ابدومینوپلاستی چیست

ابدومینوپلاستی چیست
فهرست مطالب

در این نوشتار، می‌خواهیم در رابطه با این موضوع با شما صحبت کنیم که ابدومینوپلاستی چیست . لطفا ما را همراهی کنید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

ابدومینوپلاستی، موضوع مهمی است. به دلیل این ‌که خواسته هر فردی این است تا یک بدن متناسب با شکم صاف و پوست دلخواه خود داشته باشد. زیرا این موارد، روی زیبایی و تناسب اندام او تأثیر بسیاری خواهد گذاشت و هر شخصی که اهمیت بسیاری برای اندام خود قائل می‌شود، بهتر است شناخت درستی از روش ابدومینوپلاستی داشته باشد.

برای آشنایی با عوارض و خطرات جانبی جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی پیشنهاد می کنیم پست عوارض ابدومینوپلاستی را مشاهده کنید.

ابدومینوپلاستی چیست
ابدومینوپلاستی چیست

روش‌های کلینیکی نوین، امروزه پیشرفت بسیاری داشته‌اند و توانسته‌اند رسیدن به این هدف را بهتر قابل ‌دستیابی کنند. پس یکی از راه‌حل‌های موجود برای این ‌که افراد، چاقی‌های موضعی و چربی‌های اضافی در ناحیه شکم خود را برطرف کنند، عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌باشد.

برخی از افراد با این که هر روز ورزش‌های شکمی را انجام می‌دهند، اما همچنان فعالیت‌های آن‌ها برای این ‌که به یک شکمی صاف برسند، بی‌نتیجه مانده ‌است و تجربه‌ی خوشایندی در رابطه با چربی‌های بسیار شکمی و شل شدن آن‌ها ندارند. به ‌خصوص این‌ موضوع که هیچ ورزش و رژیمی نمی‌تواند این معضل را برطرف کند، باعث شده تا افراد از راهکارهای دیگری که در این شرایط به کمک آن‌ها خواهد آمد، سوق داده شوند.

ابدومینوپلاستی چیست

عمل ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از روش های پیکر تراشی تهاجمی است که با حذف بافت، چربی و پوست اضافه و همینطور جمع کردن عضلات شکم می تواند ظاهر صاف و یکدست و خوش فرم را برای شکم و پهلو ایجاد کند.

در عناوین زیر، قصد داریم تا به بررسی این ‌موضوع بپردازیم:

ابدومینوپلاستی چیست ؟

تفاوت عمل جراحی لاغری با عمل ابدومینوپلاستی

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

آشنایی و معرفی عمل ابدومینوپلاستی بر اساس چه مواردی است؟

کاربرد عمل جراحی ابدومینوپلاستی در چه مواردی است؟

هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟

تقسیم‌بندی بافت‌های مختلف بدن برای انجام ابدومینوپلاستی چیست ؟

وجود خطوط استریا

وجود عضلات افتاده

وجود توده‌های چربی

چه افرادی بهترین کاندید برای انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌باشند؟

چه افرادی قادر به استفاده از عمل ابدومینوپلاستی نمی‌باشند؟

عمل ابدومینوپلاستی به چه دسته‌بندی تقسیم می‌گردد؟

انجام عمل ابدومینوپلاستی کامل

انجام عمل ابدومینوپلاستی جزئی

انجام عمل  ابدومینوپلاستی معکوس

انجام عمل ابدومینوپلاستی محیطی

عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت انجام خواهد گرفت؟

ترمیم نواحی شکمی از طریق عمل ابدومینوپلاستی

انواع برش لازم برای عمل ابدومینوپلاستی

آمادگی های لازم برای قبل از عمل ابدومینوپلاستی چه مواردی می باشد؟

ترک سیگار

گزارش داروهای مصرفی به پزشک

شرایط ترخیص بیمار

وسایل مورد نیاز بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مزایای انجام عمل ابدومینوپلاستی چه مواردی می‌باشد؟

کاهش بی‌اختیاری ادرار

بهبود و اصلاح فرم شکم

بهبود فتق شکم

مزایای کلی عمل ابدومینوپلاستی

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی، انتظار چه نتایجی را می‌توان داشت؟

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی، امکان مشاهده‌ی چه عارضه‌هایی وجود دارد؟

معایب عمل ابدومینوپلاستی

هزینه انجام عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت محاسبه می‌گردد؟

سخن پایانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ابدومینوپلاستی چیست با ما همراه باشید.

ابدومینوپلاستی راهکاری است که به کمک آن می‌توانید سطح شکم خود را صاف کنید

حال ابدومینوپلاستی راهکاری است که به کمک آن می‌توانید سطح شکم خود را صاف کنید. ‌پس ما پیشنهاد می‌کنیم، افرادی که از چربی‌های اضافه در ناحیه شکم و پهلوی خود احساس خستگی و ناراحتی دارند و همواره در تلاش هستند تا راهکاری پیدا کنند که این چربی‌ها از بین برود، می‌توانند به یکی از تأثیرگذارترین روش‌های جراحی که با نام ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود، رو بیاورند و با آشنایی کامل آن از مزایای منحصر به ‌فرد آن استفاده کنند. نتایج فوق‌ العاده‌ای که این راهکار برای افراد به دنبال داشته ‌است، کمک می‌کند تا افراد، تناسب اندام خود را به دست بیاورند.

ابدومینوپلاستی راهکاری است که به کمک آن می‌توانید سطح شکم خود را صاف کنید
ابدومینوپلاستی راهکاری است که به کمک آن می‌توانید سطح شکم خود را صاف کنید

در کل علم نوین، استفاده از ابدومینوپلاستی را یک معجزه دانسته ‌است تا با از بین بردن شکم، چربی‌های نواحی پهلو و شکم افراد را با اندامی خوب رو رو کند.

حال به ‌غیر از این‌ که این راهکار باعث از بین بردن چربی‌های اضافه در بدن می ‌گردد و در موارد شل شدگی که بر اثر کاهش وزن، سن، ژنتیک و افزایش وزن و دیگر موارد به وجود آمده‌اند، درمان می‌شوند، این‌ موضوع می‌تواند باعث افزایش اعتماد به ‌نفس افراد گردد.

حال اگر قصد دارید بدانید که ابدومینوپلاستی چیست تا با اطلاعات بیشتر اقدام به انجام این عمل کنید، شما را دعوت به مطالعه ادامه این مطلب می‌کنیم. به دلیل این ‌که تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید قبل‌ از انجام این راهکار تخصصی بدانید، در ادامه این نوشتار ذکر می‌گردد تا بتوانید با افزایش اطلاعات خود از نتایج آن بهره‌ی کافی را ببرید.

ابدومینوپلاستی چیست ؟

برای این ‌که درک بهتری در رابطه با این‌ که ابدومینوپلاستی چیست داشته باشید، باید بگوییم که نوعی جراحی باز روی بخش‌های پهلوها و شکم توسط این راهکار صورت می‌گیرد.

شرایط انجام این جراحی به افراد کمک خواهد کرد تا برای داشتن اندامی زیباتر، تلاش کنند. این راهکار به‌ عنوان یکی از روش‌های لاغری ناحیه شکم شناخته می‌شود که توسط جراحی شکم باعث حذف چربی‌های نواحی شکمی می‌گردد.

در واقع انجام ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب و مفید واقع می‌شود که میزان زیادی چربی در نواحی شکمی آن ها ذخیره‌ شده است و بخش پوست شکم آن‌ها آویزان و بد شکل می‌باشد. اما امکان دارد که برخی از افراد از ابدومینوپلاستی برای نواحی شکمی پهلوی خود نیز استفاده داشته باشند تا چربی‌های این نواحی را نیز تخلیه کنند و با پوستی صاف مواجه گردند.

حتما می‌دانید که عمل‌های گوناگون بسیاری در حیطه جراحی شکم شناخته شده‌اند، اما به ‌جرات می‌توان گفت که ابدومینوپلاستی به ‌عنوان یکی از قدرتمندترین آن‌ها شناخته می‌شود و از نظر زیبایی بخش شکمی، حرف اول را می‌زند. بعد از انجام این نوع عمل جراحی، خطوط استریا و افتادگی پوست از بین خواهند رفت.

عوامل بسیار زیادی باعث شکل‌گیری این پوست‌های اضافی شده‌اند

عوامل بسیار زیادی باعث شکل‌گیری این پوست‌های اضافی شده‌اند که ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشند و باعث عدم اعتماد به ‌نفس آن‌ها در طی زندگی روزمره می‌گردد.

عدم رضایت افراد از وضعیت ظاهری خود مهم‌ترین چیزی است که آن‌ها را به سمت انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌کشاند تا با کمک آن بتوان وضع مطلوبی از اندام بدن را تجربه کنند.

زیرا این شرایط باعث افزایش اعتماد به ‌نفس برای آن‌ها می‌گردد و انجام این جراحی تحولی مثبت در ظاهر آن‌ها ایجاد خواهد کرد. پس تا به اینجای امر دریافتیم که چربی‌های اضافی و پوست‌های موجود بر روی سطح شکم، از طریق عمل جراحی ابدومینوپلاستی برطرف خواهند شد.

عوامل بسیار زیادی باعث شکل‌گیری این پوست‌های اضافی شده‌اند
عوامل بسیار زیادی باعث شکل‌گیری این پوست‌های اضافی شده‌اند

تفاوت عمل جراحی لاغری با عمل ابدومینوپلاستی

همان‌طور که تا این‌ بخش از مطلب متوجه شدید که عمل ابدومینوپلاستی چیست باید بگوییم که انجام عمل جراحی چاقی برای کاهش وزن افراد مهم شمرده می‌شود و امکان دارد که برخی از افراد این دو راهکار را با یکدیگر اشتباه بگیرند.

عمل جراحی چاقی درصدد است تا چربی‌های موجود را از طریق دستگاه گوارشی و اندام‌های حیاتی بدن همانند معده، روده و کبد تحت تاثیر قرار بدهد و به ‌مرور زمان میزان مصرفی غذاهای روزانه افراد کاهش خواهد یافت.

اما انجام عمل ابدومینوپلاستی هیچ دخالتی در دستگاه گوارش ندارد و میزان اشتهای افراد به ‌صورت گذشته می‌باشد. فقط هدف انجام آن چربی‌های فعالی است که در ناحیه شکمی باعث زشت شدن اندام افراد می‌گردد.

در برخی مواقع افرادی که تحت جراحی عمل اسلیو معده که به ‌عنوان راهکار لاغری شمرده می‌شود، قرار می گیرند، وزن بسیاری از بدن خود را از دست می‌دهند. اما به‌ هیچ ‌وجه نمی‌توانند شل شدگی پوست خود را در نواحی شکمی برطرف کنند. این افراد نیازمند استفاده از عمل ابدومینوپلاستی برای موقعیت بهتر اندام خود هستند.

جراحی پای دیابتی در موارد خاصی انجام می شود و با مشاهده هر گونه زخم پا نیاز نمی باشدکه جراحی شود برای چگونگی تشخیص جراحی صفحه جراحی پای دیابتی را مشاهده کنید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

امکان دارد که برخی از افراد راهکار لیپوساکشن را برای از بین بردن چاقی‌های شکم مناسب بدانند. اما باید بگوییم که انجام ابدومینوپلاستی کاملاً متفاوت با لیپوساکشن می‌باشد.

زیرا هدف اصلی برای لیپوساکشن فقط کاهش یافتن چربی‌های موجود می‌باشد، اما هیچ شرایطی را برای برطرف نمودن پوست‌های شل و عضلات شکمی و ترمیم آن‌ها ندارد و بعد از انجام لیپوساکشن، پوست نواحی شکم افراد به‌ خوبی جمع نخواهند شد.

جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند شرایطی را فراهم کند که تغییراتی در ناحیه شکم و پهلو رخ دهد

اما جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند شرایطی را فراهم کند که تغییراتی در ناحیه شکم و پهلو رخ دهد و این ناحیه باریک‌تر و زیباتر گردد. فرایند انجام این عمل به گونه‌ای است که باعث سفت شدن ماهیچه‌های شکمی می‌گردد و فرم کلی شکم‌هایی که درگیر بیرون ‌زدگی بسیار می‌باشند، به ‌کلی اصلاح خواهد شد و جلوه‌ی بسیار بهتری پیدا خواهند کرد.

برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی در بخش شکم که بر اساس مواردی همچون بارداری، کاهش وزن، از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و فرم اولیه آن شکل گرفته ‌شده است، باعث بازیابی مجدد بافت‌های سفت می‌گردد.

انجام این فرآیند پوست و چین‌های اضافی و چربی‌هایی که به ‌سختی از بدن افراد خارج می‌شوند را به‌ خوبی انجام می‌دهد و در نهایت باعث زیبایی و جوانی در ناحیه مد نظر می‌گردد.

هدف اصلی ابدومینوپلاستی این است که در ناحیه تحتانی معده، پایین پهلوها و زیر شکم، باعث کمر اندامی و باریک‌تر شوند و فرم خوش حالت تری برای آن شکل بدهند. در کل افرادی که از این جراحی استفاده کرده‌اند، اعتماد به ‌نفس از دست‌ رفته خود را دوباره بازیافتند.

جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند شرایطی را فراهم کند که تغییراتی در ناحیه شکم و پهلو رخ دهد
جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند شرایطی را فراهم کند که تغییراتی در ناحیه شکم و پهلو رخ دهد

آشنایی و معرفی عمل ابدومینوپلاستی بر اساس چه مواردی  است؟

تکنیک‌های مختلفی برای اثربخشی عمل ابدومینوپلاستی به کار خواهند آمد تا بتوانند باعث بهبودی ظاهر ناحیه شکم و پهلوها شوند. اغلب در نواحی شکم و پهلوها شاهد مشکلاتی همچون کش آمدن، چربی بسیار، افزایش مساحت پوست و ترک‌های بسیار می‌باشیم.

تمامی این مواردی که در این ناحیه شکل می‌گیرند، به ‌عنوان مهم‌ترین آثار مخرب و منفی بر روی تناسب اندام افراد شناخته می‌شوند. به ‌همین دلیل اهمیت فعالیت‌های جراحان زیبایی با استفاده از راهکارهای مختلف و متنوع برای بهبود بخشیدن به وضعیت ظاهری این افراد در ناحیه شکمی بسیار مثمر ثمر و مفید می‌باشد.

اغلب جراحان نیز در تلاشند تا با راهکارهای نوین، شرایطی را برای افراد فراهم کنند تا از اندام خود رضایت کافی داشته باشند. شرایط انجام جراحی ابدومینوپلاستی به ‌صورت یک عمل باز انجام می‌گیرد و در کنار آن می‌توان چندین اقدام مختلف دیگر را بر روی ناحیه شکمی انجام داد.

با انجام این جراحی میزان زیادی از چربی‌های ناحیه شکم و پهلوها برداشته خواهد شد و همین‌طور از طریق این راهکار، پوست‌های اضافی که دلیل اصلی شکل‌گیری آن‌ها بارداری می‌باشد و به حالت چروک بر روی ناحیه شکم ظاهر می‌شوند، بهبود پیدا می‌کند.

شل شدن پوست

برخی از افراد امکان دارد که به دلیل بیشتر شدن وزن خود دچار پوست شل شده باشند که با استفاده از راهکار ابدومینوپلاستی این افتادگی اصلاح خواهد شد.

دلیل اصلی مهم شمردن این چین ‌و چروک ها و پوست‌های افتاده این است که باعث ظاهری نامطلوب برای افراد می‌گردد. در کل اگر بخواهیم بگوییم که عمل ابدومینوپلاستی چیست یک تکنیک بسیار مدرن در دنیای امروز و کلینیک‌های زیبایی شناخته می‌شود و طرفداران بسیار زیادی به لحاظ مفید بودن آن به سمت آن سوق پیدا کرده‌­اند.

در حال حاضر، تعداد زیادی از افراد، ظاهر جذاب‌تری برای خود توسط این متد منحصر به ‌فرد رقم زده‌اند و توانستند تا احساس رضایت بیشتری در رابطه با اندام خود داشته باشند. تمامی این عوامل مختلف در کنار یکدیگر عامل مؤثری شناخته می‌شود تا بخش شکمی افراد با پوستی صاف و یکدست مواجه خواهد شد.

همین‌طور به‌ غیر از این ‌که باعث کوچک شدن ناحیه شکمی می‌گردد، کمک بسیار شایانی در رابطه با صاف بودن و ظاهر پوست افراد خواهد کرد.

هنگامی‌که به بررسی رضایت بیماران در رابطه با انجام این عمل پرداختیم، دریافتیم که افراد بسیاری از نتیجه آن رضایت کافی داشته اند و اشخاصی که قصد دارند تا تناسب اندام بهتری را تجربه کنند، می‌توانند از این راهکار استفاده مفید داشته باشند.

شل شدن پوست
شل شدن پوست

کاربرد عمل جراحی ابدومینوپلاستی در چه مواردی است؟

پیشنهاد ما این است که اگر در ابتدای جوانی هستید، بهتر است از روش‌های طبیعی که می‌توانند باعث از بین رفتن چربی‌های شکمی شوند، استفاده کنید و عملکردهایی همانند رژیم غذایی درست و تغییر دادن سبک زندگی در کنار ورزش مناسب کمک خواهند کرد تا روزانه چربی‌های بسیاری بسوزانید و این برای کاهش سایز شما مناسب می‌باشد.

اما اگر به هر دلیلی نتوانستید نتیجه مطلوب را دریافت کنید، راهکاری ایده‌آل که بتواند به شما کمک کند، جراحی ابدومینوپلاستی می‌باشد.

انجام ابدومینوپلاستی، بیشتر برای اشخاصی مناسب می‌باشد که به وسیله ورزش و دیگر موارد، کاهش وزن داشته‌اند، اما شل شدگی پوست و چربی‌های این نواحی از طریق راهکارهای دیگر همانند ورزش برطرف نشده ‌است. این افراد نیازمند استفاده از این راهکار هستند تا به نتیجه مورد انتظار خود برسند.

برای انجام این جراحی؛ بعد از این‌ که میزان چربی‌ها از نواحی پوستی خارج شد، پزشک محدوده مد نظر را به ‌وسیله‌ی بخیه به یکدیگر اتصال می‌دهد. پس ظاهر پوست به ‌حدی متناسب خواهد شد که دیگر همانند گذشته آویزان و شل نمی‌باشد.

برخی از افراد درگیر کاهش وزن‌های بسیار شدید بوده‌اند

برخی از افراد درگیر کاهش وزن‌های بسیار شدید بوده‌اند که امکان دارد تا بعد از آن نگرانی در رابطه با شل شدن پوست ناحیه شکم داشته باشند.

در این موارد ابدومینوپلاستی می‌تواند در برطرف نمودن این معضل به افراد کمک کند. همین‌طور برای افرادی که وزن آن‌ها در راستای تغییر بسیار نمی‌باشد، انتخاب ابدومینوپلاستی مناسب و ایده‌آل است.

اما امکان دارد که راهکارهای دیگری همانند لیپوماتیک به گوش شما خورده باشد که انجام این روش بدون استفاده از جراحی برای برداشتن چربی‌ها اقدام می‌کند.

اما ابدومینوپلاستی جراحی شکم به حساب خواهد آمد. حال که با این‌ موضوع آشنا شدید که ابدومینوپلاستی چیست بهتر است تا در ادامه این مطلب با ما باشید تا آشنایی بیشتری در رابطه با این عمل برای شما فراهم کنیم.

برخی از افراد درگیر کاهش وزن‌های بسیار شدید بوده‌اند
برخی از افراد درگیر کاهش وزن‌های بسیار شدید بوده‌اند

هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟

برخی از افراد بر این باورند که انجام عمل ابدومینوپلاستی تاثیر بسیاری بر روی کاهش وزن و لاغری داشته ‌است و حتی برخی از افراد به دلیل تصورات اشتباه و عدم آگاهی برای همین منظور، دست به انجام این عمل زده‌اند. اما بهتر است این ‌موضوع را درک کنید که کاربرد اصلی انجام عمل ابدومینوپلاستی برای سفت کردن پوست و حذف چربی‌های عضلات شکم صورت می‌گیرد.

امکان دارد که انجام این جراحی باعث تغییرات سایز و فرم شکم باشد، اما هدف اصلی آن وزن بیمار نمی‌باشد و به عنوان راهکاری برای کاهش وزن و لاغری در نظر گرفته نمی‌شود. اما لازم به ذکر است بدانید که میزان کاهش وزنی که افراد در پی انجام این عمل تجربه خواهند کرد، بسیار اندک و جزئی است.

زیرا هدف اصلی بر روی حذف چربی‌های موجود می‌باشد. اشخاصی که قصد کاهش وزن از طریق جراحی‌ها را دارند، نیاز به انجام عمل‌های دیگری همچون اسلیو معده یا بای ‌پس معده دارند.

برای دانستن 9 نکته اساسی در مورد عوارض استفاده از قرص های چاقی صورت توصیه می کنیم صفحه عوارض قرص چاقی صورت را ببینید.

هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟
هدف از انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟

زیرا هدف اصلی از انجام عمل ابدومینوپلاستی این است که افراد چربی‌هایی را که از طریق راهکارهایی همانند رژیم‌های غذایی و ورزش حذف نمی‌شوند و حذف آن‌ها کار بسیار سخت و دشواری می‌باشد را به ‌راحتی برطرف کنند و باعث تناسب ظاهری افراد گردند و بخش شکمی آن‌ها را صاف و تخت کند.

همچنین انجام این عمل سبب می‌شود تا دیواره‌های شکمی سفت‌تر شده و افتادگی‌ها و شل بودن هایی که در ناحیه شکم وجود دارد، دیگر مشاهده نخواهد شد.

تقسیم‌بندی بافت‌های مختلف بدن برای انجام ابدومینوپلاستی چیست ؟

برای ‌این که افراد بتوانند راهکار ابدومینوپلاستی را تجربه کنند، باید شناخت بیشتری در رابطه با تقسیم‌بندی بافت‌های مختلف بدن برای انجام این راهکار داشته باشند. در ادامه این مبحث در رابطه با اثرات ابدومینوپلاستی بر روی بخش‌های مختلف بدن خواهیم گفت.

وجود خطوط استریا

برای درک بهتر این نواحی باید بگوییم که ترک‌های پوستی که اغلب به دلیل مواردی همچون تغییر وزن ناگهانی و عدم تولید کلاژن در بدن، بارداری، ژنتیک و دیگر موارد رخ می‌دهند، خطوط استریا گفته می‌شود.

این خطوط، خط‌های راه ‌راه هستند که رنگی مایل به صورتی دارند. این خطوط اغلب در بانوان دیده می‌شود اما امکان دارد که در آقایان نیز شکل بگیرد. دلیل اصلی شکل‌گیری این خطوط مواردی همچون زایمان و بارداری می‌باشد و افرادی که از این خطوط رنج می‌برند، می‌توانند با استفاده از عمل ابدومینوپلاستی در برطرف نمودن این خطوط تلاش کنند.

وجود خطوط استریا
وجود خطوط استریا

وجود عضلات افتاده

در بسیاری از موارد، افراد در پیرامون بخش شکمی خود دارای عضلات افتاده‌ای می‌باشند. این عضلات عامل مؤثری برای جمع شدن چربی‌های متعدد می‌باشد و افراد برای این ‌که این چربی‌ها را برطرف کنند، نیاز دارند تا عضلات اطراف نواحی شکم را تقویت کنند.

در غیر این صورت وجود عضلاتی که بر اثر کاهش و یا افزایش وزن و یا بارداری در نواحی شکمی اتفاق افتاده ‌است، با استفاده از عمل جراحی ابدومینوپلاستی می‌تواند به حالت اولیه خود باز گردد و باعث تناسب اندام در بدن افراد گردد.

برای شناخت از سندروم روده تحریک پذیر، از کجا بفهمیم سندروم روده تحریک پذیر داریم مطالعه کنید.

وجود توده‌های چربی

این امری طبیعی است که بر اثر از بین رفتن پوست‌های افتاده با استفاده از جراحی ابدومینوپلاستی، میزانی از توده‌های چربی در نواحی شکمی و پهلو حذف خواهند شد. حال هر چه که این راهکار به‌ درستی انجام‌ شود، به زیباتر دیده شدن اندام افراد کمک بیشتری خواهد کرد.

برخی از افراد، بهتر می‌دانند برای حذف این موارد از عمل‌های متعدد استفاده داشته باشند. توصیه ما برای اشخاصی که دارای مشکلاتی همچون دو حبابی شدن شکم، چینه شکم، افتادگی شکم و دیگر موارد می‌باشند، عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد. این افراد می‌توانند با استفاده از آن باعث اصلاح ناحیه شکمی خود و زیباتر دیده شدن آن ناحیه شوند.

در حالت کلی انجام این عمل برای افرادی توصیه می‌گردد که از طریق راهکارهای معمولی کاهش وزن، نتیجه قابل ‌قبولی دریافت نکرده‌اند و برای پیدا کردن راهکاری که بتواند به آن‌ها در از بین بردن توده‌های چربی یا پوست اضافی شکم کمک کند، می‌باشند. زیرا اغلب افراد درگیر شل شدگی و افتادگی‌های پوست بر اثر زایمان و بارداری می‌باشند.

برای افرادی که درخواست دارند تا میزان کاهش وزن ناحیه شکمی از طریق انجام عمل ابدومینوپلاستی برطرف گردد و بعد از آن قصد بارداری مجدد دارند، باید بگوییم که امکان دارد با بارداری مجدد، اثرات این عمل از بین برود.

بر اثر جراحی ابدومینوپلاستی، بافت‌های بدن در ناحیه مذکور فیکس خواهند شد

زیرا بر اثر جراحی ابدومینوپلاستی، بافت‌های بدن در ناحیه مذکور فیکس خواهند شد و در صورت لاغری و باردار شدن، از حالت اولیه خود خارج خواهند شد.

نکته مهم در این زمینه این است که برش‌هایی که در ناحیه جراحی برای افراد صورت می‌گیرد، به‌ سادگی قابل ‌رؤیت نمی‌باشد و نگرانی افراد در رابطه با به ‌جا ماندن جای بخیه و شکل‌گیری ظاهری نامتناسب، بی‌جا می‌باشد.

بر اساس دوره درمان و میزان بهبودی آن‌ها هیچ‌گونه اثری از نواحی جراحی باقی نخواهد ماند. حال در ادامه این مبحث با ما باشید تا بیشتر در رابطه با این‌ که ابدومینوپلاستی چیست، برای شما بگوییم.

بر اثر جراحی ابدومینوپلاستی، بافت‌های بدن در ناحیه مذکور فیکس خواهند شد
بر اثر جراحی ابدومینوپلاستی، بافت‌های بدن در ناحیه مذکور فیکس خواهند شد

چه افرادی بهترین کاندید برای انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌باشند؟

حال که دریافتیم که ابدومینوپلاستی چیست بهتر است در رابطه با افرادی که شرایط انجام این عمل را دارند، بیشتر برای شما بگوییم.

در کل انجام عمل ابدومینوپلاستی برای افرادی که دارای شکم‌های بسیار بزرگ و حجم بسیاری از چربی می‌باشند و پوست آن‌ها آویزان است، راهکار مناسب و ایده‌آلی به ‌نظر می‌رسد. این افراد شرایط و توانایی کاهش یافتن چربی‌های موجود در ناحیه شکمی را از طریق ورزش و رژیم غذایی منظم ندارند.

اما در عین‌ حال دیگر بخش‌های بدن آن‌ها متناسب و ایده‌آل می‌باشد که فقط در نواحی شکمی و پهلو درگیر این معضل می‌باشند.

در کل انجام جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی اغلب برای بانوانی پیشنهاد می‌شود که درگیر بارداری‌های متعدد و پشت سر هم بوده‌اند و ناحیه پوستی شکم آن‌ها درگیر کشش بسیار شده و موقعیت طبیعی عضلات شکم آن‌ها از بین‌ رفته است.

همچنین افرادی که با افزایش وزن مواجه می‌شوند و خاصیت ارتجاعی پوست آن‌ها از بین خواهد رفت، به دلیل این‌ که درگیر لاغری‌های مکرر می‌شوند، با شل شدگی پوست در ناحیه شکم مواجه خواهند شد که استفاده از عمل ابدومینوپلاستی برای آن‌ها مفید و مثمر ثمر واقع می‌شود.

اگر تصمیم گرفته‌اید تا کاهش وزن داشته باشید و یا قصد بارداری مجدد را دارید

از جهتی دیگر اگر تصمیم گرفته‌اید تا کاهش وزن داشته باشید و یا قصد بارداری مجدد را دارید، هیچ‌گاه نمی‌توانید از انجام عمل ابدومینوپلاستی استفاده کنید.

به دلیل این‌که برای انجام این عمل، تمامی عضلات فیکس خواهند شد و در اثر کاهش وزن و یا بارداری مجدد بر اثر رشد جنین، تمامی این عضلات از یکدیگر دور خواهند شد و در نتیجه این عمل بازگشت خواهد داشت.

این امری بدیهی است که استفاده از این راهکار مفید می‌تواند باعث افزایش اعتماد به ‌نفس در افراد گردد و به نسبت گذشته ظاهر خود را بیشتر دوست خواهند داشت،

اما بهتر است که افراد قبل ‌از اقدام به انجام این عمل توقعاتی که از نتیجه آن دارند را با پزشک خود در میان بگذارند و در رابطه با تمامی نگرانی‌های مربوطه خود، از او مشورت بگیرند تا برای نتیجه عمل توجیه شوند.

اگر ساکن شهر تهران هستید برای درمان جراحی لاپاراسکوپی و فهمیدن هزینه های درمان پیشنهاد می کنیم پست هزینه عمل لاپاراسکوپی در تهران را مشاهده کنید.

اگر تصمیم گرفته‌اید تا کاهش وزن داشته باشید و یا قصد بارداری مجدد را دارید
اگر تصمیم گرفته‌اید تا کاهش وزن داشته باشید و یا قصد بارداری مجدد را دارید

در کل افرادی که دارای ویژگی و خصوصیات زیر می‌باشند، کاندید مناسبی برای استفاده از عمل ابدومینوپلاستی می‌باشند.

اگر شخص مربوطه دارای وزن پایدار می‌باشد و از نظر فیزیکی از سلامت کامل برخوردار است.

اگر شخص دارای پوست اضافی یا افتاده و شل در ناحیه شکم می‌باشد.

اگر فرد چربی‌های شکمی بیشتری را به نسبت دیگر نقاط بدن خود احساس می‌کند.

اگر میزان بافت‌های چربی اضافی در ناحیه شکم افراد بسیار زیاد باشد.

افرادی که انتظارات منطقی و واقع ‌گرایانه در رابطه با انجام عمل جراحی دارند.

افرادی که از دخانیات و سیگار استفاده نمی‌کنند.

افرادی که به دلیل کاهش وزن، درگیر افتادگی پوست و شل شدگی عضلات شکمی شده‌اند.

بانوانی که بر اثر زایمان‌های مکرر، درگیر شل شدگی پوست و تجمع چربی در ناحیه شکم خود شده‌اند.

بانوانی که درگیر ترک‌های پوستی در ناحیه شکم می‌باشند.

افرادی که درگیر چاقی مرضی هستند

افرادی که درگیر چاقی مرضی هستند و بر اثر جراحی‌های مختلفی همانند بای‌پس معده و یا اسلیو معده کاهش وزن را تجربه کرده‌اند، اما بعد از آن درگیر شل شدگی و افتادگی پوست ناحیه شکم و دیگر موارد شده اند، کاندید مناسبی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌باشند.

مردان و زنانی که میزان زیادی از پوست و چربی‌های آن را از دست داده‌اند و تمامی این چربی‌ها در ناحیه شکم آن‌ها متمرکز شده‌اند، می‌توانند از این راهکار استفاده داشته باشند.

افرادی که انتظاراتی منطقی قبل ‌از انجام پروسه عمل داشته باشند.

در کل بعد از تمامی این مطلب برای این ‌که بتوانید بهتر درک کنید که ابدومینوپلاستی چیست باید بگوییم که این راهکار جایگزین مناسبی برای رژیم‌های غذایی و یا کاهش وزن شناخته نمی‌شود و انجام این عمل، شرایط از بین بردن علائم کشیدگی شکم را ندارد و فقط در شرایطی که در این بخش پوست اضافه باشد، چربی‌های این نواحی حذف خواهند شد.

افرادی که درگیر چاقی مرضی هستند
افرادی که درگیر چاقی مرضی هستند

چه افرادی قادر به استفاده از عمل ابدومینوپلاستی نمی‌باشند؟

حال که دریافتیم شرایط کاندید بودن برای عمل ابدومینوپلاستی چیست باید در رابطه با مواردی که افراد نمی‌توانند از این عمل استفاده داشته باشند نیز بگوییم.

 • اگر یک خانم هنوز باردار نشده ‌است، بهتر است از راهکارهای دیگری که بدون دوختن عضلات برای برطرف نمودن پوست و چربی اقدام می‌کنند، استفاده داشته باشد یا این ‌که جراحی ابدومینوپلاستی را برای بعد از زایمان خود در نظر بگیرد. زیرا این راهکار با استفاده از باردار شدن کاملاً از بین خواهد رفت و ممکن است چربی‌ها و پوست‌های اضافی بدن افراد بازگشت داشته باشد.
 • شخصی که قصد کاهش وزن دوباره دارد، بهتر است به وزن دلخواه خود برسد و با تثبیت وزن برای جراحی ابدومینوپلاستی اقدامات لازم را انجام بدهد.
 • بهتر است بدانید که انجام این راهکار باعث شکل‌گیری برش‌های طولانی در بخش تحتانی شکم خواهد شد و امکان دارد که جای این نوع برش باقی بماند. در اغلب بیماران، ناحیه برش خورده حدوداً ۶ تا ۱۲ ماه بعد از انجام عمل کاملاً ناپدید خواهد شد. اما در برخی موارد نادر به دلیل بدگوشت بودن افراد، امکان بروز گوشت‌های اضافی در این محل وجود دارد. اگر فردی شرایط پذیرفتن این ریسک را برای انجام عمل ابدومینوپلاستی ندارد، بهتر است از انجام این عمل خودداری کند و راهکارهای دیگری را آزمایش کند.
چه افرادی قادر به استفاده از عمل ابدومینوپلاستی نمی‌باشند؟
چه افرادی قادر به استفاده از عمل ابدومینوپلاستی نمی‌باشند؟

عمل ابدومینوپلاستی به چه دسته‌بندی تقسیم می‌گردد؟

در کل برای این ‌که شناخت بهتری در رابطه با این ‌که عمل ابدومینوپلاستی چیست داشته باشید، باید از دسته‌بندی انجام آن بیشتر بدانید.

روش‌های مختلفی برای انجام این عمل براساس وسعت و گستردگی تغییرات موجود در نواحی شکمی اتفاق خواهد افتاد و در برخی مواقع امکان دارد تا بنا بر شرایط بیمار و صلاحدید پزشک، از عمل کامل استفاده شود که به آن ابدومینوپلاستی کامل گفته می‌شود.

اما در برخی موارد دیگر به دلیل کاهش چربی‌ها و چاقی های موجود در بدن، افراد نیاز به انجام مینی ابدومینوپلاستی دارند. حال در ادامه این مبحث به شرح تفاوت این موارد خواهیم پرداخت تا در هنگام مراجعه به پزشک، اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

انجام عمل ابدومینوپلاستی کامل

بهتر است بدانید که شرایط انجام این نوع عمل در حالت بیهوشی می‌باشد و برای این‌ که از این روش استفاده شود، برش‌های طولانی در دو طرف لگن شکل خواهند گرفت.

همین‌طور به دلیل وجود چربی‌های اضافه در نواحی بدن فرد، نیاز است تا برش‌هایی در اطراف ناف نیز صورت بگیرد. با استفاده از برش‌های شکل گرفته ‌شده، پوست شکم بالا زده می‌شود و پزشک می‌تواند تمامی عضلات طولی شکم را برای انجام عمل ابدومینوپلاستی کامل مشاهده کند.

جراح در راستای انجام ابدومینوپلاستی کامل در تلاش است که این عضلات را به یکدیگر نزدیک کند و با استفاده از مواردی همچون بخیه، این عضلات را در جای خود تثبیت کند. در نهایت چیزی که شکل خواهد گرفت، باعث ساختار جمع شده نواحی شکمی می‌گردد و فرم بهتری برای شکم قرار خواهد گرفت.

پوست‌های اضافی که در این نواحی وجود دارند، بریده می‌شوند

بعد از آن پوست‌های اضافی که در این نواحی وجود دارند، بریده می‌شوند. باقیمانده آن تنها به واسطه بخیه به شکم اتصال داده می‌شوند و محل وجود ناف نیز تعیین خواهد شد.

حال بنا بر این که حجم ابتدایی شکم و میزان پوست‌های شل شده چگونه می‌باشد، طول برش‌های شکل‌ گرفته متفاوت است و بعد از عمل، شرایط خارج شدن خونابه ها به‌گونه‌ای است که لوله‌هایی در بخش زیرین پوست جای‌گذاری می‌گردد و سپس باید توسط پزشک برداشته شوند. این شرایط انجام عمل ابدومینوپلاستی کامل می‌باشد

موارد زیر در ابدومینوپلاستی کامل تاثیرگذار هستند.

 • شکل‌گیری برش بزرگ از تمامی نواحی زیر شکم به موضوع به موازات پهلو یا برعکس آن
 • شکل‌گیری برش لازم برای آزاد کردن ناف از دیگر بافت‌ها
 • جداسازی پوست از بخش دیواره شکمی
 • صاف کردن عضلات شکمی
 • خارج کردن چربی‌ها و پوست اضافی
 • شکل ‌گیری سوراخ جدید برای ناف و قرارگیری آن
 • کشیدن و به ‌هم رساندن پوست و بخیه کردن آن
موارد زیر در ابدومینوپلاستی کامل تاثیرگذار هستند.
موارد زیر در ابدومینوپلاستی کامل تاثیرگذار هستند.

انجام عمل ابدومینوپلاستی جزئی

در شرایطی که افراد دارای نواحی توده‌های کمتری در شکم‌ خود می‌باشند و میزان شل شدگی و افتادگی پوست آن‌ها کمتر است، قابلیت استفاده از عمل مینی ابدومینوپلاستی یا عمل ابدومینوپلاستی جزئی مشاهده خواهد شد.

همان‌طور که مشخص است، برش‌های استفاده‌ شده در این عمل کمتر از عمل ابدومینوپلاستی کامل می‌باشند و این باعث می‌شود که دوران نقاهت کوتاه‌تری برای انجام این عمل ذکر می‌گردد و انجام عمل در مدت‌ زمان کمتری صورت خواهد گرفت.

همین‌طور میزان برش‌هایی که برای این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نسبت ابدومینوپلاستی کامل کمتر می‌باشد. مهم‌ترین تفاوت اصلی که میان این دو عمل دیده می‌شود، این است که شرایط موقعیت ناف با تغییراتی مواجه نخواهد شد و این عملکرد عضلات شکم نیز به سفتی انجام عمل ابدومینوپلاستی کامل نمی‌باشد. در کل انجام این عمل حداکثر ۲ ساعت زمان نیاز دارد.

موارد زیر در ابدومینوپلاستی جزئی تاثیرگذار می‌باشد.

 • به وجود آوردن برشی بزرگ در تمامی نواحی زیر شکم
 • جداسازی پوست از دیواره شکمی و زیر ناف
 • حذف چربی‌های اضافی
 • برداشت پوست‌های اضافی
 • کشیدن و وصل کردن دو طرف شکم و بقیه آن
موارد زیر در ابدومینوپلاستی جزئی تاثیرگذار می‌باشد.
موارد زیر در ابدومینوپلاستی جزئی تاثیرگذار می‌باشد.

انجام عمل ابدومینوپلاستی معکوس

در برخی از موارد نادر و بنا بر صلاحدید پزشک، امکان دارد که از این روش برای عمل ابدومینوپلاستی  معکوس استفاده گردد. در شرایطی که فرد کاهش وزن ناگهانی را تجربه کرده باشد و یا در بخش فوقانی شکم، میزان زیادی پوست اضافه داشته باشد، نوع دیگری از این عمل صورت گرفته می‌شود که با نام ابدومینوپلاستی معکوس شناخته می‌شود.

برای انجام این روش، برشی در زیر ناحیه استخوان زیر سینه صورت می‌گیرد و به‌ جای این ‌که پوست را به سمت پایین بکشد، پوست را به سمت بالا می‌کشد و می‌تواند تمامی نواحی چربی‌های اضافه را از این بافت‌ها خارج کند.

انجام عمل ابدومینوپلاستی محیطی

در کل بهتر است بدانید که افتادگی پوست و شل شدگی آن به ‌عنوان یک موضوع سه‌بعدی شناخته می‌شود و نه ‌تنها می‌تواند ناحیه شکم را با خود درگیر کند، بلکه امکان دارد تا پهلوها نیز نیاز به تخلیه چربی داشته باشند.

هنگامی‌ که میزان زیادی از چربی‌ها در نواحی پشت افراد دیده می‌شود، نیاز است تا انجام عمل ابدومینوپلاستی در کنار یکی دیگر از موارد همچون لیپوساکشن انجام بگیرد که در اصطلاح پزشکان به آن انجام عمل ابدومینوپلاستی محیطی می‌گویند.

یکی از مهم‌ترین فوایدی که این جراحی برای افراد خواهد داشت، این است که تمامی پوست و چربی‌هایی که در ناحیه لگن و بخش پشت افراد وجود دارند، برداشته می‌شود و بدن افراد به ‌صورت سه ‌بعدی کانتور خواهد شد و تمامی نواقص رفع خواهند شد.

بر اساس این موضوع، چند دسته از انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌توان تعیین کرد که افراد بنا بر شرایط اندام خود نیاز به استفاده از کدام یک از این راهکارها دارند. حال برای ‌این که درک بهتری از ابدومینوپلاستی داشته باشید، تا انتهای این مطلب، مطالعه این نوشتار به شما کمک خواهد کرد.

انجام عمل ابدومینوپلاستی محیطی
انجام عمل ابدومینوپلاستی محیطی

عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت انجام خواهد گرفت؟

حال که دریافتیم که انجام عمل ابدومینوپلاستی چیست باید در رابطه با چگونگی انجام آن نیز بیشتر بگوییم. در هر صورت هر کدام از عمل‌های زیبایی شکم نیازمند طی کردن فرآیند خاصی برای انجام می‌باشند. مرحله اولیه برای انجام این عمل، بیهوشی یا بی‌حسی موضعی می‌باشد.

این که بتوان انتخاب کرد که کدام یک از این راهکارها برای فرد مناسب‌تر می‌باشد، بنا بر نظریه و دستورالعمل پزشک مربوطه و البته مشورت گرفتن از خود شما به نتیجه خواهد رسید.

بنابراین برای این‌ که پزشک نتیجه مربوطه را بگیرد، جلسه‌های مشاوره‌ای با بیماران خود برقرار خواهد کرد و انجام این جلسات اهمیت بسیاری برای روند چگونگی انجام عمل ابدومینوپلاستی خواهند داشت. این جلسات در کلینیک‌های معتبر پزشکان می‌باشد.

اگر اشخاصی قادر به شرکت کردن در جلسات مشاوره ای عمل تحت نظارت پزشک خود نباشند، به ‌درستی از جزئیات فرایند این عمل آگاه نمی‌شوند و این شرایط امکان شکل‌گیری مشکلاتی در روز عمل را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد.

ترمیم نواحی شکمی از طریق عمل ابدومینوپلاستی

برای ترمیم نواحی شکمی از طریق عمل ابدومینوپلاستی نیاز به برش‌های افقی در این ناحیه داریم  که بر اساس میزان پوست اضافی و ابعاد و طول برش تعیین خواهد شد.

این امری طبیعی است که هر اندازه میزان پوست‌های اضافی بر روی نواحی شکم بیشتر باشد، عمق و طول برش بیشتر خواهد شد و این برای افراد با ویژگی‌های مختلف متفاوت شمرده می‌شود. بازسازی عضلات شکمی ضعیف ‌شده براساس عمل ابدومینوپلاستی انجام خواهد گرفت.

در این صورت نیاز است تا برش‌ها به اندازه‌ای بر روی شکم انجام بگیرد که به ‌سادگی بتوان به پوست‌های اضافی شکم دسترسی داشت. برای انجام این متد هنگامی‌که میزان پوست‌ها روی سطح شکم بسیار زیاد باشد، برش در نواحی ناف انجام می‌گیرد و پوستی که در ناحیه بالای شکم وجود دارد، به سمت پایین کشیده می‌شود.

سپس بعد از انجام این فرآیند، پوست اضافی برداشته می‌شود و مابقی آن به پوست بالای شکم متصل می‌گردد. همچنین نیاز به تثبیت موقعیت دارد.

بعد از این‌که ترمیم این نواحی انجام شد، با استفاده از نوارها و یا بخیه‌های پوستی، ترمیم ناحیه برش خورده انجام می‌گیرد. البته امکان دارد که برخی از افراد در کنار این‌ که قصد استفاده از عمل ابدومینوپلاستی را دارند، از دیگر عمل‌های مناسب با این عمل همانند لیپوساکشن استفاده کنند تا بتوانند کیفیت بالاتری از عمل را تجربه کنند.

ترمیم نواحی شکمی از طریق عمل ابدومینوپلاستی
ترمیم نواحی شکمی از طریق عمل ابدومینوپلاستی

انواع برش لازم برای عمل ابدومینوپلاستی

برای این‌ که پزشک دسترسی لازم را به حذف پوست‌های اضافی نواحی شکم از طریق عمل ابدومینوپلاستی داشته باشد، نیاز به انجام برش‌هایی است که در موارد زیر ذکر خواهیم کرد.

 1. برشی که به واسطه دهانه استخوان ران به سمت استخوان لگن شکل خواهد گرفت و تقریباً در خط زیرین بیکینی پنهان خواهد شد، یکی از روش‌های تخلیه پوست‌های اضافه و چربی‌های موجود از طریق عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد.
 2. برشی که در اطراف ناف و در امتداد لبه آن شکل می‌گیرد و می‌تواند در درون انحنای طبیعی ناف پنهان شود، یکی دیگر از برش‌های مخصوص انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد.

دانستن این نکته بسیار مهم می‌باشد. به دلیل این‌که این احتمال وجود دارد که جای بخیه‌ها در انجام این عمل باقی بماند. زیرا نواحی انجام عمل بسیار عمیق برش داده شده اند.

جراح بعد از بهبودی بیمار صلاح می‌داند از کرم‌ها و پمادهای مناسب که باعث بهبود بخشیدن این مناطق می‌شوند، برای بیمار تجویز کند تا هیچ سطح ناصافی بر روی پوست بیمار باقی نماند و زیبایی این نواحی به خطر نیفتد.

انواع برش لازم برای عمل ابدومینوپلاستی
انواع برش لازم برای عمل ابدومینوپلاستی

آمادگی های لازم برای قبل از عمل ابدومینوپلاستی چه مواردی می باشد؟

مهم‌ترین مسئله‌ای که بعد از شناخت عمل ابدومینوپلاستی وجود دارد، آمادگی لازم برای انجام جراحی می‌باشد و بایستی دراین‌باره از یک جراح متخصص مشورت‌های لازم را بگیرید تا بتوانید تشخیص دهید که شرایط آماده شدن برای عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت است.

در جلساتی که پزشک جراح مربوطه برای شما تعیین می‌کند، اهداف و موارد متعددی بررسی می‌شوند. مهم‌ترین چیزی که تحت نظارت یک پزشک اتفاق خواهد افتاد، تشخیص انجام کدام یک از انواع ابدومینوپلاستی می‌باشد.

زیرا بنا بر شرایط بدنی و میزان توده‌های چربی و شل شدگی پوست، پزشک می‌تواند تعیین کند که کدام یک از روش‌های ابدومینوپلاستی کامل، ابدومینوپلاستی جزئی و ابدومینوپلاستی محیطی برای شما انجام بگیرد. اما در این‌باره قبل ‌از انجام عمل، توصیه‌های بسیاری برای شما خواهد داشت که در ادامه این مبحث به آن‌ها خواهیم پرداخت.

ترک سیگار

اگر شما درگیر کشیدن سیگار می‌باشید، امکان دارد تا با مراجعه به جراح مخصوص، این شرایط برای شما در نظر گرفته شود که حداقل به مدت ۲ هفته قبل‌ از انجام عمل ابدومینوپلاستی و ۲ هفته بعد از جراحی، از سیگار استفاده نداشته باشید. در کل می‌توان گفت که کم کردن سیگار در این شرایط مناسب نمی‌باشد، زیرا فرد نیاز دارد تا به‌ صورت کامل سیگار کشیدن را کنار بگذارد.

به دلیل این ‌که سیگار کشیدن باعث عوارض بسیار شدیدتری بعد از انجام جراحی می‌گردد و فرآیند درمان را برای افراد، بسیار زمانبرتر خواهد کرد.

نکته‌ی پیشنهادی دیگر پزشک مربوطه این است که از رژیم‌های خودسرانه قبل ‌از انجام عمل ابدومینوپلاستی استفاده نکنید و تعادل وعده‌های غذایی خود را همانند گذشته حفظ کنید. البته استفاده از یک رژیم غذایی سالم قبل ‌از این عمل به افراد کمک خواهد کرد تا بهبودی بهتری را تجربه کنند.

ترک سیگار
ترک سیگار

گزارش داروهای مصرفی به پزشک

بیمار موظف است تا پزشک خود را از مصرف تمامی داروهای خود مطلع کند. اگر فرد درگیر استفاده از داروی گیاهی خاص و یا داروی شیمیایی می‌باشد، نیاز است تا پزشک خود را دراین‌باره آگاه کند. امکان دارد که بنا بر شرایط خاص، پزشک از شما درخواست کند تا استفاده از این داروها را چند روز قبل از انجام عمل متوقف کنید.

حدوداً ۶ تا ۸ ساعت قبل از این که عمل ابدومینوپلاستی روی افراد صورت بگیرد، پزشک مربوطه استفاده از هر گونه مواد غذایی و آب را ممنوع می‌کند. قبل ‌از انجام عمل، بیمار نیاز به استحمام دارد تا بتواند نواحی شکم و اطراف آن را به‌ خوبی پاکیزه کند.

شرایط ترخیص بیمار

بعد از این ‌که شرایط انجام عمل ابدومینوپلاستی به ‌درستی انجام شد، بیمار به بخش منتقل می‌شود و حدوداً ۲ تا ۳ ساعت تحت نظارت پرستاران خواهد بود. اگر هیچ‌گونه مشکلی در سلامتی عمومی فرد وجود نداشته باشد، مجوز ترخیص بیمار امضا می‌شود و می‌تواند برای استراحت به منزل مراجعه کند.

قبل ‌از این ‌که شرایط ترخیص خود از بیمارستان را سپری کنید، نیاز است با جراح مربوطه صحبت داشته باشید تا برای ارزیابی‌های عمل و تأثیربخشی آن، نوبت بعدی ویزیت شما را تنظیم کند. همین‌طور برخی از داروها برای شما از طریق تجویز پزشک انجام خواهد گرفت تا بتواند در صورت وجود درد، آن را به حداقل برساند.

وسایل مورد نیاز بعد از عمل ابدومینوپلاستی

در کل نیاز است تا افراد، برخی از وسایل لازم را قبل ‌از انجام عمل ابدومینوپلاستی در منزل آماده داشته باشند. این موارد عبارتند از:

 • لباس راحت و گشاد
 • بسته‌های یخ
 • وازلین
 • صندلی مخصوص حمام

بعد از انجام جراحی، نیاز به یک همراه دارید تا بتواند شما را تا منزل همراهی کند. اگر به‌ تنهایی زندگی می‌کنید، بهتر است که یکی از اقوام و آشنایان خود را حداقل در شب اول بعد از انجام جراحی در کنار خود نگه دارید و تمامی این برنامه‌ریزی‌ها را برای قبل ‌از انجام عمل ابدومینوپلاستی انجام دهید. البته پزشک مربوطه تمامی این موارد را برای شما بازگو خواهد کرد تا آشنایی کامل دراین‌باره داشته باشید.

فرد نباید از لباس‌های فشرده و تنگ استفاده کند

در کنار آن برخی دستورالعمل‌های دیگر بعد از انجام این عمل مهم می‌باشد و فرد نباید از لباس‌های فشرده و تنگ استفاده کند. تا ۲ هفته بعد از انجام این عمل، فرد ملزم به استفاده از لباس‌های گشاد و راحت می‌باشد.

روز اولی که فرد از بیمارستان ترخیص می‌گردد، نیاز به استراحت کامل دارد و بعد از چند روز اول، این استراحت نسبی باید تکمیل گردد. بعد از آن، پزشک صلاح می‌داند تا فرد اندکی راه برود تا بهبودی در ناحیه‌ی زخم‌ها بهتر صورت بگیرد.

با گذشت ۲ هفته بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی، بهبودی کامل برای افراد اتفاق خواهد افتاد. اما فرد تا یک ماه قادر به ورزش کردن نخواهد بود و امکان دارد تا حدوداً ۶ ماه بعد از عمل ابدومینوپلاستی، تورم‌ها باقی بماند که این امری طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

فرد نباید از لباس‌های فشرده و تنگ استفاده کند
فرد نباید از لباس‌های فشرده و تنگ استفاده کند

مزایای انجام عمل ابدومینوپلاستی چه مواردی می‌باشد؟

در راستای این‌ مطلب به این‌ موضوع پرداختیم که عمل ابدومینوپلاستی چیست . حال برخی از افراد نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویژگی‌ها و مزایای منحصر به‌ فرد آن می‌باشند.

برای این منظور باید بگوییم که در بین سال‌های 2000 تا 2014 بر اساس گزارشی که انجمن جراحان پلاستیک در آمریکا انجام داده‌اند، شرایط انجام این عمل حدوداً ۸۷ درصد افزایش ‌یافته است و این آمار چشمگیر باعث شده تا پزشکان دریابند که استقبال افراد از این جراحی بسیار بوده ‌است.

بر اساس تحقیقات انجام‌ گرفته، دریافتیم که تمامی این عمل‌ها نه ‌فقط به دلیل زیبایی، بلکه به دلیل درمان انجام گرفته‌اند. زیرا انجام ابدومینوپلاستی به ‌غیر از این‌که برای اهداف زیبایی دنبال می‌گردد، باعث مزایای درمانی بسیاری می‌گردد. در ادامه این مبحث برای درک بیشتر شما از این‌ که مزایای ابدومینوپلاستی چیست از اهداف درمانی آن بیشتر خواهیم گفت.

کاهش بی‌اختیاری ادرار

بسیاری از بانوان بعد از زایمان‌های طبیعی درگیر مشکلاتی همچون بی‌اختیاری در ادرار در هنگام عطسه، سرفه، ورزش و یا خندیدن می شوند.

در اغلب مواقع شرایط برطرف نمودن این مشکل بدون جراحی امکانپذیر است و درمان خواهد شد. اما اگر فردی نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد، تحقیقات متعدد این ‌موضوع را به اثبات رسانده که انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند برای بهبودی این افراد و برطرف نمودن بی‌اختیاری ادراری کمک کند.

دلیل اصلی آن این است که استفاده از این عمل سبب می‌شود تا بافت‌های نرمی که در نزدیکی نواحی لگن وجود دارند و باعث شکل‌گیری انسدادهای جزئی در بخش مثانه می‌گردند، برطرف شوند و باعث رفع و کاهش بی‌اختیاری ادرار خواهد شد.

کاهش بی‌اختیاری ادرار
کاهش بی‌اختیاری ادرار

بهبود و اصلاح فرم شکم

عضلات معده بعد از بارداری یا کاهش وزن بسیار شدید، تحریک خواهند شد و امکان دارد که فرد تورم‌های بسیاری در این نواحی را احساس کند. این ‌موضوع باعث می‌شود تا رژیم‌های غذایی و ورزش به ‌تنهایی باعث بهبود یافتن این وضعیت در افراد نشود. انجام عمل ابدومینوپلاستی باعث محکم شدن ماهیچه‌های ضعیف در بدن افراد خواهد شد و در کنار این ‌که باعث از بین بردن چربی‌ها و پوست‌های اضافی این ناحیه می‌گردد، تورم موجود در نواحی شکمی رفع می‌شوند.

هنگامی ‌که ضعف عضلات شکمی برای افراد انجام می‌گیرد، انحنای ستون فقرات به جلو یا عقب شکل می گیرد. حال بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی به دلیل این ‌که عضلات شکمی سفت می‌شوند، ستون فقرات فرد به حالت اولیه بازمی‌گردد و این می‌تواند روی دردهای خاص ناحیه کمر، یک مسکن قوی باشد و باعث بهبود وضعیت بدنی فرد خواهد شد.

بهبود و اصلاح فرم شکم
بهبود و اصلاح فرم شکم

بهبود فتق شکم

هنگامی فرد درگیر فتق شکم می‌شود که بافت شکمی از دیواره آن جلوتر می‌باشد. دلایل بسیاری برای شکل‌گیری این عارضه وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها ضعف در نواحی شکمی و کاهش وزن زیاد بر اثر برخی از جراحی‌ها می‌باشد.

هنگامی ‌که این فرد یک ‌بار درگیر فتق شکم می‌شود، امکان درگیر شدن دوباره آن بسیار زیاد است و جراح مد نظر در هنگام انجام عمل ابدومینوپلاستی تکنیک‌های بسیاری به کار می‌برد که این تکنیک‌ها شامل ترمیم فتق نیز می‌شود و تقویت عضلات دیواره‌های شکم را برای جلوگیری از وجود دوباره فتق انجام می‌دهد.

در این شرایط ترکیب روش‌های مختلف جراحی بی‌خطر نمی‌باشد و با یک ‌بار انجام عمل می‌توان کاربردهای بسیاری از آن را مشاهده کرد و در هزینه‌های پزشکی و زمان دوران نقاهت نیز استفاده کاربردی از سلامت افراد کرد.

بهبود فتق شکم
بهبود فتق شکم

مزایای کلی عمل ابدومینوپلاستی

به ‌غیر از موارد ذکر شده که در کنار مشکلات زیبایی درمان را برای افراد توسط عمل ابدومینوپلاستی فراهم خواهند کرد، آن چه که باعث می‌شود بسیاری از افراد به این عمل روی بیاورند، مزایای اصلی است که در ادامه این مبحث به آن‌ها پرداخته می‌شود.

 • به وجود آوردن شکمی صاف و محکم بعد از بهبودی کامل از مهم‌ترین مزایای عمل ابدومینوپلاستی می‌باشد.
 • شکل‌گیری هیکلی زیبا و و تناسب اندام که همیشه در ذهن افراد ایده‌آل بوده ‌است، بسیار راضی‌کننده می‌باشد.
 • بالا بردن اعتماد به‌ نفس افراد در راستای کسب نتیجه ظاهری زیبا به آن‌ها در ادامه روند زندگی کمک خواهد کرد.
 • تمامی چربی‌های اضافی که در ناحیه شکم و پهلو انباشته ‌شده بودند، برطرف شده اند.
 • ترکیب کردن عمل ابدومینوپلاستی با دیگر روش‌های حذف چربی همانند لیپوساکشن و دیگر موارد می‌تواند باعث نتیجه بهتری گردد.

مزایای متعدد و گوناگونی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی مشاهده می‌شود

همان‌طور که دریافتید، مزایای متعدد و گوناگونی برای انجام عمل ابدومینوپلاستی مشاهده می‌شود. اما بر اساس شرایط بیمار و انتظارات او، امکان دارد که برخی از این مزیت‌ها تغییر کنند.

در نهایت برای ‌این که نتیجه بهتری از انجام ابدومینوپلاستی داشته باشید، قبل ‌از این ‌که در رابطه با انجام این عمل و حذف چربی‌ها به واسطه آن، تصمیم بگیرید، با پزشک مربوطه دراین‌باره مشورت کنید تا درک درستی از این ‌که ابدومینوپلاستی چیست برای شما داشته باشد و تمامی جوانب را بسنجد و راهکاری مناسب را برای از بین بردن چربی‌های موجود به شما پیشنهاد دهد.

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی انتظار چه نتایجی را می‌توان داشت؟

حال که افراد در رابطه با انجام عمل ابدومینوپلاستی اطلاعاتی پیدا کردند، قصد دارند بدانند که نتیجه عمل ابدومینوپلاستی چگونه حاصل می‌گردد.

هیچ فرقی ندارد که کدام یک از انواع عمل ابدومینوپلاستی را انجام داده باشید، زیرا نتیجه هر کدام از آن‌ها شکمی صاف و تخت برای شما می‌باشد که با وزن فعلی بدن شما هماهنگ‌تر است.

به دلیل این ‌که ورم‌های زیادی بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی در بدن افراد نمایان می‌شود، امکان دارد تا نتایج نهایی بلافاصله بعد از این جراحی دیده نشود. اما با گذشت ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی، افراد نتیجه مطلوبی از آن را مشاهده خواهند کرد. در هر صورت برای ‌این که افراد نتیجه نهایی آن را ببیند، نیاز به هفته‌ها یا ماه‌ها زمان دارند تا بتوانند به عملکرد اصلی این عمل پی ببرند.

بعد از این‌که جراحی به اتمام می‌رسد، پزشک نواحی برش خورده و بخیه شده را بانداژ می‌کند. در برخی مواقع امکان دارد که پزشک مربوطه از بیمار درخواست کند تا هنگام مراجعه به منزل بعد از ترخیص از بیمارستان، از بانداژهای ارتجاعی یا یک پوشش کمپرس مناسب برای کاهش ورم نواحی جراحی ‌شده استفاده کنید.

برای این‌ که زمان ترمیم ناحیه شکم کمتر باشد، استفاده از این موارد کمک بسیاری خواهند کرد

برای این‌ که زمان ترمیم ناحیه شکم کمتر باشد، استفاده از این موارد کمک بسیاری خواهند کرد. راهکارهای بسیاری برای پوشیدن پوشش سطح جراحی از طریق تخصص‌های پزشک به شما داده می‌شود.

زیرا بانداژ در روزهای بعد از جراحی، امری بسیار مهم و ضروری است. این‌ که نحوه درست نشستن و یا دراز کشیدن را بهتر درک کنید، امری ضروری برای عدم باز شدن بخیه‌های شما می‌گردد و درد کمتری را در این‌باره احساس خواهید کرد.

در اغلب مواقع انجام این جراحی به‌ صورت سرپایی می‌باشد. اما بنابر صلاحدید پزشک، امکان دارد که برخی از افراد یک شب را در بیمارستان سپری کنند. اما در هر صورت نیاز به یک همراه دارید.

بعد از گذشت مدت ‌زمان تعیین ‌شده، ورزش‌های سخت تا حدود ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل نباید انجام بگیرد. به دلیل این ‌که مراحل ترمیم روی پوست در حال سپری شدن می‌باشد، امکان دارد تا فرد نتواند فعالیت‌های کاری خود را به‌ درستی انجام بدهد و بهتر است که از محل کار خود مرخصی بگیرد تا در دوران ریکاوری، نتایج منحصر به ‌فرد انجام عمل ابدومینوپلاستی را بهتر درک کند.

این شرایط در انجام این جراحی به افراد کمک می‌کند تا بر اساس موقعیت شخصی خود یک ریکاوری مناسب داشته باشند تا نتیجه جراحی به ‌درستی انجام بگیرد. حال که دریافتیم ابدومینوپلاستی چیست بعد از جراحی شکمی این نتایج در انتظار شما می‌باشد و با آگاهی آن می‌توانید مدیریت بهتری برای درمان خود در این دوره داشته باشید.

برای این‌ که زمان ترمیم ناحیه شکم کمتر باشد، استفاده از این موارد کمک بسیاری خواهند کرد
برای این‌ که زمان ترمیم ناحیه شکم کمتر باشد، استفاده از این موارد کمک بسیاری خواهند کرد

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی، امکان مشاهده‌ی چه عارضه‌هایی وجود دارد؟

حال که دریافتید عمل ابدومینوپلاستی چیست بهتر است بگوییم که هر نوع عمل جراحی با خود عوارض و خطراتی را به ‌دنبال دارد. به دلیل این‌ که این عمل‌ها نواحی مختلف حیاتی بدن را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد.

اما در حالت کلی عوارض و مشکلات بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی طبیعی می‌باشند و بعد از مدتی برطرف خواهند شد و هیچ کدام باعث شکل‌گیری مشکلات دائمی و نگرانی‌های بی‌شمار نمی‌باشد. در ادامه این بحث با برخی از عوارض احتمالی شما را آگاه خواهیم ساخت تا در هنگام تصمیم‌گیری، به این موارد نیز فکر کنید.

درد و تورم شکم

این امری طبیعی است که هر فردی بعد از انجام عمل جراحی، میزان کمی درد و ورم داشته باشد. این قاعده در انجام عمل ابدومینوپلاستی نیز وجود دارد.

اما پزشک مربوطه بر اساس داروهای تجویزی و مسکن‌های قوی می‌تواند دردهای موجود بیمار را در این ناحیه تسکین دهد. امکان دارد که افراد نیاز به استفاده دارو تا چند هفته بعد از عمل داشته باشند تا شرایط درد و تورم موجود برای آن‌ها کنترل گردد.

شما در حال مطالعه پست ابدومینوپلاستی چیست هستید.

ایجاد کبودی

وجود کبودی در ناحیه انجام عمل ابدومینوپلاستی امری طبیعی است و هیچ مشکل خاصی برای بیمار به وجود نخواهد آورد. در برخی مواقع دیده ‌شده که بیماران در حین بی‌حسی، میزان زیادی کبودی و خستگی را تجربه کرده‌اند و بعد از گذشت مدتی این کبودی‌ها رفع شده ‌است.

ایجاد کبودی
ایجاد کبودی

ایجاد لخته‌های خونی

این عوارض به ‌ندرت و بسیار کم امکان دارد تا در بدن افراد بروز کند، اما برای آگاهی بیشتر شما تلاش می‌کنیم که به شرح آن بپردازیم.

در برخی مواقع اگر شما از پزشک متخصص در زمینه انجام عمل ابدومینوپلاستی استفاده نکرده باشید، امکان وجود عفونت یا خونریزی در ناحیه پوستی شما دیده می‌شود. در نهایت باعث شکل‌گیری لخته‌های خونی می‌گردد و وجود این لخته‌های خونی به ‌مرور زمان باعث اختلالاتی در تنفس افراد می‌گردد.

بنابراین اشخاصی که درگیر بیماری قلبی، دیابت گردش خون ضعیف و یا کلیوی می‌باشند، باید قبل‌ از انجام این عمل با پزشک خود مشورت کنند.

زیرا این افراد سابقه بیشتری برای لخته شدن خون بعد از عمل ابدومینوپلاستی دارند و شرایط بدنی آن‌ها مهم‌ترین چیز برای وجود لخته می‌باشد. در غیر این صورت اگر شرایط بدنی افراد نرمال است، جای هیچ‌گونه نگرانی برای شکل‌گیری لخته خونی وجود نخواهد داشت.

جای بخیه و اسکار

در مطالب فوق به این ‌موضوع اشاره کردیم که امکان دیده شدن جای اسکار و بخیه ‌ها بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی دیده می‌شود. زیرا برشی بسیار عمیق برای حذف چربی‌های موجود انجام می‌گیرد، جای بخیه پیداست.

اما پزشک از پمادهای ترمیم ‌کننده پوست استفاده خواهد کرد و تجویز آن‌ها را برای بیمار امری حیاتی و مهم می‌شمرد تا بتواند در برطرف نمودن جای بخیه تلاش کند.

اگر شما به‌ مرور از این پماد و کرم‌ها استفاده داشته باشید، جای هیچ‌گونه نگرانی برای وجود این نوع بخیه‌ها نخواهد داشت و می‌توانید به‌ راحتی از شکم صاف و تخت خود در راستای انجام عمل ابدومینوپلاستی نهایت استفاده را ببرید.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست ابدومینوپلاستی چیست هستید.

معایب عمل ابدومینوپلاستی

به طور کلی هر عملی دارای مزایا و معایب مخصوص خود می‌باشد. در نهایت بیمار باید انتظارات خود را به‌ صورت واقع گرایانه از انجام عمل داشته باشد. از مهم‌ترین معایبی که می‌توان از انجام عمل ابدومینوپلاستی نام برد، موارد زیر ذکر می‌شوند.

 • نیاز به بیهوشی برای انجام عمل جراحی
 • امکان دوره نقاهت طولانی
 • نیاز به برش و بخیه برای عمل
 • امکان عفونت در ناحیه جراحی
 • نیاز به مراقبت‌های بسیار بعد از درمان
 • احساس درد بعد از انجام عمل
 • تورم در محل انجام جراحی
 • احساس بی‌حس شدن در محل جراحی
معایب عمل ابدومینوپلاستی
معایب عمل ابدومینوپلاستی

هزینه انجام عمل ابدومینوپلاستی به چه صورت محاسبه می‌گردد؟

حال که از تمامی مباحث در رابطه با عمل ابدومینوپلاستی چیست اطلاعات بسیاری در اختیار شما قرار دادیم، مهم‌ترین مبحث در انتهای این مطلب این است که هزینه‌های برآورد شده برای انجام این عمل چگونه محاسبه می‌گردد. در حالت کلی هزینه‌های این ‌چنینی برای انجام عمل‌ها توسط بیمه‌های مختلف پشتیبانی نخواهند شد.

به دلیل این ‌که انجام این عمل به ‌عنوان عمل زیبایی شناخته می‌شود و بیمه هزینه‌های آن را تقبل نخواهد کرد. اما اگر انجام این عمل برای برطرف نمودن بیماری‌های مختلفی همانند ماهیچه‌های شل شده درونی و یا فتق انجام بگیرد، امکان دارد که بخشی از هزینه‌های موجود آن توسط بیمه‌های مربوطه شما پرداخت گردد.

شما در حال خواندن پست ابدومینوپلاستی چیست هستید.

پرداخت هزینه‌ها و دریافت نامه‌های پزشکی را به بیمه بسپارید

برای بررسی این موارد لازم است تا پرداخت هزینه‌ها و دریافت نامه‌های پزشکی را به بیمه بسپارید تا محاسبه این هزینه‌ها برای شما انجام بگیرد. در هر صورت عوامل بسیار مختلفی برای تعیین هزینه عمل ابدومینوپلاستی وجود دارند. زیرا بنا بر شرایط هر شخص، نوع جراحی و روش استفاده‌ شده و یا مواردی همچون کلینیک یا بیمارستان اهمیت بسیاری دارد.

در کنار این موارد، این ‌که چه پزشکی شرایط انجام عمل ابدومینوپلاستی را برای افراد فراهم کند، بسیار مهم و مسئله‌ای حیاتی می‌باشد.

زیرا تخصص‌های یک پزشک می‌تواند تعیین کند که انجام این عمل با موفقیت همراه است و هر چه که میزان تخصص یک پزشک دراین‌باره بیشتر باشد، امکان دارد تا هزینه‌های مربوط در رابطه با این عمل بیشتر شود.

پرداخت هزینه‌ها و دریافت نامه‌های پزشکی را به بیمه بسپارید
پرداخت هزینه‌ها و دریافت نامه‌های پزشکی را به بیمه بسپارید

در حالت کلی دسته‌بندی مختلفی از عوامل موجود و اثربخش روی هزینه عمل ابدومینوپلاستی وجود دارند که شامل موارد زیر می‌شوند.

 • هزینه‌های بیهوشی
 • هزینه دستمزد جراح مربوطه
 • هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی
 • پوشاک بعد از عمل
 • هزینه آزمایش‌های پزشکی
 • نسخه‌های دارویی
 • نوع جراحی مد نظر
 • میزان چربی‌های موجود در ناحیه شکمی

بر اساس تمامی این موارد و بررسی آن ها می‌توانید دریابید که عوامل موثر در هزینه مربوط به عمل ابدومینوپلاستی چیست . هنگامی‌که به یک پزشک مراجعه می‌کنید، در جلسات معارفه‌ای برای شما هزینه‌های مربوطه نیز بازگو خواهند شد.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که انجام این عمل به ‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای سلامت و زیبایی شما به حساب می‌آید و این مسئله باعث می‌شود تا هزینه‌های پرداختی برای انجام این عمل بسیار مقرون به ‌صرفه و قابل قبول باشد.

سخن پایانی

هدف ما از عنوان کردن این نوشتار بر این بود تا بتوانیم مفهوم اصلی این عمل را به شما برسانیم و بگوییم که عمل ابدومینوپلاستی چیست . در کل دریافتیم که انجام این عمل به ‌عنوان راهکاری برای زیبایی نواحی شکمی به حساب می‌آید و نباید آن را با کاهش وزن اشتباه گرفت.

اگر درگیر کاهش وزن بسیار بوده‌اید و یا در دوره‌ی بارداری خود شکم بیش‌ از اندازه بزرگی داشتید، اما بعد از به دنیا آوردن کودک خود ابعاد شکم شما به حالت اولیه باز نگشت، در رابطه با انجام عمل ابدومینوپلاستی می‌توانید از متخصصین مشورت بگیرید.

زیبایی‌های ناحیه شکم

اغلب افرادی که درگیر اضافه ‌وزن بسیار هستند، بعد از این‌ که به وزن ایده‌آل خود از طریق راهکارهای متنوع به ‌خصوص جراحی‌های لاغری کاهش وزن را تجربه می‌کنند، درگیر مشکلات زیبایی‌های ناحیه شکم خود می‌شوند که استفاده از عمل ابدومینوپلاستی برای این افراد پیشنهاد بسیار مهمی شمرده می‌شود.

حال که با مطالعه این مطلب اطلاعات کاملی در رابطه با جراحی شکمی که با نام ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود کسب کردید، به ‌عنوان اولین گام شناخت شما برای انجام این راهکار، تکمیل‌ شده است.

برای درک بهتر آن می‌توانید با پزشکان و کارشناسانی که دراین‌باره برای شما جلسات حضوری برگزار می‌کنند، مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما، انجام یکی از انواع عمل‌های ابدومینوپلاستی را برای شما مورد استفاده قرار بدهند. امیدواریم که با استفاده از این مطالب شناخت شما در رابطه با این که ابدومینوپلاستی  چیست، تکمیل ‌شده باشد.

از اینکه تا پایان مقاله ابدومینوپلاستی چیست با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست ابدومینوپلاستی چیست بهره لازم را برده باشید.

بیمار دیابتی برای درمان زخم پای دیابتی به مراقبت و درمان های ویژه ای نیاز دارد که در این خصوص توصیه می کنیم از صفحه مراکز درمان زخم پای دیابتی دیدن کنید.

هزینه عمل اسلیو معده
اسلیو معده
هزینه عمل اسلیو معده

هزینه عمل اسلیو معده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی است که با مشکل چاقی مفرط دست و پنجه نرم می‌کنند. این عمل که به عنوان

ادامه مطلب
هزینه بای پس معده
بای پس معده
هزینه بای پس معده

نمی توان از عارضه های همراه با چاقی مفرط چشم پوشی کرد. برای خلاصی از اضافه وزن بیش از اندازه مطمئنا باید هزینه کنید؛ چه

ادامه مطلب
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک کلیک مشاوره بگیرید.📞

با یک کلیک مشاوره بگیرید