بهترین زمان مصرف پروتئین وی

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که بهترین زمان مصرف پروتئین وی چه موقعی می باشد؟ جهت دریافت پاسخ در ادامه همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

کسانی که به صورت حرفه ای و مطابق با یک برنامه ریزی منظم و اصولی به انجام حرکات ورزشی قدرتی و سنگین می پردازند، قطعاً دریافت کالری روزانه آن ها نیز بیشتر می شود. به صورت جزئی تر افراد می بایست حجم پروتئین دریافتی خود را نیز افزایش دهند.

بنابراین اغلب ورزشکاران حرفه ای به میزان زیادی از مکمل های پروتئینی استفاده می نمایند.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی
بهترین زمان مصرف پروتئین وی

در میان مکمل های پروتئینی می‌ توان به پودر پروتئین وی اشاره نمود که علاوه بر اینکه یکی از مهمترین و رایج ترین مکمل های بدنسازی بشمار می رود، دارای طرفداران زیادی نیز می باشد. این مکمل مؤثرترین محصول به منظور عضله سازی و حجم خشک گرفتن برای ورزشکاران محسوب می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست فرمول bmi برای خانم ها دیدن کنید.

پودر پروتئین وی اغلب به صورت بسته بندی هایی در حجم های متفاوت در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند

پودر پروتئین وی اغلب به صورت بسته بندی هایی در حجم های متفاوت در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرند. تعداد زیادی از بدنسازان و ورزشکاران از این مکمل های پودری به منظور تهیه انواع شیک های پروتئینی استفاده می نمایند.

اصلی ترین نکته‌ ای که در رابطه با استفاده از مکمل پروتئین وی می بایست مد نظر قرار دهید، زمان مصرف آن می باشد. برای اکثر افرادی که در ورزش بدنسازی فعالیت دارند، این پرسش ایجاد می شود که مناسب ترین زمان استفاده از پروتئین وی چه ساعتی می باشد؟

اغلب مصرف کنندگان آگاهی اندکی در مورد این محصول کارآمد و اثربخش دارند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با روش مصرف و فواید فراوان پروتئین وی و بهترین زمان استفاده از آن آشنا نماییم.

بهترین ورزش برای لاغری چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی مقاله فوق کلیک نمایید.

بهترین زمان مصرف مکمل پروتئین وی چه زمانی می باشد؟

مسلماً از این نکته به خوبی مطلع می باشید که به منظور دستیابی به نتیجه ای که در پی آن هستید، در هر شاخه ای از ورزش بدنسازی یا سایر فعالیت های حرفه ای، می بایست مکمل ها و پروتئین های ضروری و مورد نیاز را به درستی و در ساعت مشخص و مناسب خودشان استفاده نمایید.

در مورد مکمل پروتئین وی نیز به همین صورت می باشد. قطعاً مصرف به موقع و اصولی این نوع پروتئین تأثیرات آن را چندین برابر می کند.

به منظور استفاده از پروتئین وی می بایست با مناسب ترین زمان مصرف آن به صورت کامل آشنا شوید. به همین دلیل در این مطلب به صورت مختصر به زمان های مختلف و درستی که می توانید از این پودر پروتئینی استفاده نمایید، می پردازیم.

  • استفاده از مکمل پروتئین وی در هنگام صبح و بعد از بیدار شدن از خواب
  • استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از شروع تمرین های ورزشی
  • استفاده از مکمل پروتئین وی بعد از پایان حرکات ورزشی
  • استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از خواب شبانه

البته پروتئین وی را می توان در هر ساعت از روز استفاده کرد و از خواص بی نظیر آن بهره مند شد. اما چنانچه نحوه مصرف و بهترین زمان استفاده از این مکمل را بدانید، می ‌توانید شاهد تأثیرات بسیار زیاد آن باشید و در زمان سریع تر به اندام ایده آل و متناسب دست یابید.

در بخش های بعدی به صورت مجزا و مفصل هر کدام از زمان های مصرف پروتئین وی را شرح می دهیم.

لطفا از پست مصرف پودر پروتئین بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

استفاده از مکمل پروتئین وی در هنگام صبح و بعد از بیدار شدن از خواب

چنانچه بخواهیم به این پرسش پاسخ بدهیم که بهترین زمان مصرف پروتئین وی چه زمانی است، باید بگوییم که یکی از مناسب ترین ساعت ها به منظور مصرف این مکمل پروتئینی صبح پس از بیدار شدن از خواب و به صورت ناشتا یا قبل از صرف صبحانه می باشد.

چرا که در هنگام صبح به علت اینکه هیچ گونه ماده غذایی در معده وجود ندارد، جذب پروتئین بسیار سریعتر انجام می شود. هنگامی که افراد در هنگام صبح پروتئین وی را میل می نمایند، ماهیچه های بدن را به منظور انجام کارهای روزانه آماده می سازند.

همین موضوع هم سبب تقویت عضلات بدن می شود و در نتیجه دیرتر با معضل عضله سوزی مواجه می شوند.

اغلب بدنسازان مناسب ترین زمان مصرف پروتئین وی را بعد از بیدار شدن از خواب شبانه می دانند. با دقت به این موضوع که این مکمل جزء پروتئین هایی می باشد که در زمان بسیار کوتاهی هضم می شوند، مصرف آن به صورت ناشتا بسیار آسان بوده و باعث آسیب رساندن به معده نمی شود.

استفاده از پروتئین وی در صبح باعث می‌شود تا آمینو اسید با سرعت زیادی وارد بافت های ماهیچه ای شده و در نتیجه سبب پیشگیری از تحلیل رفتن عضلات می شود. در اینجا لازم است به این نکته اشاره نماییم که پس از خواب میزان ذخایر پروتئینی موجود در عضلات کاهش چشمگیری پیدا می کند.

بنابراین بهتر است بگوییم یکی از مناسب ترین مواقع برای استفاده از پروتئین وی صبح و پس از بیدار شدن از خواب است که این کمبود به سرعت جبران شده و پروتئین ضروری جذب عضلات می شود.

استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از شروع تمرین های ورزشی

زمان مناسب دیگری که می توان در آن به مصرف پروتئین وی پرداخت، پیش از انجام حرکات ورزشی است. پیشنهاد اغلب کارشناسان حوزه تغذیه به بدنسازان و ورزشکاران این است که حدود ۳۰ دقیقه الی یک ساعت پیش از اینکه بخواهید حرکات ورزشی خود را آغاز نمایید، حجم مشخصی از پروتئین وی را استفاده کنید.

چراکه این زمان کمک زیادی می کند تا سطح آمینو اسید در بدن بالا رفته و جایگزین پروتئین هایی شوند که میزان آن ها در ماهیچه ها کاهش یافته است.

بدون شک میتوان تایم پیش از تمرینات بدنسازی را به عنوان یکی از بهترین زمان مصرف پروتئین وی بیان نمود. در بعضی مواقع افراد بعد از انجام فعالیت های روزانه تصمیم دارند به باشگاه رفته و حرکات ورزشی روزانه خود را آغاز نمایند. در این هنگام هیچ نوع مکملی مانند پروتئین وی قادر نیست افراد را جهت آغاز یک تمرین کارآمد و مؤثر مهیا سازد.

چنانچه در یک بازه زمانی ۴۵ الی ۶۰ دقیقه ای قبل از تمرینات به مصرف این مکمل بپردازید، به میزان زیادی از عضله سوزی پس از پایان تایم تمرینات پیشگیری می نمایید.

استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از شروع تمرین های ورزشی
استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از شروع تمرین های ورزشی

استفاده از مکمل پروتئین وی بعد از پایان حرکات ورزشی

پس از پایان حرکات ورزشی یکی دیگر از مناسب ترین زمان هایی است که می ‌توان از پروتئین وی استفاده نمود. هنگامی که افراد به تمرینات ورزشی می پردازند ماهیچه ها دچار تحلیل عضلانی شده و سطح بالایی از پروتئین های موجود در بدن نیز سوزانده می شوند.

پس از پایان تمرین های ورزشی بدن نیاز شدیدی به مواد پروتئینی پیدا می کند. در این هنگام هیچ ماده ای همانند مکمل پروتئین وی نمی تواند علاوه بر رفع خستگی بدنسازان، باعث بازسازی ماهیچه ها شده و نیز روند عضله سازی را افزایش دهد. حدود سی دقیقه پس از پایان تمرینات، اثربخش ترین زمان به منظور استفاده از پروتئین وی می باشد.

استفاده از مکمل پروتئین وی بعد از پایان حرکات ورزشی
استفاده از مکمل پروتئین وی بعد از پایان حرکات ورزشی

استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از خواب شبانه

اغلب ورزشکارانی که پس از تمرینات تحرک بالایی دارند، مایل به استفاده از پروتئین وی پیش از خواب می باشند.

از آنجایی که پروسه ساخت عضلات در زمان خواب نیز ادامه دارد، حجم زیادی از ماهیچه های بدن در این هنگام شکل می گیرند. بدون شک استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از خواب هم کمک شایانی به این روند می نماید. می توان گفت بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای تعداد زیادی از بدنسازان یا ورزشکاران پیش از خواب شبانه می باشد.

افرادی که می خواهند به منظور عضله سازی و ارتقاء عملکرد ورزشی خود از پروتئین وی استفاده کنند، بهترین زمان مصرف این مکمل پیش از خواب است. مصرف پروتئین وی پیش از خواب به صورت کامل جذب می شود و تمام پروتئین ها در دسترس عضلات قرار می گیرند.

استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از خواب شبانه
استفاده از مکمل پروتئین وی پیش از خواب شبانه

در قسمت های قبل نیز به این موضوع اشاره نمودیم که از میزان ذخایر پروتئینی در بدن در هنگام شب کاسته می ‌شود.‌در نتیجه بدنسازان و ورزشکاران چنانچه می خواهند از این پودر پروتئینی پیش از خواب استفاده نمایند، توصیه می کنیم ماده ی دیگری به نام پروتئین کازئین را جایگزین این مکمل نمایند. چراکه به منظور جذب کامل و گوارش ساعات زیادتری نیاز دارد و در زمان خواب فرصت کافی برای این فعالیت به وجود می آید.

 از آنجایی که بدن در هنگام خواب پروتئین بیشتری را مصرف می نماید، پیشنهاد می کنیم حجم پروتئین مصرفی را افزایش دهید تا با کاهش میزان پروتئین در بدن روبرو نشوید. کاهش پروتئین وی سبب می شود فرآیند ساخت عضلات در بدن با مشکلاتی مواجه شود.

دلیل اهمیت مصرف یک صبحانه پروتئینی چیست؟

 می توان گفت مناسب ترین وعده غذایی به منظور جذب پروتئین، وعده صبحانه می باشد. اگر در هنگام صبح یک صبحانه پروتئینی را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید، باعث می شود در طی روز با کمبود انرژی مواجه نشده و توان زیادی برای انجام حرکات ورزشی و یا فعالیت های روزانه به دست آورید.

علاوه بر این سطح جذب پروتئین در وعده صبحانه بسیار زیاد می باشد. مصرف یک شیک پروتئین به صورت ناشتا گزینه بسیار مناسبی است.

توصیه می کنیم افزون بر مصرف پروتئین وی از سایر مواد خوراکی غنی از پروتئین مانند بادام زمینی، تخم مرغ، شیر، گوشت و غیره استفاده نمایید.

آشنایی با انواع پروتئین وی

مکمل پروتئین وی از انواع کنسانتره ها می باشد که دارای درجه خلوص متفاوتی هستند. در پروسه فیلتراسیون شیر، چربی و قند آن را جدا می نمایند و پروتئینی خالص تولید می شود. به هر میزان فرآیند فیلتراسیون شدیدتر باشد درجه خلوص محصول به دست آمده نیز افزایش می یابد.

در ادامه مبحث زمان استفاده از پروتئین وی، بهتر است به این موضوع اشاره نماییم که سه نوع از این مکمل تولید می شود که دارای تفاوت های زیادی با یکدیگر هستند. بنابراین در ابتدا باید بدانید که کدام نوع پروتئین برای شما کارآمدتر است.

پروتئین وی کنسانتره:

این نوع پروتئین وی از میزان بسیار کمی کربوهیدرات و چربی تشکیل شده است. درصد پروتئین موجود در آن نیز به غلظت کنسانتره وابسته می باشد. میزان پروتئین موجود در این مواد در یک بازه از ۳۰ درصد تا حدود ۹۰ درصد می باشد. این نوع پروتئین وی در مقابل سایر پروتئین ها دارای طعم و مزه دلپذیرتری است.

پروتئین وی ایزوله:

این نوع از مکمل پروتئین وی فاقد قند و چربی بوده و دارای میزان بیشتری از پروتئین می باشد. در واقع خالص ترین مکمل پروتئینی است که درجه خلوص آن بیش از ۹۰ درصد تعیین شده است. این نوع پروتئین اغلب برای افرادی مناسب است که نسبت به قند شیر یا لاکتوز آلرژی دارند.

پروتئین وی هیدرولیزه:

جذب این نوع پروتئین در برابر انواع دیگر بسیار سریعتر است. علاوه بر این هضم این مکمل نیز به آسانی انجام شده و از این رو برای افرادی که دارای سیستم گوارش بسیار حساسی هستند، مناسب می باشد. پروتئین هیدرولیزه طی زمان کوتاهی پس از استفاده جذب می شود چراکه در طی فرایند فیلتراسیون به آمینواسید های با درجه خلوص بالا تبدیل شده است.

این نوع پروتئین در تهیه غذای کودکان و انواع مکمل های داروی بسیار پر کاربرد است.

چگونه می توان به منظور کاهش وزن از پروتئین وی استفاده کرد؟

مطابق با پژوهش های صورت گرفته استفاده از پروتئین وی قادر است در فرآیند سوزاندن چربی های انباشته شده در بدن و کاهش وزن تأثیرگذار باشد. چنانچه با این انگیزه تصمیم دارید از این مکمل پروتئینی استفاده نمایید، می بایست بدانید که مناسب ترین زمان مصرف این پروتئین به منظور کاهش وزن پیش از آغاز حرکات ورزشی یا در هنگام صبح و به صورت ناشتا می ‌باشد.

چگونه می توان به منظور کاهش وزن از پروتئین وی استفاده کرد؟
چگونه می توان به منظور کاهش وزن از پروتئین وی استفاده کرد؟

در این وضعیت علاوه بر کاهش اشتها، هوس استفاده از مواد خوراکی در طی روز نیز کمتر می شود. پیشنهاد می کنیم اطلاعات درج شده روی بسته بندی های پروتئین وی را به دقت مطالعه کنید تا از میزان مصرف آن به صورت دقیق مطلع شوید. همین طور مربیان ورزشی می ‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

لطفا از پست نظرات مصرف کنندگان قرص اسلیم کوئیک دیدن کنید.

مزایای جراحی لاغری چیست؟

جراحی های لاغری شامل موارد مختلفی می شود که هر یک از آن ها دارای مزایای مختص به خود می باشند. اما فاکتورهایی وجود دارند که تقریباً در همه جراحی های لاغری شبیه به هم هستند. در این قسمت چند مورد از عمده ترین مزیت های جراحی لاغری را شرح می دهیم.

مزایای جراحی لاغری چیست؟
مزایای جراحی لاغری چیست؟

ممانعت از آسیب غضروف و شکستگی استخوان ها

اکثر افراد از تأثیرات مخرب و جبران ناپذیر اضافه وزن و چربی های مضر روی سلامت اندام های اصلی مطلع نمی باشند. به عنوان نمونه انباشته شدن چربی ها در بدن باعث افزایش فشار به اندام ها می شود و در نتیجه سبب می شود که ساختار فیزیکی بدن افراد تغییر شکل پیدا کند.

همچنین فشار شدیدی روی غضروف ها و استخوان ها قرار می ‌گیرد.

پس از انجام جراحی چاقی از میزان چربی انباشته شده کاسته شده و بنابراین سطح فشار روی اندام ها نیز کمتر می شود و در نتیجه یکی از مهم ترین دستاوردهای این جراحی، اصلاح ساختار فیزیکی بدن و افزایش سلامت استخوان ها می باشد.

افزایش میزان امید به زندگی

بر اساس تحقیقات صورت گرفته به این نتیجه دست می یابیم که پس از جراحی لاغری، افراد می توانند عمر طولانی تری را همراه با سلامتی تجربه نمایند.

به عنوان نمونه، اغلب افراد جان خود را به دلیل سکته های قلبی و مغزی یا دیابت از دست می دهند و در دوران زندگی نیز همواره از عوارض این بیماری ها رنج می برند.

بنابراین کسانی که دچار چاقی مفرط می باشند، پس از جراحی لاغری، زندگی سالم و طولانی تری را دارند. چرا که پس از انجام یک جراحی موفقیت آمیز مشکلات زمینه ای وابسته به چاقی بسیار کمتر شده یا به صورت کلی بهبود می یابند.

البته در تمام موارد ذکر شده، بیماران زمانی می تواند به نتایج کامل دست یابند که از مهارت و تخصص پزشکانی مانند جناب دکتر سلیمی بهره مند شوند.

آیا می توان گفت مزایای جراحی های لاغری، بیشتر از معایب آن می باشد؟

قطعاً جراحی های پیچیده با پیامد هایی همراه می باشند. به عنوان نمونه درمورد جراحی های لاغری، برخی از بیماران ممکن است پس از جراحی دچار آماس مری شوند. البته با وجود همه ی این موضوعات، می توان گفت که پیامدهای جراحی لاغری بسیار کمتر از عوارض اضافه وزن می باشد.

آیا می توان گفت مزایای جراحی های لاغری، بیشتر از معایب آن می باشد؟
آیا می توان گفت مزایای جراحی های لاغری، بیشتر از معایب آن می باشد؟

افرادی که دارای شاخص توده بدنی بیشتر از ۳۵ و ۴۰ می باشند، به دلیل چاقی بیش از حد ، اغلب با بیماری های زیادی از قبیل پرفشاری خون، آرتروز، سکته های مغزی و قلبی روبرو خواهند شد. در نتیجه آمار مرگ و میرهای زودرس در این افراد بسیار بیشتر از بیمارانی است که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند.

با این وجود بیماران در ابتدا باید توسط جراح متخصص مانند دکتر سلیمی معاینه شوند. ایشان پس از آزمایشات و بررسی های لازم، تعیین می کنند که چه کسانی کاندید انجام جراحی های لاغری هستند.

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل به موضوع بهترین زمان مصرف پروتئین وی پرداخته شد. همچنین در مورد نحوه استفاده از این مکمل به منظور کاهش وزن و عضله سازی مطالبی را بیان نمودیم.

همین طور در رابطه با فواید جراحی های لاغری به طور مختصر نکاتی را در اختیار شما خوانندگان محترم قرار دادیم. در پایان باید به این موضوع بپردازیم که جایگزین های مختلفی برای جراحی چاقی وجود دارند، اما باید به این مسئله مهم توجه نمایید که اغلب افراد با استفاده از روش هایی مانند پیروی از رژیم غذایی، انجام حرکات ورزشی و غیره هرگز نمی توانند به وزن متناسب دست یابند.

بنابراین بهترین تکنیک برای کاهش وزن در این افراد استفاده از جراحی های چاقی است.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید