افراد چاقی که لاغر شدند

در این مقاله، در خصوص افراد چاقی که لاغر شدند ، اطلاعاتی را بیان خواهیم نمود  و از تجربیات آنها خواهیم گفت. ما را همراهی نمایید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

شیوه های درمانی متعددی برای برخی از افرادی که در وضعیت غیر عادی اضافه وزن بالا قرار دارند. توسط متخصصین این حوزه ارائه می شود که به لاغری آنها کمک بسیار می کند.

با ما همراه باشید تا در رابطه با افراد چاقی که لاغر شدند و در این مسیر بسیار دشوار توانسته اند وزن قابل توجهی را از دست دهند، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

افراد چاقی که لاغر شدند
افراد چاقی که لاغر شدند

پیشنهاد می کنیم از پست قرص اسلیم کوئیک چقدر لاغر می کنه دیدن کنید.

مناسب ترین شیوه های درمان چاقی

افراد چاقی که لاغر شدند، با رعایت برخی موارد ذکر شده که لزوماً در رسیدن به وزن طبیعی موثر است. توانسته اند به تدریج بخشی از اضافه وزن خود را با هدف دستیابی به موقعیت سلامت مطلوب تر از دست بدهند که در زیر، به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

مناسب ترین شیوه های درمان چاقی
مناسب ترین شیوه های درمان چاقی

تمرکز روی مواد غذایی مصرفی:

ممکن است یک برنامه رژیم غذایی ناسالم، مهمترین عامل در ابتلای شخص به عارضه چاقی باشد. استفاده از گروه های غذایی سالم و کم کالری نظیر سبزیجات و میوه ها می تواند به داشتن وزن طبیعی در فرد کمک بسیار کند.

بهتر است به برچسب محصولات غذایی که در بر دارنده مقدار کالری موجود در آنها است، توجه بسیار داشته باشید. مهمترین اصل در موفقیت افراد چاقی که لاغر شدند، اطلاع از مقدار کالری مصرفی روزانه است.

به منظور پیشگیری از عدم گرسنگی، بهتر است از وعده های غذایی سالم و در عین حال کوچک در طی روز استفاده کنید. به هیچ عنوان محصولات غذایی فرآوری شده و آماده بیرون را میل نکنید. افراد مبتلا به اضافه وزن بالا با تمرکز روی مهمترین قوانین مربوط به محصولات غذایی، توانسته اند به تدریج بخشی از اضافه وزن خود را از دست بدهند.

پرهیز از مصرف نوشیدنی های ناسالم:

اغلب افراد چاقی که لاغر شدند، با حذف نوشیدنی های انرژی زا، گازدار، مشروبات الکلی و یا آبمیوه های صنعتی که حاوی میزان بسیاری قند هستند، توانسته اند به تقلیل وزن و حذف چربی های انباشته در بدن کمک بسیار کنند.

استفاده از اسموتی های تازه، جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های ناسالم در برنامه رژیم لاغری است. مصرف 6 تا 8 لیوان آب در طی روز، در کاهش وزن موثر است.

افزایش فعالیت های ورزشی:

فعال بودن افراد چاقی که لاغر شدند، مهمترین اقدام در امر لاغری و رسیدن به وزن طبیعی است. انجام تمرینات فیزیکی مستمر و پیاده روی روزانه، در از دست دادن وزن و معالجه چاقی موثر است.

به طور معمول داشتن تحرک، از متداولترین روشهایی است که اغلب متخصصین به بیماران مبتلا به عارضه چاقی متذکر می شوند.

نظارت روی عادات غذایی:

بررسی های صورت گرفته در رابطه با عارضه چاقی و معالجه آن، حاکی از آن است که عدم اطلاع اشخاص چاق در خصوص مواد غذایی مصرفی و خصوصیات گوارشی، سبب گردیده تا شخص به سختی بخشی از وزن خود را از دست دهد. اطلاع از عادات غذایی، موثرترین اقدام در کاهش وزن است. پس بهتر است در این خصوص با مجربترین کارشناسان تغذیه در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

جراحی لاغری:

چنانچه با انجام تمرینات فیزیکی و همچنین پیروی از یک برنامه رژیم غذایی استاندارد، نتوانسته اید بخشی از وزن اضافی خود را از دست دهید. بهتر است از یکی از تکنیک های جراحی باریاتریک طبق نظر جراح متخصص استفاده کنید.

اگر در اثر ابتلا به اضافه وزن بالا با مشکلاتی همچون پر فشاری خون، دیابت نوع دو، نازایی، اختلالات قلبی عروقی و یا کلسترول بالا همراه هستید. تنها شیوه درمانی به منظور مدیریت اضافه وزن، استفاده از بهترین متدهای تهاجمی توسط بهترین جراحان متخصص است.

اسلیو معده، گاستریک بای پس، باندینگ معده و حتی بالون معده، از متداول ترین شیوه های جراحی چاقی است. که جراح متخصص با توجه به شرایط فعلی شخص بیمار، مناسب ترین متد درمانی را توصیه خواهد کرد.

جراحی لاغری:
جراحی لاغری:

طبق بررسی های انجام شده اکثر افراد چاقی که لاغر شدند از طریق جراحی چاقی و رعایت کلیه دستورالعمل های پزشکی، افراد توانسته اند در یک بازه زمانی کوتاه، به وزن طبیعی و ایده آل خود دست یابند.

در انتها خاطر نشان می شویم که پیروی از تمامی شیوه های ذکر شده، مستلزم صبر و حوصله است. که بهتر است این افراد در یک دوره مشخص تحت نظر پزشک متخصص قرار گیرند تا به نتیجه قابل قبولی در کاهش وزن دست یابند.

تاثیر جراحی چاقی دائمی و یا موقتی

ممکن است افراد چاقی که لاغر شدند، با انجام جراحیهای لاغری که می تواند اثربخشی دائمی و یا حتی موقتی به دنبال داشته باشد. سپس به تناسب اندام خود دست یابند. جراح متخصص با ایجاد تغییراتی بر دستگاه گوارش و یا بخشی از معده شخص بیمار، به کاهش وزن این گروه از بیماران کمک می کند.

در این بین، جراحی اسلیو معده از جمله عملهای چاقی محسوب می شود. عمل اسلیو در دستگاه گوارش شخص، تغییرات دائمی را ایجاد می کند. به دلیل حذف بخش اعظمی از معده طی پروسه لاپاراسکوپی، امکان برگشت وزن در این افراد وجود ندارد.

افرادی که تحت این متدهای درمانی قرار می گیرند، با مزایای قابل توجهی همراه خواهند شد. گفتنی است که کلیه اشخاص مبتلا به عارضه چاقی، کاندیدای مناسبی برای بهره مندی از مزایای جراحی باریاتریک نیستند. لازم است تحت نظر حاذق ترین جراحان متخصص مورد بررسی و ارزیابی بیشتر قرار گیرند.

بنابراین، شاید افراد چاقی که لاغر شدند، از روشهای مرتبط با عملهای چاقی در راستای رسیدن به وزن طبیعی استفاده کرده باشند. اخیراً جراحی های چاقی مورد استقبال بسیاری از مبتلایان به اضافه وزن بالا قرار گرفته است. که در معالجه آنها و پیشگیری از روند بیماری، بسیار موثر است.

اگر مایلید از طریق این متد درمانی روند کاهش وزن را تجربه کنید. بایستی با مجربترین جراحان متخصص که در این حوزه از تخصص و مهار های کافی برخوردار هستند، در ارتباط باشید. افراد چاقی که لاغر شدند، طبق نظر پزشک معالج، از بهترین تکنیکهای جراحی چاقی در راستای حفظ سلامت بدن خود استفاده می کنند.

با ما همراه باشید تا در ادامه، در خصوص افراد چاقی که لاغر شدند، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

راهکارهای مناسب در لاغری

در این بخش از مقاله افراد چاقی که لاغر شدند، قصد داریم به مهمترین راهکارهای موثر در کاهش وزن بپردازیم.

مصرف قهوه تلخ:

نوشیدنی مفید با میزان بسیاری آنتی اکسیدان که پروسه پیری را در فرد کاهش می دهد. این نوشیدنی علاوه بر افزایش سوخت و ساز بدن، به بالا بردن سطح انرژی در طی روز کمک بسیار می کند. افراد چاقی که لاغر شدند، با هدف لاغری و تقلیل ریسک ابتلا به دیابت نوع 2، از این نوشیدنی سالم استفاده می کنند.

قهوه فاقد کالری بوده و در حس سیری مضاعف مفید بوده و به شما کمک می کند تا غذای کمتری را در هر وعده میل کنید.

محدود کردن آرد سفید:

این محصول غذایی فاقد فیبر و ارزش غذایی پایین است. گوارش آرد سفید آسان بوده و روند چاقی را در فرد افزایش می دهد. اسنکها، نان و برنج سفید و انواع شیرینی جات، از جمله کربوهیدراتهای تصفیه شده هستند که اغلب افراد چاقی که لاغر شدند. مصرف آنها را از برنامه رژیم لاغری خود حذف نموده و یا مصرف آن را تا حد بسیار محدود کرده اند.

مصرف پروبیوتیک ها:

خواص محصولات غذایی حاوی پروبیوتیک طبیعی بسیار است. پروبیوتیکها به تقلیل مشکلات گوارشی و قلبی کمک بسیار می کنند. از همه مهمتر سبب روند لاغری در فرد می شود. این باکتری زنده با عدم جذب بعضی از چربی ها، در لاغری و حفظ سلامتی بدن مفید است.

همچنین توصیه می شود از روغنهای سالم تر در برنامه رژیم غذایی خود استفاده کنید و به میزان کافی بخوابید. انجام ورزشهای هوازی نظیر شنا و یا دوچرخه سواری، از موارد دیگری است که افراد چاقی که لاغر شدند. به منظور حذف چربهای انباشته در نواحی مختلف بدن به صورت مستمر و منظم در برنامه روزانه خود انجام می دهند.

پیشگیری از چاقی

پیوسته تمام افراد چاقی که لاغر شدند، با رعایت برخی نکات مهم، از روند چاقی پیشگیری می کنند. که عبارتند از:

مصرف وعده های اصلی غذایی، به کاهش ریزه خواری شما در طی روز کمک بسیار می کند.

با تغییر در عادات بد غذایی و همچنین پرهیز از مواد غذایی ناسالم و فرآوری شده، از روند چاقی جلوگیری کنید.

بین غذا آب میل نکنید و خیلی آهسته غذا بخورید. سعی کنید بسیار بجوید؛ زیرا رعایت این موارد، در پیشگیری از چاقی موثر است.

مصرف مواد غذایی حاوی فیبر بالا، نه تنها به بهبود دستگاه گوارش کمک می کند. بلکه در کنترل اضافه وزن نیز موثر است.

افراد چاقی که لاغر شدند، سعی کردند تا اغلب خوراکیهایی که باعث ریزه خواری آنها در طول روز می شود را از دسترس خود خارج کنند. به منظور افزایش متابولیسم بدن، از تمرینات ورزشی منظم استفاده کنند.

پیشگیری از چاقی
پیشگیری از چاقی

نتیجه گیری

در این نوشتار، به روشهای موثر در معالجه اضافه وزن بالا که اغلب افراد چاقی که لاغر شدند از آن پیروی می کنند، مواردی را متذکر شدیم. دقت داشته باشید استفاده از یک برنامه رژیم غذایی سالم و کم کالری در کنار انجام تمرینات فیزیکی مداوم، به پیشگیری از روند چاقی کمک بسیار می کند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید