آیا انگور چاق می کند

امروز قصد داریم در این مقاله از سایت دکتر سلیمی به سوال “آیا انگور چاق می کند” پاسخ دهیم. لطفا در ادامه مقاله همراهمان باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞3

مقدمه

شاید در مقالات متعددی، در خصوص اهمیت مصرف موادغذایی، مطالبی خوانده باشید. همه ما می دانیم که برای سلامتی بدن و تعادل و پایداری در آن، بایستی رژیم غذایی مناسب و اصولی داشته باشیم.

زیرا مصرف مواد غذایی سالم اعم از میوه ها، سبزیجات، غلات و …، باعث تامین ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خواهد شد. بنابراین لازم است در خصوص سلامت انواع مواد غذایی، اطلاعات کافی داشته باشیم.

یکی از بهترین و محبوب ترین انواع مواد غذایی که در دسته میوه ها قرار دارد، انگور است. انگور یکی از بهترین و خوشمزه ترین انواع میوه ها می باشد که از طرفداران زیادی برخوردار است.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر اسلیو معده در یزد دیدن کنید.

انگور دارای خواص معدنی بسیار زیادی برای بدن است

انگور دارای خواص معدنی بسیار زیادی برای بدن است و می تواند باعث افزایش میزان سلامتی بدن شود. یکی از مباحث بسیار مهم در خصوص همه ما، مسئله وزن و تناسب وزنی و بدنی است. زیرا بیماری چاقی یکی از فراگیرترین انواع بیماری ها در دنیا محسوب می شود.

حال سوالی که پیش خواهد آمد این است که آیا مواد غذایی مورد استفاده ما، خاصیت چاق کنندگی دارد و یا خاصیت کاهش وزن. به همین دلیل، از آنجایی که موضوع اصلی مقاله ما در خصوص انگور است، به این مسئله خواهیم پرداخت که آیا انگور چاق می کند یا خیر.

انگور دارای خواص معدنی بسیار زیادی برای بدن است
انگور دارای خواص معدنی بسیار زیادی برای بدن است

سپس در ادامه مقاله، به بررسی خواص انگور برای سلامتی بدن از جمله لاغری خواهیم پرداخت. بعد از آن به بررسی بهترین روش درمانی بیماری چاقی، یعنی جراحی چاقی می پردازیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص مسئله خواص انگور در چاقی و لاغری و همچنین اطلاع از جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

آیا انگور چاق می کند؟

همان طور که در مقدمه مقاله گفته شد، یکی از مسائل مهم در خصوص هر ماده غذایی از جمله انگور، این است که آیا میوه انگور باعث چاقی خواهد شد و یا کاهش وزن را ایجاد می کند.

در پاسخ به این سوال باید گفت که عوامل زیادی در چاق کنندگی و لاغر کنندگی انگور دخیل است. یکی از مهمترین عوامل در این خصوص، نحوه مصرف و نوع و میزان مصرف انگور است.

آیا انگور چاق می کند؟
آیا انگور چاق می کند؟

در صورتی که یک فرد اقدام به مصرف به اندازه و اصولی انگور کند، می تواند از خواص کاهش وزن و لاغری آن استفاده کند. در بسیاری از رژیم های غذایی کاهش وزن که متخصصین تغذیه به افراد ارائه می دهند، از انگور هم استفاده شده است.

اما اگر در مصرف انگور زیاده روی شود و افراط صورت گیرد، می تواند باعث بروز چاقی و اضافه وزن شود. بنابراین باید به این مسئله مهم توجه کنیم که چه مقدار و چه اندازه در روز لازم است که انگور مصرف کنیم تا بتوانیم از خواص لاغری آن استفاده کنیم.

عموما بهترین میزان مصرف انگور برای کاهش وزن، حدود 100 گرم در روز است

عموما بهترین میزان مصرف انگور برای کاهش وزن، حدود 100 گرم در روز است که می توانید از یک پیمانه استفاده کنید و میزان یک پیمانه در روز مصرف کنید. طبیعتا اگر به دنبال افزایش وزن هستید، باید بیش از 100 گرم در روز مصرف کنید تا بتوانید به افزایش وزن برسید.

همچنین نوع مصرف انگور می تواند تاثیرگذار در زمینه وزن باشد. به عنوان مثال اگر فردی از شربت انگور طبیعی استفاده کند، باید بدانید که این شربت دارای خاصیت چاق کنندگی است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص انگور در لاغری و همچنین اطلاع از جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

ارزش غذایی انگور

حال که با مسئله آیا انگور چاق می کند، آشنا شدیم، به بررسی ارزش غذایی میوه انگور می پردازیم. این میوه به ازای مصرف هر 100 گرم، حدود 70 کالری به فرد منتقل می کند که عدد بسیار کمی است.

همچنین در همین مقدار انگور، میزان فیبر آن حدود 1 گرم است که موثر در کاهش وزن است. همچنین میزان قند موجود در 100 گرم انگور، حدود 15 گرم است.

میزان کربوهیدرات موجود در انگور هم 18 گرم بوده و میزان پروتئین و آب در آن به ترتیب 0.75 گرم و 80 گرم است. همچنین لازم به گفتن است که انگور فاقد چربی است.

ارزش غذایی انگور
ارزش غذایی انگور

بنابراین می توان به این نتیجه رسید که با توجه به کالری اندک انگور و همچنین عدم وجود چربی های اشباع و مضر در انگور، این میوه پرخاصیت در صورت مصرف درست و به اندازه، باعث کاهش وزن و لاغری می شود.

علاوه بر این مسائل، انگور دارای ویتامین های مختلفی مانند ویتامین C و ویتامین K است. از طرفی دیگر وجود منگنز، پتاسیم و مس، از دیگر خواص معدنی انگور است. حال در ادامه، به صورت دقیق تر به مسئله انگور و کاهش وزن می پردازیم.

انگور چگونه به کنترل یا کاهش وزن کمک می‌کند؟

همان طور که در مباحث قبلی در خصوص آیا انگور چاق می کند، گفته شد، انگور می تواند منجر به کاهش وزن و لاغری در فرد شود. حال به ساز و کار این موضوع یعنی کاهش وزن می پردازیم:

انگور چگونه به کنترل یا کاهش وزن کمک می‌کند؟
انگور چگونه به کنترل یا کاهش وزن کمک می‌کند؟
 • انگور دارای کالری کم است

همان طور که در مبحث قبلی گفته شد، میزان کالری موجود در انگور بسیار اندک است. کالری کم انگور باعث شده است که افراد دارای اضافه وزن خفیف، با استفاده از رژیم غذایی لاغری و در کنار آن مصرف انگور، به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کنند.

افراد می توانند در ابتدا با مشورت پزشک، اقدام به مصرف انگور در میان وعده های مختلف کنند و از کالری کم آن به خوبی استفاده نمایند.

 • انگور حاوی فیبر و آب است

در قسمت ارزش غذایی انگور، اشاره شد که نزدیک به 80 درصد انگور از آب تشکیل شده است. آب موجود در انگور می تواند باعث هیدراته شدن بدن شود و همچنین موثر در افزایش سوخت و ساز بدن است.

از طرفی، فیبر موجود در انگور می تواند باعث کنترل اشتها شود و از گرسنگی و پرخوری جلوگیری نماید. بنابراین مصرف انگور به دلیل داشتن فیبر می تواند باعث تغییراتی در وزن فرد شود.

 • مواد قندی سالم

میوه انگور یکی از میوه های دارای قند سالم است. شیرینی موجود در انگور از نوع سالم بوده و می تواند برای بدن بسیار مفید باشد. یکی از خواص مهم شیرینی انگور، کنترل اشتها و گرسنگی است که می تواند باعث کاهش وزن و لاغری در افراد شود.

انگور چگونه موجب چاقی می‌شود؟

حال می خواهیم بدانیم که مصرف انگور، چگونه می تواند باعث چاقی و اضافه وزن شود. در قسمت آیا انگور چاق می کند، متوجه شدیم که این میوه می تواند با توجه به نوع مصرف آن، خاصیت لاغری و یا چاقی داشته باشد.

انگور چگونه موجب چاقی می‌شود؟
انگور چگونه موجب چاقی می‌شود؟

اگر فردی به دنبال افزایش وزن است و از لاغری رنج می برد و قصد دارد با استفاده از رژیم غذایی افزایش وزن از جمله مصرف انگور، به افزایش وزن برسد، می تواند با تغییر دادن نوع مصرف انگور، اقدام به چاقی نماید. بهترین نوع مصرف انگور برای افزایش وزن، مصرف انگور به صورت شربت، شیره و مویز است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

همچنین برای خواص بیشتر آن در زمینه چاقی، باید بعد از هر وعده غذایی، اقدام به مصرف انگور کرد. در واقع انگور می تواند نقش مکمل را بعد از غذا ایفا کند و باعث چاقی و افزایش وزن شود. البته باید به این نکته توجه کنیم که مصرف بیش از اندازه انگور می تواند کنترل وزن و افزایش وزن را از دست ما خارج کند.

به همین دلیل، توصیه می شود برای مصرف هر نوع انگور به منظور افزایش یا کاهش وزن، با متخصص تغذیه مشورت کنید و یا می توانید با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مشورت های لازم را انجام دهید.

نکته مهم در خصوص خواص انگور در کاهش وزن

لازم به گفتن است که انگور دارای کالری بسیار کمی است و در عین حال دارای قند است. نوع قند موجود در انگور، از نوع سالم و طبیعی بوده و برای بدن ضرری نخواهد داشت.

اما از آنجایی که اغلب افراد چاق، با مشکل دیابت مواجه هستند، لازم است برای بهره مندی از خواص انگور در لاغری و همچنین خواص انگور در کنترل قند خون، با مشورت پزشک متخصص، اقدام به مصرف متعادل و درست آن نمایند.

از طرفی دیگر، انگور نمی تواند به تنهایی باعث کاهش وزن شود. بنابراین لازم است در کنار انگور، از رژیم غذایی مناسب و همچنین فعالیت های ورزشی استفاده کرد.

نکته مهم در خصوص خواص انگور در کاهش وزن
نکته مهم در خصوص خواص انگور در کاهش وزن

از طرف دیگر، افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و از چاقی شدید رنج می برند، بهتر است از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که جراحی چاقی، بهترین روش در این خصوص محسوب می شود.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی انجام دهد.

لطفا از پست لاغری در دو روز دیدن کنید.

خواص انگور برای بدن

علاوه بر خواص انگور در کاهش وزن و لاغری، این میوه پرخاصیت دارای فواید متعددی است که می توان از آن بهره برد. حال در ادامه مقاله آیا انگور چاق می کند، به بررسی برخی از خواص انگور برای بدن خواهیم پرداخت:

خواص انگور برای بدن
خواص انگور برای بدن
 • سرشار از آنتی اکسیدان

انگور یکی از میوه های دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. این خاصیت مهم به دلیل وجود ویتامین C در انگور است که می تواند باعث شود که در بدن به مبارزه با رادیکال های آزاد بپردازد. در نتیجه می تواند باعث از بین رفتن مولکول ها و سلول های سمی در بدن شود و بدن را مقابل انواع بیماری ها مقاوم نگه دارد.

بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، سرطان و …، ناشی از کاهش سیستم ایمنی بدن است. انگور به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی بالا می تواند باعث کاهش بروز چنین بیماری هایی شود.

از طرف دیگر، خاصیت آنتی اکسیدانی انگور می تواند به مبارزه با سلول های چربی انباشته شده در بدن بپردازد و در نتیجه فرایند چربی سوزی سریع تری در بدن رخ خواهد داد. بنابراین اگر به دنبال افزایش سیستم ایمنی بدن خود هستید، حتما از انگور به عنوان یک میوه روزانه استفاده نمایید.

 • موثر در کنترل و کاهش فشار خون

انگور می تواند تاثیر زیادی در کاهش فشار خون داشته باشد. یکی از مواد معدنی بسیار مهم که در انگور موجود است، پتاسیم است که این ماده معدنی می تواند باعث کنترل و کاهش فشار خون در افراد شود.

تحقیقات متعددی در این خصوص انجام شده است که کاهش پتاسیم در بدن می تواند باعث افزایش فشار خون و همچنین بروز بیماری های قلبی و عروقی گردد. بنابراین مصرف انگور می تواند باعث کاهش فشار خون و همچنین باعث جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و عروقی گردد.

 • جلوگیری از بروز بیماری سرطان

یکی از مهمترین و کلیدی ترین خواص انگور، این است که ترکیبات موجود در انگور می تواند باعث افزایش مقاومت بدن در مقابل تشکیل تومورهای سرطانی شود. بنابراین برای محافظت در مقابل سرطان، می توان از ترکیبات مفید انگور استفاده کرد.

خاصیت آنتی اکسیدانی انگور، نقش مهمی در افزایش سسیتم ایمنی بدن دارد. در واقع، این خاصیت می تواند باعث شود که بدن در مقابل رادیکال های آزاد به مقابله بپردازد و همچنین می تواند باعث جلوگیری از تشکیل سلول های سرطانی در بدن شود.

انگور نوعی کاهنده التهاب در بدن بوده و می تواند در عملکرد درست گلبول های سفید خون تاثیر زیادی بگذارد. انگور دارای مقادیر مشخصی از کوئرستین، آنتوسیانین و کاتچین است که همه آن ها می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل انواع بیماری ها شود و در نتیجه، موثر در جلوگیری از بروز سرطان است.

 • انگور باعث کاهش کلسترول می شود

از مهمترین خواص مصرف انگور می توان به کاهش کلسترول در بدن اشاره کرد. زیرا انگور دارای خواص زیادی در زمینه کاهش کلسترول است. ترکیبات مغذی موجود در آن می تواند بدن را در مقابل افزایش سطح کلسترول خون محافظت نماید.

تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده است که نشان می دهد مصرف روزانه انگور، می تواند به میزان قابل توجهی سطح کلسترول خون را کاهش دهد.

همچنین کالری کم انگور که باعث کاهش وزن می شود، می تواند باعث کاهش شاخص تری گلیسرید خون شود و در نهایت موثر در کنترل کلسترول و کاهش آن است. بنابراین اگر به دنبال کنترل کلسترول خود هستید، حتما از انگور استفاده کنید.

 • موثر در درمان بیماری دیابت

از خواص مهم مصرف انگور می توان به درمان بیماری دیابت اشاره کرد. زیرا انگور دارای میزان قند بسیار اندکی است و همچنین قند موجود در انگور از نوع سالم و غیر مضر بوده که می تواند گزینه مناسبی برای افراد دیابتی باشد.

همچنین از آنجایی که انگور، باعث کاهش وزن و لاغری می شود، افرادی که دارای اضافه وزن هستند، می توانند علاوه بر کاهش وزن از این طریق، به بهبود وضعیت قند خون خود کمک زیادی کنند.

علاوه بر این، انگور دارای شاخص گلیسمی پایینی است که می تواند در تعادل قند خون موثر باشد. تحقیقات متعددی در این زمینه انجام شده است که نشان داده است افرادی که اقدام به مصرف انگور کرده اند، توانسته اند ظرف مدت کوتاه تری به کاهش قند خون برسند و به نسبت افرادی که انگور مصرف نکرده اند، نتیجه بهتری کسب کرده اند.

همچنین انگور می تواند میزان حساسیت بدن را نسبت به ترشح انسولین افزایش دهد و در نتیجه باعث می شود که بدن بتواند بهتر از گلوکز استفاده کند و در نتیجه، کاهش قند خون رخ خواهد داد.

موارد بالا از جمله مهمترین خواص مصرف انگور برای بدن است که می تواند مفید باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این که آیا انگور چاق می کند و همچنین اطلاعات کامل تر در خصوص خواص انگور، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

حال در ادامه مقاله، به بررسی شاخص توده بدنی می پردازیم.

شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله، توضیحاتی در خصوص چاقی و لاغری ارائه شد. همه ما می دانیم که اهمیت وزن بسیار زیاد است. بنابراین همه ما باید از وضعیت بدنی خود اطلاع دقیقی داشته باشیم.

حال این که چطور می توان به میزان دقیق تری از وضعیت بدنی رسید، می بایست از یک معیار و شاخصی استفاده کرد. این معیار و شاخص، BMI یا شاخص توده بدنی نام دارد.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

محاسبه شاخص توده بدنی به بررسی دقیق میزان وضعیت بدنی یعنی چاقی و لاغری خواهد پرداخت. همچنین در صورت نشان دادن وضعیت چاقی، نوع چاقی را مشخص می کند تا فرد بتواند بهترین روش درمانی را برای کاهش وزن انتخاب کند. فرمول شاخص توده بدنی، نسبت وزن به قد است و هر چقدر میزان عدد به دست آمده از این شاخص بیشتر باشد، یعنی فرد به چاقی شدیدتری دچار شده است.

علاوه بر این، شاخص توده بدنی از یک محدوده عددی ثابتی تشکیل شده است و این محدوده های عددی کمک می کند که افراد بتوانند با به دست آوردن شاخص توده بدنی خود و با مقایسه با این محدوده ها، از وضعیت بدنی خود به خوبی مطلع شوند.

در ادامه، به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع یعنی فرد به لاغری دچار شده است و لازم است افزایش وزن مناسبی انجام دهد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 18.5 تا 24.9 باشد، این بازه نشان می دهد که فرد در محدوده وزنی بسیار مناسبی قرار دارد.
 • اگر فردی شاخص توده بدنی خود را به دست آورد و عدد به دست آمده در محدوده بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد در وضعیت اضافه وزن خفیف قرار دارد و می تواند با رژیم غذایی مناسبی، به کاهش وزن برسد.
 • اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع نشاندهنده چاقی نبستا شدید است.
 • حال اگر فردی شاخص توده بدنی بالاتر از عدد 35 داشته باشد، یعنی فرد به چاقی شدید دچار شده و لازم است از جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده کند.

حال که با مبحث شاخص توده بدنی آشنایی پیدا کردید، در ادامه مقاله آیا انگور چاق می کند، به بررسی جراحی چاقی خواهیم پرداخت. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی، انجام دهد.

جراحی چاقی چیست؟

امروزه جراحی چاقی را به عنوان یکی از بهترین روش های درمانی بیماری چاقی می شناسند. در واقع جراحی چاقی یک روش نوین و بسیار کاربردی در دنیای کاهش وزن و لاغری محسوب می شود.

این روش درمانی با استفاده از جدیدترین تجهیزات پزشکی، به جراحی افراد می پردازد و تغییرات اساسی در سیستم گوارشی انسان به وجود می آورد. این تغییرات چه به صورت فیزیولوژیکی و چه به صورت هورمونی، اقدام به کاهش وزن و لاغری افراد خواهد کرد.

در واقع جراحی چاقی باعث می شود که فرد، فرایند چربی سوزی را در کوتاه ترین زمان تجربه کند. روش جراحی چاقی به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که روشی کم عارضه و کم تهاجم و با کمترین جای زخم است.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

به همین دلیل، جراحی چاقی را یک روشی سریع، کم عارضه و کم تهاجم می شناسند. جراحی چاقی از انواع مختلفی تشکیل شده است و هر کدام از روش های جراحی چاقی، دارای مزیت های خاص خود است. ما در ادامه مقاله آیا انگور چاق می کند، به بررسی انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

 • جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده از روش های بسیار کاربردی و محبوب در جراحی چاقی محسوب می شود. این روش جراحی چاقی، به تغییرات در معده می پردازد. در واقع در اسلیو معده، بیش از 80 درصد حجم معده از بدن بیمار خارج شده و صرفا یک معده کوچک به حالت لوله ای شکل در بدن بیمار باقی خواهد ماند.

این مقدار باقیمانده، باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند و بدن برای جبران کالری خود، از چربی های انباشته شده در بدن استفاده می کند. همین مسئله باعث چربی سوزی و کاهش وزن در مدت زمان کوتاه خواهد شد.

 • عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که از کاربرد زیادی هم برخوردار است، عمل بای پس معده نام دارد. این روش جراحی، به تغییرات در معده و روده کوچک خواهد پرداخت.

در عمل بای پس معده، در ابتدا تغییراتی در معده ایجاد می شود و بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج می شود و صرفا بخش کوچکی باقی خواهد ماند.

بعد از آن، تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود که این تغییرات باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن خواهد شد و در نتیجه امر، فرد با کاهش مصرف مواد غذایی و همچنین کاهش جذب غذا، به کاهش وزن خواهد رسید.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل بای پس معده انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله آیا انگور چاق می کند، می باشید.

 • بای پس با سوییچ اثنی عشری

از روش های پیچیده جراحی چاقی، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری است. این روش درمانی، ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است. در ابتدا، حجم زیادی از معده از بدن بیمار خارج می شود و سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک اعمال می گردد.

بعد از آن، کیسه صفرا از بدن بیمار حذف خواهد شد. حذف کیسه صفرا، باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی می شود. تمامی این عوامل دست به دست هم می دهد که باعث شود فرد به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کند.

 • حلقه گذاری معده

از روش های کم کاربرد جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است. در این روش درمانی، حلقه ای در قسمت ابتدایی معده قرار داده می شود و حجم معده کاسته خواهد شد. این جراحی برای برخی از افراد، دارای عوارض است و به همین دلیل، از آن کمتر استفاده می شود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع جراحی چاقی، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله، به بررسی یکی از میوه های پرخاصیت یعنی انگور پرداختیم. همچنین به این موضوع مهم پرداختیم که آیا انگور چاق می کند یا خیر.

انگور می تواند با توجه به نوع مصرف و میزان مصرف، خاصیت لاغری و یا خاصیت افزایش وزن داشته باشد. ما در این مقاله، در خصوص خاصیت لاغرکنندگی انگور و همچنین خاصیت افزایش وزن انگور پرداختیم.

انگور دارای خواص بسیار زیادی است که در این مقاله، به مهمترین آن اشاره شد. همچنین در انتهای مقاله، به بررسی موضوعی پرداختیم که مربوط به افراد دارای شاخص توده بدنی بالا است.

چنین افرادی که از چاقی شدید برخوردار هستند، باید از روش جراحی چاقی برای کاهش وزن استفاده کنند. در این مقاله به بررسی کوتاهی از جراحی چاقی پرداخته شد.

توصیه می شود که برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص انگور در کاهش وزن و یا افزایش وزن و همچنین اطلاع از انواع جراحی چاقی و انجام آن، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید