بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد

در این مقاله به بررسی بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد موضوع خواهیم پرداخت.

زندگی امروزه انسانها به دلیل مشغله زیاد و مدرن بودن به سمتی پیش میرود که افراد به مصرف غذاهای فست فودی و غذاهایی که سریع تر آماده شوند، تمایل بیشتری پیدا می کنند، اما از آنجائی که فست فود ها جزء ناسالم ترین غذاها شناخته می شوند، مصرف آنها باعث ایجاد مشکلات زیادی در سلامتی افراد می شود.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد
بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد

از جمله مشکلاتی که این غذاها به وجود می آورند، افزایش وزن و چاقی می باشد. مصرف زیاد فست فود ها و غذاهای آماده و تحرک کم موجب تجمع چربی ها و وارد آمدن آسیب های جدی به بدن انسانها شده است.

به دلیل ظاهر ناخوشایند تجمع توده ای از چربی ها در زیر پوست، بیشتر افراد به فکر کاهش وزن و کم کردن توده چربی ها می افتند، اما زمانی که تجمع چربی ها بسیار زیاد باشد، کم کردن وزن به آسانی و راحتی نیست. حتی در بعضی افراد این چاقی و افزایش وزن به کابوسی تبدیل شده است که هیچ راه فراری برای آن پیدا نمی کنند.

بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد چه کسی است؟

 • دارای فوق تخصص جراحی معده باشد.
 • به تمامی روش های کوچک کردن معده تسلط داشته باشد
 • مهارت در انجام روش های جدید جراحی معده از طریق لاپاراسکوپی
 • دارای تجربه بالا 
 • دارای نتایج مثبت در عملهای متعدد
 • دارای اخلاق پزشکی
 • دارای روحیه مثبت
فهرست مطالبی که قرار است، در مقاله بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به آن بپردازیم به شرح زیر می باشند:
 1. چرا افراد به فکر کاهش وزن می افتند؟
 2. روش های لاغر شدن کدامند؟
 3. کاهش وزن با انجام عمل جراحی لاغری
 4. نحوه عملکرد جراحی های لاغری
 5. کدام روش جراحی لاغری مناسب تر است؟
 6. چه کسانی گزینه های مناسبی برای انجام عمل های جراحی لاغری می باشند؟
 7. مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری
 8. مدت زمان مورد نیاز برای بستری شدن و دوره نقاهت بعد از انجام هر عمل جراحی لاغری چقدر است؟
 9. مراقبت های لازم برای بعد از انجام عمل های جراحی لاغری چیست؟

 

کسانی که قصد انجام عمل جراحی لاغری را دارند، می توانند با مطالعه مقاله بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بخشی از نکاتی که لازم است، بدانند، آگاهی یابند. برای دریافت اطلاعات کاملتر باید به پزشک مورد نظرشان مراجعه کنند و از او راهنمایی بخواهند.

چرا افراد به فکر کاهش وزن می افتند؟

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص این که چرا افراد به فکر کاهش وزن می افتند خواهیم پرداخت.

چرا افراد به فکر کاهش وزن می افتند؟
چرا افراد به فکر کاهش وزن می افتند؟

زمانی که افراد دچار چاقی و اضافه وزن می شوند، بیماری های خطرناکی مانند دیابت نوع دو، بیماری های قلبی، سکته مغزی و برخی از انواع سرطان ها که به خاطر تجمع توده های چربی در بدن به وجود آمده اند، سلامتی فرد را تهدید می کنند.

از طرفی چاقی مفرط محدودیت های زیادی را در فعالیت های شخص به وجود می آورد. چاقی می تواند کیفیت زندگی افراد را کاهش دهد. مشکلات اجتماعی که ممکن است، برای برخی افراد چاق به وجود بیاید از آنها فردی افسرده و کم تحرک می سازد.

از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم پیدا کردن شغل مورد علاقه خود و محدودیت شغل های مناسب شرایط فرد
 • عدم توانایی به پرداختن به فعالیت ها و ورزش های مورد علاقه
 • عدم توانایی در پیدا کردن همسر مورد علاقه

با توجه به مشکلات بیان شده در بالا به راحتی می توان فهمید که چرا افراد زیادی به فکر کاهش وزن می افتند و چرا روش های لاغری و جراحی های لاغری امروزه این قدر پر طرفدار هستند.

اشخاص با کاهش وزن و لاغر کردن و رسیدن به وزن و اندام ایده آل هم می توانند بدنی سالم تر داشته باشند و هم می توانند مشکلات اجتماعی شان را برطرف کنند.

از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اما بهتر برای انتخاب روش های لاغری با شخصی که در این کار تبحر دارد و تجربه زیادی در این زمینه دارد، مشورت کنید تا به خاطر یک انتخاب اشتباه، مشکلی به مشکلات بالا اضافه نشود.

 

روش های لاغر شدن:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص روش های لاغر شدن خواهیم پرداخت.

راه های زیادی برای لاغر شدن و کاهش وزن وجود دارد. از ورزش کردن و رژیم گرفتن گرفته تا عمل های جراحی لاغری. افراد زیادی سعی می کنند، با مراجعه به متخصص تغذیه و گرفتن رژیم لاغر شوند و وزن کم کنند و عده دیگری هم تلاش می کنند، با ورزش های هوازی و فعالیت وزن کم کنند،

اما این روش ها بسیار زمان بر است و ممکن است، لازم باشد، برای رسیدن به نتیجه دلخواه مدت طولانی حداقل شش ماه تا یکسال صبر کنید و از طرفی این روش ها به پشتکار و تلاش زیادی نیاز دارند، اما همه افرادی که دچار اضافه وزن هستند، از عهده انجام این روش ها بر نمی آیند و یا عده ای هم می خواهند روشی را امتحان کنند که سریعتر به نتیجه برسند.

بعضی مواقع هم هست که بیمار دارای اراده و پشتکار کافی می باشد و همه تلاشش را برای کاهش وزن می کند، اما اضافه وزن به قدری زیاد است که با رژیم گرفتن و ورزش های هوازی نمی توان آن مقدار وزن اضافه را کم کرد. برای این افراد کاهش وزن واقعا به معضل بزرگی در زندگی شان تبدیل شده است.

پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی و سلامت باعث پیدا شدن راهکارهایی برای پایان دادن به کابوس افرادی که دچار چاقی واضافه وزن زیاد هستند، شده است.

کاهش وزن با انجام عمل جراحی لاغری:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص کاهش وزن با انجام عمل جراحی لاغری خواهیم پرداخت.

یکی از راه های کاهش وزن و رفع چاقی مفرط که در اثر پیشرفت علم پزشکی به آن دست یافته اند، انجام عمل های لاغری به روش های مختلف می باشد. این عمل ها به خاطر سرعت در رسیدن به نتیجه بسیار موثر و پر طرفدار می باشند.

عمل های لاغری تنوع زیادی دارند. بعضی از آنها برای رفع چاقی های موضعی و بعضی هم برای کاهش وزن در کل بدن موثر هستند.

کاهش وزن با انجام عمل جراحی لاغری:
کاهش وزن با انجام عمل جراحی لاغری:

عمل های جراحی لاغری موضعی معمولا به صورت سرپایی انجام می شوند و بیمار خیلی زود می تواند به فعالیت های زندگی و شغلی خود برگردد، اما جراحی های لاغری که روی معده انجام می شوند، به بستری شدن و مراقبت های بعد از عمل بیشتری نیاز دارند.

این گونه روش های بیشتر برای افرادی که افزایش وزن بیش از حد دارند، موثر می باشند و بیشتر کاندیداهای این روش ها از دسته افرادی هستند که شاخص توده بدنی شان بسیار بالا می باشد.

البته افرادی که به خاطر افزایش وزن بیش از حد و چاقی مفرط دچار بیماری ها و مشکلات داخلی شده اند هم جزء کاندیداهای انجام عمل های لاغری می باشند. این افراد با کاهش وزن و رسیدن به وزن متناسب می توانند تا حدودی مشکلات داخلی شان را نیز کم کنند.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

نحوه عملکرد جراحی های لاغری:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص نحوه عملکرد جراحی های لاغری خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد جراحی های لاغری:
نحوه عملکرد جراحی های لاغری:

جراحی های لاغری با روش های مختلفی انجام می شوند که با توجه به شرایط و وضعیت بدنی و انتظار و توقع هر فردی از انجام عمل لاغری، روش مناسب وی توسط پزشک متخصص پیشنهاد می شود.

این عمل های جراحی لاغری با کم کردن مقدار غذای مصرفی به وسیله بیمار به کم شدن وزن او کمک می کنند. بعضی دیگر از جراحی های لاغری هم روی روش گوارش و جذب غذا اثر می گذارند و به این ترتیب موجب کم شدن وزن بیمار می شوند.

اما به یاد داشته باشید که درست است، همه این روش ها باعث کاهش وزن سریع می شوند، اما ماندگاری کاهش وزن تا زمانی است که بیمار به رژیم غذایی خود و انجام ورزش های موثر وزن خود را در حد ثابت نگه دارد، در غیر اینصورت بعد از مدتی ممکن است، بیمار دچار اضافه وزن شده و به مرور به وزن سابق خود برگردد.

روش های جراحی لاغری:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص روش های جراحی لاغری خواهیم پرداخت.

همانطور که گفته شد، روش های جراحی لاغری بسیار متنوع و مختلف می باشند.

در زیر به 9 روش جراحی لاغری اشاره و توضیحاتی در مورد آنها داده می شود.

 1. عمل جراحی لاغری بای پس معده
 2. عمل جراحی لاغری اسلیو معده
 3. عمل جراحی لاغری بای پس معده با روش انحراف بلیو پانکراتیک
 4. عمل جراحی لاغری حلقه قابل تنظیم معده
 5. عمل جراحی لاغری بالون معده
 6. عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده
 7. عمل جراحی بای پس روده
 8. روش لاغری اسپایر آسیست (Aspire Assist)
 9. روش لاغری انسداد واگال
 10. عمل جراحی لیپوماتیک یا پیکر تراشی
 11. عمل جراحی لاغری لیپوساکشن
 12. عمل جراحی لاغری آبدومینوپلاستی

برای انتخاب بهترین روش برای هر فردی باید به پزشک جراح لاغری مراجعه کرد تا با در نظر گرفتن همه شرایط بهترین روش لاغری را که بهترین نتیجه را برای بیمار در پی داشته باشد، انتخاب کند. در ادامه به توضیحات مفصلی در مورد هر روش می پردازیم:

عمل جراحی لاغری بای پس معده:

عمل جراحی بای پس معده انواع مختلفی دارد. روش Roux-en-Y یکی از انواع روش های جراحی بای پس معده می باشد، البته این روش به دلیل جواب دهی خوب یکی از متداول ترین و پرطرفدارترین روش های جراحی لاغری محسوب می شود.

این روش اولین بار توسط پزشکان جراح ایتو و میسون در سال 1967 در دانشگاه آیووا بسیار ساده و ابتدایی انجام شد و سپس با گذشت زمان و پیشرفت کردن بیشتر علم پزشکی و سلامت، به روش کامل تر و بهتر امروزی تبدیل شده است.

عمل جراحی لاغری بای پس معده:
عمل جراحی لاغری بای پس معده:

این نوع عمل جراحی در دو مرحله انجام می شود.

 • مرحله اول؛ جدا کردن بخش بزرگی از معده:

در این روش بخش بالای معده از باقی مانده آن جدا می شود و فقط بخش کوچکی از معده کیسه مانند به اندازه یک گردو باقی می ماند. این کار باعث می شود، به دلیل کوچک شدن حجم معده، مقدار غذای کمتری در هر وعده غذایی مصرف می شود و بیمار سریعتر احساس سیری می کند و دیگر تمایلی به خوردن غذا ندارد و بدن او عادت به خوردن غذا در حجم های کم می کند که این مسئله به خودی خود تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد.

و از آنجائی که حجم معده کوچک شده است، مقدار غذایی که می تواند در معده بماند بسیار کم می باشد و غذا به سرعت از معده عبور می کند، در نتیجه مقدار کالری غذا در معده جذب بدن می شود. در معده جدید که کوچک شده است، تنها 28 گرم غذا جای می گیرد. در صورتی که یک معده کامل خیلی بیشتر از این مقدار می تواند غذا در خود نگه دارد.

 • مرحله دوم؛ جدا کردن بخش ابتدایی روده کوچک:

در مرحله بعدی ابتدای روده کوچک هم از بقیه بخش های روده کوچک جدا می شود و اندازه روده کوچک هم با اندازه معده متناسب می شود، سپس روده کوچک از قسمت میانی به بخش باقی مانده معده متصل می گردد،

بنابراین غذا ابتدا به معده جدید کیسه مانند وارد می شود و سپس از بخش میانی روده کوچک عبور می کند و کمتر تحت تاثیر آنزیم های موجود در روده کوچک که در هضم و گوارش غذا موثر هستند، قرار می گیرد.

به این ترتیب دیگر غذا وارد بخش اعظم معده و بخش ابتدایی روده کوچک نمی شود و مدت کمتری را در مسیر گوارش و هضم غذا می گذراند و غذا با سرعت بیشتری از مسیر دستگاه گوارش عبور می کند. چون غذا کمتر تحت تاثیر آنزیم های تجزیه کننده قرار می گیرد.

در نتیجه کمتر هم کالری جذب بدن می شود و این مسئله هم باعث می شود که بدن کمبود کالری را از روش های دیگری مثل مصرف چربی های انباشته شده در بدن، تامین کند و به این شکل سوخت و ساز چربی های افزایش می یابد و از حجم آنها کاسته می شود، بنابراین این روش هم خود دلیلی بر کاهش وزن و کاهش چربی های اندوخته شده در بدن می شود.

این روش به خاطر جدا کردن معده و روده کوچک و سپس پیوند دادن آنها در بخش های دیگر باقی مانده، شکل Y مانند به این بخش داده می شود و از این رو این روش به نام Roux-en-Y هم شناخته شده است.

بیمار در روش جراحی بای پس معده به طور کامل بیهوش می شود

بیمار در روش جراحی بای پس معده به طور کامل بیهوش می شود و متوجه نحوه انجام عمل نمی شود. این می تواند خبر خوبی برای بیمارانی باشد که از انجام عمل به خاطر ترس از دیدن خون و وسایل جراحی سر باز می زنند.

زمان انجام عمل جراحی بای پس معده حدوداً 2 ساعت می باشد که باز هم این زمان با توجه به وضعیت بیمار، مهارت و تجربه پزشک جراح و مسائل دیگری می تواند کمتر از دو ساعت یا بیشتر از دو ساعت به طول انجامد.

جراحی لاغری بای پس معده در کل با کاهش جذب کالری باعث کاهش وزن می شود

جراحی لاغری بای پس معده در کل با کاهش جذب کالری باعث کاهش وزن می شود. در این روش بیماران نباید انتظار داشته باشند که به سرعت و در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنند و به وزن ایده آلشان برسند.

درست است که با انجام عمل جراحی بای پس معده می توان به میزان زیادی وزن کم کرد، اما این کاهش وزن به زمان نیاز دارد و یک شخص در مدت 18 ماه به طور میانگین می تواند حدود 65 تا 80 درصد وزن اضافی خود را از دست بدهد و با گذشت زمان به وزن مورد نظرش برسد.

برای اینکه یک عمل جرحی لاغری موثری داشته باشید، باید بعد از انجام عمل لاغری تحت نظر پزشک معالج تان باشید و رژیم های غذایی توصیه شده توسط او را با دقت رعایت کنید.

هر چند رژیم های غذایی بعد از عمل جراحی بای پس معده بسیار سخت می باشد، اما رعایت کردن رژیم غذایی می تواند در رسیدن به نتیجه دلخواه بسیار موثر باشد، بنابراین بعد از انجام عمل بای پس معده به مراقبت ها و رژیم های غذایی آن خیلی دقت کنید تا زحماتی که برای انجام عمل جراحی متحمل شده اید بی نتیجه نمانند.

مزیت های روش جراحی لاغری بای پس معده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص مزیت های روش جراحی لاغری بای پس معده خواهیم پرداخت.

روش جراحی بای پس معده در زمان قدیم و قبل از پیشرفت مسائل پزشکی به روش عمل باز انجام می شد و این موجب ایجاد درد بیشتری در بیمار و طولانی شدن دوره نقاهت و بهبودی می شد، اما امروزه عمل جراحی بای پس معده به روش لاپاراسکوپی انجام می شود.

در عمل های جراحی که به روش لاپاراسکوپی انجام می گردد، برش های کوچک در محدوده عضوی که قرار است، جراحی انجام شود، ایجاد می شود، به این ترتیب علاوه بر اینکه باعث کاهش درد در بیمار می شود، دوره بهبودی هم کوتاه تر می شود و بیمار می تواند خیلی سریعتر به فعالیت های عادی خود بپردازد.

مزیت مهم این روش برگشت پذیر بودن آن است. بدین معنی که اگر پس از مدتی بیمار بخواهد وضعیت معده اش به وضع گذشته برگردد، می تواند با عمل جراحی دیگری بخش بخیه خورده را به شکل قبلی برگرداند و حجم معده مانند گذشته شود.

برای دانستن اطلاعات در رابطه با تغذیه و مراقبت بعد از عمل بای پس معده و رژیم غذایی دوران نقاهت لازم می باشد از صفحه مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

عمل جراحی لاغری بای پس معده با روش انحراف بلیو پانکراتیک:

در واقع این عمل جراحی لاغری هم نوعی از عمل جراحی بای پس معده است، اما کمی پیچیده تر و چند مرحله ای می باشد. در این روش جراحی لاغری بخش زیادی ار معده یعنی حدود 80 درصد معده کاملا برداشته می شود و تنها بخش لوله ای شکلی می ماند که غذا را به روده کوچک می راند.

ضمنا از روده کوچک هم بخش کوچکی می ماند که به معده جدید متصل می شود. در این روش جراحی لاغری بخش بیشتری از دستگاه گوارش حذف می شود و فقط قسمت کمی از معده، قسمتی از روده کوچک که به اثنی عشر وصل است، باقی می ماند،

بنابراین حجم غذای مصرفی به وسیله بیمار شدیدا کم می شود و از همان مقدار غذای کم هم میزان کمی کالری جذب بدن می شود، بنابراین این روش یک روش بسیار موثر در کاهش وزن است و عموما اشخاص با شاخص توده بدنی بالای پنجاه کاندیدای انجام این عمل جراحی لاغری هستند.

عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده:

روش جراحی اسلیو معده جزء جدیدترین روش های جراحی لاغری می باشد. این روش به نام عمل جراحی لاغری گاسترکتومی یا آستینی نیز شناخته می شود. این روش در واقع شامل قسمت اول عمل جراحی لاغری بای پس معده به روش انحراف بلیو پانکراتیک می باشد.

در این روش بخش بزرگی از معده برداشته می شود و فقط یک بخش موزی شکل باقی می ماند. در این روش بخش اضافه معده کاملا برش خورده و برداشته می شود.

برداشته بخش اعظم معده می تواند روی باکتری های موثر در جذب غذا تاثیر گذاشته و در نتیجه مواد غذایی را کمتر جذب می کند و این مسئله باعث کاهش میزان کالری جذب شده می شود و در نهایت این امر منجر به کم شدن وزن به میزان زیادی می شود.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

اگر خواهان فهمیدن اطلاعات در زمینه عمل جراحی اسلیو معده که برای کوچک شدن معده می باشد هستید صفحه عمل کوچک کردن معده را ببینید.

عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده:
عمل جراحی لاغری به روش اسلیو معده:

روش غیر قابل برگشت

نکته ای که در این روش جراحی لاغری بسیار حائز توجه می باشد، این است که این روش غیر قابل برگشت است. یعنی چون بخش بزرگی از معده به طور کامل جدا و برداشته می شود، دیگر نمی توان معده را به حالت قبل برگرداند،

بنابراین کسانی که این روش را برای کاهش وزن و لاغری انتخاب می کنند، باید به این نکته بسیار توجه کنند و بدانند که اگر بعدا از این عمل پشیمان شوند، دیگر راه برگشتی ندارند و نمی توانند شرایط دستگاه گوارش و معده شان را به وضعیت سابق برگردانند.

روش جراحی لاغری اسلیو معده از روش هایی است که می تواند بیمار را به سرعت به وزن ایده آل برساند، اما رعایت کردن رژیم غذایی مناسب و پیروی از دستورات پزشک معالج از ملزومات رسیدن به نتیجه مطلوب می باشد.

بنابر این یادتان باشد، باید رژیم غذایی را بعد از عمل جراحی اسلیو معده با دقت رعایت کنید. هر چند این رژیم غذایی بسیار سخت می باشد و مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتوانید یک وعده غذایی عادی و خوشمزه داشته باشید، اما صبر کردن و تحمل این سختی ها به نتیجه دلخواهی که به دست می آورید می ارزد.

مزیت روش جراحی لاغری اسلیو معده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص مزیت روش جراحی لاغری اسلیو معده خواهیم پرداخت.

ضمنا این روش هم به صورت بیهوشی کامل انجام می شود و به روش غیر تهاجمی لاپاراسکوپی قابل انجام است که این مسئله تحمل درد کمتر برای بیمار و بهبودی سریعتر و کوتاه تر شدن دوره نقاهت و بهبودی را در پی خواهد داشت.

عمل جراحی لاغری حلقه قابل تنظیم معده:

این روش به نام باندینگ شکمی هم شناخته می شود. در این روش کمربندی به دور بخش بالایی معده بسته می شود که این حلقه یا کمربند قابل تنظیم و قابل جابه جایی است.

به قولی به دور معده کمربند همت بسته می شود که این حلقه در ابتدا که به دور معده بسته می شود، خالی از باد است، اما زمانی که به دور معده بسته شد، آن را باد می کنند و این مسئله باعث فشرده شدن معده می شود و بخش بالایی آن را جمع و کوچک می کند.

این کار باعث می شود که معده به دو بخش کوچک کیسه مانند در بالا و بخش بزرگتر در پایین تقسیم شود. در واقع معده بیمار که غذا وارد آن می شود و عملکرد معده را بر عهده دارد، همان بخش کوچک بالای معده است.

کوچک شدن معده توسط این حلقه باعث کمتر شدن میزان غذای مصرفی بیمار می شود و تمایل بیمار را به حجم بالای غذا کم می کند و همانند سایر روش های گفته در بالا، با کاهش مقدار غذا و در نتیجه کمتر شدن میزان کالری جذب شدهف باعث کم شدن وزن می شود.

عمل جراحی لاغری حلقه قابل تنظیم معده:
عمل جراحی لاغری حلقه قابل تنظیم معده:

عمل جراحی لاغری باندینگ قابل تنظیم معده برای بیمارانی که دارای اضافه وزن به میزان کم می باشند، مناسب است. در واقع بیمارانی که دارای شاخص توده بدنی بین سی تا سی و پنج می باشند، می توانند گزینه ها و کاندیداهای خوبی برای انجام این عمل لاغری باشند.

مزیت های عمل جراحی لاغری باندینگ قابل تنظیم معده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص مزیت های عمل جراحی لاغری باندینگ قابل تنظیم معده خواهیم پرداخت.

از مزیت های این روش این است که حلقه ای که به دور معده بسته می شود، قابلیت جا به جایی دارد و می توان تنظیم کرد که حجم معده چقدر باشد.

این بدین معنا است که اگر بیمار بعدا بخواهد حجم معده اش را بیشتر کند یا اینکه اگر اول حجم معده اش بیشتر است، بخواهد آن را کمتر کند و معده اش کوچکتر شود، پزشک جراح با جا به جا کردن حلقه می تواند این کار را انجام دهد و اندازه معده را مطابق نظر و شرایط بیمار تنظیم کند.

یا حتی در آینده اگر بیمار بخواهد به راحتی می تواند با برداشتن حلقه معده را به حالت اولیه برگرداند بدون اینکه هیچ برشی یا بخیه ای روی معده ایجاد شده باشد.

آسان بودن

این روش به خاطر آسان بودن آن و شرایط ویژه قابلیت تنظیم آن یکی از روش های جراحی لاغری بسیار رایج و متداول محسوب می شود،

اما افرادی که با این روش وزن کم کرده اند نسبت به افرادی که از سایر روش های جراحی لاغری استفاده کرده اند به میزان کمتری وزن کم کرده اند و حتی برای رسیدن به نتیجه مطلوب مجبور به جا به جا کردن حلقه در مراحل مختلف شده اند.

مزیت دیگر این روش جراحی لاغری غیر تهاجمی بودن و انجام به روش لاپاراسکوپی می باشد.

عمل جراحی لاغری بالون معده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص عمل جراحی لاغری بالون معده خواهیم پرداخت.

این روش جراحی بسیار کم خطر تر نسبت به سایر روش ها می باشد. در این روش یک بالون خالی را از راه دهان وارد معده می کنند و بعد با پر کردن بالون با محلول نمکی، موجب پر شدن حجمی از معده می شوند و در نهایت بیمار احساس سیری می کند و کمتر تمایل به خوردن غذا دارد.

نکته ای که باید به آن توجه شود، این است، بیمارانی که قبلا روش های لاغری دیگر را امتحان کرده اند و انجام داده اند و یا بیمارانی که مشکلات گوارشی دارند، مجاز به انجام این عمل جراحی لاغری نیستند.

عمل جراحی لاغری بالون معده:
عمل جراحی لاغری بالون معده:

افرادی که مایلند وزن کمتری را کم کنند و به قولی دچار اضافه وزن به میزان زیادی نیستند، کاندیداهای مناسبی برای انجام این عمل جراحی لاغری می باشند. بیماران با این روش حدود 10 درصد وزن کم می کنند.

مزیت روش جراحی لاغری بالون معده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص مزیت روش جراحی لاغری بالون معده خواهیم پرداخت.

از مزیت های این روش می توان موقتی بودن این روش جراحی لاغری را نام برد. بالون بیشتر از 6 ماه نمی تواند در بدن باقی بماند و بعد این مدت باید خارج شود.

مزیت دیگر این روش این است که هیچ بخشی از معده نه برش داده و برداشته می شود و نه بخیه می خورد. به همین دلیل در این روش جراحی لاغری خبری از نشت محتویات معده به داخل حفره شکمی نیست و بیماران نگرانی بابت این مسئله ندارند.

عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده خواهیم پرداخت.

در روش جراحی لاغری پلیکاسیون معده از روش پلیسه زدن معده به شکل یک دامن برای کوچک کردن حجم معده استفاده می شود. طول معده به شکل یک دامن روی هم گذاشته و سپس به حالت پلیسه زدن بخیه زده می شود.

سیستم عملکرد این روش هم مانند روش های گفته شده در بالا به این صورت است که با کوچک شدن حجم معده میزان غذای دریافتی و تمایل بیمار به خوردن زیاد غذا کاهش می یابد و در نتیجه همین امر باعث کاهش وزن می شود.

می توان گفت این روش برای کسانی که اضافه وزن کمتری دارند و شاخص توده بدنی آنها بین 35 تا 40 می باشد، بسیار مناسب تر است و عمده متقاضیان این روش جراحی لاغری از این دسته بیماران می باشند.

عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده:
عمل جراحی لاغری پلیکاسیون معده:

این روش توسط پزشکان ایرانی اختراع شده است. که به هیچ وجه هیچ بخشی از معده جدا نمی شود. این اتفاق بسیار خوب این روش می باشد.

مزایای روش جراحی لاغری پلیکاسیون:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص مزایای روش جراحی لاغری پلیکاسیون خواهیم پرداخت.

این نوع جراحی لاغری هم یک روش غیر تهاجمی می باشد که به روش لاپاراسکوپی و بدون جای بخیه و برش به راحتی انجام می شود.

مزیت دیگر این روش این است که چون هیچ قسمتی از معده برش داده نمی شود و بخیه نمی خورد، در نتیجه احتمال نشت محتویات داخل معده به محدوده شکمی و خونریزی بسیار کاهش می یابد و در حالتی که مشکلی پیش بیاید می توان با باز کردن پلیسه های ایجاد شده در معده آن مشکل را حل کرد.

یکی دیگر از مزیت های این روش این است که چون نیاز به تجهیزات پزشکی کمتری دارد، هزینه آن هم برای بیمار بسیار کمتر از سایر روش های جراحی لاغری معده می باشد.

در صورتی که بیمار رژیم غذایی را رعایت کند و به طور منظم به ورزش و فعالیت های موثر بپردازد و به توصیه های پزشک جراح لاغری اش توجه کند، به خاطر دائمی بودن جراحی لاغری پلیسه معده، می تواند همیشه از وزن مطلوب و ایده آلی برخوردار باشد.

عمل جراحی بای پس روده:

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص عمل جراحی بای پس روده خواهیم پرداخت.

این روش به نام روش جراحی جا به جایی دوازدهه هم شناخته می شود. به قولی می توان گفت این روش تکمیل کننده عمل جراحی لاغری اسلیو معده می باشد.

در این نوع عمل جراحی لاغری، دوازدهه یا روده اثنی عشر که آخرین بخش از روده کوچک می باشد، برش خورده و تقریبا سه چهارم روده کوچک بریده و جدا می شود، سپس بخش بالایی روده کوچک که باقی مانده است، به آخرین بخش متصل می گردد.

بخش بالایی روده کوچک در هضم غذا بسیار موثر و مفید می باشد و عملکرد بالایی در این کار دارد. آنزیم های پانکراس و صفرا توسط بخش بالایی روده کوچک حمل می شوند.

و به دلیل دریافت حجم غذای کمتر توسط بیمار به علت کوچک شدن معده و جذب کمتر کالری به خاطر ترکیب شدن آنزیم های موثر در جذب غذا در انتهای روده کوچک که این آنزیم ها توسط پانکراس و صفرا ترشح می شوند، نتیجه به دست آمده کاهش وزن می باشد.

روش لاغری اسپایر آسیست (Aspire Assist):

در این بخش از نوشتار خود با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد به بررسی و بیان نکاتی در خصوص روش لاغری اسپایر آسیست خواهیم پرداخت.

در این روش از دستگاهی استفاده می شود که نقش محدود کننده و کاهنده مقدار غذا دارد. در این روش لاغری یک برش کوچک روی بدن ایجاد می شود و بعد از راه این برش لوله ای وارد معده می شود که این لوله در نزدیکی سطح خارجی شکم یک دریچه دیسک مانند دارد.

زمانی که بیمار غذا می خورد، بعد از گذشتن 20 دقیقه تا نیم ساعت از وعده غذایی، بیمار از طریق دریچه دیسک مانند، لوله را به یک دستگاه تخلیه متصل می کند تا غذاها از معده خارج شوند و معده خالی شود.

این دستگاه با خارج کردن حدود 30 درصد از کالری هایی که توسط غذا وارد سیستم گوارش شده است، به کاهش وزن کمک می کند.

این روش یکی از جدیدترین روش های کاهش وزن می باشد که در سال 2016 مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است.

می توان گفت این روش یکی از تقریبا کم خطرترین روش های لاغری می باشد، زیرا هیچ بخشی از معده برداشته نمی شود و هیچ عضوی هم کوتاه یا کوچک نمی شود و تنها غذای مصرفی را از معده خارج می کند.

روش لاغری انسداد واگال:

با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی و نیازهای بشر دانشمندان در جستجوی راه ها و روش های جدیدتر و کم خطرتر برای برطرف کردن مشکلات و نیازهای انسان های می باشند. یکی از این روش ها، روش لاغری انسداد واگال می باشد.

در این روش از نوعی دستگاه استفاده می شود که پیام عصبی را به اعضای بدن مخابره می کند و هیچ عضوی تحت عمل جراحی قرار نمی گیرد.

در این روش به کمک یک دستگاه پیام های عصبی و الکتریکی را به اعصاب پاراسمپاتیک ارسال می کنند و سپس این عصب ها پیام های سیر بودن و پر بودن معده را به سمت مغز مخابره می کنند، سپس عصب های پاراسمپاتیک از مغز به سمت معده می روند و دستورات لازم را به معده می دهند.

این دستگاه الکتریکی در زیر قفسه سینه جای گذاری می شود. برای کنترل کردن این دستگاه یک ریموت در خارج از بدن قرار داده می شود.

مزیت روش لاغری انسداد واگال:

همانطور که می بینید در این روش به هیچ وجه عمل جراحی انجام نمی گیرد در نتیجه بیمار نیازی به گذراندن دوره نقاهت بلند مدت ندارد و می تواند به زودی و به سرعت به زندگی عادی خود برگردد. اگر چه ممکن است، با این روش رسیدن به لاغری و کاهش وزن به میزان دلخواه مدتی زمان بر باشد و طول بکشد، اما می توان گفت جزء کم خطرترین روش های لاغری به شمار می آید.

مزیت دیگر این روش این است که نه خونی ریخته می شود و نه عمل جراحی سنگینی انجام می شود و نیازی نیست که بیمار درد زیادی را تحمل کند یا رژیم غذایی سختی را در پیش بگیرد. بیمار می تواند تا زمان مخابره شدن پیغام های سیر شدن و پر بودن معده به خوردن ادامه دهد و بعد از رسیدن این پیغام ها به مغز، بیمار دیگر تمایلی به خوردن ندارد و بدن خود به خود دست از خوردن می کشد.

عمل جراحی لیپوماتیک:

این روش در دنیای پزشکی به نام پیکرتراشی هم معروف است. در نوع جراحی لاغری با روشی پیچیده چربی های موضعی بخش هایی از بدن که دارای توده ای از چربی می باشند، با دستگاه های پیشرفته شکسته و خرد و سپس خارج می شوند. این روش جراحی لاغری بیشتر برای کسانی مناسب است که دچار مشکلات چاقی موضعی هستند.

عمل جراحی لیپوماتیک برای کسانی که به میزان زیادی دچار اضافه وزن می باشند، روش موثر و مناسبی نیست و توصیه نمی شود، اما اگر شما دچار اضافه وزن به میزان زیادی نمی باشید و تنها از چاقی و تجمع چربی ها در قسمتی از بدنتان ناراضی هستید، این روش می تواند برای شما بسیار مناسب باشد و نتیجه مطلوبی از آن بگیرید.

عمل جراحی لیپوماتیک:
عمل جراحی لیپوماتیک:

ضمنا لازم به ذکر است که این روش نوع پیشرفته تر عمل جراحی لیپوساکشن می باشد. در واقع جراحی لاغری لیپوماتیک بسیار دقیق تر از عمل جراحی لاغری لیپوساکشن است.

مزایای عمل جراحی لیپوماتیک:

از آنجائی که این روش یک روش غیر تهاجمی است و نیاز به عمل های پیچیده ای ندارد، بنابراین بیماران در این عمل جراحی لاغری به هیچ وجه به طور کامل بیهوش نمی شوند، بلکه تنها قسمتی که قرار است چربی های اضافه آن تخلیه شود، به طور موضعی بی حس می شود.

مزیت دیگر این روش این است که بیمار در این روش درد زیادی را متحمل نمی شود و بدن خونریزی ندارد. در نتیجه این نوع عمل جراحی لاغری نیازی به گذراندن دوره نقاهت زیادی ندارد و بیماران معمولا بعد از مدت کوتاهی می توانند به زندگی خود به روال عادی ادامه دهند.

روش جراحی لیپوماتیک جزو روش های جراحی لاغری است که عارضه بسیار کم دارد و بسیار کم خطر می باشد.

معمولا بعد از انجام عمل های جراحی لاغری موضعی در بدن کبودی هایی ایجاد می شود، ولی در روش جراحی لیپوماتیک این کبودی در مقایسه با بقیه روش ها خیلی کمتر می باشد.

جراحی لیپوماتیک جزء جراحی های سر پایی محسوب می شود

جراحی لیپوماتیک جزء جراحی های سر پایی محسوب می شود و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارد.

از آنجائی که روش جراحی لیپوماتیک بیشتر برای برطرف کردن چاقی های موضعی انجام می شود، معمولا در یک جلسه، مقدار زیادی چربی از قسمت مورد نظر برداشته می شود و تغییر سایز آن عضو در همان جلسه اول قابل مشاهده و به صورت چشم گیر می باشد.

زمانی که توده چربی زیادی در یک قسمت از بدن جمع می شود، در پوست آن ناحیه سلولیت ایجاد می شود و پوست ظاهر پرتغالی شکلی پیدا می کند که بسیار ناخوشایند و نازیبا می باشد. یکی از مزایای روش جراحی لیپوماتیک این است که با برداشتن چربی های اضافه حالت سلولیت آن قسمت از بین می رود و پوست ظاهر زیباتری به خود می گیرد.

از آنجائی که در روش جراحی لیپوماتیک مقدار زیادی از حجم چربی در یک جلسه کم می شود، افرادی که در قسمت های پهلو، ران، غبغب و شکم دارای چربی اضافی می باشند، بیشترین متقاضیان انجام این روش جراحی لاغری را تشکیل می دهند.

عمل جراحی لیپوساکشن:

در این روش جراحی لاغری هم روی بخش هایی از بدن که دارای توده ای از چربی ها می باشند، عمل لاغری انجام می شود. این روش لاغری به لیپوپلاستی هم معروف است.

در این نوع عمل جراحی لاغری توده چربی ها خرد و شکسته می شوند و سپس چربی های خرد شده توسط لوله کوچکی که کانول نامیده می شود و از جنس استیل می باشد، به بیرون رانده می شوند. از آنجائیکه با این روش می توان با حذف چربی های اضافه به قسمت های خاصی از بدن شکل داد و آن ها با بقیه بدن متناسب کرد، به عنوان جراحی زیبایی نامیده می شود.

عمل جراحی لیپوساکشن:
عمل جراحی لیپوساکشن:

مزیت عمل جراحی لاغری لیپوساکشن:

این روش جراحی لاغری هم مانند جراحی لاغری لیپوماتیک به شکل غیرتهاجمی و با برش های کوچک انجام می شود و نیازی به بیهوشی کامل بیمار نمی باشد.

ضمنا در عمل جراحی لاغری لیپوساکشن هم خبری از درد و خونریزی بیمار نیست. در نتیجه بیمار به راحتی می تواند بعد از گذراندن دوره کوتاه نقاهت به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

عمل جراحی لاغری آبدومینوپلاستی:

این عمل جراحی به طور خاص روی حذف چربی های شکم انجام می شود. به خاطر این که در این روش جراحی لاغری به برداشتن چربی ها و پوست های اضافه شکم پرداخته می شود، به نام جراحی زیبایی شکم معروف است. این نوع عمل جراحی لاغری باعث صاف و جمع شدن عضلات شکم می شود و نتیجه آن داشتن یک شکم صاف و بدون چربی اضافه می باشد.

کسانی که به هر دلیلی از جمله زایمان پوست شکم شان شل شده است، یا خصوصیت ارتجاعی و جمع شوندگی پوست شکم خود را از دست داده اند، کاندیداهای خوبی برای انجام این عمل جراحی لاغری می باشند.

اگر تنها مشکل شما ناخوشایند بودن ظاهر شکم و پوست شکم تان است، می توانید به انجام این عمل جراحی لاغری به ظاهری زیبا و صاف در ناحیه شکم برسید.

کدام روش جراحی لاغری مناسب تر است؟

تشخیص اینکه کدام روش جراحی لاغری برای شما مناسب می باشد، به عهده پزشک جراح منتخب تان می باشد. پزشک جراح ابتدا جلسه مشاوره ای برای شما تشکیل می دهد و موارد زیادی را مانند توده شاخص بدنی تان، عادت های غذایی، وضعیت سلامتی بدنتان، جراحی های احتمالی سابق و آزمایشات قبل از انجام عمل جراحی لاغری را بررسی می کند و عوارض احتمالی هر روش را با توجه به شرایط و وضعیت شما را در نظر می گیرد و سپس بهترین گزینه و روش را برایتان انتخاب می کند، بنابراین نقش پزشک جراح در انتخاب بهترین و موثرترین روش جراحی لاغری بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد

شما نباید این مسئله مهم را نادیده بگیرید. باید بررسی ها و تحقیقات دقیقی در مورد پزشک مورد نظرتان، تجربیات او، مهارتش و سوابق بیماران قبلی او انجام دهید و سپس بعد از اطمینان از با تجربه و ماهر بودنش او را انتخاب کنید.

کدام روش جراحی لاغری مناسب تر است؟
کدام روش جراحی لاغری مناسب تر است؟

پزشک جراح تاثیر فوق العاده ای در رسیدن به نتیجه مطلوب و ماندگاری آن نتیجه دارد

پزشک جراح تاثیر فوق العاده ای در رسیدن به نتیجه مطلوب و ماندگاری آن نتیجه دارد. در تمام مراحل رسیدن به هدف پزشک جراح باید همراهتان باشد و به شما مشاوره های لازم را بدهد،

بنابراین پزشک جراح تان باید علاوه بر مهارت، بسیار دلسوز هم باشد و هر روشی که برای شما مناسب است و عوارض کمتری دارد را به شما پیشنهاد بدهد و تنها به خاطر به دست آوردن پول بیشتر و درآمد بیشتر، شما را به انجام عمل های جراحی لاغری پر هزینه تر و پر خطرتر تشویق نکند. اگر پزشک جراح حاذقی را انتخاب نکنید یا در انتخاب تان اشتباه کنید، مطمئنا آسیب های جبران ناپذیری خواهید دید.

از جمله اینکه اگر تحت حمایت و مشاوره گام به گام پزشکتان نباشید بعد از مدت کوتاهی دوباره دچار اضافه وزن خواهید شد و بیماری هایی که به خاطر اضافه وزن به آنها دچار شده بودید دوباره بر خواهند گشت و حتی ممکن است، از سابق هم شدیدتر و غیر قابل کنترل تر باشند.

چه کسانی گزینه های مناسبی برای انجام عمل های جراحی لاغری می باشند؟

در کل می توان گفت روش های جراحی لاغری برای کسانی که وزن آنها بیشتر از 120 کیلوگرم می باشد، بسیار موثر و نتیجه بخش می باشند.

علاوه بر این افراد، کسانی که دچار بیماری ها و مشکلات شدید ناشی از افزایش وزن مانند: دیابت، کلسترول بالا، فشار خون بالا، آپنه خواب و این قبیل بیماری های می باشند، می توانند با کاهش وزن به روش های فوق الذکر تا حدودی این مشکلات را کم کنند و از عواقب این بیماری ها در امان بمانند،

اما پزشکان از روی بررسی شاخص توده بدنی افراد تشخیص می دهند که آیا روش های جراحی لاغری برای آنها مناسب می باشد، یا خیر و کدام روش می تواند بهترین گزینه برای آنها باشد.

چه کسانی گزینه های مناسبی برای انجام عمل های جراحی لاغری می باشند؟
چه کسانی گزینه های مناسبی برای انجام عمل های جراحی لاغری می باشند؟

شاخص توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی از مهمترین و معتبرترین معیارها و شاخص هایی می باشد که پزشکان متخصص لاغری برای تعیین اینکه فردی جزو اشخاص چاق محسوب می شود، یا خیر و یا برای تشخیص اینکه آیا آن فرد می تواند با انجام عمل جراحی لاغری از وزن خود بکاهد یا خیر، از آن استفاده می کنند.

شاخص توده بدنی به وزن توده چربی در بدن هر فرد گفته می شود. شاخص توده بدنی را می توان با در نظر گرفتن سه عامل مهم هر فرد یعنی وزن، قد و جنسیت او تعیین کرد.

زمانی که شاخص توده بدنی فرد به سه عامل اصلی به دست آمد، عدد به دست آمده را با استانداردهای جهانی که برای آن تعریف شده است، می سنجند و سپس وضعیت شخص را تعیین می کنند. به عنوان مثال عددی به عنوان حد نرمال شاخص توده بدنی در نظر گرفته شده است.

اگر شاخص توده بدنی فردی از این حد نرمال خیلی کمتر باشد، متخصصان تغذیه و پزشکان وضعیت بدنی آن شخص را ضعیف تشخیص داده و به او توصیه می کنند که با مصرف غذاهای مقوی، مواد تقویتی و ویتامین ها سیستم بدن خود را تقویت کند در غیر اینصورت ممکن است، فرد دچار مشکلاتی شود و سلامتی اش به خطر بیفتد.

انواع شاخص های توده بدنی:

اما افرادی که شاخص توده بدنی آنها خیلی بیشتر از حد نرمال باشد، چاق خوانده می شوند. این افراد بر اساس عدد شاخص توده بدنی شان به چهار گروه تقسیم می شوند:

 • کسانی که شاخص توده بدنی آنها بین 30 تا 35 باشد، کمی دچار چاقی می باشند و به نوعی چاقی نوع یک یا چاقی کم خطر مبتلا هستند.
 • افرادی که شاخص توده بدنی آنها بین 35 تا 40 باشد، نسبت به گروه قبلی چاق تر هستند و دچار چاقی نوع دوم یا چاقی با خطر متوسط می باشند.
 • بیمارانی که شاخص توده بدنی آنها کمی بیشتر از 40 باشد، جزو دسته سوم می باشند که گروه چاقی نوع سه یا چاقی پرخطر نامیده می شوند.
 • و در گروه آخر افرادی که دارای شاخص توده بدنی خیلی بیشتر از 40 می باشند، در این دسته قرار می گیرند. این افراد دچار چاقی مفرط می باشند که قطعا دچار بیماری های ناشی از زیاد شدن وزن زیادی می شوند که برای آنها بسیار خطرناک می باشد و حتی ممکن است، به مرگ ختم شود.
انواع شاخص های توده بدنی:
انواع شاخص های توده بدنی:

دسته دوم، سوم و چهارم جزو افرادی هستند که می توان گفت گزینه های مناسبی برای انجام اعمال جراحی لاغری می باشند. مخصوصا افراد گروه چهار که دچار چاقی مفرط و بیش از اندازه می باشند، انجام عمل های جراحی لاغری برای آنها واجب و ضروری می باشد، در غیر اینصورت باید منتظر آشکار شدن بیماری های دیگری که سلامتی آنها را به شدت به خطر می اندازد باشند.

مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری:

مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری به موارد زیادی بستگی دارد.

مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری:
مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری:

عوامل موثر بر مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری:

– اینکه عمل جراحی به صورت باز انجام می شود، یا به روش لاپاراسکوپی از مواردی است که تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری دارد.

– یکی دیگر از عوامل بسیار موثر بر مدت زمان انجام عمل های جراحی لاغری، مهارت و تجربه پزشک جراح می باشد.

– نوع عملی که قرار است، انجام شود و میزان نیاز به برش و بخیه زدن و استفاده از وسائل جراحی هم در مدت زمان انجام عمل های لاغری تاثیر گذار می باشند.

هر کدام از عمل های جراحی لاغری چقدر به طول می انجامد؟

در زیر مدت زمان حدودی برخی از روش های جراحی لاغری آورده شده است. همانطور که گفته شد، بر اساس موارد فوق الذکر این مدت ممکن است، کمتر یا بیشتر از زمان گفته شده باشد.

عمل جراحی باندینگ معده:

در این عمل جراحی همانطور که در مطالب ابتدایی مقاله گفته شد، نه عضوی برش زده می شود و نه جایی بخیه می خورد و فقط حلقه ای به دور معده قرار داده می شود که این کار هم به روش لاپاراسکوپی انجام می شود. به همین دلیل مدت زمان انجام این عمل جراحی لاغری حدود 30 دقیقه تا یک ساعت می باشد.

عمل جراحی لاغری بای پس معده و روش اسلیو معده:

این روش های جراحی لاغری کمی زمان بر تر از روش قبلی می باشند، زیرا در این روش ها بخشی از معده یا کاملا جدا می شود، یا بخیه زده می شود، از این رو مدت زمان لازم برای انجام این روش های جراحی لاغری حدود یک تا دو ساعت می باشد.

روش جراحی سوییچ دوازدهه:

این روش جراحی خیلی پیچیده تر از سایر روش های جراحی لاغری می باشد و زمان طولانی تری برای انجام این روش نیاز است. این روش جراحی لاغری حدودا پنج تا هفت ساعت به طول می انجامد و بیمار باید به مدت بیشتری در بیمارستان بستری شود.

روش جراحی لاغری با قرار دادن بالون در معده:

در این روش جراحی لاغری هم چون نیازی به انجام عمل های جراحی پیچیده نمی باشد و فقط قرار است، یک کیسه بالون مانند در معده قرار داده شود، نیاز به زمان زیادی برای انجام عمل جراحی نمی باشد. زمان مورد نیاز برای انجام این روش جراحی لاغری حدود بیست تا سی دقیقه است.

مدت زمان مورد نیاز برای بستری شدن و دوره نقاهت بعد از انجام هر عمل جراحی لاغری چقدر است؟

تمام روش های جراحی های لاغری جزو عمل های جراحی نسبتا سخت محسوب می شوند و قطعا به استراحت و دوره نقاهت نیاز دارند. عمل های جراحی که به روش لاپاراسکوپی قابل انجام هستند، قطعا سریعتر از عمل های جراحی به روش باز بهبود می یابند و دوره نقاهت کوتاه تری خواهند داشت.

بعد از انجام عمل های جراحی لاغری مخصوصا عمل های جراحی معده تا مدت زیادی فقط باید غذاهای مایع و ملایم میل کنید و از خوردن غذاهای جامد بپرهیزید تا معده و اندام های داخلی که تحت تاثیر عمل جراحی قرار گرفته اند بهبود یابند و بتوانند دوباره به خوبی به عملکرد خود ادامه دهند.

مدت زمان مورد نیاز برای بستری شدن و دوره نقاهت بعد از انجام هر عمل جراحی لاغری چقدر است؟
مدت زمان مورد نیاز برای بستری شدن و دوره نقاهت بعد از انجام هر عمل جراحی لاغری چقدر است؟

زمان بهبودی و دوره نقاهت هر عمل جراحی

مدت زمان لازم برای بهبودی و دوره نقاهت برای هر بیماری نسبت به بیمار دیگری متفاوت می باشد و این مسئله به شرایط و وضعیت بدنی بیمار بستگی دارد.

اگر بیمار از شرایط و توانایی بدنی خوبی برخوردار باشد، قطعا اعضای داخلی بدن سریعتر بهبود می یابند و زودتر به شرایط جدید خود را وفق می دهند، اما اگر بیمار دچار ضعف بدنی یا ضعف سیستم ایمنی باشد، مسلما باید مدت زمان بیشتری را استراحت کند تا اعضای داخلی بدنش ترمیم شوند و به وضعیت عادی برگردند.

زمان بهبودی و دوره نقاهت هر عمل جراحی
زمان بهبودی و دوره نقاهت هر عمل جراحی

در زیر مدت زمان حدودی لازم برای بستری شدن و دوره نقاهت را برای تعدادی از عمل های جراحی لاغری آورده ایم. همانطور که گفته شد، این زمان ها بسته به شرایط و وضعیت بیمار متغیر خواهند بود.

عمل جراحی باندینگ معده:

بیماری که تحت عمل جراحی باندینگ معده قرار می گیرد باید به مدت یک تا دو روز در بیمارستان بستری شود و دوره نقاهت این عمل حدودا دو هفته می باشد و بیمار در این دو هفته باید مراقبت های ویژه داشته باشد و استراحت کامل کند.

عمل جراحی بای پس معده:

عمل جراحی بای پس معده که جزو عمل های نسبتا سخت محسوب می شود، بیمار باید سه تا شش روز در بیمارستان بستری شود و بعد از مرخص شدن از بیمارستان حدود یک ماه تا دو ماه استراحت کند و تحت مراقبت های بعد از عمل جراحی قرار بگیرد و رژیم های غذایی خاصی را رعایت کند تا به بهبودی کامل دست یابد.

عمل جراحی سوئیچ دوازدهه:

این عمل جراحی لاغری هم که عمل جراحی سنگین می باشد، بیمار باید چهار تا شش روز را در بیمارستان سر کند و بعد از مرخص شدن هم یک ماه تا دو ماه استراحت کرده و تحت نظر پزشک باشد و از دستورات پزشک برای مراقبت های بعد عمل به طور کامل پیروی کند.

عمل جراحی قرار دادن بالون در معده:

این عمل جراحی لاغری که خیلی سخت و سنگین نمی باشد، تنها نیاز به بستری شدن بیمار به مدت یک روز در بیمارستان دارد و بعد از مرخص شدن هم دوره نقاهت یک هفته ای تا دو هفته ای را باید داشته باشد و استراحت کرده و رعایت شرایط خاص را بکند تا به بهبودی کامل دست پیدا کند.

عمل جراحی اسلیو معده:

این عمل جراحی هم نسبتا سخت می باشد و بیمار باید دو تا سه روز در بیمارستان بستری شود و بعد از مرخص شدن از بیمارستان هم یک تا دو ماه زمان می برد تا بهبود یابد و باید در این مدت رژیم غذایی را حتما رعایت کرده و به طور کامل استراحت کند تا به نتیجه مطلوب دست یابد.

مراقبت های لازم برای بعد از انجام عمل های جراحی لاغری چیست؟

بیماری که تحت عمل های جراحی لاغری مخصوصا عمل های جراحی لاغری معده قرار گرفته است، باید مراقبت های ویژه ای را انجام دهد و رژیم های سختی را تحمل کند تا از انجام عمل جراحی لاغری نتیجه مورد نظر را به دست آورد.

تصور اینکه بعد از عمل جراحی لاغری و یا پیکر تراشی همیشه می توانید بدون رعایت کردن رژیم غذایی و عدم تحرک، همان اندام و وزن متناسب را داشته باشید و به همان شکل بمانید تصوری بسیار اشتباه می باشد.

در صورت عدم رعایت نکات و دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک و متخصص تغذیه مطمئنا به هدف مورد نظر نخواهد رسید و عمل جراحی بیهوده ای را انجام داده است.

نکات مهم بعد از انجام عمل جراحی لاغری:

در زیر برخی نکات لازم برای بعد از انجام عمل جراحی لاغری آورده شده است. افرادی که عمل جراحی لاغری انجام داده اند باید به یک رژیم غذایی و ورزشی خاص و منظم مقید باشند و همیشه و همه جا از آن پیروی کنند تا همیشه در شرایط ایده آل باقی بمانند. بیماران حتما به این نکات توجه کنند و تمام سعی خود را در رعایت کردن این نکات به کار گیرند.

بعد از عمل جراحی لاغری پزشک جراح یا متخصص تغذیه حتما برنامه غذایی خاصی را برای شما تجویز می کند و توصیه هایی را هم برای دوره نقاهت به شما خواهد داد.

حتما به توصیه های پزشک تان توجه کنید و از رژیم غذایی که به شما گفته شده پیروی کنید. از جمله رژیم هایی که معمولا به بیمارانی که عمل جراحی لاغری معده انجام داده اند توصیه می شود، رژیم مایعات است.

بعد از عمل جراحی تا یک یا دو هفته حتما از غذاهای مایع مصرف کنید تا معده بهبود یابد و بتواند غذاهای جامد را هضم کند، سپس می توانید شروع به مصرف غذاهای جامد نمایید.

نکات مهم بعد از انجام عمل جراحی لاغری:
نکات مهم بعد از انجام عمل جراحی لاغری:

تجویز مسکن

به احتمال زیاد پزشک معالجتان برای کاهش درد بعد از عمل جراحی لاغری، برایتان مسکن هایی تجویز خواهد کرد. در زمان درد فقط از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید و مسکن هایی که دیگران برای شما تجویز می کنند را کنار بگذارید. ضمنا برای جبران کمبود ویتامین بدنتان، پزشک برایتان مکمل هایی را تجویز خواهد کرد. حتما این داروها را به موقع مصرف کنید تا بدنتان ویتامین های لازم را دریافت نماید و زودتر بهبود یابد.

بعد از عمل جراحی لاغری اگر هر مشکلی برایتان پیش آمد حتما بلافاصله آن را با پزشک معالج تان در میان بگذارید. بعضی از مشکلاتی که ممکن است، بیماران دچار آن شوند، عبارتند از: عفونت، خونریزی، افزایش ناگهانی درد و غیره

بعد از بهبودی نسبی پزشک جراح یا متخصص تغذیه احتمالا برنامه های تمرینی و ورزشی سبکی را برای بهبودی سریعتر به شما توصیه خواهد کرد. لطفا این توصیه ها را جدی بگیرید و از آنها پیروی کنید. این کار علاوه بر اینکه باعث بهبود سریعتر شما می شود، می تواند کاهش وزن بیشتر و راحت تری را برایتان به ارمغان بیاورد.

تجویز مسکن
تجویز مسکن

از نوشیدن مایعات بین وعده های غذایی تان بپرهیزید

زمانی که مجاز به مصرف مواد غذایی جامد شدید، از نوشیدن مایعات بین وعده های غذایی تان بپرهیزید، زیرا این کار می تواند موجب خالی شدن سریعتر کیسه معده شده و شما خیلی زودتر احساس گرسنگی کنید و بیشتر میل به غذا خوردن پیدا کنید.

باید غذا را به آرامی بخورید و به طور کامل بجوید. این کار کمک می کند تا سریعتر سیر شوید و غذای کمتری در معده و روده جمع شود. روی آرام غذا خوردن بسیار تمرین کنید. باید این کار را به خوبی یاد بگیرید و به آن عادت کنید، زیرا این گونه غذا خوردن باعث متعادل شدن و ثابت ماندن وزن تان می شود و شما را به آرزوی همیشگی تان می رساند.

مواد غذایی که دارای قند فراوان می باشند، باعث افزایش وزن به میزان زیادی می شوند. اگر می خواهید وزنتان متعادل شود و متناسب هم بماند از مصرف غذاهای قندی و شیرین به شدت بپرهیزید.

حتما از خوردن غذاهای سنگین، گوشتی و پر پروتئین بپرهیزید

حتما از خوردن غذاهای سنگین، گوشتی و پر پروتئین بپرهیزید. مصرف گوشت خود را تا حد برطرف کردن نیاز بدن برسانید و مازاد آن را حذف کنید.

مایعات طبیعی مانند آب، آب میوه طبیعی و سایر نوشیدنی ها را به مقدار زیاد مصرف کنید، اما توجه کنید که در مورد زمان های مناسب مصرف نوشیدنی ها، از متخصص تغذیه مشورت بگیرید تا به بهبود سیستم گوارشی تان کمک کند.

بعد از انجام عمل جراحی لاغری مخصوصا عمل های جراحی لاغری موضعی مانند لیپوماتیک یا لیپوساکشن که احتمال شل شدگی و افتادگی پوست ناحیه عمل شده بسیار زیاد می باشد، حتما از گن استفاده کنید. پوشیدن گن از افتادگی و شل شدگی زیاد پوست جلوگیری کرده و به مرور باعث جمع شدن پوست می شود.

در این جا انتهای مقاله ی بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد رسیدیم. امید است موارد مطرح شده در مورد بهترین دکتر جراحی لاغری در مشهد برایتان مفید بوده باشند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید