با رژیم کانادایی چقدر کم کردید

د‌ر این مقاله، سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که با رژیم کانادایی چقدر کم کردید؟ ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

اگر جزء آن گروه از افرادی می باشید که مدت بسیار زیادی در پی یک رژیم مناسب به منظور از دست دادن وزن اضافه و لاغری بوده اید، پس ممکن است عنوان رژیم کانادایی را بسیار شنیده باشید.

آیا تا به حال از این رژیم پانزده روزه پیروی کرده ‌اید؟ چنانچه توانسته اید این رژیم را تا پایان ادامه دهید، چقدر از میزان اضافه وزن شما کم شده است؟ آیا پس از پایان رژیم کانادایی، با عوارض احتمالی آن نیز روبرو شده اید؟

با رژیم کانادایی چقدر کم کردید
با رژیم کانادایی چقدر کم کردید

همان گونه که مطلع می باشید، ایجاد هر نوع تغییر در حجم مواد غذایی به منظور لاغری، می بایست به صورت استاندارد و علمی مورد بررسی قرار گرفته باشد و علاوه بر تأثیرات آن در کاهش وزن، باید بدون ریسک بودن آن برای اندام های حیاتی بدن به اثبات برسد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده چقدر طول میکشه دیدن کنید.

انواع جراحی های لاغری تحت نظر دکتر سلیمی، از مطمئن ترین روش های کاهش وزن می باشد

انواع جراحی های لاغری تحت نظر دکتر سلیمی، از مطمئن ترین روش های کاهش وزن می باشد. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری معرفی می شوند.

در این مقاله که دارای عنوان با رژیم کانادایی چقدر کم کردید، می باشد، در خدمت شما خوانندگان عزیز هستیم و قصد داریم در مورد میزان کاهش وزن پس از پیروی اصولی از این نوع رژیم غذایی، مطالبی را بیان نماییم. همچنین می خواهیم با توجه به تحقیقات علمی در مورد مواد غذایی مجاز در رژیم کانادایی، نکاتی را ذکر کنیم.

پرسش اساسی که در این مقاله تصمیم داریم به بررسی آن بپردازیم، این است که چه کسانی در رژیم کانادایی موفق می شوند؟

از شما خوانندگان محترم و فهیم درخواست می نماییم تا انتهای مطلب علمی کاربردی “با رژیم کانادایی چقدر کم کردید” ما را همراهی نمایید.

آیا میزان کالری مصرفی روزانه در رژیم کانادایی باعث کاهش وزن افراد می شود؟

در رژیم لاغری کانادایی، میزان کالری مصرفی که می بایست در طول ۲۴ ساعت مصرف شود، بسیار پایین است. از این رو بدن مجبور است چربی های ذخیره شده را سوزانده و از آن‌ ها برای تأمین انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت های روزانه استفاده نماید. بنابراین در پایان رژیم کانادایی، افراد مشاهده می‌کنند که اضافه وزن آن ها به سرعت کاهش یافته است.

آیا میزان کالری مصرفی روزانه در رژیم کانادایی باعث کاهش وزن افراد می شود؟
آیا میزان کالری مصرفی روزانه در رژیم کانادایی باعث کاهش وزن افراد می شود؟

میانگین کالری مجاز مصرف شده طبق رژیم کانادایی، در طول روز فقط ۶۰۰ کالری است.

بر اساس پژوهش های صورت گرفته در مرکز ملی قلب، ریه و خون کشور ایالات متحده، رژیم های غذایی که متوسط کالری مصرفی آن ها در طول روز پایین تر از ۸۰۰ کیلو کالری است، فقط باید طبق صلاحدید و زیر نظر متخصص علوم غذایی و پزشک حاذق اجرا شوند. چرا که در این شرایط با پیروی از تدابیر مخصوص، افراد دیگر دچار عوارض احتمالی کاهش شدید کالری مصرفی نخواهد شد.

در برخی از افرادی که دارای اضافه وزن بسیار زیادی می باشند، از طریق کم کردن کالری مصرفی در طول روز به میزان ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ کالری، فرد بعد با استفاده از این فرصت می تواند بدون این که آسیبی به اندام های اساسی بدن وارد نمایند، قسمتی از وزن اضافه خود را به شیوه ای استاندارد کاهش دهد.

به وسیله پیروی از رژیم کانادایی، چه میزان از اضافه وزن کاهش می یابد؟

شاید پس از آشنایی و کسب اطلاعات پیرامون رژیم کانادایی، برای برخی از افراد این پرسش به وجود آید که با پیروی از این رژیم می توانند چند کیلو از اضافه وزن خود را کاهش دهند؟  

 در پاسخ به این پرسش که با رژیم کانادایی چقدر کم کردید، بهتر است بگوییم که میزان کاهش وزن به مقدار کسری انرژی که  به وجود می آید وابسته است.

به مفهوم ساده تر، اختلاف بین تعداد کالری دریافتی در طول ۲۴ ساعت و میزان  کالری های سوزانده شده که به وسیله انجام حرکات ورزشی و یا فعالیت های روزانه سوخته می شوند، کسری انرژی نامیده می شود.

متخصصان تغذیه کسری انرژی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز به میزان حداقل ۵۰۰ و حداکثر ۷۵۰ کالری را به منظور کاهش وزن با سرعت اصولی که برابر با نیم کیلوگرم تا ۹۰۰ گرم در طی ۷ روز می باشد را به همه افراد پیشنهاد می دهند. ادامه این روند می تواند باعث از دست دادن اضافه وزن در حدود یک کیلو و ۸۱۰ گرم در طول مدت رژیم که ۱۵ روز می باشد، شود.

چنانچه بخواهید در مورد ایجاد این کسری انرژی، اطلاعات دقیقی را به دست آورید، می توانید با کمک برنامه کالری شماری، (که طبق آن مقدار کالری مصرفی و مقدار کالری سوزانده شده خود را در طی روز بررسی می نمایید)، این کار را انجام دهید.

چه کسانی می توانند با پیروی از رژیم کانادایی، وزن زیادی را از دست بدهند؟

در بیشتر منابع مرتبط با بررسی رژیم کانادایی، پیروی دقیق از این رژیم برای افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند، بسیار تأثیر گذار می باشد و همچنین تأکید می‌ کنند که با پیروی از این رژیم غذایی، افراد می ‌توانند حدود ۱۲ ماه تا ۲ سال کاهش وزن خود را در بازه پایینی تثبیت نموده و باقی بماند.

چه کسانی می توانند با پیروی از رژیم کانادایی، وزن زیادی را از دست بدهند؟
چه کسانی می توانند با پیروی از رژیم کانادایی، وزن زیادی را از دست بدهند؟

البته بر اساس اعتقاد بیشتر کارشناسان علوم تغذیه، این باور صحیح نمی باشد. هرچند رژیم کانادایی به منظور ارتقاء سلامتی بدن تأثیرات فوق ‌العاده‌ای را ایجاد می نماید؛ ولی بر اساس اعتقاد بیشتر متخصصان علوم غذایی، کاهش وزن سریع در یک دوره زمانی بسیار کوتاه آسیب های جدی و جبران ناپذیری را به ارگان های اساسی بدن وارد می نماید و پیروی از آن ها  در طولانی مدت به هیچ وجه توصیه نمی شود.

در طول رژیم کانادایی به منظور کاهش وزن و سم زدایی بدن، از چه نوع نوشیدنی هایی می توان استفاده نمود؟

 کسانی که رژیم کانادایی را برای کاهش وزن انتخاب نموده و تصمیم دارند به دقت از آن پیروی نمایند، می بایست در طول مدت این ۱۵ روز به منظور لاغری سریع، از آب بسیار زیادی استفاده کنند. علاوه بر آب، نوشیدنی ‌های مجاز دیگری می باشند که استفاده از آن ها در طول این رژیم بلامانع می باشد.

این نوشیدنی ها عبارتند از: اسموتی، چای، آبمیوه تازه و غیره. البته در مورد مصرف نوشیدنی ها باید این نکته را مد نظر قرار دهید که انواع آبمیوه های صنعتی، نوشیدنی های هایپ و نوشابه گازدار، در طول رژیم کانادایی ممنوع هستند. چرا که این مواد دارای درصد بسیار زیادی از شیرین کننده های مصنوعی و قند می باشند.

لطفا از پست رژیم میوه دیدن کنید.

حجم کالری مجاز روزانه در رژیم کانادایی چقدر است؟

پیروی از رژیم کانادایی باعث می شود تا افراد حداکثر در طول ۱۴ روز تقریباً ۱۰ کیلوگرم (۲۲ پوند) از وزن خود را کاهش دهند. حجم کالری مجاز در طی روز تقریباً ۶۰۰ الی ۱۵۰۰ کالری می باشد.

ولی در نظر گرفتن این موضوع هم حائز اهمیت است که به منظور کاهش وزن استاندارد، می بایست میزان تحرک فرد بیشتر شده و در عین حال میزان انرژی مصرفی وی کمتر شود.‌ هر چند استفاده از مواد غذایی مقوی و سالم هم به همان میزان ارزشمند است.

از این رو می بایست از مصرف مواد غذایی که دارای کربوهیدرات های تسویه شده و ساده و همچنین چربی های ترانس و اشباع است، اجتناب نموده و به جای آن ها از ترکیبات مغذی زیر در برنامه غذایی فرد استفاده شود:

حجم کالری مجاز روزانه در رژیم کانادایی چقدر است؟
حجم کالری مجاز روزانه در رژیم کانادایی چقدر است؟

میوه ها و سبزی های سبز رنگ، ماهی، مرغ، گوشت گوسفند بدون چربی، تخم مرغ، لبنیات با درصد چربی پایین یا بدون چربی، آجیل، حبوبات و غلات کامل.

مطابق با توصیه های کارشناسان تغذیه، زنان بالغی که در طی روز فعالیت های نسبتاً زیادی انجام می دهند، به صورت میانگین به ۱۰۰۰ کالری احتیاج دارند. این رقم برای مردان بالغ در حدود ۲۵۰۰ کالری می باشد.

از سویی ۵۰۰ گرم چربی برابر با ۳۵۰۰ کالری انرژی می باشد

از سویی ۵۰۰ گرم چربی برابر با ۳۵۰۰ کالری انرژی می باشد. کم کردن حدود تا ۱۰۰۰ کالری در طول ۲۴ ساعت، به افراد کمک می نماید تا در طی ۷ روز، ۵۰۰ گرم تا یک کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهند. در نتیجه استفاده از هزار کالری در طی روز هم در رژیم کانادایی، میزان نرمالی به حساب می آید. مهم ترین نکته ای که در اینجا لازم به یادآوری می باشد، این است که دوره زمانی این رژیم نباید طولانی شود.

همچنین در طی رژیم کانادایی، استفاده از غذاهای با کالری پایین و سالم، اقدامی ضروری و مناسب است.

آیا می دانید راز کاهش وزن با کمک رژیم کانادایی در چیست؟

میزان تحرک، ساختار بدن، جنسیت و سن افراد، از فاکتورهایی هستند که همه در میزان کالری مصرفی روزانه به منظور کاهش وزن تأثیرگذار می باشند.

توجه داشته باشید غذاهایی که افراد در طول رژیم به عنوان وعده های اصلی مصرف می نمایند، باعث بالا رفتن سرعت متابولیسم بدن می شود.

گوشت گاو، تخم مرغ و مرغ، جزء مواد سرشار از پروتئین محسوب می شوند که برای هضم آن ها نیاز به مصرف انرژی بیشتری می باشد. زمانی که مواد غذایی برای گوارش به میزان کالری زیادتری نیاز دارند، مطابق با اصطلاحات علمی گفته می شود که این مواد غذایی، تأثیر حرارتی بالایی دارند.

به مفهوم ساده تر، میزان انرژی که بدن افراد برای هضم غذاهای مختلف آن را مورد استفاده قرار می دهند، با نام اثر حرارتی شناخته می شود.

بنابراین راز کاهش وزن از طریق رژیم کانادایی، استفاده بیشتر از مواد غذایی دارای پروتئین با هضم بسیار سخت می باشد.

معرفی رژیم کانادایی:

این نوع رژیم کاهش وزن دارای عناوین گوناگونی است که در میان ایرانیان به عنوان رژیم کانادایی یا رژیم ۱۳ روزه مشهور می باشد. رژیم کانادایی اساساً یک برنامه غذایی سیزده روزه می باشد که حاوی مواد غذایی است که دارای چربی بسیار کم و پروتئین زیادی می باشد. ممکن است برای بسیاری از افراد، شرایطی ایجاد شود که نیاز داشته باشند به سرعت، اضافه وزن خود را کاهش دهند.

به عنوان مثال قبل از دعوت به یک مهمانی مهم، تصمیم می گیرند از این رژیم استفاده کنند. توجه نمایید که رژیم کانادایی فقط در موارد مهم و با صلاحدید متخصص تغذیه می بایست انجام شود، زیرا ممکن است خطرات زیادی برای بدن ایجاد کند.

عمده ترین مشخصات رژیم کانادایی عبارتند از:

 • اجرای این رژیم باید به صورت جدی و دقیق انجام شود.
 • برنامه غذایی در این رژیم به صورت حساب شده تنظیم شده و نمی توان آن را تغییر داد.
 • در مدت نسبتاً کوتاه ،سریع ترین نتیجه را نشان می دهد.
 • افرادی که موفق شوند دوره رژیم کانادایی را به صورت کامل به پایان برسانند، می ‌توانند حداقل ۷ کیلو و حداکثر ۱۰ کیلو از وزن خود را در مدت زمان ۱۳ روز کاهش دهند.

چه کسانی می توانند با استفاده از رژیم کانادایی وزن کم کنند؟

با توجه به موضوع مقاله با رژیم کانادایی چقدر کم کردید، در این قسمت به این مسئله می پردازیم که چه کسانی بهترین کاندید برای استفاده از رژیم کانادایی و به دنبال آن از دست دادن وزن اضافه در سریع ترین زمان می باشند؟

همان طور که در قسمت‌ های قبلی بیان نمودیم، این نوع رژیم جزء برنامه های غذایی بسیار سختگیرانه برای افرادی است که از اضافه وزن بالا رنج می برند.

چرا که افراد در طول مدت رژیم کانادایی، با محدودیت های متعدد غذایی روبرو می شوند. اگر چه کسانی که برای پیروی از این رژیم انتخاب می شوند باید حساسیت ویژه ای نسبت به خوراکی های ممنوع داشته باشند.

در طول این رژیم، سیستم مرتبط با کنترل متابولیسم افراد تحت رژیم، متحمل فشار بسیار زیادی می شود. بنابراین این نوع رژیم کاهش وزن برای همه افراد تجویز نمی شود.

افرادی که دارای اضافه وزن زیادی می باشند و به خاطر حجم چربی های انباشته شده در بدن با عوارضی از قبیل فشار خون بالا، مشکلات زمینه ای، بیماری های سیستم گوارش و غیره درگیر هستند، قادر نمی باشند از این رژیم غذایی به منظور لاغری بهره مند شوند.

همچنین بدنسازان و افرادی که به توان بدنی زیادی احتیاج دارند، زنان باردار، مادران شیرده، نوجوانان در سن رشد و افراد بالای ۵۰ سال، نمی توانند از این رژیم غذایی به منظور کاهش وزن استفاده نمایند.

جراحی لاغری چیست؟

جراحی لاغری روشی نوین و تأثیر گذار است که در حال حاضر به بیماران متعددی با بی ام آی بیشتر از ۳۵ و ۴۰ کمک نموده تا اضافه وزن خود را کاهش دهند و از این طریق، زندگی طولانی و ایمن تری را داشته باشند.

روش‌ های زیادی برای جراحی لاغری وجود دارند که این فرصت را برای افراد ایجاد می کنند تا سبک زندگی اشتباه خود را تغییر داده و به صورت ایمن و سریع، اضافه وزن خود را کاهش دهند.

جراحی لاغری چیست؟
جراحی لاغری چیست؟

علاوه بر این موارد، اکثر مشکلاتی که بیماران در زمان چاقی با آن درگیر بوده اند، بعد از جراحی چاقی به طور کامل درمان می شود.

اصلی ترین مزیت های جراحی چاقی کدامند؟

جراحی چاقی مزیت های بی شماری دارد و با استفاده از تکنیک های گوناگون، تغییرات زیادی در ادامه زندگی بیماران ایجاد می کند. با توجه به تجربیات دکتر سلیمی، برخی از اصلی ترین مزیت های جراحی چاقی، شامل موضوعات زیر می شوند:

 • افزایش طول عمر

بیمارانی که درگیر چاقی مرضی می باشند، معمولاً طول عمر کمتری نسبت به سایر افراد جامعه دارند. بر اساس مطالعات انجام شده، افراد چاق تقریباً ۱۲ سال کمتر از افراد با وزن نرمال عمر می‌ کنند.

 • از دست دادن وزن اضافی به صورت دائمی

مورد بعدی از مزیت های جراحی چاقی، از بین رفتن چربی های اضافی بدن می باشد. مطابق با پژوهش های صورت گرفته، اغلب بیماران چاق می توانند نیمی از وزن جدید خود را پس از جراحی حفظ نمایند. به این مفهوم که بابت بازگشت وزن بعد از جراحی چاقی، نگرانی وجود ندارد.

همچنین موارد زیر از مزیت های جراحی لاغری به شمار می روند که به صورت تیتروار به بیان آن ها می پردازیم.

 • ایجاد و افزایش فرصت های شغلی
 • درمان مشکلات ریوی به خصوص تنگی نفس
 • افزایش توانایی بدن
 • تجربه خواب راحت و دلپذیر
 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • افزایش فرصت های ازدواج ایده آل
 • افزایش فرصت انتخاب در هنگام تهیه لباس
 • افزایش بهره وری پس از انجام حرکات ورزشی

افزایش سلامت روانی و جسمی

در مجموع، افراد پس از جراحی چاقی شاهد افزایش سلامت روانی و جسمی خود می باشند و همین طور تحولات چشمگیری در سبک زندگی آن ها ایجاد می شود.

در رابطه با همین مبحث، یکی از متخصصان متبحر در زمینه جراحی لاغری در ایران، جناب دکتر سلیمی می باشند که دارای فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی لاغری و عضو انجمن بین المللی جراحان می باشند.

مزیت های جراحی لاغری، مورد تأیید دکتر سلیمی می باشد. زیرا جناب دکتر مهدی سلیمی، تجارب زیادی پیرامون جراحی های چاقی موفق دارند. البته اکثر متخصصان به این نکته مهم اشاره می کنند که اراده و تلاش بیماران نیز در اثربخشی جراحی های لاغری، تأثیرگذار می باشد.

جمع بندی

در این مطلب، به صورت کامل به موضوع با رژیم کانادایی چقدر کم کردید، پرداخته شد و اطلاعات ضروری را با بیان مزیت ها و در نظر قرار دادن توصیه های علمی پیرامون موضوع لاغری به شما ارائه دادیم.

جمع بندی
جمع بندی

همچنین در مورد رژیم کانادایی، به این موضوع اشاره کردیم که این رژیم به سرعت باعث کاهش وزن افراد می شود. در طول این رژیم، افراد می بایست کالری بسیار کمی را مصرف کنند.

البته رژیم کانادایی، یک برنامه بسیار دشوار می باشد که پیروی از آن مورد تایید اغلب متخصصان نمی باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید