افتادگی پوست بعد از لاغری

در این مقاله، قصد داریم تا شما را با جزئیاتی در مورد افتادگی پوست بعد از لاغری آشنا سازیم و اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را ارائه دهیم.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

افتادگی پوست بعد از لاغری، می تواند به سبب از دست رفتن وزن به صورت سریع و بدون کنترل، رخ دهد. در واقع، لاغری سریع، باعث کاهش حجم کلی بدن می شود که برای پوست نیز مشکلاتی را به وجود می آورد.

کاهش وزن سریع، هر چند که برای برخی از افراد بسیار ضروری است اما می تواند باعث ایجاد ترک های پوستی شود که همین مساله، موجب افتادگی پوست می گردد.

افتادگی پوست بعد از لاغری
افتادگی پوست بعد از لاغری

بسیاری از افراد، ممکن است پس از تجربه کردن یک کاهش وزن سریع، به این فکر بیافتند که مشکل افتادگی پوست بعد از لاغری، ممکن است غیر قابل حل باشد که در پاسخ به چنین افرادی، باید گفت که نیازی به نگرانی وجود ندارد و امکان عادی سازی پوست پس از افتادگی آن، وجود دارد.

با مطالعه ی این مقاله شما می توانید با این مشکل آشنا شده و در مورد روش های رفع آن نیز اطلاعاتی به دست آورید.

پیشنهاد می کنیم از پست لیست غذاهای چاق کننده صورت دیدن کنید.

منظور از افتادگی پوست بعد از لاغری چیست؟

افتادگی پوست بعد از لاغری، به وضعیتی اطلاق می شود که به علت کاهش وزن بدن و تنظیم ناهمواری مداوم در روند لاغری در برخی از افراد، رخ می دهد. وقتی که حالت جسمانی نرمال بدن تغییر پیدا می کند، پوست نیز باید تناسبی با این تغییرات برقرار کند و در صورتی که این تناسب همگرا نباشد، پس از شستشوی پوست، چین و چروک بر روی آن رخ داده و دچار افتادگی می گردد.

چین و چروک پوست ناشی از افتادگی پوست بعد از کاهش وزن، به صورت سریع ممکن است پدیدار گردد.

منظور از افتادگی پوست بعد از لاغری چیست؟
منظور از افتادگی پوست بعد از لاغری چیست؟

از آن جا که پوست در صورت کاهش وزن سریع، به صورت ناگهانی از وزن اضافه ی خود نمی کاهد بلکه به صورت آرام و پیوسته کاهش می‌یابد، پس شدت افتادگی پوست با توجه به روند لاغری افراد و مدت زمان کاهش وزن آن ها، می تواند متفاوت باشد.

افرادی که افتادگی پوست بعد از لاغری را تجربه می کنند، می توانند با رعایت برخی از موارد و اعمال تغییراتی خاص در روند لاغری خود، شاهد استاندارد شدن پوست خود و بازگشت آن به حالت قبلی باشند.

هر چند که لاغری و کاهش وزن سریع، برای بسیاری از افراد با بی ام آی بالا ضروری است، اما بهتر است برای جلوگیری از عوارض ناشی از لاغری سریع همانند افتادگی پوست بعد از لاغری، به دنبال روش های مورد تایید و کم خطر برای لاغری خود باشید تا درگیر عوارض این چنینی نشوید.

بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با پزشکان و متخصصان فعال در این زمینه مشورت نمائید تا راهنمایی های لازم در این زمینه صورت پذیرد.

روش های جلوگیری از افتادگی پوست بعد از لاغری

جلوگیری از افتادگی پوست بعد از لاغری، امری است که به وسیله ی اجرای یک روش یا ترکیبی از روش های مختلف، می تواند به خوبی انجام صورت پذیرد. با استفاده از روش های ساده، شما می توانید پوست خود را عاری از افتادگی نگه داشته و باعث افزایش اعتماد به نفس خود شوید.

آشنایی با روش های جلوگیری از افتادگی پوست بعد از لاغری و درمان آن، می تواند موجب شود تا شما بدون هیچ دغدغه ی خاصی برنامه ی کاهش وزن و روند لاغری خود را طی کرده و به وزن ایده آل خود برسید.

ممکن است برخی از افراد به دلیل بعضی از عوارض لاغری سریع از این کار منصرف شوند

ممکن است برخی از افراد به دلیل بعضی از عوارض لاغری سریع از این کار منصرف شوند اما شما می توانید به سبب آشنایی با روش های جلوگیری از این عوارض، برنامه ی لاغری خود را پیش برده و در عین حال دچار عوارض ناشی از لاغری سریع نیز نشوید.

هر چند که روش های جلوگیری از افتادگی پوست و درمان آن، بسیار زیاد می باشد اما در ادامه ی این بخش از مقاله، قصد داریم تا با چندی از مشهورترین روش های جلوگیری و درمان افتادگی پوست بعد از لاغری، آشنا شویم که آشنایی با این روش ها، می تواند موجب شود تا شما از گزند افتادگی پوست در حین پیشبرد برنامه ی لاغری خود به دور باشید.

البته توصیه می کنیم برای کسب نتیجه ی بهتر در این زمینه با پزشک خود برای چگونگی هماهنگ سازی برنامه ی لاغری خود با این روش ها نیز مشورت کنید و در حد امکان، برنامه ی لاغری خود را تحت نظر پزشکان و کارشناسان فعال در این زمینه پیش ببرید چرا که این امر موجب خواهد شد تا سلامتی شما تا حد ممکن تضمین شود.

توصیه می کنیم از صفحه سریع ترین راه درمان دیابت دیدن کنید.

  • مصرف پروتئین در حد نیاز

ساختار پوست انسان، شامل فیبرهای کلاژن و الاستین است که به عنوان سازه های اصلی پوست، شناخته می‌شوند. هنگامی که یک شخص سریعا لاغر می شود، فشارهای بسیار زیادی بر روی این سازه‌ های ساختاری پوست وارد می شود.

این فشارها، باعث کاهش تولید کلاژن و الاستین در پوست می گردد و به همین دلیل، پوست افرادی که سریعا لاغر می شوند با افتادگی پوست بعد از لاغری مواجه می شود.

مصرف پروتئین در حد نیاز
مصرف پروتئین در حد نیاز

استفاده از پروتئین، برای جلوگیری از افتادگی پوست، می تواند یکی از راهکارهای موثر در این زمینه باشد. پروتئین ها نوعی مولکول های پیچیده هستند که از زنجیره های آمینو اسیدی ساخته شده‌اند و در فرایند ساختاردهی پوست، نقش مهمی دارند.

پروتئین ها به عنوان سازه ی اصلی پوست عمل می کنند و به اندازه ی کافی، در این زمینه مهم هستند. در بین پروتئین ها انواعی از آن ها به عنوان کلاژن شناخته می شوند. کلاژن، نوعی پروتئین سخت و غیر قابل انعطاف است که به پوست کمک می کند تا کشیدگی، پیچیدگی و قدرت ترمیم لازم را داشته باشد.

همچنین Tکلاژن می تواند کمک کند تا پوست به خوبی آب گیری کرده و به رطوبت بیشتری دسترسی داشته باشد. چرا که کلاژن در ذخیره ی آب در پوست نقش دارد. علت این که برخی از افراد دچار افتادگی پوست بعد از لاغری سریع می شوند نیز کمبود پروتئین است.

در صورتی که پروتئین کافی در تغذیه ی انسان موجود نباشد، پوست انسان به خوبی عمل نخواهد کرد و افتادگی پوست در کوتاه مدت و پس از لاغری سریع فرد به وجود خواهد آمد.

برای جلوگیری از افتادگی پوست در چنین حالتی باید از منابع مختلفی از پروتئین ها در تغذیه ی خود استفاده کنیم. برای نتیجه گیری بهتر در این زمینه می توانید پس از مشورت با متخصص تغذیه، استفاده از منابع غنی پروتئین را در برنامه ی غذایی خود اعمال کنید.

  • استفاده از لوسیون های مختلف حاوی روغن های طبیعی

یکی از روش های درمان افتادگی پوست بعد از لاغری، استفاده از لوسیون هایی که حاوی روغن های طبیعی مانند روغن آرگان، روغن خراطین، روغن نارگیل و روغن زیتون هستند، خواهد بود که می تواند به حفظ سلامت پوست و جلوگیری از افتادگی آن کمک کند.

روغن های طبیعی که در لوسیون هایی مانند لوسیون بعد از حمام، حاوی آن ها استفاده می شود، می توانند باعث رفع خشکی و ترمیم پوست شوند. این روغن ها حاوی ویتامین های E و K  هستند که برای حفظ سلامت پوست بسیار مفید هستند.

استفاده از لوسیون های مختلف حاوی روغن های طبیعی
استفاده از لوسیون های مختلف حاوی روغن های طبیعی

همچنین روغن های چوبه ای که در بعضی از لوسیون ها استفاده می شود نیز می تواند به حفظ سلامت پوست کمک کرده و مانع از افتادگی آن شود. روغن آرگان، مانند کلاژن عمل می کند و به ترمیم بافت نرم و افتاده ی پوست کمک می کند.

لطفا از پست روغن کنجد برای رژیم لاغری دیدن کنید.

این روغن با افزایش محتوای بتاکاروتن در پوست، باعث افزایش کلاژن و الاستین شده و پوست را بازسازی می کند

این روغن با افزایش محتوای بتاکاروتن در پوست، باعث افزایش کلاژن و الاستین شده و پوست را بازسازی می کند. همچنین کشیده نگه داشتن سطح پوست، به سبب استفاده از این روغن باعث جلوگیری از خشکی و افتادگی شدید پوست می شود و با استفاده از روغن آرگان به صورت مستمر، امکان جلوگیری از افتادگی پوست بعد از لاغری وجود دارد.

با توجه به فواید مختلفی که لوسیون های حاوی روغن های طبیعی برای پوست دارند، استفاده از آن ها، قطعا به حفظ سلامت پوست کمک خواهد کرد و در حفظ جوانی پوست هم موثر خواهند بود.

ضمن این که، به سبب جلوگیری از افتادگی پوست، شما می توانید پوستی سالم و شاداب داشته باشید. در نتیجه، برای جلوگیری از افتادگی پوست بعد از لاغری، می توانید از لوسیون های حاوی روغن های طبیعی استفاده کنید.

  • مصرف زیاد آب و استفاده از ماسک های پوستی

مصرف آب زیاد، به پوست کمک می کند تا نرم و شاداب باقی بماند و مانع از خشکی و کاموا شدن آن می گردد. هنگامی که پوست انسان خشک شود، لیفتینگ آن هم دچار مشکل می شود و قابلیت هضم و تامین مواد مورد نیاز برای پوست از بین می رود.

مصرف زیاد آب و استفاده از ماسک های پوستی
مصرف زیاد آب و استفاده از ماسک های پوستی

موارد مورد نیاز پوست، شامل مواد مغذی، ویتامین ها و مواد آنتی اکسیدان است که پوست به آن ها نیاز دارد تا از طریق آن ها بازسازی شود.

مصرف آب زیاد، می تواند منجر به حذف سموم و مواد زائد از بدن شود و بازگشت پوست به حالت نرم و لطیف را تسریع کند و در نتیجه یکی از روش های اصلی برای درمان افتادگی پوست بعد از لاغری، مصرف مداوم آب به قدر کافی می باشد.

استفاده از ماسک های پوستی نیز می تواند درروند رفع افتادگی پوست، موثر باشد

استفاده از ماسک های پوستی نیز می تواند درروند رفع افتادگی پوست، موثر باشد. ماسک های پوستی، با ایجاد حلقه های داغ روی پوست، بازسازی سلول های پوست را تسریع کرده و از افتادگی پوست جلوگیری می کنند.

انواع ماسک های پوستی، مانند ماسک آووکادو، ماسک خیار و ماسک هویج باعث افزایش مرطوب کنندگی و البته شادابی پوست می شوند. استفاده ی روزانه و منظم از ماسک های پوستی، پوست را به شدت تقویت می کند تا از افتادگی و پیری پوست جلوگیری شود.

در نتیجه می توان گفت مصرف آب زیاد و استفاده از ماسک های پوستی به صورت صحیح می تواند در پیشگیری از افتادگی پوست بعد از لاغری مفید واقع گردد. با رعایت مراتب فوق و شروع به مراقبت از پوست، می توان از این عارضه جلوگیری کرد و در صورت ابتلا به افتادگی پوست نیز آن را بهبود بخشید.

نتیجه گیری

مشکل افتادگی پوست بعد ازلاغری، از جمله مشکلاتی است که معمولا پس از لاغری و به ویژه لاغری سریع رخ می دهد و بسیاری از افراد را درگیر خود می کند. در این مقاله سعی بر آن بود تا شما را با این مشکل آشنا ساخته و اطلاعاتی در مورد روش های مقابله با آن ارائه دهیم.

در صورتی که شما نیز با مشکل افتادگی پوست خود مواجه هستید، می توانید به سبب بهره گیری از روش های مذکور در این مقاله به مرور زمان، مشکل افتادگی پوست خود را حل کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید