بهترین روش لاغری در خانه

در این مقاله از سایت دکتر مهدی سلیمی می خواهیم درباره بهترین روش لاغری در خانه توضیح دهیم در ادامه این مقاله همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

امروزه، اضافه وزن و چاقی یک بیماری فراگیر محسوب می شود. بیماری ای که در سراسر دنیا درگیر آن هستند.

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند رژیم غذایی نادرست، سبک زندگی اشتباه، ژنتیک، بیماری های مختلف و …. ممکن است دچار مشکل چاقی و اضافه وزن شوند.

چاقی می تواند سلامتی انسان را در معرض خطر قرار دهد و زمینه بروز بسیاری از بیماری ها خواهد بود. به همین دلیل، افراد دارای اضافه وزن، باید اقدامی موثر در جهت لاغری خود انجام دهند.

یکی از موثرترین روش ها برای افرادی که چاقی خفیفی دارند، استفاده از رژیم غذایی و ورزش است که متخصصین تغذیه در این خصوص توصیه های لازم را ارائه می دهند.

بسیاری از افراد در این فکر هستند که بدانند آیا می توان در خانه اقدام به لاغری و کاهش وزن نمود و در صورت انجام این کار، چه روش هایی را می توان انجام داد.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی بهترین روش لاغری در خانه بپردازیم و نکات مهم و روش های مهمی را در این خصوص مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از موارد مهم در خصوص بیماری چاقی، این است که برخی افراد ممکن است دچار مشکل چاقی شدیدی شده باشند و شاخص توده بدنی بالایی دارند. چنین افرادی بایستی از روش موثرتری به نام جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

ما در انتهای مقاله به بررسی جراحی چاقی هم می پردازیم. با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لاغری در خانه و همچنین اطلاع از جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

پیشنهاد می کنیم مقاله لاغری در دو روز را مطالعه کنید.

بهترین روش لاغری در خانه

همانطور که گفته شد، برخی از افراد به دنبال کاهش وزن در منزل هستند. برای لاغر شدن در منزل، روش های مختلف و پزشکی زیادی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

لازم به گفتن است که لاغری در خانه بدین معنی نیست که فرد بدون مشورت متخصص تغذیه، اقدام به لاغری کند. بلکه بایستی تمامی امور مانند رژیم غذایی و … را با متخصص تغذیه در میان بگذارد.

بهترین روش لاغری در خانه
بهترین روش لاغری در خانه

از طرفی دیگر، لاغری در خانه نیازمند به صبر و حوصله فراوان است و همچنین اراده قوی و انعطاف پذیری در برنامه غذایی و زندگی از جمله شروط رسیدن به کاهش وزن است. ما در ادامه مبحث به مواردی اشاره می کنیم که می توان به بهترین روش لاغری در خانه رسید.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال دیدن کنید.

روش های کاربردی برای لاغری در خانه

همانطور که در مبحث قبلی گفتیم، روش هایی وجود دارد که می توان در منزل اقدام به کاهش وزن نمود. البته تغییرات در سبک زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است و می تواند در نهایت منجر به کاهش وزن فرد شود.

روش های کاربردی برای لاغری در خانه
روش های کاربردی برای لاغری در خانه

ما در ادامه بصورت کامل به مهمترین عوامل و بهترین روش لاغری در خانه خواهیم پرداخت:

 • استفاده از سالاد

حتما تاکنون شنیده اید یا دیده اید که افراد دارای رژیم غذایی کاهش وزن، از سالاد استفاده می کنند. انواع سالادهای کم کالری می تواند به عنوان یک روش موثر در جهت پر کردن حجم معده استفاده می شود.

در واقع مصرف سالاد باعث می شود که قبل از صرف غذای اصلی، حجم زیادی از معده پر شود و این مسئله باعث خواهد شد که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند.

استفاده از کلم، گوجه فرنگی، خیار و … می تواند یک گزینه عالی در تهیه سالاد کم کالری باشد که می توان به عنوان یک خوراک قبل از وعده اصلی استفاده کرد.

 • مصرف غذا در بقشابی کوچک

وقتی برای خود در ظرفی بزرگ غذا می‌کشیم خیلی بیشتر از آنچه باید کالری دریافت می‌کنیم. دریک تحقیق که روی دو گروه از داوطلبان انجام شد، محققان متوجه شدند گروهی که بشقاب و لیوان‌های بزرگ در اختیار داشت مقدار بیشتری کالری از گروهی که بشقاب و لیوان معمولی در اختیار داشت مصرف کردند.

شاید عجیب باشد اما بشقاب بزرگ می‌تواند روزانه 527 کالری به برنامه غذایی‌تان اضافه کند.

 • آهسته غذا خوردن

بررسی های مختلفی نشان داده است که آهسته غذا خوردن می تواند باعث کاهش کالری مصرفی شود. اغلب این افراد دارای وزن ایده آل بوده و مشکلی از بابت چاقی ندارند.

بنابراین یکی از موارد مهم در خصوص بهترین روش لاغری در خانه، آهسته غذا خوردن است که می تواند به معده اجازه دهد تا به راحتی غذا را هضم کند و احساس سیری طولانی مدت را به فرد منتقل می کند.

بنابراین اگر به دنبال کاهش وزن و جلوگیری از مشکلات گوارشی هستید، حتما آهسته غذا بخورید.

 • مصرف پروتئین در رژیم غذایی

پروتئین ها به عنوان اصلی ترین و مقوی ترین مواد مورد نیاز بدن محسوب می شود. زمانی که صحبت از کاهش وزن می شود، پروتئین ها می تواند عملکرد مناسبی در زمینه کاهش وزن داشته باشند.

زیرا مصرف پروتئین ها، باعث می شود که بدن کالری بیشتری برای هضم آن بسوزاند. زیرا ماهیت پروتئین ها، دیر هضم بوده و از طرفی می تواند باعث کنترل اشتها  و جلوگیری از پرخوری شود. همچنین برای هضم آن نیاز به انرژی و کالری بیشتر خواهد بود.

بسیاری از ورزشکاران که قصد چربی سوزی و عضله سازی دارند، از غذاهای پروتئینی و مکمل های پروتئینی استفاده می کنند. استفاده از مرغ، تخم مرغ، حبوبات و … می تواند گزینه مناسبی در زمینه مصرف پروتئین ها محسوب شود. متخصصین تغذیه در این زمینه می توانند کمک های لازم را انجام دهند.

 • محدود کردن مصرف کالری

اصلی ترین عامل در زمینه کاهش وزن، استفاده از رژیم های غذایی ای است که دارای کالری کم است. رژیم های غذایی کم کالری باعث می شود که بدن سریع تر به وضعیت کاهش وزن برسد و جز بهترین روش لاغری در خانه هم محسوب می شود.

محدود کردن مصرف کالری
محدود کردن مصرف کالری

کالری کمتر باعث می شود که بدن برای جبران کالری، از چربی های انباشته شده در بدن استفاده کند و در نتیجه فرایند چربی سوزی و لاغری رخ خواهد داد.

اینکه چه مقدار کالری باید در طول روز محسوب شود، بایستی متخصص تغذیه، توصیه های لازم را انجام دهد و همچنین محاسبه شاخص توده بدنی می تواند در این زمینه کمک زیادی کند که در این مقاله توضیحاتی در خصوص آن ارائه می شود.

همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

 • مصرف غذاهای دارای مواد اولیه کم

از جمله بهترین روش هایی که می توان در خصوص بهترین روش لاغری در خانه، به آن توجه کرد، این است که مواد غذایی موردنظر خود را با کمترین مواد اولیه تهیه کنید. این امر باعث می شود که چربی ها و قندهای اضافه در غذای موردنظر نباشد و غذا بصورت خالص مصرف شود.

 • مصرف میوه جدی گرفته شود

میوه ها سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است که می تواند برای بدن و سلامتی ما بسیار مفید باشد.

برای لاغری و کاهش وزن، متخصصین تغذیه، در رژیم های غذایی افراد، میوه های مختلفی بخصوص میوه های حاوی فیبر را قرار می دهند تا هم به عنوان وعده اصلی و هم به عنوان میان وعده سیر کننده از آن استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن افراد کمک کنند.

از طرفی افزایش متابولیسم بدن از دیگر وظایف میوه می باشد که نسبت به مصرف آن باید دقت نمود.

 • قبل از وعده غذایی آب گرم بنوشید

برای اینکه بتوانید اقدام به کاهش وزن کنید، مصرف آب گرم می تواند کمک زیادی در این زمینه کند. قبل از هر وعده غذایی می توانید یک لیوان آب گرم میل کنید و این کار باعث می شود که فرد احساس سیری زودرس حس کند و میل کمتری به مصرف غذا خواهد داشت.

قبل از وعده غذایی آب گرم بنوشید
قبل از وعده غذایی آب گرم بنوشید
 • مصرف وعده صبحانه

وعده صبحانه از اصلی ترین و مهمترین وعده های غذایی محسوب می شود. سوای مسئله لاغری و کاهش وزن، وعده صبحانه به عنوان پایه اصلی انرژی روزانه ما محسوب می شود. برخی از افراد تصور می کنند که عدم مصرف صبحانه می تواند باعث کاهش وزن شود.

اما این تصور کاملا اشتباه است و می تواند باعث آسیب به فرد شود. بنابراین اگر به دنبال بهترین روش لاغری در خانه هستید، حتما در مصرف صبحانه دقت کنید و جز برنامه های اصلی خود قرار دهید.

در وعده صبحانه، لازم است که مواد پروتئینی و فیبر دار لحاظ شود تا فرد بتواند در طول روز انرژی کافی داشته باشد  و از طرفی باعث سیری طولانی مدت خواهد شد.

 • استفاده از میان وعده های سالم

مصرف میان وعده های سالم و مقوی می تواند به عنوان یکی از روش های اصلی کاهش وزن باشد. زمانی که اقدام به مصرف میان وعده های سالم و مقوی می کنید و مواد غذایی پروتئینی را در دستور کار خود قرار می دهید، بدن می تواند چربی سوزی راحت تری را تجربه کند و از طرفی یک عادت سالم خواهد شد تا از غذاهای ناسالم دوری کرد.

استفاده از میان وعده های سالم
استفاده از میان وعده های سالم

میان وعده های سالم و مقوی می تواند شامل میوه، آجیل، برخی سبزیجات، لبنیات کم چرب و … باشد که هر کدام از آنها می تواند به عنوان یک گزینه عالی برای کاهش وزن محسوب شود و متخصص تغذیه می تواند راهنمایی درست تری در این خصوص انجام دهد.

 • محدودیت در مصرف قند

مصرف مواد قندی می تواند باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع دوم، سرطان و … شود. در واقع قند می تواند عامل اصلی در بروز چاقی از نوع شدید یا خفیف باشد که درصورت شدید بودن باید از جراحی چاقی استفاده کرد.

محدودیت در مصرف مواد قندی می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن افراد داشته باشد و بدن را در مقابل ترشح انسولین نیز حساس می کند و در نتیجه در کنترل قند خون بسیار موثر خواهد بود.

 • استفاده از قهوه تلخ

یکی از سالم ترین و بهترین نوشیدنی هایی که می توان در جهت لاغری و چربی سوزی از آن استفاده کرد، قهوه تلخ است. در واقع یکی از بهترین روش لاغری در خانه، مصرف قهوه در طول روز است که موثر در چربی سوزی بوده و همچنین به دلیل ترکیبات آنتی اکسیدانی آن، می تواند در زمینه سلامتی افراد بسیار موثر باشد.

قهوه باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود و در نتیجه در چربی سوزی بسیار موثر است. قهوه می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت، فشار خون و …. را کاهش دهد. قهوه دارای کالری بسیار اندکی بوده و در عین حال به دلیل داشتن کافئین می تواند باعث افزایش انرژی شما برای ورزش و فعالیت های دیگر شود که در این قضیه هم موثر در کاهش وزن خواهد بود.

 • افزایش مصرف سبزیجات

سبزیجات می تواند به عنوان یک گزینه مناسب برای کاهش وزن محسوب شود. در واقع سبزیجات از کربوهیدرات های دیر هضم تشکیل شده که می تواند باعث احساس سیری طولانی مدت شود.

سبزیجاتی مانند اسفناج به دلیل کالری اندک آن و دیر هضم بودن آن می تواند یک گزینه عالی برای جلوگیری از گرسنگی محسوب شود. از طرفی سبزیجات باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن می شود و در نتیجه در دفع مواد زائد و چربی ها بسیار موثر است.

 • حذف مواد غذایی پرچرب و فست فودی

اگر به دنبال کاهش وزن و لاغری هستید و قصد دارید از بهترین روش لاغری در خانه استفاده کنید، باید این موضوع را بدانید که حذف غذاهای پرکالری و پرچرب، باید در دستور کار قرار گیرد.

در واقع حذف غذاهای فست فودی و پرچرب، یک راه حل قطعی و درست در جهت کاهش وزن محسوب می شود. زیرا چنین غذاهایی حاوی چربی های اشباع و مضر، سدیم و کالری فراوان است که می تواند باعث ایجاد اضافه وزن و چاقی شود. بنابراین باید سریع تر اقدام به حذف آن نماییم.

 • انجام ورزش و فعالیت های بدنی

برای اینکه بتوانید اقدام به کاهش وزن کنید و از چاقی خفیفی برخوردار هستید، بایستی در کنار رعایت اصول غذایی و رژیم غذایی، ورزش و فعالیت های بدنی انجام دهید.

زیرا ورزش کردن باعث سوزاندن کالری و چربی های اضافی در بدن می شود. اینکه بگوییم ورزش، صرفا در باشگاه های ورزشی انجام شود، حرفی نادرست است. بلکه می تواند در منزل یا بصورت پیاده روی، اقدام به ورزش نمود.

انجام ورزش و فعالیت های بدنی
انجام ورزش و فعالیت های بدنی

ورزش روزانه می تواند کمک زیادی در جهت کاهش وزن کند. بخصوص اگر تمرینات هوازی انجام شود، می تواند راندمان چربی سوزی بدن را افزایش دهد و از طرفی می تواند باعث شود که سلامتی بدن تضمین گردد.

ورزش و فعالیت های بدنی متناسب با بدن هر فردی تنظیم می شود که متخصصین این حوزه می توانند راهنمایی های لازم را انجام دهند.

 • مصرف پروبیوتیک‌ها را افزایش دهید

پروبیتویک ها در واقع نوعی باکتری محسوب می شود. این باکتری های زنده، برای سلامتی بدن فواید زیادی دارد که مهمترین آن، سلامت سیستم گوارش انسان و سلامت قلب و عروق است. در واقع پروبیوتیک ها هم می تواند در کاهش وزن افراد کمک زیادی کند.

مصرف پروبیوتیک‌ها را افزایش دهید
مصرف پروبیوتیک‌ها را افزایش دهید

در واقع پروبیوتیک، جز باکتری لازم بدن محسوب می شود و می تواند در معده و روده تاثیرات مثبتی داشته باشد. از جمله این تاثیرات می توان به افزایش متابولیسم بدن اشاره کرد که منجر به چربی سوزی خواهد شد. همچنین در کاهش اشتها بسیار موثر بوده و می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 • خواب کافی داشته باشید

اگر قصد دارید از بهترین روش لاغری در خانه استفاده کنید، علاوه بر موارد ذکر شده، بایستی خواب و استراحت کافی داشته باشید. زیرا خواب کافی می تواند باعث کاهش استرس شود.

استرس می تواند باعث ترشح هورمون کورتیزول شود. این هورمون در واقع باعث می شود که فرد میل بیشتری به غذا داشته باشد و باعث پرخوری می شود. به همین دلیل بایستی خواب کافی داشت تا علاوه بر کاهش استرس و پرخوری، باعث افزایش سوخت کالری شود.

 • افزایش مصرف فیبر

غذاهای دارای فیبر فراوان می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن داشته باشد. در واقع چنین غذاهایی می تواند باعث احساس سیری طولانی مدت شود و در نتیجه از پرخوری جلوگیری خواهد کرد. فیبر بصورت دیرهضم بوده و در معده باقی می ماند و سرعت تخلیه معده را کاهش خواهد داد. در نتیجه فرد میل کمتری به مصرف مواد غذایی دارد.

انواع میوه ها و سبزیجات نیز می تواند جز منابع سرشار از فیبر باشد. همچنین فیبر می تواند باعث افزایش متابولیسم بدن شود و در نتیجه در چربی سوزی و کالری سوزی بسیار موثر است.

 • مصرف مکمل های پروتئینی و آمینواسید دار

در کنار رعایت رژیم غذایی و ورزش، می توان از مکمل های پروتئینی و آمینواسید دار استفاده کرد. این مکمل ها می تواند تشکیل دهنده پروتئین در عضلات شود و از طرفی در دفع چربی ها بسیار موثر است.

همچنین مکمل های آمینو اسید دار مانند BCAA هم می تواند در این زمینه موثر باشد و در چربی سوزی و عضله سازی بسیار موثر است.

موارد بالا از جمله مهمترین بهترین روش لاغری در خانه محسوب می شود که می توان از آن استفاده کرد. اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از چاقی شدید رنج میبرند، بایستی از روش هایی مانند جراحی چاقی استفاده کنند.

ما در ادامه به بررسی شاخص توده بدنی و جراحی چاقی می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

شاخص توده بدنی چیست؟

اهمیت چاقی و اضافه وزن به حدی زیاد است که بسیاری از افراد، حتی افرادی که در وضعیت درست وزنی قرار دارند، در این فکر هستند که دائما اقدام به بررسی چاقی یا لاغری خود نمایند.

در واقع هر فردی بایستی در خصوص وضعیت وزنی خود اطلاعات کاملی داشته باشد. طبیعتا برای چنین موضوعی، نیازمند به یک شاخصی خواهد بود تا بتواند به ارزیابی وضعیت بدنی افراد بپردازد.

شاخص توده بدنی در واقع همین معیار محسوب می شود که به بررسی میزان چاقی و لاغری افراد می پردازد. همچنین شاخص توده بدنی می تواند به نوع چاقی ما اشاره کرد و در صورت بروز چاقی، میزان چاقی و حتی روش درمانی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

شاخص توده بدنی با علامت اختصاری BMI شناخته می شود که از فرمول ساده نسبت وزن به قد بدست می آید. هر چقدر میزان عدد بدست آمده بیشتر باشد، فرد به چاقی شدیدتری دچار است.

اما برای درک بهتر شاخص توده بدنی، از تعدادی بازه های عددی ثابتی استفاده می شود که این بازه ها می تواند به ما کمک کند که با بدست آوردن BMI خود دقیقا متوجه شویم که در کدام محدوده عددی و محدوده وزنی قرار داریم.

در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، یعنی فرد از لاغری شدیدی رنج می برند
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، یعنی فرد در محدوده وزنی ایده آلی قرار دارد.
 • اگر فردی نسبت وزن به قد خود را بدست آورد و عدد بدست آمده در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان دهنده اضافه وزن در حد متوسط است.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع یعنی فرد از چاقی شدید برخوردار است.
 • اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 باشد، این یعنی فرد به چاقی بسیار شدیدی دچار شده است و می بایست جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله بهترین روش لاغری در خانه به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی به عنوان بهترین روش کاهش وزن و لاغری محسوب می شود. این روش درمانی به افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، کمک خواهد کرد که بتوانند به کاهش وزن در مدت زمانی کوتاه برسند.

جراحی چاقی با استفاده از جدیدترین امکانات و تجهیزات پزشکی صورت می گیرد. این روش درمانی به ایجاد تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان خواهد پرداخت. این تغییرات منجر به محدود شدن مصرف مواد غذایی و در نهایت محدودیت در کالری دریافتی می شود.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

تمامی این عوامل دست به دست هم خواهد داد تا فرد بتواند به کاهش وزن برسد. جراحی چاقی یک روش درمانی کم تهاجم و با کمترین عارضه است. زیرا این جراحی توسط دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که صرفا با چندین برش کوچک بر روی شکم همراه است.

به همین دلیل زمان دوران نقاهت این جراحی بسیار اندک است. این جراحی علاوه بر کاهش وزن، می تواند به درمان بیماری های مرتبط با چاقی بپردازد که در نوع خود یک مزیت محسوب می شود.

اغلب روش های لاغری نیازمند صرف زمان زیاد و صبر فراوان است که در خصوص بهترین روش لاغری در خانه هم، همین موضوع صدق می کند. اما جراحی چاقی می تواند در کمترین زمان به کاهش وزن افراد کمک زیادی کند.

جراحی چاقی دارای روش های مختلفی است که هر کدام از آنها می تواند کاربرد خاص خود و مزیت های خود را داشته باشد. حال ادامه مقاله به بررسی کوتاهی از انواع جراحی چاقی می پردازیم:

 • جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده، پیشنهاد اول متخصصین جراحی چاقی است. زیرا این جراحی از محبوبیت و کاربرد زیادی برخوردار است. در عمل اسلیو معده، نزدیک به 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج خواهد شد. این امر باعث می شود که معده باقی مانده به شکل لوله باشد.

طبیعتا این کار باعث کاهش مصرف مواد غذایی شده و فرد می تواند به کاهش وزن برسد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

توصیه می کنیم از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

 • عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی، عمل بای پس معده است. این جراحی شامل دو مرحله است. در ابتدا معده فرد به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم خواهد شد. بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج و تنها بخش کوچکی از آن باقی خواهد ماند.

سپس برای کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی، تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می شود تا فرایند جذب غذا کمتر شود. سپس بخش تغییر یافته روده کوچک به معده تغییر یافته متصل می شود.

شما در حال مطالعه مقاله بهترین روش لاغری در خانه می باشید.

 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی که از پیچیدگی بیشتری برخوردار است، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری نام دارد. این جراحی ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است. در این جراحی در ابتدا حجم زیادی از معده از بدن بیمار خارج می شود.

سپس تغییراتی در قسمت روده کوچک اعمال می شود. در نهایت، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج خواهد شد. حذف کیسه صفرا باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی در بدن می شود و در نتیجه در کاهش وزن بسیار موثر است.

 • حلقه گذاری معده

از روش های کم کاربرد جراحی چاقی، حلقه گذاری معده نام دارد. در این نوع از جراحی چاقی، در قسمت ابتدایی معده حلقه ای قرار داده می شود و حجم معده کاهش پیدا می کند.

در این روش جراحی ممکن است عوارضی در برخی از افراد دیده شود و به همین دلیل، کمتر مورد استفاده پزشکان جراح قرار خواهد گرفت.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انواع جراحی چاقی انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از مسائل مهم در خصوص لاغری و کاهش وزن، یعنی بهترین روش لاغری در خانه پرداختیم و روش هایی را در این خصوص مورد بررسی قرار دادیم که می تواند موثر عمل کند.

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص برنامه های لاغری و ورزشی از جمله برنامه های لاغری در خانه، این است بایستی از متخصص تغذیه مشورت های لازم دریافت شود تا هر فردی بتواند متناسب با وضعیت بدنی خود، اقدام به لاغری از این طریق نماید.

همچنین افرادی که دارای چاقی شدیدی هستند و از شاخص توده بدنی بالایی برخوردارند، بایستی از روش جراحی چاقی استفاده کنند. ما در انتهای مقاله هم به بررسی جراحی چاقی هم پرداختیم.

یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و کسب مشاوره های لازم، نزد ایشان مراجعه کنید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید