بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران برای شما صحبت کنیم.

هر فردی در تلاش است که با در نظر گرفتن راهکارهای متعدد، اندام زیبایی برای خود به ارمغان بیاورد و همواره می کوشد زیبایی خود را بیشتر کند و چربی‌ های اضافه‌ای که در بدن انباشته شده‌اند، را دفع کند.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران
بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران

حتماً می ‌دانید از مهم ‌ترین عواملی که می‌ تواند سبب کاهش وزن بسیاری برای افراد گردد، رژیم غذایی و ورزش مناسب می باشد،

اما در برخی موارد ممکن است با در نظر گرفتن این راهکار نتوان میزان زیادی کاهش وزن داشت و در برخی از قسمت ‌های بدن هنوز چاقی دیده شود و به حالت اولیه خود باز نمی‌گردد. به همین سبب اغلب افراد ترجیح می ‌دهند که از راهکار جراحی لاغری استفاده کنند.

هنگامی‌که قصد مراجعه به این صفحه و داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین دکتری جراحی لاغری را دارید، احتمالاً شما از مشکل اضافه‌ وزن و چاقی رنج می‌برید و یا ممکن است یکی از اطرافیان شما نیازمند عمل‌های جراحی به جهت لاغری باشد. در همین راستا لازم است که در رابطه با بهترین جراح لاغری بیشتر بدانید.

بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران کیست؟

بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران کسی است که دارای برخی ویژگی های مهم باشد. عبارتند از:

 1. حتما و حتما تخصص مرتبط دارد
 2.  تجربه کافی دارد
 3.  به تمام روش های جراحی لاغری وارد است
 4. یک مدیر بسیار حاذق است!
 5. درصد موفقیت عمل هایش بالاست
 6. بازخوردهای مثبت زیادی دارد
 7. منفعت طلب نیست
 8. به تمام پرسش‌های بیمارانش پاسخ می دهد
 9. پیگیر اوضاع و احوال بیمارانش است
در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
 1. چرا لازم است، جراحی لاغری انجام دهیم؟
 2. عمل جراحی لاغری را چه فردی انجام می دهد؟
 3. بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران توانایی انجام چه نوع جراحی لاغری را دارد؟
 4. جراح لاغری به چه صورت عمل اسلیو معده را انجام می دهد؟
 5. در رابطه با عمل جراحی بالن معده نیاز است بیمار چه اطلاعاتی داشته باشد؟
 6. جراح درباره عمل بای ‌پس معده چه اطلاعاتی در اختیار بیمار قرار می دهد؟
 7. بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران برای کاهش وزن از چه متدهایی استفاده می کند؟
 8. چه اطلاعاتی در رابطه با بهترین جراح لاغری دارید؟
 9. جراح لاغری چگونه پیکرتراشی اندام‌ های بدن را انجام می دهد؟
 10. بهترین پزشک جراحی لاغری چگونه جراحی می‌باشد؟
 11. ویژگی‌ های جراح لاغری به چه صورت است؟
 12. هنگام مراجعه به مطب جراح لاغری چه کارهایی باید انجام داد؟
 13. خدماتی که نیاز است جراح لاغری به بیمار ارائه دهد، شامل چه مواردی می ‌شود؟
 14. انتخاب روش ‌های جراحی لاغری از سوی پزشک به چه علت می‌ باشد؟
 15. جراحی مینی بای ‌پس چگونه انجام می شود؟
 16. جراح لاغری چگونه عمل جراحی پلیکاسیون معده را انجام می دهد؟
 17. چاقی می تواند سبب به وجود آمدن چه بیماریی هایی شود؟
 18. مهم‌ترین مشکلات ناشی از چاقی چه مواردی می باشند؟
 19. چگونه بهترین جراح لاغری را پیدا کنیم؟
 20. میزان دستمزد بهترین جراح لاغری به چه صورت است؟
 21. کلام آخر در رابطه با بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران

پیدا کردن بهترین جراح برای انجام جراحی لاغری

تحقیقات اخیر نشان داده است که افراد زیادی از مشکلات چاقی رنج می ‌برند و درصدد پیدا کردن بهترین جراح برای انجام جراحی لاغری می باشند.

ممکن است در این راستا نیازمند کسب اطلاعاتی در رابطه با ویژگی‌ های بهترین جراح لاغری باشند تا از این طریق بتوانند روند عمل جراحی خود را به نحو احسنت پشت سر بگذارند.

لطفا از پست جراح لاغری در قم و بهترین جراح اسلیو معده در تهران دیدن کنید.

پیدا کردن بهترین جراح برای انجام جراحی لاغری
پیدا کردن بهترین جراح برای انجام جراحی لاغری

حال تصمیم ما بر این است که در ادامه این مطلب در رابطه با ویژگی ‌های بهترین جراح لاغری برای شما صحبت کنیم و از این طریق اطلاعات کاربردی را در اختیار شما قرار دهیم.

اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با موضوع بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران هستید، می‌توانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

اگر درباره موضوع بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران سوالات متعددی دارید، می‌توانید با عنوان های زیر به پاسخ های مدنظر خود برسید:

چرا لازم است جراحی لاغری انجام دهیم؟

ممکن است همیشه این سوال برای افرادی که دارای اضافه وزن بسیاری هستند، شکل بگیرد که چرا نیازمند عمل جراحی لاغری هستند؟ به همین سبب لازم می دانیم در رابطه با این امر به صورت مفصل برای شما صحبت کنیم.

قبل از این‌که بتوانیم تشخیص بدهیم، بهترین دکتر برای جراحی لاغری چه ویژگی‌هایی دارد، لازم است که به تشخیص چاق شدن بپردازیم و بدانیم که به چه علت اضافه ‌وزن پیدا می‌کنیم.

چرا چاق می‌شویم؟

در این بخش از نوشتار بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران به بررسی و بیان مطالبی درباره این که چرا چاق می شویم، خواهیم پرداخت.

قبل از این‌که بیماری کویید ۱۹ در جهان شایع شود، یکی از معضلات همه افراد در دنیا بیماری چاقی شناخته شده بود. همه افراد یک جامعه با مشکلات آن دست ‌و پنجه نرم می‌کردند.

حتماً می ‌دانید که یکی از عوامل بسیار مهمی که می‌تواند در راستای اضافه ‌وزن تاثیر گذار باشد، همه گیر شدن زندگی ماشینی می باشد، زیرا امروزه با پیشرفت تکنولوژی دیگر افراد فعالیت ‌های فیزیکی مناسبی ندارند و تحرک آن ‌ها به نسبت گذشته کاهش یافته است.

به‌ جهت این‌که ابزارهایی که اختراع شده اند توانسته اند به انسان در راستای این موضوع کمک کنند و به مرور تحرک افراد را کاهش دهند. به همین جهت از مهم ‌ترین عواملی که سبب به وجود آمدن اضافه‌ وزن و چاقی می‌گردد، کم ‌تحرکی می باشد.

کم‌ تحرکی

همین طور با در نظر گرفتن شرایط جامعه امروز، کم‌تحرکی نیز بیشتر باب شده است و همین امر سبب می ‌شود که افراد چاق بیشتری در جامعه حضور پیدا کنند.

از دیگر موارد مهمی که می‌ توان در راستای چاقی به آن اشاره کرد، این است که امروزه زندگی افراد پر از مشغله های متعدد می باشد. به همین سبب روی به غذاهای پرکالری آورده اند و از غذاهای آماده به ‌عنوان وعده‌های اصلی استفاده می کنند.

همین امر یک عامل بسیار مهم برای اضافه وزن در نظر گرفته ‌شده است، البته در این راستا مسئله ژنتیک نیز اثرگذار است و می ‌تواند در راستای اضافه ‌وزن و چاقی بسیار پراهمیت باشد، زیرا در برخی از خانواده‌ها چاقی بسیار به نسبت دیگر خانواده ها دیده می شود.

کم‌ تحرکی
کم‌ تحرکی

انجام عمل جراحی لاغری به چه دلیل نیاز است؟

هنگامی که بیمار میزان زیادی اضافه ‌وزن دارد و بیش از حد ممکن چاق می شود، دیگر به واسطه راهکارهایی مانند: رژیم و ورزش نمی ‌تواند میزان قابل ‌توجهی از وزن خود را بکاهد و این کم کردن وزن به واسطه رژیم و ورزش یک محال می باشد. به همین جهت مراحل متعددی برای چاقی در نظر گرفته شده است.

ممکن است برخی موارد افراد به اضافه‌وزن ساده یا گاهاً چاقی شدیدی که به نام چاقی مرضی شناخته می شود، مبتلا باشند و این ممکن است برای سلامتی آنان بسیار مضر باشد.

اگر شما دچار اضافه وزن ساده می باشید، برای درمان آن بهترین راهکار استفاده از رژیم ‌ها و ورزش‌ها می باشد و از این طریق می توانید چاقی خفیف به‌ وجود آمده برای خود را برطرف کنید،

اما بهتر است بدانید هنگامی‌که مرض چاقی بیش از حد خود می شود، دیگر تنها رژیم و ورزش بر روی کاهش وزن اثر نخواهند گذاشت. به همین سبب نیاز است که بیمار حتماً از جراحی لاغری به جهت کاهش وزن خود استفاده کند و با مداخله آن بتواند میزان قابل‌توجهی از وزن خود را کم نماید.

از چه طریقی تشخیص دهیم که چقدر اضافه وزن داریم؟

سازمان جهانی بهداشت با استانداردسازی و در نظر گرفتن یک فرمول قادر شده است که از طریق وزن و قد افراد میزان چاقی آن ها را تشخیص دهد. به همین سبب برای این‌که هر فرد بتواند از اضافه‌ وزن خودآگاه باشد عددی به اسم عدد BMI مشخص شده است.

به‌ طورکلی وظیفه این عدد این است که نشان دهد، هر فردی چه میزان اضافه ‌وزن دارد و با در نظر گرفتن میزان قد و میزان وزن افراد، محاسبه دقیقی از BMI برای آن‌ ها در نظر گرفته می ‌شود و از این طریق می ‌توانند درصد چاقی خود را تشخیص دهند.

حال برای عدد BMI مواردی در نظر گرفته شده است. اگر عدد حاصل شده از شاخص توده بدنی شما بالای عدد ۴۰ باشد، دیگر به تنهائی با در نظر گرفتن رژیم و ورزش مناسب قادر به کاهش وزن نمی ‌باشید و نیاز است که حتماً در کنار ورزش و رژیم با مداخله جراحی لاغری اقدام به کاهش وزن کنید و از این طریق پزشک مدنظر می ‌تواند برای شما جراحی مناسبی در نظر بگیرد.

از عمل‌های جراحی که اغلب افراد از آن استقبال می‌کنند عمل جراحی اسلیو معده می باشد. طبق تمامی تحقیقات ارائه‌ شده توسط پزشکان، ثابت شده که جراحی لاغری می ‌تواند یک راهکار بسیار مفید برای برطرف نمودن چربی های اضافه در بدن باشد،

البته بهتر است بدانید انجام جراحی لاغری به این معنی نیست که بعد از آن می ‌توانید شروع به خوردن تمامی مواد غذایی کنید، بلکه بعد از انجام جراحی لاغری نیز نیاز است که رژیم غذایی مناسب خود را داشته باشید و همچنان به ورزش بپردازید.

از چه طریقی تشخیص دهیم که چقدر اضافه وزن داریم؟
از چه طریقی تشخیص دهیم که چقدر اضافه وزن داریم؟

عمل جراحی لاغری را چه فردی انجام می دهد؟

در این بخش از نوشتار بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران به بررسی و بیان مطالبی درباره این که عمل جراحی لاغری را چه فردی انجام می دهد، خواهیم پرداخت.

برای این‌که عمل جراحی لاغری صورت بگیرد، نیاز است که حتماً یک جراح متخصص این عمل را برای افراد چاق در نظر بگیرد. به ‌طور کلی به فردی که فوق ‌تخصص جراحی دارد، جراح لاغری گفته می شود.

این فرد سابقه کاری در راستای انواع عمل های لاغر ویژه‌ای از جمله عمل اسلیو معده، عمل بای‌پس معده، عمل حلقه گذاری و غیره را دارد و از این طریق تجارب بسیاری کسب کرده است.

حتماً طبق تحقیقاتی که انجام داده‌اید، می ‌دانید که تمامی عمل‌های جراحی لاغری به واسطه لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد. لاپاراسکوپی میله ای است که وارد شکم می‌ شود و به واسطه ایجاد چندین سوراخ کوچک بر روی شکم می تواند عمل جراحی لاغری را صورت بدهد.

از این جهت دیگر نیاز به شکافتن شکم به جهت عمل جراحی نمی ‌باشد و به واسطه چندین سوراخ جزئی می ‌توان این عمل را به سادگی انجام داد. ویژگی ‌های متعددی از عمل‌های جراحی لاغری وجود دارند که در ادامه این مبحث در تلاش هستیم بیشتر برای شما آن ‌ها را بازگو کنیم.

چگونه پزشک تشخیص می ‌دهد که نیازمند جراحی لاغری هستید؟

هنگامی که به یک پزشک متخصص مراجعه می‌کنید، با مشاوره‌های لازم که پزشک مدنظر برای شما در نظر می‌گیرد، می‌تواند تشخیص درستی از این‌ که شما نیازمند استفاده از انواع عمل‌ های جراحی لاغری هستید یا خیر را بدهد،

البته لازم به ذکر است بدانید که برای انجام جراحی‌های لاغری زمان لازم دارید و اگر شما یک فرد مناسب برای انجام انواع جراحی‌های لاغری باشید، نیاز است که به دنبال یک پزشک جراح برای لاغری خود بگردید تا بتوانید روند جراحی خود را به نحو احسنت پیش ببرید.

حتماً می ‌دانید از مهم‌ ترین مسائلی که در راستای یک عمل جراحی تاثیرگذار است، پزشک و دکتر جراحی است که قصد انجام عمل جراحی را برای شما دارد. از این طریق جراحان می‌ توانند اثر بسیاری بر روی جراحی لاغری شما بگذارند. به همین جهت نیاز است که برای انتخاب بهترین پزشک وسواس زیادی به خرج بدهید.

نکته لازم به ذکر در ادامه این موضوع این است که هر کدام از جراحان لاغری دارای مشخصات مخصوص خود می باشند و می‌توانند در راستای عمل های جراحی شما را یاری کنند.

با توجه به شرایط و نیازهای بیمار، پزشک جراح بهترین روش را برای او در نظر می‌گیرد. بهتر است بدانید که با انجام هر یک از عمل ‌های جراحی لاغری، میزان معده کوچک‌تر از حد معمول می ‌شود و فرد به هنگام غذا خوردن زودتر از دیگر اوقات احساس سیری می‌کند و همین امر سبب می‌ شود که فرد موردنظر پرخوری را کنار گذاشته و کمتر کالری دریافت کند تا چربی ‌های اضافه در بدن او دفع گردند.

چگونه پزشک تشخیص می ‌دهد که نیازمند جراحی لاغری هستید؟
چگونه پزشک تشخیص می ‌دهد که نیازمند جراحی لاغری هستید؟

بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران توانایی انجام چه نوع جراحی لاغری را دارد؟

حتماً در نظر دارید که انجام جراحی لاغری یک راهکار بسیار مناسب برای بعد از بین بردن میزان زیادی از اضافه ‌وزن و چاقی افراد می باشد و از این طریق جراحی لاغری می‌ تواند شیوه گوارش غذا را دچار تغییراتی کند و برای از بین بردن کالری‌ های ذخیره شده در بدن کمک بسیار مناسبی داشته باشد.

به همین جهت جراح لاغری باید به تمامی روش های لاغری آشنایی کامل داشته باشد و بتواند با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت بیمار عمل جراحی که برای او مناسب می باشد، را انجام دهد. به طور کلی جراحی لاغری از محبوبیت بسیاری در بین افراد برخوردار است.

آن دسته از جراحی‌هایی که نتایج بسیار خوبی داشته‌اند، شامل موارد زیر می شوند:

 • حلقه قابل کنترل معده
 • بای پس معده
 • بالن معده
 • عمل اسلیو معده

ممکن است شایعات متعددی در راستای عمل جراحی لاغری وجود داشته باشد، اما لازم به ذکر است بگوییم که جراحی‌ های لاغری در حال حاضر با در نظر گرفتن تمامی نکات ایمنی انجام می ‌شوند و بدون خطر می باشند.

در گذشته جراحی ‌های لاغری با استفاده از تکنیک‌ های باز و تهاجمی انجام می‌گرفت و ممکن بود که خطری بیمار را تهدید کند،

اما امروزه با در نظر گرفتن روش لاپاراسکوپی که از نوین ترین روش ‌ها در راستای پزشکی می ‌باشد و جراحی‌های لاغری به این صورت انجام می‌گیرد، دیگر هیچ گونه خطری عمل ‌های جراحی لاغری را تهدید نمی‌کند.

به‌ طورکلی عمل ‌های جراحی لاغری دارای کمترین ضرر و خطر می باشند و به سادگی با در نظر گرفتن چند سوراخ کوچک بر روی شکم انجام می گیرند.

همان ‌طور که در مطالب بالا ذکر کردیم وسایل لاپاراسکوپی عمل جراحی لاغری می‌توانند به واسطه چندین سوراخ کوچکی که بر روی شکم ایجاد شده‌اند، به داخل بدن وارد شوند و جراحی از این طریق برای بیمار صورت بگیرد. لازم به ذکر است بدانید که دوران نقاهت بعد از جراحی به واسطه لاپاراسکوپی بسیار کم می‌باشد و نیاز به مراقبت‌های خاص ندارد.

آن دسته از جراحی‌هایی که نتایج بسیار خوبی داشته‌اند، شامل موارد زیر می شوند:
آن دسته از جراحی‌هایی که نتایج بسیار خوبی داشته‌اند، شامل موارد زیر می شوند:

جراح لاغری به چه صورت عمل اسلیو معده را انجام می دهد؟

به طور کلی عمل اسلیو معده به این صورت انجام می‌گیرد که حدود هشتاد درصد از معده حذف می‌گردد. در معده هورمونی ترشح می‌ شود که به نام گرلین و یا هورمون اشتها نام‌گذاری شده است.

این هورمون سبب می ‌شود که فرمان گرسنگی به مغز صادر گردد و از این طریق فرد بیمار احساس گرسنگی کند و اقدام به خوردن غذا با حجم بالا داشته باشد.

هنگامی‌که عمل اسلیو معده رخ می ‌دهد، به واسطه هشتاد درصد حذف شده، بخش گرلین نیز از معده حذف می‌گردد و فقط بخشی از معده به صورت یک لوله باریک به جای می‌ماند.

با در نظر گرفتن عمل اسلیو معده کم شدن وزن محسوسی با توجه به عمل کوچک شدن در نظر گرفته می ‌شود و هورمون گرسنگی بیمار موجب دریافت کالری کمتری می شود و از این طریق می ‌تواند وزن فرد را بسیار کاهش دهد.

اگر بخواهیم از میزان دقیق و کاهش وزن بعد از عمل اسلیو معده صحبت کنیم، باید بگوییم بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از وزن افراد در یک ‌سال بعد از عمل جراحی کم می شود،

البته لازم به ذکر است بگوییم با توجه به در نظر گرفتن شرایط جسمانی و وزن فرد ممکن است برای برخی از افراد بعد از گذشت ۲۴ ماه بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش وزن داشته باشند، اما به ‌طورکلی سرعت کاهش وزن در این روش از جراحی های لاغری بسیار کم می ‌باشد و در مقایسه با دیگر روش‌های جراحی ممکن است به تدریج انجام بگیرد.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

مزایای عمل اسلیو معده:

از مزایای عمل اسلیو معده می‌توان به این نکته اشاره کرد:

به علت این‌که کاهش وزن در این روش به صورت تدریجی اتفاق می ‌افتد، سبب شل شدگی پوست نمی ‌شود. در عمل جراحی اسلیو معده برش‌ هایی که بر روی سطح پوست شکم انجام می شوند حدود 5/1 سانتی ‌متر می باشند،

به همین جهت بعد از به اتمام رسیدن دوره درمان، هیچ‌گونه آثاری از جای زخم بر روی شکم و پوست بیمار باقی نخواهد ماند و جای بخیه ناشی از جراحی لاغری در نظر گرفته نشده است.

برای چگونگی انجام عمل اسلیو معده برای لاغری در گرگان پیشنهاد میکنیم  از صفحه  عمل اسلیو معده در گرگان دیدن کنید.

در رابطه با عمل جراحی بالن معده نیاز است بیمار چه اطلاعاتی داشته باشد؟

ممکن است برخی از افراد به واسطه تشخیص پزشک مدنظر خود نیاز به انجام عمل جراحی لاغری بالن معده داشته باشند. به همین جهت باید قبل از انجام این عمل جراحی اطلاعات کاربردی از آن داشته باشند تا بتوانند هنگامی‌که به پزشک جراح خود مراجعه می‌کنند، در رابطه با سوالات ذهن خود با او مشورت کنند.

یکی دیگر از روش‌های متعدد برای جراحی لاغری عمل بالن معده می باشد. این روش یک روش غیرتهاجمی می باشد و هیچ‌گونه برش و بخیه ای در عمل بالن معده صورت نمی‌گیرد.

به‌ طورکلی برای عمل بالن معده بیمار بعد از این‌که بی‌حسی مدنظر را دریافت کرد، یک بالون یا بادکنک خالی به واسطه دهان بیمار به بدن او نفوذ پیدا می‌کند و از آن طریق به سمت معده حرکت داده می شود.

هنگامی‌که بالن مدنظر در جای مخصوص خود در معده جایگزین شد، پزشک جراح با در نظر گرفتن مواد لازم می‌تواند بالن را باد کند.

در عمل جراحی لاغری بالن معده هنگامی‌که بادکنک در داخل معده است، سبب پر کردن بخشی از ظرفیت معده می‌شود و از این طریق هنگامی که فرد غذا مصرف می‌کند، به زودی احساس سیری به او دست می دهد.

همین امر سبب کاهش وزن چشمگیری برای فرد می گردد، البته لازم به ذکر است بدانید که بالنی که در معده بیمار وجود دارد، بعد از گذشت چندین ماه به واسطه پزشک جراح از بدن او خارج می ‌شود.

مزایای عمل بالن معده:

انجام عمل جراحی بالن به این صورت می باشد که بعد از گذشت ۶ ماه حدود ۱۰ درصد از چربی های اضافه بر روی بدن بیمار مدنظر کاهش می ‌یابد.

اگر بخواهیم از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های بالن معده را نام ببریم این است که در این نوع جراحی لاغری جای برش و بخیه ای بر روی بدن بیمار در نظر گرفته نمی ‌شود و نیاز به گذراندن دوره استراحت بعد از جراحی وجود ندارد.

تا به این‌جای این مقاله با قصد داشتیم در رابطه با عمل بالن معده برای شما اطلاعاتی داشته باشیم، توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران بپردازیم و شما را از این موضوع مطلع کنیم.

مزایای عمل بالن معده:
مزایای عمل بالن معده:

جراح درباره عمل بای ‌پس معده چه اطلاعاتی در اختیار بیمار قرار می دهد؟

بهتر است بدانید عمل جراحی بای ‌پس معده یکی دیگر از عمل‌های لاغری است که به واسطه چندین سوراخ بسیار کوچک بر روی بدن شکل انجام می‌گیرد. عمل جراحی لاغری بای ‌پس معده به واسطه شیوه لاپاراسکوپی انجام می‌ شود،

اما این عمل به این صورت است که برای انجام آن نیاز است میزانی از بای پس حذف شود و سپس بعد از آن جراح لاغری قسمت ‌های معده به جا مانده را به واسطه بخیه به یکدیگر متصل می کنند. به طور کلی اگر بخواهیم از این نوع عمل جراحی صحبت کنیم، باید بگوییم که عبور غذا از روده دچار تحولاتی می ‌شود و دیگر از مسیر همیشگی عبور نمی‌کند.

در عمل جراحی بای ‌پس معده کاهش وزن به این صورت می باشد، هنگامی‌که بیمار غذا مصرف می کند به سرعت احساس سیری دارد و دیگر نیازمند دریافت کالری بالایی از غذا نمی ‌باشد. به دلیل تحولاتی که در معده اتفاق افتاده از مواد غذایی کمتری در بدن ذخیره می‌شود و به‌همین سبب لاغری برای افراد صورت می گیرد.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

مزایای عمل بای پس معده:

اگر بخواهیم از میزان کاهش وزن به واسطه عمل بای ‌پس معده بگوییم، باید ذکر کنیم بعد از انجام این روش بیمار حدود ۶۵ تا ۸۰ درصد کاهش وزن خواهد داشت. این اتفاق به صورتی است که بعد از گذشت ۱ سال فرد مدنظر تمامی چربی‌هایی که در بدن انباشته است، را از دست می‌دهد.

از ویژگی‌های بسیار مهم عمل بای ‌پس معده می ‌توان به این موضوع اشاره کرد که انجام این روش به واسطه شیوه لاپاراسکوپی انجام می‌شود و هیچ‌گونه خراش و برش‌های عمیقی بر روی بدن شکل نمی‌گیرد.

سوراخ‌هایی که با روش لاپاراسکوپی انجام می ‌شود، بسیار سطحی هستند و بعد از گذشت زمان کوتاهی محو می‌گردند و هیچ ‌گونه نشانی از آن ‌ها بر روی سطح پوست باقی نمی‌ ماند.

مزایای عمل بای پس معده:
مزایای عمل بای پس معده:

بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران برای کاهش وزن از چه متدهایی استفاده می کند؟

همان‌طور که از این موضوع آگاه هستید، اضافه‌ وزن و چاقی یکی از معضلات بزرگ زندگی انسان ‌ها می باشد. همان ‌طور که ذکر کردیم چاقی نه‌ تنها می‌ تواند بر روی ظاهر یک فرد تاثیر به سزایی بگذارد، بلکه می ‌تواند با خود بیماری ‌های خطرناک متعددی را به‌ همراه داشته باشد و از این طریق سلامتی افراد را به خطر بیندازد.

اغلب افرادی که از چاقی بسیار رنج می ‌برند، در خطر مبتلا شدن به بیماری‌ های متعدد دیگری نیز هستند، اما امروزه با در نظر گرفتن تکنولوژی و پیشرفت علم پزشکی شیوه ‌های متعددی برای بر طرف نمودن چاقی وجود دارد و دیگر افراد نگران اضافه وزن های خود نیستند و می‌ توانند به راحتی از شر چاقی خلاص شوند.

تکنیک های متعددی وجود دارد که بهترین جراحان لاغری تصمیم می‌گیرند از آن‌ ها برای برطرف نمودن اضافه ‌وزن استفاده کنند. در ادامه این موضوع تصمیم داریم در رابطه با این تکنیک ها بیشتر برای شما صحبت کنیم.

اهمیت کاهش وزن و ژیم غذایی اصولی

افراد بسیاری به اندام خود اهمیت می ‌دهند و علاقمند داشتن اندامی ایده‌آل هستند. این افراد می‌ توانند با در نظر گرفتن مطالب زیر میزان زیادی از اضافه‌ وزن خود را دفع کنند. حتماً می ‌دانید که روش ‌های طبیعی برای کاهش وزن رژیم های لاغری و ورزش می باشند،

اما این راهکار برای افرادی که میزان چاقی آن‌ ها بسیار زیادتر از حد معمول می باشد جواب‌گو نیست. به‌ طورکلی استفاده از برنامه غذایی که مطلوب افراد نمی ‌باشد، یکی از عوامل بسیار اساسی است که سبب اضافه وزن های زیاد می شود.

البته باید به این نکته توجه کرد که اگر رژیم غذایی یک فرد به گونه‌ای تعریف شده باشد که در طول روز باید گرسنگی تحمل کند، اشتباه است، زیرا این گرسنگی سبب می‌ شود که در شرایط بدی باشد و تصمیم نادرستی برای استفاده از مواد غذایی بگیرد،

اما رژیم غذایی، اصولی می ‌باشد که در تمام طول روز کالری‌های مصرفی وارد بدن فرد شوند و به درستی صورت بگیرد. حال اگر رژیم‌های لاغری و ورزش نتوانستند پاسخ‌گوی کاهش وزن افراد باشند، باید از شیوه‌های متعددی دیگری که می ‌توانند در این رابطه مؤثر واقع شوند، استفاده کرد.

اهمیت کاهش وزن و ژیم غذایی اصولی
اهمیت کاهش وزن و ژیم غذایی اصولی

جراحی پیکرتراشی

از روش‌هایی جراحی علم روز دنیا برای لاغری روش جراحی پیکرتراشی نیز موثر است. بهترین جراحان لاغری برای از بین بردن میزان زیادی از چربی ‌های بدن افراد می‌ توانند از جراحی پیکر تراشی استفاده کنند،

زیرا این روش می‌ تواند برای از بین بردن چربی‌های اضافه بدن به واسطه دستگاه‌های متعددی که از علم روز دنیا تبعیت می‌کنند، همانند لیپوساکشن، لیپوماتیک، بادی جت و غیره استفاده کند.

افرادی که تمایل به استفاده از جراحی پیکرتراشی دارند، می‌ توانند با در نظر گرفتن این روش به اندام ایده‌آل خود برسند و فقط در برخی از نقاطی که چربی بسیاری دارند، به واسطه جراحی پیکر تراشی چربی‌های آن ناحیه را کاهش دهند.

مزو تراپی لاغری

از دیگر روش‌های نوین به ‌جهت لاغری که جراحان انجام می دهند، میزوتراپی لاغری می باشد. این روش نیز برای از بین بردن چربی ‌های موجود بر روی بدن بسیار کارآمد می ‌باشد و اغلب بهترین جراحان لاغری این روش را نیز توصیه می‌کنند. در این روش موادی همانند ویتامین ‌ها، عصاره گیاهان و دیگر مواد مؤثر به بخش‌های متعدد چربی ها تزریق می شود.

این مواد کارایی بسیار مثبتی در راستای چربی ‌ها دارند و می‌ توانند در مقابل سلول‌های چربی ایستادگی کنند و آن‌ ها را رو به نابودی ببرند. به همین جهت این روش می ‌تواند سبب لاغری نیز شود. مؤثر واقع شدن روش مزوتراپی می‌تواند به تدریج اتفاق بیفتد و بعد از گذشت زمان معین شده‌ای تأثیرات خود را بر روی بدن و کاهش وزن می‌گذارد.

مزوتراپی در برطرف کردن چربی‌های موضعی بدن بسیار کاربرد دارد. همین طور در برخی موارد دیده شده که از این روش برای زیباسازی پوست و برطرف کردن ریزش مو نیز استفاده کرده‌اند و این روش توانسته است پاسخ‌گوی نیازهای افراد متعدد باشد.

مزو تراپی لاغری
مزو تراپی لاغری

چه اطلاعاتی در رابطه با بهترین جراح لاغری دارید؟

مطمئناً برای هر فردی داشتن یک اندام ایده آل یکی از مهم‌ترین خواسته‌ها می‌باشد. افراد راهکارهای متعددی را برای برای رسیدن به اندام ایده‌آل خود امتحان می کنند، بهتر است بدانید همیشه میزان چربی های موضعی که در بدن ایجاد می‌شود، سبب فرم دهی بدن و تغییراتی در آن می‌ شود و همین امر می ‌تواند جذابیت افراد را تحت تاثیر خود بگذارد.

همان‌ طور که در موارد بالا ذکر کردیم از نکات بسیار مهمی که می ‌تواند برای کاهش وزن اثرگذار باشد، تمرین‌های ورزشی تحت نظارت یک مربی خوب و رژیم‌های غذایی که به واسطه پزشک تغذیه برای افراد در نظر گرفته شده باشد، است،

اما ممکن است برخی از افراد سال ‌های متوالی از این روش ‌ها استفاده کرده‌اند و در راستای کاهش وزن خود موفق نبوده‌اند و در برخی از نقاط متفاوت بدن خود همانند ران‌ها، بازوها، پهلوها و دیگر نقاط بدن چربی‌های موضعی متعددی داشته‌اند و از این طریق سبب شده فرم بدن آن‌ها دچار تغییراتی شود و زیبایی نداشته باشد.

پیکرتراشی

وقتی که این اتفاق می ‌افتد، پزشک جراح لاغری بهترین راهکار را پیکرتراشی برای فرد موردنظر تشخیص می‌دهد و تصمیم می‌گیرد که به واسطه پیکرتراشی میزان قابل ‌توجهی از چربی‌هایی که در بافت‌هایی مانند پهلوها، ران‌ها و بازوها وجود دارند را از بین ببرد.

افرادی که به واسطه ورزش و تمرین های متعدد و رژیم غذایی قادر به از بین بردن چربی‌های متفاوت بدن خود نبوده اند، معمولاً به دنبال راهکارهای جراحی می‌گردند و ترجیح می دهند که به واسطه یک پزشک حاذق جراحی لاغری بر روی بدن آن‌ها انجام شود.

جراح چه وظیفه ای دارد؟

پزشک جراح لاغری می‌تواند در راستای تمامی تخصص‌های موجود برای کاهش وزن، بهترین شیوه و متد روز دنیا را در نظر بگیرد. با توجه به این‌که اطلاعات به روزی از تکنولوژی‌ های نوین دارد، با در نظر گرفتن مشاوره‌های لازم برای فرد بیمار می‌ تواند در رابطه با انواع روش‌های جراحی لاغری برای او اطلاعاتی داشته باشد.

جراح لاغری طی چندین جلسه متعدد مشاوره‌ های لازم را برای بیمار در نظر می‌گیرد، سپس با در نظر گرفتن شرایط بیمار و وضعیت جسمانی او تصمیم نهایی را برای انتخاب یکی از روش‌های جراحی لاغری در نظر می‌گیرد،

البته در این راستا لازم است که پزشک مدنظر در رابطه با تمامی مزایا و ویژگی‌های جراحی بیمار را مطلع کند، سپس بیمار می ‌تواند با در نظر گرفتن نظر پزشک معالج خود اقدام به انجام جراحی لاغری کند.

جراح چه وظیفه ای دارد؟
جراح چه وظیفه ای دارد؟

جراح لاغری چگونه پیکرتراشی اندام‌ های بدن را انجام می دهد؟

حتماً می ‌دانید که اندام‌ های متعددی از بدن دچار چربی های موضعی هستند. ران و پهلوها جزء نواحی بی‌شماری هستند که در همه افراد ممکن است چربی‌های متعددی وجود داشته باشد.

به همین جهت جراحی لاغری در تلاش است با در نظر گرفتن شیوه ‌های نوین علم پزشکی چربی‌هایی که در قسمت پهلو و ران یک بیمار می باشد، را خارج کند. در این راستا باید بدون این‌که صدمه‌ای به دیگر نقاط بدن وارد شود، دفع چربی ها از ران و پهلو صورت بگیرد.

برای انجام این جراحی، جراح لاغری در تلاش است که بیمار هیچ گونه دردی از این نوع عمل جراحی احساس نکند، سپس با در نظر داشتن یک عمل جراحی موفقیت آمیز به وزن مناسب خود دست یابد. از رایج ترین روش‌های پیکر تراشی می‌توان پیکرتراشی لیپوماتیک را نام برد.

این روش بدون بیهوشی برای بیمار اتفاق می ‌افتد و می‌تواند سبب به وجود آمدن ظاهری زیبا در اندام‌های متعدد بدن شود.

جراح لاغری چگونه پیکرتراشی اندام‌ های بدن را انجام می دهد؟
جراح لاغری چگونه پیکرتراشی اندام‌ های بدن را انجام می دهد؟

بهترین پزشک جراحی لاغری چگونه جراحی می‌باشد؟

به طور کلی اگر بخواهیم از ویژگی‌های یک جراح تخصصی نام ببریم، باید بدانید که بهترین جراح لاغری فردی است که بتواند با در نظر گرفتن تمامی تکنیک ‌های نوین پزشکی مشاوره‌ های لازم را برای بیمار و افراد دارای اضافه وزن داشته باشد و از این طریق راهنمای مؤثری برای او باشد.

تخصص و مهارت پزشک جراح می‌تواند در راستای نتیجه و اثربخشی جراحی لاغری بسیار مؤثر باشد. به همین سبب هنگامی‌که فردی دچار اضافه وزن بیش از اندازه می باشد نیاز است که حتماً به جراح با تخصصی مراجعه کند تا در رابطه با تمامی جزئیات عمل جراحی آگاه باشد.

از این طریق نیز پزشک مدنظر می‌ تواند در خصوص تمامی تجربه‌ های خود و داروهایی که نیاز است در این راستا بیمار استفاده کند، با او گفت‌وگو کند و راهنمایی ‌های مناسبی در این جهت برای او به ‌همراه داشته باشد.

به دلیل این‌که ممکن است برخی از بیمارانی که دچار اضافه وزن بسیار می باشند، از مشکلاتی همانند دیابت و فشارخون رنج ببرند، نیاز است که با در نظر گرفتن تمامی شرایط آن ‌ها جراحی لاغری صورت بگیرد. اگر پزشک مدنظر از تمامی مشکلات آن‌ ها اطلاعات کافی داشته باشد، می ‌تواند با کنترل کردن مشکلات به‌ وجود آمده، راهکار مناسبی برای جراحی لاغری انتخاب کند و از این طریق افراد را به اندام ایده‌آل برساند.

بهترین پزشک جراحی لاغری چگونه جراحی می‌باشد؟
بهترین پزشک جراحی لاغری چگونه جراحی می‌باشد؟

ویژگی‌ های جراح لاغری به چه صورت است؟

حتماً می ‌دانید که جراح لاغری باید ویژگی‌ هایی داشته باشد که بتواند عمل شما را به خوبی پشت سر بگذارد. در ادامه این مطلب قصد داریم در رابطه با مهم‌ ترین ویژگی‌ ها و خصوصیات یک جراح لاغری برای شما بیشتر بگوییم.

اولین و مهم‌ترین نکته در راستای خصوصیات جراح لاغری این است که باید از تمامی امکانات روز دنیا اطلاعات کافی داشته باشد و روز به روز سطح اطلاعات او پیشرفت کند.

نیاز است که پزشک جراح لاغری حتماً در کلینیک زیبایی اقدام به انجام روش‌های درمانی برای لاغری کند که تمامی امکانات و لوازم پیشرفت در آن وجود داشته باشند.

هر پزشک جراحی لاغری، دارای کادر پزشکی مخصوص خود می باشد. حال نیاز است که کادر پزشکی این پزشک از تخصص و مهارت کافی در راستای کاری خود بهره‌مند باشند.

تجارب بسیار زیاد یک جراح لاغری

تجارب بسیار زیاد یک جراح لاغری می ‌تواند از مهم‌ترین ویژگی ‌های او به حساب بیاید. عمل‌های متعددی که جراح لاغری انجام داده است می‌تواند به ‌عنوان رزومه کاری او در نظر گرفته شود.

نیاز است که یک جراح لاغری از تمامی متدهای لاغری آگاه باشد و در رابطه با آن ‌ها اطلاعات کافی داشته باشد.

تعداد عمل‌های زیبایی که یک جراح لاغری به سر انجام می ‌رساند و با موفقیت رو به رو می شود می‌تواند از ویژگی ‌های منحصربه ‌فرد او به حساب بیاید.

نیاز است که جراح لاغری که به ‌جهت کاهش وزن خود از او کمک می گیرید، معروف باشد و در جامعه نام پرآوازه‌ای داشته باشد.

بهتر است بیماران قبلی که تحت نظر این جراح عمل جراحی لاغری انجام داده‌اند، از نتیجه عمل رضایت کافی داشته باشند و به نتیجه دلخواه و اندام متناسب رسیده باشند.

از نکات بسیار مهمی که یک جراح لاغری باید حتماً از آن برخوردار باشد، داشتن مجوزهای لازم از طریق وزارت بهداشت می ‌باشد.

تجارب بسیار زیاد یک جراح لاغری
تجارب بسیار زیاد یک جراح لاغری

هنگام مراجعه به مطب جراح لاغری چه کارهایی باید انجام داد؟

در ابتدا نیاز است هنگام مراجعه بیمار به پزشک شرایط روحی و جسمی او مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. ممکن است در برخی موارد به دلیل چاقی های مفرط و اضافه‌ وزن بسیار زیاد بیمار دچار مشکلات روحی روانی متعددی شده باشد.

هنگامی‌که آزمایش های متعدد برای ارزیابی وضعیت جسمی و روحی بیمار انجام می ‌شود و مشکلی از این جهت برای بیمار وجود ندارد، نیاز است که پزشک جراحی مراقبت ‌های قبل از عمل را برای بیمار بازگو کند و از این طریق آگاهی لازم را برای او داشته باشد.

ازجمله مواردی که پزشک مدنظر حتماً باید در راستای جراحی لاغری به آن‌ها تسلط کافی داشته باشد عبارت‌ند از:

 • تخصص کافی
 • سابق
 • حرفه
 • خلاقیت
 • استفاده از روش‌ های نوین
 • استفاده از ابزارهای کاربردی جدید
 • داشتن علم و آگاهی از تکنیک های روز جهان
 • در نظر گرفتن روش‌هایی که از عوارض کمتری برخوردار هستند.

تا به این ‌جا قصد داشتیم در رابطه با مواردی که بیمار نیاز است هنگام مراجعه به مطب جراح لاغری حتماً آن ‌ها را رعایت کند، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه این مبحث نیز در تلاش هستیم تا در رابطه با بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران برای شما صحبت کنیم.

هنگام مراجعه به مطب جراح لاغری چه کارهایی باید انجام داد؟
هنگام مراجعه به مطب جراح لاغری چه کارهایی باید انجام داد؟

خدماتی که نیاز است جراح لاغری به بیمار ارائه دهد، شامل چه مواردی می ‌شود؟

به طور کلی برای این‌که یک جراح از تخصص کافی برخوردار باشد، نیاز است که تعداد زیادی از عمل‌ های جراحی لاغری را انجام داده باشد. در همین راستا نیاز است که نتایج تمامی این عمل‌ها رضایت‌بخش باشند و افراد کاهش وزن چشمگیری داشته باشند.

پزشک مدنظر باید به گونه‌ای رفتار کند و شیوه ‌های لازمی را در نظر بگیرد که از عوارض کمتری برای بیمار برخوردار باشند. همین طور نیاز است که حتماً ویزیت ‌هایی سر وقت به واسطه جراح مدنظر صورت بگیرد و با در نظر داشتن آن‌ها سلامت کامل بیمار را تضمین کند.

استفاده از روش‌ های متنوع

یک جراح خوب و حرفه‌ای باید در تلاش باشد که از روش‌ های متنوعی استفاده کند که عوارض بسیار کمی برای بیمار به همراه داشته باشد.

همین ‌طور با در نظر گرفتن و ارزیابی مشکلات و خطرها، بهترین روند درمان را برای بیمار به ارمغان بیاورد. از ویژگی‌ های متعدد یک جراح لاغری خوب انتخاب روش مناسب می باشد.

در همین راستا لازم است که پزشک به واسطه عمل‌های متعددی که بر روی بیماران انجام داده است، از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار باشد و از این طریق زبانزد جامعه باشد و افراد بسیاری در یک جامعه با اسم او آشنایی داشته باشند. هنگامی‌که یک پزشک از فرایند کارایی بالایی برخوردار می باشد، بیمار با اطمینان خاطر می تواند روند عمل جراحی خود را به دست او بسپارد.

به دست آوردن رتبه و امتیاز یک پزشک در بین تمامی پزشکانی که در جامعه امروز حاضر هستند، یک امر بسیار دشوار می باشد و حتماً آن پزشک از تخصص و مهارت کافی برخوردار است که همه افراد جامعه او را قبول دارند. در تلاش بودیم در این مطلب در رابطه با خدمات منحصر به‌ فردی که نیاز است جراحی لاغری برای بیمار به همراه داشته باشد، برای شما صحبت کنیم،

اما در ادامه این مبحث بیشتر به ویژگی ‌های بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران می‌پردازیم. می‌توانید در ادامه این مطالب با عنوان بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران با ما همراه باشید.

 

استفاده از روش‌ های متنوع
استفاده از روش‌ های متنوع

انتخاب روش ‌های جراحی لاغری از سوی پزشک به چه علت می‌ باشد؟

پزشک جراحی لاغری به دلایل متعددی اقدام به انتخاب یکی از روش‌های جراحی لاغری برای افراد چاق می کند. حال ممکن است، این دلایل تجربه بیماری ‌های فرد، بیماری‌های زمینه ای، رژیم‌های غذایی متعدد و. . . باشند.

در این راستا ممکن است افرادی مشکلات متعددی اعم از رفلاکس معده داشته باشند. ممکن است برخی دیگر از افراد به بیماری سرطان دچار باشند. امکان دارد که این افراد نتوانند از روش‌های جراحی لاغری برای کاهش وزن استفاده کنند،

زیرا همان ‌طور که ذکر کردیم هنگامی که عمل بای ‌پس معده برای یک بیمار رخ می دهد، میزان زیادی از معده حذف می‌ شود و دیگر آندوسکوپی در این روش معنایی ندارد. به همین جهت فردی که دچار مشکلاتی از قبیل رفلاکس معده و سرطان می باشد، نمی‌تواند از این عمل جراحی استفاده کند.

انتخاب یکی از روش‌های درمانی

در همین راستا پزشک مدنظر با در نظر گرفتن شرایط بیمار می ‌تواند اقدام به انتخاب یکی از روش‌های درمانی به جهت کاهش وزن برای افراد کند و افرادی که از این مشکلات رنج می ‌برند، می‌توانند با استفاده از جراحی اسلیو معده کاهش وزن داشته باشند.

به دلیل این‌که در عمل اسلیو معده حدوداً بین هفتاد تا هشتاد درصد از میزان معده حذف می‌گردد و به همان اندازه ممکن است از سرطان کاسته شود. استفاده از روش آندوسکوپی در عمل اسلیو معده ممانعتی ندارد، زیرا میزانی از معده باقی مانده است و به راحتی می توان عمل آندوسکوپی را نیز انجام داد،

اما لازم به ذکر است بدانید که جراحی اسلیو معده برای افرادی که از میان وعده های بسیاری استفاده می‌کنند و اشتهای بالایی دارند، در نظر گرفته نمی ‌شود، زیرا ممکن است بعد از انجام این عمل جراحی مجدداً بازگشت به وزن اولیه خود را داشته باشند.

انتخاب یکی از روش‌های درمانی
انتخاب یکی از روش‌های درمانی

آشنایی با جراحی لاغری

راهکار مناسبی که برای کاهش وزن و درمان چاقی وجود دارد، جراحی لاغری نام دارد، البته در برخی موارد ممکن است این جراحی را به نام جراحی باریاتریکیا نیز بشناسد.

به‌ طورکلی استفاده از این روش در کل جهان مرسوم شده است، زیرا افراد بسیاری از مشکلات اضافه‌وزن و چاقی رنج می ‌برند و می ‌توانند از جراحی لاغری استفاده کنند. این روش پایداری بسیار زیادی به ‌همراه خواهد داشت، البته این یک روش نوین نمی‌باشد و استفاده از آن قدمت ۶۰ ساله دارد.

البته در گذشته این نوع جراحی به صورت جراحی باز انجام می‌گرفت و ممکن بود که بیمار مدت زمان بسیاری بستری باشد و دوره نقاهت طولانی داشته باشند.

در همین راستا نیز بیمار دردهای بسیاری تحمل می‌کرد و مشکلات متعددی داشت، اما امروزه با در نظر گرفتن پیشرفت و تکنولوژی و جایگزینی روش لاپاراسکوپی به جای روش تهاجمی و جراحی باز، این روش توانسته است میزان بستری این بیماری را بسیار کوتاه‌تر کرده و دوره نقاهت این بیماران کمتر از حد معمول می باشد. در این راستا بیماران هیچ‌گونه دردی احساس نمی‌کنند و جای نگرانی برای انجام جراحی لاغری برای وجود ندارد.

ایجاد چند برش کوچک

همان ‌طور که ذکر کردیم استفاده از عمل لاپاراسکوپی بسیار راحت می‌باشد و با استفاده از به وجود آوردن چندین برش کوچک بر روی ناحیه مد نظر می توان عمل جراحی لاغری را انجام داد.

هنگامی که بیمار به واسطه روش لاپاراسکوپی جراحی لاغری انجام می دهد، به سرعت می ‌تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. تکنیک‌های متعددی در راستای جراحی لاغری وجود دارد که مهارت پزشک مدنظر آن‌ها را تایید می‌کند.

از بهترین روش‌های جراحی چاقی اسلیو معده می باشد. در عمل جراحی اسلیو معده حدود هشتاد درصد از معده از بدن بیرون می آید. بعد از گذشت حدود یک سال فرد مدنظر لاغری بسیار زیادی را تجربه می‌کند. یکی از متداول‌ترین جراحی‌های لاغری بای پس معده نام گرفته شده است.

در جراحی بای ‌پس معده هیچ گونه چربی از بدن خارج نمی‌شود، فقط مسیر گوارش معده و روده تغییر می کند. این روش به صورتی اتفاق می‌ افتد که حدود ۱۰۰ سانتی متر از روده کوچک از جریان گوارش دچار تغییر مسیر می شود،

البته میزان اندازه روده کوچک با در نظر گرفتن شاخص توده بدنی بیمار اتفاق می‌افتد و پزشک تشخیص می‌دهد که چه میزان لازم است، در عمل جراحی بای‌پس معده انجام بگیرد. بعد از گذشت یک سال از عمل جراحی بای‌ پس معده فرد می‌ تواند کاهش وزن داشته باشد و به وزن موردنظر خود دست بیابد.

ایجاد چند برش کوچک
ایجاد چند برش کوچک

جراحی مینی بای ‌پس چگونه انجام می شود؟

یکی دیگر از انواع جراحی‌ های چاقی عمل مینی بای پس می باشد، البته کارکرد این نوع جراحی شباهت بسیاری به روش بای پس معده دارد،

اما اندازه روده کوچکی که سبب جریان گوارش می شود، بیشتر از جراحی بای‌پس معده در نظر گرفته می شود. اغلب جراحی مینی بای ‌پس معده برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که چاقی مفرط دارند و شاخص توده بدنی آن‌ها بالای ۴۰ می‌ باشد.

دلایل اضافه وزن

دلایل اضافه‌وزن بسیار زیاد هستند. در زندگی روزمره امروز رعایت نکردن رژیم غذایی مناسب و عدم تحرک از مهم‌ترین مسائل برای اضافه‌وزن و چاقی هستند.

اگر اضافه وزن افراد به حدی زیاد باشد، ممکن است سبب مشکلات متعددی همانند افزایش چربی خون، سایر مشکلات تحرکی، فشارخون، دیابت، مشکلات مفاصل و دیگر مشکلات شود، البته اغلب افراد تصمیم می‌گیرند که کاهش وزن را به واسطه جراحی متعدد را داشته باشند،

اما برخی از افراد ممکن است دیرتر به تنظیم نمودن وزن خود اقدام کنند و رژیم ها و ورزش های متعدد را سرلوحه زندگی خود نمایند. این چربی های متعدد در بدن افراد ذخیره می‌گردد و مبتلا شدن به بیماری‌ های متعهد،آن ‌ها را تهدید می کند.

اغلب پزشکان جراحی‌ها را برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۲ می باشند، پیشنهاد می کنند. همان‌طور که می‌ دانید برای در نظر گرفتن شاخص توده بدنی نیاز به قد و وزن فرد موردنظر داریم تا از این طریق بتوانیم میزان اضافه وزن آن را در نظر بگیریم.

اگر بخواهیم پرطرفدارترین عمل جراحی در میان تمامی موارد ذکرشده را نام ببریم می توانیم به عمل اسلیو معده اشاره کنیم. به دلیل این‌که این جراحی به صورت تهاجمی انجام می‌گیرد و بیمار مدت زمان کمی را در بیمارستان دوره نقاهت می‌گذراند.

جراح لاغری چگونه عمل جراحی پلیکاسیون معده را انجام می دهد؟

یکی دیگر از روش‌های جراحی لاغری عمل پلیکاسیون معده می‌باشد. این روش نیز به واسطه لاپاراسکوپی و به‌ صورت تهاجمی انجام می‌ شود و دوره نقاهت بسیار کمی را برای بیمار در نظر می‌گیرد. در این روش جراحی معده به صورت پلیسه های یک دامن بر روی یکدیگر دوخته می‌شود.

به همین جهت نام این جراحی لاغری را پلیکاسیون نام‌گذاری کرده اند. از این طریق میزان حجم معده بسیار کوچک‌تر از حد معمول می ‌شود و هنگامی‌که فرد مورد نظر غذا مصرف می‌کند، زودتر از دیگر اوقات احساس سیری می‌کند. به‌ طور کلی در این عمل جراحی هیچ قسمتی از معده حذف نمی‌گردد،

به همین جهت اگر بیمار از عمل جراحی خود پشیمان شود، به سادگی می‌ تواند اندازه معده خود را به حالت اولیه برگرداند. اغلب جراحان لاغری توصیه می‌کنند، افرادی که دارای ۳۰ تا ۳۵ کیلو چربی اضافه هستند، می‌توانند از این روش جراحی به جهت کاهش وزن استفاده مفیدی داشته باشند.

جراح لاغری چگونه عمل جراحی پلیکاسیون معده را انجام می دهد؟
جراح لاغری چگونه عمل جراحی پلیکاسیون معده را انجام می دهد؟

چاقی می تواند سبب به وجود آمدن چه بیماریی هایی شود؟

در تمامی مطالب بالا قصد داشتیم در رابطه با جراحی متفاوت از برطرف نمودن چاقی و بهترین پزشک جراحی لاغری برای شما صحبت کنیم. حال در ادامه می ‌خواهیم در رابطه با معضلاتی که چاقی بیش از حد برای افراد به ‌همراه خواهد داشت، برای شما صحبت کنیم. مشکلات چاقی شامل موارد زیر می شود:

 • دیابت نوع ۲
 • آپنه خواب ( وقفه تنفسی در خواب)
 • بیماری قلبی و سکته
 • فشارخون بالا
 • برخی از انواع سرطان
 • بیماری کبد چرب
 • بیماری کلیوی
 • عوارض بارداری مثل افزایش فشارخون و افزایش خطر زایمان سزارین

قصد داریم در ادامه این مبحث مشکلات متعددی که بر اثر چاقی برای شما رخ می دهد، بپردازیم و همین طور از فواید بسیار کاهش وزن بیشتر بگوییم.

مهم‌ترین مشکلات ناشی از چاقی چه مواردی می باشند؟

در ادامه این مبحث قصد داریم، در رابطه با مهم‌ترین مشکلات ناشی از چاقی برای شما صحبت کنیم.

بیماری‌های قلبی

اختلالاتی که مرتبط با قلب می باشد شامل بیماری‌های قلبی می ‌شود. از مهم ترین بیماری ‌های قلبی می‌توان به گرفتگی عروق اشاره کرد.

وظیفه عروق در قلب این است که بتوانند خون‌رسانی به بافت‌های قلب را انجام دهند و همین طور می‌توانند سلول‌های عضلانی قلب را تغذیه کنند.

حال تصور کنید که اگر در این عروق گرفتگی رخ دهد، سبب می ‌شود که خون‌ رسانی و تغذیه سلول‌های عضلانی قلب کمتر شود و ممکن است فرد دچار نارسایی قلبی، درد در قفسه سینه، ایست قلبی و آریتمی‌های قلبی شود. از مهم ‌ترین عوامل و مشکلات قلب، گرفتگی عروق می باشد که می‌تواند سبب مرگ ‌و میر نیز شود.

ارتباط بیماری‌های قلبی با چاقی چیست؟

عموماً افرادی که دچار اضافه وزن هستند، بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری ‌های قلبی می ‌باشند. این افراد ممکن است بیماری ‌های دیگری همانند دیابت، کلسترول بالا، فشار خون و. . . داشته باشند،

زیرا هنگامی‌که وزن افراد بیشتر می شود، به خون‌رسانی بیشتری نیاز دارد و نیاز است که قلب بیشتر برای پمپاژ کردن خون تپش داشته باشد.

آیا کاهش وزن کمک می‌کند؟

در راستای این موضوع باید بدانید کاهش وزن می‌تواند بسیار مفید واقع شود. هنگامی که حدود ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدن کاهش می یابد، می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و گرفتگی عروق را کمتر کند و از این طریق سلامت افراد را تضمین می‌کند.

به ‌عنوان نمونه اگر شما فردی هستید که ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارید، اگر بتوانید حدود ۵ کیلوگرم از وزن خود را کم کنید، همین کم شدن وزن می‌تواند اثر بسیاری بر روی قلب شما بگذارد.

به همین جهت کاهش وزن سبب برطرف شدن عواملی همچون فشار خون، کاهش سطح کلسترول می ‌شود و از این طریق خون در رگ ‌ها بهتر پمپاژ می‌گردد.

آیا کاهش وزن کمک می‌کند؟
آیا کاهش وزن کمک می‌کند؟

سکته مغزی

وقتی که سکته مغزی رخ می دهد، به قسمتی از مغز و سلول‌های آن خون نمی‌رسد. از رایج‌ترین انواع سکته ‌های مغزی سکته ای است که در آن عروق مغزی مسدود می‌گردند و لخته ‌های خون به وجود می‌آید.

برخی دیگر از سکته ‌ها به این شکل اتفاق می افتد که عروق مغزی پاره می شوند. عموماً سکته‌ های مغزی در ایران شایع هستند و دومین علت مرگ و میر می ‌باشند.

ارتباط سکته با چاقی چیست؟

همان‌طور که ذکر کردیم افزایش وزن رابطه تنگاتنگی با فشار خون دارد و فشارخون نیز از عوامل مهمی است که در راستای سکته مغزی تاثیر گذار است. دیگر مشکلات به ‌وجود آمده به واسطه این موضوع می‌تواند قند خون بالا، بیماری‌های قلبی و کلسترول بالا باشد و از عوامل مهم سکته‌های مغزی به حساب بیایند.

آیا کاهش وزن کمک می‌کند؟

برای این‌که بتوانید از سکته مغزی جلوگیری کنید، مهم‌ترین راهکار کنترل فشار خون است. حال دقت کنید که کنترل فشار خون به چه صورت انجام می‌گیرد. افزایش وزن یکی از دلایل مهم بالا رفتن فشار خون می باشد. اگر افراد اقدام به کاهش وزن کنند، می‌توانند فشار خون خود را به خوبی کنترل کنند و از این طریق باعث بهبود وضعیت کلسترول و قند خون شوند و سکته مغزی نیز از این طریق کاهش می‌ یابد.

آیا کاهش وزن کمک می‌کند؟
آیا کاهش وزن کمک می‌کند؟

سرطان

تومورها هنگامی‌که سلول‌های بدن به طور غیرعادی رشد می کنند، در بدن شکل می گیرند. همان ‌طور که می‌دانید اگر سلول‌های متعدد وارد قسمت ‌های دیگر بدن شوند، می‌توانند در آن‌جا نیز تقسیم شوند و تبدیل به بیماری سرطان گردند.

ارتباط سرطان با چاقی چیست؟

هنگامی‌که افزایش وزن در بدن رخ می‌دهد، می‌تواند یکی از عوامل بسیار مهم در بروز ایجاد سرطان‌ها باشد. اگر بخواهیم علت دقیق رخ دادن این اتفاق را ذکر کنیم، باید بگوییم هنوز هیچ گونه دلیل مشخص شده‌ای برای این اتفاق در نظر گرفته نشده است،

اما به‌ طور کلی ممکن است که افزایش وزن سبب به وجود آمدن هورمون‌های چربی بیشتر شود و از این طریق رشد تومورهای سرطانی نیز بیشتر می شود.

همان ‌طور که می‌دانید اضافه ‌وزن بیش از حد به سبب زندگی ناسالم و بی‌کیفیت حاصل می‌گردد و عموماً افرادی که دچار عادات غذایی ناسالم هستند و تحرک و فعالیت های جسمانی ندارند، بیشتر از اضافه ‌وزن رنج می ‌برند و خطر ابتلا به سرطان برای این افراد افزایش می یابد.

چه سرطان‌هایی با چاقی ارتباط دارند؟

برخی از سرطان‌ها که ارتباط تنگاتنگی با چاقی و اضافه‌ وزن دارند عبارتند از:

 • سرطان کلیه
 • سرطان کیسه صفرا
 • سرطان راست روده بزرگ
 • سرطان سینه بعد از یائسگی
 • سرطان آندومتر

آیا کاهش وزن در کم شدن احتمال سرطان به شما کمک می‌کند؟

از مهم ‌ترین دلایلی که می‌تواند از سرطان جلوگیری کند، جلوگیری از اضافه وزن می باشد. حال تصور کنید که اگر تغذیه سالم و زندگی به سبک درستی داشته باشید و تحرک فیزیکی در آن اتفاق بیفتد، خطر مبتلا شدن به سرطان برای شما بسیار کاهش می ‌یابد.

آیا کاهش وزن در کم شدن احتمال سرطان به شما کمک می‌کند؟
آیا کاهش وزن در کم شدن احتمال سرطان به شما کمک می‌کند؟

کبد چرب

از دیگر مشکلات چاقی می ‌توان به کبد چرب اشاره کرد. کبد چرب می ‌تواند باعث از کار افتادن کبد شود. چربی‌های متعددی در درون کبد جمع می ‌شوند که می ‌توانند در بلند مدت سبب صدمه زدن به کبد شوند.

ارتباط کبد چرب و چاقی چیست؟

به ‌طور کلی به وجود آمدن بیماری کبد چرب دلیل مشخصی ندارد. البته لازم به ذکر است بدانید که این بیماری اغلب در افراد میان‌سال چاق یا افرادی که دارای اضافه وزن بسیاری هستند، بیشتر دیده می شود. به همین دلیل از عواملی است که با چاقی رابطه مستقیمی دارد.

آیا کاهش وزن کمک می کند؟

بهتر است بدانید ممکن است درمانی برای کبد چرب وجود نداشته باشد، اما تغذیه سالم و فعالیت بدنی می ‌تواند باعث بهبود کبد چرب شود. تغییر در سبک زندگی رشد این بیماری را متوقف می‌کند و ممکن است سبب بهبودی نیز شود.

چگونه بهترین جراح لاغری را پیدا کنیم؟

برخی از عوامل می‌ توانند در پیدا کردن یک جراح بهترین جراح لاغری شما را یاری کنند. این عوامل عبارتند از:

نظرات و تجربیات بیماران

از بهترین روش‌هایی که می‌توانید جراحی لاغری مناسب را پیدا کنید، استفاده از تجربیات بیماران جراح مدنظر می باشد.

نتایج قبل و بعد از عمل

عکس های قبل و بعد از عمل می توانند به یافتن یک جراح لاغری به شما کمک کنند. لازم است که برای تشخیص بهترین جراح لاغری تصاویر قبل و بعد بیماران او را مشاهده کنید.

تسلط بر همه روش های جراحی لاغری

بهترین جراح لاغری باید بتواند به تمامی روش‌ های جراحی تسلط کافی داشته باشد و با در نظر گرفتن شرایط موجود بهترین روش را برای شما در نظر بگیرد.

تعداد بیماران و شمار عمل ‌هایی که انجام شده است

هر چه تعداد عمل‌ های انجام‌شده یک پزشک بیشتر باشد، تخصص او در زمینه کاری خود بیشتر می باشد.

دسترسی به جراح

روش دستیابی به جراح لاغری نکته مهمی است که می ‌تواند به شما برای انتخاب بهترین جراح کمک کند. اگر پزشک مدنظر شما در فضای مجازی، مطب و سایت خود فعالیت دارد، می‌توانید به‌راحتی به او دسترسی پیدا کنید.

نحوه دریافت هزینه لاغری

عموماً انجام روش‌های جراحی لاغری با هزینه‌های بسیاری رو به رو می باشد و بیمه نمی ‌تواند هزینه‌ های آن را تقبل کند، اما ممکن است پزشک مدنظر شما با بیمارستان ‌های دولتی قرارداد داشته باشد تا از این طریق هزینه ‌های شما کاهش بیابد.

نحوه پاسخ دادن و نگاه جراح به شما

هنگامی که افراد از مرض چاقی مفرط رنج می‌برند و سوالات متعددی در ذهن خود دارند. یک جراح با اخلاق می ‌تواند پاسخ‌گوی تمامی سوالات شما باشد و تمام و کمال به مشکلات شما گوش فرا دهد.

جان و سلامتی شما برای جراح مهم است

بهترین جراح لاغری هیچ‌گاه سر پول معامله نمی‌کند و جان شما را به خطر نمی‌اندازد. جراح خوب توصیه‌های بسیاری برای شما در نظر می‌گیرد.

بیمارستانی که تحت عمل قرار می گیرید

لازم است بیمارستانی که تحت درمان در آن قرار می گیرید، بیمارستان مجهز و خوش‌نامی باشد و تجهیزات کافی برای انجام جراحی مدنظر شما را داشته باشد.

تخصص جراح بسیار مهم است

حتماً می ‌دانید که جراحان فراوانی توانایی دارند که جراحی لاغری را انجام دهند، اما مناسب ترین جراح لاغری شخصی است که تخصص فراوانی در زمینه کاری خود دارد و دوره‌های فراوانی در راستای تخصص خود گذرانده و سلامت بیمار را تضمین می‌کند.

آمار و ارقام موفقیت‌های جراح

بهتر است که از درصد موفقیت های پزشک جراح خود اطلاع داشته باشید و از این طریق با خیال آسوده عمل جراحی لاغری خود را به دست بهترین جراح لاغری بسپارید.

میزان دستمزد بهترین جراح لاغری به چه صورت است؟

به‌ طورکلی نمی ‌توان یک قیمت تعیین‌شده برای دستمزد جراح در نظر گرفت، زیرا جراحان با توجه به تخصص و مهارت خود ممکن است، دستمزد متفاوتی داشته باشند.

پیچیدگی عمل از مهم‌ترین عواملی است که ممکن است بر روی دستمزد بهترین جراح لاغری تاثیرگذار باشد، البته لازم به ذکر است بدانید مکان مدنظر که جراحی در آن انجام شده بیمارستان دولتی می باشد یا خصوصی؟

زیرا این موارد نیز بر روی هزینه‌های دستمزد پزشک تاثیرگذار هستند. امکانات منحصر به ‌فردی که در هر بیمارستان ارائه می شود، هزینه‌های موجود را تغییر می دهند.

کلام آخر در رابطه با بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران

در تمامی مطالب بالا قصد داشتیم در رابطه با بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران برای شما صحبت کنیم. یافتن بهترین دکتر از عوامل بسیار مهمی است که در راستای نتیجه عمل شما بسیار مهم می باشد.

برای این‌که بتوانید از مشکل چاقی رهایی یابید و به سلامتی و اندام ایده‌آل برسید، نقش حرفه‌ای یک پزشک تاثیر به سزایی دارد. به همین جهت باید در تلاش باشید که با در نظر گرفتن بهترین دکتر جراحی لاغری بتوانید این موضوع را به حقیقت برسانید.

لازم است بدانید جراح لاغری علاوه بر داشتن تخصص‌ های کافی، باید اصول اخلاق حرفه‌ای داشته باشد و در راستای سلامت بیمار خود تلاش کند. امیدواریم که با در نظر گرفتن تمامی مطالب بالا بتوانید بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران را برای کاهش وزن خود پیدا کنید.

در این جا به انتهای مقاله ی بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران رسیدیم و امید است که موارد مطرح شده در خصوص بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران برای همه ی شما مفید بوده باشند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید