آیا گلابی چاق کننده است

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که آیا گلابی چاق کننده است ؟ با ما همراه باشید.

در مقاله آیا گلابی چاق کننده است، می‌خواهیم در مورد فواید و آثار گلابی بر تناسب اندام صحبت کنیم، در واقع همه ما گلابی را می شناسیم و شاید کمتر کسی در جهان و یا در کشور ما وجود داشته باشد که از این میوه لذیذ و خوشمزه استفاده نکرده باشد و طعم دلچسب آن را نچشیده باشد.

همچنین در این مقاله می‌خواهیم در مورد این میوه لذیذ و همچنین تاثیرات آن بر افزایش و یا کاهش وزن خود صحبت کنیم و پس از آن که در مورد میوه گلابی مسائل علمی و مهمی را مطرح نمودیم و از مواد مغذی درون گلابی با خبر شدیم،

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

می خواهیم در مورد مکانیسم گلابی در کاهش وزن نیز برای شما شرح داده و بدانیم که واقعا آیا گلابی چاق کننده است، یا این میوه لذیذ، نه تنها باعث چاقی نمی شود،بلکه می تواند باعث کاهش وزن و لاغری گردد و به تناسب اندام و تندرستی ما کمک شایانی نماید؟

پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا پس از بررسی ماهیت گلابی و همچنین تاریخچه گلابی در کشورمان، به بررسی عوامل چاق کننده میوه ها پرداخته و این پارامترها را در گلابی سنجیده و پس از آن از مکانیسم طلایی گلابی در موضوع تندرستی و سلامتی آگاه شویم و در انتها به مسئله بی ام آی و همچنین راهکار اندازه گیری bmi و تاثیر جراحی های لاغری بر کاهش bmi بپردازیم و مقاله را به پایان ببریم.

آیا گلابی چاق کننده است
آیا گلابی چاق کننده است

در این راستا و برای این که بدانید آیا گلابی چاق کننده است، می توانید از تجربیات آقای دکتر مهدی سلیمی بهره ببرید. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین انواع جراحی های لاغری به شمار می آیند.

پس با ما همراه باشید تا در مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، به مسائل بسیار مهم و کاربردی در مورد این میوه ی محبوب و لذیذ پرداخته و تاثیر آن را روی تناسب اندام و سلامتی خود درک نماییم. در ادامه مقاله، به سوالات گوناگون در این زمینه پاسخ خواهیم داد. ما را همراهی نمایید.

آیا گلابی چاق کننده است

خیر؛ اتفاقا بالعکس گلابی برای کاهش وزن و لاغری بسیار مفید است.

فهرست:

گلابی را بهتر بشناسیم؟

تاریخچه گلابی در ایران و جهان

عوامل چاق کننده در میوه جات را بیان نمایید.

چه میوه هایی چاق کننده هستند؟

آیا مصرف گلابی باعث چاقی می شود؟

چرا گلابی باعث کاهش وزن خواهد شد؟

خواص مهم گلابی در بیماری های مختلف چیست؟

بی ام آی چیست؟

چگونه می توانیم بی ام آی خود را اندازه گیری کنیم؟

بی ام آی بالا چه خطراتی دارد؟

چگونه بی ام آی بالای خود را کاهش دهیم؟

جراحی لاغری چیست و تاثیر آن بر بدن چگونه است؟

سخن آخر

گلابی را بهتر بشناسیم؟

در بخش مقدمه، به این موضوع اشاره کردیم که میوه گلابی یکی از میوه های پر طرفدار در سرتاسر جهان است که در اقصی نقاط ایران آن را به نام های مختلفی می شناسند که می توان از این نام ها به نکوکان و کاین اشاره کرد.

در واقع گلابی محصول درختی از گیاهان گلدار و دو لپه ای است که می توان خانواده این درخت را از گلسرخیان دانست. همچنین باید بدانیم که گلابی انواع مختلفی دارد و می توان تنوع قابل توجهی را برای گلابی در نظر گرفت که در سرتاسر جهان از آن استفاده می شود.

گلابی را بهتر بشناسیم؟
گلابی را بهتر بشناسیم؟

معمولاً این میوه به صورت آبدار و دانه های درشت و سنگی دیده می شود و در قالب انواع گلابی، می توان شکل کشیده آن را یکی از وجه تشابه های مشترک در میان تمام انواع گلابی دانست.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین میوه بعد از عمل جراحی معده دیدن کنید.

گلابی آسیایی

جالب است بدانیم که در انواع گلابی هایی که نام بردیم، گلابی هایی نیز با نام های گلابی آسیایی وجود دارد که شکل این گلابی ها بسیار شبیه به شکل سیب است و شاید بتوان از این منظر تفاوت قابل توجهی را در این نوع از گلابی با گلابی های دیگر لحاظ کرد.

همچنین در واقع اگر ما نگاه ویژه‌ای به درخت گلابی بیندازیم، خواهیم دید که این درخت دارای برگ های ریزی می باشد و معمولاً محیط جغرافیایی سردی را برای ارائه محصول خود یعنی گلابی می‌پسندد.

گلابی آسیایی
گلابی آسیایی

پس گلابی ها در مناطق سردسیر و دارای شرایط آب و هوایی سرد جهان که دارای زمستان های بسیار سرد می باشند، بسیار بهتر رشد می کند زیرا سرمای زمستان در این مناطق جغرافیایی، میزان سرمای مناسب برای ثمره آوردن و پرورش گلابی را فراهم می کند.

گلابی محصول محیط های جغرافیایی سردسیر است

پس می‌توان گفت که گلابی محصول محیط های جغرافیایی سردسیر است و در مناطق مختلف کشور ما که آب و دمای نسبتا پایین تری دارند، می توانند بهتر رشد و نمو کرده و با کیفیت مرغوب تری به دست ما برسد.

اما اگر بخواهیم در مورد میوه گلابی اطلاعات بیشتری را مطرح کنیم، باید بدانیم که میوه گلابی از میوه هایی است که معمولا اگر کاملا رسیده از درخت چیده شود، پس از چیده شدن، عمر کوتاهی خواهد داشت و این عامل باعث می شود که انبارداران و تاجران نتوانند این میوه را به صورت رسیده از روی درختان چیده و در انبارهای خود ذخیره کنند

زیرا این میوه با آن ظرفیت کوتاه و عمر کمی که پس از چیده شدن دارد، سریعاً در انبارها خراب شده و آسیب های اقتصادی زیادی را به تاجران و بازرگانان وارد می‌کند

و همین عامل باعث شده است که معمولاً کشاورزان برای آن که بتوانند عمر مفید میوه گلابی را افزایش دهند تا آن را به سرتاسر کشور رسانده و مردم بتوانند از این میوه استفاده نمایند، آن را به صورت کال و نرسیده از روی درختان می چینند

تا فرصت بیشتری برای کشاورزان و تاجران تا زمان فاسد شدن میوه به وجود آید و در همین فاصله بتوانند اجناس خود را به دست مصرف کنندگان با بالاترین کیفیت برسانند.

این میوه محبوب و لذیذ که دارای خواص و فواید بسیاری نیز می باشد

همچنین باید بدانیم که این میوه محبوب و لذیذ که دارای خواص و فواید بسیاری نیز می باشد، در شمال کشورمان نیز کشت می‌شود و می‌توان گفت که در شمال ایران میوه گلابی که دارای طعمی شیرین و ترش است، به گلابی اروپایی و … معروف است و طرفداران بسیاری در سرتاسر کشور و دنیا دارد.

پس به صورت کلی، گلابی نوعی از میوه های کشیده و زنگوله ای شکل می باشد که در انواع و اقسام مختلفی در سرتاسر جهان شناخته شده و کشت می شود و می توان رنگ های این میوه محبوب را از رنگ سبز تا رنگ قهوه ای و قرمز و همچنین زرد تقسیم بندی نمود.

همچنین باید به صورت اجمالی بدانیم که میوه گلابی دارای منابع سرشار ویتامین ها و همچنین پتاسیم و دیگر مواد معدنی است و شاید بتوان تنوع این میوه را به بیش از سه هزار گونه تقسیم بندی نمود که خود از حیث تنوع و شمایل، بسیار جالب و دیدنی است.

خوردن دانه گلابی

این نکته نیز ناگفته نماند که برخلاف فواید و خواص بالایی که در گلابی وجود دارد، اما در برخی منابع آمده است که خوردن دانه گلابی به خصوص گلابی خام می تواند برای انسان ها و همچنین حیواناتی همچون بز، آسیب زا و خطرناک باشد

ولی برای دیگر جانداران حتی با خوردن این دانه ها نیز مشکل خاصی را به وجود نمی آورد و حتی مفید است. حال اگر بخواهیم به بزرگترین کشورهای تولید کننده گلابی در جهان اشاره کنیم که در سال 2018 به دست آمده است، باید بگوییم که کشور چین با کشت سالانه ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن در مقام اول قرار دارد

خوردن دانه گلابی
خوردن دانه گلابی

و سپس کشور امریکا با کشت سالانه ۷۳۰,۰۰۰ تن گلابی در رتبه دوم قرار می گیرد و همچنین کشورهای ایتالیا، آرژانتین، ترکیه، هلند، آفریقای جنوبی، بلژیک، اسپانیا، هند، شیلی، ژاپن، بحرین، الجزایر و اوکراین به ترتیب از رتبه سوم تا چهاردهم تولید گلابی در جهان را در اختیار دارند‌.

تاریخچه گلابی در ایران و جهان

همان طور که امروزه نیز کشور چین دارای بیشترین سرانه تولید گلابی در جهان می باشد، می‌توان گفت که خاستگاه اولیه تولید گلابی و یا محل شروع کشت و زراعت گلابی به دو هزار سال قبل و در کشور چین باستان بر می گردد.

البته این موضوع به معنای آن نیست که قبل از چینی ها کسی به کشت و یا مصرف گلابی نپرداخته باشد و در این مورد می توان گفت که یکی از اولین خاستگاه هایی که در آن گیاه و درخت گلابی روییده است، کشور ایران و در مناطق البرز می باشد

تاریخچه گلابی در ایران و جهان
تاریخچه گلابی در ایران و جهان

که امروزه نیز گلابی های وحشی در مناطق مازندران و گیلان و در دامنه البرز یافت می شود که محلی های ایران آن را با نام های مختلفی همچون خوج، تلکا، سیتیکا و … می شناسند.

کشور چین اولین خاستگاه تولید گلابی در جهان می باشد

اما آنچه گفته‌ایم؛ کشور چین اولین خاستگاه تولید گلابی در جهان می باشد، شاید از آن رو بوده است که کشور چین به واسطه جاده مشهور ابریشم با آسیای میانه در ارتباط بوده و این میوه پرطرفدار و مفید که احتمالا ابتدا به صورت وحشی و خودرو بوده است، از طریق همین راه ابریشم و از طریق تمدن های بزرگ ایران و همچنین بابل به مناطق مختلف چین برده شده و در کشور چین مورد تکثیر و پرورش قرار گرفته و میوه آن سال ها بعد به سرتاسر جهان صادر شده است.

کشور چین اولین خاستگاه تولید گلابی در جهان می باشد
کشور چین اولین خاستگاه تولید گلابی در جهان می باشد

البته هنوز هم می توان در آسیای میانه، گلابی های وحشی را پیدا کرد که دارای بافتی سفت و سلول ها و ذرات سنگی شکل فراوانی هستند که در مناطق مختلف کشورمان ایران همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، با نام های مختلفی شناخته می شوند.

شاید میوه گلابی که در ۲۰۰۰ سال پیش از آسیا به آسیای شرقی و چین رفته و در آنجا مورد تکثیر و پرورش قرار گرفته است

البته این نکته نیز می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد که شاید میوه گلابی که در ۲۰۰۰ سال پیش از آسیا به آسیای شرقی و چین رفته و در آنجا مورد تکثیر و پرورش قرار گرفته است، احتمالاً به صورت خاستگاه وحشی گونه بوده است و با میوه گلابی که

امروز تنوعی بالا و بیشتر از ۳ هزار گونه دارد، بسیار متفاوت بوده و می توان گفت که بازهم کشورهایی همچون امریکا، چین، کانادا و دیگر کشورهایی از این دست، در پرورش این میوه خوشمزه و اصلاح ژنتیکی آن کوشش فراوانی کرده اند و همین موضوع باعث شده است که انواع گلابی در سرتاسر جهان بسیار گوناگون و متنوع باشد.

خاستگاه بومی گلابی در کشورمان به چهار منطقه و یا ۴ استان تقسیم می شود

اما اگر بخواهیم در مورد خاستگاه گلابی در ایران بیشتر صحبت کنیم، همان طور که اشاره کردیم، خاستگاه بومی گلابی در کشورمان به چهار منطقه و یا ۴ استان تقسیم می شود که یکی از آن مناطق، مناطق دامنه البرز است و همچنین در مناطق خراسان، اصفهان و آذربایجان و تبریز نیز این میوه در انواع مخصوص و سازگار با آن منطقه کشت می شود.

خاستگاه بومی گلابی در کشورمان به چهار منطقه و یا ۴ استان تقسیم می شود
خاستگاه بومی گلابی در کشورمان به چهار منطقه و یا ۴ استان تقسیم می شود

همچنین باید بدانیم که درخت گلابی نوعی گل درخت مقاوم در برابر آفات و بیماری هاست و با توجه به محبوبیتی که در میان مردم دارد و همچنین با توجه به تنوع بالای موجود در کشورمان، خوشبختانه میل بسیاری برای کشت آن از طرف کشاورزان وجود دارد.

در ادامه مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، همراه ما باشید تا به موارد مهم تر در مورد این میوه محبوب بپردازیم.

عوامل چاق کننده در میوه جات کدامند؟

قبل از آن که بخواهیم در مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، به پاسخ دادن در مورد این سوال و موارد مربوطه پردازیم، ابتدا این مسئله مهم واقع خواهد شد که اصولاً چه میوه هایی ویژگی چاق کنندگی دارند و در کل چه مواردی باید در میوه ای جمع شود تا آن میوه بتواند در انسان افزایش وزن و چاقی به وجود آورد؟

پاسخ به این سوال را در ادامه همین بخش از مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است دنبال کنید.  در این زمینه می توانید با دکتر سلیمی نیز در ارتباط باشید.

عوامل چاق کننده در میوه جات کدامند؟
عوامل چاق کننده در میوه جات کدامند؟

بسیاری از افراد که به دنبال گرفتن رژیم های غذایی مختلف برای کاهش وزن و همچنین به دست آوردن تناسب اندام می گردند، در پی شناخت میوه جاتی هستند که ویژگی چاق کننده نداشته باشند. اگر بسیاری از ما هر گونه میوه ای را فاقد ویژگی چاق کنندگی بدانیم، باید بگوییم که سخت در اشتباه بوده ایم.

زیرا میوه های مشهوری در سرتاسر جهان وجود دارند که می توانند کالری بسیار زیادی به بدن رسانده و از طریق موادی که در خود حمل می کنند، مانند غذا باعث چاقی و افزایش وزن نیز گردند.

چنانچه فکر کنیم اگر در رژیم غذایی خاصی به سر می بریم می توانیم از همه انواع میوه جات استفاده کنیم

پس چنانچه فکر کنیم اگر در رژیم غذایی خاصی به سر می بریم می توانیم از همه انواع میوه جات استفاده کنیم و چاق نشویم، باید بگوییم که متاسفانه این تفکر اشتباه بوده و بعضی میوه ها می توانند باعث چاقی نیز گردند.

همه ما می دانیم که در انواع مختلف میوه های شیرین، نوعی قند وجود دارد که به قند میوه و یا فروکتوز معروف می باشد که باعث خوشمزه شدن و همچنین شیرین شدن میوه ها می گردد. اما آیا می‌دانید که همین فروکتوز که قند میوه می باشد، دو برابر مواد قندی دیگری همچون گلوکز که سوخت اصلی سلول های ما می باشد، شیرین تر است؟

بگذارید با مثالی ساده تر این موضوع را قابل فهم تر سازیم. باید بدانیم که وقتی هر گونه مواد قندی را مصرف می کنیم، این میزان از قند در بدن ما به دو قسمت تقسیم می شود؛ یک قسمت تبدیل به گلوکز شده و قسمت دیگر که تقریباً دو برابر شیرین تر از گلوکز است، تبدیل به فروکتوز می شود و بدن پس از تجزیه این ماده قندی به گلوکز و فروکتوز، آن را برای مصرف سلولی به اندام های خاص خود می رساند.

گلوکز که قند ساده و کاملاً تجزیه شده است

گلوکز که قند ساده و کاملاً تجزیه شده است، به همراه خون راه خود را در بدن طی نموده و مستقیماً به سلول های مختلف و همچنین اندام های بدن می رسد و بدن از آن به عنوان سوخت اصلی خویش استفاده می کند، اما فروکتوز یک نوع قند پیچیده‌تر از گلوکز می باشد و باید ابتدا به سمت کبد رفته و در کبد ما، فروکتوز تجزیه گردد و سپس به مصرف سلولی ما کمک نماید.

گلوکز که قند ساده و کاملاً تجزیه شده است
گلوکز که قند ساده و کاملاً تجزیه شده است

اما این نکته در اینجا مهم است که افزایش فشار ناشی از رسیدن میزان زیادی از فروکتوز به صورت مداوم به کبد می تواند باعث مشکلاتی همچون تولید اسید اوریک اضافی در کبد شود. این مقدار از اسید اوریک اضافی می تواند باعث بیماری های مختلفی همچون فشار خون و یا ایجاد سنگ های کلیه و همچنین نقرس گردد که قطعاً مطلوب ما نخواهد بود.

گلوکز نیز می‌تواند باعث تولید انسولین در بدن گردد

از طرفی دیگر خود گلوکز نیز می‌تواند باعث تولید انسولین در بدن گردد زیرا گلوکز موجود در خون، پالس هایی را به سمت غده پانکراس بدن ما می فرستد که این اندام، تولید انسولین را برای کاهش قند خون در راستای کار خود قرار داده و می دانیم که وقتی انسولین در خون آزاد می شود، بدن هورمون گرسنگی تولید می کند

گلوکز نیز می‌تواند باعث تولید انسولین در بدن گردد
گلوکز نیز می‌تواند باعث تولید انسولین در بدن گردد

و از این طریق، انسان را دچار گرسنگی می کند و طبیعی است که وقتی انسان به طور مداوم دچار گرسنگی شود، معمولاً غذای بیشتری مصرف کرده و این مورد به تناسب اندام آسیب زده و باعث افزایش وزن خواهد شد.

مواردی را که تا این قسمت بیان نمودیم، در مورد تاثیر قند موجود در میوه ها بود که می تواند خاصیت چاق کنندگی را به همراه داشته باشد.

قند فروکتوز

حال هر چه میزان این قند فروکتوز در میوه ها بالاتر باشد و یا آن میوه به صورت کالری غیر اشباع شده در آمده باشد، آن میوه دارای خاصیت چاق کنندگی بیشتری خواهد بود.

مثلاً میوه هایی همچون انجیر، خرما، موز، آووکادو، نارگیل، انبه، زردآلو و مواردی دیگری همچون کشمش، مویز  و  غیره را می توان از همان دسته میوه های چاق کننده دانست که مصرف بی رویه و زیاد از حد آن می تواند برای بدن مشکلات مختلفی همچون اضافه وزن و چاقی را به وجود آورد.

قند فروکتوز
قند فروکتوز

پس تا به این قسمت از مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به این نتیجه رسیده ایم که میوه هایی وجود دارند که می توانند انسان را دچار افزایش وزن و چاقی نمایند و از طرفی باعث تنظیم و یا کنترل گرسنگی در بدن گردند که مواردی از آنان را برای شما در مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، مطرح نمودیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

با ما در ادامه این مقاله جامع همراه باشید تا در ادامه این مقاله به سوالات مهم تر و اصلی این مقاله پاسخ دهیم.

آیا گلابی چاق کننده است و مصرف گلابی، باعث چاقی می شود؟

شاید مهمترین سوال در مقاله آیا گلابی چاق کننده است هم این سوال باشد که بدانیم، گلابی می‌تواند خاصیت چاق کنندگی به همراه داشته باشد یا گلابی باعث کاهش وزن و لاغری خواهد شد.

کدام یک از این موارد با ویژگی های گلابی سازگارتر می باشد؟ با ما در ادامه مقاله آیا گلابی چاق کننده است، همراه باشید تا در همین بخش، پاسخی کامل به این سوال بدهیم. در ابتدا باید در مورد بعضی از منابع مغذی موجود در گلابی صحبت کنیم و در این مورد این نکته بسیار حائز اهمیت است که در گلابی چیزی به عنوان چربی و سدیم وجود ندارد

آیا گلابی چاق کننده است و مصرف گلابی، باعث چاقی می شود؟
آیا گلابی چاق کننده است و مصرف گلابی، باعث چاقی می شود؟

و چون دو عامل که یکی می تواند باعث مشکلات مختلفی همچون فشار خون، مشکلات قلبی، افزایش وزن و چاقی شود، وجود نداشته و با فیبر و ویتامین هایی که در گلابی وجود دارد و همچنین منیزیوم و مس و پتاسیم که در این میوه محبوب دیده می‌شود، می‌تواند اثرات بسیار مفید و سودمند و مثبتی را بر سلامت و تناسب اندام ما بگذارد.

کاهش وزن

طبق تحقیقاتی که در مورد گلابی انجام شده است، می‌توان به این نتیجه رسید که گلابی نه تنها باعث اضافه وزن و چاقی و مشکلات ناشی از آن نخواهد شد، بلکه باعث می‌شود تا اضافه وزن در بدن ما کاهش پیدا کرده و همچنین به لاغری و تناسب اندام ما کمک بسیاری شود.

پس طبق همین نکته که در ادامه شرح مفصل تری از آن را بیان خواهیم کرد،

به این نتیجه می رسیم که اگر به دنبال تناسب اندام و لاغری هستید، میوه‌ای همانند گلابی می تواند هم باعث سلامتی و شادابی و تندرستی شما گردد و هم باعث لاغری و تناسب اندام شما شود.

اما سوال مهم این است که چگونه گلابی می‌تواند باعث لاغری و تناسب اندام گردد؟

جالب است بدانیم که طبق تحقیقاتی که در دانشگاه لوئیزیانا انجام شده است، این دانشمندان و محققان به این نتیجه رسیده اند که خوردن گلابی می تواند باعث شود تا کیفیت رژیم غذایی اشخاصی که از این میوه استفاده می کنند، بالاتر رفته و در واقع در طی تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که نه تنها گلابی با آن مقدار مواد مغذی سرشاری که در خود دارد باعث چاقی و اضافه وزن نمی شود،

بلکه این تحقیقات ثابت کرده است که اشخاصی که در رژیم غذایی خود از گلابی استفاده می کنند، تا ۳۵ درصد کمتر دچار چاقی و اضافه وزن خواهند شد.

اما سوال مهم این است که چگونه گلابی می‌تواند باعث لاغری و تناسب اندام گردد؟
اما سوال مهم این است که چگونه گلابی می‌تواند باعث لاغری و تناسب اندام گردد؟

همچنین این نکته نیز می‌تواند حائز اهمیت باشد که بدانیم در یک گلابی به صورت متوسط حدوداً ۲۴ درصد فیبری که بدن ما در طی روز به آن نیاز دارد را دارا می‌باشد و جالب تر اینجاست که در برابر این میزان از فیبر که می تواند بسیار برای تندرستی و سلامت ما مفید باشد، گلابی تنها ۱۰۰ کالری در خود دارد

و نتیجه این تحقیقات این می شود که گلابی با داشتن مقدار فراوانی از مواد مغذی سودمند و همچنین داشتن کالری کم و غیر اشباع، باعث کاهش وزن و لاغری ما خواهد شد.

نظرات مختلفی نیز در مورد این میوه جذاب و پرطرفدار توسط ائمه و دانشمندان بزرگ همچون ابوعلی سینا به ما رسیده است

همچنین جالب است بدانیم که نظرات مختلفی نیز در مورد این میوه جذاب و پرطرفدار توسط ائمه و دانشمندان بزرگ همچون ابوعلی سینا به ما رسیده است که در آن ها به فواید گلابی برای معده، نطفه، حفظ و به دست آوردن شادابی و … اشاره شده است.

پس گلابی نه تنها باعث چاقی نمی شود، بلکه در راه تناسب اندام و سلامتی، ما را همراهی می کند. اما در مقاله آیا گلابی چاق کننده است، باید با کمک دکتر سلیمی، به علت این ویژگی ضد چاقی گلابی از نظر علمی نیز بپردازیم.

چرا گلابی باعث کاهش وزن خواهد شد؟

بر طبق نکاتی که مطرح نمودیم، به این نتیجه رسیده ایم که در اصول لاغری حتماً نیاز به نخوردن وجود ندارد و می توان حتی با خوردن بعضی از خوراکی های خوشمزه و پرطرفدار همچون گلابی نیز باعث لاغری و تناسب اندام شد. اما چگونه مواد مغذی در گلابی باعث لاغری می شوند؟

مثلاً همان طور که در مورد منبع سرشار فیبر در گلابی مطالبی را بیان کرده ایم، باید بدانیم که در این میوه محبوب و پرطرفدار که فیبر بسیار فراوانی را نیز در خود جمع کرده است،

همین فیبر باعث می شود تا زمانی که ما این میوه خوشمزه را میل می کنیم، طبیعتاً میران فیبر بالا و فراوانی به بدن برسد و می دانیم که یکی از خاصیت های فیبر، احساس سیری زودهنگام آن است که این احساس سیری، مدت زمان نسبتا طولانی نیز در بدن باقی خواهد ماند

چرا گلابی باعث کاهش وزن خواهد شد؟
چرا گلابی باعث کاهش وزن خواهد شد؟

و از این طریق و یا از طریق آن که معده ما ساعات بیشتری پر بوده است، دچار گرسنگی کمتری شده و این سیری ناشی از خوردن گلابی می تواند باعث شود تا دوران رژیم هم با سرعت بالاتر و هم سهل تر و آسان تر طی گردد.

در گلابی ماده مغذی دیگری به نام پتاسیم وجود دارد

همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که در گلابی ماده مغذی دیگری به نام پتاسیم وجود دارد که این پتاسیم که یکی از مواد معدنی مفید در بدن انسان می باشد، می تواند میزان کلسترول خون را کاهش داده و میزان کلسترول مضر را در بدن کمتر نماید و از این طریق به سلامت قلب و عروق ما کمک کند.

از طرفی این نکته نیز مهم است که قند موجود در گلابی به نسبت گلوکز دیر هضم تر می باشد و همین عامل باعث شده است تا فرد ساعات بیشتری سیر مانده و دیرتر احساس گرسنگی نماید و شاید بتوان به همین دلیل، گلابی را همیار و مددکار برنامه های لاغری محسوب کرد.

در ادامه با مقاله آیا گلابی چاق کننده است همراه باشید تا موارد کاربردی دیگری را بیاموزید.

خواص مهم گلابی در بیماری های مختلف چیست؟

خواص گلابی بسیار زیاد است و ما در مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، با توجه به مواد مغذی موجود در گلابی، به بررسی بخش مهمی از این موارد خواهیم پرداخت:

خواص مهم گلابی در بیماری های مختلف چیست؟
خواص مهم گلابی در بیماری های مختلف چیست؟

خواص رفع گرفتگی تنفسی:

جالب است این نکته را بدانیم که یکی از مهم‌ترین خواص گلابی با توجه به مواد موجود در آن، خاصیت این میوه خوشمزه در رفع تنگی نفس می‌باشد که می‌تواند در این زمینه به خصوص  ماه های گرم سال مثل فصل تابستان، بسیار مهم و مفید باشد.

در واقع نقطه علمی که در مورد خواص ضد تنگی نفس گلابی می توان استخراج کرد، همان غنی بودن این میوه از ماده فلاونوئید می باشد که این ماده مستقیماً برای رفع تنگی نفس بسیار مهم و مفید واقع خواهد شد.

خواص رفع گرفتگی تنفسی:
خواص رفع گرفتگی تنفسی:

البته این نکته نیز ضروری است که اگر بخواهیم از خاصیت رفع تنگی نفس گلابی استفاده بکنیم، باید تا حد امکان از آب گلابی استفاده نماییم و اگر آب آن در دسترس نبود، از میوه آن نیز می توان در موارد بسیاری استفاده نمود.

خاصیت ضد پوکی استخوان:

همه ما می دانیم که پوکی استخوان، به خصوص در کشور ما و در مناطق مرطوب به واسطه عوامل محیطی و همچنین نوع غذاهایی که مصرف می کنیم و به ویژه مادران عزیز که در طی عمر خود، از معادن کلسیم خود برای تغذیه جنین نیز استفاده می‌کنند، بیماری بسیار شایع و گسترش یافته ای است.

البته این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که می توان امروزه با استفاده از تکنولوژی و داروهایی که تحت نظر متخصصین امر تغذیه و استخوان به بیماران داده می شود، از سنین جوانی جلوی بیماری هایی همچون پوکی استخوان که در سنین پیری بروز می دهد را گرفت و از عوارض آن جلوگیری نمود.

خاصیت ضد پوکی استخوان:
خاصیت ضد پوکی استخوان:

طبق همین تعریف و دانستن این نکته که پوکی استخوان بر اثر کمبود کلسیم ذخیره شده در الیاف استخوانی است، به این نتیجه می رسیم که خوردن میوه هایی که بتواند کلسیم مناسبی را برای بدن به ارمغان بیاورد، می تواند از پوکی استخوان در سنین کهنسالی جلوگیری نماید

گلابی

و در این میان، گلابی یکی از همان میوه هایی می باشد که می تواند به جذب سریع تر و همچنین بهتر کلسیم در بدن کمک کند و شاید از این طریق بتوان خواص گلابی را با خاصیت ویتامین دی مشترک دانست.

خاصیت پیشگیری از آلزایمر:

همان طور که قبلاً نیز به آن اشاره کرده ایم، یکی از مواد مهم معدنی در میوه گلابی، مس و کورستین می‌باشد که این مواد معدنی می تواند در موارد مختلف به کمک بدن در حفظ سلامتی و تندرستی بیاید.

در واقع کورستین و یا مس موجود در گلابی به صورت مستقیم بر حافظه و مغز ما موثر است و از این طریق می تواند جلوی بیماری های مختلفی همچون آلزایمر را در دوران کهنسالی و پیری بگیرد.

خاصیت پیشگیری از آلزایمر:
خاصیت پیشگیری از آلزایمر:

خاصیت سلامت بخشی به قلب:

شاید بتوان یکی از مهمترین املاح موجود در گلابی را فیبر موجود در آن دانست که بارها در مقاله آیا گلابی چاق کننده است، به آن اشاره نمودیم و دانستیم که فیبر فراوانی که در گلابی وجود دارد، باعث کاهش کلسترول خون شده و از این طریق از بیماری های مختلفی همچون بیماری‌های قلب و عروق جلوگیری می کند

و شاید بتوان گفت که مصرف روزانه یک عدد گلابی می تواند انسان را حتی از بیماری ها و خطرات سکته قلبی تا حدود ۵۰ درصد نیز محافظت کند.

خاصیت گلابی برای حفاظت از پوست:

این میوه پرطرفدار، هم برای اندام های داخلی ما بسیار مفید و موثر بوده و هم می‌تواند در ظاهر ما بسیار تاثیر گذار باشد زیرا می تواند در حفاظت از پوست و همچنین تا مواردی ترمیم پوست بسیار مفید واقع شود و از بیماری ها و عفونت های مختلف پوستی همچون آکنه جوش و سایر بیماری های پوستی و موضعی جلوگیری نماید.

خاصیت گلابی برای حفاظت از پوست:
خاصیت گلابی برای حفاظت از پوست:

زیرا می دانیم در میوه گلابی ویتامین های مختلفی همچون ویتامین c، ویتامین k و همچنین مقادیر زیادی مس وجود دارد که این موارد نامبرده شده به مبارزه با رادیکال های آزاد شده در سطح پوست می پردازد و در نتیجه می‌تواند جلوی پیری زودرس و چین و چروک های ناشی از این موضوع را بگیرد.

این نکته نیز جالب است افرادی که دارای پوست چرب می باشند، بهتر است که از میوه گلابی برای کنترل چربی پوست خود استفاده نمایند.

زیرا یک عدد از گلابی خرد شده و آب یک عدد لیموترش و خمیر کردن این مخلوط و مالیدن آن روی پوست به مدت ۱۵ دقیقه و سپس شستن با آب سرد، می تواند در کنترل چربی پوست های چرب بسیار موثر و مفید باشد.

جالب است که بدانیم این میوه همه کاره می تواند حتی در درمان پوست های خشک و حساس نیز به کمک ما آمده و مفید باشد.

خاصیت ضد سرطانی:

خواص گلابی آن زمان جالب تر و مهم تر خواهد شد که بدانیم در پوست گلابی آنتی اکسیدان فراوانی وجود دارد و بر کسی پوشیده نیست که مقادیر بالای آنتی اکسیدان در هرم مواد غذایی که وجود داشته باشد، باعث جلوگیری از سرطان های مختلف خواهد شد و از این طریق می توان گلابی را یک میوه ضد سرطانی نیز دانست.

خاصیت ضد سرطانی:
خاصیت ضد سرطانی:

خاصیت ضد دیابتی:

شاید در ابتدا تصور شود گلابی با آن شیرینی خاصی که دارد، حتماً قند فراوانی نیز داشته و از این طریق مصرف آن می تواند باعث افزایش قند خون و دیابت شود،

اما باید بدانیم که این طور نیست و در گلابی شاخص گلیسمی پایین می باشد و این عامل می تواند قند خون  را پایین بیاورد و از همین طریق، از دچار شدن به بیماری های دیابتی جلوگیری کند‌.

خاصیت ضد دیابتی:
خاصیت ضد دیابتی:

تا این قسمت از مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، به خواص و اهمیت گلابی در رژیم غذایی روزانه خود پرداختیم و دانستیم که گلابی چه مقدار می‌تواند در افزایش تندرستی و تناسب اندام مفید بوده و لاغری را برای ما به ارمغان آورد. با ما در این مقاله جامع همراه باشید. ضمنا اطلاعات تکمیلی در زمینه کاهش وزن را از دکتر سلیمی بخواهید.

بی ام آی چیست؟

bmi یا شاخص توده بدنی در واقع پارامتری است برای اندازه گیری وزن بدن بر حسب قد همان فرد که می تواند موارد مهمی را در مورد سلامتی و تناسب اندام به ما نشان دهد.

در واقع بی ام آی می تواند به ما بگوید که در حال حاضر نسبت به قدی که داریم، چه مقدار باید وزن داشته باشیم و چه مقدار از وزن ایده آل و نرمال خود فاصله داریم و باید آن را کاهش و یا افزایش داده تا به وزن طبیعی بدن خویش دست پیدا کنیم و از این طریق سلامتی و تناسب اندام را برای خود تضمین نماییم.

می دانیم هنگامی که وزن بدن از حالت ایده‌آل خود خارج شود، می تواند مشکلات مختلفی را در زمینه سلامتی و تناسب اندام برای ما به وجود آورده به خصوص که بی ام آی در واقع وزن چربی بدن را مقایسه کرده و از این طریق می فهمیم که چه میزان چربی در بدن خود ذخیره داریم و این میزان از چربی با حالت ایده آل و نرمال بدنی چقدر فاصله دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بی ام آی 40 و محاسبه شاخص توده بدنی را مطالعه کنید.

محاسبه دقیق میزان بی ام آی بدن

واقعیت این است که متخصصین مجرب حوزه لاغری و تناسب اندام همچون دکتر سلیمی و در کل متخصصین تغذیه، با محاسبه دقیق میزان بی ام آی بدن و یا همان شاخص توده بدنی انسان می توانند به اطلاعات مهمی در مورد شرایط بدن ما دست پیدا کنند

و بر اساس همین اطلاعات و مقایسه کردن این اطلاعات با حالت ها و عددهای شاخصی که در علم بی ام و آی و یا توده بدنی وجود دارد، به این نتیجه برسند که بدن ما در حال حاضر در کدام مرحله از شاخص توده بدنی به سر می‌برد و پس از تعیین این مرحله از شاخص توده بدنی ما که به بخش های مختلف حالت ایده آل و یا اضافه وزن و چاقی تقسیم خواهد شد،

برای ما راهکاری مطابق با شرایط و میزان توده بدنی ما پیشنهاد می‌دهند که می‌تواند شامل رژیم های غذایی مختلف و یا حتی جراحی های لاغری در شرایط ضروری و اضطراری باشد که این راهکار درمانی می تواند شاخص توده بدنی در افرادی که این شاخص اعداد بالاتر از ۳۵ را نشان می دهد، شامل شود.

جراحی های لاغری می تواند در بسیاری از موارد در مورد کاهش بی ام آی بدن مفید و موثر باشد

هر چند که می‌دانیم جراحی های لاغری می تواند در بسیاری از موارد در مورد کاهش بی ام آی بدن مفید و موثر باشد اما حتماً باید برای یک چنین اقدامی با متخصصین مجرب و کار آموخته و کاربلد این حوزه همچون دکتر سلیمی مشورت نموده تا از بهترین راهکارهای درمانی به نسبت شرایط و وضعیت بدنی خود آگاه شده و سپس دست به تصمیمی درست بر مبنای وضعیت بدنی خود بزنیم.

جراحی های لاغری می تواند در بسیاری از موارد در مورد کاهش بی ام آی بدن مفید و موثر باشد
جراحی های لاغری می تواند در بسیاری از موارد در مورد کاهش بی ام آی بدن مفید و موثر باشد
به شدت توصیه می‌شود قبل از هر گونه اقدامی با متخصصین مجرب این حوزه همچون دکتر سلیمی مشورت نمایید

پس به شدت توصیه می‌شود قبل از هر گونه اقدامی با متخصصین مجرب این حوزه همچون دکتر سلیمی مشورت نمایید تا نسبت به کاهش وزن و لاغری خود گامی موثر و مفید برداشته باشید.

پس به طور کل bmi فرمولی است که می‌تواند به صورت ساده به ما نشان دهد که وزن ما بر حسب شرایط قدی و عوامل دیگر باید به چه میزانی باشد و در واقع اگر ما چه میزان وزن داشته باشیم، این حالت طبیعی و نرمال می باشد. در ادامه مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، با ما همراه باشید تا در مورد عوارض بالا بودن بی ام آی و همچنین راهکارهای کاهش آن، اطلاعات کافی و مفیدی را به دست آورید.

چگونه می توانیم بی ام آی خود را اندازه گیری کنیم؟

بسیار جالب است که بدانیم بی ام آی با آن اهمیتی که برای سنجش تندرستی و تناسب اندام ما دارد، به راحتی قابل اندازه گیری است

و ما می توانیم حتی در خانه و با یک محاسبه بسیار ساده و آسان به این میزان bmi یا شاخص توده بدنی خود دست یابیم و سپس با معیارهای مشخصی، می‌تواند به ما حالت ایده آل و یا کمبود وزن و همچنین چاقی را نشان بدهد و در انتها تصمیم خود را برای افزایش و یا کاهش وزن تا رسیدن به حالت نرمال و طبیعی ادامه دهیم.

شاخص توده بدنی و یا همان bmi فرمولی ساده دارد که بر اساس محاسبه تقسیم به انجام می رسد. در این محاسبه عددی باید عدد و میزان وزن خود را بر مجذور عدد قد خود تقسیم نموده و عدد به دست آمده را به عنوان معیار و یا همان شاخص توده بدنی خود بدانیم.

این نکته نیز مهم است که در شاخص توده بدنی، وزن بدن محاسبه می‌شود و در این وزن، آنچه که در حاصل این فرمول اهمیت دارد، چربی بدن می باشد و در واقع شاخص توده بدنی، شاخص توده چربی بدن را تشخیص می دهد. همچنین این نکته نیز ناگفته نماند که شاخص توده بدنی افراد مختلف می تواند بر حسب قد آن ها متفاوت باشد.

اگر بخواهیم شاخص توده بدنی در دو فرد را باهم مقایسه کنیم، باید بگوییم که چنانچه وزن این دو فرد یکسان باشد، آن که قد کوتاه تری دارد

یعنی اگر بخواهیم شاخص توده بدنی در دو فرد را باهم مقایسه کنیم، باید بگوییم که چنانچه وزن این دو فرد یکسان باشد، آن که قد کوتاه تری دارد، نتیجه شاخص توده بدنی بالاتری را نسبت به فردی دارد که قد بلندتری دارد. یعنی افرادی که قد بلندتری دارند، می توانند شاخص توده بدنی بیشتری را در حالت نرمال تجربه کنند.

پس ما باید بدانیم در معیارهای عددی مشخص شده در مورد شاخص توده بدنی که به ما میزان بازه های نرمال و همچنین کمبود وزن یا چاقی و اضافه وزن را نشان می دهند، یک بازه های عددی هستند که در هر صورت یک انسان عادی باید عددی در میان این بازه های عددی و یا نزدیک به آن ها را در حاصل شاخص توده بدنی خود مشاهده نماید.

وقتی ما به پزشکان متخصص این امر مراجعه می کنیم، قطعاً عوامل دقیق تری نیز برای این پزشکانی که در این زمینه علم و تجربه کافی دارند، مهم و موثر است

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که وقتی ما به پزشکان متخصص این امر مراجعه می کنیم، قطعاً عوامل دقیق تری نیز برای این پزشکانی که در این زمینه علم و تجربه کافی دارند، مهم و موثر است و آنان می توانند بسیار دقیق تر شاخص توده بدنی ما را محاسبه نمایند و به نسبت شرایط و وضعیت جسمی ما، بهترین راهکار را برای ما ارائه دهند.

یعنی مواردی مانند سن و جنسیت نیز می‌تواند در شاخص توده بدنی اهمیت داشته باشد که توسط پزشکان متخصصین حوزه در محاسبه شاخص توده بدنی به صورت دقیق تر حساب خواهد شد.

پس طبق همین توضیحات، نتیجه می گیریم شاخص توده بدنی را می توان در خانه خود نیز اندازه گیری کرد، اما برای آن که بتوانیم آن را دقیق تر اندازه گیری کنیم، باید به متخصصین مجرب این حوزه همچون دکتر سلیمی مراجعه کنیم و سپس نسبت به درمان و راهکارهایی مبتنی بر وضعیت جسمی خود اقدام نماییم.

دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین بین المللی انواع جراحی چاقی معرفی می شوند.

بی ام آی بالا چه خطراتی دارد؟

بی شک تا این بخش، پی بردیم که شاخص توده بدنی بالا و یا همان بی ام آی بالا چقدر می تواند در افزایش وزن و همچنین اضافه وزن و چاقی ما موثر باشد و در واقع گویای چاقی و بیش از حد بودن میزان چربی بدن می باشد

بی ام آی بالا چه خطراتی دارد؟
بی ام آی بالا چه خطراتی دارد؟

و بر کسی ناگفته و پوشیده نیست که اگر میزان چربی بدن بالا برود و یا بدن به چاقی و اضافه وزن مبتلا شود، بیماری‌های زمینه‌ای و غیر زمینه ای را می تواند برای فرد به همراه داشته باشد از قبیل بیماری هایی چون فشار خون، سرطان، بیماری‌های قلب و عروق، بیماری‌های گوارشی و … که رابطه ای مستقیم با این موضوع دارند

بی ام آی بالا در واقع زنگ خطر را به صدا در می‌آورد که باید هوشیار باشیم و برای کاهش بی ام آی بدن خود، اقدامات لازم و کافی را تحت نظر پزشکان متخصصین همچون دکتر سلیمی انجام دهیم.

دکتر سلیمی در چنین مواردی، با روش های مختلف و با در نظر گرفتن bmi و شرایط جسمی فرد بیمار، برای او بهترین انتخاب را خواهند داشت.

چگونه بی ام آی بالای خود را کاهش دهیم؟

در مورد راهکارهای کاهش شاخص توده بدنی، راهکارهای متفاوتی وجود دارد که هر کدام از این راهکارها برحسب شرایط جسمی و میزان bmi یا شاخص توده بدنی آن فرد مشخص و به انجام می رسد.

چگونه بی ام آی بالای خود را کاهش دهیم؟
چگونه بی ام آی بالای خود را کاهش دهیم؟

به طور مثال در فردی که دارای شاخص توده بدنی پایین تر از حد نرمال و طبیعی می باشد، باید در رژیم های غذایی برای افزایش وزن استفاده کنیم و برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ها عددی مشابه و نزدیک با اضافه وزن و همچنین چاقی و یا حتی چاقی مفرط می باشد، باید از رژیم های غذایی لاغری و حتی جراحی های لاغری در مواردی و با نظر پزشکان متخصص استفاده کرد تا به بهترین نتیجه دست یافت.

 

شاخص توده بدنی دارای عددهای معیار و ثابتی می باشد

اما ابتدا باید بدانیم که شاخص توده بدنی دارای عددهای معیار و ثابتی می باشد که نشاندهنده کمبود وزن و یا حالت ایده آل و یا همچنین چاقی و اضافه وزن می باشد و ما در این قسمت از مقاله، ابتدا به شرح این اعداد ثابت و معیارهای مشخص می پردازیم و سپس با راهکارهای خواندن شاخص توده بدنی به حالت نرمال همراه شما هستیم.

پیشنهاد می کنیم از پست لیست غذاهای چاق کننده صورت دیدن کنید.

عددهای معیار در شاخص توده بدنی را شرح دهید

در ابتدا باید بدانیم که اگر عدد به دست آمده از حاصل محاسبه شاخص توده بدنی ما عددی بین ۱۸.۵ و کمتر از آن بود، یعنی دچار کمبود وزن هستیم و باید برای رساندن وزن خود به حالت معمول تلاش نماییم

و همچنین اگر این عدد، چیزی در حدود ۱۸.۵ تا ۲۴.۹ را به ما نشان داد، وزن ما در حالت ایده‌آل قرار دارد و چربی اضافی در بدن ما یافت نمی شود که بخواهد باعث عدم تناسب اندام و تندرستی ما گردد.

حال اگر عدد به دست آمده از محاسبه شاخص توده بدنی بین اعداد ۲۵ تا 29.9 باشد، یعنی فرد دارای چربی و یا وزن بالاتری نسبت به قد خود می باشد و باید این وزن را در خود به حالت طبیعی کاهش دهد.

افرادی که اضافه وزن دارند و یا دچار چاقی از نوع یک می باشند، این عدد در بازه بین ۳۰ تا ۳۴.۹ قرار دارد

همچنین در افرادی که اضافه وزن دارند و یا دچار چاقی از نوع یک می باشند، این عدد در بازه بین ۳۰ تا ۳۴.۹ قرار دارد و این عدد در افراد با چاقی مفرط، بیشتر از عدد ۳۵ می باشد که معمولاً در این افراد بهترین راه برای کاهش سریع شاخص توده بدنی، انجام جراحی های لاغری تحت نظر دکتر سلیمی است که البته باید شرایط جسمی فرد و همچنین عوامل دیگر توسط متخصصین این امر پیگیری شود و سپس برای هر گونه اقدامی تصمیم به عمل آید.

حال که در مورد عددهای معیاری در شاخص توده بدنی یا bmi صحبت نمودیم، وقت آن است که دوباره در مورد راهکارهای پایین آوردن شاخص توده بدنی مطالبی را بیان کنیم.

تجویز رژیم لاغری

معمولا پزشکان متخصص برای کاهش شاخص توده بدنی در افرادی که در حالت اضافه وزن قرار دارند، با توجه به میزان اضافه وزن آنه ا، تصمیم می گیرند که برای آن ها رژیم لاغری خاصی را تجویز نمایند

و در شرایط بدتر که شاخص توده بدنی بالاتر رفته و می‌تواند به سرعت برای فرد، مشکلات مختلفی مانند سکته های قلبی و مغزی را به همراه داشته باشد.

تجویز رژیم لاغری
تجویز رژیم لاغری

قطعاً جراحی های لاغری نیز می تواند یکی از گزینه های درمان سریع باشد که البته به خاطر حساسیت آن باید تمامی جوانب و اوضاع بررسی گردد و سپس اقدام به چنین عملی نمود. به همین دلیل تاکید می کنیم که حتما با دکتر سلیمی مشاوره داشته باشید.

جراحی لاغری چیست و تاثیر آن بر بدن چگونه است؟

باید بدانیم که در روش جراحی های لاغری؛ معده به عنوان عضوی از بدن که رابطه ی مستقیمی با حس گرسنگی ما دارد،  هدف قرار داده می شود

و پزشکان متخصص با انواع جراحی های لاغری، سعی می کنند گنجایش معده را کم کرده یا به طور کل بخشی از معده را بردارند و از این طریق با کاهش اشتها در فرد به لاغری او کمک کنند که البته در مواردی که فرد با شرایط مناسب حالش دست به چنین جراحی هایی می زند، می تواند بسیار مفید باشد.

جراحی لاغری چیست و تاثیر آن بر بدن چگونه است؟
جراحی لاغری چیست و تاثیر آن بر بدن چگونه است؟

سخن آخر

به عنوان سخن آخر در مقاله جامع آیا گلابی چاق کننده است، باید توصیه کنیم که برای انجام هر روش لاغری، حتما باید با متخصصین این حوزه همانند دکتر سلیمی که تجربه و علم کافی را داشته باشند، صحبت نمایید و از تجربیات آن ها استفاده کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید