بهترین روش لاغری از نظر پزشکان

انتخاب یک متد به عنوان یهترین روش لاغری از نظر پزشکان یکی از مسائل جنجالی است که نظریات و دیدگاه های مختلفی در مورد آن وجود دارد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

برخی از پزشکان به تعداد محدودی از روش های لاغری به عنوان بهترین روش لاغری باور دارند و در برابر این عده برخی از پزشکان معتقدند که انتخاب بهترین روش لاغری برای کاهش وزن باید با توجه به شرایط افراد باشد و نمی توان روش یکسانی را به عنوان بهترین روش لاغری برای تمامی انسان ها معرفی کرد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین روش لاغری از نظر پزشکان مطالبی را ذکر کنیم.

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان
بهترین روش لاغری از نظر پزشکان

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا روش های لاغری معرفی شده را با توجه به تناسب افراد و شرایط آن ها در نظر بگیریم و به همین علت روش ها متعددی به عنوان بهترین روش لاغری افراد با در نظر گرفتن شرایط آن ها معرفی خواهد شد.

شما می توانید به سبب مطالعه ی این مقاله در مورد جزئیات روش های لاغری متناسب با شرایط خود آشنا شده و سپس برای کاهش وزن خود برنامه ریزی کنید.

همچنین باید درنظر داشته باشید که مشورت با پزشک و یا متخصص پیش از تصمیم گیری در مورد انتخاب هر یک از این روش های لاغری اهمیت بسیاری دارد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین جراح اسلیو معده در اهواز دیدن کنید.

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان

افزایش چاقی بی رویه در جوامع مختلف موجب شده است تا زنگ خطری در این زمینه به صدا بیاید که نشان از به خظر افتادن سلامت جامعه و رواج چاقی می باشد.

علت رواج چاقی در کشورهای گوناگون به سبب تغییر سبک زندگی و استفاده از غذاهای پر کالری می باشد اما در برابر این حجم از آمار چاقی در جامعه نباید سکوت کردو باید به دنبال راه های مختلفی برای کاهش روند چاقی در بین نسل بشر بود.

در چنین حالتی اولین قدم برای جلوگیری از چاقی، اقدامات پیشگیرانه در تربیت افراد می باشد.

همان طور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است و به همین سبب در صورتی که پیشگیری مناسبی در زمینه ی جلوگیری از افزایش بی رویه ی وزن صورت پذیرد، شاهد کاهش روند افزایش وزن بی رویه در جوامع خواهیم بود.

اما در صورتی که شما نیز از مساله ی پیشگیری غافل شده اید و اکنون دارای بی ام آی بالا می باشید نیازی به نگرانی ندارید چرا که روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد.

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان روشی است که با جسم افراد تناسب بیشتری داشته باشد

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان روشی است که با جسم افراد تناسب بیشتری داشته باشد و موجب کمترین عارضه و ضرر برای چنین افرادی پس از کاهش وزن گردد.

به همین سبب پزشکان استفاده از آمپول و یا دارو برای لاغری را روشی نامطمئن و پر از عارضه برای کاهش وزن افراد چاق در نظر می گیرند. در ادامه ی این بخش از مقاله قصد داریم تا در مورد بهترین روش لاغری از نظر پزشکان با در نظر گرفتن شرایط افراد اشاره کنیم.

هر یک از روش هایی که در ادامه ذکر خواهد شد ممکن است برای طیف خاصی از افراد مناسب و برای برخی دیگر نیز نامناسب باشد اما آن چه که اهمیت دارد، مشورت با پزشک و متخصص در این زمینه پیش از هرگونه اقدام برای لاغری و کاهش وزن می باشد. چنین مشورتی می تواند شما را برای انتخاب روشی متناسب با شرایط خودتان جهت لاغری راهنمایی کند.

  • ورزش و فعالیت های بدنی

شاید بتوان گفت بهترین روش لاغری از نظر پزشکان که به تایید رسیده است و طرفداران زیادی نیز دارد، لاغری و کاهش وزن از طریق ورزش و فعالیت های بدنی می باشد.

انرژی دریافتی انسان در طول روز اگر تخلیه نشود، می تواند موجب چاقی و افزایش وزن او گردد و یکی از سالم ترین روش های تخلیه ی انرژی بدن، ورزش کردن می باشد.

ورزش و فعالیت های بدنی
ورزش و فعالیت های بدنی

اصل اساسی ورزش کردن در جهت لاغری آن است که این ورزش به بدن آسیب نرساند و موجب تهدید سلامتی نگردد. گاهی اوقات ممکن است برخی از افراد در انجام فعالیت های ورزشی بیش از حد افراط کنند و از این طریق آسیب خاصی به خود وارد کنند که چنین روشی نیز برای انجام ورزش نامناسب می باشد.

ورزش به عنوان بهترین روش لاغری از نظر پزشکان شناخته شده می باشد

هر چند که گفتیم ورزش به عنوان بهترین روش لاغری از نظر پزشکان شناخته شده می باشد اما گاهی اوقات ممکن است ورزش کردن برای برخی از افراد به همراه محدودیت هایی همراه باشد و حتی ممکن است شرایط انجام فعالیت های ورزشی نیز برای این دسته از افراد فراهم نباشد.

مسلم است که در چنین حالتی، توصیه به ورزش برای کاهش وزن نه تنها مفید فائده واقع نمی گردد بلکه ممکن است به سبب تلاش و شکست های متوالی موجب دلسردی فرد از کاهش وزن خود گردد.

شرایط شغلی، محیط زندگی، وقت آزاد در طول روز و…. عواملی هستند که ممکن است برخی از افراد رادرگیر خود کرده و موجب شود تا چنین افرادی نتوانند وقت مشخصی را برای ورزش کردن در طول روز و یا هفته به خود اختصاص دهند.

ورزش به عنوان بهترین روش لاغری از نظر پزشکان شناخته شده می باشد
ورزش به عنوان بهترین روش لاغری از نظر پزشکان شناخته شده می باشد

در چنین شرایطی، انتخاب یک روش جایگزین برای ورزش می تواند موجب شود تا فرد از بند چاقی رها شده و به دنبال لاغری و کاهش وزن خود باشد. معمولا توصیه بر آن است تا افرادی که قصد کاهش وزن خود را دارند تا حد ممکن از ورزش های هوازی بدین منظور بهره گیرند.

  • رژیم های غذایی لاغری

غذای مصرفی یکی از اصلی ترین عواملی است که بر وزن افراد تاثیر می گذارد. انتخاب یک رژیم غذایی سالم و متناسب با شرایط فرد می تواند موجب پیشگیری از ابتلای وی به چاقی گردد و در صورت افزایش وزن نیز می تواند به مرور زمان موجب کاهش وزن و تعادل اندام گردد.

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان برای افرادی که توان گرفتن رژیم غذایی را داشته باشند نیز استفاده از رژیم های لاغری در جهت کاهش وزن می باشد.

رژیم های غذایی متعددی برای کاهش وزن افراد طراحی شده است که هر یک از این رژیم ها با توجه به علائق و شرایط فرد می تواند موجب کاهش وزنشان گردد.

رژیم های لاغری را می توان به انواع گوناگونی همچون بلند مدت، میان مدت و یا کوتاه مدت تقسیم کرد و بر اساس شرایط افراد برای انتخاب یک رژیم غذایی سالم تصمیم گرفت.

برخی از رژیم های غذایی دارای مکمل های مختلفی همچون ورزش و یا استفاده از قرص های لاغری را نیز با خود به همراه دارند

برخی از رژیم های غذایی دارای مکمل های مختلفی همچون ورزش و یا استفاده از قرص های لاغری را نیز با خود به همراه دارند که بنابر توصیه ی پزشکان بهتر است تا حد امکان از مصرف قرص و یا آمپول های لاغری در روند کاهش وزن خودداری گردد.

با وجود این دست از مزایایی که برای رژیم های غذایی تعبیه شده برای لاغری ذکر کردیم، ممکن است برخی از افراد شرایط گرفتن رژیم را نداشته باشند و یا به دلیل محدودیت های مختلفی که دارند از گرفتن رژیم توسط پزشک خود منع گردند.

همچنین برخی از رژیم های غذایی ممکن است عوارضی همچون ریزش مو و یا افتادگی صورت را به همراه داشته باشند و همین امر موجب شود تا برخی از افراد، گرفتن رژیم را به عنوان روش لاغری خود نپسندند.

در چنین حالتی باز هم نیازی به نگرانی نیست چرا که روش های جایگزین دیگری را می توان به جای رژیم لاغری جهت کاهش وزن در نظر گرفت.

  • انجام جراحی های لاغری

پیشرفت علم نوین پزشکی موجب شده است تا روش های نوظهوری برای درمان بیماری های مختلف و رسیدن به اهداف پزشکی برای افراد فراهم گردد. یکی از اصلی ترین مزایای ورود تکنولوژی و پیشرفت جراحی های پزشکی، امکان استفاده از این علوم برای لاغری افراد می باشد.

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان برای افرادی که دارای بی ام آی بالا می باشند، انجام جراحی های لاغری مختلف در جهت کاهش وزن است.

انجام جراحی های لاغری
انجام جراحی های لاغری

افرادی که دارای بی ام آی بالا هستند، توان کافی برای ورزش کردن و یا شرایط گرفتن رژیم غذایی را ندارند و ممکن است در صورت اقدام از این طریق تا چندین سال متوالی معطل کاهش وزن خود باشند که برای این طیف از افراد، انجام جراحی های مختلف لاغری می تواند به عنوان راه چاره تلقی گردد.

افرادی که شاخص توده ی بدنی بسیار بالایی دارند

این نکته به اثبات رسیده است که افرادی که شاخص توده ی بدنی بسیار بالایی دارند، بهتر است برای شروع روند کاهش وزن خود در اولین قدم اقدام به انجام جراحی کرده و تغییراتی را از این طریق به وجود آورند.

جراحی هایی همچون بای پس، مینی بای پس و یا اسلیو معده از جمله جراحی های معتبر و شناخته شده ای است که به تایید وزارت بهداشت جهانی رسیده است و امکان بهره گیری از این روش ها برای کاهش وزن وجود دارد.

خوشبختانه در کشور ما نیز انجام این طیف از جراحی ها به خوبی رواج یافته است و جراحان بسیاری در این زمینه فعالیت دارند.

در صورتی که شما نیز قصد دارید تا از طریق انجام جراحی های لاغری وزن خود را کاهش دهید، بهتر است پیش از هرگونه اقدامی ابتدا با پزشک مشورت کرده و اطلاعات بیشتری در مورد جراحی متناسب با شرایط خودتان به دست آورید.

در صورت صلاح دید پزشک مبنی بر انجا جراحی لاغری می توانید اولین قدم را برای کاهش وزن خود بردارید.

توصیه می کنیم از صفحه رژیم جراحی چاقی دیدن کنید.

کدام یک از روش های لاغری برای کاهش وزن من مناسب است؟

پاسخ به این سوال نیاز به بررسی و واکاوی بیشتر دارد چرا که انتخاب یک روش و متد برای کاهش وزن افراد مختلف امری نسبی می باشد و برای تصمیم گیری صحیح در این زمینه باید شرایط افراد مورد ارزیابی قرار گرفته و سپس در این زمینه تصمیم گیری شود.

بهترین روش لاغری از نظر پزشکان باید در وهله ی اول از طریق بررسی شرایط فرد و جزئیات سلامتی او به دست بیاید و در صورت فراهم بودن شرایط برای کاهش وزن چنین افرادی اقدام کرد.

کدام یک از روش های لاغری برای کاهش وزن من مناسب است؟
کدام یک از روش های لاغری برای کاهش وزن من مناسب است؟

در بخش های قبلی مقاله روش های مختلفی به عنوان مطرح ترین روش های لاغری حال حاضر دنیا مطرح شد که هر یک از این روش ها ممکن است مزایا و معایبی را با خود به همراه داشته باشند.

همچنین شرایط زندگی و سلامتی افراد نیز عامل دیگری است که می تواند در انتخاب و گزینش هر یک از موارد مذکور به عنوان یک روش لاغری تاثیرگذار باشد.

در هر حال بهتر است بدانید که اگر شما نیز قصد دارید تا وزن خود را کاهش دهید در قدم اول باید با سنجش شرایط خود، روش لاغری مناسبی را انتخاب کرده و پس از کسب اطلاعات تکمیلی در مورد روش منتخب و مشورت با پزشک و یا متخصص فعال در این زمینه، خود را برای شروع روند کاهش وزن خود آماده کنید.

به همین سبب بهترین روش لاغری از نظر پزشکان صرفا شامل روش هایی است که بیشتر با شرایط جسمانی و توانایی های شما تطابق داشته باشد و در صورتی که بخواهید از طریق روش های نامتناسب اقدام به کاهش وزن خود کنید، ممکن است در عین فشار و سختی ناشی از لاغری در آخر به نتیجه ی مناسبی نیز نرسید که البته باید توجه داشته باشید که مشورت با پزشک پیش از اقدام، می تواند از چنین مساله ای جلوگیری کند.

بهترین جراح چاقی در تهران دکتر سلیمی است. برای آشنایت هرچه بیشتر با ایشان سایر مطالب سایت را مطالعه نمایید تا بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران را بشناسید.

انتخاب یک متد به عنوان بهترین روش لاغری

انتخاب یک متد به عنوان بهترین روش لاغری از نظر پزشکان مساله ای است که نیاز به تامل و بحث فراوان در این زمینه دارد. نظرات مختلفی در زمینه ی انتخاب روشی مناسب برای لاغری افراد وجود دارد که بنابر نظر غالب پزشکان، انتخاب بهترین روش لاغری برای کاهش وزن فرد باید با در نظر گرفتن شرایط مختلفی لحاظ گردد و به همین دلیل مشورت و تحقیق در این زمینه اهمیت فراوانی دارد.

انتخاب یک متد به عنوان بهترین روش لاغری
انتخاب یک متد به عنوان بهترین روش لاغری

در این مقاله سعی کردیم تا با بهترین روش های لاغری توصیه شده توسط پزشکان در حال حاضر آشنا شویم و به بررسی اجمالی هر یک از این روش ها بپردازیم. هر چند که روش های لاغری مختلفی برای کاهش وزن افراد وجود دارد اما در این مقاله سعی بر آن بود تا با معتبرترین روش های لاغری روز دنیا آشنا شویم.

باید توجه داشته باشید که برای انتخاب یک روش کاهش وزن، مشورت با متخصص اهمیت بسیاری دارد و بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ی مطلوب نیز روند کاهش وزن خود را زیر نظر متخصصان و پزشکان معتبر در این زمینه پیش ببرید.

همان طور که گفته شد اولین قدم برای مبارزه با چاقی، پیشگیری می باشد و در صورت فراهم نبودن شرایط، انتخاب یک روش لاغری مناسب می تواند به عنوان ناجی شما از بند چاقی تلقی گردد.

لطفا از پست جراحی بای پس معده در کرج دیدن کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید