بهترین جراح اسلیو معده در تهران

Share This Post

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

با ما همراه شوید تا بیشتر با بهترین جراح اسلیو معده در تهران آشنا شوید .

در این مقاله سعی داریم درمورد بهترین جراح اسلیو معده در تهران اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در خصوص چاقی مفرط و عوامل آن، جراحی اسلیو معده و انواع آن، مزیت های جراحی، افرادی که امکان استفاده از این جراحی لاغری را دارند، باید ها و نبایدهای مصرف مواد غذایی بعد از جراحی، ویژگی های بهترین جراح متخصص و سایر سوالات دیگر که در این راستا ممکن برای شما پیش آید مطالبی را ارائه می نمایم.

بهترین جراح اسلیو معده در تهران
بهترین جراح اسلیو معده در تهران

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

اضافه وزن چیست؟

میزان شاخص توده بدنی در بزرگسالان به چه صورت است؟

دلایل اضافه وزن بالا در بیماران را نام ببرید؟

اضافه وزن بالا در بیماران سبب بروز چه بیماری های می شود؟

جراحی اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده برای چه بیمارانی مناسب است؟

انواع جراحی لاغری را نام ببرید؟

چه افرادی کاندیدای مناسب جهت اعمال جراحی اسلیو معده هستند توضیح دهید؟

جراحی اسلیو معده برای چه بیمارانی توصیه نمی شود؟

آزمایشات ضروری که بیماران پیش از جراحی موظف به انجام آن هستند را نام ببرید؟

مراحل جراحی اسلیو معده را نام ببرید؟

برنامه غذایی و همچنین مراقبت های بعد از جراحی که بیماران به منظور حفظ بهبودی سریعتر موظف به انجام آن هستند را توضیح دهید؟

مزیت های جراحی اسلیو معده را نام ببرید؟

محل تحت جراحی بعد از عمل به چه مراقبتهای نیاز دارد؟

انواع اسلیو معده را نام ببرید؟

مراقبتهای بعد از جراحی اسلیو را شرح دهید؟

در زمان انتخاب بهترین جراح متخصص اسلیو باید به چه مواردی توجه نمایم؟

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی اسلیو معده را نام ببرید؟

بیماران به چه مکمل ها و ویتامین های بعد از جراحی اسلیو معده نیاز دارند؟

 

افزایش وزن یا چاقی مفرط

لازم است قبل از جراحی لاغری اسلیو معده در خصوص افزایش وزن و یا چاقی مفرط مطالبی را برای شما عنوان نمایم. در صورتی که وزن شخصی از وزن طبیعی بسته به قد مشخص شده بالاتر باشد اضافه وزن و یا چاقی تعریف می گردد.

BMI یا همان شاخص توده بدنی نوعی ابزار به منظور غربالگری جهت چاقی و یا اضافه وزن است که توسط متخصصین تغذیه مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. به طور کلی رایج ترین شیوه به منظور چاقی و یا اضافه وزن BMI است، نوعی نمودار ساده به منظور طبقه بندی چاقی و اضافه وزن در افراد بالغ است.

شاخص توده بدنی مناسب ترین نمودار اندازه گیری درباره جمعیت در چاقی را مهیا می سازد، به علت اینکه جهت هر جنسیت و همچنین رده های سنی یکسان است. بنابراین، بایستی همچون یک راهنمای نسبی لحاظ گردد زیرا احتمال دارد در اشخاص متعدد با میزان درصد چربی بدن متغیر باشد.

BMI بزرگسالان

شاخص توده بدنی در بیماران به این ترتیب دسته بندی می شود که عبارتند از:

 •   بیمارانی که شاخص توده بدنی آنها از هجده و نیم کیلوگرم کمتر باشد، در حدود کمبود وزن قرار دارند.
 •   درصورتیکه شاخص توده بدنی بین هجده و نیم تا بیست و پنج کیلوگرم باشد، وزن فرد در حدود طبیعی قرار می گیرد.
 •   افرادی که شاخص توده بدنی آنها بین بیست و پنج تا سی کیلوگرم است، طبق این نمودار در گستره اضافه وزن قرار دارند.
 •   شاخص توده بدنی بیشتر از سی کیلوگرم نیز بر اساس نمودار در محدوده ی افراد چاق دسته بندی می شوند.

بطور کلی اضافه وزن بالا و یا چاقی به سه دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از:

1)    کلاس یک: دارای شاخص توده بدنی بین سی تا سی وپنج کیلوگرم

2)    کلاس دو: دارای شاخص توده بدنی سی و پنج تا چهل کیلوگرم

3)    کلاس سه: شاخص توده بدنی چهل کیلوگرم و یا بیشتر، لازم به ذکر است چاقی کلاس سه از نظر متخصصین چاقی شدید محسوب می شود.

متخصصین تغذیه با توجه به این شاخص توده بدنی میزان اضافه وزن افراد را برآورد می نمایند و راههای پیشگیری مناسب را به آنها متذکر می شوند.

بطور کلی اضافه وزن بالا و یا چاقی به سه دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از:
بطور کلی اضافه وزن بالا و یا چاقی به سه دسته تقسیم بندی میشود که عبارتند از:

دلایل اضافه وزن بالا

وزن هر فرد به تعداد کالری که در طی روز مصرف می نماید، چه میزان از کالری های دریافتی را انباشته و چه میزان را می سوزاند بستگی دارد. ولی هر یک از پارامترها تحت تاثیر محیط و همچنین ژن هاست، که هر دوی آنها می تواند بر روی فیزیولوژی بدن شما اثر بگذارد. بطور کلی دلایلی که منجر به اضافه وزن بالا در فرد می شود را میتوان به:

1)    ژنتیک 2) ژن های صرفه جو 3) عوامل محیطی 4) عادات ناصحیح غذایی 5) کم تحرکی و دردسری بنام تلویزیون 6) استرس و مشکلات مرتبط به آن، اشاره کرد.

رابطه مسائل بهداشتی با اضافه وزن

تجمع چربی های انباشته در بخش های مختلف بدن که منجر به اضافه وزن بالا در افراد می شود میتواند مسائل بهداشتی و سلامتی فرد را به مراتب افزایش دهد که عبارتند از:

فشار خون بالا، آرتروز، دیابت نوع دو، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و عروقی، کبد چرب، آپنه خواب، انواع سرطان ها من جمله (سرطان کیسه صفرا، آندومتر، کبد،پستان، پروستات و تخمدان)، اختلالات حاملگی نظیر گلوکز خون بالا در دوره حاملگی،

افزایش ریسک سزارین و همچنین فشار خون بالا و همچنین مشکلات اسکلتی عضلانی مخصوصاً استئوآرتریت که به عنوان یک بیماری دژنراتیو مفاصل را ناتوان می کند، و بیش از ده بیماری دیگر که بر اثر اضافه وزن بالا فرد به آن مبتلا می شود. بایستی متذکر شویم که خطر ابتلا به این مشکلات غیر واگیر با بالا رفتن شاخص توده بدنی نیز بیشتر می شود.

اکثر افراد تغییراتی را در وزن خود مشاهده می کنند

لازم است در خصوص اضافه وزن بالا نیز متذکر شویم که اکثر افراد تغییراتی را در وزن خود مشاهده می کنند که این بالا رفتن وزن به تدریج معمول است. اما در صورتی که فرد در یک بازه زمانی کوتاه بدون علت با افزایش وزن همراه شود، این عامل می تواند علائمی از یک عارضه زمینه ای باشد. زمانیکه بالا رفتن وزن در فرد به یک عارضه سلامتی مرتبط نمی شود، عوامل شایع شامل:

1)    پرخوری 2) چرخه قاعدگی 3) دوران پیش از یائسگی و یا یائسگی 4) کاهش متابولیسم بدن با بالا رفتن سن 5) انجام فعالیت های جسمانی کم 6) نگه داشتن آب به علت نمک اضافی و یا کمبود آب 7) افسردگی، استرس و اضطراب 8) کمبود خواب

تمامی موارد بیان شده سبب افزایش وزن می شود. در این راستا جراحان متخصص به منظور جلوگیری از بروز مشکلات متعدد در افراد و حفظ بهبود سلامتی آنها بهترین شیوه کاهش وزن سریع را جراحی لاغری معرفی می کنند.

اکثر افراد تغییراتی را در وزن خود مشاهده می کنند
اکثر افراد تغییراتی را در وزن خود مشاهده می کنند

جراحی اسلیو معده

عمل جراحی اسلیو معده به عنوان یکی از شیوه های درمانی پرطرفدار در بین بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا شناخته شده است، زیرا این جراحی کاهش وزن یکی از سریع ترین، بهترین و در عین حال بی خطر ترین جراحی های لاغری به شمار می آید.

جراحان متخصص در این شیوه درمانی از طریق یک جراحی ساده به مطلوب ترین شرایط به منظور کاهش وزن در افراد دست پیدا می کنند.

عمل فوق یک روند جراحی است که با محدود کردن محصولات غذایی میتوان به کاهش وزن بیماران کمک بسزایی کرد. جراحان متخصص به منظور اعمال این جراحی از روش لاپاراسکوپی استفاده می نمایند و از طریق لاپاراسکوپ و سایر ابزارهای مخصوص پزشکی اقدام به حذف هفتاد و پنج درصد از حجم معده می نمایند.

معده باقیمانده از این عمل جراحی بیشتر به یک آستین و یا موز شباهت دارد که سبب می گردد مواد غذایی کمتری را در خود جای دهد و به تدریج فرد با کاهش وزن همراه شود.

متخصصین تغذیه این شیوه جراحی را بیشتر برای بیمارانی که BMI آنها بیش از چهل کیلوگرم است و از نظر پزشکی به اضافه وزن گلابی شکل مبتلا هستند توصیه می گردد.

در پاسخ به سوال اکثر بیماران که اسلیومعده چیست؟

باید بیان کنیم که، عمل اسلیو معده به عنوان یکی از شیوه های لاغری و همچنین معالجه چاقی مفرط است که در این جراحی، فرم و همچنین مقدار معده از یک توپ بزرگ به یک آستین و یا موز تغییر شکل پیدا میکند.

جراحی کاهش وزن فوق سبب حذف بخش بالایی معده که فوندوس نام دارد و هورمون گرلین در آن محل تولید و همچنین ترشح میشود می گردد.

هورمون گرلین، کنترل کننده اشتها در افراد است که نشانه های گرسنگی را به مغز ارسال می کند. هرچند بین هفتاد و پنج تا هشتاد درصد از حجم معده طی این عمل لاغری حذف می گردد و تنها یک معده به شکل لوله ی باریک برجای می ماند،

اما بخش اعظمی از اسکلت آناتومیک نرمال معده و همچنین اتصالات آن من جمله پیلور و همچنین آنتروم، به همراه تحریکات عصبی واگ پشتیبانی می شوند و در نهایت ناهماهنگی در هضم و یا جذب مواد غذایی ایجاد نمی شود.

در پاسخ به سوال اکثر بیماران که اسلیومعده چیست؟
در پاسخ به سوال اکثر بیماران که اسلیومعده چیست؟

اسلیو معده برای چه افرادی مناسب است

بهترین جراح اسلیو معده در تهران با توجه به فواید این عمل جراحی، لاغری به شیوه جراحی اسلیو معده را برای همه مناسب ارزیابی نمی کند. و فقط افراد دارای اضافه وزن بالای اجازه ی انجام این جراحی لاغری را دارند که از شرایطی که در زیر به آن اشاره می نمایم برخوردار باشند:

 1. رده سنی بالای هشت سال.
 2. بی ام آی بیشتر از سی کیلوگرم.
 3. بیمارانی که بالغ بر پنج سال به عارضه چاقی مفرط دچار هستند.
 4. ناکامی در از دست دادن وزن علی رغم اعمال شیوه های دیگر به شکل جدی.
 5. عدم بیماری که سبب اضافه وزن بیش از اندازه شده باشد.
 6. آمادگی به منظور ایجاد تحول در عادات غذایی و همچنین شیوه زندگی.
 7. رغبت به کنترل شدن از سوی پزشک متخصصی که شما را معالجه می نماید.
 8. عدم مصرف سیگار و همچنین نوشیدنی های حاوی الکل

انجام جراحی لاغری تحت نظر بهترین جراح اسلیو معده

این افراد میتوانند به منظور کاهش وزن سریع جراحی لاغری فوق را تحت نظر بهترین جراح اسلیو معده در تهران انجام دهند. در ادامه باید بیان کنیم که نوجوانان به طور معمول کاندیدای مناسبی به منظور جراحی چاقی به شمار نمی آیند، مگر اینکه به چاقی مفرط و همچنین شاخص توده بدنی بالغ بر سی و پنج کیلوگرم و از همه مهمتر با مشکلات مرتبط با اضافه وزن بالا همراه هستند.

درصورتیکه مایلید این جراحی کاهش وزن را به منظور رسیدن به وزن ایده آل انجام دهید لازم است که با جراح متخصص مشورت نماید و در مورد اینکه کاندیدای مناسب به منظور اعمال جراحی چاقی هستید نظر وی را جویا باشید.

در مجموع جراحی چاقی میتواند زندگی فرد مبتلا به اضافه وزن بالا را نجات دهد، اما جهت دستیابی به این نتیجه بایستی تغییرات دائمی و همچنین چشمگیری را در محصولات غذایی، فعالیت های ورزشی و زندگی خود ایجاد کنید.

انواع جراحی های لاغری

جراحی های کاهش وزن انواع متعددی دارند که شامل:

جراحی های محدود کننده

این عمل از طریق کاهش سایز معده و همچنین کند کردن هضم محصولات غذایی عمل می نماید. بطور کلی یک معده در حالت عادی قادر است که در حدود چهارصد و هفتاد و سه میلی لیتر مواد غذایی را در خود جای دهد که این مقدار بعد از جراحی کاهش وزن، به حدود پنجاه و شش تا هشتاد و پنج گرم در هر وعده میرسد.

به این ترتیب هرچه معده کم حجم تر باشد، سریعتر پر می شود و در نتیجه شما مواد غذایی کمتری را میل می نماید. بنابراین هر اندازه که فرد کمتر غذا مصرف نماید به مراتب وزن بیشتری را حذف می نماید.

جراحی های بدجذبی

در این عمل جراح متخصص شیوه جذب مواد غذایی را تغییر می دهند. در جراحی فوق، معده بیمار کوچک تر گردیده و بخشی از سیستم گوارش حذف و یا به یک مسیر فرعی تبدیل می گردد. با انجام این کار، جذب کالری موجود در مواد غذایی برای بدن دشوارتر می شود.

جراحان متخصص جراحی کاهش وزن از نوع عمل بدجذبی را بصورت کامل اعمال نمی نمایند زیرا مشکلات متعددی را برای بیماران به همراه می آورد. لازم به ذکر است که این جراحی بای پس معده نیز نامگذاری می شود.

کاشت یک ابزار الکتریکی

جراحی فوق از جدیدترین شیوه های جراحی لاغری است که در آن، نشانه های عصبی موجود در معده و همچنین مغز قطع می گردد و به این ترتیب، فرد با از دست دادن تجمع چربی های انباشته همراه می شود.

کلیه موارد ذکر شده از انواع جراحی های لاغری است که از طریق تکنیک های متعدد به کاهش وزن سریع بیماران کمک بسزایی می نماید.

افراد کاندیدای عمل جراحی اسلیو معده

درصورتیکه فرد با شاخص توده بدنی بالای همراه باشد و تجمع چربی های انباشته بیشتر در ناحیه شکم و پهلو ها باشد، متخصصین برای برطرف کردن این مشکل جراحی اسلیو معده را به بیماران توصیه می نمایند.

زیرا این عمل چاقی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین جراحی ها جهت درمان اضافه وزن بالا است. اما مسئله ای که اکثر بیماران نسبت به آن بی توجه هستند این است که، این شیوه کاهش وزن سریع برای تمامی بیماران مناسب نیست و بایستی برای حذف چربی های موجود در بدن شیوه درمانی دیگری را انتخاب نمایند.

به بیان دیگر جراحی کاهش وزن و یا هر شیوه درمانی جهت اضافه وزن، به عادات و همچنین رفتار فرد، شرایط روحی و جسمی، سوابق دارویی و بیماری و علاوه براین بسته به عوامل خاص دیگری دارد که بایستی تجویز آن از سوی بهترین جراح اسلیو معده در تهران صورت بگیرد. در این راستا به شرایط خاص افرادی که کاندیدای مناسب جهت جراحی اسلیو معده هستند مواردی را متذکر می شویم:

فردی که، حداقل به مدت شش ماه فعالیت های پیوسته ورزشی، پیروی از رژیم غذایی سالم و اصولی تحت نظر مجرب ترین متخصص تغذیه و همچنین داروهای کاهش اشتها نتوانسته اند وزن قابل توجهی را از دست بدهند کاندیدای مناسب جهت اعمال جراحی اسلیو معده محسوب می شوند.

بیمارانی که BMI آنها بالغ بر چهل کیلوگرم است

بیمارانی که BMI آنها بالغ بر چهل کیلوگرم است و از عارضه چاقی مفرط عذاب می برند و همچنین انجام امور زندگی برای آنها غیر ممکن شده است کاندیدای مناسب جهت انجام این عمل کاهش وزن به شمار می آیند.

بیمارانی که با اختلال پرخوری همراه هستند و قادر نیستند که این مشکل خود را کنترل نمایند نیز میتوانند از این جراحی کاهش وزن برای درمان خود بهره مند شوند.

اگر بیماران به دلیل بیماری از داروهای خاصی استفاده می نمایند که سبب می گردد آنها از حالت معمولی بیشتر گرسنه تر شوند نیز میتوانند به منظور بهبود وضعیت بدنی خود از جراحی لاغری فوق استفاده نمایند.

اگر بی ام آی فرد بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم باشد

اگر بی ام آی فرد بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم باشد و از اختلالات زمینه ای نظیر فشارخون بالا، آپنه خواب، دیابت نوع دو، آپنه خواب، کلسترول و همچنین تری گلیسرید بالا رنج می برند نیز کاندیدای مناسب جهت این عمل جراحی هستند.

بیماران رده سنی بین هجده تا شصت و پنج سال که دارای شاخص توده بدنی بالای هستند متخصصین به منظور جلوگیری از بروز بیماری های متعدد این شیوه درمانی را تجویز می نمایند.

فرد با اختلالات روحی و روانی و همچنین عاطفی خاصی همراه نبوده و از این لحاظ از سلامتی کامل برخوردار باشد.

بنابراین تمامی افراد ذکر شده از بیمارانی هستند که کاندیدای مناسب جهت انجام این جراحی لاغری به حساب می آیند. البته باید متذکر شویم که بهتر است این عمل چاقی از طریق بهترین جراح اسلیو معده در تهران انجام گیرد تا بیمار در کوتاهترین زمان به نتیجه مطلوب و اثربخشی دست پیدا کند.

اگر بی ام آی فرد بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم باشد
اگر بی ام آی فرد بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم باشد

بیمارانی که کاندیدای مناسب جهت اعمال جراحی اسلیو معده نیستند

جراحی کاهش وزن فوق، یک تکنیک مطلوب و در عین حال کم خطری است که جهت معالجه بیماری اضافه وزن و دستیابی به کاهش وزن بهترین گزینه محسوب می شود. اما بایستی بیان کنیم که این شیوه درمانی جهت بیمارانی که دارای شرایطی خاصی هستند توصیه نمی گردد که عبارتند از:

بیماران مبتلا به عارضه صرع، لازم است که از سایر شیوه های درمانی جهت کاهش وزن سریع خود استفاده نمایند.

افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند عمل حذف بخش اعظمی از معده توصیه نمی گردد.

بیماران مبتلا به اختلالات زمینی اعصاب و روان و همچنین مشکل در دستگاه عصبی و مسائل روانی همراه هستند نبایستی این جراحی لاغری را اعمال نمایند.

بیمارانی که در رده سنی زیر هجده سال و همچنین بالای شصت و پنج سال هستند

بیمارانی که در رده سنی زیر هجده سال و همچنین بالای شصت و پنج سال هستند نیز کاندیدای مناسب جهت انجام جراحی اسلیو معده به حساب نمی آیند.

بیمارانی که به چاقی مفرط و یا اضافه وزن شدید دچار نیستند.

جراحی فوق به بیمارانی که دارای چاقی شدید و اختلالات زمینه ای طولانی مدت همچون دیابت نوع دو مبتلا هستند به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

بیمارانی که در اثر نوشیدنی های الکلی و یا کشیدن مواد، به چاقی مفرط مبتلا شده اند میتوانند با ایجاد تحول در شیوه زندگی وزن قابل توجهی را از دست دهند، از این رو آنها کاندیدای این عمل چاقی به شمار نمی آیند.

کلیه موارد ذکر شده از بیمارانی هستند که کاندیدای مناسب جهت اعمال جراحی اسلیو معده به حساب نمی آیند و به منظور دستیابی به کاهش وزن سریع بایستی از شیوه های درمانی دیگری استفاده نمایند.

بیمارانی که در رده سنی زیر هجده سال و همچنین بالای شصت و پنج سال هستند
بیمارانی که در رده سنی زیر هجده سال و همچنین بالای شصت و پنج سال هستند

آزمایشات ضروری قبل از جراحی لاغری

بیمارانی که کاندیدای اعمال جراحی اسلیو معده هستند بایستی پیش از جراحی تعدادی آزمایشات و تست های مورد نیاز را انجام دهند. بعضی از اصلی ترین آزمایشات و همچنین تست ها پیش از جراحی چاقی شامل:

1)    سونوگرافی لگن و شکم 2) آندوسکوپی مری معده و همچنین دئودنوم(دوازدهه) 3) اشعه X قفسه سینه و اینکه چست ایکس ری 4) کولونوسکوپی 5) ECG (الکتروکاردیوگراف) 6) ماموگرافی برای بانوان 7) سیگموئیدوسکوپی  8) تست عملکرد ریوی 9) تست استرس

از آزمایشاتی هستند که بیماران پیش از انجام جراحی کاهش وزن بایستی به صورت کامل انجام دهند. البته باید متذکر شویم جهت اینکه صد در صد کاندیدای جراحی فوق باشیم اضافه بر تست های نامبرده، توسط بهترین جراح اسلیو معده در تهران مورد سنجش قرار بگیرید.

در بعضی از موارد جراح متخصص به منظور ارزیابی های بیشتر مواردی که در زیر بیان می کنیم را برای بیماران تجویز می نمایند که شامل:

سنجش دقیق تر از سوی متخصص بهداشت و روان همچون روانشناس، روانپزشک و یا درمانگر های دیگر

سنجش بیشتر از سوی جراح متخصص قلب و عروق و یا متخصص قلب

بررسی دقیق تر از سوی متخصص

سنجش و بررسی بیشتر توسط مجرب ترین متخصصین تغذیه

مراحل جراحی عمل اسلیو معده

این عمل کاهش وزن به شیوه جراحی لاپاراسکوپی، از طریق بیهوشی عمومی انجام می گیرد.که مراحل آن عبارتند از:

بیهوشی کامل فرد و همچنین ایجاد برش های ضروری

بعد از بیهوشی کامل بیمار در اتاق عمل، جراح سه الی پنج برش کوچک را در ناحیه شکم بیمار ایجاد می نمایند.در این شکاف های ایجاد شده تروکارها قرار می گیرد و همچون مسیری جهت وسایل جراحی مورد نیاز عمل می نماید.

لازم به ذکر است که تروکار ابزاری نوک تیز بوده که در جراحی و به منظور دستیابی به رگ های خونی و همچنین حفرات بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

پرکردن شکم بیمار از طریق گاز دی اکسید کربن

در این مرحله جراح متخصص شکم بیمار را از طریق گاز دی اکسید کربن پر می کند تا دیواره های شکمی به سمت بالا کشیده شوند و اجزای بخش درونی شکم به این شیوه قابل رویت است.

پزشک با بکارگیری از لاپاراسکوپ که دارای دوربین های مخصوص و همچنین چراغ است حفره های شکمی را مورد ارزیابی قرار می دهد. بعد از آن پزشک با کمک یک منقبض کننده یا رترکتور، کبد بیمار را به سمت بخش فوقانی معده هدایت می کند تا از این طریق دید کافی به تمامی بخش های شکمی داشته باشد. کبد راساً یک قسمت از مری و همچنین بخش ابتدایی معده را بطور کامل می پوشاند.

حفره های شکمی ایجاد شده پر از وسایل جراحی و همچنین گاز کربن دی اکسید است، برای معده کبد را قرار می دهند و به سمت بالا می کشند تا از این طریق جراح متخصص به منظور اعمال جراحی دید کافی برای معده بیمار داشته باشد.

تفکیک معده از طحال و روده بزرگ

رباط ها و همچنین رگ های بخش اعظم معده که انحنای بزرگ نام دارد، سلول فیبری معده را به بخش طحال وصل می نمایند، به این ترتیب روده ی بزرگ و همچنین معده همگی را از هم تفکیک می کنند.

معده بصورت کامل از طحال و همچنین روده ها تفکیک می گردد. نبایستی هیچ ارتباطی بین انحنای بزرگ و بافت هایی که ستون فقرات را به دیافراگم وصل می نماید وجود داشته باشد. رگ های خونی قسمت چپی معده و همچنین شاخه ی چپی عصب واگ بدون هیچ دست خوردگی باقی می ماند.

تجزیه معده جهت ایجاد معده ی جدید

جراح متخصص بوژی که یک دستگاه مخصوص اندازه گیری پزشکی است را داخل مجرای پیلوریک می نمایند. حفره ی شکمی و یا آنتروم ضخیم از راه شکاف برخلاف نواحی بوژی تقسیم می گردد تا از این طریق معده ی جدید ایجاد گردد.

بستن و دوختن طول معده جدید

پزشک با دوختن و همچنین بستن طول معده جدید از طریق بوژی، معده ی به شکل یک آستین را برای بیمار ایجاد می کنند که دارای ظرفیت صد و پنجاه میلی لیتری است. احتمال دارد که خط دوخت معده جدید از طریق موادی پوشیده شود که نشتی و یا خطر خونریزی را به مراتب کاهش میدهد.

خارج کردن بخش اضافی معده

معده برش زده شده و همچنین اضافی نخست در کیسه ی آزمایشی و سپس از طریق تروکار خارج می شود. وزنه های بوجود آمده با بخیه های غیرقابل جذب دوخته می شوند تا از این طریق از بروز فتق پیشگیری شود.

کلیه موارد ذکر شده از مراحل جراحی کاهش وزن است که توسط بهترین جراح اسلیو معده در تهران برای بیمارانی که کاندیدای این عمل لاغری هستند انجام می گیرد.

خارج کردن بخش اضافی معده
خارج کردن بخش اضافی معده

برنامه غذایی و مراقبت های پس از جراحی اسلیو معده

از اساسی ترین بخش های بعد از عمل که بهترین جراح اسلیو معده در تهران به بیماران تحت عمل جراحی کاهش وزن متذکر می شوند پیروی کردن از برنامه رژیم غذایی مفید است. بطور کلی یکی از موارد موفقیت در عمل فوق پیروی کردن از برنامه غذایی کم کالری و مناسب از سوی جراح لاغری است. بیمارانی که تحت عمل این جراحی چاقی قرار گرفته اند بایستی چند گام اصلی غذایی که در زیر به آن اشاره می نمایم را رعایت نمایند.

گام نخست در هفته اول تا دوم ( مصرف مواد غذایی آبکی و مایعات)

برنامه رژیم غذایی بیمار بعد از جراحی کاهش وزن تغییرات گسترده ی خواهد کرد. نخست مایعات باید به صورت مزه مزه کردن و سپس به تدریج جرعه ای مصرف شود. کلیه نوشیدنی های مصرفی در زمان مراقبت های پس از جراحی بایستی به شکل رقیق و همچنین فاقد از تکه های میوه باشد.

–       جهت مراقبت های درمانی بیشتر از معده جدید بلافاصله پس از جراحی فقط مجاز به مصرف مایعاتی نظیر نکتارهای رقیق، آب، چای (میوه ای،سبز،گیاهی)، آب سیب و همچنین آب گوشت هستید.

–       آنگاه مصرف مایعات مقوی نظیر سوپ رقیق، شیر فاقد چربی، اسموتی های خانگی و طبیعی، آبمیوه های طبیعی فاقد شکر به برنامه غذایی بعد از جراحی فوق افزوده گردد.

–       لازم است که بیمار به طور متوسط روزانه حداقل دو و نیم لیتر مایعات مصرف نماید تا از این طریق از دی هیدراته شدن بدن جلوگیری نماید.

گام دوم در هفته سوم تا چهارم ( غذاهای نرم و پوره ای)

در گام دوم مراقبت های درمانی پس از جراحی اسلیو معده تا اینکه توان معده جدید بیشتر شد، میتوانید با اجازه جراح متخصص مصرف محصولات خوراکی پوره ای را شروع نماید. بهتر است مواد غذایی به خوبی مخلوط و له شوند به شکلی که تکه درشتی در آنها موجود نباشد و بیشتر به بافت ماست شباهت داشته باشد.

–       بطور مثال شما می توانید از ترکیب میوه ها، پوره سیب زمینی، ماهی با سس،گوشت له شده، حمص، ماهی آب پز، پاستا و سبزیجات له شده و همچنین سوپ های خامه ای و یا غلیظ شده استفاده نماید.

–       بهتر است که وعده های غذایی بیمار بعد از جراحی به چهار الی شش وعده در طی روز تقسیم گردد. در هر وعده نخست بین یک تا دو قاشق غذایی میل نماید و بتدریج آنها را به چهار قاشق کم غذا خوری اضافه کنید.

–       لازم است هر وعده غذایی دارای مقدار مشخص شده ی پروتئین باشد. بایستی روزانه نیم لیتر شیر میل نماید زیرا سبب مخلوط شدن مواد غذایی میشود، به همین دلیل متخصصین تغذیه توصیه می کنند که آن را در هر وعده غذایی مصرف نماید.

گام سوم در هفته پنجم تا ششم ( مواد غذایی نرم)

در فاز دوم مراقبت های درمانی پس از جراحی اسلیو معده شما مجاز به مصرف مواد غذایی نرم و همچنین تکه ای هستید. بعضی از محصولات غذایی که بیمار در این دوره اجازه مصرف آنها را دارد شامل:

1)    گوشت چرخ شده 2) اسپاگتی گل کلم 3) ماهی 4) تخم مرغ همزده 5) کمپوت های میوه 6) سبزیجات پخته 7) املت 8) پاستا 9) برنج هستند.

بایستی به این مورد توجه داشته باشید که تعداد وعده غذایی را به سه الی چهار وعده روزانه کاهش دهید و همچنین از مصرف میان وعده نیز در این مرحله خودداری نماید.

فاز چهارم در هفته ششم تا هشتم (رژیم غذایی نرمال)

–       بعد از گذشت شش هفته از عمل کاهش وزن فوق، شما اجازه دارید به رژیم غذایی اصلی خود برگردید.

–       معده کوچک جدید این اجازه را به شما می دهد که کم و بیش مواد غذایی سالم و کم کالری را مصرف نماید.

–       علاوه براین بایستی مانند گذشته سه وعده غذایی ثابت را میل نماید.

–       کالری دریافتی که به صورت روزانه مجاز به مصرف آن هستید بین هزار تا هزار و دویست کالری است.

شما با پیروی از کلیه دستورالعمل های پزشکی در خصوص برنامه غذایی بعد از جراحی اسلیو می توانید در یک بازه زمانی کوتاه به وزن ایده آل و نرمال خود دست یابید. اما در خصوص سایر مراقبتهای دیگر باید گفت که:

طرز صحیح نفس عمیق بعد از جراحی اسلیو معده

ابتدا بیمار باید دم عمیق بگیرد سپس نفس خود را به مدت دو ثانیه نگه دارد آنگاه تمامی هوای بخش داخلی ریه را به سمت بیرون دهد( یا بازدم). بیماران لازم است که این کار را سه بار در طی روز به صورت مستمر انجام دهند.

طرز صحیح سرفه بعد از جراحی

ابتدا فرد باید دم عمیقی بگیرد آنگاه سرفه کند. البته سرفه بایستی از ناحیه شکم باشد نه از سمت حلق. لازم است جهت محافظت بیشتر از ناحیه شکم جراحی شده از یک بالشت استفاده نمایم و آنگاه سرفه کنیم.

طرز صحیح سرفه بعد از جراحی
طرز صحیح سرفه بعد از جراحی

انجام تمرینات پا بعد از عمل اسلیو

تمامی انگشتان پای خود را به سمت منتها الیه تخت خود خم نماید، به شکلی که بر روی پدال گاز فشار وارد می کنید. سپس در خلاف جهت و به سمت ابتدای تخت هدایت کنید، آن را آزاد نماید. در این تمرینات بهتر است که مچ پا را ابتدا به سمت راست و آنگاه به سمت چپ به حرکت درآورید. متخصصین توصیه می کنند که این فعالیت را نیز سه بار در طی روز تکرار نماید.

انجام این موارد سبب می شود که فرد دوران ریکاوری را به راحتی پشت سر بگذارد و همچنین از لخته شدن خون در ناحیه پا نیز جلوگیری نمایند.

انجام تمرینات پا بعد از عمل اسلیو
انجام تمرینات پا بعد از عمل اسلیو

مزیت های جراحی اسلیو معده

اعمال عمل چاقی توسط بهترین جراح اسلیو معده در تهران دارای مزیت های متعددی است که عبارتند از:

 •   کاهش حس گرسنگی و همچنین ایجاد بی اشتهایی در اکثر بیماران تحت این عمل جراحی
 •   مدت زمان کمتر جراحی اسلیو نسبت به جراحی بای پس معده از دیگر مزیتهای جراحی فوق به شمار می آید.
 •   در این جراحی مسیر روده ها بطور کامل محافظت می شود.
 •   از دیگر مزیتهای جراحی اسلیو معده را میتوان به عدم بروز مسائل دستگاه گوارشی در اثر نبود بخشی از روده اشاره کرد.
 •   محافظت از پیلور معده.
 •   این جراحی مانند سایر جراحی های کاهش وزن به تنظیمات خاصی نیاز ندارد.
 •   جراحان متخصص در عمل اسلیو از قرار دادن جسم خارجی بر روی معده بیمار خودداری می نمایند و تنها بخش اعظمی از معده را حذف می کنند.
 •   از مهمترین مزیت جراحی اسلیو میتوان به کاهش وزن بین پنجاه تا هفتاد درصد بعد از گذشت هجده ماه از جراحی اشاره کرد.
 •   غیرقابل برگشت بودن جراحی از مهمترین مزیت عمل اسلیو به شمار می آید.

کلیه موارد ذکر شده از مزیت های جراحی اسلیو معده است که بیماران می تواند با پیروی از تمامی نکات درمانی و غذایی بعد از عمل چاقی به نتیجه مطلوبی دست پیدا نمایند.

مراقبت از ناحیه تحت عمل جراحی

بیماران موظفند که از محل ناحیه برش خورده تحت عمل جراحی مراقبت های لازم را نیز انجام دهند این مراقبت ها عبارتند از:

 1. پانسمان جراحت خود را تا هفت روز یا تا مدتی که پانسمان از روی ناحیه جراحی نیفتاده است به هیچ عنوان دست نزنید.
 2. به طور منظم روزانه اطراف محل زخم را با صابون و همچنین آب ولرم شست و شو نماید و سپس آن را کاملاً خشک کنید.
 3. به هیچ عنوان جهت ضد عفونی کردن محل جراحی از الکل و یا پراکسید هیدروژن مصرف نکنید.
 4. در صورت برانگیخته شدن ناحیه برش با ساییدگی به لباس شما می توانید آن بخش را به طور کامل بانداژ و یا پانسمان نماید.
 5. یکی دیگر از مراقبت های محل جراحی این است که بصورت منظم روزانه بانداژ را تعویض نماید تا از بروز هرگونه عفونت جلوگیری گردد.

کلیه موارد ذکر شده از مراقبتهای محل برش جراحی است که از سوی بهترین جراح اسلیو معده در تهران به تمامی بیماران بعد از جراحی فوق توصیه می گردد.

مراقبت از ناحیه تحت عمل جراحی
مراقبت از ناحیه تحت عمل جراحی

انواع جراحی اسلیو معده

اسلیو گشاد

در این جراحی، جراح متخصص تقریباً حدود شصت درصد از حجم معده ی اضافی بیمار را حذف می نمایند. لازم به ذکر است که این شیوه درمانی جهت بیمارانی که دارای BMI بین سی الی سی و پنج کیلوگرم هستند بسیار اثربخش بوده است.

اسلیو تنگ

در عمل نامبرده جراح متخصص تقریباً هشتاد درصد از ظرفیت معده را از طریق لاپاراسکوپی از بدن بیمار خارج می نمایند. این تکنیک درمانی کاهش وزن جهت بیمارانی که بی ام آی آنها بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم است گزینه مناسبی محسوب می شود. بیمارانی که با اضافه وزن شدیدتری همراه هستند احتمال دارد که در حین اعمال جراحی با مشکلات متعددی روبرو شوند.

همچنین به علت اینکه جراحی فوق بالغ بر دو ساعت زمانبر است، جراحان متخصص شیوه های دیگری را برای این گروه از بیماران در نظر می گیرند.

در گام نخست اندازه حجم معده را کم می نمایند

در این شیوه جراحان در گام نخست اندازه حجم معده را کم می نمایند و سپس در گام دوم نیز بعد از سپری شدن دوازده ماه اقدام به عمل دوم بر روی معده بیماران می نمایند.

شایان ذکر است که در بعضی از موارد بیماران پس از گذشت یکسال با از دست دادن وزن قابل توجهی دیگر نیازی به اعمال جراحی در گام دوم ندارند البته در این راستا نظر بهترین جراح اسلیو معده در تهران نیز حائز اهمیت است.

همانطور که بیان کردیم هورمون گرلین در بدن هر فرد زمانی که شروع به ترشح می کند سبب حس گرسنگی می شود. اما براساس اعمال جراحی اسلیومعده این هورمون به مراتب کمتر ترشح می گردد و در نتیجه اندازه حس گرسنگی نیز در فرد افت می نماید.

برهمین اساس در شیوه جراحی اسلیو تنگ جراحان متخصص اقدام به بخش اعظمی از معده می نمایند که این امر سبب کاهش ترشح هورمون فوق می گردد و در نهایت بیماران بعد از اعمال این جراحی کاهش وزن با حس گرسنگی کمتری نسبت به گذشته همراه می شوند.

در گام نخست اندازه حجم معده را کم می نمایند
در گام نخست اندازه حجم معده را کم می نمایند

مراقبتهای بعد از جراحی اسلیو معده

بهترین جراح اسلیو معده در تهران با ذکر مواردی که در زیر عنوان می نمایم به شما توصیه می کنند که از عوارض بعد از جراحی لاغری پیشگیری نماید:

هر زمان که بیمار احساس خستگی می نماید بهتر است که استراحت کند زیرا خواب به میزان کافی به وی انرژی میدهد تا در طی روز به تمامی امور خود رسیدگی نماید.

بهتر است که روزانه به طور منظم پیاده روی داشته باشید و هر روز به تعداد قدم های خود بعد از عمل بیفزاید، این امر سبب گردیده که شما با گردش خون بیشتری همراه باشید و همچنین از بروز یبوست و پنومونی نیز پیشگیری نماید.

لازم است که بیماران از اعمال فعالیتهای سنگین به خصوص بلند کردن وسایل سنگین در این مدت خودداری نمایند.

پرهیز از انجام فعالیت های بدنی شدید

یکی دیگر از توصیه های که متخصصین به بیماران بعد از جراحی متذکر می شوند پرهیز از انجام فعالیت های بدنی شدید است.

این امور شامل دوچرخه سواری، دویدن، وزنه برداری، ورزش های هوازی و مشابه آن است، این محدودیت ها تا موقعی که جراح متخصص تشخیص دهد اجرایی است. همچنین از فعالیت های که احتمال دارد به ناحیه شکم بیماران ضربه ای وارد شود نیز خودداری نماید، باید متذکر شد که این مورد تنها منحصر به انجام فعالیتهای ورزشی نیست بلکه در زمان بازی کردن با بچه ها نیز بایستی رعایت نمایم.

در زمان عطسه، سرفه و همچنین نفس عمیق لازم است که از یک بالش در ناحیه جراحی استفاده نمایم زیرا این امر از شکم تحت عمل جراحی شما محافظت می نماید و علاوه براین از میزان درد و ناراحتی شما نیز می کاهد.

در منزل تمرینات تنفسی که کادر درمانی به شما آموزش های لازم را داده اند را به طور منظم انجام دهید، این امر به جلوگیری از پنومونی و همچنین عفونت های ریه نیز کمک بسزایی می نماید.

جراح اجازه دوش سریع را به شما میدهد

جراح اجازه دوش سریع را به شما میدهد اما باید توجه داشته باشید که بلافاصله ناحیه تحت جراحی را خشک نماید. لازم به ذکر است که بیماران تا چهار ده روز بعد از اعمال این جراحی کاهش وزن اجازه استحمام ندارند مگر اینکه پزشک متخصص مجوز این کار را داده باشد.

شما بعد از جراحی اجازه ی رانندگی ندارید و بهتر است که تا مدتی برای انجام این کار از یک همراه کمک بگیرید.

بیمار بین چهارده الی بیست و هشت روز به مرخصی کاری نیاز دارد، البته این مدت به مقدار فشار و همچنین نوع فعالیت بیمار و از همه مهمتر وضعیت جسمانی وی بستگی دارد.

برنامه رژیم غذایی مناسب و کم کالری که جراح متخصص برای این مدت تجویز کرده است به شکل کامل و دقیق پیروی نماید.

در خصوص داشتن رابطه جنسی بعد از این عمل جراحی کاهش وزن بهتر است که با جراح متخصص خود گفت و گو نماید.

کلیه موارد ذکر شده از مراقبتهای بعد از جراحی اسلیو معده است که بیماران موظف به انجام آنها هستند.

جراح اجازه دوش سریع را به شما میدهد
جراح اجازه دوش سریع را به شما میدهد

انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در تهران

بعضی از معیارهای که میتواند به شما در انتخاب یک جراح متخصص لاغری کمک بسزایی نماید شامل:

تجربه و نظرات بیماران

یکی از مناسب ترین شیوه ها جهت پیدا کردن مجرب ترین جراح متخصص لاغری تحقیق از بیماران و همچنین مراجعه کنندگان آن جراح است. درصورتیکه جراح متخصص در سایر شبکه های اجتماعی فعالیت داشته و یا نیز وب سایتی مخصوصی دارد، شما این امکان را دارید که به قسمت نظرات بیماران و مراجعه کنندگان مراجعه نماید تا با نظرات آنها بیشتر آشنا شوید.

نتایج قبل و پس از عمل جراحی

تنها موردی که می تواند به بیماران در پیدا کردن مجرب ترین جراح متخصص لاغری کمک بسزایی نماید عکس بیماران است. شما با مشاهده عکس بیماران دارای اضافه وزن بالا قبل و پس از جراحی میتوانید به موفقیت جراح در انجام این عمل جراحی پی ببرید.

به این ترتیب هر چه تعداد عکس ها قبل و پس از عمل چاقی در سایت های اختصاصی پزشک به مراتب بیشتر باشد، در حقیقت شما می توانید پزشک را به عنوان یکی از با سابقه ترین و مجرب ترین متخصصین حساب نماید.

نتایج قبل و پس از عمل جراحی
نتایج قبل و پس از عمل جراحی

تسلط بر تمامی شیوه های جراحی کاهش وزن

در مجموع، عمل چاقی شیوه ی کمابیش کم خطر است و اکثر بیمارانی که این جراحی کاهش وزن را انجام داده اند با میزان درصد موفقیت بسیار بالا و همچنین بدون مشکل توانسته اند اضافه وزن خود را معالجه نمایند.

دو شیوه رایج و همچنین پرطرفدار جراحی کاهش وزن که به طور معمول بیشتر از سایر جراحی های لاغری مورد توجه بیماران واقع شده است جراحی اسلیومعده و همچنین بای پس معده است.

در خصوص بهترین جراح اسلیو معده در تهران باید بیان کنیم که جراح علاوه بر تسلط کامل بر روی این دو شیوه جراحی نامبرده بایستی به کلیه شیوه ها و همچنین تکنیک های متعدد جراحی لاغری ماهر باشد.

تا از این طریق بتواند با توجه به وضعیت بیمار و همچنین دشواری های عمل، مناسب ترین شیوه جهت درمان اضافه وزن بالا را بکار ببرد. از دیگر شیوه های شناخته شده در جراحی کاهش وزن که جراح متخصص لاغری بایستی بر آن حاذق باشد می توان به:

جراحی بای پس معده، بالون گذاری معده، پلیسه معده، ساسی بای پس،باندینگ معده، مینی بای پس معده را معرفی کرد.

شمار عمل های جراحی و همچنین تعداد بیماران

یکی دیگر از مواردی که در تعیین بهترین جراح اسلیو معده در تهران به شما کمک بسزایی می نماید را میتوان به شمار عمل های چاقی صورت گرفته و همچنین تعداد بیماران اشاره کرد.

به غیر از کلیه دروس آکادمیک و همچنین گذراندن دوره های تخصصی، اصلی ترین موردی که میتواند سبب گردد که جراح در بین تمامی پزشکان هم ردیف خود بهترین باشید، تعداد عمل های بسیار بالای موفق و علاوه براین کسب تجارب فراوان در این حوزه است.

جراح متخصص به ازای هر بیمار و همچنین هر عمل جراحی صورت گرفته تجارب زیادی را کسب کرده است و با مسائل زیادی در حین عمل همراه گردیده است و شیوه کنترل و تدبیر شرایط را بصورت گسترده تر فرا گرفته است.

در صورتیکه جراح متخصص عمل های لاغری متعددی را انجام داده باشد که اغلب آنها نیز موفقیت آمیز بوده است، باید بدانید که به عنوان بهترین جراح متخصص لاغری شناخته شده است که شما می توانید جهت درمان خود به وی مراجعه نماید.

شمار عمل های جراحی و همچنین تعداد بیماران
شمار عمل های جراحی و همچنین تعداد بیماران

دسترسی به جراح متخصص

شیوه دسترسی به بهترین جراح متخصص لاغری را در زمان انتخاب پزشک بایستی مد نظر داشته باشیم. بهترین جراح به طور معمول سعی می کند که هم در شبکه های اجتماعی و هم در مطب به آسانی در دسترس مراجعه کنندگان قرار داشته باشد.

درصورتیکه جراح متخصص وب سایت مخصوصی داشته باشد و در اکثر شبکه های اجتماعی حضور فعالی نیز دارد، بیانگر این است که به مراجعه کنندگان خود اهمیت بسزایی می دهد و از هر گونه بستری جهت اطلاع بخشی به مراجعه کنندگان خود نیز استفاده می نمایند.

شیوه دریافت هزینه جراحی لاغری

همانطور که میدانید هزینه عمل جراحی کاهش وزن به طور معمول زیاد بوده است. اما در صورتی که بتوانید جراح متخصص مجرب و باسابقه ی را انتخاب نماید که با بیمه درمانی شما قرار داد داشته باشد و یا با اکثر بیمارستان های دولتی مجهز فعالیت می نماید، هزینه جراحی شما تا اندازه ی کاهش می یابد.

شیوه پاسخگویی و همچنین نگاه جراح متخصص به بیمار

به عنوان فردی که دارای اضافه وزن بالایی هستید طبیعی است که شما با سوالات متعددی همراه باشید. شما بایستی کلیه سوالات خود را بتوانید به راحتی با جراح متخصص خود مطرح نماید، زیرا شما این حق را دارید که در خصوص جراحی خود اطلاعات کاملی را در اختیار داشته باشید.

در صورتی که جراح متخصص در روز ملاقات با دقت بالا و مهربانی به کلیه سوالات شما گوش فرا می دهد و پاسخگوست باید بدانید که به عنوان بهترین و باسابقه ترین جراح چاقی به حساب می آید.

بهبودی و جان بیمار برای جراح متخصص با اخلاق از هر چیزی مهمتر است

مهم ترین اولویت کاری جراح متخصص لاغری جان بیماران است. درصورتیکه شما کاندیدای مناسب جهت اعمال این جراحی لاغری نباشید، پزشک با گفت و گو با شما توصیه می کند که از سایر جراحی های دیگر کاهش وزن استفاده نماید زیرا سلامتی و جان شما مهمترین امر در پزشکی به حساب می آید.

بیمارستانی که تحت جراحی لاغری قرار می گیرد

معمولاً بهترین جراح اسلیو معده در تهران از چنان شهرتی برخوردار است که مجهزترین بیمارستان ها برای جذب آنها ارزش بسیاری قائل هستند.

به طور معمول اکثر بیمارستان ها اجازه میدهند مجرب ترین جراحان متخصص لاغری بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا را با امکانات مناسب و همچنین پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، فارغ از هرگونه محدودیت به راحتی جراحی نمایند.

بهتر است که پیش از عمل از پزشک متخصص خود درباره بیمارستان های که عمل جراحی را انجام می دهند اطلاعاتی را کسب نماید، در صورتی که جراح متخصص در بیمارستان های متعددی اعمال جراحی لاغری می نماید بایستی به وی اطمینان کامل داشته باشید. به خصوص در مواردی که جراح متخصص در لیست جراحی های خود بیمارستان های دولتی مجهز را لحاظ می نماید.

تخصص جراح متخصص

جراحان بسیاری می توانند عمل چاقی را اعمال نمایند. یک جراح عمومی و یا جراحان دیگر نیز میتوانند این جراحی لاغری را انجام دهند. اما تمامی این پزشکان بطور تجربی این جراحی ها را فرا گرفته اند.

جراحی لاغری اضافه بر دوره های جراحی عمومی، به چندین سال دوره های تخصصی باریاتریک و همچنین جراحی چاقی نیاز دارند که متخصصین آنها را پشت سر بگذارند و همچنین در این مدت کلیه شیوه های لاپاراسکوپی را آموزش دیده باشند.

پزشکان بایستی کلیه خرده کاریهای جراحی و همچنین کلیه عوارض جانبی و هر مورد دیگری که برای اعمال یک جراحی موفق نیاز است را آموزش ببینند.

اما در صورتی که بیمار به غیر از این جراحان، عمل درمانی خود را اعمال نمایند بایستی در انتظار مشکلات بعد از جراحی نیز باشند و حتی در برخی از موارد مشاهده شده است که اعمال این جراحی نزد پزشکان بی تجربه سبب مرگ بیماران می شود.

آنها مانند جراحان متخصص باریاتریک در برابر با دشواری های جراحی وارد نیستند. به همین منظور بایستی متذکر شد که بهترین جراح اسلیو معده در تهران فردی است که از تخصص بسیار بالای برخوردار باشد.

ارقام، شمار و درصد موفقیت انجام جراحی از سوی جراح متخصص

بیمار این اجازه را دارد که در خصوص شیوه عمل جراحی، درصد موفقیت های آن و یا شکست در جراحی های انجام شده اطلاعات لازم را بدست آورد. زمانی که جراح متخصص به بیمار آمار، اطلاعات و همچنین نشانه های کاملی از جراحی های اعمال شده و نتیجه های بعد از جراحی بیماران خود را بطور صادقانه عرضه می دارند می توانید او را به عنوان بهترین جراح متخصص لاغری به شمار آورید.

ارقام، شمار و درصد موفقیت انجام جراحی از سوی جراح متخصص
ارقام، شمار و درصد موفقیت انجام جراحی از سوی جراح متخصص

اهمیت حفاظت و پشتیبانی از بیمار توسط مجرب ترین جراح متخصص

همانطور که بیان کردیم عمل جراحی لاغری یک جراحی ساده به حساب نمی آید که یک روزه اعمال گردد و دیگر فرد تا پایان عمر احتیاج به پشتیبانی و همچنین مراقبت های پزشکی نداشته باشد. پیش از جراحی و علاوه بر آن تا مدتها، بیمار بایستی مراحل درمانی را پشت سر بگذارد. در تمامی این مراحل مناسب ترین جراح متخصص لاغری بایستی حتما با او همراه، پشتیبان و همچنین حامی باشد. بعضی از اصلی ترین دوره های که جراح متخصص بایستی با بیمار همراه باشد میتوان به:

اهمیت حفاظت و پشتیبانی از بیمار توسط مجرب ترین جراح متخصص
اهمیت حفاظت و پشتیبانی از بیمار توسط مجرب ترین جراح متخصص

1)    ارزیابی اولیه 2) برنامه رژیم غذایی و همچنین فعالیت های ورزشی پیش از جراحی 3) رژیم کاهش وزن بعد از جراحی و همچنین سایر دستورالعمل های پزشکی 4) ارزیابی آزمایشات 5) انجام ویزیت های دوره ای مرتب 6) ارزیابی نتایج جراحی

اشاره کرد. کلیه موارد ذکر شده از ویژگی های بهترین جراح اسلیو معده در تهران است که به شما کمک می کنند که از معیارهای اصلی در انتخاب بهترین جراح متخصص اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی اسلیو معده

همانطور که اشاره کردیم این جراحی کاهش وزن به عنوان یکی از متداول ترین عمل های چاقی به شمار می آید که به طور معمول کلیه بیماران بعد از اعمال آن از کاهش وزن سریع آن رضایت کامل دارند. جراحی فوق نسبت به سایر شیوه های جراحی از هزینه نسبتاً بالایی برخوردار است اما درصد دستیابی به بهترین نتیجه از آن نیز به مراتب بیشتر است. در مجموع عوامل متعددی در هزینه جراحی اسلیو معده تاثیرگذار است.

عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی اسلیو معده
عوامل تاثیر گذار در هزینه جراحی اسلیو معده

بعضی از مهمترین پارامترهای اثرگذار در هزینه این جراحی را میتوان به:

محلی که این عمل جراحی در آن اعمال می گردد، به طور مثال جراحی در بیمارستان های خصوصی به مراتب نسبت به جراحی در بیمارستان های دولتی از هزینه بیشتری برخوردار است.

تخصص و مهارت جراح متخصص یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی اسلیو معده به شمار می آید.

نوع بیمه درمانی بیمار نیز بر روی هزینه جراحی تاثیرگذار است.

از دیگر عوامل اثرگذار بر هزینه جراحی اسلیو معده را میتوان به هزینه های بیهوشی در زمان جراحی اشاره کرد.

کلیه تجهیزات و ابزارهای پزشکی که جهت اعمال این جراحی کاهش وزن برای بیماران اعمال می گردد نیز بر روی هزینه جراحی اثرگذار است.

دستمزد جراح متخصص

دستمزد جراح متخصص، به این صورت که هرچه جراح در جراحی اسلیو معده تجارب و مهارت های لازم را در این راستا کسب کرده باشد دستمزد بیشتری را از بیماران دریافت می نماید.

اعمال تست های متعدد و همچنین تصاویر رادیولوژی از موارد دیگر در برروی هزینه جراحی اسلیو معده است.

هزینه ملاقات های مکرر بعد از اعمال جراحی اسلیومعده نیز از دیگر موارد اثرگذار بر هزینه جراحی اسلیو معده به شمار می آید.

مکمل ها و ویتامین های مورد نیاز بدن که بیمار بایستی بعد از جراحی به طور منظم آنها را مصرف نماید از مواردی است که بر روی هزینه جراحی اسلیو معده اثرگذار است.

دستمزد جراح متخصص
دستمزد جراح متخصص

کلیه موارد بیان شده از عوامل اثرگذار در هزینه جراحی اسلیو معده است که باید اضافه کرد بیماران به دلیل کاهش وزن سریع دیگر نمی توانند از لباس های گذشته خود استفاده نمایند و به این ترتیب بایستی لباس های جدید مناسب برای خود را انتخاب نمایند که این عامل نیز می تواند از عوامل دیگر در هزینه جراحی اسلیو معده به حساب آید.

مکمل ها و ویتامین های لازم بعد از جراحی اسلیو معده

ویتامین ها و همچنین مکمل های مخصوصی هستند که پس از کوچک کردن معده بیماران بایستی به طور منظم آنها را مصرف نمایند که شامل مولتی ویتامین، سیترات کلسیم به همراه ویتامین D و همچنین ویتامین B12 است.

البته باید متذکر شویم که متخصصین پیش از این جراحی لاغری به بیماران توصیه می کنند که از ویتامین ها و همچنین مواد معدنی مورد نیاز بدن حتماً استفاده نمایند زیرا عارضه چاقی خود نیز می تواند نشانه ی از عدم تغذیه مفید و سالم باشد.

طبق مطالعات به دست آمده محققین به این نتیجه رسیده اند که پنجاه و یک درصد از بیمارانی که مایلند به منظور کاهش وزن سریع این جراحی لاغری را اعمال نمایند از کمبود ویتامین و همچنین مواد معدنی نظیر پتاسیم، آهن، ویتامین D، ویتامین B6 و B12 رنج می برند.

بعد از جراحی معده این بیماران با اختلالات بسیاری مواجه می شوند، به دلیل اینکه اسید معده به مراتب کاهش می یابد و در نتیجه برای جذب ویتامین B12 و همچنین آهن اثر می گذارد.

علاوه براین فقدان کمبود ویتامین B1 می تواند باعث بروز مشکلات عصبی در بیماران شود. از دست دادن ویتامین دی رایج ترین بیماری در پنج سال پسین بعد از اعمال این جراحی کاهش وزن بوده، به همین منظور بهره مندی از مکمل های در بردارنده ویتامین D به شدت به این گروه از بیماران توصیه می گردد.

مکمل ها و ویتامین های لازم بعد از جراحی اسلیو معده
مکمل ها و ویتامین های لازم بعد از جراحی اسلیو معده

سوالات رایج در مورد جراحی اسلیو معده

یکی از متداول ترین سوالات به این موضوع اختصاص دارد که آیا پس از جراحی فوق، معده بیمار مجدداً گشاد می شود؟

پس از اعمال این جراحی لاغری بتدریج در صورت توجه نداشتن به دستورالعمل های پزشکی در مورد تغذیه، امکان ده الی پانزده درصد افزایش ظرفیت معده در بیماران وجود دارد که بر اساس افت هشتادی درصد ظرفیت معده در زمان جراحی، این مقدار تغییر اندک است.

یکی از متداول ترین سوالات به این موضوع اختصاص دارد که آیا پس از جراحی فوق، معده بیمار مجدداً گشاد می شود؟
یکی از متداول ترین سوالات به این موضوع اختصاص دارد که آیا پس از جراحی فوق، معده بیمار مجدداً گشاد می شود؟

آیا این احتمال وجود دارد که بعد از این عمل لاغری بیمار با کاهش وزن همراه نشود؟

به هر ترتیب بعد از این جراحی به علت حذف بخش اعظمی از معده بیمار با وزن قابل توجهی همراه است، اما اینکه از دست دادن وزن به میزان مطلوب باشد یا خیر بسته به همکاری بیمار با جراح متخصص و متخصص تغذیه در پی دستورالعمل های پزشکی بعد از جراحی است.

پیشنهاد می کنیم از پست پرسش و پاسخ جراحی اسلیو دیدن کنید.

آیا بعد از عمل اسلیو بایستی بیمار جراحی پلاستیک انجام دهد؟

به علت از دست دادن وزن قابل توجهی در یک بازه زمانی کوتاه بعد از عمل، بافت های پوستی امکان مطابقت کامل با چربی های بخش تحتانی را نخواهند داشت. اما با اعمال تمرینات ورزشی خاص که بایستی تیم پزشکی آنها را به شما توصیه نمایند، توانایی مطابقت بیشتر شده و همچنین شل شدگی پوستی در نتیجه برابری نداشتن نیز به حداقل می رسد.

به این ترتیب در مواردی که این افتادگی ها و یا شل شدگی ها بیش از اندازه باشد مخصوصاً در بانوان، جراحی پلاستیک به منظور اصلاح آنها امری مهم و ضروری خواهد بود.

علاوه براین در صورت استفاده نکردن به مقدار لازم مایعات، افتادگی پوستی بعد از عمل نیز به مراتب بیشتر می شود. شایان ذکر است که قسمتی از این افتادگی ها در صورت ضرورت با بکارگیری از شیوه RF به خوبی معالجه می گردد.

آیا بعد از عمل اسلیو بایستی بیمار جراحی پلاستیک انجام دهد؟
آیا بعد از عمل اسلیو بایستی بیمار جراحی پلاستیک انجام دهد؟

نتیجه گیری

امروزه به دلیل وجود محصولات خوراکی فرآوری شده و همچنین غیر استاندارد و توجه نداشتن به میزان کالری دریافتی در طی روز روند اضافه وزن و چاقی در تمامی رده های سنی رو به افزایش است. متخصصین تغذیه برای رفع این مشکل در بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا بهترین شیوه درمانی را جراحی معده معرفی می نمایند.

اعمال جراحی لاغری تحت نظر بهترین جراح اسلیو معده در تهران می تواند در جلوگیری از بروز بیماریهای متعدد در بیماران و همچنین حفظ وضعیت بهبودی در آنها انتخاب مناسبی باشد.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

عمل اسلیو معده در اراک
اسلیو معده

عمل اسلیو معده در اراک

عمل اسلیو معده در اراک چگونگی انجام این عمل و تمام نکاتی که برای یک جراحی موفق باید از آن

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید