بالون معده در اصفهان

همراه ما باشید تا بیشتر با بالون معده در اصفهان آشنا شوید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

بالون معده در اصفهان
بالون معده در اصفهان

در این مقاله سعی داریم در مورد بالون معده در اصفهان توضیحات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهیم. همچنین در مورد 1) عوامل چاقی 2) شیوه ی انجام جراحی 3) مدت زمان بالون معده 4) برداشتن بالون  توضیحات کاملی را عنوان می کنیم.

برای اشنایی با هزینه های ناشی از جراحی بالون معده توصیه می کنیم پست هزینه عمل بالون معده چقدر است را ببینید.

بالون معده در اصفهان
بالون معده در اصفهان

از مزایای عمل بالون معده در اصفهان

  1. احساس سیری
  2. کاهش وزن
  3. بیمار از مزایای غیرجراحی و غیردارویی بودن این روش بهره‌مند می‌شود
فهرست عناوین:

چاقی مفرط چیست؟

عوامل اصلی که باعث چاقی مفرط و یا اضافه وزن در افراد می شود را نام ببرید؟

بالون معده چیست؟

بیماری های شایع که در اثر اضافه وزن بالا افراد به آن مبتلا می شوند را نام ببرید؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بالون معده هستند؟

مراحل انجام جراحی بالون معده در بیماران را توضیح دهید؟

مدل های مختلف انجام جراحی بالون معده را نام ببرید؟

بالون گذاری معده از طریق پورت قابل تنظیم به چه صورت انجام می شود؟

تفاوت بین بالن مایع و بالون هوا را توضیح دهید؟

اقدامات اولیه قبل از انجام جراحی بالون معده را توضیح دهید؟

آزمایشات مورد نیاز قبل انجام جراحی بالون معده را شرح دهید؟

مراحل گذاشتن بالون در معده را بطور کلی توضیح دهید؟

مزیت های جراحی بالون معده را نام ببرید؟

مراقبت های بعد از جراحی بالون معده را که بیماران باید از آنها پیروی نمایند شرح دهید؟

نکات مهمی که بیماران باید بعد از جراحی بالون معده آنها را رعایت کنند را نام ببرید؟

از خوردن چه مواد غذایی بیماران باید بعد از جراحی بالون معده بپرهیزند نام ببرید؟

مواد غذایی مناسبی که بیماران باید بعد از انجام جراحی آنها را مصرف نمایند را ذکر کنید؟

افرادی که کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بالون معده نیستند؟

عوامل تاثیرگذار در هزینه ی جراحی بالون معده را نام ببرید؟

ویژگی های یک پزشک متخصص خوب را ذکر کنید؟

مراحل ارتباط پزشک با بیمار را نام ببرید ؟

ویژگی های اخلاقی یک پزشک متخصص خوب را ذکر کنید؟

تاثیر بالون معده برای کاهش وزن بیماران را توضیح دهید؟

برداشتن بالون از معده ی بیماران به چه صورت انجام می گیرد؟

 

چاقی مفرط

بطور کلی دو عامل در چاقی و اضافه وزن در افراد نقش بسزایی دارد 1) انباشته شدن بیش از حد سلولهای چربی 2) ذخیره شدن چربی و کالری ها در بدن که به مرور سبب عارضه ی چاقی در افراد می شود.

امروزه اضافه وزن به یک معضل در بین تمام افراد جامعه تبدیل شده است که به تدریج بیماریهای متعدد و همچنین خطراتی که سلامتی افراد را بیشتر به آن درگیر می کند ارتباط مستقیم دارد که یکی از این بیماریهای شایع را میتوان به بیماری قلبی و عروقی اشاره کرد.

طبق نظر پزشکان متخصص تجمع چربی در بخش ها مختلف بدن به عنوان یک مشکل شناخته شده است که عوامل متعددی در این عارضه دخیل هستند.

اضافه وزن سبب شده که افراد دیگر قادر به انجام فعالیت های روزانه ی خود نباشند و انجام کارهای روزمرگی هم برای آنها نیز غیرممکن شده است که جراحان متخصص به این گروه از بیماران بالون معده در اصفهان را توصیه می نمایند تا از این طریق بتواند به درمان این بیماران کمک بسزایی نمایند.

چاقی مفرط
چاقی مفرط

عوامل اصلی در اضافه وزن

مصرف بیش از حد کالری

امروزه یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در اضافه وزن افراد را میتوان به مصرف بیش از حد کالری ها اشاره کرد. همانطور که میدانید اضافه وزن و چاقی یک شبه ایجاد نمی شود و به تدریج این کالری های اضافی کم کم در بدن افراد تجمع پیدا می کنند.

پزشکان متخصص تغذیه به این نتیجه رسیده اند که علت اصلی اضافه وزن در افراد پیروی نادرست از مصرف مواد غذایی است که این کالری های دریافتی بر روی بافت های مختلف بدن تجمع پیدا کرده و به تدریج سبب چاقی مفرط در بیماران می گردد به عبارت دیگر اگر افراد در دریافت کالری های که در هر وعده ی غذایی مصرف می نمایند و همچنین سوزاندن آنها تعادل برقرار نکنند سبب می شود که افراد در دراز مدت بیش از حد دچار اضافه وزن شوند.

میزان کالری متوسط آقایان در طی روز

طبق نظر پزشکان تغذیه میزان کالری که بصورت متوسط آقایان باید در طی روز از آن استفاده نمایند را دو هزار و پانصد کالری و همچنین برای بانوان هم دو هزار کالری در نظر گرفته اند تا از این طریق از اضافه وزن افراد نیز جلوگیری نمایند و اینکه افراد قادر به انجام فعالیت های روزانه خود نیز باشند.

درصورتیکه افراد به این میزان توجه نکرده و بیش از حد کالری دریافت نمایند این امر سبب می شود که بدن کالری های اضافی را به صورت چربی در بخش های مختلف بدن بخصوص در ناحیه شکم ذخیره نمایند.

بنابراین بهترین روش برای جلوگیری از چاقی مفرط را میتوان به تعادل برقرار کردن بین دریافت کالری و همچنین سوزاندن آنها اشاره کرد و بهتر است که افراد به اندازه ی میزان نیاز خود مواد غذایی را مصرف نمایند و از خوردن مواد غذایی که دارای چربی و کالری بیش از حد هستند نیز بپرهیزند.

میزان کالری متوسط آقایان در طی روز
میزان کالری متوسط آقایان در طی روز

عوامل ژنتیکی

یکی دیگر از عواملی که در چاقی افراد اثرگذار است را میتوان به عوامل ژنتیکی اشاره کرد به طور مثال افرادی که دارای والدین چاق هستند بیشترین شانس را نسبت به افراد دیگر برای مبتلا شدن به چاقی را دارند که میتوان گفت که به طور قطع علت اضافه وزن مفرط در افراد منشا ژنتیکی دارد زیرا این ژن ها بر میزان ذخیره ی چربی در بدن افراد و همچنین مکانی که چربی ها در آنجا توزیع می شوند نیز اثرگذار است.

بهتر است بدانید که ژنتیک بر هورمون های که برای چربی سوزی و همچنین چربی سوزی اثرگذار است را تحت تاثیر قرار میدهد. یکی از علت های ژنتیکی در چاقی افراد را میتوان به جهش ژنهای که مرتبط به لپتین هستند اشاره کرد.

عوامل ژنتیکی
عوامل ژنتیکی

شیوه ی زندگی

نداشتن تحرک و همچنین فعالیت های ورزشی منظم یکی دیگر از عوامل مهم در چاقی مفرط است یا به عبارتی افرادی که فعالیت های ورزشی را به صورت مداوم انجام نمی دهند و فعال نیستند و بیش از نیاز بدن در طی روز کالری دریافت می نمایند به مرور دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط می شوند

زیرا این افراد به جای پرداختن به فعالیت های ورزشی بیشتر می نشینند و به مراتب کالری کمتری را می سوزانند و به تدریج این کالری ها به صورت توده های چربی ذخیره می گردد و منجر به چاق شدن فرد نیز میشود.

بهتر است بدانید که انجام فعالیتهای ورزشی منظم سبب افزایش توده های عضلانی می شود این در حالی است که از میزان حجم و همچنین وزن چربی های بدن به تدریج می کاهد.

اما در صورتی که انجام فعالیت های ورزشی و یا اینکه نداشتن فعالیت های نامنظم سبب بالا رفتن بافت چربی در بخش های مختلف می شود و به تدریج فرد به چاقی مفرط مبتلا می شود.

تماشای بیش از حد تلویزیون

پزشکان تغذیه به این نتیجه رسیده اند که تماشای بیش از حد تلویزیون در طی روز یکی از عوامل مهم در چاقی افراد است زیرا افراد با تماشای تبلیغات مواد غذایی ، شیرینی جات و همچنین نوشیدنی ها برروی خوردن آنها تاثیر بسزایی می گذارد به همین دلیل است که پزشکان به بیماران توصیه می کنند که در شیوه و سبک زندگی خود تغییراتی را ایجاد نمایند.

گروه بزرگسالان برای داشتن یک وزن ایده آل باید هفته ی دو تا سه ساعت به ورزشهای هوازی برای رسیدن به وزن ایده آل خود اختصاص دهند که مناسب ترین فعالیت های ورزشی برای این رده ی سنی شامل : 1) دوچرخه سواری 2) پیاده روی 3) دویدن است.

تماشای بیش از حد تلویزیون
تماشای بیش از حد تلویزیون

پرخوری و عادات نامناسب تغذیه ای

پرخوری افراد مخصوصاً اگر به همراه استفاده از مواد غذایی چرب و همچنین قند زیاد باشد به تدریج سبب بالا رفتن وزن در افراد می شود مثلاً افرادی که به 1) مصرف غذاهای فست فودی 2) مواد غذایی سرخ شده 3) شیرینی جات 4) مصرف نوشابه و نوشیدنی های که دارای حاوی مقادیر زیادی قند هستند علاقه ی زیادی دارند به دلیل چگالی نسبتاً بالای این مواد غذایی و همچنین گلوکز بیش از حد فرد به تدریج دچار چاقی و اضافه وزن نیز می گردد.

مصرف کربوهیدرات ها

مصرف کربوهیدرات ها به صورت های متعددی بر بالا رفتن وزن در افراد اثرگذار است زیرا این مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی گلوکز هستند به این ترتیب زمانیکه گلوکز خون بالا می رود غده ی پانکراس به منظور آزادسازی انسولین را تحت تاثیر قرار می دهد و منجر به ترشح انسولین می گردد که در نهایت این هورمون سبب بالا رفتن بافت چربی شده که افراد با اضافه وزن و یا چاقی مفرط همراه می شوند. کربوهیدرات ها شامل : 1) شکر 2) فروکتوز 3) دسرها 4) نوشیدنی نرم 5) آبجو 6) شراب هستند که در بالا بردن وزن در افراد تاثیر می گذارند.

مصرف کربوهیدرات ها
مصرف کربوهیدرات ها

عوامل روانشناختی

یکی دیگر از عواملی که سبب اضافه وزن و یا چاقی مفرط در افراد می شود را میتوان به عوامل روانشناختی در بیماران اشاره کرد. معمولاً افرادی که در اثر استرس بیش از حد و یا افسردگی روانی که به آن دچار می شوند بتدریج با اضافه وزن زیادی همراه می شوند زیرا آنها با تکیه بر پرخوری از آن برای تسکین استرس و درد خود استفاده می کنند به همین دلیل است که پزشکان تغذیه مشکلات روانشناختی را عامل موثر در چاقی مفرط افراد می دانند.

چاقی در دوران کودکی

تجمع چربی در دوران کودکی در سالهای نخست بیشتر بوده است که در نهایت منجر به ذخیره چربی نیز می گردد. طبق آمار بدست آمده تعداد سلولهای چربی در دوران کودکی در کودکانی که دارای اضافه وزن بالای هستند سه برابر کودکان دیگر است زیرا با پیروی از شیوه ی نادرست در هر وعده ی مواد غذایی و پرخوری بیش از حد این روند به یک عادت تبدیل شده که در نهایت منجر به اضافه وزن و چاقی مفرط در سن نوجوانی و یا بزرگسالی نیز می گردد.

ناهنجاری Neurogenic

این اختلال نوعی ناهنجاری است که بر روی سیستم عصبی افراد تاثیر می گذارد که این مشکلات بیشتر به صورت 1) ساختاری 2) بیوشیمیایی 3) الکتریکی نمایان می شود که در نهایت منجر به نشانه های مانند 1) ضایعات یا اینکه تومورهای هیپوتالاموس 2) کمبود انتقال دهنده عصبی 3) نقص لپتون 4) مدارهای عصبی غیرطبیعی  از اختلالاتی هستند که براثراضافه وزن فرد به آن مبتلا می شود.

تمامی موارد ذکر شده از علائمی هستند که سبب بروز چاقی مفرط و یا اضافه وزن در افراد می شود که جراح متخصص تغذیه برای کاهش وزن این بیماران برنامه ی غذایی مناسب و انجام جراحی بالون معده در اصفهان را توصیه می نمایند تا از بروز بیماری های شایع که در اثر اضافه وزن افراد به آن مبتلا می شوند نیز بکاهند.

ناهنجاری Neurogenic
ناهنجاری Neurogenic

بالون معده

همانطور که توضیح دادیم افرادی که به چاقی مفرط و یا اضافه وزن مبتلا هستند برای کاهش وزن و همچنین جلوگیری از انواع بیماری های که مرتبط با اضافه وزن هستند جراحان متخصص به این گروه از بیماران انجام جراحی بالون معده در اصفهان را پیشنهاد می نمایند.

جراحی بالون معده یک از روش های لاغری می باشد برای دانستن هزینه انجام این جراحی توصیه می کنیم از صفحه هزینه بالن معده چقدر است دیدن کنید.

این بالون گذاری در معده از جنس سیلیکونی است

این بالون گذاری در معده از جنس سیلیکونی است که کادر درمانی این بالون را سازگار با وضعیت جسمی افراد طراحی کرده اند. جراحان متخصص برای انجام این جراحی از شیوه ی آندوسکوپی استفاده می نمایند و از این طریق بالون را در بخش داخلی معده ی بیماران قرار می دهند و به این ترتیب بخشی از حجم معده را بوسیله ی این بالون اشغال می نمایند که این امر سبب می شود افراد با خوردن مقدار کمی مواد غذایی احساس سیری کرده و دیگر میل به خوردن غذا نیز نداشته باشند.

امروزه جراحان متخصص برای رفع این عارضه در افراد از شیوه ی جراحی بالون به منظور کاهش وزن در افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند استفاده می نمایند زیرا با کاهش وزن در بیماران از مشکلات حادی که با سلامتی افراد ارتباط مستقیم دارد را تا حد زیادی کاهش می دهند.

بیماری های شایع که در اثر اضافه وزن در افراد ایجاد می شود را میتوان به 1) بیماری قلبی 2) سکته مغزی 3) فشار خون بالا 3) دیابت نوع دو 4) کبد چرب اشاره کرد که جراحان متخصص برای درمان و جلوگیری از بیماری ها جراحی لاغری الف) بالون معده در اصفهان ب) حلقه معده ج) سایر جراحی های دیگر چاقی را به بیماران توصیه می نمایند تا از این طریق بتوانند بخشی از اضافه وزن را در بیماران کاهش دهند.

این بالون گذاری در معده از جنس سیلیکونی است
این بالون گذاری در معده از جنس سیلیکونی است

افراد کاندیدای مناسب جراحی بالون معده

همانطور که توضیح دادیم تمامی افراد صلاحیت انجام این جراحی را برای کاهش وزن خود ندارند بلکه جراح متخصص باید با انجام آزمایش های لازم و بررسی کامل وضعیت جسمی بیماران تشخیص انجام جراحی بالون معده را برای این بیماران انجام دهند.

بالون معده یکی از روش های کاهش وزن می باشد برای اشنایی بیشتر با این عمل پست من بالون معده گذاشتم را مشاهده کنید.

افرادی که کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بالون معده هستند شامل :

بیمارانی که دارای اضافه وزن کم و یا اینکه متوسط هستند و شاخص توده ی بدنی آنها بالای بیست و هفت کیلوگرم است و با انجام ورزش های مناسب و پیروی از یک رژیم غذایی مناسب نتوانسته اند حجم زیادی از وزن خود را کاهش دهند به این ترتیب جراح متخصص برای آنها انجام جراحی بالون معده را پیشنهاد می نمایند.

گروهی از بیماران که دارای اضافه وزن بالای هستند و شاخص توده ی بدنی یا همان BMI آنها بالای چهل کیلوگرم است و انجام فعالیت های روزانه برای آنها مقدور نیست با تشخیص جراح متخصص می توانند از جراحی بالون معده برای کاهش وزن خود نیز استفاده نمایند.

بیمارانی که دارای اضافه وزن بسیار بالای هستند و شاخص توده ی بدنی آنها بالای پنجاه کیلوگرم است و به تنهای نمی توانند فعالیت های روزانه ی خود را انجام دهند با بررسی و ارزیابی کامل جراح متخصص انجام جراحی بالون معده را به این گروه از بیماران توصیه می نمایند.

گروهی از بیماران که بر اثر افزایش وزن به مشکلاتی نظیر

نازایی 2) بیماری ارتوپدی 3) روماتیسم مبتلا شده اند و برای انجام مراحل درمانی نیاز به حداقل ده تا پانزده درصد کاهش وزن را دارند و با انجام فعالیت های ورزشی مناسب با شرایط وضعیت جسمی خود و همچنین تغییر در سبک زندگی خود نتوانسته اند وزن زیادی را کم نمایند جراح متخصص با انجام بررسی های لازم تشخیص جراحی بالون معده را به منظور کاهش وزن در بیماران توصیه می نماید.

موارد ذکر شده از افرادی هستند که با تشخیص جراح متخصص می توانند برای رسیدن به وزن ایده آل و مناسب خود از جراحی بالون معده در اصفهان استفاده نمایند.

گروهی از بیماران که بر اثر افزایش وزن به مشکلاتی نظیر
گروهی از بیماران که بر اثر افزایش وزن به مشکلاتی نظیر

شیوه ی جراحی بالون معده

یکی از شیوه های جراحی لاغری که جراحان متخصص به منظور کاهش وزن در بیماران انجام می دهند را میتوان به جراحی بالون معده اشاره کرد.

جراحان متخصص در این شیوه ی جراحی به این صورت اقدام می نمایند که یک کیسه سیلیکونی نرم که همان بالون معده است از راه دهان بیمار وارد معده کرده و سپس با تزریق سالین و یا اینکه هوا به بخش درونی معده آن را پخش می نمایند.

جراحان متخصص با قرارگذاری بالون در معده ی بیماران بخش زیادی از معده را با این کیسه اشغال می نمایند که این امر سبب شده از پرخوری افراد نیز جلوگیری نمایند که نهایتاً منجر به کاهش وزن چشمگیر بیماران نیز می شود.

بهتر است که بیماران بدانند این شیوه ی جراحی به روش کوتاه مدت (موقتی) است و مانند سایر جراحی های دیگر که متخصصین برای کاهش وزن بیماران استفاده می نمایند و ماندگار هستند نیست بلکه بعد از گذشت شش ماه که بیماران به این معده ی جدید عادت کردند و توانسته اند از یک رژیم غذایی مناسب پیروی نمایند جراح متخصص بعد از این مدت به شیوه ی آندوسکوپی کیسه سیلیکونی را از معده ی بیماران خارج می نمایند.

جراحی بالون معده در اصفهان انواع متعددی دارد که جراحان متخصص برای بیماران انجام می دهند که عبارتند از :

بالون مخلوط مایع هوا یا بالون Handball

این شیوه ی بالون گذاری معده که به منظور کاهش وزن توسط جراحان متخصص انجام می گیرد تا نه ماه بر روی معده ی بیماران ماندگاری دارد و همچنین این قابلیت را نیز داراست که بصورت همزمان با مایع و هوا مخلوط گردد. این شیوه ی جراحی باعث کاهش تهوع و استفراغ و همچنین درد در ناحیه معده در بیماران می گردد

به همین دلیل است که بیشتر جراحان از این شیوه ی بالون گذاری معده برای کاهش وزن در بیماران استفاده می نمایند زیرا تحمل این عمل لاغری به مراتب برای آنها راحت تر و آسان تر نیز است. بهتر است بدانید که به این شیوه ی بالون گذاری معده بالون MEDZILE روسیه هم نیز گفته می شود.

بالون Spatz

این روش بالون گذاری معده قابلیت ماندگاری تا یکسال را در معده ی بیماران داراست که یکی از مزیت های این جراحی را میتوان به تنظیم بالون به روش آندوسکوپی اشاره کرد که این امکان را برای جراحان ایجاد می کند که در ابتدا بالون قرار گذاشته شده را با حجم کمتری از مایع پر نمایند و بتدریج در این مدت ( یکسال ) بر مبنای اشتهای بیمار از طریق آندوسکوپی حجم داخلی آن را کاهش و یا افزایش دهند

که این امر سبب شده تهوع و همچنین درد را در بیماران به حداقل رسانده و علاوه بر این بیماران هر وقت متوجه شدند که معده به حجم قبلی بالون عادت کرده است می توانند اقدام به افزایش حجم معده از شیوه ی آندوسکوپی نمایند.

بهتر است بدانید که این بالون گذاری ساخت کشور آمریکا بوده است و تاکنون بیش از صد و پنجاه بالون به این شیوه در معده ی بیماران قرار گرفته است که نتایج قابل قبولی را بر روی بیمارانی که دارای اضافه وزن بوده اند داشته است.

بالون Spatz
بالون Spatz

بالون هلیوسفر فرانسه

این شیوه جراحی از طریق هوا پر می شود و قابلیت تنظیم بالون هم نیز توسط جراح متخصص داراست. یکی از مزیت های این بالون گذاری را میتوان به ماندگاری بالون بین یک سال تا هجده ماه اشاره کرد. قابلیت تنظیم بودن بالون باعث شده که افراد به مرور وزن بیشتری را نسبت به شیوه های دیگر بالون گذاری معده کم نمایند به این صورت که هرگاه کاهش وزن بیماران متوقف گردد این امکان وجود دارد که جراحان متخصص مجدداً آن را بالا ببرند.

بالون معده از طریق پورت قابل تنظیم

این سری از بالون گذاری معده که برای کاهش وزن در بیماران مورد استفاده قرار می گیرد از طریق هوا پر می شود. به این صورت که از طریق آندوسکوپی وارد معده می شود و سپس با کمک یک پورت زیر پوستی این قابلیت را ایجاد می کند که بالون را افزایش و یا کاهش دهیم.

در این شیوه ی جراحی بیماران هیچ گونه 1) تهوع 2) استفراغ 3) درد و ناراحتی را احساس نمی کنند و همچنین به دلیل ماندگاری بالای که در معده ی بیماران دارد به مراتب کاهش وزن بیشتری را برای بیماران به همراه دارد.

بهتر است بدانید که جراحان متخصص با تجربه که در این زمینه تجربیات و مهارت های لازم را بدست آورده اند برمبنای میزان تحمل بیماران و همچنین اشتهای بیمار از روی پوست بیماران این قابلیت را ایجاد می کنند که حجم بالون معده را کاهش و یا افزایش دهند.

تفاوت بالن مایع و همچنین بالون هوا

بهتر است بدانید که در بالن هوا به دلیل سبک بودن این قرارگذاری نشانه های اولیه در بیماران که به ترتیب شامل درد و همچنین تهوع است بسیار کم نمایان می شود که این امر به کاهش وزن کمتری در بیماران منتهی می شود اما در بالون گذاری از طریق مایع به دلیل سنگین بودن حجم بالون بیماران بیشتر احساس سیری کرده و این امر به تدریج سبب کاهش وزن بیشتر در بیماران نیز می گردد.

تفاوت بالن مایع و همچنین بالون هوا
تفاوت بالن مایع و همچنین بالون هوا

اقدامات قبل از جراحی بالون معده در اصفهان

افرادی که تصمیم نهایی در مورد انجام جراحی بالون معده را به منظور کاهش وزن خود گرفتند با انجام آزمایشات و همچنین معاینات لازم نظیر :

1) انجام آزمایش خون کنترلی قبل از عمل چاقی 2) تست بارداری 3) نوار قلب 4) تست ریه 5) آندوسکوپی 6) رادیوگرافی قفسه سینه 7) انجام مشاوره روانشناسی را به منظور آمادگی انجام جراحی ، کلیه ی موارد ذکر شده از اقدامات اولیه قبل از انجام جراحی بالون معده است که جراح متخصص برای ارزیابی و بررسی های دقیق تر برای بیماران این دستورالعمل ها را تجویز می نمایند تا از این طریق می توانند تشخیص دهند بیمار صلاحدید انجام جراحی بالون معده را دارد یا خیر.

اقدامات قبل از جراحی بالون معده در اصفهان
اقدامات قبل از جراحی بالون معده در اصفهان

بعد از اینکه تمامی این مراحل توسط تیم درمانی صورت گرفت بیمار را برای انجام روز جراحی آماده می نمایند که قبل از انجام عمل بیماران با 1) محدودیت های غذایی 2) حذف بعضی از داروها با تشخیص جراح متخصص همراه می شوند تا با انجام این جراحی بیمار به مشکل خاصی برنخورند. آزمایشات قبل از انجام جراحی بالون معده شامل :

آزمایشات خون

1)نمایش گلبول های خون 2) قند خون 3) تست انگل 4) سدیم و پتاسیم خون 5) کراتینین سرم 6) تست های انعقادی 7) آلبومین 8) کلسترول و تری گلیسیرید خون هستند.

تست قلب و عروق

1) نوار قلب 2) عکس رادیو گرافی از قفسه سینه 3) انجام تست ریه در بیماران مبتلا به بیماری ریوی

4) سونوگرافی از شکم

تست روانشناسی

1) آندوسکوپی مری  2) آندوسکوپی معده 3) بررسی میکروب H پیلوری

جراح متخصص متبحر و با تجربه قبل از انجام این جراحی لاغری برای بیماران تمامی موارد ذکر شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و بیماران را برای انجام بالون معده در اصفهان آماده می سازند. ( بهتر است بدانید که انجام تمامی مراحل برروی هزینه ی جراحی بالون معده نیز تاثیرگذار است).

تست روانشناسی
تست روانشناسی

مراحل گذاشتن بالون در معده

جراحان متخصص بعد از اینکه تمامی آزمایشات و تست های مورد نیاز را بر روی بیماران انجام دادن ابتدا از بالنی که هوای داخل آن بطور کامل خارج شده است از بخش دهان و مری وارد معده ی بیمار می نمایند.

جراح برای انجام این جراحی از لوله های باریک که دارای انعطاف پذیری بالای هستند و برروی آنها از یک لامپ و همچنین دوربین که روی یک سر دیگر آن قرار دارد که به اصطلاح آندوسکوپ می نماند استفاده می نمایند.

این عمل شاید برای بیماران کمی سخت و ناخوشایند باشد اما در مجموع بدون درد است و مدت زمان این جراحی پانزده دقیقه است که از مزیت های این جراحی چاقی را میتوان به این مورد اشاره کرد که بیماران بعد از انجام جراحی می توانند به منزل بروند.

مراحل گذاشتن بالون در معده
مراحل گذاشتن بالون در معده

شیوه ی قرار گذاری بالون در معده به این صورت است که :

  •   کادر درمانی برای انجام این شیوه ی جراحی ابتدا بیمار را به شکل خوابیده به سمت پشت قرار می دهند.
  •   متخصص بیهوشی به منظور آماده کردن بیمار برای انجام جراحی بالون معده در اصفهان از داروهای بیهوشی و یا بی حسی موضعی را به بیمار تزریق می نمایند و علاوه بر این قلب و همچنین ریه بیماران را با دستگاه به دلیل بهبود وضعیت جسمی بیماران کنترل می نمایند( این جراحی نیازی به بیهوشی عمومی نیست).
  •   جراح متخصص با استفاده از روش آندوسکوپی بالون روی هم قرار گرفته را از طریق لوله های آندوسکوپ به داخل معده بیماران وارد می کنند.
  •   از طریق لوله های متصل شده به بالون تقریباً مقدار چهارصد تا هفتصد سی سی و یا به طور متوسط پانصد سی سی از سرم نرمال سالین و همچنین به میزان ده سی سی ماده ی رنگی متیلن بلو به داخل بالون تزریق می نمایند تا بالون بزرگ و حجیم شود.
  •   سپس لوله ی که به بالون اتصال دارد را بیرون آورده تا بالون در داخل معده ی بیماران قرار بگیرد.
  •   برای اطمینان بیشتر از روند جراحی با استفاده از آندوسکوپ محل قرارگیری بالون در داخل معده را دوباره مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند.
  •   مرحله ی پایانی جراحی را میتوان به این مورد اشاره کرد که دو ساعت بعد از عمل بیمار با دستورالعمل های غذایی که جراح متخصص برای بیماران تجویز کرده است می توانند از بیمارستان ترخیص شوند.

تمامی موارد ذکر شده از مراحل نحوه ی قرار گیری بالون در معده است که جراحان متخصص به منظور کاهش وزن در بیماران و همچنین جلوگیری از روند بیماری های متعدد در بیماران این جراحی را انجام می دهند.

شیوه ی قرار گذاری بالون در معده به این صورت است که :
شیوه ی قرار گذاری بالون در معده به این صورت است که :

نکته در مورد بالون معده

بهتر است بدانید که بعد از شش ماه جراحان متخصص اقدام به تخلیه ی بالون از معده فرد بیمار می نمایند زیرا بعد از این مدت بالون گذاشته شده خراب و یا اینکه سوراخ می گردد.

بطور کلی میانگین افرادی که این شیوه ی جراحی را برای کاهش وزن خود انتخاب کرده اند بعد از مدتی بین بیست تا سی درصد از حجم وزن اضافی خود را از دست میدهند البته نکته ی حائز اهمیت این است که کاهش وزن برای هر بیمار با شرایط فعلی و وضعیت جسمی آنها متغیر است.

مزیت های جراحی بالون معده در اصفهان

این جراحی معده که به منظور کاهش وزن برای بیمارانی که شاخص توده ی بدنی آنها بین ده تا سی کیلوگرم است انجام می گیرد که دارای مزیت های متعددی است که شامل :

یکی از مزیت های مهم و اصلی بالون معده را میتوان به جلوگیری از جراحی و همچنین خطرات احتمالی که ممکن است در حین جراحی برای بیماران ایجاد شود اشاره کرد.

مدت زمان این جراحی پانزده دقیقه است که متخصص بیهوشی با استفاده از یک آرام بخش ضعیف و یا بی حسی موضعی برای بیماران انجام جراحی را برای جراح متخصص آسانتر می کنند.

یکی دیگر از مزیت های این جراحی را میتوان به این مورد اشاره کرد که این عمل چاقی نسبت به سایر جراحی های دیگر به مدت زمان کمتری به بستری بیمار در بیمارستان نیاز دارد و معمولاً بعد از دوساعت بعد از انجام جراحی بیمار از بیمارستان با اجازه ی جراح متخصص ترخیص می شود.

مزیت های جراحی بالون معده در اصفهان
مزیت های جراحی بالون معده در اصفهان

مقرون به صرفه تر بودن

از مزیت های اصلی این جراحی میتوان به مقرون به صرفه تر بودن جراحی نسبت به سایر عمل های چاقی اشاره کرد.

انجام جراحی بالون معده به صورت یک جراحی موقتی محسوب می شود که سبب شده بیماران هر زمان که به وزن ایده آل رسیدند این کیسه سیلیکونی را از معده به روش آندوسکوپی از معده ی بیمار خارج نمایند.

بیمارانی که به دلیل اضافه وزن بالا قادر به انجام فعالیت های روزانه ی خود نیستند می توانند با انجام جراحی بالون معده حدود بیست تا سی درصد از وزن خود را کم نمایند که این کاهش وزن برای هر بیمار نسبت به شرایط جسمی بدن نیز متغیر بوده است.

تمامی موارد ذکر شده از مزیت های جراحی بالون معده در اصفهان است که توسط جراحان متخصص برای کاهش وزن بیماران و جلوگیری از انواع بیماری های متعدد انجام می گیرد.

مقرون به صرفه تر بودن
مقرون به صرفه تر بودن

مراقبت ها بعد از عمل بالون گذاری معده

بهتر است بدانید که بعد از قرار دادن بالون در معده توسط جراحان متخصص برای مراقبت های بیشتر باید به صورت مرتب به پزشک متخصص مراجعه نمایید

زیرا کم کردن وزن به وسیله ی جراحی بالون معده در اصفهان دارای نکاتی است که ممکن است هر بیمار بعد از جراحی از آنها آگاهی کامل نداشته باشد که با انجام مراجعات مکرر به جراح متخصص و پیروی از دستورالعمل های گوارشی بیماران می توانند به یک نتیجه ی مطلوب و اثر گذاری بعد از جراحی بالون معده بدست آورند. نکاتی که این بیماران باید بعد از جراحی به آن توجه داشته باشند شامل :

وضعیت مناسب در زمان خواب و استراحت بیماران

جراح متخصص به بیمارانی که عمل بالون معده را انجام داده اند چند توصیه را برای وضعیت مطلوب تر بعد از جراحی به بیماران متذکر می شوند که یکی از این موارد را میتوان به :

1)    این بیماران بهتر است که در زمان خواب به سمت شانه چپ بخوابند و به ترتیب :1) از خوابیدن به صورت طاق باز نیز خودداری نمایند 2) از خوابیدن بر روی شانه راست نیز بپرهیزند 3) از خوابیدن به صورت دمر هم نیز خودداری نماید.

2)    زمان استراحت بر روی شانه ی سمت چپ بیماران باید سر خود را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهند تا از این طریق احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

این دو توصیه ی مهم را جراح متخصص برای زمان استراحت و خواب بیماران متذکر می شوند تا بیماران از این طریق احساس راحتی بیشتری نیز داشته باشند.

وضعیت مناسب در زمان خواب و استراحت بیماران
وضعیت مناسب در زمان خواب و استراحت بیماران

شیوه ی تغذیه

جراحان متخصص با تجربه و متبحر به بیمارانی که جراحی بالون معده در اصفهان را به منظور کاهش وزن خود انجام داده اند به منظور پیروی از یک برنامه ی غذایی مناسب چند توصیه را به بیماران متذکر می شوند که شامل :

اولین توصیه ی جراح متخصص برای این گروه از بیماران دارند این است که در ماه های نخست بعد از جراحی از خوردن غذاهای سنگین که دارای حجم زیادی هستند بپرهیزند و بهتر است که از مواد غذایی سبک مانند سوپ و یا مواد غذایی پوره شده نیز استفاده نمایند.

شیوه ی تغذیه
شیوه ی تغذیه

بیماران باید مواد غذایی را به آرامی میل نمایند و همچنین در زمان مصرف مواد غذایی که جامد هستند بهتر است که از لقمه های بسیار کوچک و یا اینکه لقمه ی غذایی خود را بطور کامل بجوند زیرا این امر بسیار ضروری و مهم برای بیماران است.

این گروه از بیماران بهتر است که در زمان صرف مواد غذایی از خوردن مایعات به همراه غذا بپرهیزند زیرا بر روی معده ی جدید این بیماران که دارای بالون است فشار زیادی متحمل می شود.

بهتر است که بیماران در طی روز از ده لیوان آب استفاده نمایند و نکته ی مهم این است که یک ساعت قبل از خوردن غذا و همچنین یک ساعت بعد از صرف غذا از خوردن نوشیدنی ها بپرهیزید.

جراح متخصص به این گروه از بیماران که به منظور کاهش وزن از این جراحی معده استفاده کرده اند توصیه می نمایند که از خوردن مایعات گازدار نیز بپرهیزند.

این گروه از بیماران باید از خوردن نوشیدنی های نظیر:

1) مشروبات الکلی 2) قهوه 3) نوشیدنی های شکلاتی 4) آبمیوه صنعتی 5) نوشابه های گازدار 6) نوشابه های رژیمی نیز بپرهیزند.

بهتر است بیش از سه وعده ی اصلی مواد غذایی مصرف نکنید و از خوردن میان وعده در بین وعده های اصلی نیز بپرهیزند.

بهتر است که از مواد پروتئینی مانند : 1) گوشت 2) ماهی 3) مرغ بدون استخوان نیز استفاده نمایند.

یکی از نکات مهمی که جراح متخصص به این گروه از بیماران توصیه می نمایند مصرف سبزیجات و همچنین میوه جات در تمام وعده های غذایی است البته مصرف این خوراکی ها بهتر است که بر مبنای فصول سال باشد زیرا باید بیماران از میوه ها و سبزی های متنوعی برای رسید ویتامین های لازم به بدن استفاده کنند.

بهتر است که بعد از خوردن مواد غذایی به هیچ وجه بیماران دراز نکشند.

این گروه از بیماران باید از خوردن غذاهای چرب نظیر:

1) ماکارونی 2) پیتزا 3) سوسیس 4) کالباس 5) شیرینی جات به خصوص شیرینی های خامه ای 6) شکلات 7) بستنی8) گوشت های پرچرب) سس مایونز ، جداً خودداری نمایند.

بهتر است که از شیرین کننده های رژیمی مانند کاندرل برای شیرین کردن مایعات استفاده نمایند زیرا این قند طبیعی بوده است و از اضافه وزن افراد نیز جلوگیری می نماید.

این گروه از بیماران باید از گوشت سفید سینه مرغ و همچنین ماهی فیله شده به صورت آب پز استفاده نمایند.

بهترین لبنیاتی که بیماران بعد از جراحی می توانند استفاده نمایند استفاده از لبنیات کم چرب است.

این گروه از بیماران برای جلوگیری از اضافه وزن مجدد بهتر است که از نان های سبوس دار رژیمی نیز استفاده نمایند.

بهتر است که میوه های طبیعی را جایگزین آبمیوه های صنعتی نمایند.

جراح متخصص برای این گروه از بیماران قرص مولتی ویتامین را تجویز می نماید

جراح متخصص برای این گروه از بیماران قرص مولتی ویتامین را تجویز می نماید که باید به صورت مرتب روزی دو بار آنها را استفاده نمایند زیرا استفاده از این مکمل ها برای آنها امری ضروری و مهم است.

تمامی موارد ذکر شده از دستورالعمل های است که بیماران باید بعد از جراحی بالون معده در اصفهان از آنها پیروی نمایند تا در یک بازه ی زمانی کوتاه با توجه به بالون قرار گذاشته شده در معده به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

طبق آمار بدست آمده بیمارانی که از تمامی نکات پیروی می نمایند بین پانزده تا بیست و پنج کیلوگرم وزن کم می کنند و به وزن ایده آل و مناسب خود که سالها آرزو داشته می رسند.

نکته در مورد بالون معده

طبق تحقیقات بدست آمده بر روی بیمارانی که از این شیوه ی جراحی استفاده کرده اند به این نتیجه رسیده اند که این جراحی برای لاغری افراد تاثیر بسزایی ندارد بلکه بیماران باید تمامی دستورالعمل های پزشکی را که جراح متخصص به بیماران توصیه کرده اند را پیروی نمایند.

تنها اثرگذاری بالون این است که حجم معده را به شدت کاهش می دهد و در صورت رعایت نکردن توصیه های پزشکی بالون به صورت یک جسم خارجی در یک گوشه از معده قرار می گیرد و دیگر تاثیری بر روی کاهش وزن بیماران نخواهد داشت.

افرادی که کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بالون معده نیستند

بهتر است بدانید که افرادی که دارای اضافه وزن بسیار شدیدی هستند یا به عبارتی شاخص توده ی بدنی آنها بالای پنجاه کیلوگرم است نمی توانند از این جراحی برای کاهش وزن خود استفاده نمایند زیرا این جراحی موقتی بوده و سبب اضافه وزن مجدد این بیماران نیز می گردد.

بطور کلی بیمارانی که نباید این جراحی را برای کاهش وزن خود انجام دهند عبارتند از :

1)    افرادی که الکل و یا داروهای اعتیاد آور را به صورت مکرر استفاده می نمایند نمی توانند از این جراحی برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

2)    بیمارانی که به زخم معده و یا اثنی عشر و همچنین بیماری التهاب روده مبتلا هستند انجام این جراحی برای آنها گزینه ی مناسبی نیست.

3)    افرادی که برای مدت طولانی از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین استفاده می نمایند نیز نمی توانند این جراحی را برای کاهش وزن خود استفاده نمایند.

4)     بیمارانی که به سیروز کبدی مبتلا هستند که این بیماری بر اثر اضافه وزن بالا در آنها ایجاد شده است نمی توانند برای کاهش وزن خود از این جراحی لاغری استفاده نمایند.

5)    گروهی از بیمارانی که به نارسایی مزمن کلیوی مبتلا هستند نیز اجازه ی انجام این جراحی چاقی را نیز ندارند.

6)    بانوانی که حامله هستند نمی توانند برای کاهش وزن خود از این شیوه ی درمانی استفاده نمایند.

7)    یکی دیگر از افرادی که نمی توانند از این جراحی استفاده نمایند را میتوان به بیمارانی اشاره کرد که در گذشته از جراحی معده برای درمان کاهش وزن و یا جلوگیری از بیماری های مرتبط با اضافه وزن استفاده کرده اند.

کلیه ی موارد ذکر شده از بیمارانی هستند که نمی توانند به منظور کاهش وزن از جراحی بالون معده در اصفهان استفاده نمایند.

بطور کلی بیمارانی که نباید این جراحی را برای کاهش وزن خود انجام دهند عبارتند از :
بطور کلی بیمارانی که نباید این جراحی را برای کاهش وزن خود انجام دهند عبارتند از :

عوامل تاثیرگذار در هزینه بالون معده در اصفهان

این جراحی هم نیز مانند سایر جراحی های چاقی به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از :

یکی از عوامل موثر در هزینه ی جراحی بالون معده را میتوان به دستمزد جراح متخصص اشاره کرد که هر چه پزشک در این زمینه تجربه و مهارت کافی را بدست آورده باشد و تخصص کامل تری داشته باشد بر هزینه ی جراحی معده نیز تاثیر می گذارد.

متخصص بیهوشی که در اتاق عمل برای بیهوش کردن بیمار اقدامات اولیه را انجام می دهد یکی دیگر از عواملی است که بر هزینه ی جراحی بالون معده نیز تاثیر می گذارد.

علاوه بر موارد ذکر شده هزینه ی بیمارستان یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر هزینه ی بالون معده است.

انجام تمامی آزمایشات و سونوگرافی های قبل از انجام جراحی بالون معده یکی دیگر از عواملی است که بر روی هزینه ی جراحی تاثیرگذار است.

لطفا از پست هزینه عمل جراحی چاقی دیدن کنید.

مراجعات مکرر بیمار بعد از انجام جراحی بالون معده که باید بصورت منظم صورت بگیرد

مراجعات مکرر بیمار بعد از انجام جراحی بالون معده که باید بصورت منظم صورت بگیرد یکی دیگر از عواملی است که به مرور برروی هزینه ی جراحی بالون نیز اثر می گذارد.

مراجعه به پزشک متخصص تغذیه ی به منظور پیروی از یک برنامه ی غذایی مناسب که در طول مدتی که بالون در معده ی بیمار قرار گرفته است یکی دیگر از هزینه های است که بر روی قیمت تمام شده ی جراحی بالون معده نیز تاثیرگذار است.

انجام جراحی معده در بیمارستان های مدرن و پیشرفته که نسبت به بیمارستانهای عمومی نیز از نظر هزینه به مراتب بیشتر بوده است که بر روی قیمت تمام شده ی جراحی بالون معده نیز اثرگذار است.

انجام سونوگرافی ها منظم بعد از جراحی به منظور قرار گیری منظم بالون در معده یکی دیگر از عواملی است که بر روی هزینه ی تمام شده ی جراحی بالون معده نیز تاثیرگذار است.

تمامی موارد ذکر شده از عواملی هستند که بر روی قیمت تمام شده ی جراحی بالون معده تاثیرگذار است.

مراجعات مکرر بیمار بعد از انجام جراحی بالون معده که باید بصورت منظم صورت بگیرد
مراجعات مکرر بیمار بعد از انجام جراحی بالون معده که باید بصورت منظم صورت بگیرد

ویژگی های یک پزشک متخصص خوب

از مهمترین و اصلی ترین دلایلی که میتوان به پزشک متخصص اعتماد کرد را میتوان به قابلیت ها و همچنین توانایی پزشک متخصص اشاره کرد اما نکته ی مهمی که بیمار در زمان مراجعه به جراح متخصص نیاز دارد تجربه و همچنین مهارت های است که پزشک متخصص در این زمینه بدست آورده است.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در تمام زمینه های به خصوص در حیطه ی علم پزشکی سبب شده که مراقبت های فردی بیماران بیشتر تحت الشعاع قرار بگیرد تا از این طریق بیماران در کوتاهترین زمان به بهبودی کامل دست پیدا کنند.

در مجموع ارتباط بین پزشک متخصص و همچنین بیمارانی که به آن مراجعه می نمایند دارای دو بٌعد 1) ابزاری 2) بیانی است. در بٌعد ابزاری باید پزشک متخصص کلیه ی مهارت های پزشکی را در زمینه های 1) روش های درمانی 2) انجام تست تشخیصی 3) معاینات کامل بدنی بیماران را بطور کامل کسب کرده باشد

و همچنین از نظر بٌعد بیانی هم نیز مستلزم هنر طبابت پزشک متخصص است که بتواند به صورت یک ارتباط صمیمانه و همچنین گرمی که با بیمار برقرار می نماید اعتماد و اطمینان بیماران را به نسبت خود جلب نمایند تا از این طریق بیمار بتواند بطور کامل در مورد بیماری خود شرح کاملی به پزشک متخصص ارائه دهد.

شیوه های ارتباط پزشک با بیمار

مدل فعال- نافعال

بعضی از افراد براین باورندکه تمایز قدرت بین پزشک متخصص و همچنین بیمار برای اثر گذاری دوره ی درمانی امری الزامی است که در این صورت بیمار در مورد نوع بیماری خود اطلاعاتی را بدست می آورد که از پزشک متخصص خود کمک و یاری طلب می نماید و سپس پزشک متخصص خوب توصیه های پزشکی لازم را به بیمار خود ارائه می دهد که بیماران باید از آنها پیروی نمایند که این مدل از شیوه ی ارتباطی برای فوریت های پزشکی مناسب است.

مدل هدایت – همکاری

یکی از ویژگی های پزشک متخصص خوب را میتوان به این مورد اشاره کرد که از معمول ترین شیوه های درمانی است به این صورت که پزشک متخصص خوب راههای درمانی را به بیماران توصیه کرده و بیمار برای بهبود وضعیت جسمی خود دستورالعمل های پزشکی را که پزشک توصیه کرده است را پیروی می نمایند.

مدل هدایت – همکاری
مدل هدایت – همکاری

مدل مشارکت دو طرفه

در این شیوه ی ارتباطی بین پزشک و بیمار به این صورت است که هر دو طرف مسئولیت تصمیم گیری و همچنین استفاده از یک برنامه ریزی صحیح و مناسب را برای بهترین دوره ی درمانی بر عهده دارند که بیشتر در این شیوه ی ارتباطی دو طرفه جراح متخصص در مورد چاقی مفرط و اضافه وزن بیمار بهترین شیوه ی جراحی چاقی را به بیماران توصیه می نمایند البته در این مشارکت هر دو طرف به نظرات یکدیگر احترام می گذارند.

پیشنهاد می کنیم از پست جراح لاغری در قم دیدن کنید.

ویژگی های اخلاقی پزشک متخصص خوب

پزشک متخصصی خوب و متعهد است که از نظر اصول اخلاقی پزشکی به هیچ وجه صدمه ی عمدی به بیمار در صورت یک اشتباه غلط و یا اینکه غفلت کاری بر روی بیمار انجام دهد. پزشک متعهد باید بهترین شیوه ی درمانی را به منظور کاهش احتمال آسیب رسانی به بیمار را سرلوحه ی کار خود قرار دهد.

یکی دیگر از ویژگی های اخلاقی پزشک متخصص را می توان به عدالت اشاره کرد که در حیطه ی پزشکی بعضی از متخصصین هستند که به این موضوع از نظر منبع درآمدی آن نگاه می کنند و بعضی از متخصص دیگر به صورت منصفانه به بیماران خود خدمت رسانی می نمایند

که پزشکان متخصص باید به این نکته توجه نمایند که تمامی بیماران با یکدیگر در یک راستا هستند و باید مراحل درمانی بصورت یکسان صورت بگیرد و بین آنها تفاوتی را قائل نشوند که این مورد هم نیز از ویژگی های یک پزشک متخصص خوب است. علاوه بر موارد ذکر شده از ویژگی های متخصص خوب را میتوان به :

1)دانش 2) آگاهی کافی و به روز 3) مهارت کافی در زمینه ی تشخیص بیماری 4) آگاهی کامل در مورد بکارگیری از شیوه های درمانی موثر اشاره کرد که از ویژگی های مهم و اصلی که پزشک متخصص خوب و ماهر است. یکی از نکات مهم و حائز اهمیت ویژگی های پزشک متبحر را به علاقمندی به بشریت می توان اشاره کرد که سرلوحه ی کار خود قرار داده اند.

ویژگی های اخلاقی پزشک متخصص خوب
ویژگی های اخلاقی پزشک متخصص خوب

اثرگذاری بالون معده برای کاهش وزن

همانطور که توضیح دادم بالنی که جراحان متخصص برای معده ی بیماران بکار می برند به شکل یک کیسه که شباهت زیادی به بادکنک های سیلیکونی دارد که داخل آن حاوی مقادیر از 1) محلول نمکین 2) سالین موجود است. بالون قرار گرفته در معده ی بیماران به این ترتیب به کاهش وزن بیماران کمک می کند که عبارتند از :

بیمارانی که از این شیوه ی جراحی لاغری استفاده کرده اند مانند گذشته دیگر قادر به مصرف بخش زیادی از مواد غذایی نیستند و بعد از جراحی میزان این مواد غذایی تا حد زیادی کاهش می یابد.

بیماران بعد از انجام جراحی بالون معده در اصفهان با خوردن مقدار کمی مواد غذایی احساس سیری سریع تری را نسبت به گذشته می نمایند.

یکی دیگر از اثرگذاری جراحی بالون معده برای کاهش وزن را می توان به کندتر کردن فرآیند خالی شدن معده ی بیماران اشاره کرد.

بالون قرار گذاشته شده در معده ی بیمارانی که به عارضه ی چاقی مفرط مبتلا هستند سبب ایجاد تغییر در میزان هورمون های کنترل اشتها در بیماران نیز می توان اشاره کرد.

کلیه ی موارد ذکر شده از تاثیرگذاری بالون معده برای کاهش وزن بیماران است که از این طریق با پیروی از رژیم غذایی مناسب و همچنین انجام فعالیت های ورزشی بیماران در یک بازه ی زمانی کوتاه به وزن ایده آل و مناسبی دست پیدا می کنند. بیمارانی که در بخش داخلی معده از بالون استفاده کرده اند برای بررسی و ارزیابی بیشتر وضعیت قرارگیری بالون و همچنین نحوه ی صحیح مصرف مواد غذایی باید حداقل ماهی یکبار به منظور مراقبت های بیشتر به جراح متخصص مراجعه نمایند.

نکته در مورد سن و انگیزه جراحی

طبق تحقیقات انجام شده این جراحی به سن خاصی اختصاص نداشته و افراد در هر گروه سنی که باشند و از چاقی مفرط رنج ببرند با تشخیص جراح متخصص می توانند این جراحی را برای درمان خود انجام دهند. در این جراحی همکاری بیمار با انجام جراحی امری ضروری و مهم است.

در صورتیکه فرد بیمار از جراحی بالون معده در اصفهان استفاده کرده باشد و از دستورالعمل های تغذیه ی که پزشک برای چی تجویز کرده است پیروی نماید و به پرخوری خود ادامه دهد به معده ی بیمار فشار زیادی وارد شده و وی با درد معده ی شدیدی همراه می شود.

این جراحی بیشتر برای افرادی مناسب است که دارای اراده ی قوی و همچنین انگیزه ی کافی از انجام این جراحی برای رسیدن به وزن ایده آل و مناسب دارند.

برداشتن بالون از معده

جراحان متخصص قبل از اینکه بالون معده را از بدن بیماران خارج نمایند آن را بطور کامل خالی می نمایند و بعد با کمک یک لوله ی آندوسکوپی که از راه دهان و مری وارد دهان بیمار کردند از همان مسیر هم این بالون را بیرون می آورند. نکته ی مهم این است که زمانی که جراح متخصص اقدام به بیرون آوردن این کیسه سیلیکونی از معده ی بیماران می نماید معده ی بیمار مجدداً به همان شکل و همچنین اندازه ی قبلی خود برمی گردد.

به دلیل اینکه این شیوه ی جراحی ماندگار نیست و امری موقتی است پیروی از یک شیوه ی صحیح رژیم غذایی و همچنین تغییر در عادات غذایی برای بیمارانی که دارای اضافه وزن زیادی هستند امری مهم و ضروری است زیرا به محض اینکه این کیسه ی سیلیکونی را از معده ی بیمار خارج می نمایند بخش اعظمی از معده ی بیمار خالی می گردد و فرد می توانند مانند گذشته مواد غذایی بیشتری را مصرف نماید

به همین دلیل است که جراحان متخصص به بیمارانی که با عارضه ی چاقی همراه هستند توصیه می کنند که حتماً از یک برنامه ی غذایی مناسب و کم کالری و همچنین فعالیت های ورزشی روزانه به منظور داشتن یک وزن مناسب و ایده آل استفاده نمایند و آنها را سرلوحه ی کار خود قرار دهند.

برداشتن بالون از معده
برداشتن بالون از معده

نکته در مورد شل شدگی پوست

بهتر است بدانید بیمارانی که به منظور کاهش وزن خود از جراحی بالون معده استفاده کرده اند به دلیل این که کاهش وزن در این گروه از بیماران به شکل تدریجی صورت می گیرد و به دلیل خاصیت منعطف پذیری پوست سبب شده که پوست بدن بیماران حالت طبیعی خود را حفظ کرده و تغییر چندانی نکند.

افتادگی و شل شدگی شکم امری اجتناب ناپذیر است به طوری که در تمامی شیوه های لاغری و کاهش وزن ممکن است که افراد با این عارضه همراه شوند که امری طبیعی است.

سوالات رایج

یکی از سوالات رایج در بین بیماران را می توان به این مورد اشاره کرد که آیا انجام بالون معده سبب گشاد شدن تدریجی معده در بیماران می شود؟

استفاده از بالون معده به عنوان بهترین انتخاب به منظور شیوه ی صحیح فرد در تغییر عادات غذایی است که می توانند با استفاده از این روش به کاهش حجم معده کمک بسزایی نمایند و به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

گروهی از بیماران هستند که به توصیه های که جراح متخصص برای کاهش وزن بیماران توصیه کرده اند توجه زیادی نکرده و بر این باورند که با خوردن مواد غذایی زیادی و قرارگیری بالون دیگر چاق نمی شوند

بلکه این طرز فکر کاملاً اشتباه بوده و سبب اضافه وزن مجدد بیماران می گردد. این امر سبب شده که بیماران بعد از خوردن این حجم از مواد غذایی بلافاصله دچار 1) تهوع 2) سنگینی 3) استفراغ شوند و تمامی مواد غذایی را بالا آورند این بیماران به دلیل بالا آوردن مواد غذایی با کاهش وزن همراه هستند

زیرا به دلیل بالون قرار گرفته شده در معده این امر صورت می گیرد بعد از اینکه مدت قرار گیری بالون به اتمام رسید و بالون را از معده جراح متخصص به روش آندوسکوپی بیرون آورد این بیماران دیگر قادر به بالا آوردن نبوده و این امر سبب چاقی فرد می شود این افراد خود به دلیل رعایت نکردن نکات مواد غذایی سبب گشاد شدن معده می شوند که این امر علاوه بر اضافه وزن به مشکلات دیگری نظیر درد و ناراحتی معده نیز می افزاید.

توصیه های که جراحان متخصص به بیمارانی که مایل به انجام جراحی معده هستند را ذکر کنید؟

جراحان متخصص به بیمارانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و متقاضی انجام جراحی های چاقی هستند چند نکته را متذکر می شوند که شامل :

–  یکی از توصیه های که متخصصین تغذیه به این بیماران توصیه می کنند بکارگیری از 1) ساده ترین 2) کم عارضه ترین و همچنین موثرترین شیوه ی درمانی برای کاهش وزن با توجه به وضعیت جسمی افراد است.

–  یکی از نکات مهم این است که در طول دوره ی درمان خود بین بیمار و پزشک یک ارتباط صمیمانه دوطرفه و نزدیکی ایجاد شود.

–  بهتر است که بیماران برای کاهش وزن خود تحقیقات لازم را انجام داده و برمبنای وضعیت جسمی و شرایط بدنی خود بهترین و مناسب ترین شیوه ی جراحی را برای رسیدن به کاهش وزن خود را انتخاب نمایند.

یکی از سوالات دیگر که در بین بیماران بسیار شایع است این است که آیا بالون گذاری معده یک شیوه جراحی قدیمی در جهان است یا خیر؟

این جراحی لاغری در اوایل دهه ی هشتاد میلادی در تمامی نقاط دنیا ( به غیر از ایالات متحده امریکا) برای افرادی که دارای اضافه وزن بالای بوند انجام شد و با رعایت توصیه های درمانی بیماران توانستند به وزن مناسب خود برسند سپس از جولای دوهزار و پانزده میلادی بعد از اینکه جراحان متخصص برای این عمل لاغری تحقیقات گسترده ای را انجام دادند و توانستند تاییدیه سازمان بهداشت جهانی ( FDA) را برای انجام این جراحی به خود اختصاص دهند.

با کسب این موفقیت ها در مراحل انجام جراحی کشور امریکا توانست برای کاهش وزن بر روی بیمارانی که دارای اضافه وزن بالای هستند از این شیوه ی جراحی معتبر و مورد تایید استفاده نمایند و این جراحی لاغری را به عنوان یک عمل پیشرفته و مدرن نیز تلقی نمایند.

نتیجه گیری

امروزه افراد با رعایت نکردن برنامه ی غذایی مناسب و همچنین مصرف بیش از حد کالری ها و مواد غذایی چرب به تدریج دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط شده اند که جراحان متخصص برای کاهش وزن این بیماران استفاده از جراحی بالون معده در اصفهان را توصیه می نمایند.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

بیماران با انجام این جراحی و پیروی از یک برنامه ی غذایی مناسب و همچنین انجام فعالیت های منظم می توانند در یک بازه ی زمانی کوتاه به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید