بهترین دکتر بای پس معده در تهران

بهترین دکتر بای پس معده در تهران
فهرست مطالب

در مقاله بهترین دکتر بای پس معده در تهران در مورد عمل بای پس معده،  اقدامات قبل و بعد از عمل، دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر بای پس معده در تهران و مطالب مفید دیگر اطلاعاتی را ارائه می دهیم. تا انتهای مطلب علمی پزشکی بهترین دکتر بای پس معده در تهران، همراه شما هستیم.

برای دانستن اطلاعات در رابطه با تغذیه و مراقبت بعد از عمل بای پس معده و رژیم غذایی دوران نقاهت لازم می باشد از صفحه مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510 📞

مقدمه

بهترین دکتر بای پس معده در تهران
بهترین دکتر بای پس معده در تهران

بای پس معده و سایر جراحی های کاهش لاغری، در سیستم گوارشی تغییراتی ایجاد می کنند. آن ها با کاهش دادن میزان غذایی که فرد مصرف می کند و کاهش جذب مواد مغذی و یا هر دو به صورت همزمان، باعث کاهش وزن و لاغری می شوند.

بعضی از انواع جراحی های لاغری، معده بیمار را کوچک می کند و به بیمار این امکان را می دهد که کمتر بخورد و زودتر احساس سیری کند. بقیه ی  جراحی های چاقی هم باعث کوچک شدن روده کوچک می شوند.

یکی از بی خطرترین و کم عارضه ترین جراحی های لاغری، عمل بای پس معده می باشد.

بهترین دکتر بای پس معده در تهران کیست؟

دکتر مهدی سلیمی، بهترین دکتر بای پس معده در تهران است.

آقای دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک است.

ایشان عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی ifso (شماره نظام پزشکی 100674) است.

وی با ساله ها تجربه در زمینه جراحی چاقی مانند اسلیو معده، بای پس معده، آماده است تا به شما در زندگی سالم تر کمک کند.

شما می توانید از طریق شماره تماس 09120174510 در ارتباط باشید.

مطالبی که در ادامه نوشتار، به آن ها خواهیم پرداخت عبارتند از:

اقدامات قبل از عمل را بیان کنید.

نکات مهم قبل از عمل را توضیح دهید.

انتخاب بهترین دکتر بای پس معده در تهران

ویژگی های یک پزشک خوب چیست؟

عمل بای پس معده چیست؟

جراحی بای پس چگونه انجام می شود؟

مراحل جراحی بای پس معده را نام ببرید.

مزایای جراحی بای پس معده

ویژگی های جراحی بای پس

اقدامات بعد از عمل بای پس معده

رژیم غذایی بعد از عمل

خوردنی های غیر مجاز در رژیم غذایی را بیان کنید.

نکاتی که باید در هنگام تغذیه رعایت شوند، چیست؟

جمع بندی

بای پس معده یکی از محبوب ترین انواع جراحی لاغری است

بای پس معده همچنین یکی از محبوب ترین انواع جراحی لاغری است. بسیاری از جراحان به دلیل موارد ذکر شده، این عمل را به گونه های دیگر آن ترجیح می دهند.

اما نکات مهمی که باید به آن توجه نمود این است که هرچند این عمل یک عمل کم ریسک به شمار می رود، اما باز هم بیمار ملزم است که در برخی اقدامات، دقت لازم را به خرج دهد. یکی از این نکات انتخاب یک جراح خوب و مناسب برای انجام این عمل است.

شما می بایست قبل از اقدام به جراحی ، یک متخصص خوب را پیدا کنید و با او درباره ی کاری که می خواهید انجام دهید و هدفی که قصد رسیدن به آن را دارید مشورت نمایید.

 

پیدا کردن بهترین دکتر بای پس معده در تهران کار سختی نیست

پیدا کردن بهترین دکتر بای پس معده در تهران کار سختی نیست. فقط کافی است مطالب این مقاله را به خوبی مطالعه کرده و خصوصیات یک پزشک خوب را بدانید. ما به شما دکتر سلیمی را به عنوان بهترین دکتر بای پس معده در تهران، معرفی می کنیم.

علاوه بر این مسئله، در ادامه مطلب با عمل بای پس معده و اقدامات قبل و بعد از آن نیز آشنا خواهید شد.

امید است در پایان این مقاله به پاسخ سوالاتی که در این زمینه ذهنتان را مشغول کرده است، برسید.

ما سعی کردیم مطالب مهمی از فواید بای پس را در این مقاله گنجانده و به شما در راستای رسیدن به هدفتان کمک کنیم.

به یاد داشته باشید که ملاک بهترین بودن از دید هر انسانی متفاوت است. اما وقتی پای علم پزشکی و به خصوص یک تخصص مثل جراحی بای پس معده در میان است، ویژگی های ثابتی مطرح می شود که نمی توان آن ها را نا دیده گرفت یا کوچک شمرد.

لذا توصیه می شود، مقاله ی “بهترین دکتر بای مس معده در تهران” را با دقت بخوانید تا اولین قدم را برای رسیدن به هدفتان، محکم و به درستی برداشته باشید.

اقدامات قبل از عمل بای پس معده

کسانی که قصد دارند تا جراحی بای پس معده انجام دهند، در دوره ی قبل از عمل ملزم به انجام نکاتی هستند تا روند عمل به درستی پیش رود و نتیجه دلخواه حاصل آید.

این اقدامات معمولا شامل اصلاح رویه زندگی و تغییر الگوهای مصرف می باشد که بیمار را تا حدی برای عمل آماده می کند.

بیماران از نظر جسمانی لازم است، بررسی کامل شوند و نیز مشاوره های لازم را نیز دریافت کنند که به آمادگی هر چه بیشتر برسند.

کسب اطلاعات درباره ی رویه ی عمل های چاقی، به خصوص بای پس، کمک خواهد کرد که افراد به نتیجه ی بهتری دست پیدا کنند.

مراجعه به کتاب های علمی

برای این امر می توان به کتاب های علمی که در این باب نوشته شده اند، مراجعه نمود یا از مطالبی که در اینترنت وجود دارد، بهره جست و به افزایش اطلاعات راجع به کاری که قصد انجامش را دارند، پرداخت و سپس برای عمل اقدام کرد.

مشورت با پزشک متخصص در این عمل و نیز مراجعه و پرسش از افرادی که قبلا این جراحی را انجام داده اند نیز می تواند برای بالا بردن اطلاعات راهگشا باشد. اگر به دنبال بهترین دکتر بای پس معده در تهران هستید، دکتر سلیمی بهترین گزینه است.

همچنین مسائلی نظیر این که بیمه چه مقدار از هزینه را می تواند بپردازد و یا خود فرد چه میزان باید برای جراحی بای پس معده هزینه کند نیز از نکات مهم قبل از عمل بای پس معده است که باید از آن آگاهی داشت. با دانستن این نکته، متوجه خواهید شد که باید انتظار پرداخت چه هزینه ای را داشته باشید و برای آن آماده شوید.

مراجعه به کتاب های علمی
مراجعه به کتاب های علمی

 نکات مهم قبل از عمل

موارد مهمی که بهترین دکتر بای پس معده در تهران و به طور کلی تمام پزشکان متخصص در این مبحث و به ویژه دکتر سلیمی در رابطه با اقدامات قبل از عمل بای پس معده به آن تاکید دارند، به شرح زیر است:

سیگار نکشید

استفاده از نیکوتین در غالب سیگار یا غیره، عوارضی جدی بر روی بدن شخص می گذارد و برای عمل بای پس معده نیز ضرر دارد و اثرات آن را در مرور زمان کاهش خواهد داد. در نتیجه چنان چه بیمار این مورد را رعایت نکند، ممکن است تمام زحمت ها و هزینه هایش بی ثمر باشد و نتواند نتیجه ی مناسب را از جراحی بای پس دریافت کند.

ورزش کنید

نکته ی مهم دیگر در رابطه با اقدامات قبل از عمل، ورزش کردن به طور مداوم است. فعالیت هایی مثل پیاده روی آرام و نرمش های نشسته و خانگی، اگر روزانه تکرار شوند، می توانند در حفظ سلامتی و آمادگی بیمار برای عمل به فرد کمک کند.

مهم ترین اصل در ورزش کردن این است که طبق اصول و با برنامه باشد. ورزش های اشتباه و نامناسب نه تنها نتیجه ی مد نظر را به دنبال نخواهد داشت، بلکه ممکن است به آسیب های جدی نیز منجر شود.

همچنین مهم است که فرد به ورزشی که می کند علاقه مند باشد و آن را با روحیه و میل انجام دهند.  در بسیاری از موارد، احتمال می رود که شخص در صورت تمایل نداشتن به انجام ورزش و حرکاتی خاص، بعد از مدتی، خسته و دلسرد شده و ورزش را کلا از برنامه روزانه خود کنار بگذارد.

ورزش کنید
ورزش کنید

ورزش های مورد علاقه خود را انجام دهید

اشاره کردیم که باید از حرکاتی شروع کنید که به انجام آن ها تمایل داشته باشید. باید به این نکته دقت کنید که ورزش کردن را از تایم های کوتاه شروع کنید و آن را به مرور زمان و کم کم افزایش دهید‌. به فرض مثال، اگر تایم هدف و توصیه شده پزشک برای ورزش در طول روز یک ساعت باشد، سعی کنید در روز اول از ۱۵ دقیقه شروع کرده و در روزهای آتی آن را به نیم ساعت و با همین روال آرام آرام آن را به یک ساعت افزایش دهید.

نکته مهم تر در زمینه ورزش کردن که حتما باید به آن دقت شود، این است که ورزش برای بدن مفید بوده ولی تداوم ورزش، اهمیت بالاتری دارد و لازم است تا بیمار در این مدت ورزش کردن را ادامه داده و روند آن را حفظ کند.

در مواردی دیده شده است که شخص به علل مختلفی، وقتی در یک روز موفق به انجام ورزش نشد و روند ورزش در این روز به تعویق افتاد، فرد به طور کلی ورزش را از برنامه خود کنار می گذارد.

وزن خود را کنترل کنید

از مسائل مهم دیگر در زمینه عمل بای پس معده، این است که بیمار در طول دوره ای که به عنوان تایم محیا شدن برای جراحی در نظر گرفته می شود، سعی نماید که به وزنش افزوده نشود و چاق نشدن، نکته ی مهمی است که اشخاص باید به آن توجه کرده و از پرخوری و کارهای افزاینده وزن خودداری کنند.

برای مثال در برخی موارد دیده می شود که شخص، قبل از عمل بای پس معده به خوردن غذاهایی که به آن ها علاقه دارد، اقدام می کند تا بعد از جراحی خود رژیم مناسب را بگیرد.

کسی که این کار را می کند، معمولا به بدنش صدمه می زند. چون برای کسب نتیجه مد نظر می بایست فرد از مدت ها قبل از عمل، نکات ضروری را در نظر بگیرد. مشورت با کسانی که در این مسئله متخصص هستند، همانند مشاوران تغذیه و … می تواند به بیمار در جهت کم کردن وزن کمک کرده و جلوی چاقی را بگیرد.

لازم به ذکر است که زنان باردار باید برای گرفتن راهنمایی های لازم به پزشک مراجعه کنند.

وزن خود را کنترل کنید
وزن خود را کنترل کنید

رژیم غذایی ‌تان را اصلاح کنید

از دیگر موارد مهمی که افراد باید به آن توجه داشته باشند و قبل از جراحی خود به آن عمل کنند، اعمال کردن  اصلاحات مهم در روش تغذیه است که شخص سعی کند رژیم اصولی و مناسبی داشته باشد.

در حدود یک یا دو هفته قبل از انجام جراحی بای پس معده، متخصصی که انجام عمل را بر عهده دارد، به بیماران سفارش می کند تا برنامه غذایی مناسبی استفاده شود.

معمولا پیشنهاد اغلب متخصصان این است که برای آمادگی بیشتر، از مدتی قبل از انجام عمل بای پس معده، بیمار وعده های غذایی خود را کمتر کرده و آن ها را محدود کند.

در این راستا توصیه می شود که شخص، وعده هایی مثل صبحانه را به صورت کامل مصرف کرده و در مواقع خواب بعد از ظهر و خواب شبانه نیز ضروری است که قبل از خوابیدن چیزی نخورد و خواب با آخرین وعده غذایی که شخص استفاده می کند، تقریبا باید چهار ساعت فاصله داشته باشد.

مصرف مایعات

در دیگر موارد؛ توصیه ای که جراحان می کنند، این است که بیمار به جای استفاده از کربوهیدرات ها، از مایعاتی مثل آب استفاده کند.

برنامه غذایی که بیمار قبل از عمل طبق آن تغذیه می کند باید شامل غذاهایی باشد که حاوی سبزیجات فراوانی باشد و پروتئین این غذاها نیز باید به اندازه کافی باشد تا بیمار در طول رژیم اذیت نشود.

همچنین باید از میوه در زمان های مختلف و مناسب استفاده کرد تا به فرد کمک کند که نتیجه مطلوبی را کسب کند. با این اقدامات، می توان غذاهای مقوی و سالم را آرام آرام به عادات غذایی تبدیل کرد.

شما نباید از مدت ها قبل از جراحی بای پس معده، از غذاهای چرب استفاده کنید. غذاهای سرخ کردنی را نیز به طور کلی فراموش کنید. همچنین پزشکان توصیه می کنند، شیرینی حذف شده و میوه های تازه جایگزین آن شود.

مصرف مایعات
مصرف مایعات

غذاهای فست فودی را به حداقل برسانید

نکته دیگر در برنامه غذایی که مورد توجه اغلب پزشکان قرار می گیرد این است که افراد از غذاهای آماده در بازار به ویژه فست فودهای موجود، کمتر استفاده کرده و غذاهای خانگی به شکل آب پز و مفید را در رژیم خود بیشتر لحاظ کنند.

البته لازم به ذکر است، اگر بیماران رژیم غذایی را فقط در مدت زمان قبل از عمل انجام دهند، احتمال می رود که این رژیم نتیجه ای نداشته باشد. زیرا تمام این اقدامات برای نتیجه گیری بهتر از عمل است و چنان چه بیمار بعد از جراحی دوباره به رژیم غذایی نا مناسب خود روی بیاورد، به احتمال زیاد دوباره چاق شده و عمل را بی اثر خواهد کرد.

نوشتن برنامه غذایی روی کاغذ از نکاتی است که به رعایت هر چه بهتر دستورات غذایی به بیمار و تبدیل آن به عادت، کمک شایانی می کند.

آب بدنتان را تامین کنید

هر انسان بالغ در طول  روز به میزان مناسبی از آب برای بدن نیازمند است و این کار باعث می شود تا رژیم غذایی سالمتان کامل گردد. پیشنهاد متخصصان این است که شخص فقط از آب استفاده کند و مصرف الکل، نوشابه و نوشیدنی هایی از این دست را محدود کرده، و از نوشیدنی های انرژی زا یا آب میوه های شیرین و غیر طبیعی پرهیز کند. این مایعات به دلیل دارا بودن قند غیر طبیعی، سبب افزایش وزن شده و مشکلات بیشتری را در پی خواهند داشت.

در رژیم مناسب، بیمار می بایست نوشیدنی هایی که کافئین دارند را به میزان زیادی کمتر کرده یا از برنامه غذایی اش حذف نماید.

آب بدنتان را تامین کنید
آب بدنتان را تامین کنید

دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر بای پس معده در تهران، در این زمینه مشاوره های خوبی را ارائه می دهد.

انگیزه خود را حفظ کنید

خستگی ناشی از ورزش های مکرر یا رعایت الزامات تغذیه ای که به آن عادت ندارید، بنا به نظر بهترین دکتر بای پس معده در تهران، ممکن است شما را دلسرد کند و در ادامه دادن به مسیرتان دچار مشکل شوید. مشاوره های روانشناختی و تفکرهای مثبت و کلاس های انگیزشی را برای حفظ روحیه خود فراموش نکنید.

انگیزه شما به اندازه خود جراحی یا حتی بیشتر، مهم است و باید توجه داشته باشید که همه چیز به خودتان و شیوه زندگی تان بستگی دارد.

آزمایش های قبل از عمل را انجام دهید

برای آمادگی بهتر برای هر عمل، بیمار باید آزمایشاتی انجام دهد. این آزمایش ها برای این است که پزشک، بدن بیمار خود را بشناسد و با مشکلات یا حساسیت های آن آشنا شود. این شناخت باعث می شود که پزشک برای هر چیزی آماده باشد و بتواند با مشکلات احتمالی رو به رو شود.

آزمایش ادرار برای شمارش تعداد پلاکت های خون و نیز آزمایش خون برای پی بردن به مشکلات احتمالی از ضروریت های اقدامات قبل از عمل بای پس معده می باشد.

علاوه بر تمام این ها، ضروری است که مشاوره های مخصوص را از بهترین پزشک بای پس معده در تهران بگیرید.

آزمایش های قبل از عمل را انجام دهید
آزمایش های قبل از عمل را انجام دهید

انتخاب بهترین دکتر بای پس معده در تهران

بهترین دکتر بای پس معده در تهران مانند تمام متخصصان این زمینه، باید یک جراح ماهر باشد. یک جراح ماهر فردی است که پس از گذراندن دوره ی عمومی پزشکی، دوره تخصصی جراحی را نیز پشت سر گذاشته باشد.

سپس در رشته فلوشیپ فوق تخصصی جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی لاغری،  مراحل تحصیلی را سپری کند.

پس اگر به دنبال بهترین دکتر بای پس معده در تهران هستید، توجه کنید که عمل جراحی بای پس معده لازم است تا توسط یک جراح دارای فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته مانند دکتر سلیمی انجام شود. غفلت و کوتاهی در انتخاب پزشک خود می تواند باعث پشیمانی در آینده گردد.

امروزه همه ی جراحی های پزشکی، به صورت فوق تخصصی درآمده اند.

این مسئله موجب می شود، پزشک به یک حوزه ی خاص محدود شده و تمام حواس و تمرکز خود را به روی آن کار منعطف سازد.

در ادامه، به چند مورد مهم در رابطه با چگونگی انتخاب بهترین دکتر بای پس معده در تهران و ایران اشاره خواهیم کرد.

تحقیق روی سابقه ی جراحی های پزشک

از نکات مهم در انتخاب یک پزشک خوب، دیدن نمونه کارهای جراح مورد نظرتان است که می تواند شما را در سنجش مهارت پزشک یاری کند.

شما می توانید با بیمارهایش ملاقات کنید و شرایط بعد از عمل را با شرایط پیش از عمل در بیماران پزشک، به مقایسه بگذارید.

این مقایسه به خوبی به شما در ارزیابی مهارت جراح کمک خواهد کرد. با انجام این مورد، حتی قادر خواهید بود که نتیجه حاصل از جراحی بر روی خودتان  را نیز از نظر تغییرات ظاهری تصور کنید.

تحقیق روی سابقه ی جراحی های پزشک
تحقیق روی سابقه ی جراحی های پزشک

عمل را بشناسید

شما می بایست پیش از جراحی، پیش زمینه ای از کلیت پروسه یعنی عمل های جراحی لاغری به دانسته های خود اضافه کنید. به خصوص باید راجع به عمل بای پس معده و نحوه ی انجام آن اطلاعات کسب کنید.

در بین جراحی های لاغری، بای پس و اسلیو، بیش از سایرین مورد توجه قرار دارند. به همین سبب باید درباره ی هر دوی آن ها اطلاعات داشته باشید و با تفاوت ها و چگونگی انجام آن ها آشنا باشید.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

با افرادی که قبلا عمل بای پس را انجام داده اند، مشورت کنید

شما می توانید از کسانی که تجربه ی این جراحی را داشته اند، راجع به عمل راهنمایی بگیرید و درباره ی نگرانی ها و سوال هایتان با آن ها گفت و گو کنید.

رضایت یا عدم رضایت آن ها می تواند معیاری برای انتخاب روش و پزشک مناسب برای شما باشد.

در نتیجه مشورت با چنین افرادی به شما کمک می کند به درست ترین تصمیم برسید.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

از اینترنت کمک بگیرید

شما می توانید برای شناخت درست پزشکتان، او را در فضای مجازی دنبال کنید یا به وب سایت شخصی دکتر (در صورت وجود) مراجعه نمایید. برای مثال شما باید دکتر سلیمی را که به عنوان بهترین دکتر بای پس معده در تهران شناخته می شود، در اینترنت جست و جو کنید.

در این روش شما قادر هستید تا نظراتی که بقیه بیماران برای دکتر گذاشته اند را ببینید و به تحلیل آن ها بپردازید و همین طور جلسات پرسش و پاسخی که برخی از پزشکان با بیمارانشان در فضای مجازی برگزار می کنند نیز می تواند راهگشا باشد. پس این ضروری است که آدرسی از پزشکتان در فضای نت داشته باشید.

از یاد نبرید  که احتمال دارد، نظرات منفی از روی حسادت ها یا رقابت های زمینه ی شغلی بوده باشد. زیرا رقابت در این زمینه بسیار زیاد است و فضای آزاد نظر دهی در فضای مجازی مانع اظهار نظر هیچ کس نمی شود. لذا باید از توجه افراطی به آن نیز خودداری کنید.

از اینترنت کمک بگیرید
از اینترنت کمک بگیرید

مدرک تحصیلی پزشک مهم است

علم پزشکی به عنوان یک صنعت و دانش پویا، روزانه در حال تغییر می باشد و برای یک جراح و پزشک ایده آل الزامی است. علاوه بر داشتن مدرک فوق تخصص در رشته ی خود، اطلاعات خود را در رابطه با حرفه ی خود همواره آپدیت نگه دارد.

عمل چاقی را باید به کسی سپرد که در رشته فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی لاغری صاحب مدرک بوده و در این رشته درس خوانده و مطالب را آموخته باشد. یعنی لازم است اطمینان حاصل کنید که جراح مورد نظر مدرک فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی پیشرفته را دارا باشد.

فقط در صورت داشتن این مدرک است که  جراح برای اجرای عمل های جراحی لاغری مثل بای پس معده مناسب است. بهترین دکتر بای پس معده در تهران نیز قاعدتا این مدرک را کسب نموده است.

گفتیم که عمل بای پس معده به دو روش صورت می گیرد که یکی از آن ها از طریق لاپاراسکوپی می باشد. چنانچه پزشک مورد نظر ما فقط در این زمینه کسب تجربه کرده و تحصیلات فوق تخصصی لاپاراسکوپی را انجام نداده و دوره های علمی آن را طی نکرده باشد، در نسخه و مهر وی او به عنوان یک متخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی معرفی خواهد شد.

اما چنان چه پزشک، در مهر و سرنسخه ی خود قید کرده باشد ” فلوشیپ فوق تخصصی لاپاراسکوپی” به این مفهوم است که علم و تحصیلات و مدرک لازم را برای عمل جراحی بای پس معده دارد.

رشته ی جراحی عمومی

رشته ی جراحی عمومی نیز به عنوان یکی از رشته های با ارزش شناخته می شود. اما عمل هایی نظیر بای پس معده، ضروری است که توسط یک فوق متخصص در این زمینه صورت پذیرد.

ما جراحی بای پس معده را یکی از کم خطرترین جراحی های لاغری می دانیم و امروزه از جراحی های لاغری که نتیجه ای همیشگی دارند، به عنوان کم خطرترین عمل ها در جهان یاد می شود.

اما با این حال نمی شود احتمال بروز مشکل را در حین انجام عمل و یا حتی مدت ها بعد از آن نادیده گرفت. کاری که از عهده ی ما بر می آید این است که با مراجعه به یک متخصص و جراح حرفه ای، احتمال بروز عوارض گوناگون را کاهش داده و یا حتی به صفر برسانیم. در صورت عدم رعایت این نکات در انتخاب پزشک، احتمال خطا و رو به رو شدن با مشکلات متعدد وجود خواهد داشت.

جراح لاغری با تحصیل در زمینه ی لاپاراسکوپی و تمامی علوم مرتبط با این عمل ها می تواند مشکلات کوچک و بزرگ احتمالی را بشناسد و راه های مواجهه با آن را به خوبی آموخته و با خونسردی به رفع آن ها بپردازد. این تجارب و دانش ها جز از طریق تحصیل ممکن نیست. به همین دلیل است که روی داشتن یک مدرک تحصیلی معتبر تا این حد تاکید می گردد.

شما با انتخاب دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر بای پس معده در تهران، خیالتان از هر نظر آسوده و راحت خواهد بود.

رشته ی جراحی عمومی
رشته ی جراحی عمومی

ویژگی های یک پزشک خوب

علاوه بر موارد ذکر شده؛ چند نکته ی دیگر وجود دارد که به عنوان خصوصیات یک پزشک خوب می توان به آن ها اشاره کرد.

یک پزشک در درجه اول با سختی ها و مشکلات مواجهه با بیماری ها آشنا است و سلامت بیمار را اولویت اول خود قرار می دهد. همین طور و علاوه بر توجه به سلامت جسمانی بیمار، پزشک باید به روح و روان و سلایق و عقیده های انسان احترام بگذارد.

مفهوم بهترین از دید هر انسان متفاوت است. اما به طور کلی از خصوصیات یک دکتر بای پس خوب می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود.

مفهوم تعهد برای یک پزشک از عمومی تا فوق تخصص، نکته ی بسیار مهمی است.

سواد، علم و دانش و مدرک تحصیلی مناسب و مرتبط با عملی که انجام می دهد نیز بسیار اهمیت دارد.

پزشک به هیچ عنوان نباید به بیمار به چشم یک منبع درآمد نگاه کند

پزشک به هیچ عنوان نباید به بیمار به چشم یک منبع درآمد نگاه کند و پیش از هر چیز ضروری است که به بیمار به عنوان یک انسان احترام بگذارد.

پاسخگویی، از ویژگی های مثبت یک پزشک خوب است.

پزشک می بایست بعد از عمل نیز در دسترس افراد باشد تا در صورت بروز مشکل بیمار بتواند به آن مراجعه کند.

پزشک باید تا اتمام کامل پروسه ی بهبودی، کاملا همراه بیمار باشد.

پزشک جراحی بای پس باید تغذیه بیمار را کنترل کند تا جایی که بیمار کاملا با برنامه ی غذایی جدید خود کنار آید و به آن عادت کند و هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشد.

این ها ویژگی های یک پزشک خوب است که با دقت به آن می توانید برای بهره گیری هرچه بیشتر از عمل جراحی تان به دکتر سلیمی، بهترین دکتر جراحی بای پس معده در تهران مراجعه کنید.

پزشک به هیچ عنوان نباید به بیمار به چشم یک منبع درآمد نگاه کند
پزشک به هیچ عنوان نباید به بیمار به چشم یک منبع درآمد نگاه کند

عمل بای پس معده چیست؟

بهترین متخصصین و بهترین دکترهای بای پس معده در تهران و یا در جهان، بای پس را چنین تعریف می کنند:

جراحی بای پس معده این گونه عمل می کند که در جذب و مصرف کالری برای بیماران محدودیت هایی ایجاد کرده و بیمار دیگر نمی تواند مثل گذشته به مصرف کالری بپردازد و علاقه ای هم به این کار نخواهد داشت. به مرور زمان، کالری کمتری به بدن می رسد و در نتیجه از وزن بیمار کاسته می شود.

در سال های گذشته، اولین عمل بای پس زیر نظر متخصصین مربوطه انجام گردید ولی امروزه تغییرات زیادی نسبت به آن عمل اتفاق افتاده و پزشکان از آخرین دستاوردهای پزشکی در این عمل استفاده میک نند تا نتیجه ی بهتری حاصل آید.

خصوصیت بای پس معده این است که به وسیله ی عدم جذب کالری به بیمار در جهت کاهش وزن کمک می کند. همچنین در این عمل، یک معده کوچک تر برای افراد ایجاد می شود که احساس گرسنگی و میل به غذا نسبت به گذشته در بیمار به طور محسوسی کاهش می یابد.

عمل بای پس معده چیست؟
عمل بای پس معده چیست؟

جراحی بای پس چگونه انجام می شود؟

جراحی بای پس معده به دو صورت انجام می شود.  روش اول به برش باز معروف است و روش دوم از طریق لاپاراسکوپی انجام می گیرد. در روش دوم، درد کمتری احساس شده و بهبودی نیز زودتر رخ می دهد. در مرحله اول این جراحی، پزشک به وسیله ی بست هایی خاص به کوچک کردن معده می پردازد.

بخش کوچک معده در بالا قرار می گیرد و به عنوان کیسه معده، هر غذایی که خورده شود، به ابن بخش وارد می شود. این بخش، حجم کوچک تری داشته و زودتر پر می شود. به این ترتیب بیمار، زودتر احساس سیری می کند و به مرور زمان و کمتر غذا خوردن، وزنش کاهش می یابد.

مرحله بعدی، بای پس کردن نام دارد. در این بخش؛ جراح، قسمتی از روده کوچک را به سوراخی متصل می کند و غذا اول به سوراخی که جراح درست کرده وارد می شود و بعد وارد معده می شود.

با استفاده از این روش، بدن بیمار کالری کمتری جذب می کند

با استفاده از این روش، بدن بیمار کالری کمتری جذب می کند. اما روش لاپاراسکوپی این گونه است که در روی شکم، یک برش ایجاد شده و یک دوربین کوچک به وسیله دستگاه های مخصوص به شکم بیمار وارد می شود و جراح به وسیله ی این دوربین، تصاویر شکم را به صورت  زنده و مستقیم بر روی مانیتور خود می بیند.

علاوه بر دوربین، سایر لوازم جراحی که نیاز است نیز از طریق شکاف های ایجاد شده روی شکم به داخل آن وارد می شود تا پزشک به وسیله ی آن ها جراحی را انجام دهد.

گفتیم که در مواردی که از روش لاپاراسکوپی استفاده می ‌شود، روند بهبودی و احساس درد بسیار کمتر از روش های دیگر است. این کاهش به دلیل برش های کوچک تر بوده و همچنین انتظار عفونت کمتری نیز می رود.

جراحی بای پس معده یکی از تاثیرگذارترین و مهمترین درمان ها برای چاقی بوده و نتایجی که بیماران از این روش کسب می کنند، بسیار بهتر از عمل های چاقی دیگر است. ایمنی این عمل بالاست و احتمال این که بیمار مدتی بعد از عمل به اضافه وزن سابق خود برگردد، کمتر از عمل های دیگر است.

با استفاده از این روش، بدن بیمار کالری کمتری جذب می کند
با استفاده از این روش، بدن بیمار کالری کمتری جذب می کند

مراحل جراحی بای پس معده

همان طور که گفتیم، کسب اطلاعات در مورد عمل، بسیاری از نگرانی های شما را کاهش می دهد. در ادامه و برای آسودگی بیشتر شما، مراحل جراحی را به صورت اجمالی توضیح می دهیم. با ما باشید.

آمادگی برای عمل

کسانی که عمل جراحی بای پس معده را انجام می دهند، ضروری است تا چندین ساعت قبل از جراحی در بیمارستان حضور پیدا کرده، آزمایش هایی مثل نوار قلب، آزمایش خون و آزمایش ادرار را گذرانده و سپس در زمان مشخصی توسط متخصص، جراحی شان انجام شود.

در مدت زمان بستری شدن قبل از عمل، داروهایی به بیمار داده می شود که فرد را برای جراحی آماده تر می کند. گفته شد که سخن گفتن، مشورت کردن و پرسیدن سوال های خود از متخصص درباره ی جراحی بای پس معده نیز می تواند در حفظ آرامشتان قبل از جراحی به شما کمک نماید.

مدت زمان عمل

اکثرا عمل بای پس معده حدود ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت به طول می انجامد. بیمار در طول این مدت کاملا بی هوش بوده و در اتاق عمل تحت مراقبت قرار می گیرد تا روند عمل به درستی پیش رود.

از وقتی که بیمار را به اتاق عمل منتقل می کنند، پنل مخصوصی برای کنترل کردن ضربان قلب بیمار روی قفسه ی سینه قرار می گیرد و همچنین به وسیله ی دستگاه هایی، اکسیژنی که در خون فرد بیمار وجود دارد نیز کنترل می شود تا نهایت اطمینان از سلامت بیمار در طول عمل حاصل آید.

مدت زمان عمل
مدت زمان عمل

ریکاوری

بعد از انجام عمل، بیمار را به اتاق ریکاروی می برند تا بعد از به هوش آمدن، سطح فشار خون و هوشیاری وی سنجیده شود. در صورتی که نگرانی از لحاظ سلامتی بیمار وجود نداشته باشد، وی را به بخش منتقل می کنند و در اتاقی که مخصوص به خود او و تحت نظر دکتر و پرستاران مربوطه است، قرار می دهند.

اما اگر در اتاق ریکاوری آزمایش های گرفته شده از بیمار، مشکلاتی را در قلب یا فشار خون بیمار نشان دهد و وضعیت بیمار نرمال نباشد، تحت نظارت کامل قرار میگ یرد و تمام مسائل نگران کننده توسط پزشک بررسی می شود.

این روند مراقبت ها و بررسی ها ادامه پیدا میک ند تا زمانی که دوباره شرایط جسمی بیمار به حالت نرمال بازگردد. سپس بیمار را به بخش عمومی انتقال می دهند.

گفتیم که احساس درد بعد از عمل جراحی بای پس معده بسیار کمتر از عمل های دیگر است. ولی با این حال مواردی نیز مشاهده شده است که بیماران به دلایلی، درد زیادی را احساس می کنند و این درد آن ها را نا آرام می کند.

در این گونه شرایط، پرستاران با مشورت با پزشک متخصص، برای بیمار مسکن هایی تزریق می کنند که درد تا حدی کاهش یابد. البته باید بدانید که احساس دردی هرچند کم بعد از عمل امری طبیعی است.

زیرا انتظار می رود، در قسمت بخیه ها و محل جراحی شده در شکم، سوزش و دردی تجربه شود که این درد و میزان آن در بیماران مختلف یکسان نیست.

هرگونه دارو، مایعات یا آنتی بیوتیک ها که در روزهای اول به بیمار داده می شود، از طریق سرم خواهد بود

هرگونه دارو، مایعات یا آنتی بیوتیک ها که در روزهای اول به بیمار داده می شود، از طریق سرم خواهد بود. زیرا عمل بر روی معده ی فرد انجام شده است و معمولا دارو یا غذایی در دو روز اول بعد از عمل نباید خورده شود. به جای آن، سرم های غذایی وارد بدن می شود و دارو نیز به وسیله همان سرم وارد بدن بیمار می شود.

معمولا بعد از عمل و انجام استراحت های کافی، پرستار از بیمار خود می خواهد با رعایت احتیاط از تخت پایین آمده و به آرامی به قدم زدن در اتاق بپردازد. این کار، در بیشتر عمل های جراحی نیز وجود دارد‌.

هرگونه دارو، مایعات یا آنتی بیوتیک ها که در روزهای اول به بیمار داده می شود، از طریق سرم خواهد بود
هرگونه دارو، مایعات یا آنتی بیوتیک ها که در روزهای اول به بیمار داده می شود، از طریق سرم خواهد بود

 عکس برداری ها

پزشکان معمولا بعد از درمان، بیمار را به رادیولوژی می برند و عکس برداری های لازم را از معده انجام می دهند تا در صورتی که بیمار دچار شکاف هایی در بافت معده شود، از آن آگاهی کسب کنند.

بستری شدن یک تا دو روزه در بیمارستان و تحت مراقبت پزشک و پرستاران بخش قرار گرفتن، برای کسانی که عمل بای پس معده را انجام می دهند،  مناسب است. این به بیمار اجازه می دهد که از رسیدگی به وضعیتش بهره مند باشد.

سپس بعد از مرخص شدن از بیمارستان، اراده ی بیمار و تلاش هرچه بیشتر او، برای تکمیل پروسه لاغری، بسیار مهم است. لازم است چند روز اول را در منزل استراحت کنند و طبق برنامه غذایی مناسبی که جراح برای آن ها تنظیم نموده، عمل کنند تا مشکلاتی پیش نیاید.

قبل از عمل نیز با اطلاع دادن تمام نکات مهم به بیمار از او رضایت نامه می گیرند تا مطمئن باشند که بیمار کاملا از روند جراحی آگاهی دارد و ناگفته پیداست، در صورت کسب این آگاهی ها، عمل آسان تر و نتیجه مطلوب تر خواهد بود.

در صورتی که شخص، بیماری های دیگری هم دارد که ممکن است در روند جراحی بای پس معده خلل ایجاد کند، حتما باید به متخصص خود اطلاع دهد تا اقدامات لازم در جهت رفع مزاحمت های آن بیماری های پیشین انجام شود.

 عکس برداری ها
عکس برداری ها

مزایای جراحی بای پس معده

به طور کلی، جراحی بای پس معده مخصوص افراد چاقی است که با ورزش و حتی رعایت نکات تغذیه ای قادر به کم کردن وزن خود نیستند و دائما چاقی شان موجب بروز مشکلاتی از قبیل بیماری های خاص یا ناتوانی های حرکتی یا تنفسی می شود.

با انجام عمل بای پس معده می توان جلوی این مشکلات را گرفت. بدون آن که عوارض و مشکلات جدیدی به آن ها اضافه شود.

مشکلاتی مثل بیماری ریفلاکس، می تواند با انجام این عمل رفع گردد. همچنین کسانی که به دلیل چاقی از بیماری های قلبی رنج می برند نیز می توانند با انجام بای پس سلامتی خود را به دست آوردند.

به مشکلات تنفسی اشاره کردیم. لازم است این نکته را نیز قید کنیم که آپنه ی خواب نیز می تواند حاصل چاقی باشد. دیابت نوع دو نیز یکی دیگر از بیماری های حاصل از چاقی بیش از اندازه به حساب می آید که با عمل بای پس معده قابل درمان است.

همچنین پزشکان توصیه می کنند که تنها در صورتی افراد به این عمل مراجعه کنند که مطمئن باشند، می توانند رژیم مناسب غذایی و ورزش را به طور منظم بعد از عمل نیز ادامه دهند.

بیمارانی که BMI آن ها بالاتر از ۴۰ است، کاندید این عمل هستند

بیمارانی که BMI آن ها بالاتر از ۴۰ است، کاندید این عمل هستند.  کسانی که BMI    آن ها ۳۵ تا ۳۹ است نیز می توانند با نظر پزشک به انجام عمل بای پس معده اقدام کنند. پس این عمل برای همه ی افراد چاق مناسب نیست و هر فرد که اضافه وزن دارد، نمی تواند گزینه ی مناسبی برای این عمل باشد. فقط کسانی که با ورزش و تغذیه درست قادر نیستند وزن خود را کاهش دهند، می توانند از این روش استفاده کنند.

مراجعه به پزشک جراح متخصص، یکی از راه هایی است که افراد می توانند از صلاحیت خود برای انجام این عمل اطمینان کسب کنند. اگر این مراجعه به بهترین دکتر بای پس معده در تهران یعنی آقای دکتر سلیمی باشد، قطعا و حتما نتیجه مطلوب تری در راستای صلاح بیمار، خواهد داشت.

بیمارانی که BMI آن ها بالاتر از ۴۰ است، کاندید این عمل هستند
بیمارانی که BMI آن ها بالاتر از ۴۰ است، کاندید این عمل هستند

مزایای دیگر عمل بای پس معده

مصرف کمتر غذا و احساس سیری زود هنگام، یکی دیگر از مزیت های جراحی بای پس معده به حساب می آید.

این عمل باعث می شود تا حجم معده کوچک تر شده و در نتیجه، بیمار غذای کمتری مصرف کند که باعث جذب کمتر کالری در روده ها و سپس در بلند مدت موجب لاغری می شود.

حدود ۷۰ درصد از وزن، در یک یا دو سال اول بعد از عمل قابل کاهش است. به شرطی که بیمار در رعایت همه ی نکات تغذیه ای ثابت قدم بوده و به صورت مداوم، به ورزش بپردازد.

چنان چه اشاره شد، این عمل می تواند به بهبود دیابت نوع دو، و همچنین مشکلات حاصل از فشار خون بالا، کمک کند. در مواردی دیده شده است که با انجام این عمل و اصلاح برنامه زندگی، این بیماری ها درمان شده و بیمار بعد از مدتی دیگر نیازی به استفاده از داروهای مخصوص بیماری های فوق ندارد.

کاهش وزن در طول زمان به تنظیم هورمون های بدن نیز کمک می کند

کاهش وزن در طول زمان به تنظیم هورمون های بدن نیز کمک می کند. تاثیرات روحی و روانی و اجتماعی نیز نباید فراموش شوند.

فرد وقتی اعتماد به نفسش بالا می رود و احساس موفقیت می کند، که دیگر افراد جامعه با نگاه تبعیض آمیز حاصل از چاقی به او نگاه نکنند.

به همین دلیل، تناسب اندام را جدی بگیرید و چنان چه دچار چاقی بیش از حد و اضافه وزن هستید، با رعایت تمام نکات ذکر شده، می توانید برای انجام عمل بای پس معده به جراح های متخصص مثل دکتر سلیمی ، بهترین دکتر بای پس معده در تهران مراجعه کنید.

کاهش وزن در طول زمان به تنظیم هورمون های بدن نیز کمک می کند
کاهش وزن در طول زمان به تنظیم هورمون های بدن نیز کمک می کند

اقدامات بعد از عمل بای پس معده

می توان عنوان کرد که روند بهبودی در بیمار بعد از هر عمل جراحی به میزان شکافی بستگی دارد که در بدن او ایجاد شده است. در عمل هایی که با روش لاپاراسکوپی انجام می گردند، فرد معمولا یک یا دو روز در بیمارستان بستری شده و سپس ترخیص می شود. ولی اگر جراحی با روش دیگر یعنی به صورت عمل باز انجام پذیرد، فرد باید زمان بیشتری را در بیمارستان بماند.

احساس درد بعد از عمل با تزریق و مصرف دارو قابل کنترل و تحمل است. جراح و پرستاران مربوطه معمولا در همان روز عمل از بیمار می خواهند که روی پاهای خود بایستد و درصورت امکان قدم بزند. این کار معمولا سه بار در روز انجام می شود.

قبل از ترخیص از بیمارستان، به بیمار یک نسخه دارویی و برنامه ای که می بایست آن را در دوران نقاهت رعایت کند داده می شود تا او به خوبی بتواند در دوره ی بعد از عمل تا بهبودی کامل از خود محافظت کند.

اقدامات بعد از عمل بای پس معده
اقدامات بعد از عمل بای پس معده

بعد از ترخیص

استفاده از مسکن ها در خانه برای کنترل درد کمی سخت تر است و استفاده از این داروها ممکن است به عوارضی مثل یبوست منجر شود. به همین دلیل است که پزشکانی از قبیل دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر بای پس معده در تهران، توصیه می کنند که بیمار تا حد امکان، مواقعی در روز را به راه رفتن بپردازد تا به تسکین درد و روند بهبودی کمک کند.

به منظور جلوگیری از کم آب شدن بدن، بیمار حتما باید به میزان کافی و سفارش شده و به صورت آرام و جرعه جرعه آب بنوشد.

در هفته های ابتدایی بعد از جراحی، وظیفه بیمار فقط استراحت کردن است. او لازم است از فعالیت های جسمانی مثل کارهای منزل یا مواردی از این دست اجتناب کند. خواب و استراحت در این دوره به بازگشت صحت جسمانی بیمار کمک شایانی می کند.

همین طور به منظور این که درد شکم تسکین یابد، بهتر است بیمار در زمان خواب و استراحت از چند بالش زیر سر و کتف خود استفاده کند.

سرفه کردن

سرفه کردن اگرچه می تواند به خارج شدن مایعات اضافی از ریه ها منجر شود، اما این امکان نیز وجود دارد که به محل جراحی صدمه بزند. به این دلیل است که پزشکان توصیه می کنند تا به هنگام سرفه، بالشی را روی شکم و مناطقی که جراحی روی آن صورت گرفته، فشار دهند تا از تکان های بزرگ جلوگیری کرده و درد شکم تا حدودی کمتر شود.

همین طور فرد باید تا پنج یا شش هفته از فعالیت های سنگین خود داری نماید و اصطلاحا به خودش فشار نیاورد.

نواحی جراحی شده و برش خورده تا زمان بازدید دکتر، بهتر است که خیس نشده و در صورت قرمز شدن و بوی بد آن محل، فورا باید به پزشک مراجعه نمود.

مراحل ویزیت به سه مرتبه در هفته، یک ماه و ماه سوم تقسیم می شود

مراحل ویزیت به سه مرتبه در هفته، یک ماه و ماه سوم تقسیم می شود که در این زمان ها باید به پزشک بعد از عمل بای پس معده مراجعه نمود. بعد از آن در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد، پزشک، ویزیت بعدی را شش ماه و دوازده ماه برای بیمار تجویز می کند. در ویزیت های ۱۲ ماهه یا سالیانه، پزشک آزمایش هایی از بیمار می گیرد تا در صورت وجود مشکل، به رفع آن اقدام کرده و جلوی بروز مشکلات بعدی را نیز بگیرد.

مراحل ویزیت به سه مرتبه در هفته، یک ماه و ماه سوم تقسیم می شود
مراحل ویزیت به سه مرتبه در هفته، یک ماه و ماه سوم تقسیم می شود

رژیم غذایی بعد از عمل

بعد از انجام جراحی، بیمار موظف است تا رژیم مناسب خود را رعایت کند. با توجه به کوچک شدن معده، تدارک دیدن یک برنامه غذایی جدید و مناسب تر برای بیمار الزامی است.

غذاهای چرب، نوشابه های گاز دار و وعده های غذایی زیاد ممکن است به بافت معده آسیب بزند. ما در ادامه به رژیم غذایی دوران بعد از عمل بای پس معده اشاره خواهیم نمود و از هفته ی اول تا پنجم را بررسی خواهیم کرد.

هفته اول

بیمار لازم است تا یک هفته بعد از جراحی، سوپ های روان و غذاهای رقیق بخورد. شیر، آب گوشت بدون چربی، ژله و چای بدون قند نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

هفته دوم

مصرف آب را کماکان به میزان کافی حفظ کنید و در این هفته می توانید از پودینگ ها، قهوه ، شیر، چای و نوشیدنی هایی از این دست، البته بدون کافئین، چربی و قند استفاده کنید.

هفته سوم

در این هفته می توانید به غذای خود، غذاهای پوره ای  مثل انواع سوپ را اضافه کنید. تخم مرغ آب پز به شرطی که خوب له شده باشد نیز می تواند استفاده گردد.

مصرف این غذاها را باید با جویدن زیاد، و با حجم و سرعت کم شروع کنید.

هفته چهارم

همچنان نباید هیچ غذای جامدی در وعده ی غذاییتان باشد. تمام غذاهایی که استفاده می کنید مثل: آب گوشت و مرغ، پنیر روستایی، سبزیجات، لوبیا و مواردی از این دست باید له شده باشند و بهتر است که به شکل آب پز پخته شده باشند تا برای معده مشکلی به وجود نیاید.

بدنتان ممکن است به مقداری چربی نیز نیاز داشته باشد. از این رو پزشکتان توصیه خواهد کرد که ماهی، کنسرو مرغ، سفیده ی تخم مرغ و سویا را با احتیاط و به شکلی نرم بخورید.

هفته پنجم

از این هفته می توانید غذاهای جامد مصرف کنید. اما همچنان باید وعده غذاییتان محدود باشد. همین طور دقت کنید، اگر با خوردن یک غذای خاص حالتان بد شد، مصرف آن را قطع کنید. زیرا حتما موجب اختلال در معده ی شما گردیده است.

هفته پنجم
هفته پنجم

خوردنی های غیر مجاز در رژیم غذایی

گفتیم که رژیم غذایی شما، بعد از جراحی بای پس معده محدود خواهد شد. لذا نمی توانید برخی از غذاها را در تغذیه تان استفاده کنید. برای مثال به موارد زیر دقت کنید:

پاپ کورن

پاپ کورن به معده فشار زیادی وارد می کند. برای همین نباید بعد از عمل پاپ کورن بخورید.

آجیل

هضم کردن آجیل نیز برای معده تان سخت خواهد بود. آجیل برای معده های معمولی و سالم نیز می توان خطر آفرین بوده و به آن فشار بیاورد.

گوشت قرمز

گوشت ماهی و مرغ را جایگزین گوشت قرمز کنید. چون این غذا از مواردی است که می تواند به بازگشت چاقی شما منجر شود.

نان

نان، همیشه یکی از مواد غذایی محبوب ما ایرانیان است. اما طبق توصیه های بهترین دکتر بای پس معده در تهران، ایران و جهان، این غذا قابلیت صدمه زدن به معده در صورت استفاده ی زیاد را دارد.

الکل

در ابتدای مقاله تحت عنوان اقدامات قبل از عمل بای پس معده، ذکر شد که در صورتی که الکل یا مواد دخانیاتی استفاده می کنید، قبل از جراحی باید آن ها را کنار بگذارید. بعد از عمل نیز از آنجایی که حجم معده تان کوچک شده، جذب الکل برای آن بسیار سخت تر از گذشته خواهد بود و حتی ممکن است به مرگ منتهی شود.

سرخ شدنی ها

غذاهای سرخ شده روغن زیادی دارند و بسیار چرب بوده و برای افرادی که عمل بای پس معده انجام داده اند، مناسب نمی باشد. زیرا با مصرف آن ها، فرد ممکن است دچار حالت تهوع گردد.

نوشیدنی های گازدار

بعد از عمل، شما نباید سمت نوشیدنی های گازدار بروید. زیرا آن ها حاوی عناصر نگهدارنده هستند و اسیدیته ی بسیاری را در خود جای داده اند. این نوشیدنی ها به افزایش اشتهای فرد منجر می شود و در نتیجه بازگشت چاقی، پوکی استخوان و دیابت را در پی خواهند داشت.

همان طور که گفتیم، روند تغذیه شما بیشتر از روند جراحی در لاغری شما تاثیر دارد. برای رعایت آن شما باید از اراده ی محکم و استواری برخوردار باشید. تا زمانی که از قدرت اجرای این رژیم در خود اطمینان ندارید، نباید به انجام این عمل دست بزنید.

نوشیدنی های گازدار
نوشیدنی های گازدار

نکاتی که باید در هنگام تغذیه رعایت شوند:

به مقدار غذای مصرفی تان دقت کنید

شما باید کم غذا خورده و از پرخوری پرهیز کنید. زیرا در غیر این صورت دچار درد یا حالت تهوع خواهید شد.

حجم معده ۲۸ تا ۳۰ گرم غذا را جای خواهد داد. اگر چه ممکن است به مرور زمان بیشتر شود، ولی هیچ وقت به اندازه ی سابقش باز نخواهد گشت. پس مثل قبل غذا خوردن را از سرتان بیرون کنید.

غذای خود را آرام بخورید

سندرم دامپینگ، اختلالی است که اگر غذا را به سرعت بخورید، ممکن است دچارش شوید. این سندرم باعث می شود که غذا با سرعت به روده کوچک وارد شده و موجب سرگیجه و استفراغ شود.

غذا را زیاد بجوید

سوراخ اتصالی معده به روده کوچک، اندازه کوچکی دارد. این اتفاق بعد از عمل رخ می دهد و این سوراخ گنجایش غذاهای بزرگ را ندارد. پس اگر درست نجوید، دردهای شکمی، استفراغ و تهوع به بدنتان آسیب خواهند زد.

به همراه غذا چیزی ننوشید

در حین و قبل از خوردن غذا شما نباید هیچ مایعاتی مصرف کنید. با مصرف مایعات، معده شما سریع پر شده و احساس سیری به شما دست خواهد داد. برای همین دیگر جایی برای غذا باقی نخواهد ماند و اگر غذا بخورید، بدنتان دچار مشکل خواهد شد و معده جدیدتان آسیب خواهد دید.

به همراه غذا چیزی ننوشید
به همراه غذا چیزی ننوشید

جمع بندی

از مشکلاتی که امروزه بیشتر افراد جامعه با آن دست و پنجه نرم می کنند، می توان به چاقی، داشتن اضافه وزن و عوارض جانبی آن اشاره نمود. مشکل حاصل از چاق بودن، تنها اختلال ظاهری و کاهش سرعت و موارد مشابه این ها نیست.

بلکه همچنین می تواند باعث به وجود آمدن بیماری هایی مثل دیابت نوع۲، فشار خون بالا، بیماری قلبی، بیماری های تنفسی و… شود. به همین دلیل، بسیاری از مردم با دانستن این نکات به دنبال روش هایی هستند که با استفاده از آن ها وزن خود را در زمان کوتاهی کمتر کنند.

در پایان توصیه می کنیم، بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را نیز مطالعه نمایید.

جراحی لاغری یکی از محبوب ترین ها و سریع ترین ها

در بین تمام این روش ها، جراحی لاغری یکی از محبوب ترین ها و سریع ترین ها است. جراحی لاغری نیز انواع گوناگونی دارد که بای پس یکی از آن ها است.

اشاره کردیم که عمل بای پس معده یکی از بی خطرترین جراحی های لاغری است و تقریبا عوارضی ندارد. شما با استفاده از این روش می توانید در مدت کمی به وزن ایده آل خود دست پیدا کنید.

اما باید توجه داشته باشید که شما باید نکاتی را مثل اقدامات قبل و بعد از عمل مانند ورزش و تغذیه سالم یا انتخاب یک پزشک خوب برای جراحی، رعایت کنید.

یک پزشک خوب عالم و دانا به علوم روز مرتبط با رشته ی خود می باشد. مسئولیت پذیر و خوش نام است و به بیمار احترام می گذارد.

این ها و مواردی که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم، از نکاتی هستند که باید در انتخاب بهترین دکتر بای پس معده در تهران و سراسر ایران به آن ها توجه کنید.

این امر، توجه به معنای هوشمندی شما بوده و این را می رساند که چقدر به سلامت خود اهمیت می دهید.

اگر ساکن تهران هستید برای انجام  جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران را مشاهده کنید.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید