بهترین حرکات شکم و پهلو

در این مقاله قصد داریم تا در مورد مساله ی فرم دهی شکم و پهلو بحث کرده و بهترین حرکات شکم و پهلو را به شما معرفی کنیم. آشنایی با این حرکات موجب خواهد شد تا شما بتوانید با نحوه ی کارکرد چنین حرکاتی در فرم دهی شکم و پهلو آشنا شده و از طریق انجام چنین حرکاتی به فرم ایده آل شکم و پهلوهای خود برسید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

اولین چیزی که باید درباره ی بهترین حرکات شکم و پهلو بدانیم این است که کار بر روی فرم دهی و یا لاغری شکم و پهلو، شامل حرکات مختلفی می شود. که هدف اصلی چنین حرکاتی تقویت عضلات شکم و پهلو می باشد.

برای انجام بهترین حرکات شکم و پهلو، ابتدا باید فهمید که این حرکات چگونه بر فرمدهی شکم و پهلو تاثیر گذاشته و چگونه می توانند به فرد کمک کنند تا به مقصود خود برسد.

گاهی اوقات ممکن است برخی از حرکات شکم و پهلو نیاز به مکملهایی همانند رژیم نیز داشته باشند. که در چنین مواردی برای رسیدن به هدف، رعایت برخی از نکات ضروری می باشد.

افرادیکه قصد لاغری شکم و پهلو و یا عضله سازی در قسمت شکم و پهلو را داشته باشند. می توانند با استفاده از این روش ها به مقصود خود برسند.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین ورزش برای لاغری دیدن کنید.

بهترین حرکات برای شکم و پهلوها

پیش از آنکه با بهترین حرکات شکم و پهلو آشنا شویم. بهتر است ابتدا در مورد مزایا و پیامدهای انجام این حرکات ورزشی اطلاعاتی به دست بیاوریم. افراد ممکن است با اهداف مختلفی به دنبال انجام بهترین حرکات شکم و پهلو باشند. اما معمولا فرمدهی میان تنه و یا لاغری موضعی شکم و پهلوها جزو اصلی ترین دلایلی است که موجب می شود. تا افراد به دنبال انجام چنین حرکاتی باشند.

انجام برخی از تمرینات مرتبط با شکم و پهلو نه تنها موجب تقویت این نواحی می گردد. بلکه می تواند به عنوان یک نوع ورزش در جهت سلامتی بدن نیز تلقی شود. انجام چنین حرکات ورزشی در صورتی که با افراط بسیار همراه نباشد و به صورت مستمر و مداوم پیگیری شود. می تواند در بلند مدت موجب تغییر فرم مناسب محدوده ی شکم و پهلو شده و وزن فرد را نیز متعادل سازد.

بهترین حرکات برای شکم و پهلوها
بهترین حرکات برای شکم و پهلوها

آشنایی با بهترین حرکات شکم و پهلو موجب خواهد شد تا شما بتوانید به جای انجام ورزشهای سخت و سنگین در چندین ساعت متوالی، بهترین حرکات را شناخته و با انجام مستمر این حرکات ورزشی به هدف خود یعنی فرمدهی مناسب شکم و پهلوها برسید.

در ادامه ی این بخش از مقاله شما را با چندی از بهترین حرکات متناسب با فرمدهی شکم و پهلوها آشنا خواهیم ساخت. شما می توانید به سبب آشنایی با کارایی هر یک از این حرکات ورزشی و با توجه به هدف و مقصود خود در این زمینه از بهترین روشها و حرکات ورزشی شکم و پهلو آشنا شوید. تا مسیر رسیدن به هدف خود را کوتاه تر کرده و آن را تسهیل نمائید.

  • حرکت Crunches

حرکت ورزشی Crunches یکی از تمرینات بسیار معروف است. این حرکت ورزشی نه تنها در بین بهترین حرکات شکم و پهلو بلکه در دنیای ورزش است. تمرین دراز نشست به منظور تقویت عضلات شکم، اندام فوقانی و تحتانی بدن انجام می شود. برای بهبود تعادل و پوشش عضلات شکمی بسیار موثر است.

در این تمرین، فرد بر روی یک ماساژور یا سینی قرار گرفته و با نگه داشتن دستان خود در پشت سر، عضلات شکمی را با نشستن و خوابیدن های متوالی به چالش می کشد.

این تمرین با نگه داشتن موقعیتی راحت و پایه و به راحتی انجام می شود. نیز می تواند در حدود ده تا پانزده بار در هر ست تکرار شود. این حرکت به عنوان یکی از حرکتهایی که برای تقویت چهار عضله شکمی به کار می رود. همچنین می توان خیلی از تاثیرات مفید این حرکت را در کوتاه مدت برای بدن احساس کرد.

علاوه بر تقویت عضلات شکم، Crunches و یا همان دراز و نشست می تواند در بهبود قدرت عضلات پا، بهبود تعادل بدن، کاهش درد در پشت و ستون فقرات و کاهش چربی شکمی کمک کند. افرادی که احساس می کنند ممکن است دچار چاقی شکمی شوند. می توانند از این حرکت برای پیشگیری از ابتلا به چاقی شکمی کمک گیرند.

در کل می توان گفت Crunches یکی از بهترین حرکاتی است که شما می توانید برای تقویت عضلات شکم خود انجام دهید. اما مشاوره با یک مربی ورزشی و یا پزشک خود در مورد استفاده مناسب و ایمن از این تمرین بسیار مهم است.

همچنین نباید این حرکت را بدون تمرین قبلی انجام داد و افرادی که قصد دارند تا به تازگی انجام این حرکت ورزشی را آغاز کنند باید به تدریج شروع کرده و به مرور زمان، تعداد ست های ورزشی خود را افزایش دهند.

حرکت Crunches
حرکت Crunches
  • حرکت Leg raises

حرکت ورزشیLeg raises  یکی دیگر از بهترین حرکات شکم و پهلو می باشد. انجام این حرکت برای تقویت عضلات شکم و پا بسیار مفید می باشد. این حرکت به ‌دو صورت مختلف انجام می شود.

در حرکت اول، فرد در حالت افقی‌ و با گرفتن میله ی بارفیکس اقدام به بالا بردن پاهای خود می کند. در حالیکه پاهایش به‌ گوشه‌ ی جلو برده می شود، عضلات شکم و پهلوها بیشتر به ‌کار گرفته می شوند.

در حالی‌ که در صورت دوم که به صورت دراز کش انجام می شود. پاهای فرد بازتر در بخش بالا حرکت می کنند و این حرکت به‌ عنوان حرکت پیشرفته‌ تری برای ثبات عضلات شکم و پهلو به‌ کار می رود.

این حرکت برای افرادی که به دنبال تقویت عضلات شکم و پهلو هستند بسیار مفید می باشد. به همین سبب انجام این حرکت جزو بهترین حرکات شکم و پهلو در تمرینات ورزشی شناخته می شود.

در صورتی که این حرکت بر اساس یک برنامه تمرینی صحیح دنبال شود. انجام این حرکت می تواند بهبود قابل ‌توجهی در عملکرد عضلات شکم و اطراف آن داشته باشد.

انجام این حرکت به ‌عنوان یکی از بهترین حرکات شکم و پهلو و پاها شناخته شده است. بهترین شیوه برای آزمایش این عضلات، به دقت انجام دادن آن است. انجام این حرکت به صورت روزانه و در کنار حرکات ورزشی همسان و ترکیبی می‌ تواند به خوبی به کسب عضلاتی قوی‌تر کمک کند. به موجب بهبود وضعیت جسمانی و روحی فرد برای فرمدهی عضلات شکم و پهلوی خود گردد.

حرکت Leg raises
حرکت Leg raises
  • حرکت Plank

حرکت ورزشیPlank  یکی از حرکات پایه و فراگیر در بین ورزشکاران مختلف است. در این حرکت، شخص به انحنای بازوها و با تکیه بر نیروی گردن و دو دست خود باید بر روی زمین تکیه دهد. بدون حرکت کردن و در حالت افقی، تعادل خود را حفظ کند.

هدف اصلی این حرکت، تقویت کارایی عضلات پا و انعطاف پذیری آن، تقویت عضلات شکم و پهلوها، افزایش تنوع و بالا بردن سطح تمرینات ورزشی و افزایش تعادل و استحکام بدن می باشد. به همین سبب است که انجام این حرکت ورزشی به عنوان یکی از بهترین حرکات شکم و پهلو شناخته می شود.

این حرکت برای افرادی با هر سطح تمرین کاملا مناسب است. نیازی به تجهیزات خاص نداشته و تنها نیاز به یک سطح صاف مانند زمین دارد. کسانی که دچار مشکلات نخاعی و یا درد کمر می باشند. بهتر است از این حرکت استفاده نکنند. افرادی که مشکلی در درد سینه، پا یا سر دارند نباید این حرکت را تمرین انجام دهند

چرا که انجام چنین حرکتی بر عضلات یاد شده تاثیر مستقیم می گذارد. ممکن است موجب آسیب دیدگی فرد شود. به طور کلی می توان گفت حرکت Plank یکی از حرکات پایه و مفید در بین ورزشهای پرطرفدار می باشد. به سبب انجام این حرکت، شما می توانید عضلات مختلف بدن از جمله شکم و پهلوها را تقویت کرده و تعادل و استحکام بدن خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

حرکت Plank
حرکت Plank
  • حرکت Russian twist

حرکت ورزشی Russian twist نیز از جمله ی بهترین حرکات شکم و پهلو می باشد. که جزو حرکات استقامتی شناخته می شود. این حرکت بر روی صندلی با سطح صاف یا روی زمین با دستگاه فلکسور قابل انجام است. در ابتدای انجام این حرکت، فرد ورزشکار باید در حالت نشسته بر روی صندلی با سطح صاف یا روی زمین با دستگاه فلکسور قرار بگیرد.

سپس پاهایش را دراز کرده و دست ها را کنار هم قرار دهد. حال با نگه داشتن پایه ها در جای خود و یا با تکیه بر باسن خود که بر روی زمین است. فرد باید بدن خود را بین استخوانهایی که روی زمین قرار دارند نگه دارد. سپس بدن را به یک طرف متمایل سازد. سپس با قرار دادن دست روی شانه ی مخالف و یا به صورت دست بسته باید بدن را به سمت دیگری منحرف کند. این حرکت را به طور نظام مند و متوالی تکرار کند.

این حرکت علاوه بر تقویت عضلات شکم و نواحی اطراف آن، موجب بهبود تعادل و پایداری بدن نیز می شود. همچنین با افزایش قدرت استقامتی عضلات به سبب انجام این حرکت، شاهد بهبود کیفیت در دیگر حرکات نیز خواهیم بود.

در نهایت به عنوان نکته ای مهم باید متذکر شویم که برای به دست آوردن نتایج مطلوب و اجرای سالم این حرکت، ورزشکار باید حتما انجام این حرکت را بر طبق برنامه ی ورزشی خود پیش برده و هرگز این حرکت را با فشار بیش از حد توان خود، انجام ندهد.

حرکت Russian twist
حرکت Russian twist

شناخت بهترین حرکات شکم و پهلو برای افرادی که قصد فرمدهی این ناحیه و یا لاغری موضعی این منطقه را داشته باشند بسیار سومند خواهد بود

شناخت بهترین حرکات شکم و پهلو برای افرادی که قصد فرمدهی این ناحیه و یا لاغری موضعی این منطقه را داشته باشند بسیار سومند خواهد بود. انجام بهترین حرکات مرتبط با فرمدهی این بخش از بدن می تواند موجب شود تا ثمرات انجام این حرکات ورزشی در کوتاه مدت آشکار گردد.

در این مقاله سعی کردیم تا با چندی از بهترین حرکات شکم و پهلو آشنا شویم. اما باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب بهتر است با مربیان ورزشی متخصص در این زمینه مشورت نمایید. با توجه به آناتومی بدن خود، حرکات متناسب با فرمدهی و لاغری شکم و پهلو را انتخاب کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید