بهترین جراح اسلیو معده در اهواز

امروز با موضوع بهترین جراح اسلیو معده در اهواز در خدمت شما هستیم.

جراحی اسلیو معده، یک ویژگی لاپاراسکوپی است که 70-80٪ از معده را از بین می برد و آنچه باقی می ماند، مانند یک لوله یا “اسلیو ” است. این جراحی، یک روش کاهش وزن بسیار موثر محسوب می شود و تغییرات هورمونی در بدن ایجاد می کند که گرسنگی را کنترل می کند و در نهایت، باعث لاغری و کاهش وزن افراد می شود.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

بهترین جراح اسلیو معده در اهواز
بهترین جراح اسلیو معده در اهواز

البته این اختلال در هورمون ها حدود یک سال طول خواهد کشید، سپس لوله کوچک معده شروع به محدود کردن میزان غذا در بدن می کند.

بهترین جراح اسلیو معده در اهواز
بهترین جراح اسلیو معده در اهواز

در نتیجه باید به بهترین جراح اسلیو معده مراجعه کنید تا بتوانید این عمل را به خوبی پشت سر بگذارید و به وزن ایده آل خود برسید. در مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز ، علاوه بر آن که به جراحی اسلیو معده می پردازیم، به ویژگی های مهم و اساسی که یک جراح اسلیو معده باید داشته باشد نیز اشاره می کنیم تا با ویژگی های بهترین جراح اسلیو  معده در اهواز آشنا شوید.

ویژگی های بهترین جراح اسلیو معده در اهواز

  1. به بیمار اطمینان دهید
  2. هماهنگی دست و چشم
  3. افزایش اطلاعات
  4. مدیریت رهبری عمل
  5. توانایی نظارت بر کار کارکنان 
  6. تصمیم گیری به موقع و صحیح
  7. تحمل فشار کاری
  8. ارتباط خوب با بیمار 
  9. اطلاعات کافی در زمینه آناتومی و فیزیولوژی
در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

کاهش متوسط ماهانه وزن بعد از اسلیو معده

چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنیم؟

چه کسی کاندید جراحی است؟

کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن

آیا تصاویری از “قبل” و “بعد” از بیماران خود دارید؟

چگونه بهترین جراح اسیلو معده را انتخاب کنیم؟

کدام جراح، نوع جراحی مورد نیاز شما را انجام می دهد؟

جراح کجا واقع شده است؟

تجربه جراح در جراحی اسلیو معده چقدر است؟

شکست جراحی اسلیو معده چیست؟

5 دلیل برای شکست جراحی اسلیو معده:

5 نکته برای جلوگیری از شکست جراحی اسلیو معده

آیا می توان اسلیو معده را مجدداً انجام داد؟

معکوس اسلیو معده توسط جراح متخصص چیست؟

دیگر سوالاتی که باید از جراح اسلیو معده بپرسید:

 

کاهش متوسط ماهانه وزن بعد از اسلیو معده

شاید بپرسید چه نوع پزشکی اسلیو معده را انجام می دهد؟ در ابتدا باید این موضوع را عنوان کنیم که پزشک و جراح متخصص گوارش می تواند این کار را انجام دهد.

بعد از این سوال مطمئن هستیم که شما می پرسید: بعد از جراحی اسلیو  معده، می توانم چقدر وزن از دست بدهم؟ یا چقدر می توانم با جراحی اسلیو  معده وزن کم کنم؟

ابتدا لازم به ذکر است که این پاسخ می تواند در بیماران مختلف، متفاوت باشد. اما در کل، بیماران ممکن است انتظار داشته باشند که حدود 25 تا 60 درصد چربی اضافی خود را از دست بدهند. عواملی وجود دارد که بر میزان از دست دادن وزن شما تأثیر می گذارد. این عوامل را می توان از جمله رژیم غذایی و برنامه ی ورزشی، سبک زندگی و میزان تعهد شما در تغییر عادت های قدیمی که باید از بین بروند، نام برد.

کاهش متوسط ماهانه وزن بعد از اسلیو معده
کاهش متوسط ماهانه وزن بعد از اسلیو معده

البته در طول ماه اول، بیماران می توانند به طور متوسط، کاهش وزن تا 10 درصد وزن بدن را داشته باشند. بعد از سه ماه، درصد از دست دادن وزن، می تواند به بیش از 30 درصد برسد. این درصد پس از شش ماه به 50 درصد نیز افزایش می یابد.

بعد از 12 ماه، بیش از 60 درصد از وزن اضافی از بین می رود. بعد از 18 ماه، درصد کلی وزن اضافی از دست رفته، می تواند به 70 تا 80 درصد برسد که این کاهش وزن را می توانید در طولانی مدت، به صورت ثابت نگه دارید.

چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنیم؟

جراحی چاقی یا کاهش وزن، یک مرحله مفید و اغلب ضروری در درمان چاقی است. این روش، اغلب تنها راهی است که افراد مبتلا به چاقی شدید می توانند وزن خود را بازیابند و زندگی سالم تری داشته باشند. این تصمیمی نیست که مردم به راحتی بگیرند و عناصر زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. یکی از سوالات مهم بیماران احتمالی این است: “چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنم؟” سوال خوبی است، اما پاسخ ساده ای ندارد.

افرادی که قصد انجام عمل اسیلو معده در یزد را دارند برای تشخیص بهترین دکتر از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنند.

چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنیم؟
چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنیم؟

عوامل مختلفی وجود دارد که در انتخاب بهترین جراح چاقی برای شما موثر است. همه جراحان، ویژگی های خوبی نخواهند داشت اما با بررسی دقیق می توانید جراحی را انتخاب کنید که به شما اطمینان دهد، توانایی انجام جراحی با حداقل عوارض را دارد و در هنگام بهبودی از شما پشتیبانی می کند. در ادامه قرار است ابتدا نگاهی به جراحی اسلیو معده بیندازیم و سپس نحوه انتخاب جراح چاقی را بررسی کنیم.

 

چه کسی کاندید جراحی است؟

هنگامی که تصمیم گرفتید جراحی اسلیو معده را بررسی کنید، باید مراحل صلاحیت را طی کنید. قرار است تیمی از پزشکان، متخصصان تغذیه و روانشناسان با شما همکاری کنند تا از نظر جسمی و عاطفی، آمادگی جراحی برای کاهش وزن را داشته باشند.

تا اینجا با مبحث چه کسی کاندید جراحی است آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن

با این حال، میزان کاهش وزن در بیماران اسلیو معده، کاملاً به خود آنها بستگی دارد. پس از هر عمل جراحی چاقی، باید صبور باشید و همزمان با تحرک، یک برنامه رژیم غذایی دقیق را دنبال کنید. برخی از نکات مربوط به کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن پس از جراحی اسلیو معده، شامل موارد زیر است:

از بین بردن کربوهیدرات ها:

کربوهیدرات ها مکانیسم چربی سوزی را مسموم کرده و گرسنگی ایجاد می کنند. این امر باعث می شود شما بیشتر بخورید و از بین رفتن چربی سخت تر خواهد شد.

نوشیدنی های درست بنوشید:

با نوشیدنی های شیرین و گازدار خداحافظی کنید. پس از جراحی، شما باید حداقل چهار لیوان مایع در روز بنوشید. این مایعات باید مایعی باشند که در آن فاقد کافئین، کربناسیون و یا کالری باشند. البته آب، بهترین گزینه ی ممکن است.

به حرکت خود ادامه دهید:

فعال ماندن، در کاهش وزن مهم است. پس از جراحی، در مورد یک برنامه تناسب اندام با پزشک خود صحبت کنید. می توانید بلافاصله بعد از جراحی، این کار را انجام ندهید، اما پس از بهبودی، باید یک برنامه ورزشی ملایم و آرام را شروع کنید.

هنگامی که برای عمل جراحی کاهش وزن تصمیم می گیرید، زمانی است که شما باید در مورد زندگی خود تجدید نظر کنید و آن را در دست بگیرید. کسی یا گروهی از افراد را پیدا کنید که در این مدت به شما کمک کنند. حمایت در طول سفر جدید کاهش وزن، یکی از راه های اصلی برای موفقیت است.

به حرکت خود ادامه دهید:
به حرکت خود ادامه دهید:

تیم های بسیار آموزش دیده ای؛ از جراحان متخصص اطفال و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که درک می کنند که ممکن است شما در شروع این سبک زندگی جدید، احساس خستگی و استرس داشته باشید. شایان ذکر است که می توانید با بهترین جراح اسلیو معده در امحل زندگی خود، این عمل جراحی را به خوبی انجام دهید و به بهبودی کامل برسید.

تا اینجا با مبحث کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

لطفا از پست جراح چاقی در اصفهان دیدن کنید.

آیا تصاویری از “قبل” و “بعد” از بیماران خود دارید؟

بیماران تحت جراحی اسلیو معده که از نشان دادن نتایج خود و به اشتراک گذاشتن داستان های خود هیجان زده می شوند، شاید بارزترین ویژگی بهترین جراح اسلیو معده باشد. این مورد ثابت می کند که جراحی اسلیو انجام شده برای دیگران قبل از شما توسط پزشک، با موفقیت انجام شده است و کاهش وزن اتفاق افتاده است.

ما صدها عکس “قبل” و “بعد” از عمل در اختیار بیماران احتمالی و افراد متقاضی این عمل قرار داده ایم. همچنین بیشتر آنها، با داستان شخصی بیمار و یا ویدئویی همراه است که کل روند جراحی آنها را نشان می دهد.

شاید برای برخی از افراد متقاضی مهم باشد که جراح متخصص برای عمل اسلیو معده، چند عمل جراحی انجام داده است و تجربه ی فردی پزشک برای آنها بیشترین تاثیر را بر انتخاب جراح مورد نظرشان دارد.

تا اینجا با مبحث آیا تصاویری از “قبل” و “بعد” از بیماران خود دارید آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

سوال مهم

سوال مهمی که در این قسمت مطرح می شود این است که آیا ترجیح می دهید تحت مراقبت پزشکی که قبلاً چندین بار یا هزاران بار این عمل را انجام داده است، باشید و یا شما ترجیح می دهید که مستندات خود را به عنوان یک عمل جراحی اسلیو به دنبال بهترین جراح اسلیو معده انجام دهید؟ و یا فقط بر روی کامل کردن اسلیو معده تمرکز کرده اید.

به هر حال ناگفته نماند که یک پزشک با تجربه که فقط عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد، انتخاب هوشمندانه ای است. البته شایان ذکر است که بیمارانی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار گرفته اند، سختگیرترین و بهترین منتقدان هستند و تنها روش مطمئن برای سنجش همه چیز، از روند بهبودی تا تحت جراحی توسط پزشک هستند.

سوال مهم
سوال مهم

هر بیماری مشترک زمینه ای (زمینه های مرتبط با چاقی) طی یک تا دو سال پس از جراحی، به طور قابل توجهی برطرف می شود. تا زمانی که تمرکز خود را برای رعایت رژیم غذایی و رژیم غذایی تجویز شده خود، پس از انجام اسلیو معده حفظ کنید، می توانید انتظار بهبودی طولانی مدت را داشته باشید. شما نه تنها به وزن و ظاهر مطلوب بدن خواهید رسید، بلکه کاهش پایدار خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر شرایط را نیز متوجه خواهید شد.

چگونه بهترین جراح اسیلو معده را انتخاب کنیم؟

انتخاب یک جراح می تواند یک گام مهم و اساسی برای عمل اسلیو معده باشد. از این گذشته، شما سلامتی خود را به دست آنها می دهید و می خواهید مطمئن شوید که آنها در کارهایی که انجام می دهند، بسیار عالی هستند.

اگرچه عناصر زیادی باید در نظر گرفته شود، اما فرایند انتخاب بهترین جراح پیچیده نیست. به مطالعه ی مقاله ی بهترین جراح اسلیو معده در اهواز ادامه دهید تا بیاموزید چگونه یک جراح مناسب برای جراحی اسلیو معده را انتخاب کنید.

گام اول در خصوص انتخاب بهترین جراح اسلیو معده این است که لیستی از جراحان توصیه شده تهیه کنید. معمولا ما برای توصیه در مورد انواع موارد به دوستان، اعضای خانواده و انجمن خود مراجعه می کنیم. در حالی که انتخاب جراح، یک معامله بسیار بزرگتر از انتخاب مارک آب میوه است، اما همین اصول می توانند اعمال شوند.

به عبارت دیگر، قبل از شروع به جستجوی جراحان، از اطرافیان خود سواال کنید. پزشک، خانواده، دوستان و سایر افراد نزدیک به شما که شاید تجربه مثبت یا منفی با جراحان مختلف داشته اند.

این گزینه می تواند برای شروع کار جستجوی جراح مناسب، یک نقطه شروع عالی باشد. سپس برای خود سوالاتی را مطرح کنید و در هر کدام، پزشکان منتخب را محدود و محدود تر کنید تا به بهترین جراح اسلیو معده برسید که می توانید برای جراحی به او اعتماد کنید.

کدام جراح، نوع جراحی مورد نیاز شما را انجام می دهد؟

در حالی که جراحان عمومی می توانند انواع مختلفی از جراحی ها را انجام دهند، مراجعه به متخصص، یک گزینه عالی است. به طور معمول، هرچه جراح، تجربه بیشتری در مورد نوع خاصی از جراحی داشته باشد، میزان موفقیت آنها نیز بالاتر است. متخصصانی که می توانید به آنها توجه کنید، بسته به نوع جراحی مورد نیاز شما، متفاوت است. به طور مثال جراح و متخصص گوارش می تواند بهترین گزینه برای شروع باشد.

سوال بعدی که باید در ادامه از خود بپرسید این است که آیا راحت هستید که با جراح خود صادقانه صحبت کنید؟ جراح شما باید احساس اعتماد و اطمینان خاطر کند که قادر به انجام جراحی شما به خوبی خواهد بود.

حتی اگر یک جراح دارای رتبه بالایی باشد، مهم این است که با او احساس راحتی کنید. البته این نکته بسیار ذهنی است، بنابراین اگر از احساس خود مطمئن نیستید، از ادامه جستجوی جراح دیگر نترسید.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

آیا جراح برای جلب رضایت شما به تمام سوالات شما پاسخ می دهد؟

آیا جراح برای جلب رضایت شما به تمام سوالات شما پاسخ می دهد؟ طبیعی است که در مورد انجام هر نوع جراحی سوالات زیادی داشته باشید. هنگام تصمیم گیری بین جراحان، به دنبال شخصی باشید که بتواند با اطمینان، تمام سوالات شما را پاسخ دهد. شما نباید پاسخ های مبهمی از پزشک خود داشته باشید.

مدارک جراح چیست؟ به طور طبیعی، شما فقط می خواهید یک جراح با بالاترین اعتبار و بهترین نتایج برای شما این عمل را انجام دهد. هنگامی که شما برنامه ریزی جراحی می کنید و اگر به تنهایی به دنبال جراح هستید، مطمئن شوید که آیا در هر رشته تخصصی،  دارای گواهینامه هستند و آیا تمام گواهینامه های آنها به روز است.

جراح کجا واقع شده است؟

مسافرت برای جراحی، یک گزینه عالی است؛ خصوصاً اگر در منطقه ای روستایی یا در منطقه ای زندگی می کنید که هزینه جراحی زیاد باشد. با این اوصاف، شما می خواهید مطمئن شوید که منطقه ای که برای جراحی بهترین گزینه ی مورد نظر شما است، می توانید برای عمل سفر کنید، چه قبل و چه بعد از آن. اگر یک جراح با کیفیت عالی را در محل زندگی خود یافتید،

می توانید سوالاتی مانند اینها را مطرح کنید:

آیا برای مشاوره قبل از عمل مجبور به سفر هستم؟

چه زمانی می توانم بعد از عمل جراحی به خانه سفر کنم؟

بعد از بازگشت به خانه، چه پشتیبانی و مراقبت هایی پس از عمل در دسترس من خواهد بود؟

آیا یک دوست یا یکی از اعضای خانواده می تواند برای حمایت و مراقبت از من؛ قبل، حین و بعد از عمل جراحی با من سفر کند؟

در صورت بروز عوارض پس از بازگشت به خانه، چه اتفاقی می افتد؟

چگونه بعد از عمل جراحی با جراح شما هماهنگ می کنم؟

آیا جراح، پشتیبانی بعد از عمل را ارائه می دهد؟ جراحی چیزی فراتر از خود عمل است. تمام جراحی ها نیاز به آماده سازی قبل و همچنین تغییر سبک زندگی، پس از اتمام جراحی دارند. برای اطمینان از بهبودی کامل و موفقیت آمیز، بلافاصله بعد از عمل، می خواهید جراحی را پیدا کنید که پشتیبانی جامع بعد از عمل را ارائه دهد.

آیا جراح از بیماران گذشته توصیفات مشخصی دارد؟

آیا جراح از بیماران گذشته توصیفات مشخصی دارد؟ شنیدن نظرات و صحبت های سایر بیماران می تواند کمک زیادی به شما در ایجاد اطمینان از انتخاب جراح مناسب برای عمل اسلیو معده کند. اکثر جراحان، پیشنهاد می دهند که نظرات بیماران گذشته را به شما نشان دهند. اگر این کار را نکردند، در صورت تمایل، از آنها سوال کنید. حتی بهتر از این، بپرسید آیا می توانید با هرکدام از بیمارانی که قبلاً جراحی کرده اند، صحبت کنید.

آیا جراح از بیماران گذشته توصیفات مشخصی دارد؟
آیا جراح از بیماران گذشته توصیفات مشخصی دارد؟

سوالاتی برای پرسیدن از هر جراحی که ملاقات می کنید

انتخاب پزشک مناسب، مهمترین گام در جراحی اسلیو معده است. در نتیجه، هنگامی که برای مشاوره با هر جراح ملاقات می کنید، به خاطر سپردن تمام سوالاتی که باید بپرسید، برای اطمینان از مناسب بودن آنها دشوار است. برای سهولت کار و اطمینان از اینکه همه مهمترین مباحث مورد رضایت شما قرار گرفته است، می توانید از لیست سوالات مرجع به شرح زیر استفاده کنید.

در سال گذشته چند عمل جراحی اسلیو معده انجام داده اید؟ این که در سال گذشته چند مورد از نوع جراحی مورد نیاز شما را انجام داده است، یکی از مهم ترین سوالاتی است که می تواند به شما کمک بزرگی کند.

چگونه موفقیت جراحی را محاسبه می کنید؟ بهبود کیفیت زندگی من،  قبل و بعد از جراحی اسلیو معده و بهبودی را چگونه ارزیابی می کنید؟

آیا شما در ادامه، آموزش در مورد نوع جراحی اسلیو معده من را انجام خواهید داد؟

آیا می توانم نظرات سایر بیماران شما را ببینم؟ آیا هرکدام از آنها حاضرند درباره تجربه خود با من صحبت کنند؟

چه نوع پشتیبانی بعد از عمل را ارائه می دهید؟

میزان موفقیت، شکست و عوارض شما برای هر نوع جراحی که انجام می دهید، چقدر است؟

آیا خطرات من بیشتر از سایر بیماران است؟ چرا؟

کدام نوع جراحی را برای من توصیه می کنید؟ چرا؟

چه دستورالعمل هایی قبل و بعد از عمل برای بیمارانی که جراحی مورد نیاز من را دارند، انجام می دهید؟

انتخاب جراح کار بزرگی است

انتخاب جراح کار بزرگی است اما نباید پیچیده باشد. هنگامی که مراحل توصیه شده در اینجا را دنبال می کنید، یافتن بهترین جراح اسلیو معده برای شما می تواند راحت تر از قبل شود.

به یاد داشته باشید، استفاده از جراحی که دارای موفقیت بالایی است و تجربه زیادی در انجام نوع جراحی مورد نیاز شما دارد، می تواند به شما اطمینان دهد که جراحی شما از ابتدا تا انتها موفقیت آمیز است. پس ارزش این را دارد که اکنون تلاش کنید و بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنید. مهم است که با بیش از یک جراح صحبت کنید تا مطمئن شوید که بهترین گزینه ی ممکن را دارید.

تجربه جراح در جراحی اسلیو معده چقدر است؟

جراحی اسلیو معده یا گاسترکتومی اسلیو، جراحی محدود کننده معده و در نتیجه کاهش وزن است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح شما حدود 85٪ از معده شما را برداشته و فقط یک “اسلیو” باقی می گذارد. به عبارت دیگر یک باریکه ی کوچک از معده شما باقی می ماند و معده را با ابزار مخصوص جراحی می بندد.

در حالی که برخی از جراحان عمومی می توانند جراحی های چاقی را انجام دهند، جراحانی هستند که در جراحی های کاهش وزن، به علاوه در جراحی اسلیو معده تخصص دارند. برای اینکه شما بهترین جراحی را داشته باشید، بهتر است جراحی را پیدا کنید که تجربه انجام این نوع عمل جراحی به خصوص را داشته باشد.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

در یک مطالعه جراحان را تجزیه و تحلیل کنید

در یک مطالعه جراحان را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که پزشک مورد نظر، در گذشته چه تجاربی را پشت سر گذاشته است و در سال، چه تعداد جراحی های اسلیو معده انجام می دهد. وقتی جراح، تجربه بیشتری در انجام جراحی های اسلیو معده دارد، میزان موفقیت عمل شما بالاتر می رود. این مورد یکی از مهمترین عواملی است که باید هنگام انتخاب بهترین جراح اسلیو معده در نظر بگیرید.

در یک مطالعه جراحان را تجزیه و تحلیل کنید
در یک مطالعه جراحان را تجزیه و تحلیل کنید

و باید توجه کنید که این جراح منتخب شما، کدام نوع جراحی را انجام می دهد. به طور کلی، جراحی اسلیو معده، یک روش نسبتاً بی خطر است و اکثر بیمارانی که این عمل را انجام داده اند، کاهش وزن موفقیت آمیز و بهبودی بدون عارضه یی را تجربه می کنند.

هنوز هم، مانند هر عمل جراحی، ارزیابی عوارض و مقایسه آنها با احتمال موفقیت، عاقلانه است. با درک درستی از عوارض احتمالی هر نوع عمل جراحی مربوط به کاهش وزن و به خصوص جراحی اسلیو معده، می توانید در مورد هرگونه نگرانی که دارید با جراح خود گفتگوی صادقانه ای داشته باشید.

شکست جراحی اسلیو معده چیست؟

گفته می شود که شکست اسلیو معده هنگامی رخ می دهد که جراحی نتواند به اهداف مطلوب کاهش وزن بیمار برسد، یا بیمار پس از برخی از کاهش وزن اولیه، سریعاً وزن قبلی خود را به دست آورد. نارسایی یا موفقیت در نتیجه ی جراحی اسلیو معده، تا حد زیادی به مهارت جراح و تعهد شما در پیروی از دستورالعمل های جراح، بعد از عمل برای رژیم غذایی و ورزش، بستگی خواهد داشت.

در طول مشاوره اولیه خود، باید از جراح کاهش وزن خود بپرسید: آیا می توان اسلیو معده را دوباره ساخت؟ همچنین باید به یاد داشته باشید که این مسئولیت جراح شماست که اطمینان حاصل کند که جراحی اسلیو معده را با خیال راحت و بدون هیچ گونه عارضه جدی در حین یا بعد از جراحی انجام خواهید داد.

5 دلیل برای شکست جراحی اسلیو معده:

شکست در جراحی اسلیو معده ممکن است در چند مورد اتفاق بیفتد، چه شما تصمیم بگیرید که جراحی خود را توسط بهترین جراح اسلیو معده در محل سکونتتان انجام دهید، چه نقاط دیگر. در اینجا پنج دلیل احتمالی برای آن ذکر شده است:

عدم انتخاب بهترین جراح اسلیو معده:

اولین و مهمترین عاملی که در نتیجه نهایی شما در جراحی اسلیو معده تأثیر خواهد گذاشت، مهارت و تجربه جراح متخصص برای عمل اسلیو معده است. اگر جراح شما؛ آموزش، گواهینامه و تجربه ی جراحی های صحیح را نداشته باشد و یا قبلاً اقدامات اسلیو معده را انجام نداده باشد، خطر شکست اسلیو معده بیشتر خواهد بود.

اگر جراح، سابقه اثبات شده ای نداشته باشد و یا برای انجام جراحی اسلیو معده فاقد صلاحیت باشد، انگیزه و تعهد شما برای دستیابی به کاهش وزن قابل لغو است.

عدم انتخاب بهترین جراح اسلیو معده:
عدم انتخاب بهترین جراح اسلیو معده:

اسلیو معده بعد از جراحی هنوز بزرگ است:

دومین دلیل شکست جراحی ممکن است این مورد باشد که هنوز اندازه ی معده (اسلیو) شما به طور طبیعی بزرگ باشد و حتی پس از برداشتن قسمت عمده ای از اسلیو در طی جراحی اسلیو معده، هنوز هم می تواند مقدار قابل توجهی از غذا را نگه دارد. در این شرایط، ممکن است مرتباً احساس گرسنگی کنید و به میزان دلخواه کاهش وزن خود نرسید.

اندازه و حجم معده با گذشت زمان، کشیده شده است:

به طور طبیعی ممکن است بعد از عمل جراحی اسلیو، معده شما کارکرد خاص خود را داشته باشد. به عبارت دیگر حتی اگر جراحی اولیه با موفقیت انجام شود و کیسه معده کوچک شود، ممکن است به مرور زمان کشش مجدد اسلیو، تدریجی انجام شود. این ممکن است منجر به حداقل کاهش وزن در طولانی مدت، یا افزایش تدریجی وزن شود.

در این حالت معده ی شما ممکن است مجددا بزرگتر شود که در این حالت نیز به بخشی از هدف خود از جراحی اسلیو معده نخواهید رسید.

ممکن است عوارض پس از جراحی رخ دهد:

در موارد استثنایی و خاص، عوارض قابل توجه پس از عمل ممکن است منجر به از بین رفتن اسلیو معده شود.

بخیه زدن اسلیو معده ممکن است ضعیف انجام شده باشد، چسبندگی اسلیو به اندام های دیگر رخ دهد یا دچار عفونت شود. در نتیجه، مهم است که قبل از جراحی اولیه، از جراح خود سوال کنید: آیا می توان اسلیو معده را دوباره ساخت؟

عدم پیروی از دستورالعمل های جراح متخصص:

طبق روش اسلیو معده، جراح و تیم پزشکان، متخصصان تغذیه و تناسب اندام آنها، دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه مدیریت رژیم غذایی و نحوه حفظ رژیم ورزشی سالم در طولانی مدت را به شما ارائه می دهند. اگر دستورالعمل های مراقبت بعد از عمل را نادیده بگیرید و یا برنامه غذایی توصیه شده و ورزشی را رعایت نکنید، می تواند مزایای جراحی اسلیو معده شما را محدود کند.

5 نکته برای جلوگیری از شکست جراحی اسلیو معده

اگر این پنج نکته ساده را دنبال کنید، می توان خطر شکست اسلیو معده را به حداقل رساند.

یک جراح کاهش وزن بسیار واجد شرایط را انتخاب کنید:

یک جراح متخصص عمل اسلیو معده با مهارت و مجرب می تواند بهترین ضمانت و شانس شما در برابر شکست جراحی اسلیو معده باشد. جراح مناسبی که با دقت و شناخت کافی برای عمل خود در این روش تعیین می کنید، می تواند یک برنامه جراحی متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما ایجاد می کند.

بهترین جراح اسلیو معده، از جدیدترین تکنیک های جراحی استفاده می کند و آنها را با مهارت و تجربه خود ترکیب می کند تا اطمینان حاصل کند که نتایج کاهش وزن اسلیو معده شما؛ ایمن، قابل پیش بینی و پایدار است.

با یک ارائه دهنده خدمات معتبر و قابل اعتماد پزشکی کار کنید:

هنگامی که یک مرکز ارائه دهنده عمل های مربوط به کاهش وزن قابل اعتماد را انتخاب می کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که جراحی ایمن و پایداری خواهید داشت.

با کوشش، از راهنمای رژیم غذایی جراح خود پیروی کنید:

بهترین جراح اسلیو معده و تیم آنها، شما را در مورد چگونگی حفظ رژیم متعادل و بهبود عادت های غذایی پس از جراحی اسلیو معده راهنمایی می کنند. روی رژیم غذایی تجویز شده متمرکز باشید و از مصرف چربی های زیاد در رژیم غذایی، قندهای تصفیه شده و نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.

با سیگنال های سیری مغز خود موافقت کنید:

جراحی اسلیو معده شما به طور قابل توجهی، اندازه معده شما را کاهش می دهد و تغییرات هورمونی مطلوبی را ایجاد می کند که به طور طبیعی اشتهای شما را کاهش می دهد. بعد از کمی غذا خوردن، به سرعت احساس سیری خواهید کرد. شما باید خود را آموزش دهید تا به سیگنال های سیری مغز، گوش داده و از آنها اطاعت کنید و وقتی مغز به شما گفت که شکم شما پر است، بلافاصله از غذا خوردن صرف نظر کنید.

بعد از اسلیو معده، این کار بسیار راحت تر خواهد بود، اما هنوز هم باید در مورد کنترل میل به غذا خوردن در هنگام احساس سیری هوشیار باشید.

با سیگنال های سیری مغز خود موافقت کنید:
با سیگنال های سیری مغز خود موافقت کنید:

رژیم منظم و تمرینی خود را حفظ کنید:

جراح و تیم آنها پس از جراحی اسلیو معده، در مورد چگونگی حفظ یک سبک زندگی فعال و انجام تمرینات روزانه برای تناسب اندام، شما را راهنمایی می کنند. اطمینان حاصل کنید که دوباره در دام یک زندگی کم تحرک قرار نمی گیرید که این امرمی تواند برای اهداف شما برای کاهش وزن مفید باشد.

یک برنامه مناسب تناسب اندام، همچنین از شما در برابر اثرات سوء بیماری های دیگر مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا یا بیماری های قلبی محافظت می کند.

آیا می توان اسلیو معده را مجدداً انجام داد؟

بله؛ اسلیو معده را می توان دوباره استفاده کرد تا به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کند. به دنبال خرابی اسلیو معده، همه امیدها از بین نمی رود و شما می توانید کاندیدای جراحی بازنگری اسلیو معده باشید. جراح، سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و علل احتمالی عدم موفقیت در روش اسلیو معده اولیه شما را ارزیابی می کند.

بر اساس این ارزیابی، آنها مناسب ترین روش جراحی را برای انجام بازنگری اسلیو معده توصیه می کنند. در جلسه مشاوره قبل از عمل، باید به دنبال پاسخ واضحی برای این سوال باشید که آیا می توان اسلیو معده را در مورد شما مجدداً انجام داد و در ادامه چه نوع روش تجدید نظری برای شما مناسب است؟

گرچه بهترین گزینه برای کاهش وزن بعد از عمل جراحی اسلیو، استفاده از یک برنامه ی مناسب غذایی و تمرینی است. اما اگر پس از انجام جراحی اسلیو معده، دچار کاهش وزن نشدید، جراح متخصص می تواند بهترین گزینه ها را برای تجدید نظر در اسلیو معده برای شما توضیح دهد.

تا اینجا با مبحث آیا می توان اسلیو معده را مجدداً انجام داد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

دو گزینه ی مهم زیر برای تجدید نظر در یک جراحی اسلیو معده در دسترس جراح قرار می گیرد:

تبدیل به بای پس معده

انجام اسلیو مجدد

گاسترکتومی اسلیو مجدد، معمولاً یک روش ایده آل برای تجدید نظر در اسلیو معده برای بیمارانی است که وزن خود را دوباره به دست آورده اند و یا کاهش وزن ناکافی داشته اند.

همچنین اگر از نارسایی اسلیو معده رنج می برید، تنها به این دلیل که معده شما در طی جراحی اولیه مجدداً کشیده شده و یا به اندازه کافی کاهش نیافته است، ممکن است جراح مربوطه ی شما یک عمل جراحی اسلیو مجدد انجام دهد. مزیت این روش این است که در مقایسه با سایر گزینه های بازنگری،  اسلیو معده کمتر تهاجمی است و نتایج، قابل پیش بینی و موثرتر هستند.

برای جراحی اسلیو معده، شما به یک جراح متخصص نیاز دارید که بتواند اولین بار آن را به درستی انجام دهد و احتمال شکست اسلیو معده ی شما را به حداقل برساند. گزینش و انتخاب بهترین جراحان کاهش وزن که سابقه برجسته موفقیت در جراحی اسلیو معده را دارند، می تواند مهم ترین گام برای این کار باشد.

برنامه های غذایی توصیه شده توسط بهترین جراحان اسلیو معده:

تقریباً همه برنامه های کاهش وزن توسط بهترین جراح اسلیو معده، توصیه های خاصی در مورد الگوی خوردن و آشامیدن بعد از جراحی دارند. مهم ترین و سازگارترین توصیه های بهترین جراحان عبارتند از:

روی پروتئین های خوب و مفید تمرکز کنید که لاغری شما را نیز در بر دارند.

روزانه حداقل 3 لیتر کالری یا مایعات کم کالری بنوشید.

از مکمل های ویتامین استفاده کنید.

از نوشیدن، همراه وعده های غذایی خودداری کنید.

برنامه های غذایی توصیه شده توسط بهترین جراحان اسلیو معده:
برنامه های غذایی توصیه شده توسط بهترین جراحان اسلیو معده:

این رهنمودها سالها پیش ایجاد شده اند و امروزه نیز وجود دارند. بیماران؛ اغلب با عدم نوشیدن، هنگام خوردن غذا، بسیار دست و پنجه نرم می کنند، زیرا این کاری است که آنها قبل از عمل و بدون فکر انجام داده اند. اما توجه داشته باشید که برای کسی که هرگز تحت عمل جراحی کاهش وزن قرار نگرفته است، این موضوع خیلی مهم نیست.

حتی سالها پس از جراحی، این مورد، همچنان یکی از دشوارترین تغییرات برای انطباق با آن پس از جراحی است. هنگامی که بیماران برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خود تلاش می کنند، یکی از عادت هایی که مرتباً از سر می گیرند، نوشیدن همراه وعده های غذایی است.

احساس سیری با غذای کم

بعد از انجام این عمل، قادر خواهید بود که با مقدار کمتری غذا احساس سیری کنید و یا مقدار محدودی از غذا را مصرف کنید. تمرکز بر روی پر کردن ظرفیت معده با پروتئین بدون چربی، احساس سیری را برای مدت زمان طولانی تری برای تعداد کمتری کالری حفظ می کند.

شما می خواهید این احساس سیری در مدت زمان طولانی دوام داشته باشد. هنگامی که همراه با وعده های غذایی می نوشید، قوام غذای خود را کم می کنید، به این معنی که پر شدن معده شما بیشتر طول می کشد و غذا می تواند سریع تر درون معده شما حرکت کند و این باعث می شود تا مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

این موضوع است که می تواند منجر به پرخوری شود و همچنین باعث افزایش وزن نیز شود. معده جدید یا اندازه اسلیو شما به گونه ای طراحی نشده است که همزمان، مقدار زیادی غذا یا مایعات را در خود نگه دارد. اگر مقدار مناسبی غذا بخورید (برای یک بیمار جراحی کاهش وزن) و سپس یک لیوان آب بنوشید، استفراغ می کنید، زیرا این مایع جای دیگری در معده ندارد.

در نتیجه؛ حتما قبل از وعده غذایی خود چیزی بنوشید و یا حداقل 30 دقیقه بعد از غذا خوردن صبر کنید تا مایعات بنوشید. با این کار، احساس سیری طولانی تری خواهید داشت و امیدواریم که وزن خود را کاهش داده یا حفظ کنید.

مشاوره قبل از جراحی با پزشک مربوطه

جراحی کاهش وزن اسلیو معده یک روش علمی اثبات شده و بسیار موثر برای از بین بردن وزن اضافی و درمان چاقی است. کاهش وزن بعد از اسلیو معده می تواند به شما در بازیابی سلامتی و تناسب اندام کمک کند، در حالی که ظاهر زیبایی و شخصیت شما را همزمان بهبود می بخشد.

هزاران بیمار که از چاقی رنج می برند، سالانه برای رسیدن به اهداف مورد نظر خود برای جراحی کاهش وزن اسلیو معده به پزشک مراجعه می کنند.

در طول مشاوره قبل از عمل با جراح متخصص عمل اسلیو معده، شما باید در مورد کاهش وزن متوسط در هفته پس از اسلیو معده و میزان اضافه وزن در پایان شش ماه و یک سال بحث کنید.

در بیشتر موارد، متوسط کاهش وزن بعد از اسلیو معده حدود 65 تا 70 درصد از وزن اضافی در سال اول است. اگر به رژیم طولانی مدت و ورزش خود پایبند باشید، اسلیو معده می تواند به شما کمک کند تا به طور دائمی از شر اضافه وزن خود خلاص شوید.

مشاوره قبل از جراحی با پزشک مربوطه
مشاوره قبل از جراحی با پزشک مربوطه

به دنبال کاهش وزن اسلیو معده، طول عمر شما افزایش می یابد

به دنبال کاهش وزن اسلیو معده، طول عمر شما افزایش می یابد زیرا این جراحی به شما در کاهش علائم بیماری های مزمن چاقی مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی کمک می کند. شما کنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت، لباس های دلخواه خود را می پوشید و از شخصیت اجتماعی و اعتماد به نفس بالاتری در سطح اجتماعی و حرفه ای برخوردار خواهید شد.

اگر بیمار، نگران کاهش وزن کم یا بدون لاغری بعد از جراحی اسلیو معده است، باید در مورد این نگرانی با جراح مربوطه و متخصص تغذیه مشورت کند.

جدول زمانی کاهش وزن پس از اسلیو معده در مراحل تدریجی رخ می دهد تا بدن شما با خیال راحت بتواند با تغییرات متابولیکی پس از جراحی کنار بیاید. برای شروع، شما باید کاندید مناسبی برای جراحی کاهش وزن اسلیو معده باشید و متعهد باشید که با جدیت، از دستورالعمل های رژیم غذایی و ورزشی بعد از عمل جراح خود پیروی کنید.

این روش، اندازه معده شما را کاهش می دهد

این روش، اندازه معده شما را کاهش می دهد، بنابراین شما به طور طبیعی احساس گرسنگی کمتری خواهید کرد و کنترل رژیم غذایی خود را آسان تر خواهید کرد.

انتظار می رود کاهش وزن شما بعد از جراحی توسط بهترین جراح اسلیو معده، تغییری در سیستم گوارش یا فیزیولوژی داخلی شما ایجاد نکند. با این حال، تولید هورمون گرسنگی، گرلین را کاهش می دهد تا شما را قادر به کاهش اشتها کند.

با ادامه حرکت به سمت مسیر کاهش مصرف غذا و کاهش اشتهای شما، می توانید در حدود دو سال یا کمتر به وزن ایده آل خود برسید. حتی 4 سال بعد از انجام اسلیو معده هم می توانید با یک سبک زندگی منظم، وزن بدن را سالم حفظ کنید.

کم خطر و بدون خطر بعد از عمل توسط جراح اسلیو معده

کاهش وزن پس از اسلیو معده، به شرطی که دستورالعمل های جراح خود را در مورد تغذیه روزانه خود دنبال کنید، خطر قابل توجهی از مشکلات پزشکی بعد از عمل، مانند کمبود ویتامین، کم خونی یا زخم را ندارد.

کاهش وزن اسلیو معده بر حسب ماه در 6 تا 18 ماه اول چشمگیرتر خواهد بود. هدف شما باید بهبود آن یا حفظ مداوم آن با انتخاب سبک زندگی سالم و متعادل باشد. این امر به ویزیت مکرر پزشک منجر نمی شود و می توانید با یک برنامه منظم و مناسب، خود شما آن را مدیریت کنید.

نمودار دقیق کاهش وزن اسلیو معده

در زمان مشاوره اولیه، باید از جراح یا کارکنان آنها بخواهید که نمودار دقیق کاهش وزن اسلیو معده را به شما ارائه دهند. این نمودار و جدول زمانی خاص به شما ایده ای متوسط از کاهش وزن ماهانه می دهد که می توانید انتظار داشته باشید که پس از جراحی اسلیو معده، به آن دست پیدا خواهید کرد.

اگر در مورد برنامه کاهش وزن تخمین زده شده سوالاتی دارید، در صورت تمایل، می توانید تمام سوالات و نگرانی های خود را در هنگام مشاوره، با پزشک خود برطرف کنید.

هر بیمار متقاضی اسلیو معده، منحصر به فرد است.

جراح به شما اطلاع می دهد که کاهش وزن معمول، پس از اسلیو معده که بیماران ممکن است به دست آورند، به چه صورتی است. با این حال، آنها برای شما توضیح می دهند که هر بیمار، منحصر به فرد است و نتایج، به احتمال زیاد در هر مورد متفاوت است.

جراح متخصص عمل اسلیو معده، برای کاهش وزن مورد انتظار، شما را بر اساسBMI ، شرایط پزشکی از قبل موجود و سایر جنبه های سابقه پزشکی و انتخاب سبک زندگی مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن و خوردن برخی از موارد خاص تخمین می زند. بر اساس تمام این اطلاعات لازم، جراح یک نمودار کاهش وزن اسلیو معده را برای تعیین انتظارات پیشنهاد می کند.

مزایای بالقوه سلامتی:

نمودار کاهش وزن اسلیو معده، شما را در مورد پیشرفت تخمینی که می توانید در هفته ها، ماه ها و سال های بعد از جراحی از نظر کاهش وزن داشته باشید، مطلع می کند. با این حال، نمودار کاهش وزن اسلیو معده فقط نیمی از تصویر را نشان می دهد.

جدا از مزایای کاهش وزن، جراحی اسلیو معده می تواند دیابت شما را نیز بهبود بخشد، سطح کلسترول شما را عادی کند، شما را از دردهای مزمن مفصل راحت کند، مشکلات خواب شما را برطرف کند و به عزت نفس شما کمک کند.

نتایج طولانی مدت اسلیو معده توسط بهترین جراح اسلیو معده

نتایج طولانی مدت اسلیو معده می تواند برای شما بسیار راضی کننده باشد، به شرط آنکه برای جراحی کاهش وزن خود، یک جراح متخصص با رتبه بالا و با تجربه انتخاب کرده باشید. با داشتن یک سبک زندگی سالم و فعال، می توانید به میزان قابل توجهی از کاهش وزن، دست پیدا کنید یا از وزن ایده آل بدن خود لذت  ببرید.

احتمالاً در علائم بیماری های مزمن یا خودایمنی قبلی مانند دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی عروقی، آرتروز و سایر شرایط، بهبود قابل توجهی داشته اید. بسیاری از بیماران موفق به کاهش وزن در 4 سال پس از جراحی اسلیو معده می شوند. در بسیاری از موارد، بیماری های همزمانی نیز در این دوره به میزان قابل توجهی بهبود می یابند.

نتایج طولانی مدت اسلیو معده توسط بهترین جراح اسلیو معده
نتایج طولانی مدت اسلیو معده توسط بهترین جراح اسلیو معده

اگر از توصیه های جراح خود پیروی کنید، مزایای اسلیو معده تا 10 سال بعد و بعد از آن نیز می تواند بسیار زیاد باشد. یک مطالعه تحقیقاتی JAMA نشان داد که بیمارانی که روش های چاقی مانند اسلیو معده را انتخاب کرده اند، در مقایسه با بیماران چاقی که تحت عمل جراحی قرار نگرفته اند، به طور قابل توجهی طول عمر بالاتری دارند.

پزشکان متخصص و مجرب، با جراحی ایمن و مقرون به صرفه اسلیو معده، تا کنون به هزاران بیمار کمک کرده اند تا برای همیشه از شر چاقی خلاص شوند.

ارزیابی احساسی و روانشناختی برای جراحی

اگرچه افراد مبتلا به چاقی، لزوماً از نظر روانشناختی خاصی مطابقت ندارند، اما شما همچنان باید با یک روانشناس ملاقات کنید. این قسمت مهمی از سفر شما برای کاهش وزن است.

به منظور اطمینان از موفقیت شما، تیم مراقبت، از شما می خواهند اطمینان حاصل کنید که شما انگیزه ورزش پس از جراحی  و همچنین درک درستی از آنچه که جراحی چاقی به دنبال دارد را  دارید.

همچنین یک سیستم پشتیبانی جامع در اختیار شما قرار دارد. یک روانشناس همچنین می تواند به شما کمک کند، نکاتی را که ممکن است بعد از جراحی به حمایت اضافی نیاز داشته باشید، مانند مقابله با افسردگی یا محرک های خوردن احساسی، شناسایی کنید.

ارزیابی احساسی و روانشناختی برای جراحی
ارزیابی احساسی و روانشناختی برای جراحی

در خصوص نیازهای جسمی برای جراحی نیز باید گفت که  شاخص توده بدن  (BMI)باید 40 یا بیشتر باشد. در حالی که با جراحان مختلف صحبت می کنید تا جراح اسلیو معده مناسب خود را پیدا کنید، دریغ نکنید که در مورد موفقیت و میزان عوارض بیماران گذشته سوال کنید.

معکوس اسلیو معده توسط جراح متخصص چیست؟

معکوس شدن اسلیو معده به احتمال بهبود وضعیت اصلی معده شما با لغو مراحل انجام شده در جراحی اولیه اسلیو معده اشاره دارد. برای بعضی از بیماران، اگر برخی از عوارض را پیدا کنند یا بخواهند به حالت اولیه خود برگردند، ممکن است در برخی مراحل پس از عمل اولیه چاقی، مسئله برگشت اسلیو معده به وجود آید.

اگر نتوانید دستورالعمل مراقبت پس از جراحی جراح خود را دنبال کنید،  یا شروع به غذا خوردن فراتر از رژیم توصیه شده برای اسلیو معده کنید، این مشکل ممکن است به وجود آید.

در حالی که جراحی اسلیو معده به طور خودکار، شما را از پرخوری محدود می کند؛ شما هنوز هم باید میزان مصرف مواد غذایی خود را پیگیری کنید و یک شیوه زندگی سالم و رژیم ورزشی را حفظ کنید.

عدم تعهد در مورد رژیم غذایی یا ورزش

عدم تعهد در مورد رژیم غذایی یا ورزش شما ممکن است باعث شود، شکل معده اسلیو شکلی شما بزرگ و منبسط شود. اگرچه ممکن است تغییر اسلیو معده در این موارد وجود نداشته باشد، اما شما می توانید یک عمل جراحی بازنگری اسلیو معده را انتخاب کنید.

جراح می تواند با برداشتن حجم اضافی معده و کوچک شدن کیسه معده، یک روش تجدید نظر در چاقی انجام دهد. این عمل معمولاً به عنوان جراحی اسلیو دوباره معده شناخته می شود که کاملاً مشابه اسلیو معده اولیه شما انجام می شود. در موارد استثنایی، گاسترکتومی اسلیو عمودی (VSG) همچنین می تواند به یک عمل جراحی بای پس معده تجدید نظر شود.

عدم تعهد در مورد رژیم غذایی یا ورزش
عدم تعهد در مورد رژیم غذایی یا ورزش

آیا جراحی اسلیو معده قابل برگشت است: بله یا خیر؟

خیر؛ در هر مرحله پس از انجام جراحی، عمل معکوس  اسلیو امکان پذیر نیست. بسیاری از بیماران در هنگام مشاوره قبل از عمل، این سوال را از جراح کاهش وزن خود می پرسند: آیا جراحی اسلیو معده قابل برگشت است؟ یک جراح مسئول به وضوح برای بیمار توضیح می دهد که چرا اسلیو معده برگشت پذیر نیست.

جراحی اسلیو معده شامل برداشتن دائمی بین 85 تا 90 درصد از معده شما است. جراح شما اندازه ی معده ی باقیمانده را به شکل و اندازه کوچکی تغییر شکل می دهد. به دلیل خصوصیات دائمی این روش اسلیو، جراح متخصص شما قادر به معکوس کردن آن در مراحل بعدی نخواهد بود.

هدف اصلی از روش اسلیو معده

هدف اصلی از روش اسلیو معده ، کاهش ظرفیت و اندازه معده است. در عین حال، تغییر تنظیمات هورمون های گرسنگی باعث می شود که شما مدت طولانی تری سیر بمانید. در نتیجه، هیچ راهی برای ترمیم معده اصلی شما در آینده، پس از انجام جراحی وجود ندارد.

این در حالی است که معکوس کردن در برخی از روش های جراحی چاقی میسر است، اما نه در همه ی روش های جراحی برای کاهش وزن. قبل از اینکه به جراحی کاهش وزن خود بپردازید، باید نکات مثبت و منفی را به دقت ارزیابی کنید و مشخص کنید که آیا مایل هستید به خاطر سلامتی و بدن خود، به یک شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی متعهد باشید.

همچنین باید توجه داشته باشید که به محض انجام عمل جراحی برگشت، برخی از این روش های کاهش وزن، احتمال اینکه وزن خود را دوباره به دست آورند، وجود دارد. جراحی اسلیومعده در مقایسه با بای پس معده، کاهش وزن کمتری ایجاد می کند و همچنین قابل برگشت نیست. گاهی نیز می تواند باعث ریفلاکس اسید معده شود.

دیگر سوالاتی که باید از جراح اسلیو معده بپرسید:

برخی از مهم ترین سوالات دیگری که باید برای انتخاب بهترین جراح اسلیو معده مد نظر خود قرار دهید را در ادامه برای شما شرح داده ایم:

دیگر سوالاتی که باید از جراح اسلیو معده بپرسید:
دیگر سوالاتی که باید از جراح اسلیو معده بپرسید:

آیا اسلیو معده مناسب من است؟

یکی از اولین سوالاتی که باید در جراحی های کاهش وزن، از جراح خود بپرسید، باید این باشد که آیا اسلیو معده مناسب من است؟ زیرا هر فرد دارای اضافه وزن، کاندیدای این روش نیست.

به طور کلی، اگر BMI  بالاتر از 40 دارید، جراح برای شما جراحی اسلیو معده را توصیه می کند. اگر از بیماری های زمینه ای مربوط به چاقی رنج می برید، حتی با BMI 35 یا بالاتر هم می توانید واجد شرایط این جراحی شوید.

جراح، همچنین آمادگی روحی و روانی شما را برای این روش تعیین می کند. بنابراین، شما باید در ابتدا این سوال را با جراح متخصص خود در میان بگذارید: آیا اسلیو معده مناسب من است؟

آیا اسلیو معده مناسب من است؟
آیا اسلیو معده مناسب من است؟

جراحی اسلیو معده می تواند روش تغییر دهنده زندگی برای بازیابی سلامتی، بدن، ظاهر و اعتماد به نفس شما باشد. یک مشاوره مجازی با یکی از بهترین جراحان متخصص، برای رفع تمام نگرانی های شما نیز می تواند یک راهکار مناسب برای انتخاب بهترین جراح اسلیو معده باشد.

تا اینجا با مبحث آیا اسلیو معده مناسب من است آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

جدول زمانی استاندارد برای کاهش وزن به چه صورتی است؟

در اینجا؛ جدول زمانی استاندارد تخمینی برای کاهش وزن اسلیو معده آورده شده است که تصویر کلی کاهش وزن شما بعد از جراحی را نشان می دهد. با این حال به یاد داشته باشید که نتایج فردی، ممکن است متفاوت باشد و این ارقام تنها متوسط استاندارد است.

بعد از 3 ماه: 25 تا 35 درصد کاهش وزن اضافی

بعد از 6 ماه: 45 تا 55 درصد کاهش وزن اضافی

بعد از 12 ماه: 65 تا 70 درصد کاهش وزن اضافی

بعد از 18 ماه: 70 تا 75 درصد کاهش وزن اضافی

متوسط کاهش ماهانه وزن شما پس از جراحی اسلیو معده می تواند در بازه 5٪ تا 6٪ در ماه برای سال اول باشد.

اگر آمار واقعی جدول زمانی کاهش وزن اسلیو معده را مشاهده کنید، ممکن است توجه داشته باشید که بسیاری از بیماران بیشتر از رقم متوسط سال اول وزن خود را از دست می دهند.

جدول زمانی استاندارد برای کاهش وزن به چه صورتی است؟
جدول زمانی استاندارد برای کاهش وزن به چه صورتی است؟

18 تا 24 ماه پس از جراحی اسلیو

برخی از آنها در حدود 18 تا 24 ماه پس از جراحی اسلیو معده به وزن ایده آل بدن خود می رسند. میانگین کاهش ماهانه وزن بعد از جراحی اسلیو را با جراح متخصص چاقی خود در میان بگذارید و بر اساس شرایط منحصر به فرد خود، نقاط عطف و انتظارات ماهانه را تنظیم کنید.

18 تا 24 ماه پس از جراحی اسلیو
18 تا 24 ماه پس از جراحی اسلیو

مادامی که دستورالعمل های توصیه شده برای رژیم غذایی و تناسب اندام را از جراح خود دنبال کنید، می توانید به طور متوسط در سال اول به حدود نیمی از کاهش وزن احتمالی و مطلوب خود دست یابید.

برای راهنمایی های دوره ای به منظور کاهش مداوم وزن، با تیم جراح و متخصص تغذیه خود در تماس باشید. در پایان سه ماه، ممکن است حدود 25 تا 35 درصد از اضافه وزن خود را از دست دهید.

سرعت کاهش وزن شما در این مرحله تا حدودی کاهش می یابد

سرعت کاهش وزن شما در این مرحله تا حدودی کاهش می یابد. اما اگر در مورد رژیم و برنامه ورزشی خود نظم و انضباط دریافت کرده اید، می توانید انتظار داشته باشید که طی شش ماه حدود 45 تا 55 درصد از وزن اضافی خود را از دست دهید.

این در حالی است که طی جراحی بای پس معده، قسمت بالای معده شما محدود شده و معده ی شما را مانند کیسه کوچکی ایجاد می کند.

این روش به شما کمک می کند، در حالی که کم غذا می خورید، احساس سیری بیشتری داشته باشید. سپس، جراح روده کوچک شما را به کیسه کوچک متصل می کند. این عمل باعث می شود که بدن شما کالری کمتری جذب کند.

آیا راحت هستید که با جراح خود صحبت کنید؟

جراح چاقی شما باید فردی باشد که بتوانید با او ارتباط راحتی برقرار کنید. حتی اگر یک جراح،  دارای رتبه بالایی باشد، اگر احساس راحتی نمی کنید، آنها احتمالاً بهترین انتخاب برای شما نیستند. این موضوع بسیار ذهنی است و حتماً به غریزه خود اعتماد کنید و اگر احساس راحتی نمی کنید، به جستجو برای بهترین جراح اسلیو معده ادامه دهید.

تا اینجا با مبحث آیا راحت هستید که با جراح خود صحبت کنید آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

آیا جراح، برای جلب رضایت شما به تمام سوالات شما پاسخ می دهد؟

طبیعی است که سوالات زیادی در مورد جراحی چاقی داشته باشید. هنگام تصمیم گیری بین جراحان، به دنبال شخصی باشید که بتواند با اطمینان تمام سوالات شما را پاسخ دهد. شما نباید پاسخ های نامشخصی داشته باشید و اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، حتماً سوال کنید.

تا اینجا با مبحث آیا جراح، برای جلب رضایت شما به تمام سوالات شما پاسخ می دهد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

چه غذاهایی را نمی توان بعد از جراحی چاقی خورد؟

در اینجا هشت ماده غذایی وجود دارد که باید بعد از جراحی چاقی از آنها اجتناب کنید:

غذاهای بدون کالری و غیر ضروری

نوشیدنی های الکلی

غذاهای خشک

نان، برنج و ماکارونی

میوه ها و سبزیجات

غذاهای پرچرب

نوشیدنی های قندی و بسیار کافئین دار

گوشت های سفت و خوب پخته نشده

آیا دکتر می تواند به من در کاهش وزن کمک کند؟

اگر تغییر سبک زندگی و داروها موثر واقع نشوند، پزشک شما ممکن است در مورد جراحی کاهش وزن با شما صحبت کند. جراحی کاهش وزن معمولاً فقط در افرادی که BMI آنها حداقل 40 یا 35 است؛ در صورت داشتن بیماری مرتبط با اضافه وزن، مانند دیابت نوع 2 یا فشار خون بالا، توصیه می شود.

تا اینجا با مبحث آیا دکتر می تواند به من در کاهش وزن کمک کند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

جراحی اسلیو معده چقدر دردناک است؟

این جراحی، میزان غذایی را که معده شما می تواند نگه دارد محدود می کند. مقداری درد شکم خواهید داشت و ممکن است برای هفته اول یا حدوداً بعد از جراحی، به داروی درد نیاز داشته باشید.

بریدگی هایی (برش هایی) که دکتر ایجاد کرده، ممکن است حساس باشد. از آنجا که جراحی، معده شما را کوچکتر می کند، هنگام غذا خوردن، سریع تر سیر می شوید.

اگر تلاش کرده اید و لاغر نشده اید، مراجعه به پزشک مربوطه می تواند به شما کمک کند. به عبارتی پزشک شما می تواند:

سلامت عمومی شما را ارزیابی کند

به شناسایی علت افزایش وزن کمک کند

در صورت وجود هرگونه مشکل در سلامتی، وزن خود را کاهش دهید

در مورد برنامه ای که می تواند به شما کمک کند که برای لاغری مفید است و حتما مناسب شما باشد، بحث کند.

ارزیابی وزن شما

ابتدا پزشک عمومی یا پرستار شما می خواهد ارزیابی کند که آیا وزن فعلی شما عادی و طبیعی است یا خیر. این به معنای اندازه گیری وزن و قد برای محاسبه شاخص توده بدن BMI شماست.

ممکن است دورکمرتان را نیز اندازه بگیرند. اندازه گیری دور کمر، راه خوبی برای بررسی عدم حمل چربی در اطراف معده است که می تواند خطر بیماری قلبی، دیابت نوع 2 و سکته را افزایش دهد.

ارزیابی وزن شما
ارزیابی وزن شما

شما می توانید BMI سالم داشته باشید و همچنان چربی شکمی اضافی داشته باشید. یعنی هنوز در معرض خطر ابتلا به  بیماری های ناشی از چاقی هستید. پزشک مورد نظر ممکن است فشار خون شما را اندازه بگیرد و آزمایش های دیگری مانند آزمایش خون را برای بررسی شرایط سلامتی مرتبط با وزن شما انجام دهد.

اولین قدم برای کمک به کاهش وزن

اگر اضافه وزن دارید، تغییر در رژیم غذایی و میزان فعالیت بدنی، اولین قدم برای کمک به کاهش وزن است. پزشک می تواند به شما کمک کند تا رژیم غذایی فعلی و میزان فعالیت بدنی خود را ارزیابی کنید و اهداف شخصی را برای تغییر، تعیین کنید.

ممکن است از شما خواسته شود، به مدت 1 هفته، یک دفترچه یادداشت غذایی و به صورت یک رکورد نوشتاری از هر آنچه می خورید، نگه دارید. این برنامه می تواند به شما و پزشک شما کمک کند تا عاداتی مانند افزودن قند به چای را که می توانید تغییر دهید، شناسایی کنید.

اولین قدم برای کمک به کاهش وزن
اولین قدم برای کمک به کاهش وزن

سطح فعالیت بدنی شما با یک دفترچه یادداشت فعالیت، قابل اندازه گیری است

سطح فعالیت بدنی شما با یک دفترچه یادداشت فعالیت، قابل اندازه گیری است. پزشک و جراح اسلیو معده ی مربوطه ی شما ممکن است به شما پیشنهاد دهد که به مدت یک هفته از گام شمار استفاده کنید. گام شمار، تعداد گام های شما را اندازه گیری می کند و نشانه ای از میزان فعالیت روزانه شما را مشخص می کند.

همچنین ممکن است از شما بخواهد که اهداف شخصی خود را از این جراحی، تعیین کنید. هنگامی که پزشک شما تصویر واضح تری از رژیم غذایی و سطح فعالیت بدنی شما به دست می آورد، می تواند تغییرات ساده و اساسی در سبک زندگی  شما را تشخیص دهد.

اگر تغییر سبک زندگی و داروها موثر واقع نشوند، پزشک ممکن است در مورد جراحی کاهش وزن با شما صحبت کند. جراحی کاهش وزن معمولاً فقط در افرادی که BMI آنها حداقل 40 یا 35 است، در صورت داشتن بیماری مرتبط با وزن، مانند دیابت نوع 2 یا فشار خون بالا، توصیه می شود. جراحی کاهش وزن می تواند موثر باشد. اما این یک روش اصلی است که به تنهایی، می تواند خطرات متفاوتی را به همراه داشته باشد.

اسلیو معده چه نوع پزشکی است؟

در بیشتر موارد، جراح متخصص اسلیو معده ی شما این جراحی را به روش لاپاراسکوپی انجام می دهد و چندین برش کوچک روی معده به اندازه ی 1 / 4- تا 1/2 اینچی ایجاد می کند. اندازه معده را کاهش می دهد و مقدار غذایی را که می توانید همزمان بخورید، محدود می کند و به شما کمک می کند تا زودتر احساس سیری کنید.

تا اینجا با مبحث اسلیو معده چه نوع پزشکی است آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه باشید.

اسلیو معده چه نوع پزشکی است؟
اسلیو معده چه نوع پزشکی است؟

بای پس معده یا جراحی اسلیو معده؟ کدام یک بهتر است؟

افراد بیشتری تمایل به کاهش وزن قابل توجهی با اسلیو معده، نسبت به بای پس معده یا آستین گاسترکتومی دارند. خطر عوارض جدی جراحی برای بای پس معده یا گاسترکتومی آستین، بیشتر است. البته نوارهای معده قابل جدا شدن هستند، بنابراین در صورت ایجاد مشکلات جدی، عمل می تواند معکوس شود.

امیدواریم تا اینجا از مطالعه مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز بهره لازم را کسب کرده باشید.

8 نکته مهم برای کمک به شما در یافتن بهترین جراح اسلیو معده

در اینجا 8 نکته مهم به منظور یافتن بهترین جراح اسلیو معده برای کمک به شما آورده شده است.

مراجعه به مراجع و تحقیقات زمینه ای

درباره مدارک جراح چاقی تحقیق کنید.

تجربه جراح را در نظر بگیرید.

جنسیت را در نظر بگیرید.

تحقیق در مورد کیفیت بیمارستان و …

سبک ارتباطی با جراح مورد نظر را ارزیابی کنید.

نظرات بیماران دیگر و یا بیماران تحت درمان پزشک مربوطه ی خود را بخوانید.

بدانید که بیمه شما، چه مواردی را پوشش می دهد.

8 نکته مهم برای کمک به شما در یافتن بهترین جراح اسلیو معده
8 نکته مهم برای کمک به شما در یافتن بهترین جراح اسلیو معده

از اینکه تا انتهای پست بهترین جراح اسلیو معده در اهواز با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز بهره لازم را کسب کرده باشید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید