برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم. ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که می‌خواهند برای لاغری به پزشکان  متخصص مراجعه کنند، همین مورد می باشد که برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم و این پزشک باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا ما بتوانیم به نتیجه مطلوب و درستی در زمینه لاغری و تناسب اندام دست پیدا کنیم.

اصولاً مراجعه نمودن به پزشکان در چه زمانی مناسب است و ما باید در چه شرایطی برای کاهش وزن و افزایش وزن، به پزشکان  متخصص آن رشته مراجعه نماییم؟

پاسخ به همه این سوالات و سوالات و نکات دیگری که  شاید ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد را در این مقاله جامع  با عنوان برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم برای شما تهیه نموده ایم، خواهید یافت.

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم
برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

در این راستا، می توانید با جناب دکتر مهدی سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، فوق تخصص گوارش و معتبرترین متخصص در زمینه انواع جراحی های لاغری به شمار می روند.

پس با مجموعه دکتر سلیمی در مقاله جامع و کاربردی برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، همراه ما باشید.

پیشنهاد می کنیم از پست بی ام آی 40 دیدن کنید.

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم؟

طبق مطالبی که در بخش مقدمه ی مقاله جامع و کاربردی برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، برای شما بیان نموده ایم، باید در این قسمت به مهمترین سوالی که در این مقاله جامع می‌تواند مهم باشد، پاسخ داده و سپس به نکاتی بپردازیم که می تواند ما را نسبت به چاقی و  وزن ایده آل و همچنین راهکارهای کاهش وزن یاری نماید.

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم؟
برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم؟

باید به این نکته توجه داشته باشیم که انسان فطرتاً به دنبال این است که بدنی متناسب و وزنی مناسب داشته باشد و این موضوع در مرور زمان و عرف شدن بعضی از ویژگی ها در انسان به وجود آمده و هر آنچه غیر از آن باشد، مردود شمرده می شود.

مثلاً در طی تاریخ و در دوران باستان، بینی بزرگ یکی از نشانه های شان و منزلت و به عنوان یک نشانه مثبت و یا یک ویژگی مثبت در بین افراد رایج بود و یا حتی چاقی در بین افراد مختلف و به خصوص بانوان امری عادی بوده و یا حتی یک ویژگی مثبت تلقی می شده و این امر تا سالیان پیش نیز ادامه داشته است

و به مرور زمان و به تدریج، این حرف ها و نگاه‌ها تغییر پیدا کرده و امروزه، بدن ورزیده و متناسب که نه چاق باشد و نه کمبود وزن داشته باشد، به عنوان یک  اندام اصولی و مثبت مورد قبول خواهد بود و هر آنچه غیر از این باشد، دچار مشکل خواهد بود و نظرات منفی دیگران را نسبت به آن فرد بر خواهد انگیخت.

بر طبق عرف امروزه جامعه ما، داشتن بدنی بسیار چاق و یا بسیار لاغر می تواند زننده باشد

پس بر طبق عرف امروزه جامعه ما، داشتن بدنی بسیار چاق و یا بسیار لاغر می تواند زننده باشد و مشکلات مختلفی را نیز برای فرد به وجود آورد.

از طرفی می دانیم که یک عامل در طی تاریخ تغییر نکرده و عرف و نگاه مردم هیچ گونه تغییر و تفاوتی در آن ایجاد نکرده است و آن هم مشکلات و عوارضی است که از چاقی و یا کمبود وزن برای فرد به وجود می آید و قطعا نمی دانیم که مشکلات ناشی از اضافه وزن و چاقی، خود یکی از عوامل مهم بیماری زا در بدن انسان می باشد و می تواند مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای بسیاری را برای بدن به وجود آورد.

این عامل تاریخی، در طی زمان تغییری نداشته است و فقط در طی  سالیان گذشته برای مردم جهان بیش از گذشته قابل درک تر شده است و همین عامل باعث شده است که بسیاری از افراد در جهان امروز به دنبال داشتن بدن ایده آل و یا به اصطلاح روی فرم باشند که نه چاق باشد و نه لاغری بیش از حد که فرد را دچار کمبود وزن نماید.

به همین دلایلی که در همین بخش از مقاله جامع و کاربردی برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، برای شما مطرح نمودیم، باید بدانیم که هدف ما در این بخش، راه حل هایی است که می تواند به شما در زمینه ی کاهش وزن و تناسب اندام کمک کند و قطعاً انتخاب یک پزشک متخصص مناسب با دغدغه‌هایی که ما در ذهن داریم، می تواند نیمی از راه را به سرعت برای ما طی نموده و قطعاً گامی بزرگ در زمینه لاغری و تناسب اندام ما می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

بعضی از افراد وقتی که وزن خود را اندازه گیری می کنند به این نتیجه می رسند که آنها چاق نیستند

مثلاً باید به این نکته توجه داشته باشیم که بعضی از افراد وقتی که وزن خود را اندازه گیری می کنند و یا سایز شکم و پهلوهای خود را مورد اندازه گیری و ارزیابی خود قرار می دهند، به این نتیجه می رسند که آنها چاق نیستند

ولی کمی اضافه وزن دارند که باید این اضافه وزن، با روش های مختلفی از جمله رژیم های غذایی و ورزش های هوازی و غیره مورد تجزیه قرار گیرد و آن میزان از چربی اضافه بدن از بین برود که این عامل می تواند با اندازه گیری دقیق شاخص توده بدنی و یا همان بی ام آی که در بخش های بعدی بیشتر در مورد آن صحبت می کنیم نیز به دست آید.

واقعا وقتی فردی دارای اضافه وزن کمی باشد، این فرد می تواند در خانه خود و با ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی و همچنین تغییر دادن سبک زندگی به  روشی از زندگی که در آن بر سلامت و تناسب اندام ما تاکید می شود، به تناسب اندام و لاغری رسیده و در نتیجه از افزایش بی رویه چربی و وزن بدن جلوگیری نمود.

هر چند که باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که این چنین افرادی باید با داشتن پشتکار و نظمی که دارند، در طی روزها و به تدریج بدون آن که به بدن خود فشار بیش از حدی وارد کنند، به سمت لاغری حرکت نموده تا به بهترین نتیجه برای حفظ و کنترل وزن بدن خود دست یابند.

اگر فردی شاخص توده بدنی خود را اندازه گرفته و در عدد به دست آمده و با تجزیه تحلیل سایز بدن و میزان وزن خود به این نتیجه رسید که بدن او دارای مقدار زیادی اضافه وزن و یا چاقی می باشد

حال اگر فردی شاخص توده بدنی خود را اندازه گرفته و در عدد به دست آمده و با تجزیه تحلیل سایز بدن و میزان وزن خود به این نتیجه رسید که بدن او دارای مقدار زیادی اضافه وزن و یا چاقی می باشد، در چنین شرایطی افراد باید حتماً با متخصصان مجربی همچون دکتر سلیمی در ارتباط باشند که هم سابقه خوبی در زمینه ی لاغری و تناسب اندام داشته باشند

و هم از علم و دانش ویژه و تخصصی در این زمینه برخوردار باشند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن از آسیب ها و خطرات احتمالی جلوگیری نموده ودر عین حال از خطرات ناشی از رژیم غیر اصولی و لاغری غیر صحیح نیز جلوگیری نمایند که همه این موارد می‌تواند برای ما سلامتی و تناسب اندام را به وجود آورد. زیرا رابطه تنگاتنگ میان سلامتی و تناسب اندام ما وجود دارد.

پس به صورت کلی می توان گفت  که انسان به دو مدل از چاقی و اضافه وزن دچار خواهد شد که در روش اول که  اضافه وزن ناچیز باشد، افراد می‌توانند به صورت خانگی و با پشتکار و تلاش و تغییر سبک زندگی خود این عامل را کنترل نموده و سلامتی و تندرستی خود را تضمین نمایند

و اما اگر این افراد دارای مقدار بیشتر و خارج شده از محدوده ی خانگی  اضافه وزن و چاقی باشند، قطعاً باید با پزشکان متخصص و مجربی که در زمینه لاغری و تناسب اندام تبحر دارند، همانند دکتر سلیمی مشورت نموده و آنان با در نظر گرفتن شرایط جسمانی و زندگی آنها و همچنین میزان شاخص توده بدنی آنها و موارد دیگر، بهترین راه حل های لاغری و تناسب اندام سریع را برای آنها پیشنهاد داده و به آنها در زمینه لاغری و تناسب اندام، کمک شایانی نمایند.

مراجعه به پزشکان عمومی و غیر تخصصی

شاید افرادی باشند که در این زمینه به پزشکان عمومی و غیر تخصصی برای این معضل مراجعه می‌کنند و فکر می‌کنند که این معضل را می‌توان نزد یک  پزشک عمومی حل و فصل نمود.

مراجعه به پزشکان عمومی و غیر تخصصی
مراجعه به پزشکان عمومی و غیر تخصصی

اما باید توجه داشت که معمولاً این پزشکان عمومی چندان تبحر و علمی در زمینه کاهش وزن اصولی نخواهند داشت و نمی توانند کمک خاصی به این افراد نمایند.

پس برای آن که بتوانیم از سلامتی و تناسب اندام خود دفاع کنیم و یا آن را به حالت ایده آل برگردانیم، قطعاً باید با متخصصان تغذیه و متخصصان امر لاغری و  تناسب اندام مشورت نموده که آنها در این زمینه سال ها تحصیل نموده اند و سابقه تخصصی و ویژه‌ای دارند و ما در این زمینه، یکی از بهترین  پزشکان حوزه ی لاغری و تناسب اندام و همچنین جراحی های چاقی را به شما معرفی می کنیم

و همان طور که می دانید، ایشان کسی نیست جز دکتر مهدی سلیمی که می تواند با مدرن ترین امکانات و دانش و سابقه ای درخشان در زمینه تناسب اندام و لاغری، بهترین روش ها را در زمینه ی  لاغری و تناسب اندام برای شما در نظر بگیرد و سپس با اطلاعات و تجربه بی نظیر خود، در کمترین زمان ممکن، شما را به بهترین  نتیجه مد نظرتان برساند.

یک متخصص لاغری مجرب چه ویژگی های دارد؟

باید بدانیم که ویژگی های خاص و مشترکی در میان اغلب پزشکان متخصص و مجرب وجود دارد و این رابطه در میان پزشکان متخصص لاغری نیز صدق می‌کند و این افراد دارای ویژگی هایی هستند که ما می توانیم با در نظر گرفتن این ویژگی ها و در کنار آنها تحقیق و پژوهش نسبت به آن پزشک و یا حتی مشاوره گرفتن و  صحبت کردن با افرادی که سابقه مراجعه به آن پزشک متخصص را دارند، به نتیجه‌ای مطلوب و حائز اهمیت و همچنین مثمر ثمر برسیم.

یک متخصص لاغری مجرب چه ویژگی های دارد؟
یک متخصص لاغری مجرب چه ویژگی های دارد؟

مثلاً پزشکان متخصص در زمینه لاغری که دارای تجربه و علم کافی باشند و در زمینه شغلی خود بخواهند واقعاً بیمار با ساده ترین راهکارهای ممکن به نتیجه های عالی و مطلوب و همچنین بی خطری برسد، معمولاً بیماران خود را به راهکارهایی ارجاع خواهند داد که آنها با در نظر گرفتن شرایطی که این متخصصان برای آنها در نظر می گیرند و ایده ها و راهکارهایی که به آنها می دهند، بتوانند خود روی بدن خود تاثیر گذاشته و به صورت اصولی و بدون خطر، بدن خود را برای لاغری و تناسب اندام در مراحل مختلف آماده نمایند.

نکته سنج و دقیق

وجه مشترک بعدی در بسیاری از این پزشکان متخصص و مجرب در حوزه لاغری این نکته می باشد که این افراد معمولاً بسیار نکته سنج و دقیق هستند

و برای آن که بخواهند به راهکاری اعم از تغییر سبک زندگی و یا انجام دادن رژیم های غذایی مختلف هدفمند و همچنین جراحی های لاغری دست بزنند، قبل از آن تمام این نکات را در مورد بیمار و شرایط جسمانی وی سنجیده و با در نظر گرفتن عوامل و شرایط مختلف بدنی فرد بیمار و میزان وزن و یا شاخص توده بدنی فرد، به بهترین راهکار برای لاغری و تناسب اندام دست می زنند.

نه آن که بدون سنجیدن شرایط بدنی دقیق بیمار و آزمایشات مختلف دست به عمل های مختلفی بزنند و سپس نتیجه مطلوب را برای فرد مراجعه کننده نگرفته باشند و یا حتی جان بیماران را نیز به خطر انداخته باشند.

این افراد باید به گونه‌ای با بیماران خود رفتار کنند و راه حل های مختلفی را ارائه کنند که فرد دچار واکنش های شدید بدنی نشود

نکته بعدی در مورد بسیاری از پزشکان مجرب و متخصص در حوزه لاغری این نکته می باشد که این افراد باید به گونه‌ای با بیماران خود رفتار کنند و راه حل های مختلفی را ارائه کنند که فرد دچار واکنش های شدید بدنی نشود و یا فشار بسیار شدید و مخربی بر بدن او وارد نشود و فرد بتواند با شرایط عادی و قابل کنترلی برای کاهش وزن و تناسب اندام خود، اقدامات لازم را انجام دهد

و سپس بعد از مدتی، شاهد کاهش وزن و تناسب اندام خود باشد بدون آن که فشارهای شدیدی بر جسم و جان خود وارد کرده باشد که این عامل می تواند نه تنها مفید نبوده، بلکه مخرب باشد.

شما عزیزان اگر می خواهید به کاهش وزن اصولی و صحیحی در کوتاه ترین زمان ممکن دست پیدا کنید، می توانید به پزشکان متخصص و مجربی در زمینه لاغری و تناسب اندام مراجعه کنید که ما به عنوان یکی از برترین آنها، دکتر سلیمی را به شما معرفی نموده ایم که با داشتن دانش به روز و همچنین سابقه  و رزومه عالی در زمینه کاهش وزن و لاغری، می تواند گزینه ای بسیار مناسب و حائز اهمیت برای کاهش وزن و لاغری شما قلمداد شود.

با ما در ادامه مقاله جامع و بسیار کاربردی برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، همراه باشید تا در ادامه این مقاله جامع، به نکات بسیار مهم و حائز اهمیتی بپردازیم که می تواند  نگرش ما را نسبت به لاغری و تناسب اندام دگرگون کرده و از اهمیت این مقوله آگاه گردیم.

چاقی یعنی چه؟

 حال اگر بخواهیم در مورد ماهیت و چیستی چاقی صحبت بکنیم، باید بدانیم که معمولاً چاقی به حالتی در بدن انسان گفته می شود که تناسب اندام به واسطه افزایش ذخایر چربی در بدن بر هم خورده و فرد به نسبت حالت طبیعی و یا شاخص توده بدنی عادی خود دارای حجم بیشتری از چربی و وزن در بدن خود می باشد

چاقی یعنی چه؟
چاقی یعنی چه؟

که این وزن و چربی بیش از حد می تواند در اندام های مختلفی همچون ناحیه شکم و پهلو و همچنین راه های ما ذخیره گردد و به تدریج، باعث مشکلات مختلفی در زمینه سلامتی و تندرستی ما شود.

البته ممکن است افراد صرفا به واسطه ی چاقی دچار مشکل نشوند. هر چند که امروزه در جهان ما چاقی برای بدن به نوعی اختلال محسوب شده و افراد چاق از اعتماد به نفس پایین تری  برخوردار هستند  و  معمولاً چاقی در جامعه به عنوان یکی از معضلات و مشکلات بدنی بسیاری از مردم جهان معرفی شده است که افراد بسیاری در رفع این معضل و مشکل می کوشند.

اضافه وزن

اما باید در نظر داشته باشیم که چاقی و اضافه وزن شدید، قطعاً در زمینه سلامتی ما رابطه‌ی مستقیم داشته و هر آنچه که بدن ما چاق تر و یا دارای اضافه وزن شدیدتری باشد، به همان میزان ما خود را با خطرات شدیدتری در حوزه بیماری های مربوط به فشار خون و بیماری های قلبی عروقی و یا حتی سرطان های مختلف، مواجه می بینیم که این عامل نمی‌تواند اصولاً مطلوب باشد

و قطعاً برای همه افراد و در هر محدوده سنی قرار داشته باشند، می‌توانند به عنوان عاملی مخرب  قلمداد گردد و افراد باید هر چه سریعتر برای از بین بردن این چاقی و اضافه وزن، اقدامات لازم را با توجه به شرایط بدنی و جسمی و در نظر گرفتن بیماری های بدنی دیگر خود انجام دهند تا  بعدها پشیمان نشده و سلامتی و تندرستی خود را از دست ندهند.

اضافه وزن
اضافه وزن

با ما در ادامه مقاله جامع برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، همراه باشید.

از bmi چه می دانید؟

تا این قسمت از مقاله جامع برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، بارها از شاخص توده بدنی و یا همان بی ام آی، مطالب و سخنان مختلفی به میان آمده است و افراد مختلفی در مورد این شاخص توده بدنی در مقالات مختلفی صحبت کرده‌اند و  قطعاً بسیاری از ما وقتی که به دنبال راهکارهای سنجش میزان وزن بدن و یا رسیدن به معیاریی برای سنجش چربی بدن محتاج هستیم، با بی ام آی و یا شاخص توده بدنی آشنا شده‌ایم

از bmi چه می دانید؟
از bmi چه می دانید؟

و دانستیم که این شاخص و یا فرمول ساده می‌تواند به سادگی به ما بفهماند که بدن ما در حال حاضر در چه محدوده ای از وزن قرار دارد و آیا ما، دچار کمبود وزن،   وزن نرمال و استاندارد وزنی، اضافه وزن و یا حتی چاقی هستیم؟

قطعاً شاخص توده بدنی و یا بی ام آی به عنوان عامل سنجشی محسوب می گردد

پس قطعاً شاخص توده بدنی و یا بی ام آی به عنوان عامل سنجشی محسوب می گردد که دانستن آن می‌تواند ما را به نسبت، به وضعیت بدنی خود آگاه نموده و ما را در کنترل وزن بدن و همچنین پیشگیری از مشکلات و خطرات مختلف چاقی شدید و یا لاغری زیاد، حفظ نماید و همه این نکات مرهون دانستن فرمول اصولی در طب و علم پزشکی می باشد که به بی ام و یا شاخص توده بدنی معروف می باشد

قطعاً شاخص توده بدنی و یا بی ام آی به عنوان عامل سنجشی محسوب می گردد
قطعاً شاخص توده بدنی و یا بی ام آی به عنوان عامل سنجشی محسوب می گردد

و قطعاً تمام پزشکان متخصص مجربی همچون دکتر سلیمی، ابتدا به سنجش میزان دقیق بی ام آی در بدن بیماران خود خواهند پرداخت تا به واسطه عدد به دست آمده و فهم دقیق شرایط بدنی فرد، بهترین راهکار را به ارائه دهند.

در واقع بی ام آی همان طور که گفتیم، به عنوان فرمولی طلایی محسوب می‌شود که به ما می فهماند که در حال حاضر به نسبت قدمان باید دارای چه میزان از وزن باشیم و این میزان از وزن در چه بازه ای باید قرار داشته باشد و چنانچه این بازه بیشتر از حالت نرمال باشد، ما به همان میزان دچار اضافه وزن و چاقی هستیم و اگر این بازه کمتر از حالت نرمال باشد، ما دچار کمبود وزن هستیم که در هر دوی این موارد، می‌تواند خطرات مختلفی را برای بدن پیش بینی نمود.

روش اندازه گیری بی ام آی

روش اندازه گیری بی ام آی و یا همان شاخص توده بدنی در افراد مختلف و به نسبت نوع ورزش و یا نوع فعالیت جسمانی آنها و همچنین عواملی همچون بیماری، جنسیت و سن آنها، می تواند باشد و همه این عوامل باعث شده است که ما نتوانیم به صورت کاملا دقیق به شاخص توده بدنی خود برسیم

روش اندازه گیری بی ام آی
روش اندازه گیری بی ام آی

و اگر بخواهیم شاخص توده بدنی خود را دقیق تر محاسبه کنیم، قطعاً باید مولفه های مختلفی که در بالا ذکر نموده ایم را در نظر داشته باشیم و در این زمینه کسی جز پزشکان متخصص تغذیه و لاغری نمی توانند راهگشای ما باشند و ما در این زمینه به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای سنجش این میزان بی ام آی و درمان خود، به پزشکانی همچون دکتر سلیمی که دارای تخصص و تجربه فراوانی می باشد، مراجعه نمایید.

حال اگر بخواهیم روش اندازه گیری خانگی شاخص توده بدنی و یا bmi را به شما معرفی کنیم، باید بگوییم که این فرمول طلایی در واقع فرمول تقسیم می باشد که در آن دو مولفه مهم قد و وزن دخیل بوده و در واقع پزشکان و یا حتی شما در خانه خود می توانید با اندازه گیری دقیق وزن خود بر حسب کیلوگرم و همچنین اندازه گیری دقیق قد خود بر حسب متر و جایگذاری این دو عدد در فرمول نهایی که در آن وزن بدن بر قد آن و یا مجذور قد آن تقسیم می شود، به عددی دست پیدا کنید

که این عدد نهایی محصول این رابطه تقسیم می تواند به عنوان عددی در زمینه ی شاخص توده بدنی حال حاضر شما قلمداد گردد و به شما می فهماند که در حال حاضر به صورت تقریبی بدن شما در این محدوده از بازده کمبود وزن تا شدید قرار دارد

و شما پس از سنجیدن این عامل و دانستن شرایط خود اگر دچار کمبود وزن باشید، با روش های اصولی تحت نظر متخصصان تغذیه و درمان لاغری برای از بین بردن  کمبود وزن خود تلاش می کنید تا به حالت نرمال برسید

اگر دارای وزن ایده آلی باشید، باید خوشبختانه همین وزن را در بدن خود حفظ کنید

و همچنین اگر دارای وزن ایده آلی باشید، باید خوشبختانه همین وزن را در بدن خود حفظ کنید و سعی کنید که زندگی و سبک زندگی خود را سالم تر نمایید و اگر دچار چاقی و یا اضافه وزن هستید، به همان میزان باید با راهکارهایی که توسط پزشکان متخصصی همچون دکتر سلیمی برای شما در نظر گرفته می‌شود، برای لاغری و کاهش وزن خود به میزان حالت ایده آل و سپس حفظ آن تلاش نمایید.

اگر دارای وزن ایده آلی باشید، باید خوشبختانه همین وزن را در بدن خود حفظ کنید
اگر دارای وزن ایده آلی باشید، باید خوشبختانه همین وزن را در بدن خود حفظ کنید

پس می بینیم که شاخص توده بدنی در واقع فرمولی بسیار حیاتی و بسیار مهم می باشد و ما را در شناخت وضعیت بدنی خود یاری می کند.

اما شاید این سوال مطرح باشد که ما عدد به دست آمده از فرمول شاخص توده بدنی خود را چه کنیم و با چه عددهایی مقایسه کنیم تا بتوانیم شاخص توده بدنی خود را در محدوده کمبود وزن یا چاقی شدید مشخص کنیم و بفهمیم بدن ما در چه محدوده وزنی قرار دارد؟

اعداد معیار شاخص توده بدنی

باید بدانیم که پزشکان متخصص و مجرب در این زمینه اعداد معیاری را در دسترس ما قرار داده اند که ما می توانیم با در نظر گرفتن این اعداد معیار که می تواند کمبود وزن و حالت ایده آل و همچنین چاقی و اضافه وزن را به ما نشان بدهد، به وضعیت بدنی خود پی ببریم. از این طریق که هرچه بدن ما به یکی از این اعداد نزدیک تر باشد، ما متعلق به همان گروه از اعداد هستیم که این عدد یکی از محدوده های کمبود وزن تا چاقی شدید را به ما نشان می دهد‌.

اعداد معیار شاخص توده بدنی
اعداد معیار شاخص توده بدنی

مثلاً اگر عدد به دست آمده از شاخص توده بدنی ما در فرمول طلایی bmi  کمتر از 18.5 باشد، ما به این نتیجه می رسیم که بدن ما دچار کمبود وزن و یا کمبود چربی می باشد و باید با روش های اصولی و تحت نظر پزشکان متخصص از عوارض این مشکل جلوگیری نماییم.

همچنین اگر محاسبه شاخص توده بدنی به دست آمده در بین بازه ۱۸.۵  تا ۲۴.۹ باشد، باید به این نتیجه برسیم که خوشبختانه بدن ما در شرایط عادی و یا نرمال و عالی قرار دارد و باید برای حفظ این حالت، در بدن خود بکوشیم.

همچنین اگر این عدد به دست آمده در روش محاسبه بی ام آی ما از ۲۵ تا ۲۹.۹ متغیر باشد، یعنی ما دچار اضافه وزن هستیم و به همین ترتیب اگر عدد به دست آمده بالاتر باشد و یا حتی به ۴۰ نزدیک شود، یعنی ما به ترتیب چاق و یا به اصطلاح خیلی چاق هستیم و این موارد به خصوص در مواردی که ما دچار چاقی بسیار شدید هستیم، باید با روش های سریع لاغری همچون جراحی لاغری و غیره که البته توسط پزشکان متخصص همچون دکتر سلیمی باید برای ما در نظر گرفته شود و در آن عوامل و شرایط بدنی ما سنجیده شود، مورد درمان قرار گیریم.

لطفا از پست محاسبه bmi قبل از عمل اسلیو معده دیدن کنید.

عوارض bmi بالا چیست؟

 قبلاً در همین مقاله جامع و کاربردی برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم، در بخش‌های مختلف به عوارض چاقی بیش از حد اشاره نمودیم و دانستیم که هرچه بی ام آی فرد بالا تر باشد، می تواند خطرات بیشتری را برای فرد به وجود آورد

عوارض bmi بالا چیست؟
عوارض bmi بالا چیست؟

و البته کسی در جهان ما نیست که از عوارض  چاقی بیش از حد و اضافه وزن شدید آگاه نباشد و ما به عنوان مثال می توانیم به افزایش فشار خون که می تواند بیماری های قلبی و عروقی را برای ما به وجود آورد و همچنین مشکلات شدید کلیوی و گوارشی و در نهایت بیماری های خطرناک و صعب العلاجی همانند سرطان، در بدن انسان افزایش دهد.

مولای متقیان امیرالمومنین علی علیه السلام در بخشی از فرمایشات خود می فرمایند که دو چیز در یک بدن جمع نمی شود که یکی از آنها چاقی و دیگری لاغری و یا حتی گرسنگی است.

کشورهایی که بیشتر اهل خوردن هستند و دارای افراد چاق بیشتری هستند، دقیقاً در همین کشورها میزان ابتلا به سرطان های مختلف بیشتر خواهد بود

امروزه نیز اگر به متخصصان و دانشمندانی که در این حوزه تحقیق نموده اند مراجعه کنیم و یا در سایت هایی که به آمار سرطان در کشورهای مختلف اشاره می‌کنند نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که کشورهایی که بیشتر اهل خوردن هستند و دارای افراد چاق بیشتری هستند، دقیقاً در همین کشورها میزان ابتلا به سرطان های مختلف بیشتر خواهد بود

و بر طبق نظر یکی از دانشمندان ژاپنی که برنده جایزه نوبل سال ۲۰۱۷ پزشکی نیز شد، به این نتیجه خواهیم رسید که هر چه انسان بتواند با تغییر روش زندگی خود به سبک های صحیح و سلامت و رژیم های غذایی اصولی همانند فستینگ زندگی نماید، این عوامل باعث خواهد شد هم ابتلا به بیماری‌های مختلفی از جمله بیماری‌های صعب‌العلاج کاهش پیدا کند و همین عوامل می تواند باعث درمان و جلوگیری از این بیماری ها نیز گردد.

پس خواهیم دید که وقتی لاغری و وزن ایده آل می تواند ما را در زمینه سلامتی یاری کند، پس چاقی و اضافه وزن که در مقابل آن قرار دارد، می تواند رابطه مستقیم و همسویی با افزایش بیماری های مختلف در بدن انسان داشته باشد.

علائم دیابت در ادرار چیست؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

سخن آخر

به عنوان سخن آخر در این مقاله جامع و مختصر که با نام برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم برای شما نام گذاری و ارائه شده است، باید به این نکته توجه داشته باشیم که قطعاً انتخاب یک پزشک مناسب و متخصص در زمینه لاغری و تناسب اندام، می تواند بیش از نیمی از راه را به صورت مطمئن و صحیح برای ما طی نموده و ما را در زمینه لاغری و تناسب اندام، به پیش ببرد.

پس ما در این زمینه بار دیگر به شما دکتر مهدی سلیمی را معرفی می کنیم که می‌تواند با داشتن علمی به روز و رزومه های موفق در زمینه لاغری و تناسب اندام و همچنین جراحی های چاقی موفق،  بهترین راهکار و گزینه را برای شما در نظر بگیرد و سپس با ارائه بهترین خدمات، شما را به وزن ایده آل  و اندامی روی فرم و مناسب برساند که قطعاً آرزوی بسیاری از افرادی است که دچار چاقی و  اضافه وزن بسیار شدیدی می باشند.

پس شما عزیزان می توانید پس از مطالعه این مقاله جامع و کاربردی که با نام برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم نامگذاری شده است، به دکتر سلیمی مراجعه نموده و از راهنمایی ها و تجربه ایشان نهایت استفاده را ببرید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید