آلزایمر و قند خون

در این مقاله قصد داریم راجع به ارتباط آلزایمر و قند خون و ارتباط این دو با شما صحبت کنیم، پس تا آخر مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان اولیه توسط پزشک متخصص با شماره زیر در تماس باشید.

📞  09120174510  📞

مقدمه

یکی از اختلالاتی که این روزها، اغلب افراد را درگیر نموده است بیماری دیابت است؛ چرا که به شیوه های گوناگون می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای آن ها ایجاد نماید.

در حقیقت این بیماری سبب می شود تا عدم ساخت انسولین کافی در بدن بیماران اتفاق بیفتد یا انسولین کافی وجود داشته باشد اما بدن آن را به خوبی به کار نگیرد.

به همین خاطر کارکرد بدن به سادگی دچار اختلال می شود و بیماری های گوناگونی به وجود می آید مثل آلزایمر و قند خون که ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی با یکدیگر دارند.

به همین خاطر برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این بیماری ها می تواند به مطب دکتر سلیمی در تهران مراجعه کنید و به طور کامل تحت درمان قرار بگیرید.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت در 30 روز دیدن کنید.

درمان بیماری آلزایمر و قند خون

این بیماری می تواند آلزایمر را به وجود بیاورد که خود آلزایمر نیز عارضه های گوناگونی را ایجاد نماید. چون از امراض پیش رونده است و می تواند به آهستگی حافظه شما را نابود سازد و تمامی عملکرد های مغز را دچار اختلال کند.

یکی از ساده ترین علائم نابودی مغز همین بیماری است. این بیماری شایع، می تواند بر روی مختل کردن فاکتورهای گوناگون مغز بسیار اثر بخش باشد مثل: توانایی و مهارت های فکری و اجتماعی.

درمان بیماری آلزایمر و قند خون
درمان بیماری آلزایمر و قند خون

در واقع در طی این بیماری سلول های متعدد مغزی نابود می شوند و هر گونه ارتباطی که میان سلول ها برقرار بود نیز به سادگی متوقف می شود. در ضمن تا کنون درمان قطعی برای آن کشف نشده است و بهترین درمان برای آن پیشگیری می باشد.

علائم آلزایمر در افرادی که دچار نوسانات شدید قند خون هستند چیست؟

یکی از اساسی ترین علائمی که باید شما را به شک بیندازد، درگیری با فراموشی های خفیف است. به گونه ای به تدریج با پیشرفت بیماری هر خاطره ای که در روزهای گذشته داشته اید را نیز نمی توانید به یاد بیاورید و به راحتی همه آن ها را فراموش خواهید کرد.

همچنین شتاب پیش رفتن این بیماری در همه اشخاص یکسان نیست و تفاوت های زیادی دارد. در ضمن این احتمال وجود دارد که بیماران خودشان قادر به تشخیص این بیماری نباشند و به مرور اطرافیان این موضوع را تشخیص بدهند.

آلزایمر اختلالات متعددی را در حافظه بیماران به وجود می آورد:

فراموش کاری های جزئی برای همه اشخاص پیش می آید و نمی توان این موضوع را انکار کرد، مثلا شاید محل قرار دادن کلید خود را از یاد ببرید و در یادآوری نام یکی از دوستان خود دچار مشکل شوید که همه اینا مشکل ساز نیست و تا اینجا کاملا در حالت نرمال قرار دارید.

اما چنانچه به آلزایمر دچار باشید نمی توانید به صورت همیشگی این موضوعات پیش پا افتاده را برای خود یادآوری کنید. در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با
آلزایمر و قند خون می توانید با دکتر سلیمی مشورت نمایید.

آلزایمر اختلالات متعددی را در حافظه بیماران به وجود می آورد:
آلزایمر اختلالات متعددی را در حافظه بیماران به وجود می آورد:

ویژگی افرادی که بر اثر نوسانات قند خون دچار آلزایمر می شوند چیست؟

در این بخش از مقاله، ویژگی های این افراد را برای شما بیان می کنیم تا در صورت ابتلا بتوانید به سرعت از شدت یافتن آن پیشگیری نمایید که این ویژگی ها عبارت اند از:

احتمال دارد یک سوال را به دفعات متعدد از شما یا اطرافیان بپرسند، اما در نظر خودشان چنین نباشد و در واقع اصلا این مورد تا متوجه نشوند.

این امکان نیز وجود دارد که نتوانند برخی از مناسب ها یا صحبت های خودشان را به خاطر بیاورند و زمانی که شما به آن ها یادآوری می کنید صحبت های قبلی خود را تایید نمی کنند.

همچنین، یکی از شایع ترین ویژگی های چنین افرادی این است که وسایل خود را گم می کنند و باید یک نفر پیگیر آن ها باشد، چون هیچوقت نمی دانند که آن ها را کجا قرار داده اند.

در وهله آخر نیز، ممکن است نام اطرافیان و یا نزدیکان خود را فراموش کنند و مدام اسم اعضای خانواده خود را از آن ها بپرسند.

در یافتن مسیرهای گوناگون، درگیر مشکلات زیادی می شوند

در یافتن مسیرهای گوناگون، درگیر مشکلات زیادی می شوند و ارتباطاتی برقرار می کنند که احتمالا از واقعیت فاصله خواهد داشت؛ این اشخاص آگاهی چندانی در رابطه با عوامل مختلف ندارند، مثل:

زمان، مکان، تاریخ و حتی روزهایی که در آن زندگی می کنند. یکی دیگر از اختلالات اساسی که برای این افراد به وجود می آید این می باشد که مغز آن ها قادر نیست اتفاقات مختلفی که روی می دهد را تفسیر نماید و این توانایی مهم را از دست می دهد.

اختلال در نوشتن و حرف زدن نیز جزو نشانه های این بیماری است. بنابراین باید قند خون خود را به خوبی تنظیم نمایید تا بر اثر نوسانات آن دچار بیماری آلزایمر نشوید.

چون در این صورت احتمال دارد نتوانید به درستی سخن بگویید یا مطالبی را یادداشت کنید و همان گونه که گفتیم در مهارت هایی مثل تحلیل و تفسیر اتفاقات اختلالات زیادی ایجاد می شود.

فرد نمی تواند تصمیمات مناسبی بگیرد

فرد نمی تواند تصمیمات مناسبی بگیرد و توانایی قضاوت صحیح را نیز نخواهد داشت.

با توجه به اختلالات بالا، پس نمی تواند برنامه ریزی کند و کارهای خود را به انجام برساند.

شخصیت و نوع رفتارهای فرد نیز به کلی عوض می شود.

فرد نمی تواند تصمیمات مناسبی بگیرد
فرد نمی تواند تصمیمات مناسبی بگیرد

در نهایت افسردگی را در فرد به وجود می آورد.

و بر اثر افسردگی، گوشه گیری را انتخاب کرده و از اجتماع و جمع های گوناگون فاصله می گیرد.

همچنین در خلق و خوی فرد هم تغییرات بارزی به چشم می خورد، به گونه ای که معمولا این افراد با پرخاشگری و بی قراری با اطرافیان خود رفتار می کنند.

همچنین امکان دارد هر گونه سخن یا رفتار اطرافیان بیماران آلزایمری را تحریک نماید.

هنجار شکنی نیز از ویژگی های بارز این افراد می باشد.

حتی خواب آن ها نیز تغییر پیدا می کند.

توهم زدن این افراد به شدت بالا می رود، برای مثال امکان دارد به صورت جدی منتظر فردی باشند که در این سن و سال از آن ها بعید است و یا ممکن است احساس کنند وسایل آن ها را سرقت نموده اند.

همان طور که مشاهده کردید علائم آلزایمر بسیار گسترده است و زندگی این افراد به طور کلی مختل می شود، برای همین بهتر است تغییرات قند خون خود را جدی بگیرید و برای درمان آن به دکتر سلیمی مراجعه کنید، چرا که ارتباط میان آلزایمر و قند خون پیچیده تر از این حرف ها است.

چه ارتباطی میان آلزایمر و قند خون وجود دارد؟

در حقیقت، این بیماری با عنوان دیابت نوع سه شناخته می شود، برای همین مشخص می شود که ارتباط فراوانی میان این دو بیماری وجود دارد. چون هر یک از آن ها دارای عارضه های مخصوص به خود هستند و به دلیل خطرات متعدد مستقیما سلامتی و جان بیماران را تهدید می نمایند.

آلزایمر می تواند تا حدی پیشرفت کند که برخی از سلول های مغزی را به ورطه نابودی بکشاند و سبب شود فرد مبتلا حافظه خود را کاملا از دست بدهد. همچنین این بیماری می تواند کارکرد قسمت های دیگر مغز را نیز متوقف کند.

چه ارتباطی میان آلزایمر و قند خون وجود دارد؟
چه ارتباطی میان آلزایمر و قند خون وجود دارد؟

آلزایمر پایداری فراوانی در رویارویی با انسولین از خود نشان می دهد و اجازه رشد مغز را با به وجود آوردن مشکلات متعدد نمی دهد. در ضمن ماجرا به همین ختم نمی شود؛ زیرا این بیماری قادر است در سایر اندام های بدن نیز اختلالاتی را ایجاد کند.

چنین موقعیت های خطرناکی، برای بیماران دیابتی که به انواع دیابت نوع یک و دو مبتلا هستند نیز ممکن است به وجود بیاید و سلامتی آن ها را درگیر نماید.

همچنین برای اینکه ارتباط میان آلزایمر و قند خون را به صورت دقیق تر متوجه شوید و به درمان آن ها بپردازید، پیشنهاد می دهیم تا به مطب دکتر سلیمی در تهران مراجعه کنید و همه سوالات خود را در این خصوص به شکل حضوری بیان کنید.

لطفا از پست ارتباط چاقی و سرطان دیدن کنید.

آیا درمان دیابت نوع دو با جراحی چاقی امکان پذیر است؟

کسانی که وزن بالایی دارند و یا در واقع BMI آن ها خارج از محدوده سلامتی می باشد بیشتر از اشخاص عادی می توانند درگیر دیابت نوع دو شوند.

بنابراین اگر دیابت شما به دلیل اضافه وزن بالا یا چاقی بیش از حد باشد، می توانید با انجام جراحی های چاقی برای درمان خود گام های مهمی را طی کنید و درصد بیماری را در بدن خود به طرز چشمگیری پایین بیاورید.

آیا درمان دیابت نوع دو با جراحی چاقی امکان پذیر است؟
آیا درمان دیابت نوع دو با جراحی چاقی امکان پذیر است؟

داشتن شاخص توده بدنی بالا، می تواند بیماری های فراوانی را در بدن شما ایجاد نماید که اگر درمان نشوند خطرات جانی و مرگ و میر را در پی خواهند داشت. دیابت نوع دو می تواند حتی در محدوده های سنی پایین نیز مشاهده شود و بچه ها یا نوجوان ها را مبتلا نماید.

در این صورت، بدن این افراد فاقد هورمون انسولین خواهد بود، چون توانایی ساخت هورمون انسولین را از دست می دهند. برای همین تزریق مکرر انسولین در این اشخاص جزو ضروریات می باشد.

در حقیقت تنها چیزی برابر با ۱۰درصد از کل بیماران دیابتی با دیابت نوع یک دست و پنجه نرم می کنند و اغلب افراد به دیابت نوع دو دچار می شوند. برای همین داشتن فعالیت ورزشی، تغذیه مناسب و به طور کلی سبک زندگی سالم می تواند به بهبودی این افراد کمک کند. لطفا از پست جراحی چاقی و دیابت دیدن کنید.

افزون بر موارد گفته جراحی چاقی و کاهش وزن سریع نیز با کمک پزشکان با تجربه، مانند دکتر سلیمی یکی از بهترین راهکارهای درمانی برای بهبودی دیابت نوع دو به شمار می آید، پس برای درمان این بیماری مزمن استفاده از راه حل های مختلف را فراموش نکنید به ویژه جراحی چاقی.

هزینه جراحی چاقی چقدر است؟

سخن پایانی

در این مقاله درباره موضوع آلزایمر و قند خون و ارتباط میان آن ها با شما صحبت کردیم.

همان طور که در پاراگراف های قبلی عنوان کردیم نام دیگر این بیماری دیابت نوع سوم است و عوارض فراوانی را برای افراد مبتلا ایجاد می کند

و از آنجایی که سلول های مغز را به طور کامل نابود می سازد، پس نمی توان برای درمان آن کاری از پیش برد و سلول های از دست رفته را برگرداند، چون ارتباط آن ها با بخش های زنده مغز کاملا قطع می شود. یکی از دلایل بروز این بیماری دیابت است.

به همین خاطر، باید با کنترل دیابت و سطح قند خون خود از پیشروی آن جلوگیری کنید تا دچار عارضه های بعدی بیماری نشوید. همچنین با مراجعه به پزشکان حاذق مثل دکتر سلیمی می توانید به صورت دائم این بیماری را تحت کنترل خود در بیاورید.

در انتها توصیه می کنیم مقاله عمل اسلیو و بای پس معده را مطالعه کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی، عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی (‌IFSO‌) هستند. همچنین ایشان متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح چاقی و متابولیک می‌باشند که مهارت فراوانی در انواع جراحی‌های کاهش وزن به خصوص در جراحی اسلیو معده دارند.‌

نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
با یک کلیک مشاوره بگیرید