استاندارد کاهش وزن در یک ماه

به طور کلی، استاندارد کاهش وزن در یک ماه به عوامل گوناگونی وابسته است اما از نظر برخی پزشکان، استاندارد کاهش وزن در یک ماه حدود ۴ تا ۸ کیلوگرم می باشد که در ادامه مقاله، به این موضوع می پردازیم.

کاهش وزن در جهان امروزی به یکی از موضوع های بسیار مهم تبدیل شده است. به گونه ای که اغلب افراد در باشگاه های ورزشی مدام در حال ورزش و سوزاندن کالری بدن خود هستند تا بتوانند تناسب اندام خود را به هر قیمتی حفظ کنند‌.

فرمول bmi برای خانم ها چیست؟

استاندارد کاهش وزن در یک ماه
استاندارد کاهش وزن در یک ماه

در این میان، افراد چاقی نیز وجود دارند که اراده چندانی برای ورزش و رژیم های غذایی طولانی مدت ندارند. به همین خاطر می توانند از برنامه های کوتاه مدت استفاده کنند که استاندارد کاهش وزن در یک ماه را نیز در طی آن رعایت نمایند.

ضمنا برای این که بتوانید به وسیله عمل های چاقی به لاغری دست پیدا کنید، می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغری شناخته می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص های بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

استاندارد کاهش وزن در یک ماه به چه صورت است؟

از نظر متخصصان، هر فرد به طور کلی در طول یک هفته باید یک تا دو کیلو از وزن خود را پایین بیاورد تا کاهش وزن او با امنیت کامل و پایدار پیش برود. در همین راستا، شما می توانید در طول یک ماه کامل، حدود ۴ تا ۸ کیلوگرم از اضافه وزن خود را از دست بدهید.

استاندارد کاهش وزن در یک ماه به چه صورت است؟
استاندارد کاهش وزن در یک ماه به چه صورت است؟

این اعداد و ارقام شاید چندان بالا نباشند، اما این نوع کم کردن وزن به شکل تدریجی می تواند پایداری بیشتری برای شما به همراه بیاورد و از برنامه های غذایی شدید که اختلالات فراوانی را در بدن ایجاد می کنند، سالم تر می باشد.

به همین علت شایسته است که پایین آوردن وزن شما به مرور زمان و به آرامی صورت بگیرد تا با استاندارد کامل بتوانید همزمان هم وزن خود را کم نمایید و هم به بدن خود آسیبی وارد نکنید. همچنین در رابطه با استاندارد کاهش وزن در یک ماه می توانید با دکتر سلیمی مشورت کنید.

تغذیه متعادل در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چه اهمیتی دارد؟

برای این که به این مهم دست یابید، باید به تغذیه خود توجه زیادی نشان بدهید؛ چرا که این موضوع برای پایین آوردن وزن بسیار حائز اهمیت است.

تغذیه متعادل در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چه اهمیتی دارد؟
تغذیه متعادل در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چه اهمیتی دارد؟

منظور از تغذیه متعادل نیز این می باشد که از محصولات غذایی مختلف در گروه های غذایی گوناگون در حد اعتدال و نیاز بدن استفاده کنید که در ادامه مبحث، به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • میوه ها و سبزیجات: غنی از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی
 • غلات کامل: سرشار از کربوهیدرات های پیچیده برای تامین انرژی بدن
 • پروتئین ها: برای ساخت و ترمیم عضلات و بافت های بدن اهمیت زیادی دارند.
 • چربی های سالم: سبب جذب مواد مغذی و احساس سیری می شوند.

ورزش موثر در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چگونه است؟

برای این که به کم کردن وزن خود سرعت ببخشید، باید فعالیت بدنی خود را با نظم خاصی در زمان های مشخصی انجام بدهید. در انجمن قلب امریکا، به صورت میانگین حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی یا ۷۵ دقیقه ورزش شدید در طول هفته برای همگان لازم و ضروری می باشد.

مگر این که شخصی بیماری یا مشکل خاصی داشته باشد. تمرینات قدرتی و مقاومتی نیز در این راستا بسیار اثر گذار هستند؛ چرا که می توانند باعث تولید توده های عضلانی فاقد چربی شوند که در این صورت متابولیسم و کالری سوزی بدن را هم بالا می برند.

ورزش موثر در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چگونه است؟
ورزش موثر در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چگونه است؟

همچنین برای این که اطلاعات بیشتری راجع به استاندارد کاهش وزن در یک ماه به دست بیاورید، می توانید با دکتر سلیمی تبادل نظر داشته باشید.

چه نکاتی برای رسیدن به استاندارد کاهش وزن در یک ماه را باید رعایت کرد؟

نکات گوناگونی در رابطه با استاندارد کاهش وزن در یک ماه وجود دارند که به شما برای دستیابی به استانداردهای لازم یاری می رسانند. این نکات عبارتند از:

 • رژیم غذایی تهیه کنید: برای هر کدام از وعده های غذایی خود، از قبل برنامه ریزی انجام بدهید؛ چرا که این امر سبب می شود تا از خوردن تکانشی پیشگیری نمایید. در نتیجه به صورت روزانه تغذیه متعادل را به دست خواهید آورد.
 • هیدراته بمانید: برای کارکرد بدن هر شخصی، وجود آب بسیار ضروری می باشد مثل متابولیسم که شدیدا به این مایه حیاتی نیازمند است. به همین منظور باید به شکل روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید و از دهیدراته شدن بدن خود پیشگیری کنید.
 • فعالیت بدنی انجام بدهید: باید بخشی از ساعات روزانه خود را به سپری کردن فعالیت های بدنی اختصاص بدهید؛ چرا که انجام این کار محدودیتی ندارد. می توانید از تمرینات ساختار یافته استفاده کنید یا به پیاده روی زیاد بپردازید که این مورد به شرایط خودتان بستگی دارد.
 • خواب کافی: هورمون های گرسنگی می توانند با کمبود خواب یک ارتباط نسبی داشته باشند و وزن شما را بالا ببرند. به همین سبب، خواب کافی اهمیت فراوانی در لاغری استاندارد شما دارد.

ضمنا شایسته است بدانید که بدن همه اشخاص با یکدیگر یکسان نیست، به همین دلیل امکان دارد در هر شخص، واکنش های گوناگونی را در مقابل استراتژی های کاهش وزن مشاهده کنید.

هر شخص باید برنامه روزانه مختص به خود داشته باشد که با سبک زندگی خودش هماهنگ شود و به صورت همیشگی از آن پیروی نماید. همچنین برای رسیدن به استاندارد کاهش وزن در یک ماه، می توانید به مطب دکتر سلیمی مراجعه کنید.

برای رسیدن به استاندارد کاهش وزن در یک ماه، میزان کالری بدن باید چگونه باشد؟

برای این که بتوانید به این مهم دست پیدا کنید، باید در میزان مصرف کالری نیز اعتدال را در پیش بگیرید و معادله انرژی را درک نمایید. یا به عبارتی کالری مصرفی و کالری سوزانده شده شما باید با یکدیگر دارای تناسب و تعادل باشد.

اگر قصد کاهش وزن دارید، پس باید انرژی مصرفی خود را از انرژی دریافتی بالاتر ببرید که در ادامه مقاله، به نکات مهمی راجع به این موضوع اشاره می کنیم. این نکات مهم عبارتند از:

 • مصرف کالری در برابر سوزاندن کالری

کالری در حقیقت به واحدهای انرژی اطلاق می گردد که بدن هر فردی برای کارکرد صحیح خود به صورت روزانه به آن نیاز فراوانی دارد.

با کمک انواع محصولات غذایی و نوشیدنی های گوناگون، کالری های مورد نیاز همگان تامین می گردد و از طریق انجام فعالیت های بدنی و روند متابولیکی بدن، این کالری ها سوزانده می شود.

چیزی که در پایین آوردن وزن مهم است، این می باشد که بدن خود را با کمبود کالری مواجه کنید. یعنی در برابر کالری که وارد بدن خود می کنید، باید کالری سوزی بیشتری را در طول روز داشته باشید.

 • ایجاد کسری کالری برای کاهش وزن

درست است که کمبود کالری سبب پایین آمدن وزن می شود، اما منظور از آن رژیم های غذایی شدید نیست که در طی آن گرسنگی بسیاری بکشید؛ بلکه با تنظیم کالری دریافتی و مصرفی خود به همراه بالا بردن فعالیت بدنی، می توانید این حالت را در بدن خود به سادگی به وجود بیاورید، بدون این که درگیر گرسنگی و دشواری باشید. برای این موضوع، استراتژی های مختلفی می توان عنوان کرد که به شرح زیر می باشند:

ایجاد کسری کالری برای کاهش وزن
ایجاد کسری کالری برای کاهش وزن
 • اعتدال در وعده های غذایی: باید حجم وعده های روزانه خود را به میزان نیاز پایین بیاورید تا از کالری دریافتی خود بکاهید.
 • غذاهای غنی از مواد مغذی، بهترین انتخاب هستند: معمولا غذاهایی که مواد مغذی فراوانی دارند، از کالری کمتری برخوردار هستند مثل: میوه ها، سبزیجات، پروتئین های فاقد چربی، غلات کامل
 • بالا بردن فعالیت بدنی: اگر به صورت روزانه به طور منظم ورزش کنید یا فعالیت بدنی مطلوب داشته باشید، قطعا در کم کردن وزن شما تاثیرات مثبت فراوانی ایجاد می کند.

ثبات در استاندارد کاهش وزن در یک ماه چه اهمیتی دارد؟

کم کردن وزن، یک فرآیند زمانبر است و هیچ کس نمی تواند یک شبه به اندام ایده آل خود دست پیدا کند، بدون اینک ه هیچ گونه آسیبی به بدن او وارد گردد. به همین خاطر باید در دوره ای که به کاهش وزن می پردازید، به ثبات و پایداری روند کم کردن اضافه وزن خود توجه نمایید.

در این صورت عادات سالمی را نیز در خود پرورش می دهید که در بلند مدت سبب موفقیت چشمگیر شما خواهد شد. برای حفظ ثبات کاهش وزن نیز باید از نکاتی که در ادامه بیان می کنیم استفاده کنید که عبارتند از:

 • اهداف واقع بینانه مشخص کنید: اگر از اهدافی که دستیابی به آن ها به راحتی صورت می گیرد استفاده کنید، انگیزه خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهید. زمانی که به هدف های تعیین شده کوچک تر می رسید، احساس موفقیت را به خوبی تجربه می کنید و همزمان تشویق می گردید تا همواره به تلاش های خود برای پایین آوردن وزن ادامه بدهید.
 • یک ژورنال غذا و ورزش به همراه داشته باشید: باید مقدار غذایی که در طول روز می خورید یا فعالیت های ورزشی که انجام می دهید را به شکل مستند شده همراه خود داشته باشید تا نظاره گر پیشرفت های خود باشید و اگر در زمینه ای ضعفی را مشاهده کردید، نسبت به بهبود آن اقدامات لازم را انجام بدهید.
 • یک برنامه ورزشی منظم را حفظ کنید: از برنامه های ورزشی پیروی کنید که به آن علاقه مند هستید و می توانید مدت زمان طولانی تری را به انجام آن بپردازید و لذت ببرید. اگر در تمرینات خود تنوع به خرج بدهید، انگیزه خود را بالا می برید و دیرتر از همیشه احساس خستگی را تجربه می کنید.

لطفا از پست رژیم لاغری 8 کیلو در یک ماه دیدن کنید.

برای این که به استاندارد کاهش وزن در یک ماه برسید، کاهش چربی ها چه تاثیراتی می توانند داشته باشند؟

زمانی که قصد پایین آوردن وزن خود را به صورت استاندارد دارید، باید از فرآیند بیولوژیکی کم کردن چربی، اطلاعات زیادی را در اختیار داشته باشید. هنگامی که بدن شما با کمبود کالری مواجه می گردد، به ذخایر چربی حمله می کند تا هر طور که شده، انرژی بدن را تامین نماید.

این موضوع توسط یک فرآیند به نام لیپولیز انجام می گیرد. در این فرآیند، تری گلیسریدهایی که درون سلول های چربی ذخیره شده اند، به گلیسرول و اسیدهای چربی تجزیه می گردند تا در نهایت به انرژی مورد احتیاج بدن مبدل گردند.

اهمیت توده عضلانی در پایین آوردن چربی:

بافت های عضلانی می توانند برای کم کردن چربی های بدن بسیار کمک کننده باشند. ماهیچه ها از منظر متابولیکی فعالیت بالایی دارند. به گونه ای که در زمان استراحت نیز در حال کالری سوزی می باشند.

به همین دلیل اگر از تمرینات قدرتی و استقامتی در طول روز استفاده کنید، کاهش وزن بیشتری را تجربه می کنید و چربی های فراوان تری را از دست می دهید. همچنین برای این که بدانید استاندارد کاهش وزن در یک ماه چیست، می توانید به دکتر سلیمی در تهران مراجعه کنید.

اهمیت توده عضلانی در پایین آوردن چربی:
اهمیت توده عضلانی در پایین آوردن چربی:

برای این که استاندارد کاهش وزن در یک ماه را به دست بیاوریم، باید از کدام شیوه کاهش وزن متناسب با بدن خود استفاده کنیم؟

بدن همه افراد با یکدیگر تفاوت های فراوانی دارد. در همین زمینه، کاهش وزن به فاکتورهای مختلفی وابسته است مثل ژنتیک، جنسیت، سن و تیپ بدنی.

به همین علت باید رویکرد خود را طبق فاکتورهای گفته شده تنظیم نمایید تا به نتایج چشمگیرتری برسید. برای دستیابی به این امر، به نکته های مهم که در ادامه ارائه شده است، توجه کنید که عبارت است از:

شناخت نوع بدن شما:

بدن انسان به سه دسته تقسیم می گردد: اکتومورف، مزومورف و اندومورف. برای هر کدام از این بدن ها ویژگی های به خصوصی وجود دارد که در مقابل برنامه های غذایی و فعالیت ورزشی نیز واکنش های گوناگونی را به نمایش می گذارند:

 1. اکتومورف ها: این دسته افراد به طور طبیعی لاغر می باشند و دستیابی به عضله یا وزن گیری برای آن ها دشوار است.
 2. مزومورف ها: تمایل بدن این افراد به بالا رفتن یا پایین آمدن وزن دارای یک نسبت مساوی است و تیپ بدنی آن ها نیز در سطح متوسط می باشد.
 3. اندومورف ها: احتمالا این دسته افراد چربی فراوان تری را در مقایسه با دیگران در بدن خود دارا باشند و کم کردن وزن برای آن ها با دشواری های زیادی همراه باشد.

اگر نوع بدن خود را شناسایی کنید، می توانید برنامه ریزی های کامل تر و جامع تری را برای رویکرد کم کردن وزن خود به انجام برسانید. همچنین برای این که اطلاعات بیشتری در رابطه با استاندارد کاهش وزن در یک ماه به دست بیاورید، می توانید از دکتر سلیمی مشاوره بگیرید.

انجام جراحی چاقی به کمک دکتر مهدی سلیمی

همان طور که در پاراگراف های قبلی گفتیم، کاهش وزن به صورت استاندارد، یک برنامه ریزی دقیق می خواهد تا به صورت دائمی به آن پایبند باشید که کمتر کسی می تواند این مسیر را حفظ کرده و ادامه بدهد.

چون به اراده بالا احتیاج دارد. اما جای نگرانی نیست، چرا که با انجام عمل های چاقی می توانید کاهش وزن استانداردی را در طول یک ماه تجربه کنید، بدون این که صدمه ای را به بدن خود وارد آورید یا درگیر عارضه های بعدی شوید.

دکتر سلیمی، یکی از پزشکان برجسته و نام آور در این حوزه هستند که می توانند جراحی های اسلیو معده، بای پس معده و زیر شاخه های آن ها را به خوبی انجام بدهند؛

انجام جراحی چاقی به کمک دکتر مهدی سلیمی
انجام جراحی چاقی به کمک دکتر مهدی سلیمی

زیرا تخصص ایشان در این زمینه بسیار بالا است و به شیوه جراحی با دستگاه لاپاراسکوپی نیز تسلط کافی دارند. به همین منظور، ما در این مقاله دکتر سلیمی را برای انجام جراحی های چاقی به شما پیشنهاد می دهیم.

در انتها توصیه می کنیم از صفحه 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه دیدن کنید.

سخن پایانی

در این مقاله، در رابطه با استاندارد کاهش وزن در یک ماه با شما صحبت کردیم و گفتیم که کم کردن وزن به صورت یک تا دو کیلو در یک هفته می تواند استاندارد تلقی شود که در طول یک ماه به ۴ تا ۸ کیلوگرم می رسد.

برای این منظور می توانید از یک برنامه روزانه کاهش وزن که متشکل از رژیم غذایی اصولی و فعالیت های ورزشی باشد، استفاده کنید و تغذیه متعادل را نیز رعایت نمایید.

در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید به این اصول پایبند بمانید، می توانید با انجام عمل های چاقی توسط دکتر سلیمی از مشکلات و عوارض اضافه وزن خود خلاص شوید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید