برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی، به بررسی برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

پیروی کردن از برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری در داشتن اندامی مناسب و ایده آل، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. سوزاندن چربی و کاهش وزن به عنوان یکی از اهداف همیشگی برخی از زنان به شمار می آید.

از سوی دیگر، اطلاعات نادرست در مورد رژیم لاغری و برنامه های ورزشی برای رسیدن به این خواسته، شما را به هدفتان نمی رساند، اما در صورت کاهش وزن، به شما آسیب می زند.

برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان
برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان

یک برنامه ورزشی مناسب برای کاهش وزن همراه با یک رژیم غذایی سالم و متعادل به شما کمک می کند تا به سرعت به نتایج دلخواه برسید.

همچنین، اگر تصمیم به کاهش وزن و لاغری دارید، باید یک برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان و برنامه تمرینی تناسب اندام را دنبال کنید.

در خصوص روش های گوناگون کاهش وزن، می توانید از تجربیات جناب دکتر مهدی سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری به شمار می آید.

پیشنهاد می کنیم از پست برای درمان دیابت بارداری چه بخوریم دیدن کنید.

عناوین مقاله:

بهترین رژیم غذايی در برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان چیست؟

مناسب ترین برنامه بدنسازی برای لاغری و چربی سوزی شکم بانوان چیست؟

برنامه تمرینی بدنسازی برای چربی سوزی خانم ها چیست؟

هنگام پیروی از برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

داشتن برنامه تمرینی بدنسازی برای بانوان چه مزایایی دارد؟

نداشتن برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان چه معایبی دارد؟

ورزش بدنسازی مناسب برای بانوان چه اصولی دارد؟

از چه برنامه تمرین بدنسازی زنان برای لاغری در منزل پیروی کنیم؟

موثرترین روش برای کاهش وزن را بیان نمایید.

چه کسانی باید برای جراحی لاغری اقدام کنند؟

مزایای اصلی جراحی لاغری را ذکر کنید.

سخن پایانی

بهترین رژیم غذایی در برنامه تمرینی برای لاغری بانوان چیست؟

یک رژیم غذایی خوب به همراه برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان بسیار مؤثر بوده و به سرعت چربی های اضافی را می سوزاند. رژیم غذایی به اندازه شدت انجام فعالیت های ورزشی مهم می باشد.

مطمئن شوید که میزان پروتئین مصرفی خود را دو برابر می کنید. یک رژیم غذایی با پروتئین بالا، میزان متابولیسم را 20 تا 30 درصد افزایش می دهد. همچنین شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد و اشتهای شما را کاهش می دهد.

همچنین لازم است که مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید. سعی کنید بعد از تمرین، کربوهیدرات بخورید. اما توجه داشته باشید که کربوهیدرات دریافتی باید از زمان اتمام تمرین جدا شود.

در این حالت، از این درشت مغذی به عنوان سوخت سلول های عضلانی استفاده می شود. این کار باعث کاهش ذخیره کربوهیدرات ها در سلول های چربی خواهد شد.

پروسه دریافت کربوهیدرات بسیار ساده است

پروسه دریافت کربوهیدرات بسیار ساده است. در زمان استراحت، هورمون انسولین، کربوهیدرات ها را به سلول های چربی منتقل کرده و آنها را به عنوان چربی ذخیره می کند. پس از تمرین کردن، شما در حالت تحرک بالا هستید. بنابراین بیشتر کربوهیدرات ها به ماهیچه ها می رسد.

بدن شما در هنگام خواب چربی می سوزاند. اگر در اولین وعده غذایی خود کربوهیدرات نخورید، این چربی سوزی ادامه می یابد. با این حال باید یک روز در هفته، کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید. این روش باعث افزایش متابولیسم و ​​چربی سوزی می شود. از مصرف کربوهیدرات ها و غذاهای فرآوری شده خودداری نمایید.

پروسه دریافت کربوهیدرات بسیار ساده است
پروسه دریافت کربوهیدرات بسیار ساده است

مناسب ترین برنامه بدنسازی برای لاغری و چربی سوزی شکم بانوان چیست؟

شاید برای کاهش وزن و چربی سوزی، رژیم غذایی سختی را امتحان کرده باشید، اما به نتیجه دلخواهتان نرسیده اید. این اتفاق می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، اما یکی از مهم ترین دلایل آن نبود برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان به صورت حرفه ای می باشد.

برنامه های بدنسازی برای لاغر کردن شکم بانوان، چربی سوزی را در هر یک از نواحی بدن شما هدف قرار می دهند و علاوه بر سوزاندن چربی و سوزاندن کالری، عضله سازی را نیز آغاز می کنند.

این تمرینات به طور معمول برای کمک به کاهش وزن سریع در مدت زمان کوتاه همراه با رژیم غذایی ترکیبی هستند. با این حال، برای استفاده حداکثری از این برنامه های آموزشی، می بایست نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

شما باید به برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، پایبند و متعهد باشید و این کار را ادامه دهید.
بدون انجام یک برنامه ورزشی، به سراغ برنامه بعدی نروید. زیرا این کار به شما کمکی نمی کند.

رژیم غذایی سالم بسیار مهم است

رژیم غذایی سالم بسیار مهم است. بنابراین مصرف پروتئین خود را افزایش دهید تا میزان پروتئین لازم به بدن شما برسد. در این مقاله، با غذاهایی که چربی شکم را می سوزانند، بیشتر آشنا می شوید.

نوشیدن آب را فراموش نکنید و هر روز 10 لیوان آب بنوشید.
قبل از شروع هر برنامه ورزشی، به یاد داشته باشید که چربی شما برای سال ها ذخیره شده است، بنابراین آب کردن آن آسان نخواهد بود و به قدرت و استقامت زیادی نیاز دارد.

پس اگر بعد از مدتی به نتیجه دلخواهتان نرسیدید، ناامید نشوید زیرا اگر چربی بدنتان زیاد باش،د زمان زیادی طول می کشد تا به اندام ایده آل خود برسید. بنابراین اگر تمرینات خود را بهتر، با دقت و مصمم تر انجام دهید، سریعتر وزن کم خواهید کرد.

چنانچه تصمیم به جراحی لاغری داشته باشید، می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید.

برنامه تمرینی بدنسازی برای چربی سوزی خانم ها چیست؟

برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان 3 روز در هفته می باشد. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که آیا یک برنامه تناسب اندام 3 روز در هفته برای چربی سوزی برای رسیدن به اندام ایده آل کافی است؟

بدنسازان و مربیان به این نتیجه رسیده اند که اگر تمرینات را به درستی انجام دهید و به عضلات فشار زیادی وارد کنید، در کنار تغذیه مناسب و ریکاوری می توانید به اندامی که می خواهید برسید.

اگر سه روز در هفته را برای انجام تمرینات بدنسازی انتخاب می کنید، باید هر روز را به عضلات خاصی اختصاص دهید. همچنین می توانید برنامه تناسب اندام خود را بر اساس نقاط قوت و ضعف بدن تنظیم نموده و تناسب اندام خود را به صورت متمایز، شخصی سازی نمایید.
روز اول: عضلات سینه+ عضلات پشت بازو+ عضلات سرشانه

پرس سینه

پرس بالا سینه دمبل

فلای سینه و کراس اوور دستگاه

پرس سرشانه دمبل

نشر جانب و نشر روبرو دمبل

پرس سرشانه اسمیت از پشت

پشت بازو دیپ و پشت بازو سیمکش

پشت بازو طناب

روز دوم: عضلات پا+ عضلات شکم و پهلو

اسکوات

پرس پا ماشین

جلو ران و پشت پا دستگاه

اسکوات پا باز

کرانچ 45 درجه

کرانچ معکوس و زیر شکم خلبانی

روز سوم: عضلات پشت و زیر بغل+ عضلات جلو بازو

زیر بغل سیمکش دست باز از جلو

زیر بغل پارویی و هالتر خم

بارفیکس

جلو بازو هالتر ایستاده

جلو بازو لاری

جلوبازو دمبل تک دست
پس از تمرین روز سوم، یک روز استراحت توصیه می شود. بعد از روز اول و سوم، ورزش هوازی انجام دهید.

برنامه لاغری شکم و پهلو با دستگاه

همه ما دوست داریم شکمی صاف، خوش فرم و زیبا داشته باشیم. ممکن است فکر کنید که داشتن چنین بدنی برای یک فرد غیر ممکن است. البته که کمی مشکل است اما تلاش و برنامه تمرینی مناسب می خواهد.

فعالیت هایی که در این زمینه انجام می دهید، روی تمام چربی های بدن شما تاثیر می گذارد و همان طور که می دانید، برای آب شدن چربی های شکم و پهلو باید چربی کل بدن نیز کاهش یابد. روزهای تمرینی برنامه آمادگی جسمانی به شرح زیر می باشد.

برنامه لاغری شکم و پهلو با دستگاه
برنامه لاغری شکم و پهلو با دستگاه

برنامه تمرین بالاتنه بانوان با دستگاه

تمرین روز شنبه

پرس سرشانه دمبل ایستاده، زیربغل دمبل اره ای، زیربغل قایقی، زیربغل هالتر خم، جلو بازو هالتر میله خم، پشت بازو سیمکش با طناب، پاهای آویزان به بالا، بالا آوردن پاها خوابیده، شکم چرخشی و پلانک

تمرین روز یکشنبه

اسکوات از جلو، پرس پا، ددلیفت رومانیایی، پشت ران نشسته با دستگاه، ساق پا ایستاده با دستگاه، ساق پا با دستگاه پرس پا، کرانچ معکوس، زیر شکم قیچی، کرانچ پهلو و کرانچ روی میز شیبدار

روز دوشنبه استراحت کنید.

تمرین روز سه‌شنبه

پرس بالاسینه دمبل، سرشانه دمبل از بغل، بارفیکس، زیربغل هالتر خم، فیس پول، شراگ با دمبل، بالا آوردن پاها خوابیده، حرکت کوهنورد، پلانک به بغل و حرکت حشره مرده

تمرین روز چهارشنبه

اسکوات هالتر از پشت، لانگ به جلو دمبل، خارج ران، پرس پا، لانگ به عقب دمبل و تمرینات کاردیو شدت متوسط

روز پنجشنبه و جمعه استراحت کنید.

برنامه تمرین بالاتنه بانوان با دستگاه
برنامه تمرین بالاتنه بانوان با دستگاه

هنگام پیروی از برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر به نکات زیر توجه کرده و آنها را به کار ببرید، مطمئناً برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، به تجربه ای فوق العاده برای شما تبدیل خواهد شد.

صبر و حوصله به خرج دهید

برای گرفتن بهترین نتیجه، باید صبور و منظم باشید. اگر در مورد هدف خود مطمئن نیستید و اصرار دارید که یک شبه به نتیجه برسید، باید بگوییم که برنامه تناسب اندام شما شکست خواهد خورد. برای رسیدن به اندام عالی، به زمان نیاز دارید. ممکن است در 12 تا 16 هفته متوجه تغییرات شوید.

وعده های چیت به شکل هوشمندانه داشته باشید

اگر به برنامه هفته خود پایبند باشید، می توانید طبق توافق با مربی تناسب اندام خود، هر هفته یک چیت داشته باشید. این وعده های ساختگی بدنسازی به عنوان یک محرک ذهنی عمل می کند و شما را با انگیزه نگه می دارد.

تمرینات هوازی انجام دهید

ورزش هوازی به کاهش وزن و عضله سازی کمک می کند. این تمرینات باعث افزایش ضربان قلب، تعریق و چربی سوزی می شود که باید 150 دقیقه در هفته با شدت متوسط ​​انجام دهید.

اهمیت خواب و کنترل استرس را در نظر بگیرید

در یک برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، فقط ورزش نیست که مهم است، بلکه علاوه بر چربی سوزی، باید درست غذا بخورید، خواب کافی داشته باشید و استرس را مدیریت کنید.

خواب و استراحت به عضلات، اجازه ریکاوری می دهد، در حالی که کنترل اضطراب و استرس هورمون ها را تنظیم می کند و برای چربی سوزی مفید است.

اهمیت خواب و کنترل استرس را در نظر بگیرید
اهمیت خواب و کنترل استرس را در نظر بگیرید

برنامه تمرین بدنسازی برای چربی سوزی بانوان ورزشکار مبتدی

این برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان برای 4 روز در هفته و برای خانم های ورزشکار مبتدی تنظیم شده است و شامل موارد زیر می شود.

تمرین های روز شنبه: بارفیکس، زیر بغل سیمکش دست معکوس، زیر بغل سیمکش قایقی، فلای معکوس روی میز شیب دار و جلو بازو دمبل لاری تک دست

تمرین های روز یکشنبه: فیله کمر، پل باسن با هالتر، ددلیفت استیف با هالتر، پشت ران نشسته با دستگاه و لانج دمبل

روز دوشنبه استراحت کنید.

تمرین های روز سه شنبه: پرس سرشانه نشسته اسمیت، سرشانه دمبل از بغل، پرس بالا سینه دمبل، کراس اوور و پشت بازو سیمکش با طناب

تمرین های روز چهارشنبه: جلو ران با دستگاه، گابلت اسکوات با دمبل، پرس پا، ساق پا نشسته با دستگاه و ساق پا ایستاده با دستگاه

داشتن برنامه تمرینی بدنسازی برای بانوان چه مزایایی دارد؟

همان طور که می دانید، هر ورزشی از جمله بدنسازی دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. در این بخش از مقاله برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، می خواهیم مزایا و معایب این ورزش جذاب را مورد بررسی قرار دهیم.

به طور کلی بدنسازی برای خانم ها دارای فواید بسیار زیادی می باشد که مهمترین آنها شامل موارد زیر می شود.

داشتن برنامه تمرینی بدنسازی برای بانوان چه مزایایی دارد؟
داشتن برنامه تمرینی بدنسازی برای بانوان چه مزایایی دارد؟

در زندگی بانوان نظم و انضباط ایجاد می کند

فایده و مزیت اصلی بدنسازی، نظمی است که این ورزش و برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان به ارمغان می آورد. این رشته باعث تقویت روحیه بدنساز می شود. هر روز به باشگاه رفتن و دانستن این که باید در زمان مشخصی ورزش کنید، نظم و انضباط زیادی را در زندگی شخصی شما به عنوان یک زن به شما می دهد.

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

افزایش اعتماد به نفس به عنوان یکی از مزایای اصلی بدنسازی و داشتن یک برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان به شمار می آید. هنگامی که ورزش می کنید، ماهیچه های شما شروع به تقویت و شکل گیری می کنند.

داشتن توده عضلانی به شما کمک می کند تا زیبا به نظر برسید و تاثیر مثبت آن را بر زندگی خود مشاهده نمایید. علاوه بر این، توانایی انجام تمرینات بدنسازی، این باور را در شما ایجاد می کند که قادر به غلبه کردن بر هر ترسی خواهید بود. این موارد تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس شما دارد.

به داشتن خواب راحت کمک می کند

برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان درست مانند داروهای آرامش بخش به شما در داشتن استراحت و خواب کافی کمک زیادی خواهد کرد. پس از انجام دادن فعالیت شدید، عضلات خسته شده و نیاز به استراحت دارند.

این خستگی جسمانی مثبت به ویژه برای آن دسته از افرادی که در خواب شبانه مشکل دارند، بسیار سودمند و مفید می باشد.

به داشتن خواب راحت کمک می کند
به داشتن خواب راحت کمک می کند

نداشتن برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان چه معایبی دارد؟

به طور کلی باید گفته شود که مضرات بدنسازی برای مردان و زنان بسیار کم می باشد. آنها آنقدر جزئی هستند که می توان با خیال راحت تمرین کرد.

در واقع مضرات بدنسازی زمانی رخ می دهد که برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان را به درستی انجام نمی دهید یا اصول بدنسازی را نمی دانید.

در این بخش، به بررسی برخی از معایبی می پردازیم که در صورت پیروی نکردن از برنامه تمرینی بدنسازی مناسب برای شما به دنبال خواهد داشت.

بر کلیه ها فشار وارد می شود

درست است که پروتئین به عنوان بخشی ضروری از یک برنامه بدنسازی به شمار می آید، اما خوردن بیش از حد می تواند کلیه های شما را تحت فشار قرار دهد. به یاد داشته باشید که کلید موفقیت در هر چیزی تعادل است.

احتمال صدمه دیدن وجود دارد

در صورتی که حرکات برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان را به درستی انجام نمی دهید و از همان ابتدا سعی دارید تا وزنه بلند کنید، باید منتظر باشید که قسمتی از بدن شما آسیب ببیند.

برای این که از خطر در امان بمانید، باید زیر نظر پزشک تمرین های ورزشی را انجام دهید و حواستان باشد که علاقه داشتن به این ورزش برایتان مشکل خاصی را به وجود نیاورد.

احتمال صدمه دیدن وجود دارد
احتمال صدمه دیدن وجود دارد

ظاهر را تغییر می دهد

اگر برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان را در سطح بسیار حرفه ای انجام می دهید و قصد عضله سازی دارید، مورد استفاده قرار دادن تستوسترون اجتناب ناپذیر می باشد.

تستوسترون هورمونی بوده که مسئولیت رشد عضلات مردانه را به عهده دارد. اکنون، به عنوان یک زن، در صورتی که به دنبال این هستید تا عضله های خود را تقویت کنید، می بایست مراقب باشید که تغییرات مردانه در ظاهر شما رخ ندهد.

ورزش بدنسازی مناسب برای بانوان چه اصولی دارد؟

برای داشتن اندامی زیبا و خوش فرم، می بایست از اصول برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان آگاه باشید و بدانید چه کارهایی باید انجام دهید و چه چیزهایی برای شما مضر است. این موارد را جدی بگیرید تا از اندامی زیبا و متناسب بهره مند شوید.

تمرین با وزنه، حجم عضلات را افزایش نمی دهد

بسیاری از زنان که از یک برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان پیروی می کنند، این باور را دارند که ورزش با وزنه های سنگین، بدن آنها را عضلانی و مردانه می کند، در حالی که چنین نیست.

باید بدانید که مردان 15 برابر بیشتر از زنان تستوسترون در بدن خود دارند و عضله سازی بانوان غیر ممکن است مگر با مصرف داروها و قرص های هورمونی. علاوه بر این، بدن خانم ها ساختار خاص خود را دارد و ورزش های شدید از قبیل بدنسازی، فقط از افتادگی و شل شدن عضلات آن ها جلوگیری می کند.

برای به دست آوردن اندامی که می خواهید، صرف زمان زیاد لازم است

مردم معمولا بسیار پرمشغله‌ هستند و فکر می‌کنند زمان کمی طول می‌کشد تا به اندامی که می‌خواهند، برسند. به عنوان مثال، پس از دو ماه رفتن به باشگاه و مصرف مداوم پروتئین، انتظار دارند که ماهیچه با چربی جایگزین شود. در این صورت چربی سوزی و عضله سازی در بدن ما به کندی اتفاق می افتد و نیاز به زمان و حوصله دارد.

برای به دست آوردن اندامی که می خواهید، صرف زمان زیاد لازم است
برای به دست آوردن اندامی که می خواهید، صرف زمان زیاد لازم است

انجام تمرین های ورزشی مختلف را به خاطر بسپارید

تنوع به عنوان یکی از مهمترین اصول برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان به شمار می آید. خانم ها به طور طبیعی علاقه بیشتری به تنوع دارند و تکرار یک برنامه بارها و بارها به آنها انگیزه می دهد.

بنابراین باید تنوع حرکات ورزشی را در برنامه های ورزشی خود در نظر بگیرند و از تمرین برای چند روز به طور مکرر و مداوم خودداری کنند.

عضلات ضعیف باید در اولویت قرار گیرند

همه ما دارای عضلات قوی و ضعیف در بدن خود هستیم که به راحتی قابل شناسایی هستند. شناسایی نوع برنامه تمرینی بر اساس ترجیحات و تمرکز بر عضلات ضعیف، تمام قسمت های بدن ما را به یک اندازه تقویت می کند.

لطفا از پست استپ وزنی چیست دیدن کنید.

از چه برنامه تمرین بدنسازی زنان برای لاغری در منزل پیروی کنیم؟

برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان باید شامل وزنه های سبک باشد. وزنه های سنگین می تواند بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد. این بدان معنا نیست که تمرینات تناسب اندام نباید چالش برانگیز باشند.

در غیر این صورت چربی نمی سوزانند. اگر تازه شروع به ورزش کرده اید، بهتر است ۲ تا ۳ روز در هفته را به ورزش کردن اختصاص دهید.

یکی از مهم ترین نکاتی که خانم ها باید به خاطر بسپارند، این است که بین هر ست، 30 تا 90 ثانیه استراحت کنند. اگر هدف شما تمرینات قدرتی است، باید بین تمرینات 2 تا 5 دقیقه استراحت کنید.

از چه برنامه تمرین بدنسازی زنان برای لاغری در منزل پیروی کنیم؟
از چه برنامه تمرین بدنسازی زنان برای لاغری در منزل پیروی کنیم؟

علاوه بر ورزش، یکی از مهم ترین چیزها داشتن رژیم غذایی غنی از پروتئین می باشد. از غذاهای حاوی مقدار زیادی پروتئین می توان به شیر گاو، سویا، لوبیا، تخم مرغ و گوشت بدون چربی اشاره کرد.

موثرترین روش برای کاهش وزن چیست؟

در ادامه مبحث برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، باید بگوییم که به طور کلی بهترین راه برای کاهش وزن، استفاده از رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش است.

اما در برخی موارد خاص، اگر توانایی و حوصله ندارید که به انجام این کارها بپردازید، می توانید از طریق جراحی لاغری وزن خود را کاهش دهید.

همه انواع جراحی های لاغری مزایا و معایب خود را دارند که باید پس از مشورت با دکتر سلیمی ، بهترین روش جراحی را برای کاهش وزن انتخاب کنید.

جراحی لاغری یک روش برای کاهش وزن می باشد که توسط متخصصان جراحی و گوارش، برای کمک به کاهش وزن افراد دارای اضافه وزن انجام می شود.

برخلاف لیپوساکشن که چربی اضافی بدن را از بین می برد، جراحی کاهش وزن بر میزان غذای مصرف شده و هضم شده تمرکز دارد. متخصصین این کار را به دو صورت انجام می دهند.

موثرترین روش برای کاهش وزن چیست؟
موثرترین روش برای کاهش وزن چیست؟

اول با محدود کردن مقدار غذایی که در معده خود نگه می دارید و در نتیجه احساس سیری می کنید، دوم با کوتاه کردن روده کوچک و جلوگیری کردن از جذب شدن مولکول های غذایی که مصرف نشده است و تبدیل شدن منبع انرژی به چربی صورت می گیرد.

با انجام عمل چاقی توسط دکتر سلیمی که یکی از باتجربه ترین جراحان در این حوزه می باشد، می توانید به اندام ایده آل خود برسید.

توصیه می کنیم از صفحه نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده دیدن کنید.

چه کسانی باید برای جراحی لاغری اقدام کنند؟

یکی از روش های کاهش وزن که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است، جراحی لاغری است. این جراحی برای برداشتن چربی اضافی از ناحیه شکم و سفت شدن عضلات دیواره شکم انجام می شود و اندامی متناسب به شما می دهد.

بسیاری از خانم ها نمی توانند با اتخاذ رژیم های غذایی سخت یا ورزش های سنگین و همچنین پیروی کردن از برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان، به اندام ایده آل خود برسند و به همین دلیل از رسیدن به هدف خود منصرف می شوند.

جراحی لاغری تحت نظر دکتر سلیمی، راهی مناسب برای این افراد است تا در نهایت، تجربه اندامی ایده آل را داشته باشند و از زیبایی خود لذت ببرند.

در بسیاری از موارد، افزایش چربی بدن عامل بیماری های خطرناک است و از بین بردن این چربی ها به کمک جراحی کاهش وزن، گامی بلند در راستای سلامتی تلقی می شود.

چه کسانی باید برای جراحی لاغری اقدام کنند؟
چه کسانی باید برای جراحی لاغری اقدام کنند؟

همه افراد اعم از خانم ها و آقایان که بی ام آی آنها بالا می باشد، می توانند جراحی لاغری را برای کاهش وزن خود انجام دهند. دکتر سلیمی یکی از بهترین و مجرب ترین جراحان چاقی است.

مزایای اصلی جراحی لاغری چیست؟

با انجام عمل چاقی می توانید کیفیت زندگی خود را از جهات زیادی بهبود ببخشید. احساس گرسنگی همیشگی که قبل از عمل تجربه کرده اید، کاهش می یابد و کمتر نگران غذا خوردن خواهید بود. وقتی وزن کم می‌کنید، متوجه می‌شوید که انرژی بیشتری دارید و فعالیت‌های روزانه‌تان دیگر شما را از نفس نمی اندازند.

تنها چند ماه پس از جراحی، می توانید به ظاهر و سبک زندگی جدید خود افتخار کنید. وقتی کمتر روی غذا تمرکز کنید، می توانید علایق بیرونی بیشتری پیدا کنید. احساس خودآگاهی می تواند به تدریج با احساس اعتماد به نفس و خودکنترلی جایگزین شود.

جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی، نه تنها به کاهش و حفظ وزن اضافی کمک می کند، بلکه مشکلات پزشکی مرتبط با چاقی را نیز بهبود می بخشد یا از بین می برد.

هنگامی که شروع به کاهش وزن کردید، اغلب می توانید مصرف داروها را برای این شرایط مختلف متوقف یا قطع کنید. شایان ذکر است که بسیاری از افراد مبتلا به دیابت طی چند روز پس از جراحی، شاهد بازگشت قند خون به حالت عادی هستند.

جراحی کاهش وزن نه تنها چاقی را درمان می کند، بلکه بیماری های دیگری از قبیل دیابت، بیماری قلبی، فشار خون بالا، آرتریت و رفلاکس اسید را نیز درمان می کند.

اگر از اضافه وزن رنج می برید و به دنبال روشی هستید تا در کوتاه ترین زمان وزن خود را کاهش دهید، دکتر سلیمی پس از انجام معاینه های لازم، بهترین شیوه عمل چاقی را برای شما تجویز خواهد کرد.

سخن پایانی

در حال حاضر ورزش بدنسازی برای خانم ها یکی از مفیدترین راه ها برای خوش اندام شدن است. تمرینات قدرتی و تغذیه مناسب، راهکارهای موثری برای خوش اندام شدن خانم ها و جلوگیری از افتادگی پوست و ضعف عضلات است. همچنین باید گفته شود که بدنسازی در لاغری و کاهش وزن تاثیر بسیار زیادی دارد.

در این مطلب سعی کردیم تا بهترین و مناسب ترین برنامه تمرینی بدنسازی برای لاغری بانوان را به شما ارائه دهیم. در صورتی که دارای بی ام آی بالا هستید و تا به امروز قادر نبودید از طریق ورزش و رژیم غذایی وزن خود را کاهش داده و به اندام ایده آل برسید، با مراجعه به دکتر سلیمی می توانید برای انجام عمل چاقی اقدام نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید