آیا ثعلب چاق کننده است

با موضوع آیا ثعلب چاق کننده است در خدمت شما هستیم.

ثعلب، یک ماده غذایی حاوی انواع مواد معدنی می باشد که تاثیر بسیار زیادی بر افزایش وزن دارد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

این عنصر اشتها آور را، برای درمان لاغری، استفاده می کنند. بسیاری از کسانی که از مشکل کمبود وزن رنج می برند و تمایل دارند وزن خود را افزایش بدهند و به وزن متناسب و ایده آل برسند، می توانند از این ماده چاق کننده، استفاده کنند.

در کنار خاصیت ثعلب در افزایش وزن، این عنصر، تاثیرات بسیار مثبتی بر سلامت عمومی بدن نیز، دارد. از سوی دیگر، در بسیاری از رژیم های لاغری، برای رژیمی کردن نوشیدنی ها، از ثعلب استفاده می شود. این کار به دلیل افزایش متابولیسم بدن، پس از مصرف ثعلب می باشد.

آیا ثعلب چاق کننده است
آیا ثعلب چاق کننده است

از همین رو، در مقاله ” آیا ثعلب چاق کننده است ” بیشتر به بررسی این موضوع پرداخته ایم که آیا ثعلب یک عامل مؤثر بر چاقی می باشد و یا یک فاکتور تاثیرگذار بر کاهش وزن، به شمار می رود.

چنان چه شما نیز از علاقمندان به این موضوع می باشید، می توانید تا پایان این مقاله، با ما همراه شوید.

پیشنهاد می کنیم از پست من رژیم شیر گرفتم دیدن کنید.

ثعلب چیست؟

ثعلب، گیاهی چند ساله با گل هایی خوشه ای و برگ هایی پهن می باشد. این گیاه را می توان در باغ ها و بیشه زارها پیدا کرد. در اواخر فروردین ماه، گل های آن باز می شوند و تا پایان خرداد ماه، باقی می مانند.

ثعلب چیست؟
ثعلب چیست؟

طعم ثعلب شیرین است و البته کمی تندی نیز در آن احساس می شود. ثعلب از دیرباز در میان گیاهان دارویی، جایگاهی ویژه داشته است. در ثعلب، می توان انواع مواد معدنی، مواد قندی، مواد لعابی، نشاسته و اسانس و صمغی با عنوان لوروگلوسین را یافت نمود.

ثعلب را به صورت های مختلفی می توان مصرف نمود و از خواص بی شمار آن، بهره مند شد. یکی از خواص مفید این ماده غذایی، برای افراد دارای کمبود وزن و لاغر، کمک به افزایش اشتها و افزایش وزن می باشد.

چنان چه ثعلب به میزان لازم و کنترل شده استفاده شود، می تواند فرد را به وزن دلخواه خود برساند. در عین حال، مصرف بی رویه ثعلب، می تواند عواقب ناگواری، نظیر چاقی مفرط و اضافه وزن شدید را، به همراه داشته باشد. در دنباله مقاله ” آیا ثعلب چاق کننده است ” بیشتر به این موضوع پرداخته ایم.

ارتباط ثعلب با چاقی و لاغری

گیاه ثعلب، دارای خواص دارویی بسیاری می باشد که هر یک، تاثیرات مثبتی بر بخش های مختلف بدن، دارند. اما، در این میان، یکی از دلایلی که بسیاری از افراد، از ثعلب استفاده می نمایند، خاصیت افزایش وزن این ماده غذایی می باشد.

در ثعلب انواع مواد معدنی مؤثر در افزایش وزن، یافت می شود. از این رو، می توان مصرف ثعلب را، درمانی بر بیماری لاغری، در نظر گرفت. ثعلب، به عنوان یکی از فاکتورهای موجود در بستنی، می تواند در افزایش وزن، بسیار مؤثر عمل نماید.

ارتباط ثعلب با چاقی و لاغری
ارتباط ثعلب با چاقی و لاغری

از سوی دیگر، ثعلب، عاملی مؤثر بر افزایش میزان متابولیسم بدن، می باشد. ثعلب با بالا بردن میزان سوخت و ساز بدن، می تواند در کاهش وزن نیز، مؤثر باشد. از طرفی، افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن، می تواند با افزایش اشتها همراه شود.

مصرف ثعلب، می تواند در مدتی کوتاه، میل فرد را به مصرف مواد غذایی، تا حد قابل توجهی، افزایش دهد. لذا، تاثیر ثعلب بر افزایش و یا کاهش وزن، ارتباطی مستقیم با میزان مصرف آن و چگونگی کنترل کردن آن، خواهد داشت.

چنان چه ثعلب، همراه با مصرف مواد غذایی چاق کننده همراه شود، تاثیری دو چندان بر اضافه وزن، خواهد داشت.

مصرف ثعلب همراه با بستنی، می تواند برای افرادی که از لاغری رنج می برند و تمایل دارند وزن خود را افزایش دهند، بسیار مفید می باشد. لذا، بسته به نوع مصرف ثعلب، می تواند خاصیت چاق کنندگی و یا چربی سوزی داشته باشد.

ثعلب و شیر، ترکیبی چاق کننده!

همان طور که به آن اشاره شد، بسته به نوع مصرف ثعلب، می تواند خاصیت چاق کنندگی و یا چربی سوزی داشته باشد.

در ادامه مبحث ” آیا ثعلب چاق کننده است ” به ذکر ترکیبی از شیر و ثعلب، که تاثیری شگفت انگیز بر افزایش وزن داشته و برای افرادی که تمایل به افزایش وزن می باشند، مناسب می باشد، خواهیم پرداخت.

ثعلب و شیر، ترکیبی چاق کننده!
ثعلب و شیر، ترکیبی چاق کننده!

ثعلب و شیر، یک ترکیب خارق العاده و دلچسب می باشد که ترکیبی از:

  • پودر ثعلب : یک قاشق غذاخوری
  • شکر : یک و نیم قاشق غذاخوری
  • شیر کامل : یک لیتر
  • مقداری دارچین یا زنجبیل آسیاب شده برای تزئین

می باشد. برای تهیه این نوشیدنی خشمزه و در عین حال، چاق کننده، می بایست در ابتدا شیر را بر روی حرارت ملایم گذاشته تا به آرامی به جوش بیاید. سپس لازم است که شعله گاز را کم کرده و اجازه دهید که شیر در همان حالت کمی بجوشد.

در ظرفی جداگانه ثعلب را به همراه شکر ریخته و مخلوط کنید. پس از آن چند قاشق غذاخوری از شیری که داغ کرده اید، بریزید و مخلوط ثعلب و شکر را کمی رقیق کنید.

ثعلب و شیر، یک ترکیب خارق العاده و دلچسب می باشد که ترکیبی از:
ثعلب و شیر، یک ترکیب خارق العاده و دلچسب می باشد که ترکیبی از:
این مخلوط را در چندین نوبت و به آرامی به شیری که در حال جوشیدن می باشد اضافه کرده و آن را مرتب هم بزنید

سپس این مخلوط را در چندین نوبت و به آرامی به شیری که در حال جوشیدن می باشد اضافه کرده و آن را مرتب هم بزنید تا حالتی غلیظ به خود بگیرد و تا یک ربع این کار را ادامه دهید. سپس آن را بچشید و اگر نیاز بود، به آن کمی شکر اضافه کنید.

حال می توانید این نوشیدنی خشمزه را در فنجان ریخته و با کمی دارچین آن را تزئین نمایید. این نوشیدنی را می توان به مدت دو تا سه روز در یخچال نیز نگهداری نمود. هر بار، پیش از مصرف می توان آن را گرم کرده و میل نمود.

لازم به ذکر است که می توان شکر و ثعلب را به شیر سرد نیز اضافه کرده تا به آرامی ثعلب در آن حل شود و پس از حل شدن، مخلوط را بر روی حرارت قرار داد.

هم چنین، اضافه کردن کمی گلاب، در پایان کار، طعم دلنشینی به این مخلوط چاق کننده می دهد. خوب است که به جای شکر، از شیرین کننده هایی طبیعی، نظیر عسل نیز استفاده کرد.

این مخلوط را در چندین نوبت و به آرامی به شیری که در حال جوشیدن می باشد اضافه کرده و آن را مرتب هم بزنید
این مخلوط را در چندین نوبت و به آرامی به شیری که در حال جوشیدن می باشد اضافه کرده و آن را مرتب هم بزنید

ثعلب و تاثیرات مثبت آن بر چاقی

ثعلب دارای فواید بسیار زیادی برای بدن می باشد. یکی از مزایای ثعلب، که بسیار مورد توجه افراد لاغر اندام قرار گرفته است، خاصیت چاق کنندگی آن، می باشد. ثعلب می تواند وزن را افزایش داده و فرد را چاق کند.

این ماده غذایی به همراه بسیاری از مواد خوراکی، عاملی مؤثر بر افزایش وزن، به شمار می رود. به عنوان مثال، افراد بسیار لاغر، با خوردن بستنی که در آن ثعلب وجود دارد، وزن خود را افزایش دهند.

ثعلب و تاثیرات مثبت آن بر چاقی
ثعلب و تاثیرات مثبت آن بر چاقی

از سوی دیگر، ثعلب، باعث افزایش انرژی در افراد نیز می گردد. با افزایش انرژی در بدن، میزان متابولیسم و سوخت و ساز در بدن افزایش می یابد. این امر باعث بالا رفتن میزان اشتها و افزایش میل افراد به مصرف غذا شده و به تدریج باعث اضافه وزن می گردد.

هم چنین، ثعلب برای افزایش وزن و رشد کودکان نیز، بسیار مهم می باشد. ثعلب، تاثیری مستقیم بر رشد استخوان ها و عضلات کودکان داشته و در تشکیل اسکلت بندی مناسب در سنین پس از سن رشد، بسیار مفید عمل می کند.

لطفا از پست کلینیک لاغری در غرب تهران دیدن کنید.

ثعلب و تاثیرات منفی آن بر چاقی

اگر این ماده غذایی، بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد و به صورت کنترل شده، مصرف نشود، می تواند باعث افزایش وزن شدید و یا چاقی گردد.

از همین رو، در پاسخ به سؤال ” آیا ثعلب چاق کننده است ” باید گفت که این ماده شیرین و اشتها آور، در شرایطی خارج از کنترل، می تواند بسیار چاق کننده باشد و باعث اضافه وزن شدید و بیماری چاقی شود.

در ثعلب، میزان بسیار بالایی از کالری وجود دارد. کالری مازادی که به بدن وارد می شود، چنان چه سوزانده نشود، به توده های چربی انباشته شده در بدن، مبدل می گردد. افزایش توده های ناخواسته چربی در بدن، باعث بروز بیماری چاقی و اضافه وزن می شود.

در همین راستا، پزشکان تغذیه، برای کودکانی که در سنین رشد به سر می برند و یا افرادی که بسیار لاغر هستند، توصیه می کنند که در مصرف ثعلب دقت نمایند و از آن به صورت صحیح و اصولی مصرف کنند تا به اضافه وزن و چاقی گرفتار نشده و بتوانند به وزن مورد نظر خود، برسند.

ثعلب و تاثیرات منفی آن بر چاقی
ثعلب و تاثیرات منفی آن بر چاقی

دیگر فواید استفاده از ثعلب

ثعلب که گیاهی با طبع گرم و مرطوب می باشد، علاوه بر افزایش متابولیسم و اشتها و تاثیرات مثبت آن بر افزایش وزن، فواید دیگری را نیز به همراه دارد که در زیر به برخی از این موارد، اشاره شده است:

  • رفع مشکل تشنج

مشکل تشنج یا همان رعشه، از انقباضات و انبساط های شدید و پی در پی عضلانی، حاصل می گردد.

این عارضه دردناک را می توان با کمک ثعلب و مصرف آن به صورت دم کرده و چای گیاه ثعلب، درمان نمود. لازم به ذکر است که پیش از مصرف هر نوع گیاه دارویی، لازم است که با پزشک متخصص در این زمینه، مشورت شود.

  • رفع مشکلات جنسی آقایان

ثعلب می تواند اختلالات نعوظ و ناتوانی جنسی را در مردان درمان کرده و میل جنسی را در ایشان، افزایش دهد. هم چنین، قدرت باروری را نیز در مردان افزایش می دهد. اما لازم است که مصرف آن تحت نظر پزشک با تجربه و به میزان کافی، انجام شود.

رفع مشکلات جنسی آقایان
رفع مشکلات جنسی آقایان
  • رفع مشکلات ریزش مو

از دیگر فواید ثعلب، درمان ریزش مو می باشد. اگر ثعلب به همراه روغن زیتون و روغن گل سرخ، بر روی سر مالیده و به مدت نیم ساعت ماساژ داده شود، سبب تقویت ریشه مو شده و علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، باعث تقویت و مستحکم تر شدن آن نیز، خواهد شد.

  • درمان مشکل یبوست

یکی از فواید ثعلب و ترکیب آن با شیر گرم، روان شدن و حرکت آسان روده ها می باشد که سبب رفع مشکل یبوست در افراد می گردد.

  • تقویت سیستم عصبی

فشارها و استرس های عصبی، بر تمامی اعضای بدن اثر گذاشته و باعث بروز بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی و روحی، می باشند. طب سنتی، روش های درمانی متفاوتی را برای درمان بیماری های عصبی و تقویت اعصاب معرفی کرده است که یکی از محبوب ترین آن ها، استفاده از دمنوش ثعلب می باشد.

تقویت سیستم عصبی
تقویت سیستم عصبی
  • مصرف ثعلب برای افزایش وزن

ثعلب، به همراه بستنی، موز و … می تواند باعث درمان افرادی شود که از بیماری لاغری، رنج می برند.

ثعلب، با افزایش متابولیسم و اشتها، باعث افزایش میل به خوردن در افراد شده که این امر تاثیر شایانی در اضافه وزن خواهد داشت. ثعلب، یک درمان مناسب برای افرادی می باشد که از مشکل کمبود وزن، رنج می برند.

فواید ثعلب، بسیار زیاد می باشند که از آن جمله می توان به بهبود مشکل فلج صورت، درمان مشکلات گوارشی، درمان سرما خوردگی همراه با گلو درد و سر درد، درمان بیماری های مرتبط با عفونت کلیه، درمان بیماری کم خونی، تنظیم دوره قاعدگی و رفع مشکلات بارداری، اشاره کرد.

هم چنین، ثعلب تاثیرات مثبتی بر پوست و مو دارد. اما مصرف کنترل نشده آن، می تواند باعث بروز مشکل اضافه وزن و بیماری چاقی شود. لذا، مصرف آن، به هدف افزایش وزن، تنها در شرایطی که به صورت کنترل شده باشد، می تواند فرد را به تناسب اندام مورد نظر خود، برساند.

مصرف ثعلب برای افزایش وزن
مصرف ثعلب برای افزایش وزن

سخن پایانی

ثعلب یک ماده غذایی، حاوی انواع مواد مغذی برای بدن می باشد. این ماده خوراکی، فواید بی شماری برای انسان به همراه دارد که از آن جمله می توان به، خاصیت چاق کنندگی آن اشاره کرد.

بسیاری از افرادی که از مشکلات کمبود وزن و لاغری رنج می برند، می توانند با مصرف کنترل شده ثعلب، وزن خود را به حد دلخواه برسانند. این در حالی است که مصرف بی رویه ثعلب، می تواند باعث افزایش وزن شدید و احتمال ابتلا به بیماری چاقی شود.

در همین راستا، به تمامی افرادی که تمایل دارند وزن خود را افزایش دهند و به وزنی ایده آل برسند، توصیه می شود که با مصرف میزان کنترل شده ای از ثعلب، به همراه بستنی، موز و .. تحت نظر پزشک متخصص تغذیه، به هدف خود دست یابند.

لازم به ذکر است که ثعلب یک ماده چاق کننده است و استفاده بی رویه از آن، می تواند با خود ابتلا به بیماری چاقی مفرط را به همراه داشته باشد.

در این مقاله، سعی کرده ایم به بررسی موضوع ” آیا ثعلب چاق کننده است ” بپردازیم. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای علاقمندان به این موضوع، مفید واقع شده باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید