استپ وزن بعد از عمل اسلیو

استپ وزن بعد از عمل اسلیو
فهرست مطالب

امروز با موضوع استپ وزن بعد از عمل اسلیو در خدمت شما هستیم.

پس از انجام عمل اسلیو معده، انتظار می رود تا فرد یک چرخه ی کاهش وزن را تجربه کرده و در کنار رژیم غذایی مناسب و انجام نرمش، مقدار قابل توجهی از وزن اضافه ی خود را از دست بدهد.

اگر ساکن شمال هستید برای جراحی لاغری توصیه می کنیم صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در شمال را مشاهده کنید.

استپ وزن بعد از عمل اسلیو
استپ وزن بعد از عمل اسلیو

در رابطه با این عمل و تجاربی که افراد پیش، حین و پس از انجام عمل دارند، سوالات زیاد و متنوعی وجود دارد و حجم زیادی از این سوالات مربوط به وضعیت بعد از آن و استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده می باشد.

در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

بعد از انجام عمل اسلیو معده، روند کاهش وزن باید چگونه باشد؟

خورده خواری و شیرینی ها و نقش آن ها در استپ وزن بعد از عمل اسلیو

تاثیر کالری دریافتی بر فرایند متابولیسم بدن

تاثیر عمل اسلیو معده بر وزن؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

مصرف چه مواد غذایی ای قبل از عمل اسلیو معده ممنوع است؟

آیا کمبود ویتامین می تواند باعث استپ وزن پس از عمل اسلیو معده شود؟

هزینه ی عمل اسلیو معده بر اساس چه پارامترهایی مورد محاسبه قرار می گیرد؟

فرآیند کاهش وزن لازم است تا چه مدت ادامه پیدا کند؟

پاسخ به سوالاتی در مورد عمل اسلیو معده

زندگی شما در معرض تغییر عادت هایی قرار می گیرد

چنانچه در مورد عمل اسلیو معده اقدام کنید، ناگزیر زندگی شما در معرض تغییر عادت هایی قرار می گیرد. از جمله تغییرات مربوط به تغییر عادات غذایی که ارتباط مستقیمی با وزن بدن دارند. استپ وزن به شرایطی گفته می شود که در طول 3 هفته متوجه شوید که وزن شما هیچ تغییری نکرده است؛ برای درک این موضوع لازم است تا مرتبا وزن خود را چک کنید

اما نه به صورت روزانه چرا که این کار می تواند بر روی وضعیت روانی شما تاثیر منفی گذاشته و اجازه ندهد تا با آرامش خاطر به مدیریت وزن خود بپردازید؛ معمولا چک کردن وزن آن هم یک روز در هفته کافی است. پس در صورتی که در گزارشات خود طی 3 هفته یک وزن ثابت را یادداشت کرده باشید، می توان گفت که به وضعیت استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده رسیده اید.

در این زمان ممکن است تا سوالات یا نگرانی هایی برایتان پیش بیاید. از جمله این که آیا این استپ وزن بعد از عمل اسلیو، هم اکنون طبیعی است؟ یا ممکن است که همچنان از مشکل اضافه وزن برخوردار باشید و تمایل داشته باشید که روند کاهش وزن ادامه پیدا کند. در این وضعیت می توانید از اطلاعات درج شده در این مقاله تحت محوریت استپ وزن بعد از عمل اسلیو، برای رسیدن به جواب پرسش های خود استفاده کنید.

زندگی شما در معرض تغییر عادت هایی قرار می گیرد
زندگی شما در معرض تغییر عادت هایی قرار می گیرد

بعد از انجام عمل اسلیو معده، روند کاهش وزن باید چگونه باشد؟

زمانی که در مورد انجام عمل اسلیو معده اقدام می کنید، ممکن است تا دو هفته ی اول هیچ تغییری در وزن خود مشاهده نکنید. چرا که در این زمان همچنان آب زیادی درون بدن می باشد. اما با توجه به عمل انجام شده، کاهش وزن باید از هفته ی سوم به بعد مشاهده شود. هنگامی که این انتظار برآورده نشود، اصطلاحا گفته می شود که فرد دچار استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده شده است.

استپ وزن بعد از عمل اسلیو می تواند تحت تاثیرعوامل مختلفی مثل کم نوشیدن آب، ورزش نکردن و مصرف زیاد کربوهیدرات و سدیم ایجاد شود، اما یک اتفاق عجیب و غیر نرمال نیست و افراد زیادی ممکن است آن را تجربه کنند.

روند تغییر وزن و قوانین حاکم بر آن

روند کاهش وزن در ارتباط با میزان اضافه وزن می باشد. چنان چه در حال شروع یک دوره ی کاهش وزن از نقطه شروعی بالا به طور مثال 200 کیلو گرم هستید، این روند در هفته های ابتدایی سرعت زیادی خواهد داشت اما چنان چه مقدار زیادی از وزن خود را از دست بدهید و یا اضافه وزن شما چندان زیاد نباشد، روند کاهش وزن به سرعت کمتری خواهد رسید.

روند تغییر وزن و قوانین حاکم بر آن
روند تغییر وزن و قوانین حاکم بر آن

شما نمی توانید در هفته های هشتم و نهم کاهش وزن، انتظار داشته باشید که با سرعت هفته های اول وزن کم کنید، بلکه آهنگ این اتفاق به تدریج آرام تر خواهد شد.

هر چند همه ی ما علاقه داریم تا هر چه سریعتر به وزن دلخواه خود برسیم، اما با نزدیک شدن به این وزن، لازم است تا حساسیت خود نسبت به خوراکی ها و رژیم های غذایی و عادت های دیگر را افزایش داده و با دقت بیشتری برنامه ریزی کنیم. پس در مجموع می توان گفت که آهنگ کند کاهش وزن موضوع نگران کننده ای نخواهد بود.

خورده خواری و شیرینی ها و نقش آن ها در استپ وزن بعد از عمل اسلیو

در افرادی که عادت به خورده خواری و اعتیاد به مصرف شیرینی، پاستیل، مربا، کیک و کلوچه و بستنی دارند، استپ وزن یا افزایش وزن شایع است. چرا که کربوهیدرات موجود در این مواد غذایی به شدت بر بدن تاثیر گذاشته و اعتیاد آور نیز هستند.

چنانچه از افرادی هستید که نمی توانید اعتیاد به چنین موادی را به راحتی کنار بگذارید یا اصطلاحا از آن دسته افرادی هستید که حتی در خواب هم این خوراکی های شیرین و رنگی را مشاهده می کنید، بهتر است تا در مورد درمان حالت های ذهنی و روانی که شما را ترغیب به مصرف این مواد می کند، تمرکز کنید.

شایع ترین موضوع در این دسته از افراد، داشتن حسرت و اندوه زیاد و تمایل به داشتن شادی های حقیقی و عمیق در زندگی می باشد. اما سعی دارند تا شادی ای که از طریق تعامل با دیگران یا تجارب خلاقانه در زندگی به دست می آید را به کمک اعتیاد به مواد غذایی شیرین یا کربوهیدرات های بالا پر کنند.

در واقع در کنار تلاش برای کاهش وزن می توانید در مورد برخی از مهارت های ذهنی خود تلاش کرده و تجربه ای جدید را ایجاد کنید.

خورده خواری و شیرینی ها و نقش آن ها در استپ وزن بعد از عمل اسلیو
خورده خواری و شیرینی ها و نقش آن ها در استپ وزن بعد از عمل اسلیو

تاثیر کالری دریافتی بر فرایند متابولیسم بدن

متابولیسم همان جریان سوخت و ساز بدن است که پایه ی آن به میزان کالری دریافتی بدن بستگی دارد؛ واکنش های مربوط به عمل سوخت و ساز بدن از نوع تغییرات ترکیبی و تخریبی هستند، در واقع بدن می تواند طی یک سری تغییرات شیمیایی یا ایجاد واکنش های شیمیایی، مواد دریافتی خود را تخریب کرده و تغییر شکل دهد.

زمانی که این واکنش های شیمیایی رخ می دهند، تمام تغییرات توسط آنزیم های درون بدن رصد شده و کاتالیز می شوند و این کار مواد غذایی مورد نیاز سلول های بدن را به آن ها می رساند؛ از آن جایی که سلول های متنوعی در بدن ما وجود دارد، آنزیم ها نیز انواع و وظایف مختلفی ایفا می کنند.

سلول ها برای تاثیر گذاشتن بر بدن ما نیاز به انجام چند عمل اساسی دارند که شامل تولید مثل، حفظ ساختار و پاسخ به محیط می باشد، آنزیم ها در این مسیر از سلول ها یا ارگانیزم های بدن حمایت می کنند. پس میزان کالری دریافت شده بر متابولیسم تاثیر گذار است.

در طول رژیم کاهش وزن، چنان چه کالری دریافتی بدن شما افزایش پیدا کند و این اتفاق به صورت ناگهانی رخ دهد، بر متابولیسم بدن تاثیر گذاشته و ممکن است در این زمان فرایند استپ وزن آغاز شود.

تاثیر عمل اسلیو معده بر وزن؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

هر روز که می گذرد، تعداد داوطلبین این جراحی لاغری افزایش می یابد و این موضوع به علت جوابگویی و ایده ی مناسب نهفته در آن می باشد؛ در طول انجام عمل اسلیو معده در واقع بخش قابل توجهی از معده جدا شده و از بدن او خارج می شود؛ این عمل که به صورت لاپاروسکوپی یا لیزری انجام می شود، نیازی به ایجاد برش های بزرگ بر روی شکم ندارد و صرفا سوراخ های کوچکی برای عبور دادن دوربین و وسایل جراحی ایجاد می شود.

پس از گذراندن جراحی، فرایند تغییر وزن به سرعت آغاز می شود و بدن آهنگ سوخت و ساز جدیدی را در پیش می گیرد. ممکن است در صحبت های عادی شنیده باشید که این جراحی به روش لیزری انجام می شود اما این کلمه به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرد، چرا که لیزر در طی انجام این عمل کاربرد نداشته و ممکن است به علت شکل ابزارهای ظریف و خاصی که برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می گیرد، شایع شده باشد.

برای مقایسه دو جراحی لاغری اسلیو معده یا بای پس توصیه می کنیم پست اسلیو معده بهتره یا بای پس را مطالعه نمائید.

تاثیر عمل اسلیو معده بر وزن؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده
تاثیر عمل اسلیو معده بر وزن؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

در برنامه های ورزشی غرق نشوید؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

گاهی اوقات، افرادی که قصد پیگیری ورزش های منظم را دارند، به شکلی در برنامه ها و تمرینات خود غرق می شوند که برنامه فرم نامنظمی پیدا کرده و در ادامه باعث بر هم خوردن نظم ذهن و بدن می شود؛ تحقیقات نشان داده است که داشتن برنامه ی نامنظم و پیچیده می تواند باعث شود تا تثبیت وزن رخ داده و یا فرایند کاهش وزن رخ ندهد.

برنامه های متکی به چربی سوزی لازم است تا با تمرکز و حضور ذهن مناسبی انجام بگیرند و چنان چه در جریان تمرینات ورزشی خود، پیگیری و ممارست لازم را نداشته باشید و این برنامه ها را طی دوره های کوتاه مدت انجام دهید، ممکن است استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده رخ دهد.

توصیه می شود تا از تمرینات فشرده یا انجام کارهایی که برای شما ناخوش آیند هستند، در ابتدای شروع تمرینات خودداری کنید. می توانید هر هفته یک یا دو تمرین جدید را به تمرینات ورزشی خود اضافه کنید اما همواره تمرکز خود را حفظ کرده و در نظر بگیرید که بیشتر از آن که بر نتیجه تمرکز کنید، لازم است تا این تمرینات ادامه دار باشند.

مصرف چه مواد غذایی ای قبل از عمل اسلیو معده ممنوع است؟

زمانی که برای انجام عمل اسلیو معده تصمیم می گیرید، پزشک به شما توصیه خواهد کرد که از قبل یک سری نکات را رعایت کرده تا برای جراحی و شرایط بعد از آن آمادگی لازم را به دست آورید؛ به طور مثال ممکن است از شما خواسته شود تا از 15 روز قبل، مصرف شکر و کربوهیدرات را متوقف کنید.

کربوهیدرات ها به مرور زمان در حال تبدیل شدن به جزئی نسبتا اضافی در رژیم غذایی می شوند.  هر چند این موضوع هنوز از طرف عده ی زیادی از مردم پذیرفته نشده است اما جوامع علمی درباره ی آن بسیار صحبت می کنند و افرادی که قصد کاهش وزن را دارند نیز به کرار درباره ی کربوهیدرات ها و عوارضی که برای بدن و ذهن دارد، می شنوند.

از جمله رژیم هایی که بر حذف کربوهیدرات ها  تاکید کرده، می توان به رژیم اتکینز و کتوژنیک اشاره کرد؛ البته که تمام کربوهیدرات ها برای بدن ضروری می باشد اما مصرف موادی که حاوی قند یا نشاسته هستند، می تواند کربوهیدرات زیادی را به بدن رسانده و در جریان کاهش وزن مانع ایجاد کند.

به همین دلیل در بین افرادی که دچار استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده می شوند، موارد اعتیاد به قند و نشاسته، مثل افرادی که علاقه به مصرف شیرینی و شکلات دارند شایع می باشد.

برای تشخیص و آشنایی بهترین دکتر اسلیو معده برای درمان لاغری در یزد توصیه می کنیم از صفحه بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

لزوم مشاوره با متخصص لاغری بعد از عمل اسلیو معده؛ راهکارهای جلوگیری از استپ وزن بعد از عمل اسلیو

برخی افراد ترجیح می دهند تا به تنهایی و بدون داشتن متخصص تغذیه، برنامه ی غذایی و فعالیت خود بعد از عمل را کنترل کنند که این موضوع می تواند گاها با ریسک همراه باشد.

چون فرد از بسیاری نکات رژیم جدید خود و عادتی که لازم است در پیش بگیرد اطلاع ندارد. متخصص تغذیه لازم است تا حداقل 6 ماه پس از انجام عمل اسلیو معده شما را زیر نظر داشته و گزارش درستی از وضعیت غذایی شما داشته باشد.

در صورتی که درگیر عادت های غذایی نادرست یا رفتارهای عصبی مرتبط با پرخوری یا خورده خواری نیز داشته باشید، ممکن است لازم باشد تا به یک متخصص روان ارجاع داده شوید. در صورت عدم توجه به ظرافت های یاد شده برای رسیدن به وزن مناسب ممکن است تا نتیجه ی لازم از تلاش های خود را نگیرید یا با عوارض تغذیه ی نامناسب دست و پنجه نرم کنید.

بدن شما پس از قرار گرفتن در معرض عمل اسلیو معده ویژگی های جدیدی خواهد داشت و لازم است تا عادت های غذایی و رفتاری نیز با این آهنگ و ویژگی های جدید هماهنگ شود.

این تغییرات گاها بسیار اساسی و عمیق هستند و فرد  ممکن است نتواند خود به تنهایی به مدیریت وضعیت خود بپردازد. به همین منظور توصیه می شود تا در جریان این انقلاب بدنی و ذهنی، از نظر افراد متخصص و مشاور استفاده کنید تا سریع تر به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

نداشتن یک تغذیه ی اصولی و مدیریت شده بعد از انجام عمل اسلیو معده می تواند باعث شود تا روند کاهش وزن با سرعت کمی صورت گرفته و سریعتر به روند استپ وزن بعد از عمل اسلیو برسد که قطعا اتفاقی ایده آل برای افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند نخواهد بود.

استفاده از مکمل های غذایی؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

غذاهایی که به طور روزانه مصرف می کنیم یا حتی میوه ها و خوراکی های تکی و ساده ممکن است به طور همزمان دارای چند نوع انرژی و عنصر متفاوت باشند که هر یک به نوع متفاوتی بر بدن تاثیر می گذارند. یکی از رفتارها و عادت های جدیدی که بعد از انجام عمل اسلیو معده به مدت طولانی می تواند در پیش گرفته شده و به کنترل وزن و حفظ سلامتی فرد کمک کند، استفاده از مکمل های غذایی می باشد.

استفاده از مکمل های غذایی؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده
استفاده از مکمل های غذایی؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

ممکن است تا پیش از انجام این عمل با مکمل ها و تاثیری که می تواند بر بدن داشته باشد و انواع مختلف آن آشنایی نداشته باشید، اما امروزه مکمل ها در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند و توسط قشرهای مختلفی از جامعه مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از مکمل های غذایی خوب می تواند در روند کاهش وزن و جلوگیری از استپ وزن پس از انجام عمل اسلیو معده تاثیر بسزایی داشته باشد.

از جمله مکمل هایی که مصرف آن به افرادی که عمل اسلیو معده را در پیش گرفته اند، توصیه می شود، مکمل های ویتامینی و مخلوط های پروتئینی می باشند که خود این مکمل ها دارای رده های مختلفی هستند.

برای انجام عمل اسلیو معده در همدان پیشنهاد می کنیم پست عمل اسلیو معده در همدان را مشاهده کنید.

آیا کمبود ویتامین می تواند باعث استپ وزن پس از عمل اسلیو معده شود؟

در این مورد لازم است تا به خواص ویتامین ها توجه کنیم؛ به طور مثال ویتامین A و میزان آن در بدن، ارتباط مستقیمی با وضعیت قلب و عروق دارد و در صورتی که این ویتامین به میزان کافی به بدن نرسد، ممکن است مشکلاتی در رابطه با فشار خون برای فرد ایجاد شود.

از آنجایی که لازم است تا برای لاغر شدن، بدن را در معرض سوخت و ساز جدید قرار داد، رساندن ویتامین A می تواند به این موضوع کمک دهنده باشد.

در واقع یکی از مهم ترین خواصی که در توصیف تاثیرات ویتامین A همواره گفته می شود، تاثیر مستقیم بر احساس شادابی می باشد؛ اما طبق عادت های غذایی و شروط ذهنی نادرست؛ اغلب افراد برای این که به سرعت و به مقدار زیاد این احساس قدرت و نشاط را داشته باشند، به سراغ مواد شیرین و حاوی قند می روند که این کار صرفا یک تاثیر کوتاه مدت خواهد داشت.

مدت نقاهت و مراقبت بعد از عمل و ارتباط آن با وزن

هر چند در برخی از گزارش ها ممکن است که در پایان هفته ی اول بعد از عمل نیز کاهش وزن دیده شود، اما بهتر است بدانید که هفته ی اول معمولا به استراحت بعد از عمل اختصاص داشته و تمرکز اصلی در این دوره صرفا سلامت و ایمنی فرد و اطمینان از شرایط او می باشد و از هفته ی بعدی می توان انتظار کاهش وزن را داشت.

هزینه ی عمل اسلیو معده بر اساس چه پارامترهایی مورد محاسبه قرار می گیرد؟

در هر عمل با توجه به شرایط بیمار، تخصص پزشک و برنامه ای که در پیش است، ابزارهای به کار رفته نیز می توانند مختلف باشند و هزینه ی جراحی نیز بر اساس هزینه ی ابزارهای به کار رفته مورد محاسبه قرار می گیرد.

آیا گزارشی مبنی بر این که افراد بعد از انجام عمل اسلیو معده دچار لاغری شدید شده اند نیز وجود دارد؟

هر چند به کمک انجام این عمل لاغری می توان مقدار زیادی وزن از دست داد و ظاهر افراد چاق به علت از بین رفتن چربی های اضافه تغییر می کند، اما این روند کاهش وزن نمی تواند منجر به لاغری مفرط شود؛ تا کنون گزارشی مبتنی بر لاغری غیر نرمال بعد از عمل اسلیو معده دیده نشده است.

روند کاهش وزن صرفا تا زمانی می تواند ادامه پیدا کند که حجم توده ی بدنی به میزان استاندارد برسد. برای محاسبه ی این موضوع می توانید 40 درصد از وزن خود پیش از عمل را در نظر بگیرید که البته این مقدار از فردی به فرد دیگر ممکن است مقداری متفاوت باشد.

آیا گزارشی مبنی بر این که افراد بعد از انجام عمل اسلیو معده دچار لاغری شدید شده اند نیز وجود دارد؟
آیا گزارشی مبنی بر این که افراد بعد از انجام عمل اسلیو معده دچار لاغری شدید شده اند نیز وجود دارد؟

مصرف دخانیات؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

افرادی که گرایش به مصرف هر نوع از مخدرات دارند بهتر است مصرف این مواد را کنار بگذارند. در مورد قلیان نیز اکیدا توصیه می شود که پس از عمل به مدت دو ماه از مصرف مواد حاوی نیکوتین خودداری کنید.

قرص های لاغری بعد از عمل اسلیو

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افرادی که در معرض عمل قرار گرفته اند پیش بیاید این است که آیا می توان با مشاهده ی استپ وزن پس از عمل اسلیو معده، نسبت به استفاده از قرص های لاغری اقدام کرد؟

در جواب این سوال باید گفت که خیر، فرض بگیرید که پیش از انجام عمل حدودا صد کیلو وزن داشته اید و طی مدت 6 ماه پس از عمل توانستید 20 کیلو از وزن خود را کم کنید و سپس با وضعیت استپ وزن بعد از عمل اسلیو رو به رو شوید.

شاید در ابتدا احساس کنید که این آهنگ کاهش وزن کند می باشد، اما حتی در چنین شرایطی نیز نیازی به استفاده از قرص های لاغری نیست و صرفا بهتر است تا به ورزش کردن ادامه داده و از خوردن غذاهایی که دارای کالری زیادی می باشند، خودداری کنید.

یکی از معروف ترین قرص های لاغری که در حال حاضر افراد زیادی در مورد آن به دنبال اطلاعات هستند، قرص لاغری فلوفیت است؛ اما این قرص چه کاری انجام می دهد؟

اگر به ترکیبات به کار رفته در این قرص توجه کنیم، می بینیم که ترکیب اصلی آن سی ال ای است؛ احتمالا نام چربی ترانس را شنیده اید، پس بهتر است بدانید که سی ال ای نیز نوعی چربی ترانس می باشد. قرص لاغری یا چربی سوزی هیدروکسی کات هم عمدتا از کافئین و عصاره های گیاهی درست شده است؛

به جز دو مورد ذکر شده می توان از قرص های لاغری بلاکر، کتون تمشک، قرص لاغری کافئین، قهوه ی سبز، تن لس و قرص لاغری عصاره ی چای سبز یا گرین تیدین نام برد که هر کدام ممکن است با ترکیبات گوناگونی ساخته شوند و بین تاثیرات آن ها تفاوت های چشمگیری وجود داشته باشد.

فرآیند کاهش وزن لازم است تا چه مدت ادامه پیدا کند؟

این اتفاق می تواند تا 2 سال بعد از عمل نیز رخ دهد اما عمده ی تغییرات تا 6 ماه بعد از عمل ظاهر می شوند و استپ وزن نیز معمولا پس از 6 ماه گزارش می شود، بسته به عادت های غذایی و رفتاری جدیدی که در پیش می گیرید، می توانید انتظار داشته باشید که حتی سی درصد از وزن خود را طی سه ماه از دست بدهید.

معمولا انتظار می رود که افراد در ماه اول پس از عمل جراحی 15 درصد از وزن خود را از دست بدهند که این میزان می تواند بین افراد مختلف تا حدی متفاوت باشد اما به هر صورت استپ وزن در یک بازه ی زمانی رخ خواهد داد و مساله ی نگران کننده ای نخواهد بود.

فرآیند کاهش وزن لازم است تا چه مدت ادامه پیدا کند؟
فرآیند کاهش وزن لازم است تا چه مدت ادامه پیدا کند؟

پاسخ به سوالاتی در مورد عمل اسلیو معده

امکان آمبولی پس از عمل اسلیو معده چقدر است؟ در این مورد هیچ گونه نگرانی ای جایز نیست چرا که پزشک شما پیش از شروع عمل آمپول مخصوصی را تزریق کرده و امکان ابتلا به آمبولی غیر ممکن می باشد.

آیا ممکن است پس از انجام عمل اسلیو، چاقی و اضافه وزن فرد برگشت داده شود؟ یعنی فرد مدتی کاهش وزن را تجربه کند اما مجددا وزنش اضافه شود.

در این مورد باید گفت که در خود عمل نمی تواند مشکل بازگشت وزن را جست و جو کرد، بلکه این موضوع معمولا در صورتی ایجاد می شود که فرد بیمار رژیم غذایی مناسبی را در پیش نگرفته و عادت های اشتباه خود را کنار نگذارد؛ به همین دلیل مجموعه ای از توصیه ها برای آماده سازی ذهنی و روانی و جسمی فرد در نظر گرفته شده تا بتواند خود را با شرایط جدید زندگی برای همیشه هماهنگ کند.

مصرف برنج و نان بعد از عمل اسلیو معده مجاز می باشد؟ از چه دوره ی زمانی ای می توان مصرف این نوع مواد غذایی را آغاز کرد؟

مصرف برنج و نان را می توان با توجه به رژیم غذایی تجویز شده در پیش گرفت، اما در حالت عادی و با توجه به شرایط فیزیکی بدن، مصرف این مواد 2 ماه پس از عمل اسلیو هیچ مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

بررسی های روان شناسی در مورد افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد، به چه علت دارای اهمیت می باشد؟

هدف از انجام ارزیابی ها و بررسی های روان شناسانه این است که بتوان علتی غیر از موارد ژنتیکی که منجر به افزایش وزن بیمار شده است را شناسایی کرد؛ به همین دلیل در حین این ارزیابی ها مواردی از قبیل پرخوری عصبی یا اختلالات روانی دیگر که می تواند باعث ایجاد مانع در مسیر فرد بیمار برای رسیدن به وزن دلخواه شود، مورد مطالعه قرار می گیرد. چرا که در برخی موارد، همین اختلالات هستند که می توانند باعث بروز زود هنگام استپ وزن پس از عمل اسلیو معده شوند.

بررسی های روان شناسی در مورد افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد، به چه علت دارای اهمیت می باشد؟
بررسی های روان شناسی در مورد افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهد، به چه علت دارای اهمیت می باشد؟

پرخوری عصبی چیست و چه تاثیری در جریان استپ وزن بعد از عمل اسلیو دارد؟

به پرخوری عصبی اصطلاحا بولیمیا گفته می شود که امروزه بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ در مراحل پیشرفته ی ابتلا به پرخوری عصبی، سلامت و زندگی فرد بیمار در معرض ریسک بالایی قرار می گیرد، از این رو ایده های درمانی در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

عمده ترین مشکلی که این افراد از آن رنج می برند، قرار گرفتن در معرض چاقی و روند سریع افزایش وزن می باشد. اما متاسفانه قادر به کنترل خود در مورد غذا خوردن نیستند چرا که ریشه ی این موضوع ذهنی و معمولا مربوط به ناخود آگاه فرد می باشد و متاسفانه این افراد روش مقابله ی صحیح با این مشکل را نمی دانند.

پرخوری عصبی چیست و چه تاثیری در جریان استپ وزن بعد از عمل اسلیو دارد؟
پرخوری عصبی چیست و چه تاثیری در جریان استپ وزن بعد از عمل اسلیو دارد؟

برخی روانشناسان، عقیده دارند که علت بروز پرخوری عصبی می تواند به علت آسیب دیدن فرد در بروز خلاقیت یا برطرف نشدن نیازهای مربوط به ارتباطات اجتماعی باشد. از این رو افرادی که مدت زیادی از زندگی خود از طرف دیگران طرد شده اند یا مورد مواخذه و قضاوت های زیادی قرار گرفته اند، امکان زیادی در مورد ابتلا به پرخوری عصبی دارند.

یکی دیگر از موارد شایع می تواند مربوط به نیاز فرد برای پیگیری به خواسته ی خلاقانه مثل علاقه به پیگیری یک رشته ی هنری بوده باشد که به علت برآورده نشدن تاثیر خود را به صورت پرخوری عصبی نشان داده است.

علائم ابتلا

اگر شما نیز دارای علائم زیر می باشید، احتمال می رود که به مشکل پرخوری عصبی دچار شده باشید:

داشتن حساسیت زیاد نسبت به وزن؛ مانند افرادی که به طور مداوم از ترازو استفاده می کنند یا به خاطر افزایش وزن، فشار روانی و استرس زیادی را تجربه می کنند.

داشتن وعده های غذایی مکرر با حجم زیاد، به شکلی که فرد خود را ناگزیر به بلعیدن می داند، در حین غذا خوردن در لذت وصف نشدنی ای غرق می شود اما ممکن است بلافاصله پس از سیر شدن مجددا در احساس عذاب وجدان و ناراحتی غرق شده یا به سراغ ترازو برود.

ممکن است این افراد به طور ناگهانی تصمیم بگیرند که از صبح که بیدار می شوند، هیچ غذایی نخورند و سخت گیری هایی به طور زیاد اما موقت انجام دهند تا بتوانند از این طریق به کاهش وزن خود بپردازند. به هر صورت حتی اگر قصد لاغر شدن داشته باشید، به هیچ وجه توصیه نمی شود که وعده ی صبحانه را حذف کنید.

در بین چنین افرادی، استفاده از داروهای کاهش وزن، دمنوش های گیاهی یا برخی خوراکی های مربوط به لاغری شایع است چرا که قصد دارند از این طریق به کنترل وزن خود بپردازند.

با کمی دقت متوجه می شوید که این افراد پر تلاش هستند تا مشکل پرخوری خود را رفع کنند اما نمی توانند درک کنند که مشکل اصلی از کجاست و چگونه می توان با ریشه ی مشکل به مبارزه پرداخت.

در صورتی که دچار مشکل پرخوری عصبی هستید، توصیه می شود که همزمان با اقدام برای عمل اسلیو معده، در مورد درمان مشکل خود با پزشک متخصص صحبت کنید تا بتوانید عادت های جدید خود بعد از عمل اسلیو معده را بهتر مدیریت کرده و با مشکل بروز زود هنگام استپ وزن بعد از عمل اسلیو رو به رو نشوید.

توضیح دقیق تر اصطلاح استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

تجسم کنید که مدتی از انجام عمل اسلیو معده گذشته است و فرد همچنان منتظر کاهش وزن است چرا که هنوز به وزن متعادل یا دلخواه خود نرسیده است، این فرایند توقف چنان چه به مدت سه هفته طول بکشد به آن استپ وزن گفته می شود. این موضوع می تواند افراد را به فکر فرو ببرد که حال چگونه نسبت به کاهش وزن خود اقدام کنند.

به طور کلی توصیه می شود تا یک رژیم غذایی استاندارد و اصولی را در پیش بگیرید تا فرایند کلی کاهش وزن شما و رسیدن به توده ی بدنی استاندارد طی کمتر از 18 ماه صورت بگیرد و با مشکل استپ وزن در حالی که هنوز با اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنید رو به رو نشوید.

از جمله ایده های ساده در این مورد می توان توصیه شدن به خوردن غذاهای مایع را نام برد؛ همچنین بهتر است تا نسبت به گذشته آب بیشتری بنوشید. غذاهای جامد یا سفت می توانند کالری بیشتری داشته و انرژی زیادی به بدن برسانند،

همچنین اغلب این خوراکی های جامد دارای مقدار زیادی کربوهیدرات هستند، بهتر است نسبت به فیزیک جدید معده ی خود آگاه باشید؛ چون که خوردن غذاهای جامد و سفت می تواند فشار قابل ملاحظه ای را به معده و بخیه های ایجاد شده بر آن وارد آورد که تجربه ی جالبی را به همراه نخواهد داشت و در روند کاهش وزن نیز اختلال ایجاد خواهد شد.

توضیح دقیق تر اصطلاح استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده
توضیح دقیق تر اصطلاح استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده ناگزیر است

با وجود تمام موارد گفته شده، در نهایت فرد پس از مدتی به حالت ثبات خواهد رسید و نمی تواند از استپ وزن فرار کرد و کلمه ی استپ وزن صرفا تعریف کننده ی یک دوره ی زمانی خاص است نه لزوما یک مشکل؛ ما صرفا زمانی به استپ وزن به دیده ی یک مشکل نگاه می کنیم که فرد نتوانسته باشد مقدار قابل انتظاری از وزن خود را پس از عمل اسیو معده از دست بدهد.

برای انجام عمل اسلیو معده لازم است تا چه اطلاعاتی از فرد متقاضی کسب شود؟

در ابتدا درباره ی وزن و قد بیمار پرسش می شود و بررسی می شود که آیا فرد با توجه به این پارامترها کاندید مناسبی برای انجام این عمل لاغری هست یا خیر؛ همچنین درباره ی هزینه ها و زمان انجام عمل به فرد اطلاع داده خواهد شد.

برای انجام عمل اسلیو معده لازم است تا چه اطلاعاتی از فرد متقاضی کسب شود؟
برای انجام عمل اسلیو معده لازم است تا چه اطلاعاتی از فرد متقاضی کسب شود؟

آیا جمع شدن پوست بعد از لاغری اجتناب ناپذیر می باشد؟

جمع شدن و افتادن پوست اضافی بدن پس از عمل اسلیو معده و از دست دادن مقدار زیادی از وزن، از جمله نگرانی هایی است که افراد در مورد آن پرسش هایی را مطرح می کنند.

این اتفاق بستگی به میزان اضافه وزن و حجم توده ی بدنی فرد بیمار، پیش از اقدام برای کاهش وزن دارد اما برای جلوگیری از این اتفاق نیز اقداماتی از طرف پزشک در نظر گرفته می شود.

از جمله تجویز یک سری مکمل های مخصوص و توصیه ی ورزش هایی که مناسب شرایط این گونه افراد است؛ در واقع انتظار می رود تا با پیگیری این روش ها، عوارض مربوط به جمع شدن پوست را به حداقل رساند اما برای افرادی که حجم توده ی بدنی بالایی نیز دارند روش هایی برای برداشتن پوست اضافی و دادن یک فرم مناسب به بدن در نظر گرفته خواهد شد.

آیا جمع شدن پوست بعد از لاغری اجتناب ناپذیر می باشد؟
آیا جمع شدن پوست بعد از لاغری اجتناب ناپذیر می باشد؟

افزایش طول عمر با عمل اسلیو معده

یکی از عمده ترین شایعاتی که در مورد عمل اسلیو معده وجود دارد این است که افراد قرار گرفته در معرض این عمل عمر کمی خواهند داشت که طبیعتا این موضوع ریشه ی علمی نداشته و اتفاقا برعکس، رها شدن از معضل چاقی و چربی های اضافه ی بدن می تواند کمک کند تا طول عمر فرد به میزان پانزده سال یا حتی بیشتر افزایش پیدا کند؛

فراموش نکنید که افراد به چه علت کاندید انجام عمل اسلیو معده می شوند. آن ها سعی دارند تا از معضل چاقی ای خلاص شوند که زندگی آن ها را درگیر مشکل کرده و با روش های دیگر عمدتا نتوانسته اند به نتیجه ای برسند.

تاثیر عمل اسلیو معده بر بارداری

یکی از پرسش هایی که بسیاری از افراد در مورد عمل اسلیو معده دارند این است که آیا می توان بعد از انجام عمل، بدون ریسک خاصی در مورد بارداری اقدام کرد؟

در اینجا لازم است تا یادآوری کنیم که یکی از دلایل ناباروری یا ایجاد ریسک در دوره ی باروری، داشتن اضافه وزن یا مشکل چاقی است. پس در واقع شما پس از انجام عمل اسلیو معده می توانید با ریسک کمتری در مورد بارداری اقدام کرده و سلامت خود و کودکانتان را تضمین کنید.

دوره ی زمانی ای که می توان پس از عمل اسلیو معده اقدام به بارداری کرد، 4 یا حدودا 6 ماه می باشد چرا که در این زمان دوره ی نقاهت و کاهش وزن سریع انجام گرفته و بدن با آهنگ جدید زندگی خود هماهنگی پیدا کرده است و می توان گفت که متابولیسم بدن به وضعیت با ثبات و قابل اعتمادی رسیده و فرد آمادگی اقدام برای بارداری را دارد.

 

استخر و تناسب اندام

یکی از راهکارهایی که برای جلوگیری از شل شدن و چروک شدن پوست بعد از لاغری توصیه می شود، انجام مرتب شنا یا استفاده از استخر می باشد.

همچنین بهتر است بدانید که این جزوی از مزیت های عمل اسلیو معده می باشد که در آن، شل شدن و افتادن پوست بسیار کمتر از دیگر روش های لاغری می باشد که این موضوع می تواند ناشی از طول مدت کوتاه کاهش وزن باشد. به هر صورت شنا کردن خود به تنهایی می تواند راهکاری موثر برای ادامه ی روند کاهش وزن و رسیدن به وزن دلخواه باشد.

به چه علت مصرف مواد مخدر بعد از عمل اسلیو معده منع می شود؟

چنان چه از قلیان یا نوشیدنی های الکلی یا سایر مواد مخدر پس از عمل های لاغری و اسلیو معده استفاده کنید، ممکن است مواد غذایی شما از طریق مری به دهان برگشت پیدا کرده و این اتفاق می تواند برای فرد، ناراحت کننده جلوه کند، ریسک مصرف نوشیدنی های الکلی بسیار بیشتر از دیگر مواد یاد شده می باشد. به همین علت افراد از مصرف آن منع می شوند.

پس از انجام عمل اسلیو معده، فرد بیمار ممکن است چند روز در بیمارستان بستری و تحت نظر قرار بگیرد؟

این موضوع تا حدی بستگی به وضعیت بیمار نیز دارد اما می توان انتظار داشت که فرد پس از 3 روز یا حتی زود تر از بیمارستان مرخص شود و بتواند ادامه ی دوره ی نقاهت خود را در خانه بگذراند.

پس از انجام عمل اسلیو معده، فرد بیمار ممکن است چند روز در بیمارستان بستری و تحت نظر قرار بگیرد؟
پس از انجام عمل اسلیو معده، فرد بیمار ممکن است چند روز در بیمارستان بستری و تحت نظر قرار بگیرد؟

جریان انجام عمل اسلیو معده در مجموع ممکن است چند ساعت به طول بیانجامد؟

این عمل در طول کمتر از یک ساعت به پایان خواهد رسید و یک عمل طولانی و سنگین به حساب نخواهد آمد. به خصوص امروزه که این عمل بیشتر رواج پیدا کرده و پزشکان تجربه ی زیادی در مورد آن پیدا کرده اند و با انواع شرایط آن آشنایی کامل دارند و از بهترین ابزار مدرن برای انجام هر چه بهتر آن استفاده می شود.

آیا داشتن احساس گرسنگی بعد از انجام عمل اسلیو معده طبیعی است؟ در مورد این مشکل چگونه می توان اقدام کرد؟

برخی افراد ممکن است پس از انجام عمل اسلیو، همچنان که کاهش وزن را پشت سر می گذارند، با احساس گرسنگی دست و پنجه نرم کنند و این احساس نگرانی در مورد گرسنگی مداوم باعث می شود تا سوالات زیادی برای این افراد پیش بیاید. مخصوصا این پرسش که ممکن است وزن افراد مجددا پس از مدتی برگشت داده شود؟

در جواب این سوال باید گفت که داشتن احساس گرسنگی در برخی موارد طبیعی می باشد و موضوع نگران کننده ای نیست و می توانید در این مورد با پزشک خود مشورت داشته باشید.

مخصوصا اگر احساس ضعف و گرسنگی در حال آزار دادن شما باشد. ممکن است نیاز باشد تا از مکمل ها یا ویتامین های تجویزی استفاده کنید. اما به هر صورت داشتن احساس گرسنگی یا ضعف به معنی مستعد بودن برای بازگشت وزن نیست.

آیا داشتن احساس گرسنگی بعد از انجام عمل اسلیو معده طبیعی است؟ در مورد این مشکل چگونه می توان اقدام کرد؟
آیا داشتن احساس گرسنگی بعد از انجام عمل اسلیو معده طبیعی است؟ در مورد این مشکل چگونه می توان اقدام کرد؟

آیا لازم است تا پس از عمل اسلیو معده، مصرف داروی خاصی را در پیش بگیریم؟

در جواب این سوال باید گفت که عمل اسلیو معده خود به تنهایی یک روش درمانی کامل است و فرد از مصرف داروهای اضافی برای رسیدن به وزن مناسب بی نیاز خواهد شد. چه بسا برخی افراد که تحت تاثیر برخی بیماری های خاص دچار عوارض چاقی شده باشند، و مجبور به مصرف دارو باشند، پس از چند ماه از مصرف داروها بی نیاز خواهند شد.

آیا کند شدن روند کاهش وزن در ماه های پس از جراحی اسلیو معده طبیعی است؟

کاهش وزن از یک نظم نسبی و نزولی برخوردار است که در مورد تمام افراد صدق می کند، در واقع طبیعی نیست که شما هر ماه به میزان مساوی وزن کم کنید.

معمولا در هفته ها و ماه های اول، کاهش وزن سریع تر است چرا که بدن مجبور است به سرعت خود را با شرایط جدید وفق دهد و معده به اندازه ی قبل قادر به دریافت مواد غذایی نیست. به این ترتیب ممکن است در ماه اول حدودا 20 کیلو وزن کم کنید اما طی ماه های بعد این میزان به 5 یا 6 کیلو برسد و این روند کاملا طبیعی و منطقی می باشد.

آیا کند شدن روند کاهش وزن در ماه های پس از جراحی اسلیو معده طبیعی است؟
آیا کند شدن روند کاهش وزن در ماه های پس از جراحی اسلیو معده طبیعی است؟

آیا میزان کاسته شدن از حجم معده برای همه ی افراد یکسان می باشد؟

ممکن است پیش از این درصد هایی درباره ی میزان برشی که متوجه معده می شود، شنیده باشید. اما این میزان نسبی است و در حین انجام عمل تعیین می شود. هدف این است که معده ی فرد بیش از حد کوچک نشود.

آیا فرد پس از اقدام در مورد عمل اسلیو معده ممکن است درد هایی را تجربه کند؟

این عمل به شیوه ی لاپاراسکوپی انجام می گیرد که هدف از طراحی این روش این است که بدن کمتر متوجه برش و بخیه شود و صرفا از طریق یک لوله، وسایل جراحی به درون بدن فرستاده می شوند و کار انجام می گیرد. پس به این ترتیب پس از عمل نمی توان انتظار درد خاصی را داشت و همچنین پس از هر نوع عمل جراحی، همواره مراقبت هایی از فرد بیمار به عمل می آید تا دچار عوارض خاصی نشود و درد خاصی را تجربه نکند.

چگونه می توان از استپ وزن در طول دوره ی کاهش وزن جلوگیری به عمل آورد؟

گاهی ممکن است تا به کمک اراده و عزم راسخ خود تصمیم بگیرید که وزنتان را به میزان دلخواه برسانید و به این ترتیب یک رژیم غذایی خاص را در پیش می گیرید و به انجام مرتب ورزش نیز می پردازید.

ممکن است در هفته ها یا ماه های اول همه ی شرایط طبق انتظارات به پیش برود و نتایج خوبی را به دست آورید اما دیری نمی پاید که شادی شما به علت رسیدن به شرایط استپ وزن مختل می شود.

به فکر فرو می روید که چرا فرایند کاهش وزن مثل قبل نیست؟ برخی از افراد ممکن است در این مرحله دچار احساس ناامیدی شوند و از تلاش برای پیگیری تمرینات و رژیم غذایی خود دست بکشند اما این راه حل نیست و همچنین می توان با آن به مبارزه برخواست.

در واقع استپ وزن مساله ای نیست که تنها افرادی که در مورد عمل اسلیو معده اقدام کرده اند ممکن است با آن رو به رو شوند، بلکه تمام افرادی که در مورد رژیم غذایی لاغری اقدام می کنند می با نزدیک شدن به وزن دلخواه کم کم این وضعیت را تجربه می کنند. پس استپ وزن یک مساله ی کاملا رایج و طبیعی می باشد و مختص افراد خاص نیست.

چگونه می توان از استپ وزن در طول دوره ی کاهش وزن جلوگیری به عمل آورد؟
چگونه می توان از استپ وزن در طول دوره ی کاهش وزن جلوگیری به عمل آورد؟

فشار روانی ناشی از استپ وزن

فشار روانی ناشی از استپ وزن معمولا به این دلیل است که فرد دیگر چندان فاصله ای تا وزن دلخواه خود ندارد، اغلب ممکن است علائم استپ وزن طی دو تا چهار هفته ظاهر شود و فرد طی وزن کشی های خود متوجه شود که یا تغییر وزن نداشته یا اگر هم داشته خیلی کم به طور مثال حدود یک تا یک و نیم کیلو بوده است.

همچنین ممکن است در هفته های آخر هیچ کاهش وزنی مشاهده نشود که به هر صورت مهم نیست این اتفاق تدریجی رخ دهد یا یکباره، این مرحله اجتناب ناپذیر بوده و به هر دو موقعیت استپ وزن گفته می شود و این سوال پیش خواهد آمد که علت وارد شدن به این شرایط چیست؟

چگونه می توان آن میزان باقیمانده از اضافه وزن را از بین برد و اصلا چرا افرادی که قصد کاهش وزن را دارند، به مرحله ی استپ وزن می رسند؟

چه زمان باید با استپ وزن مبارزه کرد؟

اگر در طی وزن کشی های خود مشاهده کردید که طی یک بازه ی زمانی قابل توجه، به طور مثال یک ماه، هیچ تغییری در وزن شما ایجاد نشده است اما در طول این مدت کاملا مثل گذشته پیگیر رژیم غذایی و ورزش خود هستید، پس می توان گفت وقت آن است که باید با استپ وزن مبارزه کنید.

در مورد تاثیرات مصرف کورتون آگاه باشید

یکی از عواملی که می تواند باعث ایجاد شرایط استپ وزن کاذب شود، استفاده از داروهایی مانند کورتون می باشد چرا که این داروها باعث می شوند تا حجم زیادی آب در زیر پوست ما ذخیره شود و در نتیجه وزن افزایش پیدا کرده، یا در وضعیت ثابت باقی بماند. پس در این زمان مشکل از پارامترهای دیگر نیست و با کنار گذاشتن مصرف کورتون می توان به این مشکل غلبه کرد.

در مورد تاثیرات مصرف کورتون آگاه باشید
در مورد تاثیرات مصرف کورتون آگاه باشید

اثرات کمبود کالری در استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

زمانی که به اندازه ی کافی مواد مغذی به بدن خود نرسانید، بدن این موضوع را درک کرده و سعی می کند خود را با شرایط سخت گیرانه ی جدید وفق دهد. از این رو شروع می کند به کند کردن روند سوخت و ساز تا بتواند کالری بیشتری را نگه داشته و بدن را ساپورت کند که در این حالت استپ وزن رخ داده و روند کاهش وزن متوقف می شود؛ در واقع این کار به بدن کمک می کند تا کالری هایی که دیگر قادر به دریافت آن ها نیست را جبران کند.

متوجه عوارض رعایت نکردن برنامه ی غذایی باشید

افرادی که یک رژیم غذایی خاص را در پیش می گیرند، ممکن است بعد از گذشت چند هفته احساس کنند که کاملا بر قوانین و شرایط رژیم تسلط یافته اند و حال می توانند بدون نظارت یا کنترل به ادامه ی رژیم غذایی خود ادامه دهند و این احساس امنیت کاذب، باعث می شود تا کنترل شرایط را از دست داده و به طور نامحسوس شروع به خوردن غذاهای اضافی کنند و میزان کالری دریافتی شان از حد مجاز فراتر رود. به این ترتیب با استپ وزن رو به رو شده و یا حتی دچار افزایش وزن می شوند.

تاثیر کاهش فعالیت های جسمی بر استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

همان طور که می دانید، لازم است تا بین میزان فعالیت بدنی و کالری ای که از طریق خوردن غذا به دست می آورید، یک هماهنگی مستقیم وجود داشته باشد، حال اگر فرایند فعالیت بدنی شما کاهش پیدا کرده و یا متوقف شود اما میزان کالری دریافتی شما مانند قبل باقی بماند، پس بدن شما شروع می کند به ذخیره ی بیشتری از انرژی و ممکن است با استپ وزن یا بازگشت وزن از دست رفته رو به رو شوید.

تاثیر کاهش فعالیت های جسمی بر استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده
تاثیر کاهش فعالیت های جسمی بر استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

چه زمان مناسب ترین شرایط برای وزن کشی را داریم؟

بهتر است در هنگام اقدام برای وزن کشی تمام شرایط را متعادل و مشابه دفعات قبلی وزن کشی خود ترتیب دهید تا بتوانید به شکل منطقی تری به مقایسه ی وضعیت خود بپردازید. توصیه می شود که صبح هنگام و قبل از صرف صبحانه و با یک لباس نازک در مورد وزن کشی اقدام کرده و نتیجه را یادداشت کنید و تا هفته ی بعد دیگر در مورد آن اقدام نکنید و صرفا به برنامه ی غذایی مناسب و فعالیت های ورزشی خود ادامه دهید.

چه زمان مناسب ترین شرایط برای وزن کشی را داریم؟
چه زمان مناسب ترین شرایط برای وزن کشی را داریم؟

پیشنهاد می کنیم از پست اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است دیدن کنید.

هورمون کورتیزول و استرس؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

شاید برایتان جالب باشد که بدانید استرس می تواند باعث استپ وزن یا افزایش وزن شود و بهتر است سطح استرس خود را به طور جدی کنترل کنید؛ همچنان که در مورد بهبود سلامت جسمی خود اقدام کرده اید، پس به فکر سلامت روانی خود نیز باشید و اجازه ندهید که استرس و ترس های زندگی روزمره بر شما غلبه پیدا کند. اما ممکن است این سوال به وجود آید که طی چه فرایندی، استرس می تواند باعث افزایش وزن شود؟

در جواب این سوال باید به مبحث غدد و هورمون های درون بدن رجوع کنیم. هنگامی که شما سطح استرس بالایی را تجربه می کنید، فرمان هایی از مغز صادر می شود تا بتواند از شما در مقابل آسیب یا تهدیدی که احساس می کند، مراقبت به عمل آورد. چرا که ذهن شما نمی تواند تشخیص دهد که استرس به وجود آمده ناشی از یک تهدید واقعی است یا صرفا شما تبدیل به موجودی تحریک پذیر یا اصطلاحا استرسی شده اید.

به این ترتیب بدن شما به ترشح مقدار زیادی هورمون کورتیزول می پردازد. با ترشح کورتیزول، میزان آب جمع شده در بافت های بدن افزایش پیدا خواهد کرد و در نتیجه یک وزن اضافه ایجاد می شود.

هورمون کورتیزول و استرس؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده
هورمون کورتیزول و استرس؛ استپ وزن بعد از عمل اسلیو معده

هورمون کورتیزول از طریق غده ی هیپوفیز یا فوق کلیوی منتشر می شود

هورمون کورتیزول از طریق غده ی هیپوفیز یا فوق کلیوی منتشر می شود و شامل ترکیب هایی از چربی هستند، کاربرد اصلی این هورمون در جریان تکامل ما اغلب مربوط به مواقعی بوده است که بدن تحت حمله ی ویروس ها یا ضربات فیزیکی قرار می گرفته است، پس به این ترتیب شما هر گاه با احساس ترس و ناامنی یا استرس ناشی از آن رو به رو می شوید، این هورمون خود به خود ترشح خواهد شد، در حالی که نه زخم و نه التهابی بر روی بدن شما ایجاد شده باشد و نه این زخم توسط ویروس و عفونت ها تهدید می شود.

در نتیجه ی ترشح این هورمون می توان انتظار داشت که سطح قند خون نیز افزایش پیدا کرده و این فرایند به این دلیل است که بدن سعی دارد شما را در مقابل تهدیدهای احتمالی بعدی هوشیار نگه دارد، همان تهدیدهایی که احساس می کند پس از ضربه دیدن و زخمی شدن ممکن است ادامه پیدا کند.

پس می توانید ببینید که احساس استرس و غلبه ی آن چگونه باعث به اشتباه افتادن بدن ما می شود و در واقع نوعی خطای ذهنی می باشد. اما در صورتی که بتوانید سطح استرس خود را پیش از پیشروی تحت کنترل در آورید، کم کم ذهن شما عادت خواهد کرد که در مقابل شرایط مختلف واکنش نشان ندهد.

عوامل ذخیره شدن آب در بافت های بدن

مصرف زیاد نمک از جمله عواملی است که می تواند منجر به ذخیره شدن مقدار زیادی از مایعات در بدن شود و در نتیجه در فرایند کاهش وزن با مشکل رو به رو شوید. در برخی موارد ممکن است که بدن یک فرد نسبت به مصرف نمک حساسیت بیشتری داشته باشد. نمک یک ماده ی طعم دهنده، در دسترس و رایج می باشد که کمتر کسی با جایگزین های آن آشنایی دارد.

در واقع ممکن است با خودمان فکر کنیم که تا وقتی نمک هست چه نیازی دارد که در غذاهای خود از طعم دهنده های دیگری استفاده کنیم؟ باید بدانید که نه تنها می توان در کنار نمک از طعم دهنده های جالبی استفاده کرد، بلکه می توان این مواد را جایگزین نمک نمود و از این طریق عوارض مصرف نمک را کاهش داد.

چرا که نمک می تواند بدن را وادار به ذخیره ی مقدار زیادی آب کند. به خصوص اگر پس از خوردن مواد شور، متوجه شوید که انگشتان دستتان پف کرده یا انگشتری که به دست دارید تا حدی برایتان تنگ شده است.

عوامل ذخیره شدن آب در بافت های بدن
عوامل ذخیره شدن آب در بافت های بدن

می توان این طور استدلال کرد که بدن شما نسبت به مصرف نمک حساس است و بهتر است که به فکر ایجاد جایگزین هایی باشید تا بتوانید همچنان که از مصرف مواد غذایی لذت می برید، از احتباس مایعات در بافت های بدن خود جلوگیری به عمل آورید.

تاثیر سیکل قاعدگی بر افزایش موقت وزن بدن

تا کنون گزارش های زیادی مبنی بر ورم یا افزایش وزن بدن در روزهای قبل و بعد از قاعدگی ثبت شده است که این موضوع طبیعی می باشد و می توان آن را نوعی واکنش محافظتی بدن در برابر ورود ویروس و میکروب دانست، این شرایط می تواند از چند روز قبل از شروع قاعدگی شروع شده و تا زمان اوج سیکل نیز ادامه پیدا کند

اما در ادامه، خود به خود برطرف خواهد شد و حجم مایعات جمع شده در بدن کاهش پیدا خواهد کرد. پس اگر در دوره ی قاعدگی روند کاهش وزن شما دچار اختلال شد، نیازی به نگرانی نیست و صرفا توصیه می شود که به پیگیری برنامه های خود، از جمله رعایت خوراک مناسب همچنان ادامه دهید و نگران استپ وزن موقتی نباشید.

تاثیر مصرف مکمل کراتین بر شروع دوره ی استپ وزن

مکمل کراتین یک مکمل ورزشی است که شبهات زیادی در مورد آن وجود دارد اما تاثیر آن به گونه ای است که کمک می کند تا افراد در حین انجام تمرینات ورزشی عملکرد بهتری از خود نشان داده و بتوانند با سرعت بیشتری حجم عضلات خود را افزایش دهند.

کراتین حاوی مواد پروتئینی می باشد اما در عین حال مصرف آن می تواند آب ذخیره شده در بافت های بدن را افزایش داده و باعث افزایش وزن به صورت کاذب شود. چنین مواردی از جمله اتفاقاتی می باشند که می توانند موجب ایجاد نوعی استپ وزن کاذب شده و نمی توان آن ها را یک مشکل قلمداد کرد چرا که به محض رفع شدن، وزن بدن به حال عادی برگشت داده می شود و نشان از بی تاثیر بودن تلاش های شما در کاهش وزن نخواهد بود.

تاثیر مصرف مکمل کراتین بر شروع دوره ی استپ وزن
تاثیر مصرف مکمل کراتین بر شروع دوره ی استپ وزن

متوجه کاهش فعالیت های بدن خود باشید

فعالیت های خالص همان فعالیت هایی می باشند که ما به طور ناخود آگاه و حین گذران روز انجام می دهیم که این فعالیت ها خود نقش به سزایی در کاهش انرژی بدن و سوختن کالری ها دارند، حال چنان چه شما یک دوره ی کاهش وزن را در پیش گرفته باشید و میزان کالری دریافتی خود را به طور چشمگیری کاهش دهید، بدن تلاش خواهد کرد تا با کاهش ناخود آگاه این فعالیت های خالص، انرژی خود را حفظ کرده و به ذخیره ی انرژی بیشتری بپردازد.

این موضوع به ژنتیک همه ی ما انسان ها باز می گردد که بدن سعی داشته از ما در چرخه ی بقا در مقابل شرایط قحطی و بی غذایی محافظت کند و همچنان به محض پاسخ داده نشدن امیال غذایی، مغز احساس می کند که قحطی آغاز شده و لازم است که از شما محافظت کند. پس راه حل این است که در مقابل فرمان های مغز هوشیار باشید و بدن را به شرایط جدید عادت دهید.

چرا برای کاهش وزن و مقابله با استپ وزن مبارزه می کنیم؟

همه ی ما ممکن است در طول زندگی تلاش کرده باشیم تا وزن خود را تغییر دهیم و به این وسیله یک تغییر اساسی در ظاهر خود ایجاد کنیم. اما مطمئنا این کار را با انگیزه های متفاوتی انجام داده ایم. بسیاری از مشکلاتی که در نتیجه ی اضافه وزن ایجاد می شوند را می توان به نحوی کنار گذاشته و با آن کنار آمد.

به طور مثال همه ی ما می دانیم که نیازی نیست به خاطر لزوما قضاوت دیگران وزن خود را کاهش دهیم. اما زمانی که اضافه وزن باعث بروز مشکلاتی از قبیل داشتن کمر دردهای شدید شود و موانعی که برای رسیدگی به امروز روزمره ایجاد می شود، ممکن است تا تصمیم بگیریم که به طور جدی تری وارد عمل شده و به کاهش وزن خود بپردازیم.

چرا برای کاهش وزن و مقابله با استپ وزن مبارزه می کنیم؟
چرا برای کاهش وزن و مقابله با استپ وزن مبارزه می کنیم؟

در این صورت می توان گفت که وارد یک مبارزه ی مناسب شده ایم. چون در نتیجه می توان سلامت فیزیکی خود و طول عمرمان را تضمین می کنیم.

عمل اسلیو معده و لاغری

از جمله روش هایی که امروزه برای افرادی که از لاغری مفرط رنج می برند، توصیه می شود و دارای نتیجه های چشمگیری بوده است، عمل اسلیو معده می باشد که ممکن است بارها نام آن را شنیده باشید. عمل اسلیو یک ایده ی نادر نیست و تا کنون تعداد دفعات زیادی انجام گرفته و افراد زیادی از آن به نتیجه های بسیار جالبی رسیده اند.

از جمله عده ی قابل توجهی از افراد سرشناس که چهره ی آن ها پیش از اقدام در مورد عمل اسلیو اصلا قابل مقایسه با چهره ی بعد از عمل شان نیست چرا که توانسته اند به طور ناگهانی یا طی مدت کوتاهی مقدار بسیار زیادی از وزن خود را از دست بدهند و به استایل جدیدی دست پیدا کنند.

عمل اسلیو معده و لاغری
عمل اسلیو معده و لاغری

تمام چیزهای خوب برای کسانی است که صبر می کنند

عمل اسلیو یک سکوی پرش و یک موقعیت بسیار خوب برای کاهش وزن را ایجاد می کند اما لازم است بدانید برای این که این عمل به نتیجه برسد و رویای لاغری شما تحقق پیدا کند لازم است یک دوره ی کاهش وزن را با کنترل و ممارست پشت سر بگذارید و نگران استپ وزن بعد از عمل اسلیو نباشید. چرا که اصطلاحا تمام چیزهای خوب برای کسانی است که صبر می کنند.

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن
رژیم غذایی
رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن

رژیم لاغری رایگان بر اساس قد و وزن، برای افراد برنامه های غذایی مشخصی طراحی می گردد تا از طریق محاسبه ی قد و وزن

روش های درمان دیابت
دیابت
روش های درمان دیابت

در این مقاله سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که روش های درمان دیابت چیست؟ جراحی چاقی از روش های درمان دیابت با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

Call Now Buttonبا یک کلیک مشاوره بگیرید