بای پس معده در مشهد

با موضوع بای پس معده در مشهد در خدمت شما هستیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

در سال های اخیر، چاقی به یک نگرانی فزاینده در سراسر جهان تبدیل شده است و کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر روزه، تعداد افرادی که به چاقی و اضافه وزن دچار می شوند، بیشتر از قبل می شود.

یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان بیماری چاقی، بخصوص برای افراد بسیار چاق، استفاده از عمل بای پس معده است. این جراحی، از انواع روش های جراحی چاقی محسوب می شود. ما در این مقاله می خواهیم به موضوع جراحی بای پس معده در مشهد بپردازیم.

بای پس معده در مشهد
بای پس معده در مشهد

پیشنهاد می کنیم از پست عمل حلقه معده در مشهد دیدن کنید.

عمل بای پس معده

جراحی بای پس معده که به نام بای پس معده Roux-en-Y نیز شناخته می شود، یک روش جراحی چاقی قابل اعتماد است، که به بیماران کمک می کند تا با تغییر سیستم گوارشی به کاهش وزن قابل توجهی برسند.

این جراحی، شامل ایجاد یک معده کوچک در قسمت فوقانی معده و اتصال مستقیم آن به روده است. این جراحی، منجر به کاهش ظرفیت معده، محدود کردن مقدار غذای مصرفی و احساس سیری زودتر می شود.

همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بای پس معده با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

دکتر سلیمی بهترین متخصص در زمینه جراحی چاقی به ویژه جراحی بای پس معده است. بنابراین توصیه اکید ما به افراد مبتلا به چاقی و ساکن مشهد این است که به تهران سفر کرده و برای معاینات اولیه و در صورت نیاز جراحی معده به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنند.

آماده سازی برای جراحی بای پس معده در مشهد

قبل از جراحی بای پس معده، باید یک ارزیابی جامع انجام دهید تا واجد شرایط بودن شما برای این عمل مشخص شود. این آماده سازی، ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ارزیابی‌های پزشکی و روان‌شناختی: جراح، سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند، معاینه فیزیکی انجام می‌دهد و آمادگی روانی شما را برای جراحی ارزیابی خواهد کرد.
 • مشاوره تغذیه: یک متخصص تغذیه، در مورد تغییرات رژیم غذایی قبل از عمل راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا یک برنامه غذایی برای موفقیت پس از جراحی ایجاد کنید.
 • اصلاح سبک زندگی: ممکن است لازم باشد قبل از جراحی، عادات سالم تری مانند ترک سیگار و افزایش فعالیت بدنی در پیش بگیرید.
آماده سازی برای جراحی بای پس معده در مشهد
آماده سازی برای جراحی بای پس معده در مشهد

مراقبت های بعد از عمل بای پس معده در مشهد

مراقبت بعد از عمل بای پس معده، مستلزم تعهد به سبک زندگی جدید و پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل جراح است. جنبه های کلیدی مراقبت های بعد از جراحی عبارتند از:

 • تنظیم رژیم غذایی: شما باید، از یک رژیم غذایی با برنامه ریزی دقیق پیروی کنید. مصرف مایعات شفاف و غذاهای نرم و در نهایت به یک رژیم غذایی معمولی، بایستی رعایت شود. زیرا بدن شما باید با تغییرات سیستم گوارشی جدید سازگار گردد.
 • مکمل های ویتامین و مواد معدنی: به دلیل کاهش جذب مواد مغذی، ممکن است برای اطمینان از تغذیه مناسب، نیاز به مصرف مکمل داشته باشید.
 • ورزش و فعالیت بدنی: افزایش تدریجی سطح فعالیت بدنی برای حفظ کاهش وزن و بهبود سلامت کلی بسیار مهم است.

دستیابی به موفقیت درازمدت بعد از عمل بای پس معده در مشهد، نیازمند تعهد به یک سبک زندگی سالم تر و حمایت مداوم از سوی متخصصان پزشکی و همتایان است.

مراقبت های بعد از عمل بای پس معده در مشهد
مراقبت های بعد از عمل بای پس معده در مشهد

در اینجا چند استراتژی برای کمک به حفظ کاهش وزن و سلامت کلی شما آورده شده است:

 1. قرار ملاقات های بعدی: معاینات منظم با بهترین جراح بای پس معده و تیم مراقبت های بهداشتی برای نظارت بر پیشرفت شما، رسیدگی به هر گونه نگرانی و دریافت راهنمایی برای حفظ کاهش وزن ضروری است.
 2. گروه‌های حمایتی: برقراری ارتباط با افرادی که تحت عمل جراحی بای پس معده قرار گرفته‌اند، می‌تواند حمایت عاطفی، تشویق و توصیه‌های عملی ارزشمندی را برای عبور از چالش‌های زندگی پس از جراحی ارائه دهد.

مزایای جراحی بای پس معده در مشهد

مزایای جراحی بای پس معده در مشهد بسیار زیاد است. از جمله این موارد، عبارتند از:

 1. کاهش وزن موثر و طولانی مدت: بای پس معد،ه دارای سابقه اثبات شده ای در ارائه نتایج کاهش وزن قابل توجهی است که می تواند در طول زمان حفظ شود.
 2. بهبود شرایط سلامت مرتبط با چاقی: شرایطی مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا و آپنه خواب را می توان به میزان قابل توجهی بهبود یا برطرف کرد.
 3. بهبود کیفیت زندگی: بیماران اغلب، پس از انجام عمل جراحی بای پس معده، افزایش عزت نفس، تحرک بهتر و توانایی بیشتر برای شرکت در فعالیت های مختلف را گزارش می دهند.
مزایای جراحی بای پس معده در مشهد
مزایای جراحی بای پس معده در مشهد

هزینه های جراحی بای پس معده در مشهد و پوشش بیمه ای

هزینه جراحی بای پس معده در مشهد، بسته به عواملی مانند دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان و هرگونه آزمایش یا مشاوره اضافی مورد نیاز، می تواند متفاوت باشد. مهم است که در مورد هزینه کل جراحی خود، با پزشک خود صحبت کنید و گزینه های پرداخت خود را بررسی نمیید. بیمه ممکن است بخشی یا تمام هزینه های مربوط به جراحی بای پس معده را پوشش دهد.

هزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت چقدر است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک فوق کلیک نمایید.

هزینه های جراحی بای پس معده در مشهد و پوشش بیمه ای
هزینه های جراحی بای پس معده در مشهد و پوشش بیمه ای

تاثیر جراحی بای پس معده بر سلامت روان

جراحی بای پس معده می تواند تأثیر عمیقی بر سلامت روانی و عاطفی بیمار داشته باشد. کاهش وزن، می تواند منجر به بهبود عزت نفس، اعتماد به نفس و عملکرد اجتماعی شود. اما مهم است که از چالش های بالقوه سلامت روان که ممکن است پس از جراحی ایجاد شود، آگاه باشید.

 1. تطبیق با یک تصویر جدید از بدن: کاهش وزن سریع، می تواند منجر به تغییرات قابل توجهی در ظاهر شما شود و ممکن است زمان لازم باشد تا با تصویر جدید بدن سازگار شوید. پرورش خودپذیری و تصویر بدنی سالم در این دوره گذار ضروری است.
 2. مدیریت انتظارات: در حالی که جراحی بای پس معده، می تواند منجر به کاهش وزن قابل توجهی شود، حفظ انتظارات واقع بینانه در مورد فرآیند و نتایج بسیار مهم است. تعیین اهداف قابل دستیابی و تمرکز بر پیروزی های غیرمقیاس، مانند بهبود سلامت و افزایش تحرک، می تواند به شما کمک کند تا انگیزه و مثبت داشته باشید.
تاثیر جراحی بای پس معده بر سلامت روان
تاثیر جراحی بای پس معده بر سلامت روان

انتخاب جراح چاقی مناسب در مشهد

انتخاب یک جراح چاقی با تجربه و واجد شرایط برای تضمین موفقیت آمیز عمل بای پس معده در مشهد، بسیار مهم است.

هنگام جستجوی جراح مناسب در مشهد به عوامل زیر توجه کنید:

گواهینامه و مدارک بورد:

تأیید کنید که جراح منتخب شما، توسط هیئت های پزشکی مربوطه تایید شده و دارای شرایط لازم برای انجام جراحی بای پس معده است.

تجربه و تخصص:

به دنبال یک جراح با تجربه گسترده، در انجام روش های بای پس معده باشید. زیرا این کار می تواند به اطمینان از نتایج بهتر و به حداقل رساندن عوارض احتمالی کمک کند.

شهرت و رضایت بیمار:

نظرات و توصیفات بیماران قبلی را بخوانید، تا بینشی در مورد شهرت جراح و میزان رضایت از مراقبت دریافت کنید.

در زمینه انجام هر نوع جراحی، همواره بزرگترین دغدغه بیماران، یافتن یک جراح مجرب بوده است. به دلیل عوارض خاص، جراحی چاقی توسط هیچ جراحی قابل انجام نیست.

به همین دلیل یافتن جراح با تجربه در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین راستا در این قسمت به معرفی آقای دکتر سلیمی مورد اعتمادترین متخصص جراحی چاقی در ایران میپردازیم.

دکترسلیمی متخصص جراحی عمومی است. همچنین ایشان متخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک هستند. دکتر سلیمی یکی از اعضای انجمن بین المللی جراحان چاقی یا IFSO است.

وی با داشتن شماره پزشکی معتبر و قابل اعتماد و سالها تجربه در انجام جراحی چاقی، به خصوص جراحی بای پس معده، بهترین گزینه برای افرادی است که قصد انجام جراحی چاقی را دارند. بنابراین توصیه ما به ساکنان مشهد که از چاقی یا بیماری های مرتبط با آن رنج می برند این است که به تهران رفته و به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنند. بدون شک با اندامی سالم ارزش پیمودن چنین مسافتی را دارد.

لطفا از پست دیابت قابل درمان است دیدن کنید.

سوالات متداول

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی بای پس معده است؟

جراحی بای پس معده، معمولاً برای افرادی توصیه می شود که دارای شاخص توده بدنی (BMI) 40 یا بالاتر، یا BMI 35 یا بالاتر، با سایر مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع 2، آپنه خواب یا فشار خون بالا هستند. علاوه بر این، داوطلبان باید روش های دیگر کاهش وزن مانند رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده باشند، اما در دستیابی به اهداف کاهش وزن خود ناموفق بوده اند.

روند بهبودی پس از جراحی بای پس معده چگونه است؟

بهبودی پس از جراحی بای پس معده، معمولاً شامل یک تا چهار روز ماندن در بیمارستان است. بیماران، از نظر هرگونه عارضه به دقت تحت نظر خواهند بود و در صورت نیاز به آنها داروی مسکن داده می شود. پس از ترک بیمارستان، بیماران باید از یک برنامه غذایی سخت پیروی کنند که به تدریج غذاهای جامد را دوباره معرفی می کند.

آنها همچنین باید برای چند هفته از فعالیت های شدید اجتناب کنند و در قرار ملاقات های بعدی با جراح خود شرکت کنند تا پیشرفت خود را زیر نظر بگیرند.

اطلاعات کلی درباره جراحی بای پس معده در مشهد

بخشتوضیح
افزایش نیاز به بای پس معدهافزایش نرخ چاقی منجر به افزایش تقاضا برای جراحی بای پس معده شده است.
آشنایی با جراحی بای پس معدهبای پس معده ظرفیت معده را کاهش می دهد و باعث کاهش وزن می شود که منجر به بهبود شرایط سلامت مرتبط با چاقی می شود.
انتخاب جراح چاقی مناسبدر انتخاب جراح چاقی در مشهد عواملی مانند گواهینامه بورد، تجربه و شهرت را در نظر بگیرید.
آماده شدن برای جراحیارزیابی های قبل از عمل، مشاوره تغذیه و اصلاح سبک زندگی قبل از جراحی بای پس معده ضروری است.
مراقبت و بهبودی پس از عملمراقبت های بعد از جراحی شامل تنظیم رژیم غذایی، مصرف مکمل ویتامین و افزایش فعالیت بدنی است.
موفقیت و پشتیبانی بلند مدتپیگیری‌های منظم، گروه‌های حمایتی و آموزش مداوم به موفقیت طولانی‌مدت پس از جراحی بای پس معده کمک می‌کند.
هزینه ها و پوشش های بیمه ایهزینه های جراحی بای پس معده متفاوت است و پوشش بیمه به سیاست خاص و نیاز پزشکی بستگی دارد.

نتیجه  گیری

جراحی بای پس معده در مشهد، یک راه حل مطمئن و موثر برای افرادی که با چاقی و مشکلات مربوط به سلامت دست و پنجه نرم می کنند ارائه می دهد. با جراح چاقی مناسب، آمادگی مناسب و حمایت مداوم، بیماران می توانند به کاهش وزن پایدار دست یابند و کیفیت زندگی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

اگر به دنبال جراحی بای پس معده در مشهد هستید، زمانی را برای بررسی گزینه های خود اختصاص دهید و تصمیمی آگاهانه بگیرید تا بهترین نتیجه ممکن را تضمین کنید.

در همین راستا به ساکنان مشهد که علاقمند به جراحی بای پس معده هستند پیشنهاد می کنیم برای حفظ سلامت خود و گرفتن بهترین نتیجه ممکن از این عمل به تهران بیایند و به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید