای که مخصوص بهترین جراح در کشور آلمان بود به ایشان یعنی دکتر مد اریک تعلق گرفت.

به تدریج و با طی شدن زمان، عمل جراحی لاپاراسکوپی نیز با پیشرفت ها و موفقیت های مناسب و خوبی همراه می شد. در نهایت نیز عمل جراحی لاپاراسکوپی به جایگاهی که هم اینک در آن قرار دارد، رسید که یکی از پرکاربردترین عمل های جراحی در سطح همه ی کشورهای دنیا می باشد.

عمل جراحی لاپاراسکوپی در ایران

جالب این که در کشور ما ایران نیز استقال نسبتا خوبی از عمل جراحی لاپاراسکوپی شده است. در کشور ما از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای نخستین بار در موارد جراحی های مربوط به زنان استفاده شد. یعنی می توان این گونه بیان نمود که متخصصین و جراحانی که در حوزه بانوان فعالیت دارند، نخستین موارد عمل جراحی لاپاراسکوپی را در کشور ایران انجام دادند.

ایشان قادر بودند که از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای موارد تشخیصی و یا حتی درمانی خود استفاده های مفیدی را داشته باشند، همچنین به ندرت این اتفاق پیش می آید که یک جراح در حین انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مجبور شود که انجام این گونه جراحی را رها نموده و شیوه ی جراحی خود را تغییر دهد.

اگر میخواهید از هزینه جراحی لاپاراسکوپی با بیمه نیرو های مسلح مطلع شوید پیشنهاد می کنیم پست هزینه لاپاراسکوپی با بیمه نیروهای مسلح را مشاهده کنید.

آیا می دانید از عمل جراحی لاپاراسکوپی در چه مواردی می توان استفاده نمود؟

در این قسمت از مقاله ی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران به بیان نکاتی در خصوص مواردی که می توان از عمل جراحی لاپاراسکوپی استفاده نمود، خواهیم پرداخت.

از عمل جراحی لاپاراسکوپی می توان برای اعضا و نواحی مختلفی از بدن استفاده نمود. مثلا می توان از آن در عمل های جراحی مربوط به زانوها و شانه ها استفاده نمود.

برخی از توده های داخلی بدن را می توان با عمل جراحی لاپاراسکوپی بیرون آورد. امکان خارج نمودن تومورهای لوله گوارش نیز با کمک عمل جراحی لاپاراسکوپی وجود دارد

آیا می دانید از عمل جراحی لاپاراسکوپی در چه مواردی می توان استفاده نمود؟
آیا می دانید از عمل جراحی لاپاراسکوپی در چه مواردی می توان استفاده نمود؟

همچنین در اکثر بخش های داخلی و درونی بدن می توان از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای موارد تشخیص، درمان و یا حتی ایجاد تغییراتی در ناحیه ی عضو مورد نظر استفاده نمود.

مثلا در برخی از جراحی هایی که مربوط به کاهش وزن و لاغری می باشند، از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای ایجاد تغییرات در ناحیه ی عضو مورد نظر استفاده می شود.

پرکاربردترین و مشهورترین جراحی

به عنوان مثال می توانیم جراحی اسلیو معده را نام ببریم که یکی از پرکاربردترین و مشهورترین جراحی ها برای لاغری می باشد که در جراحی اسلیو معده، تجهیزات عمل جراحی لاپاراسکوپی از سوراخ های روی شکم وارد معده فرد شده و بخش هایی از معده ایشان را حذف نموده و بنابراین یک معده ی جدید با سایز خیلی کم تر از معده ی قبلی برای فرد به جای می ماند.

پس این یکی از چندین موردی می باشد که می توان با کمک گرفتن از عمل جراحی لاپاراسکوپی تغییراتی را در برخی از اعضای بدن از جمله معده ایجاد نمود.

همچنین از این عمل جراحی می توان برای رفع مشکل آپاندیس و کیسه صفرا نیز استفاده نمود. برای خارج نمودن رحم و یا دیگر اعضای ناحیه ی تناسلی نیز می توان عمل جراحی لاپاراسکوپی را به کار برد. برای کنترل بهتر و برخی موارد تشخیص و درمانی در نواحی کبد و پانکراس نیز می توان از عمل جراحی لاپاراسکوپی استفاده نمود.

اگر ساکن شهر تهران هستید برای درمان جراحی لاپاراسکوپی و فهمیدن هزینه های درمان پیشنهاد می کنیم پست هزینه عمل لاپاراسکوپی در تهران را مشاهده کنید.

سایر موارد کاربرد عمل جراحی لاپاراسکوپی عبارت هستند، از:

 • مسدود نمودن لوله های فالوپ به منظور ممانعت از بارداری در خانم ها
 • برای چک نمودن اوضاع و شرایط برخی خون ریزی ها در اندام های درونی بدن
 • اقدام به انواع عمل های جراحی در ناحیه ی کلیه ها
 • مشاهده ی وضعیت و شرایط تومورهای درونی بدن و….

با توجه به موارد کاربردی فراوانی که در این قسمت برای عمل جراحی لاپاراسکوپی ذکر نمودیم، به شما توصیه می کنیم که انجام این چنین موارد جراحی را به هر جراحی نسپارید.

پیشنهاد ما در این جا این است که از تخصص، تجربه و مهارت های علمی و عملی دکتر سلیمی استفاده نمایید. در گروه مربوط به بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران نیز می توانیم از دکتر سلیمی یاد کنیم.

سایر موارد کاربرد عمل جراحی لاپاراسکوپی عبارت هستند، از:
سایر موارد کاربرد عمل جراحی لاپاراسکوپی عبارت هستند، از:

آیا با مهم ترین مرحله های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

در این بخش از مقاله ی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران به توضیح و بیان نکاتی در زمینه ی مهم ترین مرحله های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی خواهیم پرداخت.

پس از این که عمل جراحی لاپاراسکوپی به پایان می رسد، نیازی نیست که فرد برای مدتی در مرکز درمانی و یا بیمارستان بستری باشد و مجاز است که به منزل برگردد.

در حقیقت نوع انجام این عمل به طور معمول به صورت سر پایی می باشد. برای اقدام به عمل جراحی لاپاراسکوپی لازم است که فرد مورد نظر قبل از عمل بیهوش شود

بنابراین در طول انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی ایشان هیچ گونه دردی را احساس نمی کند. حتی بعد از این که عمل به پایان رسید و فرد به هوش آمد، از آن جایی که ناحیه مورد عمل نیز تحت بی حسی موضعی واقع شده است، باز هم فرد درد خاصی را حس نخواهد نمود.

آیا با مهم ترین مرحله های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟
آیا با مهم ترین مرحله های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

بیهوشی

همچنین در برخی از عمل های جراحی لاپاراسکوپی، دکتر جراح لزومی برای بیهوش نمودن فرد بیمار نمی بیند و بنابراین تنها ایشان را به صورت موضعی بی حس می کند.

بعد از اقدام به بی حسی موضعی و یا بیهوش نمودن فرد مورد نظر، تجهیزات مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی از طریق شکم به داخل بدن فرد فرستاده می شوند.

به واسطه ی تجهیزات عمل جراحی لاپاراسکوپی از جمله دوربینی که به همراه دیگر تجهیزات وارد بدن می شود، دکتر و متخصص مربوطه می توان برخی از اندام های درونی فرد را رؤیت نموده و روی آن ها بررسی و یا اقدامات مورد نیاز را انجام دهد.

بعد از جراحی

بعد از این که عمل جراحی لاپاراسکوپی توسط بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران و به ویژه دکتر سلیمی به پایان رسید، گاز کربنیک یا دی اکسید کربن را از بدن فرد خارج می نمایند.

بعد از این مرحله نوبت به این می رسد که تجهیزاتی که در عمل جراحی لاپاراسکوپی مورد استفاده قرار گرفته اند را از بدن بیمار خارج کنند. وقتی تجهیزات نیز از بدن ایشان خارج شد، بیمار آماده بخیه زدن و بستن سوراخ ها و برش ها می باشد. پس از این که بخیه های بیمار زده شد، بیمار را به قسمت ریکاوری بیمارستان می فرستند.

آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

در این قسمت از مقاله ی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران لازم است که مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی را برای شما خوانندگان و مخاطبین گرامی بیان نموده و آن ها را تشریح نماییم.

آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟
آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

مهم ترین مزیت ها در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی به صورت تیتروار شامل موارد ذیل می باشند که ما در ادامه به صورت جداگانه نیز آن ها را تشریح خوانیم نمود:

 • موقعیت و محل زدن برش برای عمل جراحی لاپاراسکوپی
 • بالا بودن سرعت بهبودی و التیام زخم های بیمار
 • روش عمل جراحی لاپاراسکوپی بسیار ایمن و بدون خطر می باشد.

1- در عمل جراحی لاپاراسکوپی تعدادی برش با سایز و اندازه های بسیار کوچک روی ناحیه ی شکم فرد زده می شود. بعد از این که عمل جراحی لاپاراسکوپی به پایان رسید و محل برش ها مورد بخیه قرار گرفت، در مدت زمان کمی این زخم ها و برش ها التیام پیدا می کنند.

برای این که فرد همان دردهای ناچیز بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی را نیز نداشته باشد، می تواند با مصرف یک مسکن معمولی و ساده نیز آن ها را رفع نماید. در مجموع نیز بعد از اتمام عمل جراحی، احتیاجی نیست که فرد در بیمارستان بستری شود و خیلی زود امکان ترخیص ایشان وجود دارد.

لاپاراسکوپی یکی از انواع روش های جراحی می باشد که هم به جهت تشخیص بیماری و هم درمان کاربرد دارد لذا برای تشخیص بهترین متخصص در شیراز لازم می باشد صفحه متخصص لاپاراسکوپی در شیراز را مطالعه نمائید.

شرایط بهبودی

2- شرایط بهبودی در عمل جراحی لاپاراسکوپی به این صورت می باشد که این اتفاق خیلی زود می افتد و فرد قادر خواهد بود تا به امورات معمول و زندگی روزمره خویش برگردد، البته ناگفته نماند که ایشان نباید تا مدت خاصی دست به کارهای سنگین بزند. چون ممکن است، به نواحی مورد عمل جراحی و زخم های ایجاد شده، فشاری مضاعف وارد شود، اما به طور کلی انجام کارهای معمول و سبک روزانه مانعی ندارد.

3-این روش یعنی عمل جراحی لاپاراسکوپی مانند دیگر جراحی های باز دارای ایمنی بسیار خوبی بوده و خطر خاصی در آن وجود ندارد. در واقع میزان بی خطر بودن عمل جراحی لاپاراسکوپی شبیه برخی دیگر از عمل های باز است، اما یک مزیت مهم در این جا وجود دارد که سبب برتری نسبی عمل جراحی لاپاراسکوپی می شود. آن مزیت این است که این عمل جراحی، همراه با موضوع بی خطر بودن دارای بهبودی در مدت زمان کوتاهی می باشد.

زمانی که تجهیزات مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی از طریق برش هایی که پیش از این در خصوص آن ها توضیح دادیم وارد شکم می شوند، فرد جراح به سادگی قادر است، اندام های درونی بیمار را مشاهده کند و در خصوص وضعیت و شرایط آن ها بررسی های لازم را انجام داده و پس از این نسبت به انجام اقدامات لازم تصمیم گیری های مناسبی را صورت دهد.

توقف عمل

در حین انجام این وارسی ها، اگر پزشک متخصص و جراح مربوطه تشخیص دهد که درصد خیلی کم خطر در اجرای عمل جراحی لاپاراسکوپی وجود دارد، آن را متوقف نموده و انجام یکی از شیوه های جراحی باز را پیشنهاد و توصیه می کند.

پس عمل جراحی لاپاراسکوپی از نظرهای متنوعی دارای ایمنی فراوانی می باشد. همان طور که در بخش دیگری از همین نوشتار عرض کردیم، برخی از افراد با هدف های لاغر شدن و رهایی از چاقی های مفرط عمل جراحی لاپاراسکوپی را مورد گزینش قرار می دهند،

در این جا باید این مورد را نیز در نظر داشت که بهتر است، شخص مورد نظر قبل از این که تاریخ و موعد عمل جراحی لاپاراسکوپی فرا برسد، با کمک دیگر شیوه های موجود نیز مقداری از وزن خویش را کم نماید.

توقف عمل
توقف عمل

به این صورت میزان موفقیت و اثربخشی عمل جراحی لاپاراسکوپی نیز بیشتر خواهد شد و در نهایت فرد به شکلی مناسب تر و بهتر به وزن دلخواه و ایده آل خود دست خواهد یافت.

آیا در خصوص علت های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

در این قسمت از نوشتار بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران لازم است که در خصوص علت های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی را برای شما خوانندگان و مخاطبین گرامی ذکر نموده و آن ها را تشریح نماییم.

در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی از تجهیزات موسوم به لاپاراسکوپ استفاده می شود. در واقع منظور ما از این تجهیزات، همان دوربین کوچکی است که از طریق لوله هایی باریک وارد شکم می شود. در کنار این دوربین از لامپ و چراغ هایی کوچکی نیز استفاده می شود.

در نهایت هدف از به کارگیری این تجهیزات مشاهده ی بهتر بخش ها و اندام های درونی بدن فرد می باشد. به وسیله این دوربین که با چراغ های روشنایی کوچکی همراه است، می توان از درون بدن فرد تصاویری را گرفت و روی آن ها تجزیه و تحلیل های تخصصی مناسب را انجام داد.

به کمک این تصاویر مطمئنا فرد جراح بهتر خواهد توانست مراحل مختلف عمل جراحی لاپاراسکوپی را انجام دهد و قطعا نتیجه های خوبی نیز حاصل خواهد شد.

عمل جراحی لاپاراسکوپی در گروه عمل های کم تر تهاجمی قرار دارد

عمل جراحی لاپاراسکوپی در گروه عمل های کم تر تهاجمی قرار دارد و برش ها و زخم های ایجاد شده در طول انجام عمل جراحی، خیلی زود التیام و بهبودی پیدا می کنند و اما وقت آن است که مهم ترین دلایل برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی را بیان نماییم. این علت ها به شرح ذیل می باشند:

 • برای تشخیص و شناسایی
 • اقدام به عمل های سرپایی
 • حال هر یک را به شکلی مجزا تشریح می کنیم.

1- تجهیزات لاپاراسکوپ علاوه بر این که برای اجرای عمل جراحی مورد کاربرد هستند، می توانند در مواردی برای شناسایی و تشخیص ها نیز استفاده شوند. چون در برخی از موارد بعضی از عارضه ها و مشکلات پزشکی و نارسایی ها از راه انجام سونوگرافی و یا تصاویر رادیولوژی قابل شناسایی نمی باشند.

در این موارد لازم است که پزشک مربوطه شرایط درونی بدن فرد را به شکلی مستقیم و بهتر بگوییم زنده مشاهده نماید و روی آن ها بررسی ها و اقدامات خویش را اجرا و پیاده سازی نماید.

عمل جراحی لاپاراسکوپی در گروه عمل های کم تر تهاجمی قرار دارد
عمل جراحی لاپاراسکوپی در گروه عمل های کم تر تهاجمی قرار دارد

پزشک با شیوه ای ساده می تواند موقعیت نارسایی و احتمالا دردها و… را مورد تشخیص خود قرار دهد

با کمک این امکانات به کار رفته در عمل جراحی لاپاراسکوپی، پزشک با شیوه ای ساده می تواند موقعیت نارسایی و احتمالا دردها و… را مورد تشخیص خود قرار دهد. در برخی موارد به جهت نمونه برداری از بافت های درونی بدن از تجهیزات عمل جراحی لاپاراسکوپی استفاده می کنند. در این شرایط پزشک مربوطه تشخیص بسیار مناسبی را خواهد داشت.

همچنین می توان شرایط و اوضاعی را که بر روی اعضایی مانند کبد، پانکراس، آپاندیس، روده های کوچک و بزرگ، دستگاه گوارش، اعضاء تناسلی و… حاکم است را مورد مشاهده و بررسی های علمی و تخصصی قرار داد.

2- در برخی موارد بعضی از افراد نیازمند انجام عمل هایی ساده و در اصطلاح پزشکی سرپایی می باشند. قاعدتا در این گونه عمل های ساده، هیچ الزامی نیست که بخش عمده ای از حرفه ی شکمی فرد باز شود.

تعداد محدودی برش و سوراخ را در سایزهای بسیار مناسب و کوچک در شکم

تنها کافی است با عمل جراحی لاپاراسکوپی، تعداد محدودی برش و سوراخ را در سایزهای بسیار مناسب و کوچک در شکم و یا دیگر نواحی بدن فرد ایجاد نمود و بقیه مراحل عمل جراحی را با تجیهزات مربوط به جراحی لاپاراسکوپی به انجام رساند.

البته لازم به ذکر است که اگر می خواهید در هر کدام از این مراحل به نتیج خوبی برسید، لازم است که از تجربه متخصص مجربی همچون دکتر سلیمی بهره ببرید.

تعداد محدودی برش و سوراخ را در سایزهای بسیار مناسب و کوچک در شکم
تعداد محدودی برش و سوراخ را در سایزهای بسیار مناسب و کوچک در شکم

مثلا در مواردی که لازم است، آپاندیس فرد مورد عمل جراحی قرار گیرد، نیازی نیست که برش های با سایز بزرگ در شکم فرد ایجاد شوند و انجام این گونه عمل ها توسط تجهیزات عمل جراحی لاپاراسکوپی به سادگی امکان پذیر می باشد.

همچنین در برخی موارد، بعضی از افراد دارای شرایط و محدودیت هایی برای بیهوشی کامل می باشند و بنابراین پزشکان تصمیم می گیرند که برای این دسته از افراد نیز شرایط انجام عمل جراحی را با بی حسی های موضعی فراهم آورند، لذا عمل جراحی لاپاراسکوپی را پیشنهاد و توصیه می کنند که یک پیشنهاد و تصمیم بسیار منطقی و مناسب می باشد.

به این صورت دیگر احتیاجی به بیهوشی عمومی در فرد مورد نظر نمی باشد و ایشان دیگر نگران محدودیت های خود در خصوص بیهوشی نخواهد بود.

آیا با انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

در این قسمت از متن علمی پزشکی خود در مورد بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران لازم است که انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی را برای شما مخاطبین عزیز ذکر نموده و آن ها را توضیح دهیم.

عمل جراحی لاپاراسکوپی نیز به نوبه خود دارای انواع و مدل هایی می باشد که ما در ادامه به بیان و تشریح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

در برخی موارد پزشک ها عمل جراحی لاپاراسکوپی را با کمک گرفتن از دست های خویش انجام می دهند، همچنین در بعضی موارد امکان استفاده از روبات های هوشمند نیز وجود دارد.

در تعدادی از شیوه های مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی، امکانات و تجهیزاتی که مربوط به این عمل جراحی هستند را از طریق یک برش و یا شکاف کوچک وارد بدن فرد مورد نظر می کنند، البته این شیوه از عمل جراحی لاپاراسکوپی دارای سختی هایی می باشد.

آیا با انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟
آیا با انواع عمل های جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک دست ها:

زمانی که پزشک متخصص تصمیم دارد تا عمل جراحی لاپاراسکوپی را با دست های خویش انجام دهد، لازم است که برش ایجاد شده اندکی بزرگ تر باشد.

میزان سایز این برش باید به حدی باشد که دست های پزشک و همچنین تجهیزات مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی قابلیت ورود به بدن فرد را داشته باشند، البته باید توجه نمود که حتی در این شیوه نیز هنوز سایز برش ایجاده شده در اندام مورد نظر نسبت به جراحی های معمول و باز کم تر می باشد.

انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی به کمک تجهیزات هوشمند و روبات ها:

در برخی از عمل های جراحی لاپاراسکوپی لازم است که کارها و اقدامات مربوط به عمل، با دقت و ظرافت بسیار فراوانی همراه باشند. مطمئنا در این حالت امکان انجام کارهایی بسیار دقیق و ظریف به کمک دست های یک انسان وجود نداشته و لازم است، این اقدامات حساس را به تجهیزاتی هوشمند و یا روبات ها بسپاریم.

البته در این حالت نیز هنوز می بایست در سطح پوست فرد سوراخ ها و برش هایی کوچک ایجاد شود.

از این نمونه جراحی ها که به کمک روبات ها انجام می شوند، در موارد ذیل استفاده می شود:

 • برای افرادی که دارای چاقی و اضافه وزن می باشند.
 • برای انجام جراحی پروستات
 • انواع جراحی های ویژه زنان

البته در این شیوه نیز کنترل و هدایت تجهیزات هوشمند و روبات ها در اختیار یک جراح ماهر و خبره می باشد. در این حالت فرد متخصص به راحتی می تواند روی این تجهیزات کنترل داشته و کارهای مربوط به جراحی را به سادگی انجام و ادامه دهد. وجود روبات ها و دیگر تجهیزات الکترونیکی هوشمند باعث افزایش میزان دقت و وجود ظرافتی کامل در کارهای مربوط به عمل جراحی می شود.

در این نمونه از عمل جراحی لاپاراسکوپی که همه و یا بخش زیادی از جراحی به واسطه کمک روبات ها صورت می گیرد، احتمال عوارض و مشکلات نیز بسیار پایین می آید،

همچنین بعد از این که عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک روبات ها به پایان رسید، فرد بیمار ناراحتی های کمتری را حس خواهد نمود و زودتر نیز بهبودی کامل خویش را به دست می آورد، همچنین در زمانی که عمل جراحی در حال انجام می باشد، پزشک دارای یک دید بهتر روی اندام مربوطه می باشد.

کم شدن میزان زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی به کمک روبات ها

زمانی که عمل جراحی لاپاراسکوپی را به واسطه ی تجهیزات هوشمند و همچنین روبات ها انجام می دهیم، سرعت اجرای عمل جراحی زیاد شده و مدت زمان آن کاهش پیدا می کند،

همچنین در این بخش باید به این نکته اشاره داشته باشیم که مخارج مربوط به تهیه نمودن انواع روبات های ویژه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی از کشورهای خارجی نسبتا بالا می باشد و این مخارج در مورد روبات های تولید داخل کشور، بسیار مقرون به صرفه تر و مناسب تر می باشند، لذا در کشور ما معمولا این شیوه از جراحی ها با کمک روبات های ساخت داخل انجام می شوند.

کم شدن میزان زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی به کمک روبات ها
کم شدن میزان زمان جراحی در عمل جراحی لاپاراسکوپی به کمک روبات ها

روبات های داخلی دارای برتری می باشند

روبات های داخلی به نسبت انواع خارجی خود کنترل های هوشمند و اسمارتی را دارند و این موضوع خودش به عنوان یکی از دلایل برتری این روبات ها به نسبت نمونه های خارجی می باشد. حتی امکان صادر نمودن روبات های تولید داخل نیز وجود دارد، البته این موضوع زمانی مناسب است که نیازهای داخلی کشور خودمان تامین شوند.

شیوه ی کار با روبات های مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی

طریقه ی کار کردن و استفاده از این روبات ها بسیار راحت می باشد و از پیچیدگی خاصی برخوردار نمی باشند، البته لازم است که برخی از افراد و پزشکان در دوره های کوتاه مدتی برای آشنایی با شیوه ی کارکردن با این روبات ها شرکت نمایند که پس از اتمام این دوره های کوتاه مدت، ایشان به راحتی می توانند انواع عمل جراحی لاپاراسکوپی را با کمک این روبات ها به انجام برسانند.

در این جا این موضوع نیز قابل بیان می باشد که عمل جراحی لاپاراسکوپی در گروه عمل هایی قرار دارد که در آن ها به میزان بسیار ناچیزی احتمال آسیب و هرگونه صدمه به بافت های بدن وجود دارد. چون عمده ی کارهای این نمونه جراحی ها توسط همان برش ها و سوراخ های کوچک انجام می شود.

سبک عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تنها یک برش

در این سبک از جراحی، فقط یک عدد برش با سایز نسبتا کمی در ناحیه مورد نظر که معمولا شکم است، ایجاد می شود. از این نمونه جراحی که با عنوان تک برشه از آن یاد می شود، می توان برای اشخاصی استفاده کرد که زیاد مایل نیستند تا جای زخم ها بر روی پوست و اندام ایشان بماند.

سبک عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تنها یک برش
سبک عمل جراحی لاپاراسکوپی با کمک تنها یک برش

این مدل جراحی نیز دارای مزیت هایی می باشد. مهم ترین مزیت آن این است که با عنایت به تک برشه بودن و میزان کم برش در سطح بدن فرد، جزء عمل های جراحی کم تر تهاجمی قرار دارد.

این نوع جراحی به لحاظ رعایت موضوعات مربوط به زیباشناختی نیز دارای طرفداران خاص خویش بوده و از این لحاظ اهمیت به سزایی دارد، همچنین میزان و مدت زمان لازم برای طی شدن دوره ی نقاهت در این مدل از جراحی ها بسیار کم تر از حالت های عادی می باشد. این مدل عمل ها دارای عارضه های کمتری نیز در روزهای بعد از عمل جراحی می باشند.

بخیه نمودن محل برش یا برش ها:

پس از اتمام مراحل عمل جراحی لاپاراسکوپی لازم است که محل های مربوط به برش ها بخیه زده شوند. برای این منظور می بایست دو سمت پوست را به هم نزدیک کرده و با کمک گرفتن از نخ های بخیه این دو بخش را در کنار یکدیگر فیکس و ثابت می کنند.

برخی از نخ های بخیه موجود هستند که به صورت اتوماتیک خود به خودی مورد جذب در بدن قرار می گیرند و البته گروهی از نخ های بخیه هم حالت جذبی ندارند و این دسته دوم از نخ های بخیه را زمانی که زخم ها التیام کامل پیدا کردند، باید کشید.

بخیه نمودن محل برش یا برش ها:
بخیه نمودن محل برش یا برش ها:

مراقبت نمودن از محل بخیه ها:

برای این که بهتر بتوانیم موقعیت بخیه ها را نگهداری و از آن ها مراقبت نماییم، بهتر است که آن ها را به دور از تابش مستقیم و بی واسطه ی آفتاب نگه داریم. یا در مواقعی که تصمیم دارید، در مناطق دارای آفتاب رفته و مدتی را در آن جا بگذرانید، مناسب تر این می باشد که در موقعیت زخم ها به مقدار کافی از ضد آفتاب های با کیفیت استفاده نمایید

همچنین نگذارید محل زخم ها خیلی خشک شوند و بهتر است، معمولا این محل ها اندکی مرطوب باشند که در این خصوص می توانید از محصولاتی که حالت آب رسانی خوبی دارند، استفاده نمایید. همچنین باید به شکلی مداوم موقعیت زخم ها را مورد بررسی قرار دهید تا از ایجاد هر گونه عفونت در امان باشند.

مراقبت نمودن از محل بخیه ها:
مراقبت نمودن از محل بخیه ها:

آیا با مجموعه اقدامات فرد قبل از انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

در این قسمت از نوشتار علمی پزشکی خود در خصوص بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران لازم است که مجموعه اقدامات فرد قبل از انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی را برای شما مخاطبین عزیز ذکر کرده و آن ها را مورد توضیح کاملی قرار دهیم.

پیش از این که نسبت به عمل جراحی لاپاراسکوپی اقدام نمایید و قبل از هر اقدام مراقبتی دیگری، واجب است که پزشک متخصص و جراح خویش را از داروهایی که احتمالا مصرف می کنید، آگاه سازید.

در برخی موارد به این موضوع نیاز می شود که از مصرف برخی از داروهای خاص خودداری نموده و آن ها را برای مدتی موقت کنار بگذارید. حتی این احتمال نیز وجود دارد که پزشک متخصص مصرف برخی از داروها را با دوزهایی بیشتر و یا کمتر مورد سفارش قرار دهد.

چگونگی مصرف داروها پیش از عمل جراحی لاپاراسکوپی

برخی از داروها که در خصوص انعقاد خون می باشند، می بایست قبل از شروع عمل جراحی لاپاراسکوپی مصرفشان متوقف شود. از این نمونه داروها می توانیم به آسپرین و بروفن اشاره داشته باشیم.

آسپرین دارای تاثیرات رقیق کننده بر روی خون می باشد و به این صورت امکان افزایش میزان خون ریزی ها در حین عمل می باشد. حتی در برخی موارد ممکن است، میزان غلظت خون آن قدر پایین آید که امکان متوقف نمودن خون ریزی نباشد و یا این که این امکان خیلی سخت باشد.

بر عکس این موضوع، مواردی نیز پیش می آید که برخی داروها تاثیراتی افزاینده بر روی غلظت خون دارند. معمولا این اتفاق با مصرف موارد حاوی ویتامین کا رخ می دهد. اصولا این ویتامین دارای خواصی مرتبط با افزایش میزان انعقاد خون است و میزان چسبندگی و غلظت خون را بالا می برد.

در این شرایط نیز خطراتی مانند احتمال ایجاد لخته های خونی، فرد بیمار را تهدید می کنند، همچنین قبل از اقدام به عمل جراحی لاپاراسکوپی، اگر شما باردار هستید، باید موضوع را با پزشک متخصص و جراح خودتان در میان بگذارید. چون احتمال دارد، با انجام این جراحی، جنین شما در معرض خطر باشد.

خوردن و آشامیدن قبل از عمل جراحی لاپاراسکوپی:

می بایست هشت ساعت مانده به عمل جراحی لاپاراسکوپی، از مصرف هر گونه خوردنی و یا آشامیدنی ممانعت فرمایید. اگر این مسئله را مراعات نکرده و در ساعات پیش از عمل جراحی لاپاراسکوپی چیزی را میل کرده باشید، بعد از اتمام جراحی و زمانی که به هوش می آیید احتمال دارد، دچار حالت تهوع و استفراغ شوید و خطراتی مانند خفگی شما را تهدید می کند، همچنین این امکان وجود دارد که فشارهای مضاعف و اضافی بر زخم های شما وارد شود.

اقدام به آزمایش های پیش از عمل جراحی لاپاراسکوپی:

بهتر است پیش از این که عمل جراحی لاپاراسکوپی را انجام دهید، شرایط و وضعیت عمومی سلامت خود را مورد بررسی و چکاپ های کامل قرار دهید. پزشک متخصص برای این که از هر نظر خیالش آسوده شود، ممکن است، برخی آزمایش ها و یا حتی مواردی همچون سونوگرافی را برای شما تجویز نماید. به کمک این موارد بررسی، جراح شما به یک درک عمیق و دقیق از شرایط و وضعیت عمومی شما می رسد.

آیا با مجموعه تفاوت های میان عمل جراحی لاپاراسکوپی و دیگر جراحی های باز آشنا هستید؟

خود عمل جراحی لاپاراسکوپی نیز جزء گروه کلی عمل های جراحی می باشد که البته این شیوه ها معمولا با دو هدف مورد انجام قرار می گیرد. اولا پزشک متخصص و جراح مربوطه قادر است، با کمک گرفتن از این متد، به یک بررسی از وضعیت فرد بپردازد، سپس می تواند در خصوص موارد درمانی و تغییرات در بدن ایشان تصمیم هایی را بگیرد.

در حالت هایی که به واسطه سونوگرافی و یا استفاده از تصویر برداری نتوان اطلاعات مناسبی را از برخی نواحی بدن کسب نمود، می توان با کمک گرفتن از شیوه لاپاراسکوپی اندام ها و اعضای درونی بدن هر فردی را مورد چکاپ، بررسی، درمان و… قرار داد. در ادامه می توان مهم ترین تفاوت ها را در موارد ذیل تشریح نمود:

نوع برش های ایجاد شده

یکی از مهم ترین فرق ها میان عمل جراحی لاپاراسکوپی و دیگر جراحی های باز در سبک و مدل برش های ایجاد شده می باشد. در شیوه ای که با عنوان عمل جراحی لاپاراسکوپی مورد شناخت قرار دارد، تعداد برش ها بسیار محدود بوده و سایز آن ها نهایتا نیم سانتی متری می باشد.

در حالی که در برخی از جراحی هایی که به انواع باز موسوم هستند، به این منظور که فرد جراح دارای دید گسترده تری نسبت به بدن فرد باشد، نیاز می باشد که برش هایی با سایز بیشتر از 10 اینچ و بعضا 12 اینچ در بدن فرد ایجاد شوند.

هر یک اینچ نیز در حدود 5/2 سانتی متر می باشد. با توجه به شرایط بیان شده در خصوص تعداد و سایز مربوط به برش ها به این نتیجه دست پیدا می کنیم که بیماری که تحت عمل جراحی لاپاراسکوپی قرار می گیرد، خیلی زود و نهایتا پس از گذشت 7 روز بهبودی نسبی را پیدا کرده و قادر خواهد بود تا به امور و کارهای معمولی زندگی خویش بپردازد.

نوع برش های ایجاد شده
نوع برش های ایجاد شده

با عنایت به توضیحاتی که در این بخش در خصوص مهم ترین تفاوت های میان عمل جراحی لاپاراسکوپی و انواع دیگر جراحی های باز برای شما ارائه کردیم، پیشنهاد ما در خصوص انجام این چنین جراحی هایی جناب دکتر سلیمی می باشد. ما می توانیم به عنوان بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران و سطح کشور ایشان یعنی دکتر سلیمی را نام ببریم.

شما در حال مطالعه ی نوشتاری علمی پزشکی در خصوص بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران می باشید. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

آیا با تجهیزات ویژه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

برای هر یک از عمل های جراحی به برخی از وسائل و تجهیزات خاصی احتیاج می باشد و این امر در مورد عمل جراحی لاپاراسکوپی نیز صادق می باشد.

برای این که پزشک متخصص قادر باشد، به خوبی بخش های درونی بدن فرد را مشاهده نموده و بررسی های دقیق پزشکی خویش را انجام دهد، می بایست از لوازم مخصوصی نیز کمک بگیرد و در واقع بدون استفاده از این تجهیزات ویژه پزشک متخصص هر چه قدر هم که تبحر داشته باشد، نمی تواند کار زیادی را پیش ببرد.

برای دیدن بخش های درونی بدن دوربین کوچک و البته بسیار با کیفیتی توسط لوله های مخصوص و باریکی به داخل بدن فرستاده می شود. این دوربین کوچک چراغ هایی روشن و کوچک را به همراه خود دارد.

مجموعه ی این دوربین و چراغ ها از بیرون به دستگاه های نمایشگر و مانیتورهای ویژه ای متصل هستند که هر آن چه را که دوربین از درون بدن فرد دریافت و مشاهده می کند، توسط نمایشگرها برای پزشک و جراح متخصص به نمایش گذاشته می شوند.

مجموعه تجهیزاتی که برای دیدن اندام های درونی افراد در عمل جراحی لاپاراسکوپی مورد کاربرد قرار می گیرند، با لوازمی که در سایر عمل های باز استفاده می شوند، متفاوت هستند.

آیا با تجهیزات ویژه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟
آیا با تجهیزات ویژه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

آیا با مهم ترین ویژگی های عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

از عمل جراحی لاپاراسکوپی علاوه بر موارد کاربردی که در بحث درمان دارد، می توان برای موارد شناسایی و تشخیصی نیز مورد کاربرد قرار داد. عمل جراحی لاپاراسکوپی قابلیت های کاملی را برای تشخیص، درمان و حتی ایجاد تغییراتی در اندام های داخلی بدن دارد.

در این جا موضوع تغییرات در اندام ها ذکر شد و نیاز است که ما برای شما یک مثال عینی و واقعی را بیان نماییم. مثلا در عمل جراحی اسلیو معده که از انواع جراحی های کاربردی در حوزه لاغری و کاهش وزن می باشد، تغییرات به این صورت می باشد که قسمت های عمده ای از معده ی یک فرد که دارای مشکلات چاقی و اضافه وزن شدید می باشد، را حذف نموده و از بدن ایشان خارج می کنند.

مهم ترین هدف در این نوع جراحی

مهم ترین هدف در این نوع جراحی این می باشد که فرد عمل شده، در هر وعده ی غذایی زودتر سیر شده و میزان کالری کمتری را دریافت نماید. که این موضوع سبب می شود، بعد از گذشت مدتی مشخص و به تدریج فرد، وزن نسبتا مناسب و قابل قبولی را کم نماید.

در برخی از شرایط، بعضی از مشکلات و نارسایی های داخلی بدن از طریق انجام سونوگرافی و یا تصویربرداری های متنوع قابل دیدن و شناسایی نمی باشند، معمولا در این حالت ها می توان از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای مشاهده ی بهتر و دقیق اندام های مورد نظر استفاده نمود که پیشنهاد ما استفاده از متخصص متبحری همچون دکتر سلیمی می باشد.

این مشاهده ها دارای کاربردهایی در زمینه های تشخیصی، درمانی و یا اصلاح و تغییرات در اندام ها می باشند.

مهم ترین هدف در این نوع جراحی
مهم ترین هدف در این نوع جراحی

شما در حال قرائت متن و محتوایی علمی پزشکی در زمینه ی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران می باشید. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

در عمل جراحی لاپاراسکوپی از چه گازی استفاده می شود؟

برای انجام صحیح و دقیق عمل جراحی لاپاراسکوپی از گاز کربنیک (دی اکسید کربن) و همچنین مقداری گاز نیتروژن استفاده می شود. امکان این موضوع که این گازها بتوانند به درون رگ های خونی فرد مورد نظر نفوذی داشته باشند، بسیار پایین می باشد، بنابراین میزان نگرانی افراد متقاضی عمل جراحی لاپاراسکوپی بسیار کم تر می شود.

در طی سال های اخیر مواردی از استفاده گاز هلیوم نیز در عمل جراحی لاپاراسکوپی گزارش شده است، همچنین اکثر پزشک ها به این نتیجه رسیده اند که میزان کارآیی این گاز یعنی هلیوم تا حدودی بیشتر از گازهای دی اکسید کربن و نیتروژن می باشد، بنابراین احتمال دارد، در آینده ای نه چندان دور گاز هلیوم در عمل جراحی لاپاراسکوپی دارای مصارف بیشتری باشد و چه بسا جای دیگر گازها را در این عمل جراحی بگیرد.

آیا با هزینه ها و مخارج مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

معمولا در عمل های جراحی و همچنین عمل جراحی لاپاراسکوپی نمی توان مواردی را به شکل مبلغ مستقیم و بر حسب واحدهای پولی (تومان، ریال و یا دلار) بیان نمود. چون در درجه اول این هزینه ها و مخارج در همه شرایط و برای همه اشخاص ثابت و یکسان نمی باشند.

در واقع اولین موردی که بر هزینه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی موثر می باشد، شرایط فردی و وضعیت سلامتی فردی است که می خواهد عمل جراحی را انجام دهد. مطمئنا این شرایط و وضعیت ها در افراد مختلف با هم یکسان نمی باشند، بنابراین در برخی افراد بر حسب اوضاع و احوالی که دارند، هزینه ها بیشتر شده و یا در بعضی دیگر این مخارج کم تر می شوند.

آیا با هزینه ها و مخارج مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟
آیا با هزینه ها و مخارج مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

یکی دیگر از پارامترهای موثر در موضوع هزینه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی، میزان تخصص، تبحر و مهارت پزشک و جراح متخصصی است که قرار است، این جراحی را انجام دهد.

همچنین از آن جایی که احتمال ایجاد عارضه هایی بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی بسیار پایین می باشد، بنابراین مخارج و هزینه های زیادی برای بعد از این گونه عمل ها در نظر نمی گیریم و لذا مجموع هزینه ها و مخارج در عمل جراحی لاپاراسکوپی به مراتب پایین تر از هزینه ها در انواع دیگر جراحی های باز می باشد.

هزینه ها در بیمارستان های دولتی کم تر می باشد

از دیگر عوامل موثر در این عمل، مشابه سایر عمل ها و دیگر خدمات پزشکی می توان به مکان و بیمارستانی که عمل در آن جا انجام می شود، اشاره نمود که طبیعتا این هزینه ها در بیمارستان های دولتی کم تر می باشد،

اما ممکن است، در بیمارستان های خصوصی نیز میزان و کیفیت سرویس ها و خدمت رسانی های بهتر و بیشتر باشد. در هر صورت شما می توانید بر اساس شرایط هزینه ای، در خصوص انتخاب مرکز درمانی و یا بیمارستان مورد نظر تصمیم خود را بگیرید و البته نباید همه تمرکز شما برای کم شدن هزینه ها و ارزان بودن مکان درمانی باشد.

چون در نهایت سلامتی شما و کیفیت بیشتر در انجام عمل های جراحی از همه چیز مهم تر می باشد.

در این باره شما می توانید شرایط پرداخت و پذیرش هزینه های مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی را از شرکت های بیمه ای دولتی و همچنین کمپانی های مربوط به بیمه های خصوصی و تکمیلی پیگیری نموده و در این مورد سوال نمایید.

در ادامه نوشتار علمی در خصوص بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران با ما همراه باشید.

آیا می دانید چه افرادی برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مناسب می باشند؟

با عنایت به این موضوع که مقدار جراحت، برش ها و خون ریزی در عمل جراحی لاپاراسکوپی بسیار کم می باشد، این عمل برای آن دسته از افرادی که دارای ناراحتی های مربوط به کم خونی می باشند، بسیار مناسب می باشد، همچنین برای این که زیبایی پوست فرد نیز محافظت و حفظ شود، این عمل، یک جراحی مناسب می باشد.

علت نیز این است که مکان و محل زخم دارای ابعاد کوچکی بوده و در مدت زمان کوتاهی نیز زخم ها التیام پیدا می کنند. اغلب عمل های جراحی که روی بانوان صورت می گیرد، به شیوه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی می باشد.

همچنین در نهایت این پزشک متخصص و فرد جراح می باشد که با بررسی شرایط و وضعیت هر فردی تصمیم نهایی را در خصوص شیوه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی می گیرد. هدف او این می باشد که عمل جراحی لاپاراسکوپی دارای کم ترین میزان عوارض باشد.

آیا می دانید چه اشخاصی برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مناسب نمی باشند؟

همان گونه که در بخش های دیگر مقاله ی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران ذکر کردیم، در شیوه ی عمل جراحی لاپاراسکوپی بخش شکم فرد را با گاز کربنیک که همان گاز دی اکسید کربن می باشد، پر می کنند.

در این بین این امکان وجود دارد که این گاز بر روی ریه و قلب آن دسته از افرادی که دارای قلب و ریه ضعیعفی می باشند، تاثیراتی بگذارد. پس بهتر است، قبل از اقدام به عمل جراحی لاپاراسکوپی، فرد مورد نظر به لحاظ صحت و سلامت در اندام های ریه و قلب مورد بررسی های دقیق تر و بیشتری قرار گیرد.

همچنین در برخی از شرایط که وضعیت و حال عمومی فرد بیمار چندان مناسب نیست، بهتر است، از عمل جراحی لاپاراسکوپی استفاده نشود. تصمیم نهایی در مورد این که عمل جراحی لاپاراسکوپی برای فرد صورت گیرد، یا خیر با دکتر متخصص بوده و همچنین در این موضوع نظر متخصص بیهوشی نیز تاثیر گذار می باشد.

آیا می دانید چه اشخاصی برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مناسب نمی باشند؟
آیا می دانید چه اشخاصی برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی مناسب نمی باشند؟

در بخش های بعدی نوشتار علمی پزشکی در زمینه ی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران با ما همراه باشید.

آیا در خصوص مدت زمان بهبودی فرد بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

در این قسمت از متن علمی پزشکی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران لازم است تا مواردی را در خصوص مدت زمان بهبودی فرد بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای شما بیان نماییم. لطفا با ما همراه باشید.

پس از این که فرد نسبت به عمل جراحی لاپاراسکوپی اقدام نمود و عمل جراحی ایشان به اتمام رسید، مدت زمانی لازم است که زخم ها و برش های ایجاد شده التیام یافته و به تدریج فرد مورد نظر بهبودی خویش را به دست آورد، البته در این جا نوع عمل جراحی لاپاراسکوپی که برای آن فرد انجام شده است، در مدت زمان لازم برای بهبودی کامل تاثیر می گذارد.

بعد از اتمام عمل جراحی لاپاراسکوپی و برای چند ساعت ابتدایی، شرایط میزان فشار خون و تعداد نبض (ضربان) فرد مورد بررسی و کنترل های دقیقی قرار می گیرد

همچنین در مورد زمان لازم برای التیام زخم ها و بهبودی کامل فرد، شیوه ای که برای بیهوش نمودن ایشان استفاده شده است نیز موثر می باشد و به طور کلی بر حسب نوع عمل جراحی لاپاراسکوپی و شیوه ی انتخاب شده برای بیهوش نمودن شخص، مدت زمان لازم برای بهبودی ایشان متفاوت می باشد.

مهم ترین اقدامات لازم جهت بهبودی بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی کدام موارد می باشند؟

در این بخش از نوشتار علمی پزشکی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران لازم است که نکته هایی را در خصوص اقدامات لازم جهت بهبودی بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای شما بیان نماییم. لطفا با ما همراه باشید.

به محض این که شرایط فرد برای انجام امورات عادی و روزانه خویش فراهم شد و این حس در او به وجود آمد که قادر است، به انجام کارهای معمول روزمره ی خویش بپردازد، به جهت این که از لخته شدن خون در ناحیه ی پاها ممانعت شود، بهتر است، فرد به حرکت پاهای خویش پرداخته و انجام امور سبک و روزانه ی خویش را آغاز نماید،

همچنین برای بهبودی کامل و این که زودتر خوب شده و بتوانید به کارهای مهم و سبک خویش رسیدگی نمایید، بهتر است تا میزان خواب و استراحت شما کافی باشد، همچنین سعی نمایید از لباس های راحت استفاده نمایید. صمنا مصرف داروهای تجویز شده برای جلوگیری از هر گونه عفونت را فراموش نکنید.

همچنین لازم است، فرد مورد نظر در روزهای بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی بعضی اقدامات و کارها را انجام ندهد که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد:

از آن جایی که فرد در حین عمل جراحی لاپاراسکوپی بیهوش شده است، لازم است که تا چند روز بعد اتمام جراحی از انجام رانندگی خودداری نماید. فرد باید انجام کارهای سنگین که فشار زیادی را بر ایشان وارد می کنند، را برای مدتی متوقف نماید و همچنین از بلند نمودن هر نوع وسیله سنگینی خودداری کند.

فشار غیر طبیعی و مضاعفی بر زخم های ایشان وارد نشود

هدف در این جا این می باشد که فشار غیر طبیعی و مضاعفی بر زخم های ایشان وارد نشود و زود تر بهبودی کامل را پیدا نماید. ممکن است، چند روز ابتدای بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی، مقدار درد در ناحیه ی شانه ها وجود داشته باشد و شکم فرد نیز اندکی نفخ داشته باشد.

این موارد کاملا موقتی بوده و خیلی زود برطرف می شوند. نهایتا این که اگر موارد فوق را به خوبی رعایت نمایید، بعد از گذشت حدود 14 روز بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی بهبودی خویش را به دست آورده و می توانید به امور عادی خویش رسیدگی نمایید.

نکته ای که در این جا حائز اهمیت است  این که یک پزشک متخصص خوب و با تجربه می بایست تک تک این نکته های مهم که مربوط به قبل و بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی می باشند را برای بیمار و همچنین اعضای خانواده ی ایشان توضیح دهد.

با عنایت به این موارد، توصیه و پیشنهاد ما در خصوص یک پزشک متعهد، ماهر و با تجربه جناب دکتر سلیمی می باشد. ما می توانیم در گروه مربوط به بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران و یا در سطح ایران جناب دکتر سلیمی را به شما معرفی نماییم.

فشار غیر طبیعی و مضاعفی بر زخم های ایشان وارد نشود
فشار غیر طبیعی و مضاعفی بر زخم های ایشان وارد نشود

آیا می دانید بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی با مشاهده ی چه علامت هایی باید فورا به پزشک مراجعه نمود؟

با دیدن این نشانه ها می بایست فورا به پزشک مراجعه نمایید. عمده ی این علامت ها در خصوص ناحیه ی برش ها و زخم های مربوط به آن ها می باشد.

 • وجود درد و قرمز شدن ناحیه ی زخم ها و بخیه ها
 • ایجاد ورم در ناحیه ی زخم ها و بخیه ها
 • ایجاد خون ریزی در موقعیت زخم ها و بخیه ها
 • وجود هر گونه ترشح غیر عادی در نواحی زخم ها و بخیه ها
 • بزرگ شدن سایز محل زخم
 • ترشحات زرد رنگ و دارای بوی بد در مکان زخم ها و بخیه ها

شما با رویت هر یک از این موارد فوق باید سریعا با پزشک متخصص تماس برقرار نموده و به ایشان مراجعه نمایید.

آیا می توان بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی به حمام رفت؟

شرایط استحمام بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی به این صورت می باشد:

اگر مکان زخم ها و برش ها با بخیه های مناسبی بسته شده باشند، فرد نهایتا تا 24 ساعت نباید استحمام نماید و بعد از اتمام 48 ساعت، رفتن به حمام مانعی ندارد. علت این امر نیز این است که زمانی که 2 شبانه روز از زمان بخیه ها می گذرد، یک لایه ترمیمی برای روی نواحی بخیه ها و زخم ها به وجود می آید.

این لایه به عنوان یک محافظ و مانع، اجازه نمی دهد که آب و یا دیگر عامل های ایجاد کننده ی عفونت به درون زخم ها و نواحی بخیه ها وارد شوند، البته اگر با باز شدن پانسمان ها در عضو مورد جراحی، خون ریزی را مشاهده نمودید، موضوع حمام رفتن را برای چند روزی دیگر به تاخیر بیندازید تا خیالتان از این بابت راحت تر شود.

آیا می توان بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی به حمام رفت؟
آیا می توان بعد از عمل جراحی لاپاراسکوپی به حمام رفت؟

 

آیا در خصوص مراکز معتبر برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی اطلاعاتی دارید؟

نکته ی مهمی در این جا وجود دارد که شما باید به خوبی آن را مد نظر قرار دهید. با عنایت به مزیت های مهم و فراوان و شرایطی که از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای شما بیان نمودیم، نباید این تصور را بکنید که این عمل جراحی را می توان در هر مرکز یا مطب پزشکی انجام داد.

در واقع هر چه باشد، عمل جراحی لاپاراسکوپی نیز یکی از انواع جراحی ها می باشد، که البته همان طور که گفتیم، دارای تفاوت ها و مزیت های بی شماری نیز می باشد.

بنابراین بهتر است، برای اقدام به عمل جراحی لاپاراسکوپی به مرکزهای معتبر و بیمارستان های شناخته شده مراجعه نمایید. انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی در مرکزهای غیر معتبر و همچنین کلینیک ها امکان پذیر نمی باشد.

در مکانی که قرار است، عمل جراحی لاپاراسکوپی صورت گیرد، باید متخصص بیهوشی متبحری حضور داشته باشد تا شرایط را به بهترین نحو برای بیهوش نمودن بیمار فراهم آورد. در این صورت فرد بیمار برای چند ساعتی که زیر عمل جراحی قرار می گیرد، در مناسب ترین شرایط بیهوشی می باشد.

همراهی تیم ماهر و متبحر

همچنین لازم است که یک تیم ماهر و متبحر جراحی نیز جراح متخصص را همراهی نمایند. در حقیقت این یک کار گروهی و حساس می باشد و وجود تنها یک متخصص عمل جراحی لاپاراسکوپی ماهر در این مورد کفایت نمی کند، بلکه باید همه ی اعضای تیم مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی از تجربه، مهارت و توانایی های بالایی برخوردار باشند.

با عنایت به این موارد نیز ما دکتر سلیمی و تیم با تجربه ایشان را به شما پیشنهاد می کنیم که دارای سابقه های بسیار خوبی در انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی در اندام های مختلف بدن می باشند.

داشتن دقت کافی در انتخاب جراح متخصص و مرکز درمانی معتبر و مناسب

پس شما باید در این مورد دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید جراح متخصص و مرکز درمانی معتبر و مناسب را به خوبی مورد بررسی و انتخاب خود قرار دهید تا بهترین نتیجه ها را از عمل جراحی لاپاراسکوپی خود دریافت نمایید.

در این قسمت به انتهای نوشتار علمی و پزشکی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران می رسیم. امید است، با عنایت به مطالبی که در خصوص عمل جراحی لاپاراسکوپی، مزیت های آن، ویژگی های آن، چگونگی انجام آن و… بیان نمودیم به خوبی با بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران و دیگر نقاط ایران آشنا شده باشید و خودتان قادر باشید، به راحتی بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران را مورد بررسی و انتخاب قرار دهید.

در پایان ما پیشنهاد می کنیم که به عنوان بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران، با جناب دکتر سلیمی مشورت نموده و به ایشان مراجعه نمایید و از تجربیات، تخصص، تعهد و مهارت دکتر سلیمی نهایت استفاده را ببرید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جراحی لاغری معده
جراحی لاغری معده
1 سال قبل

جراحی چاقی چیست

جراحی لاغری به نوعی جراحی چاقی معده است،
یکی از درمان‌های چاقی افراطی می‌باشد که با استفاده از تکنیک‌های لاپاراسکوپی عمل جراحی معده، و با روش کم دردسر لاپاروسکوپی انجام میشود.سه نوع
عمل از جمله عمل اسلیو معده، بای‌پس کلاسیک و مینی بای‌پس از
پرکاربردترین جراحی های چاقی معده است.

با یک کلیک مشاوره بگیرید