باد گلو بعد از اسلیو

در این مقاله به بررسی موضوع باد گلو بعد از اسلیو خواهیم پرداخت.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

امروزه مبحث چاقی و اضافه وزن از دغدغه های مهم بسیاری از افراد می باشد. زیرا همه ما انسان ها در معرض اضافه وزن و چاقی مفرط می باشیم.

دلایلی مانند سبک زندگی نادرست، استفاده از غذاهای ناسالم، کم تحرکی و عدم ورزش، استرس و اضطراب و عوامل دیگر باعث خواهد شد که بسیاری از افراد در معرض چاقی و اضافه وزن قرار گیرد.

جهت انجام عمل اسلیو معده این صفحه را مشاهده نمایید.

باد گلو بعد از اسلیو
باد گلو بعد از اسلیو

چاقی مفرط و اضافه وزن باعث بروز مشکلات و بیماری های متعددی نیز خواهد شد که از جمله این بیماری ها می توان به بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، مشکلات فشار خون، دیابت نوع 2 و … اشاره کرد. به همین دلیل چنین افرادی در تلاش هستند که بتوانند از روش های مختلفی برای درمان بیماری چاقی خود نیز استفاده کنند.

دلیل باد گلو بعد از اسلیو

بعد از جراحی اسلیو معده گاهی اوقات، دستگاه مری که غذا از دهان به سمت معده می برد، موجب انتقال برعکس باد از سمت معده به دهان می شود که باد گلو را ایجاد می کند.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

جراحی چاقی چیست؟

مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟

جراحی اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

آماده شدن برای عمل اسلیو به چه صورت است؟

دوره نقاهت بعد از عمل اسلیو چیست؟

بعد از انجام این جراحی، چه میزان وزن کم خواهم کرد؟

باد گلو بعد از اسلیو چیست؟

نفخ و باد گلو چیست؟

باد گلو بعد از اسلیو چه موقع خوب می شود؟

یکی از بهترین و کم عارضه ترین روش های درمان چاقی مفرط و اضافه وزن، جراحی چاقی می باشد.

جراحی چاقی یکی از جدیدترین روش های درمان بیماری چاقی می باشد و می تواند از بروز مشکلات بسیاری نیز جلوگیری نماید. جراحی چاقی به دلیل کم عارضه بودن آن، امروزه مورد استفاده عموم قرار گرفته است و بسیاری از پزشکان، چنین روش درمانی را برای افراد توصیه می نمایند.

البته ناگفته نماند که جراحی چاقی به مانند دیگر جراحی ها، ممکن است دوران نقاهت و عوارضی نیز داشته باشد که البته بسیار اندک و گذرا می باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به طور دقیق و مفصل به بررسی جراحی چاقی و روش های جراحی چاقی از جمله عمل اسلیو معده بپردازیم و در نهایت به بررسی یکی از مشکلات طبیعی و زودگذر جراحی اسلیو یعنی باد گلو بعد اسلیو بپردازیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجام جراحی چاقی و درمان اضافه وزن خود به یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی چاقی به خصوص اسلیو معده می باشند.

جراحی چاقی

قبل از بررسی موضوع اصلی مقاله و جراحی اسلیو معده، در ابتدا تعریف کوتاهی از جراحی چاقی را ارائه خواهیم کرد. جراحی چاقی یا همان جراحی لاغری یکی از روش های درمانی به منظور کاهش وزن افراد می باشد.

در این روش جراحی، با استفاده از روش های جدید و نوین اقدام به تغییرات اساسی در سیستم گوارشی انسان خواهد نمود که می تواند در مسیر کاهش وزن به افراد کمک نماید.

در اصل جراحی چاقی باعث می شود که کالری دریافتی بدن به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند که این امر با کاهش میزان حجم غذای ورودی به بدن رخ خواهد داد. جراحی چاقی می تواند برای افرادی که از چاقی مفرط و شدیدی رنج می برند، بسیار مفید باشد و از این بیماری خطرناک رهایی پیدا کنند.

جراحی چاقی زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد که انواع روش های لاغری اعم از رژیم غذایی، ورزش و دیگر روش ها، جوابگوی فرد نباشد. به همین دلیل می توان با استفاده از جراحی چاقی به کاهش وزن سریع دست پیدا کرد.

جراحی چاقی باعث رسیدن فرد به وزن ایده آل خواهد شد تا اندامی دلخواه را به دست آورد. کاهش وزن و رسیدن به اندام درست و ایده آل باعث افزایش اعتماد به نفس و از بین رفتن افسردگی و مشکلات دیگری نیز خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

چاقی مفرط باعث می شود که فرد در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل و اختلال شود

چاقی مفرط باعث می شود که فرد در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل و اختلال شود و همین امر از لحاظ جسمی و روحی، آسیب بسیار جدی به فرد وارد می کند.

همچنین چاقی بیش از حد باعث بروز بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، مشکلات فشار خون، سکته مغزی و دیگر بیماری ها خواهد شد که زمینه این بیماری ها اکثرا از چاقی می باشد. جراحی چاقی باعث خواهد شد که علاوه بر رسیدن به اندام درست و وزن ایده آل، از بروز چنین بیماری هایی جلوگیری شود یا حتی منجر به درمان آن شود.

چاقی مفرط باعث می شود که فرد در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل و اختلال شود
چاقی مفرط باعث می شود که فرد در انجام فعالیت های روزمره خود دچار مشکل و اختلال شود

لازمه انجام چنین جراحی هایی، استفاده از یک پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه می باشد که می تواند باعث نتیجه بخش بودن جراحی چاقی شود.

یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می تواند اقدامات لازم برای انجام جراحی چاقی و همچنین درمان عوارض بعد از جراحی از جمله باد گلو بعد از اسلیو را برای بیماران انجام دهد.

مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد، جراحی چاقی یکی از سریع ترین و بهترین روش های درمان اضافه وزن شدید و چاقی مفرط می باشد که می تواند در طی مدت زمان کمی، به وزن دلخواه خود رسید.

بسیاری از افراد قبل از انجام جراحی چاقی، به سراغ روش های دیگری مانند رژیم غذایی یا ورزش رفته اند، اما به دلایل متعددی موفق به کاهش وزن نشده اند و بعد از مدتی از انجام چنین کارهایی ناامید شده و دست از رژیم و ورزش برداشته اند.

جراحی چاقی به چنین افرادی کمک می کند که بتوانند در طی مدت زمان بسیار کمی به وزن دلخواه خود دست پیدا کنند. همچنین در جراحی چاقی، امکان برگشت پذیری وزن بسیار کم می باشد که البته لازمه برگشت ناپذیری آن، رعایت موارد غذایی و دیگر عوامل می باشد که می توان با مشورت پزشک جراح، اقدامات لازم را انجام داد.

از جمله مزایای مهم جراحی چاقی نیز افزایش اعتماد به نفس خواهد بود. چاقی مفرط باعث از بین رفتن اندام فرد می شود و به گونه ای خواهد شد که حتی در انجام کارهای روزانه خود، دچار مشکلات شود و همین امر باعث کاهش اعتماد به نفس و ایجاد افسردگی خواهد شد.

جراحی چاقی به کمک این موضوع آمده و باعث می شود که فرد با کاهش وزن دلخواه خود، به اعتماد به نفس اولیه خود بازگردد و بتواند امور روزمره خود را بدون مشکل انجام دهد.

تناسب اندام

تناسب اندام از دیگر مزایای جراحی چاقی می باشد که ممکن است فرد در زمان چاقی با آن مشکل داشته باشد و با ورزش و رژیم غذایی به این امر مهم دست پیدا نکند. جراحی چاقی راه حلی سریع و اصولی برای رسیدن به تناسب اندام می باشد.

جراحی چاقی باعث درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی خواهد شد. با این تفاسیر می توان گفت که چاقی مفرط عوارض بیشتری نیز دارد و جراحی چاقی می تواند به منظور از بین بردن این عوارض، کمک فراوانی نماید. جراحی چاقی می تواند باعث درمان بیماری هایی مانند بیماری دیابت، بیماری های قلبی، بیماری های فشار خون، کبد چرب و … شود.

از دیگر مزایای جراحی چاقی نیز بهبود در عملکرد روابط زناشویی و روابط جنسی می باشد که امری بسیار مهم و کلیدی می باشد.

جراحی چاقی باعث بهبود در عملکرد استخوان و غضروف های بدن می شود و باعث فشار کمتر به ستون فقرات بدن خواهد شد که همین امر می تواند در بهبود حرکتی و عملکرد فرد بسیار موثر باشد.

از دیگر مزایای جراحی چاقی در مورد هزینه های جراحی می باشد

از دیگر مزایای جراحی چاقی در مورد هزینه های جراحی می باشد که در صورت رعایت اصول و قوانین مربوط به جراحی چاقی از جمله این که شاخص توده بدنی فرد بالای 40 باشد، می تواند از پوشش بیمه های درمانی استفاده کند و اقدام به جراحی چاقی نماید و هزینه های مربوط به جراحی چاقی به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع جراحی های چاقی و انجام چنین روش درمانی، نزد یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید.

حال در مقاله باد گلو بعد از اسلیو، به سراغ یکی از بهترین روش های جراحی چاقی یعنی جراحی اسلیو معده خواهیم رفت و توضیحات کاملی را در مورد آن ارائه خواهیم نمود.

از دیگر مزایای جراحی چاقی در مورد هزینه های جراحی می باشد
از دیگر مزایای جراحی چاقی در مورد هزینه های جراحی می باشد

جراحی اسلیو معده چیست؟

جراحی اسلیو معده که یکی از روش های جراحی چاقی می باشد، از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و نتیجه بخشی بسیار بالایی را دارد.

در این روش جراحی، بخش بزرگی از معده فرد برداشته خواهد شد و قسمت های باقیمانده معده نیز به هم متصل خواهد شد. شکل جدید معده به حالت موزی شکل می شود که باعث کوچکتر شدن حجم معده خواهد شد.

انجام این روش و کوچک شدن حجم معده باعث خواهد شد که میزان مصرف غذا به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند و فرد بعد از مصرف مقدار کمی از غذا، دچار احساس سیری شود و معده فرد سریعا پر شود. جراحی اسلیو معده باعث ایجاد تغییرات هورمونی می شود که می تواند در کاهش اشتها بسیار موثر باشد.

در روش جراحی اسلیو معده، امکان برگشت پذیری وجود نخواهد داشت. زیرا در این روش، بخش بزرگی از معده به طور کامل برداشته شده است و همین امر باعث عدم بازگشت وزن به حالت اولیه خواهد شد که یک مزیت عمده محسوب می شود.

در جراحی های دیگر چاقی نیز ممکن است، وزن فرد به حالت قبل بازگردد اما در این روش این گونه نخواهد بود. زیرا باعث تغییرات ساختاری در قسمت معده شده است.

جراحی بای پس معده برای افرادی که از اضافه وزن شدید رنج می برند، بسیار مناسب می باشد.

حتما مقاله اسلیو معده بهتره یا بای پس و قرص های بعد از عمل اسلیو را مطالعه کنید.

جراحی بای پس معده برای افرادی که از اضافه وزن شدید رنج می برند، بسیار مناسب می باشد. افرادی که شاخص توده بدنی آنان بالای 40 می باشد، مستعد انجام جراحی اسلیو معده خواهند بود و می توانند برای رسیدن به وزن ایده آل خود، اقدام به جراحی اسلیو معده کنند. این روش جاگزین مناسبی در مقابل روش های دیگر می باشد.

جراحی اسلیو معده با برداشتن حداقل 80 درصد حجم معده، باعث کاهش حجم مواد غذایی ورودی به بدن خواهد شد. این روش درمانی، یک روش کم تهاجمی و بدون عارضه می باشد که با استفاده از جدیدترین روش های درمانی و دستگاه های پزشکی، اقدام به جراحی فرد می نماید.

در این روش جراحی با استفاده از دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی، جراحی اسلیو صورت خواهد گرفت و بدین گونه خواهد بود که چندین برش کوچک روی شکم ایجاد می شود و لوله هایی وارد شکم بیمار خواهد شد که این لوله ها، وظیفه برش، تخلیه و ترمیم بخش های برش خورده دارد.

جراحی بای پس معده برای افرادی که از اضافه وزن شدید رنج می برند، بسیار مناسب می باشد
جراحی بای پس معده برای افرادی که از اضافه وزن شدید رنج می برند، بسیار مناسب می باشد

در این روش جراحی، بیمار کمترین عوارض و درد را نیز تجربه خواهد کرد و باعث خواهد شد که دوران نقاهت بسیار کمتری را نیز تجربه نماید. در گذشته جراحی های باز برای چنین عمل هایی انجام می شد که دارای عوارض شدیدی بود. اما در روش جدید لاپاراسکوپی، چنین عوارضی به سراغ فرد نخواهد آمد.

یکی از بهترین جراحان حوزه جراحی چاقی به روش اسلیو معده، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می تواند برای انجام چنین روش جراحی، مشاوره و راهنمایی های لازم را برای افراد انجام دهد و در مسیر درمان و طی نمودن عوارض بعد از جراحی از جمله باد گلو بعد از اسلیو، اقدامات لازم را انجام دهد.

عمل اسلیو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

همان طور که گفته شد، جراحی اسلیو معد، به افرادی که دچار چاقی شدید هستند، کمک خواهد کرد که اضافه وزن ایجاد شده در بدن خود را با سرعت بیشتری درمان نمایند و در کوتاه ترین زمان به وزن ایده آل خود برسند.

همان طور که به صورت مکرر گفته شد، چاقی دارای عوارض شدیدی می باشد که فرد را مستعد انجام جراحی اسلیو معده خواهد کرد.

افرادی که می توانند از این روش استفاده کنند و پزشک را مجاب می کند که فرد جراحی اسلیو انجام دهد، شامل موارد زیر خواهد بود:
 • افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی می باشند.
 • افرادی که دچار مشکلات فشار خون بالا می باشند.
 • افرادی که از کلسترول بالای خون رنج می برند.
 • افرادی که در هنگام خواب دچار مشکلات تنفسی هستند.
 • افرادی که مبتلا به بیماری دیابت به خصوص دیابت نوع 2 می باشند.
 • افرادی که سابقه سکته قلبی یا مغزی داشته اند.
 • افرادی که در معرض بیماری های  سرطان می باشند.
 • افرادی که دچار اختلالات ناباروری هستند.

افرادی که به هر یک از موارد بالا دچار هستند، توصیه می شود برای کاهش وزن خود از جراحی اسلیو معده استفاده نمایند. جراحی اسلیو معده زمانی انجام خواهد شد که فرد با وجود تلاش برای کاهش وزن خود از روش های دیگری مانند رژیم غذایی و ورزش نتیجه نگرفته باشند.

شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد مستعد انجام جراحی اسلیو معده است. این شرایط عبارتند از:

 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالای 40 باشد که به آن چاقی مفرط می گویند.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بین 35 تا 40 باشد و از اختلالات تنفسی در حین خواب رنج می برد، بهتر است از جراحی اسلیو معده استفاده کند تا بتواند مشکل فوق را حل نماید.
 • همچنین برای افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها ۳۰ تا ۳۴ است اما در معرض عوارض شدید ناشی از چاقی قرار دارند نیز با صلاحدید پزشکان امکان‌پذیر است.
 • افرادی که با وجود شاخص توده بدنی کم، ممکن است در معرض چاقی به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک باشد که در این صورت با تشخیص و نظر پزشک می تواند جراحی اسلیو معده انجام دهد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند تشخیص های لازم را برای انجام جراحی اسلیو معده برای بیماران انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله باد گلو بعد از اسلیو، می باشید.

شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد مستعد انجام جراحی اسلیو معده است. این شرایط عبارتند از:
شرایط دیگری نیز وجود دارد که فرد مستعد انجام جراحی اسلیو معده است. این شرایط عبارتند از:

هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟

نتیجه هر دو مورد بالا هم در نهایت کاهش وزن خواهد بود. چیزی که ما در عمل اسلیو معده به دنبالش هستیم، کاهش وزن از طریق کاهش حجم معده می باشد. یعنی کاری می کنیم که بیمار غذای کمتری دریافت کند و با خوردن مقدار کمی غذا سریع سیر شده و به صورت خودکار دیگر غذا نخورد.

به طور کلی می توان گفت که جراحی اسلیو معده دو هدف عمده را دنبال می کند که این اهداف عبارتند از:

 • کاهش حجم معده و به مراتب کاهش ورود مواد غذایی به بدن انسان
 • کاهش جذب مواد غذایی که با تغییرات هورمونی و همچنین تغییرات ورود مواد غذایی به بدن صورت می گیرد.

این دو هدف مهم باعث خواهد شد که کاهش وزنی سریع در بدن فرد به وجود آید و در طی مدت زمانی کوتاه به این امر مهم دست پیدا نماید. هدف اصلی و مهم و شعار جراحی اسلیو معده، کاهش وزن بدون عارضه می باشد که توانسته به این هدف مهم دست پیدا کند. لازمه این کار کاهش ورود مواد غذایی به بدن و کاهش کالری دریافتی می باشد که جراحی اسلیو معده توانسته این اهداف را به درستی نشانه بگیرد.

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟

در پی بررسی های انجام شده در مورد جراحی اسلیو معده، نتایجی به دست آمده است که جراحی اسلیو معده باعث خواهد شد که کاهش وزن 50 تا 70 درصدی را تجربه نمایند.

حتی در برخی از موارد مشاهده شده که برخی از بیماران، کاهش وزن بیش از 70 درصد را تجربه نمایند. این روش جراحی یکی از بهترین روش های کاهش وزن سریع می باشد که در کمتر روش های جراحی، چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

میزان کاهش وزنی که در فرد رخ خواهد داد، بین 4 الی 6 ماه بعد از جراحی اسلیو معده می باشد که با رعایت موارد غذایی و نکات درمانی می توان به این هدف مهم در طی این 6 ماه رسید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی اسلیو معده و میزان کاهش وزن بعد از جراحی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

حال در مقاله باد گلو بعد از اسلیو، به بررسی مزایای جراحی اسلیو معده خواهیم پرداخت.

میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟
میزان کاهش وزن پس از کوچک کردن معده با جراحی اسلیو معده چقدر است؟

مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است، علاوه بر کاهش وزن فرد، دارای مزایای متعددی می باشد که یک فرد می تواند بعد از جراحی اسلیو معده، چنین مزیت هایی را مشاهده نماید. از جمله مزیت های جراحی اسلیو معده عبارتند از:

 • با جراحی اسلیو معده، میزان احساس گرسنگی فرد کاهش پیدا خواهد کرد و همین کاهش اشتها باعث کاهش وزن خواهد شد.
 • جراحی اسلیو معده با کمترین تهاجم انجام می شود و کمترین عوارض را خواهد داشت.
 • افرادی که اقدام به جراحی اسلیو معده نمایند، نیازی نیست که محدودیت های غذایی شدیدی را تجربه کنند.
 • میزان جراحت وارده بسیار کم بوده و جای زخم کمتری بعد از عمل به وجود می آید.
 • این جراحی دارای دوره نقاهت بسیار کمتری می باشد.
 • جراحی اسلیو معده یکی از سریع ترین و بهترین روش های کاهش وزن می باشد.
 • جراحی اسلیو معده باعث درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی که در مقاله ذکر شد، خواهد شد.
 • و  …
مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟
مزایای عمل جراحی اسلیو معده چیست؟

آماده شدن برای عمل اسلیو به چه صورت است؟

از مدت ها قبل، پزشک متخصص جراحی چاقی محدودیت هایی را از لحاظ غذایی برای فرد اعمال خواهد کرد که یکی از این موارد، مصرف غذاهای پروتئینی می باشد که این عمل باعث می شود که بعد از جراحی، دوران نقاهت کمتری نیز طی شود. همچنین فرد چاق باید از مدت ها قبل، از استعمال دخانیات پرهیز نماید تا عمل انعقاد خون و جلوگیری از خونریزی شدید صورت بگیرد.

گاهی ممکن است برای فرد بر اساس شرایطی، داروهایی تجویز شود تا فرد بتواند آمادگی قبل از جراحی پیدا کند. استفاده از مایعات از حدود دو روز قبل از عمل ضروری خواهد بود و استفاده از نوشیدنی هایی که کافئین دارند، ممنوع خواهد شد.

از دیگر موارد آمادگی قبل از عمل جراحی که توسط دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی اسلیو توصیه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

همان طور که گفته شد، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی جلوگیری شود. زیرا با مصرف آن باعث خواهد شد که در حین جراحی، فرد دچار خونریزی های شدید از ناحیه گوارش شوند که می تواند باعث بروز عوارض شدید بعد از جراحی شود.

اگر فردی از مکمل های غذایی، دارویی و … استفاده می کند، بهتر است با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهد.

یک هفته قبل از عمل ممکن است از شما خواسته شود تا مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مثل آسپیرین، ایبوپروفن، ویتامین E و وارفارین را متوقف کنید.

استفاده از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین و … از مدت ها قبل ممنوع می باشد

استفاده از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین و … از مدت ها قبل ممنوع می باشد، زیرا در انعقاد خون اختلال هایی ایجاد می نماید. همچنین مصرف ویتامین E هم می تواند مضر باشد.

در طی آمادگی های قبل از عمل، لازم است تمامی دستورات و تجویزهای پزشک متخصص خود را جدی بگیرید و سعی در انجام تمامی موارد نمایید. استفاده از داروهای تجویز شده هم می تواند در موفقیت آمیز بودن جراحی اسلیو موثر باشد.

استفاده از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین و ... از مدت ها قبل ممنوع می باشد
استفاده از داروهای رقیق کننده مانند آسپرین و … از مدت ها قبل ممنوع می باشد

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی که یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد، می تواند راهنمایی های لازم را برای انجام جراحی اسلیو معده و همچنین کمک نمودن در طی کردن دوران نقاهت و عوارض بعد عمل از جمله باد گلو بعد از اسلیو، راهنمایی های لازم را انجام دهد.

دوره نقاهت بعد از عمل اسلیو

یکی از مهمترین مزیت های جراحی اسلیو معده این است که دوره نقاهت بعد از جراحی، بسیار کمتر می باشد و طولانی نخواهد بود و بیمار می تواند در کمترین زمان به روال عادی زندگی خود بازگردد.

عملا فرد جراحی شده می تواند در کمتر از یک هفته به امور عادی زندگی خود بازگردد و کم کم فعالیت های روزمره خود را شروع کند. لازم به گفتن است که بیمار نباید حداقل تا یک ماه فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین انجام دهد.

معمولا بعد از جراحی ممکن است مکمل های غذایی و دارویی و مکمل های ویتامینی برای فرد تجویز شود تا مواد معدنی از دست رفته جبران شود. گاهی ممکن است در برخی موارد مشاهده شود که فرد جراحی شده دچار باد گلو شود و باد گلو بعد از اسلیو را تجربه نماید.

این عارضه هیچ گونه جای نگرانی نخواهد داشت و زودگذر می باشد و خطری ایجاد نخواهد کرد. کافی است یک سری نکات مختلفی رعایت شود تا چنین عوارضی رفع شود که ما در ادامه مقاله به بررسی موضوع باد گلو بعد از اسلیو خواهیم پرداخت.

رعایت مصرف مواد غذایی در طول دوران نقاهت بعد از جراحی اسلیو

رعایت مصرف مواد غذایی در طول دوران نقاهت بعد از جراحی اسلیو از نکات مهمی می باشد تا بتوان بعد از گذشت زمانی به شیوه ای درست از مصرف مواد غذایی دست پیدا کرد. از جمله عواملی که باید در نظر گرفته شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در هنگام بلعیدن غذا باید این نکته را مد نظر داشت که غذا باید به طور کامل جویده شود.
 • در زمان مصرف غذا بهتر است چیزی نوشیده نشود. زیرا این امر باعث می شود که معده پر شود و حجم جدید معده دچار مشکل شود.
 • استفاده از مایعات بعد از گذشت نیم ساعت از صرف غذا اشکالی ندارد.
 • استفاده از نوشابه های پرکالری می توان به مرور زمان مشکل ساز شود.
 • هر روز از مکمل های ویتامینی استفاده شود تا مواد معدنی بدن جبران شود.

بعد از گذشت 3 ماه می توان به روال عادی مصرف غذا برگشت که بعد از گذشت این دوران، عملا معده فرد به حالت جدید مواد غذایی باز خواهد گشت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و موارد مربوط به قبل و بعد از عمل، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل نمایید.

بعد از انجام این جراحی، چه میزان  وزن کم خواهم کرد؟

اگر بخواهیم در مورد کاهش وزن به طور دقیق صحبت کنیم، باید گفت که بعد از گذشت 6 ماه از عمل جراحی حدود دو سوم وزن اضافی بدن از بین خواهد رفت و فرد می تواند بین 6 ماه تا یک سال بعد از جراحی اسلیو، کاهش وزن را تجربه کند.

این امر مهم زمانی اتفاق خواهد افتاد که فرد جراحی شده موارد مهمی را رعایت کند:

 • در طول هفته، ورزش کردن فراموش نشود و حدود 3 بار در هفته ورزش انجام شود.
 • از خوردن میان وعده های ناسالم خودداری شود و بهتر است در صورت مصرف، ماهی یک بار مصرف شود.
 • استفاده از مواد غذایی پروتئینی که ماهیت چربی سوزی هم دارد، بسیار مهم است.
 • استفاده از نوشابه و نوشیدنی هایی که کالری بالایی دارد، می تواند باعث چشمگیر نبودن فرایند لاغری شود.

عمل جراحی اسلیو معده مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است با عوارضی کوتاه مدت همراه باشد و رعایت موارد مراقبتی و غذایی می تواند این عوارض را تا حد زیادی کاهش دهد. زیرا عمل جراحی اسلیو معده به زندگی سالم تری نیز نیاز دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از عمل جراحی اسلیو و درمان برخی عوارض بعد از آن مانند باد گلو بعد از اسلیو، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

در ادامه مقاله به بررسی موضوعی خواهیم پرداخت که بعضی از بیماران بعد از جراحی اسلیو معده، دچار این مشکل می شوند که آن هم باد گلو بعد از اسلیو می باشد.

بعد از انجام این جراحی، چه میزان  وزن کم خواهم کرد؟
بعد از انجام این جراحی، چه میزان  وزن کم خواهم کرد؟

باد گلو بعد از اسلیو

یکی از مشکلات و عوارض کوتاه مدتی که ممکن است برخی بیماران بعد از جراحی اسلیو به آن دچار شوند، باد گلو می باشد. باد گلو بعد از اسلیو از رایج ترین عوارض بعد عمل جراحی اسلیو معده می باشد.

از آنجایی که هدف جراحی اسلیو معده، ایجاد تغییرات ساختاری در قسمت گوارش بدن به خصوص قسمت معده می باشد، ممکن است این مشکل به وجود بیاید.

باد گلو بعد از اسلیو
باد گلو بعد از اسلیو

دلیل به وجود آمدن آن دقیقا به همین ایجاد تغییر بر می گردد. از آنجایی قبل از جراحی معده در حالت عادی خود عملکرد خود را داشت، بعد از جراحی اسلیو تا زمانی که بدن به سیستم جدید گوارش عادت نماید، ممکن است برخی مشکلات و اختلالاتی در سیستم گوارش ایجاد شود که یکی از این موارد باد گلو می باشد.

البته جای نگرانی نخواهد داشت و بعد از گذشت مدت زمانی، این عارضه از بین خواهد رفت. حال ما در ادامه مبحث به تعریف باد گلو و علت های ایجاد آن صحبت خواهیم کرد و سپس به بررسی رفع مشکل باد گلو بعد از اسلیو خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال و جراح لاغری در قم دیدن کنید.

 نفخ و باد گلو چیست؟

باد گلو و ایجاد آن، امری طبیعی می باشد که در همه افراد به وجود می آید. باد گلوی زیاد که گاهی ممکن است با درد شکم یا حتی نفخ همراه باشد، گاهی باعث ایجاد اخلال در فعالیت های عادی خواهد شد. عموما مشکلات مربوط به باد گلو، جدی نیستند و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت و با رعایت یک سری مواردی می توان این اخلال را از بین برد.

گاهی ممکن است این مشکل بعد از انجام تغییرات در ناحیه گوارش از جمله عمل اسلیو معده ایجاد شود که جزو عوارض بعد عمل می باشد و امری طبیعی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت. ما در ادامه مقاله به بررسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که می تواند باد گلو بعد از اسلیو را برطرف سازد.

 نفخ و باد گلو چیست؟
نفخ و باد گلو چیست؟

باد گلو برای رهایی از هوای اضافی بدن

باد گلو راهی می باشد که می تواند هواهای اضافی بدن را از قسمت گوارش بدن خارج سازد. در مورد ایجاد آروغ یا همان باد گلو هم باید گفت که کسانی دچار آروغ می شوند که هوای اضافه را هنگام غذا می بلعند. این هوای اضافه گاهی به معده هم نخواهد رسید و در مری تجمع می نماید.

طبیعی است که فردی در هنگام غذا ممکن است در حال صحبت باشد و یا به سرعت غذا می خورد و یا میل زیادی به جویدن آدامس دارد. این عوامل می تواند باعث بروز باد گلو شود.

باد گلو برای رهایی از هوای اضافی بدن
باد گلو برای رهایی از هوای اضافی بدن

همچنین افرادی که جراحی اسلیو معده برای کاهش وزن انجام داده اند، به دلیل تغییرات ساختاری و اساسی در سیستم گوارش، ممکن است این عارضه به وجود آید و از آنجایی که جراحی اسلیو معده با تغییر در مصرف غذا و نوع غذا همراه است،

این تغییرات می تواند باعث بروز باد گلو بعد از اسلیو شود که امری طبیعی است. از آنجایی که بعد جراحی اسلیو، فرد ممکن است دچار عارضه های مختلفی مانند رفلاکس معده شود که این امر هم طبیعی است، گاهی این موارد باعث می شود که هوای اضافی وارد سیستم گوارش شود و نهایت امر باعث ایجاد باد گلو خواهد شد.

با رعایت یک سری موارد، چنین اخلالی را بعد از جراحی اسلیو از بین برد. این موارد شامل زیر می باشد:

در هنگام مصرف غذا بهتر است به صورت آهسته غذا صرف شود و در هنگام نوشیدن آب و یا نوشیدنی های مختلف، به آرامی این عمل را انجام دهید تا هوای کمتری وارد سیستم گوارش شود. از آنجایی که بعد از جراحی اسلیو، لازم است که در خوردن موارد غذایی جانب احتیاط رعایت شود، بهتر است برای متوجه شدن از نحوه صرف غذا و مقدار آن با پزشک متخصص خود از جمله جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مشورت نمایید.

از مصرف آبجو و نوشیدنی های کربنات دار بپرهیزید. این نوشیدنی ها گاز دی اکسید کربن را در مجاری گوارشی آزاد می کنند.

استفاده از نوشیدنی هایی که کربن دی اکسید دارد، می تواند باعث ایجاد باد گلو شود. حال اگر فردی جراحی اسلیو انجام داده باشد، باید تحت هیچ شرایطی، چنین نوشیدنی هایی مصرف ننماید.

با رعایت یک سری موارد، چنین اخلالی را بعد از جراحی اسلیو از بین برد. این موارد شامل زیر می باشد:
با رعایت یک سری موارد، چنین اخلالی را بعد از جراحی اسلیو از بین برد. این موارد شامل زیر می باشد:

استفاده از آدامس و شکلات می تواند باعث ایجاد باد گلو شود، بهتر است در هنگام صرف آن جانب احتیاط رعایت شود تا هوای کمتری وارد معده شود.

استفاده از دخانیات جزو موارد ممنوع بعد از جراحی اسلیو می باشد

استفاده از دخانیات جزو موارد ممنوع بعد از جراحی اسلیو می باشد. زیرا مصرف سیگار عملا بر ایجاد باد گلو می تواند باعث بروز عفونت بعد از جراحی اسلیو معده شود.

اگر فردی از دندان مصنوعی استفاده می نماید، بهتر است قبل از قرار دادن آن در دهان، به طور دقیق چک نماید که در جای درست قرار گرفته باشد تا هوای اضافه وارد بدن نشود.

تحرک داشته باشید.  این عمل می تواند به صورت قدم زدن کوتاه بعد از غذا خوردن باشد.

تحرک آرام و قدم زدن ملایم جزو موارد مراقبتی بعد از جراحی اسلیو می باشد که در بهبود دوران نقاهت کمک کرده و باعث از بین رفتن هوای اضافه از بدن می شود که باد گلو بعد از اسلیو را کاهش می دهد.

استفاده از دخانیات جزو موارد ممنوع بعد از جراحی اسلیو می باشد
استفاده از دخانیات جزو موارد ممنوع بعد از جراحی اسلیو می باشد

سوزش معده از عوارض طبیعی بعد از عمل اسلیو می باشد که گاهی این سوزش ها باعث ایجاد باد گلو هم خواهد شد. برای درمان آن می توانید با مشورت بهترین جراح اسلیو معده خود از داروهایی مصرف کنید که این مورد را برطرف سازد.

استفاده از یک پزشک متخصص و با تجربه می تواند در روند بهبودی و کمتر شدن دوران نقاهت بعد از جراحی اسلیو موثر باشد. به همین دلیل بهتر است برای طی کردن دوران نقاهت بعد از جراحی و از بین بردن عوارض کوتاه مدت و زودگذر آن مانند باد گلو بعد از اسلیو، نزد یکی از بهترین متخصصان حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید و از راهنمایی های ایشان، بهره مند شوید.

باد گلو بعد از اسلیو چه موقع خوب می شود؟

در چنین مواردی، تشخیص پزشک حرف اول را خواهد زد و می تواند به صورت دقیق تشخیص دهد که علت ایجاد باد گلو چیست. اما اگر نتوان به درستی تشخیص داد، ممکن است طی چند ماه به صورت خفیف، باد گلو را تجربه نماید. از جمله دلایل به وجود آمدن باد گلو بعد از اسلیو، استرس و اضطراب شدید می باشد که باید در مسیر کاهش آن اقدامات موثر انجام داد.

برای کاهش اضطراب خود، باید این را بدانید که این عارضه، به هیچ وجه جای نگرانی ندارد و زود برطرف خواهد شد و همین امر می تواند باعث کاهش استرس شود.

از آنجایی که جراحی اسلیو معده با تغییرات متابولیسمی بدن همراه است، پس این امر طبیعی است که با عوارضی کوتاه مدت همراه باشد. تغییر در سبک مصرف غذا، تغییر در سبک زندگی از مهمترین دلایل جراحی اسلیو می باشد و بهتر است انجام چنین مواردی را با مشورت پزشک انجام دهید.

این نکته را باید یادآور شد که فرد بعد از جراحی اسلیو، به مانند قبل از جراحی نمی تواند غذا مصرف کند و پس از صرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری خواهد کرد. زیرا در حجم معده، تغییرات فراوانی صورت گرفته است.

باد گلو بعد از اسلیو چه موقع خوب می شود؟
باد گلو بعد از اسلیو چه موقع خوب می شود؟

چنین تغییراتی تا مدتی می تواند برای فرد غیر عادی به نظر برسد و به مرور زمان به آن عادت خواهد کرد. پس ایجاد مشکلاتی مانند رفلاکس معده، باد گلو، یبوست و …، امری طبیعی و زودگذر است و تنها راه از بین بردن آن، رعایت موارد غذایی و مراقبتی تحت نظر پزشک متخصص می باشد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی چنین مواردی، به یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله توانستیم در مورد یکی از بهترین روش های کاهش وزن یعنی جراحی اسلیو معده، نکات مهمی را اشاره کنیم و در مورد مزایای آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

جراحی اسلیو معده یکی از کم عارضه ترین و بهترین و سریع ترین روش های کاهش وزن برای افراد دارای چاقی مفرط می باشد که می تواند برای درمان بیماری های مرتبط با چاقی، موثر باشد.

همچنین این نکته را ذکر کردیم که هر عمل جراحی، دارای عوارض خاص خود می باشد که جراحی اسلیو هم از این قاعده مستثنی نیست و یکی از شایع ترین عوارض آن باد گلو بعد از اسلیو می باشد که عارضه ای زودگذر و موقتی است که ما در این مقاله راهکارهایی برای کاهش و از بین بردن آن ارائه کردیم.

حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی اسلیو معده و انجام آن و همچنین طی کردن دوران نقاهت آن، به یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

https://cutt.ly/vCtYZ1J

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید