آمپول لاغری ساکسندا

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با آمپول لاغری ساکسندا برای شما صحبت کنیم و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما بگذاریم. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا بتوانید اطلاعات بهتری از مشخصات این آمپول لاغری داشته باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

امروزه کاهش وزن و لاغری به ‌عنوان یکی از معضلات اصلی افراد جامعه شناخته می‌شود و بحث‌های بسیار گسترده‌ای در رابطه با آن در جهان انجام می‌گیرد.

اگر شما ساکن تهران هستید و نگران عمل لاغری خود هستید پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با بهترین دکتر لاغری در تهران صفحه بهترین دکتر جراحی لاغری در تهران را مشاهده نمائید.

یکی از فاکتور های مهم در زیبایی سلامت و شکل ظاهری صورت می باشد که در زمان رژیم لاغری بدون هیچ نگرانی میتوانید از ویتامین چاق کننده صورت استفاده کنید که توصیه می کنم برای آشنایی بیشتر صفحه ویتامین چاق کننده صورت را مطالعه کنید.

آمپول لاغری ساکسندا
آمپول لاغری ساکسندا

به ‌همین دلیل انواع راهکارهای مختلفی که می‌تواند روی کاهش وزن تاثیرگذار باشد، به افراد پیشنهاد خواهد شد. اما مسئله مهم این است که آیا استفاده از این راهکارها می‌تواند مطمئن باشد و افراد را به یک نتیجه درست برای کاهش وزن برساند؟

اطلاعات دارویی آمپول لاغری ساکسندا

آمپول لاغری ساکسندا SAXENDA یک نوع آپول برای چربی سوزی شکم است.

که برای کنترل کردن وزن و میزان کالری دریافتی مصرف می شود. 

*اما درصد کاهش وزن و لاغری آن کم است.*

فهرست مطالب این مقاله عبارت است از:

به چه دلیل کاهش وزن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؟

آسیب های چاقی و اضافه وزن

محاسبه توده بدنی یا بی‌ام‌آی

چه روش‌هایی برای لاغری پیشنهاد می‌شود؟

روش‌های طبیعی

روش‌های متفرقه (جراحی یا داروهای شیمیایی)

آمپول لاغری ساکسندا چیست؟

آشنایی با هورمون لیراگلیتوییده

طرز استفاده از آمپول لاغری ساکسندا به چه صورت می‌باشد؟

نگهداری صحیح از آمپول لاغری ساکسندا

نحوه استفاده از آمپول لاغری ساکسندا

قیمت آمپول لاغری ساکسندا

تاثیرگذاری آمپول لاغری ساکسندا به چه صورت است؟

میزان اثر بخشی آمپول لاغری ساکسندا

چگونگی اثربخشی آمپول لاغری ساکسندا

چه افرادی شرایط استفاده از آمپول لاغری ساکسندا را ندارند؟

افراد مجاز به استفاده از آمپول لاغری ساکسندا

نکات مهمی که باید برای پزشک بگویید.

چگونه می‌توان آمپول لاغری ساکسندا را تهیه کرد؟

خرید آنلاین آمپول لاغری ساکسندا

تزریق آمپول لاغری ساکسندا چه معایبی را در بر خواهد داشت؟

بروز عوارض خفیف آمپول لاغری ساکسندا

بروز عوارض جدی آمپول لاغری ساکسندا

بروز عوارض حاد آمپول لاغری ساکسندا

چه خطرات دیگری در پی تزریق آمپول لاغری ساکسندا به وجود می آید؟

ایجاد سنگ صفرا

ایجاد مشکلات قلبی عروقی

ایجاد مشکلات روده

ایجاد مشکلات عملکردی کلیه‌ها

کاهش شدید قند خون

التهاب لوزالمعده

ایجاد سرطان تیروئید

علائم افسردگی و خودکشی

چه داروهایی با تزریق آمپول لاغری ساکسندا تداخل خواهند داشت؟

راهکار برای مصرف همزمان این داروها

جمع‌بندی مطالب

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود اغلب افراد به استفاده از راهکارهای غیرعقلانی بپردازند

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود اغلب افراد به استفاده از راهکارهای غیرعقلانی بپردازند، تبلیغات گسترده‌ای است که در رابطه با کالاها و خدمات مختلف صورت می‌گیرد.

این موضوع باعث می‌شود که تصویر ذهنی افراد از محصولات متفاوت باشد و امکان استفاده از روش‌های مختلفی همچون مکمل‌ها، آمپول‌ها و قرص‌های مختلف لاغری به افراد پیشنهاد خواهد شد.

یکی از روش‌هایی که این این روزها برای کاهش وزن و لاغری مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده از آمپول لاغری ساکسندا می‌باشد.

اما برای این‌ که اطلاعات گسترده‌ تری از مشخصات اصلی این آمپول داشته باشید و دریابید که چگونه می‌تواند در راستای لاغری و کاهش وزن تاثیرگذار باشد، اطلاعاتی در ادامه این مبحث برای شما خواهیم داشت.

البته در نظر داشته باشید که هدف اصلی ما از ارائه این مطلب، عدم استفاده از آمپول لاغری ساکسندا نمی‌باشد،

بلکه قصد داریم تا میزان اطلاعات و آگاهی شما را در زمینه استفاده از این آمپول افزایش دهیم تا با شناخت و نگاهی باز از آن استفاده داشته باشید و دچار عوارض بعد از آن نشوید.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود اغلب افراد به استفاده از راهکارهای غیرعقلانی بپردازند
یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود اغلب افراد به استفاده از راهکارهای غیرعقلانی بپردازند

در هر صورت عوارض بسیار زیادی در این محصول وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا سطح اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا کند.

به چه دلیل کاهش وزن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؟

قبل‌از این ‌که اطلاعات دقیق در رابطه با آمپول لاغری ساکسندا در اختیار شما قرار بدهیم، لازم است بگوییم که این روزها جهان پیرامون ما دچار یک معضل خاموش به نام چاقی می‌باشد که روز به‌ روز آمار کشته‌ها و افرادی که درگیر بیماری‌های مختلف از طریق چاقی و اضافه ‌وزن شده‌اند، افزایش پیدا می‌کند.

به چه دلیل کاهش وزن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؟
به چه دلیل کاهش وزن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؟

اما با توجه به این‌ که بیماری چاقی به‌ عنوان بیماری واگیردار شناخته نمی‌شود و تلفات آن به‌ صورت متراکم در معرض دید نمی‌باشد، توجه کمتری به آن شده ‌است و هنوز به ‌عنوان یک معضل اصلی شناخته نمی‌شود و برخی از افراد نسبت ‌به آن بی اعتنا هستند.

در صورتی‌ که افزایش وزن و چاقی می‌تواند بیماری‌های بسیار زیادی را در پی داشته باشد. یکی از مهم‌ترین دلایلی که اغلب افراد به کاهش وزن اهمیت می‌دهند، وجود بیماری‌های خطرناک همچون فشار خون بالا، دیابت و یا بیماری‌های قلبی عروقی که براثر افزایش وزن اتفاق می‌افتد، می‌باشد.

بنابراین یکی از دلایلی که به بیماری چاقی بیماری قاتل خاموش می‌گویند، وجود بیماری‌های زمینه‌ای در کنار آن می‌باشد. زیرا امکان دارد که فرد در مدت بسیار طولانی درگیر بیماری‌هایی همچون فشار خون بالا، کلسترول و بیماری‌های قلبی باشد،

اما همچنان هیچ‌گونه نشانه ‌ای در بدن فرد نمایان نشود و فرد از وجود این بیماری بی‌اطلاع باشد. تنها هنگامی فرد می‌تواند متوجه بیماری‌های خود و همین‌طور چاقی شود که یکی از نواحی بدن دچار آسیب یا درد شود.

آسیب های چاقی و اضافه وزن

به ‌عنوان نمونه اگر فرد، دردی در نواحی قلب را احساس کند، متوجه بیماری‌های دیگر در بدن خود خواهد شد. البته به ‌غیر از آسیب‌های جسمی، آسیب‌های روحی بسیار زیادی از طریق چاقی و اضافه‌ وزن در بدن افراد نمایان خواهد شد.

آسیب های چاقی و اضافه وزن
آسیب های چاقی و اضافه وزن

زیرا باعث عدم اعتماد به‌ نفس و عدم حضور در جامعه خواهد شد. با توجه به این ‌که امروزه برخورداری از یک اندام لاغر و معقول به‌ عنوان یکی از معیارهای زیبایی به حساب می‌آید، افراد چاق به دلیل نداشتن اندام ایده‌ آل، دچار کمبود اعتماد به‌ نفس خواهند شد.

این مسئله می‌تواند باعث افسردگی و بیماری‌های روحی دیگر گردد. به‌ غیر از آن، به دلیل کاهش اعتماد به ‌نفس، این افراد ترس از حضور در جمع و جامعه را خواهند داشت که این می‌تواند به ‌عنوان مسائل نگران ‌کننده در آن‌ها شناخته شود.

لطفا از پست عوارض قرص چاقی صورت دیدن کنید.

به همین دلیل است که یکی از موضوعات بسیار مهم علم پزشکی امروزه شناخت راه‌ حل‌های موجود برای کاهش وزن می‌باشد.

حال از نظر پزشکان، یکی از این راه‌ حل‌ها تزریق آمپول لاغری ساکسندا می‌باشد. زیرا مصرف این آمپول می‌تواند برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام کاربرد داشته باشد. اما قبل ‌از آن باید به بررسی دقیق این آمپول بپردازیم تا با نگاهی باز، از آن استفاده کنید.

محاسبه توده بدنی یا بی‌ام‌آی

برای این‌ که بتوان درک کرد که به چه افرادی چاق می‌گویند و آیا افراد مستعد کاهش وزن می‌باشند، یک مقوله‌ی کلی توسط علم پزشکی ثابت شده ‌است.

البته درست است که از ظاهر یک فرد می‌توان تشخیص داد که فرد دچار اضافه ‌وزن است، اما این مسائل علمی کمک می‌کند تا فرد میزان درصد شاخص توده بدنی خود را تشخیص بدهد.

زیرا فقط ظاهر نمی‌تواند معیار خوبی برای سنجش چاقی‌ها و اضافه وزن ها باشد. داده‌های وزنی افراد از طریق شاخص توده بدنی و محاسبه آن تعیین خواهد شد.

بنابراین متخصصان و کارشناسان تغذیه، اهمیت بسیار زیادی به اعداد شاخص توده بدنی می‌دهند. مهم‌ترین موضوعی که می‌تواند باعث حاصل عدد شاخص توده بدنی گردد، مجذور وزن بر قد فرد می‌باشد. سپس عدد به‌ دست‌ آمده، گروه‌های شاخص توده بدنی را تعیین خواهد کرد که به شرح زیر می‌باشند.

محاسبه توده بدنی یا بی‌ام‌آی
محاسبه توده بدنی یا بی‌ام‌آی

افراد لاغر:

شاخص توده بدنی این افراد پایین‌تر از ۱۸٫۵ می‌باشد.

وزن طبیعی:

شاخص توده بدنی این افراد عددی بین ۱۸٫۵ تا ۲۴٫۹ می‌باشد.

اضافه ‌وزن:

شاخص توده بدنی این افراد عددی بین ۲۵ تا ۲۹٫۹ می‌باشد.

افراد چاق:

شاخص توده بدنی این افراد بالاتر از عدد ۳۰ در نظر گرفته ‌شده است.

 

چه روش‌هایی برای لاغری پیشنهاد می‌شود؟

حال که به اهمیت کاهش وزن پی بردید، باید بگوییم که روش‌های کلی برای لاغری به ۲ گروه تقسیم ‌بندی می‌شوند که در ادامه به ‌شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌های طبیعی

استفاده از روش‌های طبیعی نتیجه ‌ای طولانی ‌مدت را در بر خواهد داشت و فرد باید تلاش‌های بسیار زیادی برای رسیدن به اهداف خود داشته باشد. البته این راهکارها اطمینان بیشتری برای بیمار خواهند داشت.

زیرا دچار هیچ‌گونه عوارض نخواهد شد. در حالت کلی، فردی که قصد کاهش وزن داشته باشد، باید ۲ تا ۳ سال تحت نظر یک متخصص تغذیه برای برخورداری از رژیم‌های غذایی خاص باشد و از این طریق به وزن ایده‌ آل خود دست پیدا کند.

البته در کنار رژیم‌های غذایی، استفاده از تحرک بدنی و ورزش ها نیز پیشنهاد خواهد شد. این راهکار از قدیم‌الایام به ‌عنوان طبیعی‌ترین راه ممکن برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری شناخته‌ شده است.

اما امروزه راهکارهای دیگری برای رسیدن به لاغری شناخته می‌شود که یکی از آن‌ها تزریق آمپول لاغری ساکسندا می‌باشد. البته همچنان نمی‌توان گفت که پزشکان استفاده از این آمپول را تایید می‌کنند. زیرا مصرف آن عوارض بسیار زیادی را در بر خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

اما مهم‌ترین نکته در راستای استفاده از روش‌های طبیعی، مزایای آن است که تغییر سبک غذایی افراد می‌تواند باعث به وجود آمدن یک عادات غذایی سالم در بدن آن‌ها شود.

استفاده از راهکارهای طبیعی باعث هیچ‌ گونه عوارضی در بدن افراد نخواهد شد

استفاده از راهکارهای طبیعی باعث هیچ‌ گونه عوارضی در بدن افراد نخواهد شد. اما به دلیل این‌ که زمان بیشتری به طول می‌انجامد، برخی از افراد دوست دارند تا راه صد ساله را یک‌ شبه بروند.

کاملاً طبیعی است چاقی‌های مفرطی که در بدن یک فرد به‌ وجود آمده است، نیاز به یک پروسه زمان‌بر دارد و اغلب مواقع امکان دارد تا به دلیل عدم اراده افراد، بدون نتیجه باقی بماند. بنابراین افراد از راهکارهای متفرقه دیگری همچون جراحی یا استفاده از داروهای شیمیایی استفاده خواهند داشت.

البته جراحی‌های چاقی می‌توانند در این مواقع کارساز و مفید باشند و بدون عوارض، افراد را به اهداف کاهش وزن برسانند، اما همچنان نمی‌توان قطع به‌ یقین در رابطه با مصرف آمپول لاغری ساکسندا نظر داد.

استفاده از راهکارهای طبیعی باعث هیچ‌ گونه عوارضی در بدن افراد نخواهد شد
استفاده از راهکارهای طبیعی باعث هیچ‌ گونه عوارضی در بدن افراد نخواهد شد

روش‌های متفرقه (جراحی یا داروهای شیمیایی)

اگر فرد به‌ حدی دچار اضافه ‌وزن باشد که قادر به استفاده از راهکارهای طبیعی نباشد، قطعا نیاز به استفاده از راه‌ حل‌های متفرقه‌ای همچون جراحی‌های چاقی و استفاده از داروهای شیمیایی خواهد داشت.

افرادی که بیماری‌های زمینه‌ ای ارثی همچون دیابت نوع ۲ دارند، بیشتر در معرض خطر چاقی‌ها و اضافه ‌وزن می‌باشند و باید هرچه سریع‌تر از طریق جراحی‌های چاقی همچون بای ‌پس معده یا اسلیو معده یا استفاده از داروهای شیمیایی همچون آمپول لاغری ساکسندا به کاهش وزن دست پیدا کنند.

البته نباید این موضوع را از خاطر برد که افرادی که دچار بیماری دیابت نوع ۲ هستند، از طریق جراحی چاقی می‌توانند درمان شوند و به بهبودی برسند.

دارای ترکیبات شیمیایی با ساختار هورمونی می‌باشد

یکی از همین روش‌های شیمیایی، با نام آمپول لاغری ساکسندا شناخته می‌شود که دارای ترکیبات شیمیایی با ساختار هورمونی می‌باشد و این دارو توسط سازمان غذا و داروی ایالات‌ متحده آمریکا در سال 2012 برای درمان چاقی‌ها و کاهش وزن شناخته‌ شده است که نام‌های تجاری بسیار زیادی از آن در بازار موجود می‌باشد و می‌تواند افراد را برای کاهش وزن یاری کند.

البته قطع به‌ یقین نمی‌توان گفت که این راهکار، ایمن و بسیار کم‌خطر می‌باشد. زیرا عوارض جانبی متعددی در پی استفاده از داروهای شیمیایی وجود دارد که با شناخت بیشتر آن‌ها می‌توانید تصمیم به استفاده از آن بگیرید. در ادامه به بررسی این موارد در رابطه با آمپول لاغری ساکسندا خواهیم پرداخت.

دارای ترکیبات شیمیایی با ساختار هورمونی می‌باشد
دارای ترکیبات شیمیایی با ساختار هورمونی می‌باشد

آمپول لاغری ساکسندا چیست؟

قبل ‌از این‌ که اطلاعات دیگری در این زمینه برای شما فراهم کنیم، باید شناخت کلی از آمپول لاغری ساکسندا داشته باشید.

این آمپول به ‌عنوان یک نوع چربی سوزی شکم شناخته می‌شود و در هنگامی‌ که فرد قصد داشته باشد که کالری‌های دریافتی خود را به همراه ورزش و برنامه غذایی حفظ کند تا بتواند به اهداف خود در کاهش وزن برسد، این آمپول تجویز خواهد شد. البته در بسیاری از مواقع امکان دارد این آمپول را با نام لیراگلوتید بشناسند.

آمپول لاغری ساکسندا چیست؟
آمپول لاغری ساکسندا چیست؟

اغلب استفاده از این آمپول برای افرادی که شاخص توده‌ی بدنی آن‌ها بالاتر از عدد ۳۰ می‌باشد یا افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها بیشتر از ۲۷ است و در کنار این مسئله دچار بیماری‌های زمینه‌ ای متابولیک همچون دیابت نوع ۲ یا فشارخون می‌باشند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در واقع همان‌ طور که از نام این آمپول مشخص است، یک داروی تزریقی به منظور کاهش وزن می‌باشد. این دارو در دوزهای کمتر نیز عرضه خواهد شد که با نام ویکتوریا در بازار موجود می‌باشد. این دارو نیز خواص خاص خود را برای درمان و کنترل دیابت نوع ۲ دارد.

معمولاً داروهایی که در این دسته بندی قرار دارند، با هدف درمان دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرند

معمولاً داروهایی که در این دسته بندی قرار دارند، با هدف درمان دیابت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما هدف از استفاده آمپول لاغری ساکسندا فقط برای درمان چاقی و کاهش وزن می‌باشد. البته قطع به‌ یقین مصرف آن بدون عوارض نیست و حتما بیمار بعد از استفاده، دچار عوارض بسیار زیادی خواهد شد.

بعد از تزریق در یک مدت ‌زمان کوتاه، امکان کاهش وزن بسیار زیاد برای افراد وجود دارد و فرد دچار کم‌اشتهایی بسیار خواهد شد.

این افراد تصور می‌کنند که استفاده از این آمپول باعث سرکوب اشتهای آن‌ها شده ‌است. اما در ادامه به بررسی نکات بیشتر در زمینه این آمپول خواهیم پرداخت.

آشنایی با هورمون لیراگلیتوییده

مهم‌ترین ماده ای که در آمپول لاغری ساکسندا وجود دارد، هورمونی به نام لیراگلیتوییده می‌باشد. مشخصه اصلی این هورمون به ‌گونه ‌ای است که می‌تواند باعث هضم غذای فرد و کنترل میزان گرسنگی افراد باشد و فرآیندی کاملاً مشابه با هورمون گلوکاگون دارد.

هنگامی ‌که از آمپول لاغری ساکسندا استفاده می‌کنید، می‌تواند باعث افزایش میزان آدنوزین مونوفسفات در بدن گردد و همین مسئله باعث می‌شود تا میزان گلوکزهای آزاد در خون بدون وجود انسولین کنترل شوند.

بنابراین سرعت هضم غذا و عبور آن‌ها از معده با استفاده از این آمپول کنترل خواهد شد و سبب می‌شود که مدت ‌زمان بیشتری غذا در معده باقی بماند. بنابراین فرد بیشتر احساس سیری خواهد کرد و در طول روز نیاز چندانی به مواد غذایی نخواهد داشت.

اما مهم‌ترین نکته این است که آیا استفاده از این آمپول برای شما مناسب است؟ در مطالب بالا گفتیم که استفاده از این آمپول اغلب برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتر از 30 می‌باشند، کارساز است

و اگر فردی از ورزش و رژیم‌های غذایی استفاده می‌کند، می‌تواند به ‌عنوان مکمل از این دارو استفاده داشته باشد. اما هیچ‌گاه نمی‌تواند به‌ تنهایی جایگزین خوبی برای رژیم و ورزش به‌ منظور کاهش وزن باشد.

آشنایی با هورمون لیراگلیتوییده
آشنایی با هورمون لیراگلیتوییده

طرز استفاده از آمپول لاغری ساکسندا به چه صورت می‌باشد؟

حال که اطلاعات کلی در رابطه با استفاده از این دارو پیدا کردید و توانستید درک کنید که مصرف آن می‌تواند در راستای کاهش وزن تاثیرگذار باشد، باید بگوییم که این آمپول به ‌صورت قلم‌های ۳ میلی‌گرم تزریق خواهند شد.

در واقع پکیج اصلی این دارو دارای ۵ قلم می‌باشد که برای ۱ ماه قابل ‌استفاده می‌باشد. در ابتدای امر، پزشک توصیه می‌کند که استفاده از این دارو با دوز  ۰٫۶ آغاز گردد.

سپس به ‌مرور زمان بعد از گذشت ۵ هفته، دوز دارو تغییر خواهد کرد و به ۳ میلی‌گرم خواهد رسید. کاملاً طبیعی است که این دارو به ‌صورت آمپول و تزریقی تجویز خواهد شد و می‌تواند اثربخشی بالایی برای افرادی که بی‌ام‌آی بالای ۳۰ دارند و همین‌طور از اضافه ‌وزن بسیار رنج می‌برند، داشته باشند.

البته کاملاً بدیهی است که باید در کنار استفاده از این دارو، رژیم‌های غذایی صحیح و کم‌کالری را نیز مهم شمرد. همین‌طور یکی دیگر از موارد مهم برای اثربخشی این آمپول، فعالیت‌های بدنی بسیار می‌باشد.

برای این ‌که بتوانید از این آمپول استفاده کنید، باید برخی از نکات را جدی بگیرید. زیرا در صورت عدم مراقبت درست، امکان دارد تا اثربخشی نداشته باشد.

نگهداری صحیح از آمپول لاغری ساکسندا

برای این ‌که بهترین استفاده را از این آمپول ببرید و بتوانید به کاهش وزن دست پیدا کنید، باید مراقبت‌های ذکر شده در ادامه را به ‌درستی رعایت کنید.

هرچند که ما استفاده از این آمپول را برای کاهش وزن توصیه نمی‌کنیم. زیرا وجود پیامدهایی که بعد از مصرف آن احساس خواهد شد، بسیار نگران‌کننده می‌باشد و سلامتی افراد را به خطر خواهد انداخت.

 • آمپول ساکسندا باید بین دمای ۲ تا ۸ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.
 • در هنگام اولین استفاده باید در دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.
 • استفاده از این دارو روی بارور شدن افراد تاثیر نخواهد داشت.
نگهداری صحیح از آمپول لاغری ساکسندا
نگهداری صحیح از آمپول لاغری ساکسندا

نحوه استفاده از آمپول لاغری ساکسندا

برای این ‌که بتوانید به کاهش وزن و لاغری از طریق تزریق آمپول ساکسندا دست پیدا کنید، در ابتدا باید معاینه شوید و تحت نظر یک پزشک، قرار بگیرید.

در این‌ صورت با بررسی وضعیت جسمانی بیمار، پزشک می‌تواند تعیین کند که چه مقدار از این دارو در کدام یک از نواحی همچون شکم، ساق پا، ران، قسمت بالای بازو و دیگر موارد تزریق گردد.

مهم‌ترین موضوع در راستای استفاده از این آمپول این است که تزریق‌های عضلانی یا وریدی برای این دارو ممنوع می‌باشد. پس به این نکته حتما دقت داشته باشید.

قیمت آمپول لاغری ساکسندا

یکی از مهم‌ترین مسائل دیگر برای افراد، هزینه‌های مربوط به داروهای خریداری‌شده می‌باشد. کاملاً مشخص است که به‌ مرور زمان، افزایش قیمتی بین محصولات بهداشتی و پزشکی و داروهای مختلف به وجود می‌آید

و همین مسئله به‌ عنوان یکی از معضلات اصلی بیماران برای پرداخت هزینه‌های داروهای درمانی می‌باشد. فاکتورها و پارامترهای بسیار متعددی بر هزینه این آمپول تاثیرگذار می‌باشند.

به ‌عنوان نمونه شرکت‌های مختلف به‌ عنوان سازنده این دارو شناخته می‌شوند و این ‌که تحت نظر چه کشوری این دارو تولید شده باشد، روی هزینه آن تاثیرگذار می‌باشد. تمامی این پارامترها هنگامی ‌که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، می‌توانند میزان هزینه این دارو را تعیین کنند.

درباره استفاده از آمپول ساکسندا، تمامی پارامترهای ذکر شده تاثیرگذار می‌باشد. بنابراین قطعا نمی‌توان یک هزینه قطعی را به‌ عنوان قیمت آن بیان کرد.

به دلیل این ‌که شرایط پارامترهای مختلف، تعیین ‌کننده هزینه این دارو می‌باشند. برای اطلاع بیشتر می‌توانید از پزشکان یا داروخانه‌ها هزینه مربوط به این آمپول را مطلع شوید.

قیمت آمپول لاغری ساکسندا
قیمت آمپول لاغری ساکسندا

تاثیرگذاری آمپول لاغری ساکسندا به چه صورت است؟

برای ‌این که اطلاعات بیشتری در رابطه با این آمپول داشته باشید، باید بگوییم آزمایشات و بررسی‌های متعددی روی این آمپول انجام‌ گرفته است و نتیجه حاصل ‌شده نشان می‌دهد که استفاده از این آمپول برای برخی از افرادی که دچار دیابت نوع ۲ می‌باشند، سبب کاهش وزن می شود. البته این ادعای آمپول نیز می‌تواند روی افرادی که به بیماری دیابت نوع ۲ مبتلا نیستند نیز کارساز باشد.

اما همه‌ چیز به آن مربوط است که استفاده از این دارو می‌تواند مفید باشد و یا باعث به وجود آمدن عوارض مختلف در بدن بیمار می‌گردد.

طی بررسی‌هایی که تولیدکنندگان این آمپول ذکر کرده‌اند، قطعا اثربخشی آن روی افرادی که دچار دیابت نوع ۲ نمی‌باشند، برای کاهش وزن بیشتر خواهد بود

و کاملاً طبیعی است که استفاده از این آمپول همانند دیگر داروها و مکمل‌های مختلفی که برای کاهش وزن در بازار یافت می‌شوند، با عوارض بسیار زیادی همراه خواهد بود.

اما با توجه به نوع مصرف و میزان دوز مصرفی شما، احتمال دارد که عوارض خفیف یا شدیدی از آن را تجربه کنید. در ادامه برای شناخت بیشتر شما از این آمپول، از عوارض آن خواهیم گفت.

میزان اثر بخشی آمپول لاغری ساکسندا

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در زمینه استفاده از آمپول لاغری ساکسندا در ذهن افراد شکل می‌گیرد، میزان اثربخشی آن می‌باشد.

برای این منظور باید بگوییم مطالعات بسیاری روی حدوداً ۴۸۰۰ بیمار مختلف که دچار اضافه‌ وزن و چاقی بوده‌اند، صورت‌ گرفته است.

نتیجه حاصل شده از این تحقیقات نشان می‌دهد حدوداً ۵۰ درصد از افرادی که از این آمپول به‌ منظور کاهش وزن و لاغری استفاده کرده‌اند، توانسته‌اند درصدی کاهش وزن داشته باشند. به همین دلیل این ‌موضوع باعث شده تا نام آمپول ساکسندا زبانزد باشد.

اما مسئله مهم این است که استفاده از این آمپول هنگامی کارساز و مفید می‌باشد که در کنار آن بتوانید از رژیم‌های غذایی اصولی و ورزش استفاده داشته باشید.

طبق نتایج حاصل‌ شده، از هر ۵ نفر که از این آمپول استفاده داشته اند، حدوداً ۳ نفر آن‌ها توانستند به کاهش وزن دست پیدا کنند. اما قطعا بهتر است قبل ‌از مصرف آن با پزشک مشورت داشته باشید.

زیرا همان‌طور که گفتیم، عوارض بسیار زیادی در پی استفاده از این دارو وجود دارد که نمی‌توان آن را به هر فردی پیشنهاد داد. قطعاً هنگامی ‌که کاهش وزن و بدون هیچ‌ گونه نگرانی در بدن افراد به وجود می‌آورد، عوارض و پیامدهایی را در پی خواهد داشت.

میزان اثر بخشی آمپول لاغری ساکسندا
میزان اثر بخشی آمپول لاغری ساکسندا

چگونگی اثربخشی آمپول لاغری ساکسندا

در مقاله ‌ای که توسط یکی از اساتید دانشگاه کلمبیای نیویورک صورت‌ گرفته است، بررسی‌های لازم بر اثربخشی این آمپول نیز حاصل شده ‌است.

طبق تحقیقات این پزشک حاذق، روند تأثیرپذیری این آمپول روی بیماران مختلفی که در دو گروه افراد دیابتی و غیردیابتی می‌باشند، صورت ‌گرفته است.

شاخص وزنی تعدادی از این افراد بالاتر از ۲۶ بود و در کنار آن دچار بیماری‌هایی همچون فشار خون بالا، دیابت نوع ۲ یا کلسترول بالا بوده‌اند. این افراد به‌ صورت روزانه از آمپول لاغری ساکسندا استفاده می‌کردند،

اما همزمان تحقیقات دیگری روی دسته دیگر افرادی که هیچ بیماری نداشتند و کاملاً در سلامت به سر می‌بردند و فقط افزایش وزن در بدن آن‌ها اتفاق افتاده بود، انجام گرفت.

دوز تزریقات روزانه آمپول لاغری ساکسندا برای هر ۲ گروه یکسان در نظر گرفته شد و تمامی افراد، حدوداً ۴ هفته روند تزریق را ادامه دادند.

سپس تشخیص داده شد افرادی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای همچون دیابت نوع ۲، کلسترول بالا یا فشارخون بوده‌اند، سرعت بالاتری از کاهش وزن را دریافت کرده‌اند.

طبق این تحقیق، این پزشک حاذق دریافت افرادی که قصد تزریق این آمپول را داشته باشند، می‌توانند به ‌صورت میانگین هفته ‌ای سه ‌تا ۸ کیلو کاهش وزن را تجربه کنند.

اما این کاهش وزن اندک غیراصولی می‌باشد و قطعا می‌تواند عوارض بسیار زیادی را در پی داشته باشد. پس در ادامه با ما باشید تا از نحوه‌ی استفاده‌ی این آمپول و عوارض چشمگیر آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

چگونگی اثربخشی آمپول لاغری ساکسندا
چگونگی اثربخشی آمپول لاغری ساکسندا

چه افرادی شرایط استفاده از آمپول لاغری ساکسندا را ندارند؟

قطعا هر کدام از مکمل‌ها و داروهایی که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرند، محدودیت‌های خاصی برای برخی از افراد دارند.

آمپول لاغری ساکسندا نیز از این قانون مستثنی نمی‌باشد و برخی از افراد همچنان قادر به استفاده از آن نیستند. برای این ‌که بدانید چه افرادی مستعد استفاده از این آمپول نمی‌باشند، موارد زیر به شما کمک خواهد کرد.

 • افراد باردار نمی‌توانند از این آمپول استفاده کنند.
 • مادران در دوره شیردهی قادر به مصرف این آمپول نیستند.
 • اگر فردی سوابق سرطان تیروئید دارد، نمی‌تواند از این دارو استفاده کند.
 • اگر فرد به هر کدام از مشتقات این دارو حساسیت دارد، قادر به استفاده از آن نیست.
 • اگر دچار سندروم نئوپلاسم نوع ۲ می‌باشید، قطعا استفاده از این دارو برای شما مفید نیست.
چه افرادی شرایط استفاده از آمپول لاغری ساکسندا را ندارند؟
چه افرادی شرایط استفاده از آمپول لاغری ساکسندا را ندارند؟

افراد مجاز به استفاده از آمپول لاغری ساکسندا

حال که در رابطه با افرادی که توانایی استفاده از این آمپول را ندارند، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دادیم، قطعا به این درک رسیده اید که مصرف این آمپول برای تمامی افراد مجاز نیست و نمی‌توانید به‌ صورت خودسرانه از آن استفاده داشته باشید.

زیرا به‌ غیر از عوارض، محدودیت‌های بسیاری برای تزریق این آمپول وجود دارد. فقط افرادی می‌توانند از این آمپول استفاده داشته باشند که پزشک بنا بر شرایط آن‌ها، این آمپول را تجویز کرده باشد. خصوصیات این افراد به شرح زیر می‌باشد.

 • افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰ می‌باشند.
 • افرادی که دارای شاخص توده بدنی ۲۷ هستند و مبتلا به یکی از اختلالاتی همچون فشار خون، کلسترول بالا یا دیابت می‌باشند.

نکات مهمی که باید برای پزشک بگویید

حال قبل ‌از این ‌که به تزریق آمپول لاغری ساکسندا بپردازید، باید پزشک معالج خود را از برخی نکات مهم مطلع کنید. این موارد به‌ شرح زیر خواهند بود.

 • اگر از داروی مخصوصی استفاده دارید، قبل از تزریق به پزشک خود بگویید.
 • در زمینه بیماری‌های خاص خود همچون دیابت، سرطان یا دیگر مراتب داروهای مصرفی آن با پزشک مشورت کنید.
 • اگر دارای سوابق افسردگی یا خودکشی هستید، حتما قبل ‌از تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.
 • مصرف برخی از داروهای گیاهی و دمنوش‌های خاص نیز باید قبل ‌از تزریق ساکسندا به پزشک اطلاع داده شود، زیرا امکان تداخل داروئی وجود دارد.
نکات مهمی که باید برای پزشک بگویید
نکات مهمی که باید برای پزشک بگویید

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت اسلیو سرجری دیدن کنید.

چگونه می‌توان آمپول لاغری ساکسندا را تهیه کرد؟

حال با این بررسی‌ها مهم‌ترین چیزی که در ذهن اغلب افراد شکل می‌گیرد، چگونگی تهیه این دارو می‌باشد. زیرا مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای ‌این که بتوانید از این دارو برخوردار شوید، داروخانه های معتبر سراسر کشور می‌توانند این امکان را برای شما فراهم کنند.

این مسئله می‌تواند به شما ثابت کند که دارو را از جای معتبر دریافت کرده‌اید و می‌توانید به آن اطمینان کنید. پس حتما طبق تجویز پزشک برای تهیه این آمپول به داروخانه‌های معتبر مراجعه داشته باشید

و برای این‌ که اطمینان بیشتری در روند تهیه و خرید این دارو داشته باشید، از پزشک معالجی که آمپول لاغری ساکسندا را برای شما تجویز می‌کند، درخواست کنید که لیست داروخانه‌های معتبری که می‌توانند این دارو را برای شما فراهم کنند را به شما معرفی کند.

این کار باعث می‌شود تا از طریق راهکارهای آسان‌تر به این دارو دسترسی داشته باشید.البته درست است که وجود این دارو می‌تواند در راستای کاهش وزن و رسیدن به لاغری اثر داشته باشد،

اما عوارض بسیار زیادی در پی مصرف آن به وجود خواهد آمد که باعث به وجود آمدن اختلالات در زندگی افراد خواهد شد. البته به ‌غیر از خرید از داروخانه‌ها می‌توانید به‌ صورت اینترنتی آمپول را خریداری کنید.

زیرا در موارد بسیار مختلف و گوناگون، افراد نیاز به خرید اینترنتی دارند. حال در ادامه بیشتر در رابطه با این مسئله خواهیم گفت.

خرید آنلاین آمپول لاغری ساکسندا

تعداد بسیار زیادی از سایت‌های معتبر، ارائه‌ دهنده آمپول لاغری ساکسندا می‌باشند. افرادی که توانایی مراجعه به داروخانه‌ها را ندارند، می‌توانند از سایت‌های معتبری که دارای این آمپول مفید می‌باشد، استفاده داشته باشند و خرید خود را انجام بدهند. البته فقط باید خرید خود را از داروخانه‌هایی با سایت‌های معتبر داشته باشید.

سایت‌هایی که دارای نشانه و نماد اطمینان می‌باشند، به ‌عنوان بهترین منبع برای خرید این آمپول شناخته می‌شوند. البته برخی از سایت‌های اینترنتی مربوط به داروخانه‌های موجود و معتبر سرتاسر شهر می‌باشد که با اطمینان کافی می‌توانید از آن‌ها خریداری داشته باشید.

برای این‌ که به‌ راحتی از خرید اینترنتی این دارو بهره ‌مند شوید، می‌توانید در اینترنت جست و جو داشته باشید و متوجه شوید که کدام یک از داروخانه‌های نزدیک شما می‌تواند این دارو را برای شما فراهم سازد تا بتوانید از خدمات آن استفاده داشته باشید.

یک مسئله مهم دیگر به ‌جز معتبر بودن مکان خرید، تاریخ انقضای دارو می‌باشد. در هنگام خرید حتما به این مسئله دقت کنید. همین‌طور باید در نظر بگیرید که فقط دوز دارویی که پزشک برای شما در نظر گرفته‌ است را خریداری کنید.

خرید آنلاین آمپول لاغری ساکسندا
خرید آنلاین آمپول لاغری ساکسندا

تزریق آمپول لاغری ساکسندا چه معایبی را در بر خواهد داشت؟

با توجه به این ‌که آمپول لاغری ساکسندا در دسته‌ بندی داروهای شیمیایی شناخته می‌شود، قطعاً معایب بسیاری را برای بدن در بر خواهد داشت.

همان‌ طور که مشخص است، تا نتوانید تلاش بسیار برای رسیدن به اهداف خود داشته باشید و از راهکارهای جایگزین آسان استفاده داشته باشید، از عوارض آن نیز بی‌نصیب نخواهید ماند.

قطعا این راهکار، دچار معایب بسیار زیادی می‌باشد. استفاده از آمپول لاغری ساکسندا همانند دیگر داروهای موجود در دنیا مزیت‌های درمانی با عنوان کاهش وزن دارد.

قطعا برخی از مضرات و معایب آن در طولانی ‌مدت می‌تواند بدن افراد را دچار اختلالات کند

اما قطعا برخی از مضرات و معایب آن در طولانی ‌مدت می‌تواند بدن افراد را دچار اختلالات کند. این پیامدها و شدت بروز آن‌ها با توجه به میزان دوز مصرفی و مدت ‌زمان دوره‌های مصرفی شما بستگی خواهد داشت.

در هر صورت اگر اطلاعات دقیقی در رابطه با معایب این دارو داشته باشید، از آن استفاده نخواهید کرد. به ‌عنوان نمونه اگر فردی در طی سالیان سال به‌ صورت طولانی مدت از آمپول ساکسندا برای کاهش وزن و لاغری استفاده می‌کرده ‌است، بعد از این دوره، عوارض جبران‌ناپذیری در بدن وی اتفاق خواهد افتاد که می‌تواند زندگی او را مختل کند.

البته در برخی مواقع استفاده از این دارو کارساز می‌باشد و فقط با استفاده و یک‌ بار عوارض آن در بدن شما، بسیار کم‌رنگ تر خواهد بود. در صورتی ‌که ملزم به استفاده از این دارو می‌باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

پیامدها و اختلالات بسیار زیادی در پی مصرف دوره‌های طولانی ‌مدت این دارو حاصل می‌گردد که ما در ۳ دسته ‌بندی مختلف برای شما از آن‌ها خواهیم گفت تا سطح آگاهی شما در این زمینه افزایش پیدا کند.

قطعا برخی از مضرات و معایب آن در طولانی ‌مدت می‌تواند بدن افراد را دچار اختلالات کند
قطعا برخی از مضرات و معایب آن در طولانی ‌مدت می‌تواند بدن افراد را دچار اختلالات کند

بروز عوارض خفیف آمپول لاغری ساکسندا

اگر فرد دچار عوارض خفیف تزریق این آمپول شود، مواردی که در ادامه خواهیم گفت را تجربه خواهد کرد. در این مواقع شما هنوز به خطرات جدی‌تر تزریق این آمپول مبتلا نشده‌اید و می‌توانید فورا از بروز عوارض جدی‌تر جلوگیری کنید.

بنابراین به این ‌دست از مسائل حساس باشید تا در صورتی ‌که بدون آگاهی از تزریق این آمپول استفاده کرده‌اید، فورا با بروز این پیامدها و نشانه‌ها مصرف آمپول را قطع کنید.

سطح اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهید

در هر صورت بهتر است که قبل از استفاده از هرگونه دارو یا مکمل شیمیایی، سطح اطلاعات و آگاهی خود در رابطه با آن را افزایش دهید.

 • تغییر کردن حس چشایی در کوتاه ‌مدت
 • مبتلا شدن به بیماری‌هایی همچون یبوست به دلیل کاهش آب بدن
 • کاهش یافتن میزان اشتها در طول روز
 • داشتن التهاب یا درد در نواحی تزریق آمپول
 • مبتلا شدن به کوفتگی عضلات بدن
 • داشتن خستگی ناشی از تغییرات هورمونی
 • ایجاد مشکلات کم‌ خوابی یا بی ‌خوابی
 • وجود آلرژی‌های پوستی همانند قرمزی پوست، خارش، التهاب
 • سوزش معده به دلیل احساس سیری
 • تجربه حالاتی همچون اسهال، سرگیجه، خشکی دهان به دلیل تغییرات هورمونی
 • تورم خفیف در نواحی شکم
 • داشتن حالت تهوع یا استفراغ

این دسته از موارد به ‌عنوان عوارض و پیامدهای خفیف استفاده از آمپول لاغری ساکسندا شناخته می‌شود. در صورتی ‌که هر کدام از این نشانه‌ها را تجربه کردید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید و مصرف دارو را قطع کنید.

در واقع در صورت عدم رسیدگی به این شرایط، امکان بروز عوارض شدید، دائمی یا موقت برای شما وجود خواهد داشت. پس بهتر است به این نکات توجه بسیار داشته باشید.

سطح اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهید
سطح اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهید

بروز عوارض جدی آمپول لاغری ساکسندا

در بخش قبلی در رابطه با عوارض خفیف تزریق این آمپول گفتیم، اما برخی از عوارض جدی‌تری امکان دارد در بدن افراد اتفاق بیفتد. البته عموماً نمی‌توان گفت که همگی افراد دچار این عوارض خواهند شد.

اغلب افرادی درگیر عوارض جدی‌تر تزریق آمپول لاغری ساکسندا خواهند شد که استفاده خودسرانه با دوزهای نامتعارف دارند.

در صورتی‌ که هر کدام از موارد زیر را در بدن خود مشاهده کردید، بهتر است فورا با پزشک خود تماس بگیرید

پس لازم به ذکر است بدانید که وجود این عوارض جدی‌تر برای بدن شما بسیار نگران‌ کننده می‌باشد. در صورتی‌ که هر کدام از موارد زیر را در بدن خود مشاهده کردید، بهتر است فورا با پزشک خود تماس بگیرید یا به بخش اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کنید. این دسته از عوارض جدی‌تر به شرح زیر می‌باشد.

 • به وجود آمدن مشکلات کبدی شدید همانند وجود ادرار خونی
 • داشتن التهابات و مشکلات بسیار شدید پوستی
 • مسدود شدن مجرای صفراوی
 • کوفتگی و گرفتگی بسیار شدید عضلات بدن
 • کاهش یافتن میزان گلوکز به دلیل ترشح زیاد هورمون گلوکاگون
 • افزایش یافتن ناگهانی هورمون‌ها و از بین رفتن حجم زیادی از آب بدن
 • داشتن مواردی همچون تپش قلب، غش کردن، ویروس سرگیجه و تغییر ضربان قلب
 • مواردی همچون سرگیجه، تشنگی، سردرد، خواب ‌آلودگی، چسبندگی دهان
 • خشکی پوست یا کاهش ادرار، ایجاد نارسایی کبد همانند کاهش یا افزایش ادرار
 • نشانه‌های کاهش یافتن گلوکز در خون همانند سوزن سوزن شدن لب‌ها و زبان، لرزش و ضعف
 • مشکلات تمرکزی، تاری در دید، اضطراب، خواب ‌آلودگی، عرق کردن
 • احساس سرخوشی، گرسنگی، کج‌خلقی، حالت تهوع
 • خارش در نواحی پوست و زخم شدن بخشی از پوست
 • درد در بین شانه‌ها یا دردهای شکمی

هرچند که بروز این ‌دست از عوارض بسیار نادر می‌باشد، اما اگر فردی بدون آگاهی در زمینه تزریق این آمپول اقدام کرده باشد، قطعا دچار این موارد خواهد شد.

در صورت بروز آن‌ها حتما از یک پزشک کمک بگیرید

پس در صورت بروز آن‌ها حتما از یک پزشک کمک بگیرید. توصیه می‌کنیم هیچ‌ گونه اقدام خودسرانه‌ ای برای تزریق آمپول لاغری ساکسندا نداشته باشید و از راهکارهای طبیعی همچون استفاده از رژیم‌های غذایی و ورزش می‌توانید به کاهش وزن دست پیدا کنید.

بروز عوارض حاد آمپول لاغری ساکسندا

در صورتی‌ که همچنان به مصرف این آمپول ادامه دهید، امکان دارد که دچار عوارض جزئی و جدی استفاده از آن نشوید، اما عوارض حاد در بدن شما اتفاق بیفتد که این می‌تواند مسئله ‌ای بسیار خطرناک باشد و سلامتی شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

عوارض حاد تزریق آمپول لاغری ساکسندا

بنابراین بهتر است از عوارض حاد تزریق آمپول لاغری ساکسندا برای شما بگوییم تا در کمترین زمان ممکن، مصرف دارو را متوقف کنید و به اورژانس مراجعه داشته باشید.

 • از دست دادن هوشیاری، تشنج
 • افت شدید میزان قند خون
 • علائم پانکراتیت
 • تورم شکم، ضربان قلب، لرز، تب
 • درد در نواحی چپ و بالای شکم، کمردرد، حالت تهوع
 • نشانه‌های حساسیت شدید همانند تورم صورت یا گلو
 • خس‌خس کردن سینه، خارش پوست، مشکل تنفسی

با تمامی عوارضی که در رابطه با تزریق آمپول لاغری ساکسندا برای شما گفتیم، قطعا می‌توانید به این جمع‌بندی و نتیجه برسید که مصرف آن می‌تواند نگرانی‌هایی در بر داشته باشد.

درست است که نشانه‌های کاهش وزن و لاغری با استفاده و تزریق این آمپول مشاهده شده ‌است، اما قطعا مهم‌ترین موضوع، سلامتی شما می‌باشد. استفاده مکرر از این آمپول می‌تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد و زندگی شما را دچار تنش و اضطراب کند.

توصیه می‌کنیم از راهکارهای اصولی و پیشنهادی اغلب پزشکان برای رسیدن به اندام دلخواه خود استفاده داشته باشید.

عوارض حاد تزریق آمپول لاغری ساکسندا
عوارض حاد تزریق آمپول لاغری ساکسندا

چه خطرات دیگری درپی تزریق آمپول لاغری ساکسندا به وجود می آید؟

به ‌غیر از تمامی موارد ذکر شده به‌ عنوان عوارض اصلی این آمپول، امکان بروز خطرات دیگر نیز وجود دارد. قبل ‌از این ‌که برای تزریق اقدام کنید، بهتر است تحت نظر یک پزشک حاذق باشید تا سوابق بیماری شما بررسی و ارزیابی شود. در غیر این‌ صورت قادر به تزریق نمی‌باشید.

به ‌عنوان نمونه اگر در شرایط بارداری، شیردهی یا مصرف داروی خاصی قرار دارید یا هر مشکل دیگری در بدن شما وجود دارد، باید در زمینه این موارد اطلاعات دقیقی به پزشک بدهید. مهم‌ترین نکته این است که تمامی این موارد روی نحوه و میزان تزریق این دارو تاثیرگذار می‌باشد.

بنابراین اگر هیچ‌ گونه اطلاعاتی به پزشک خود ندهید، عارضه‌های بسیار جدی‌تری در بدن شما اتفاق می‌افتد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر خواهد شد.

ایجاد سنگ صفرا

در برخی مواقع مشاهده شده ‌است که تزریق بدون فکر آمپول لاغری ساکسندا باعث به وجود آمدن سنگ کیسه صفرا خواهد شد. یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این سنگ، کاهش سریع وزن و استفاده از راهکارهای غیراصولی می‌باشد.

در صورتی‌ که هر کدام از نشانه‌های ذکر شده را به ‌صورت شدید در بدن خود مشاهده کردید، باید فورا با پزشک خود تماس بگیرید.

داشتن درد در زیر شانه راست یا بین تیغه‌های شانه و درد شکم، حالت تهوع و استفراغ، درد در بخش پائین یا بین شانه‌ها از مهم‌ترین نشانه‌های به وجود آمدن سنگ کیسه صفرا می‌باشد که باید به آن اهمیت بدهید و فورا تحت نظر یک پزشک باشید.

ایجاد سنگ صفرا
ایجاد سنگ صفرا

ایجاد مشکلات قلبی عروقی

امکان این ‌که تزریق آمپول لاغری ساکسندا روی سرعت ضربان قلب تاثیر بگذارد، بسیار زیاد می‌باشد. طبق بررسی‌ها دریافتیم که این آمپول می‌تواند نوساناتی در ضربان قلب به وجود بیاورد.

حال اگر فردی درگیر سوابق بیماری قلبی، آنژین، سکته، درد در قفسه‌ی سینه، نارسایی قلبی و دیگر موارد این‌چنینی می‌باشد، حتما باید پزشک معالج خود را قبل ‌از دریافت دوز دارویی آگاه کند تا پزشک بر اساس سوابق بیماری‌های فرد، در صورت تزریق این آمپول تصمیم بگیرد.

ایجاد مشکلات روده

همچنان نمی‌توان اطلاعات دقیقی در رابطه با دیگر عوارض موجود تزریق آمپول لاغری ساکسندا در اختیار شما قرار داد.

اما آن چه که مشهود است، این است که امکان بروز مشکلات گوارشی بر اثر این تزریق وجود خواهد داشت. پس اگر با مصرف آن مشکلات گوارشی و هضم غذا را احساس کردید، قبل ‌از استفاده مجدد و تزریق این آمپول، پزشک خود را در جریان بگذارید.

ایجاد مشکلات عملکردی کلیه‌ها

همچنان نمی‌توان اطلاعات دقیقی در رابطه با تاثیر آمپول لاغری ساکسندا روی کلیه‌ها عنوان کرد. در صورتی ‌که کلیه‌های شما نارسایی داشته باشد یا از قبل سوابق بیماری کلیوی داشته باشید، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و با راهنمایی‌های او از این دارو استفاده داشته باشید. در غیر این صورت قادر به مصرف آن برای کاهش وزن نیستید.

ایجاد مشکلات عملکردی کلیه‌ها
ایجاد مشکلات عملکردی کلیه‌ها

کاهش شدید قند خون

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، یکی از عوارض بسیار حاد تزریق آمپول لاغری ساکسندا، کاهش شدید قند خون می‌باشد و البته احتمال کاهش قند خون اغلب در افرادی که از داروهای ضد دیابتی همچون سولفات اوره استفاده می‌کنند، افزایش پیدا می‌کند.

نشانه‌های متعددی برای کاهش شدید قند خون مشاهده می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها شامل بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن لب و زبان، ضعف، سبکی سر، سرگیجه، گرسنگی، سردرد، ضربان قلب تند، اضطراب، لرزش، عرق سرد و دیگر موارد می‌باشد. با بروز این عوارض حتماً با پزشک خود تماس حاصل کنید.

برای آشنایی با جدید ترین روش علمی کنترل و درمان دیابت لطفا پست درمان دیابت بدون دارو را ببینید.

التهاب لوزالمعده

مصرف آمپول لاغری ساکسندا می‌تواند سبب به وجود آمدن التهابات لوزه گردد. اگر با مصرف این قرص، علائم مختلف بیماری پانکراتیت یا دردهای مداوم شکمی را تجربه کردید، با پزشک خود تماس بگیرید.

افرادی که از قبل دارای سوابق بیماری التهاب لوزالمعده می‌باشند، باید حتما قبل ‌از مصرف این دارو، بررسی‌ها و ارزیابی‌های لازم را انجام بدهند.

ایجاد سرطان تیروئید

بروز سرطان تیروئید با مصرف آمپول لاغری ساکسندا بسیار نادر می‌باشد. اما در برخی مواقع اتفاق می‌افتد که افراد، علائم موجود سرطان تیروئید را تجربه کرده‌اند.

به خصوص اشخاصی که دارای سوابق خانوادگی این بیماری مهم می باشند و یا دچار سندرم غدد درون‌ریز هستند، قادر به مصرف آمپول لاغری ساکسندا نمی‌باشند.

علائم افسردگی و خودکشی

مسئله مهم دیگر در زمینه مصرف این آمپول، افسردگی‌های حاد بعد از آن می‌باشد. به ‌مرور زمان هنگامی ‌که دوزهای مصرفی آمپول لاغری ساکسندا افزایش پیدا می‌کند، افکار پرخطری در ذهن افراد هجوم می‌آورد که مهم‌ترین آن صدمه زدن به خود، تغییرات رفتاری و احساسی، خودکشی و دیگر موارد که مهم‌ترین علائم افسردگی به شمار می‌آیند، گزارش شده‌اند.

علائم افسردگی و خودکشی
علائم افسردگی و خودکشی

پس بهتر است در صورت وجود هر کدام از این تجربه‌ها، سریعاً با پزشک خود تماس حاصل کنید. البته بهتر است از راهکارهای اصولی‌تری که هیچ‌ گونه عوارضی را به دنبال ندارد، برای رسیدن به اهداف خود یعنی کاهش وزن استفاده داشته باشید و در صورت امکان، از تزریق مکمل‌های لاغری پرهیز کنید.

چه داروهایی با تزریق آمپول لاغری ساکسندا تداخل خواهند داشت؟

با توجه به تمامی خطرات و عوارضی که در پی مصرف و تزریق آمپول لاغری ساکسندا گفتیم، امکان مصرف برخی از داروها با تزریق این دارو وجود ندارد و باعث به وجود آمدن پیامدها و اختلالات خطرناکی در بدن بیمار خواهد شد.

بنابراین برخی از آن‌ها را نام خواهیم برد تا با آگاهی در این زمینه اقدام به مصرف این آمپول کنید.

 • بوزرلین، سیپروترون، دانازول، دیگوکسین، دیسوپیرامید، اورولیموس، گلوکاگون
 • انسولین، نیاسین، اکتروتید، پسیروتید، پروژستین، فنیل افرین
 • سودوافدرین کینین، سیرولیموس، سوماتوستاتین، سوماتروپین
 • آندروژن‌ها (به عنوان مثال تستوسترون)
 • داروهای معمول ضد روان پریشی (به عنوان مثال کلوزاپین، اولانزاپین، کوتیاپین، ریسپریدون)
 • دارو‌های مسدود کننده بتا (مثلا آتنولول، پروپرانول، متوپرولول)
 • مسدود کننده‌های کانال کلسیم (به عنوان مثال وراپامیل، دیلتیازم)
 • کورتیکواستروئیدها (به عنوان مثال بودزونید، هیدروکورتیزون، پردنیزون)
 • کورتیکواستروئیدهای استنشاقی (به عنوان مثال بودزونید، بکلومتازون، فلوتیکازون)
 • داروهای دیابت (به عنوان مثال کلرپروپامید، گلیپیزید، گلیبورید، متفورمین، روزیگلیتازون)
 • استروژن‌ها (به عنوان مثال استروژن کونژوگه، استرادیول، اتینیل استرادیول)
 • مهارکننده‌های پروتئاز HIV (به عنوان مثال آتازاناویر، ایندیناویر، ریتوناویر، ساکویناویر)
 • ادرار آورها (به عنوان مثال بومتانید، فوروزماید)
 • بازدارنده‌های مونوآمین اکسیداز (به عنوان مثال موکلوبمید، فنلزین، راساژیلین، سلژیلین، ترانیل سیپرومین)
 • آنتی بیوتیک‌های کینولون (به عنوان مثال سیپروفلوکساسین، نورفلوکساسین، افلوکساسین)
 • بعضی از مهارکننده‌های جذب سروتونین (به عنوان مثال سیتالوپرام، فلوکستین، پاروکستین، سرترالین)
 • آنتی بیوتیک‌های سولفونامید (“سولفاس”؛ به عنوان مثال سولفیسوکسازول، سولفامتوکسازول)

راهکار برای مصرف همزمان این داروها

در صورتی ‌که بنا بر شرایط خود باید از این داروها استفاده داشته باشید، با پزشک خود در رابطه با ادامه دادن مصرف این داروها مشورت کنید. بنا بر تشخیص پزشک، می‌توانید از راه ‌حل‌های زیر استفاده داشته باشید.

 • نحوه استفاده از داروها را تغییر دهید.
 • نوع داروی خود را تغییر بدهید.
 • استفاده از دارو را به ‌کلی قطع کنید.
 • تغییر در استفاده دارو ایجاد نکنید.
راهکار برای مصرف همزمان این داروها
راهکار برای مصرف همزمان این داروها

جمع‌ بندی مطالب

در تمامی این مطلب تلاش کردیم تا اطلاعات درستی در رابطه با آمپول لاغری ساکسندا برای شما داشته باشیم تا با توجه به نیاز و شرایط خود بتوانید از این آمپول استفاده داشته باشید.

هرچند که قطع به‌ یقین نمی‌توان استفاده از آن را بدون خطر ذکر کرد و از عوارض موجود آن ناغافل ماند. بهترین تصمیم برای رسیدن به چاقی و برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری از طریق تخصص‌های پزشک مد نظر و بیماری‌های زمینه ‌ای شما اتفاق خواهد افتاد.

همچنان استفاده از راهکارهای طبیعی همچون رژیم یا ورزش، عملکرد بهتری به نسبت استفاده از داروهای شیمیایی دارد. اما در برخی مواقع امکان استفاده از این دارو نیز وجود دارد.

امیدواریم که با استفاده از این مقاله، تمامی سوالات ذهنی شما در رابطه با آمپول لاغری ساکسندا برطرف شده باشد. در صورتی ‌که همچنان نیازمند اطلاعات بیشتر هستید، سوالات خود را با متخصصین مربوطه در میان بگذارید.

منبع:

cutt.ly

یکی از اقدامات لازم برای درمان بیماری دیابت انسولین ، مصرف داروهای خوراکی می باشد که برای آشنایی با این داروهای خوراکی توصیه می کنیم پست دیابت انسولین و داروهای خوراکی را مشاهده کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید